ExpressVPN ogłosił nowe partnerstwo z Dynabook (wcześniej Toshiba Client Solutions), w którym oprogramowanie VPN będzie wstępnie zainstalowane na wszystkich nowych i przyszłych komputerach Dynabook.

Mówiąc o nowym partnerstwie w komunikacie prasowym Damian Jaume, prezes Dynabook EMEA, powiedział: „Sieci VPN stały się niezbędnym narzędziem zapewniającym prywatność i bezpieczeństwo w Internecie, dlatego cieszymy się, że możemy zapewnić naszym użytkownikom bezpieczniejsze korzystanie z nich od razu po wyjęciu z pudełka. to partnerstwo,

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z ExpressVPN, ponieważ są absolutnie niespotykani w branży, jeśli chodzi o najnowocześniejsze zabezpieczenia, superszybkie prędkości połączeń na całym świecie i łatwość użytkowania. Dzielą nasze głębokie zaangażowanie w tworzenie bezpiecznego i otwartego internetu ”.

Wiceprezes ExpressVPN, Harold Li, wyraził równie entuzjazm dla wspólnego przedsięwzięcia, mówiąc: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Dynabook, aby zapewnić swoim klientom większą prywatność, bezpieczeństwo i wolność w Internecie.

„To dla nas ogromnie satysfakcjonujące, że VPN nie są już tylko narzędziami dla ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa, ale że firmy i osoby prywatne dostrzegają ich znaczenie dla wszystkich użytkowników Internetu.

Niestandardowa aplikacja ExpressVPN dla systemu Windows 10 zostanie domyślnie przypięta do paska zadań komputera i będzie również dostępna z menu Start. Partnerstwo jest „otwarte”, a żadna firma nie planuje końca.

Użytkownicy będą mogli skorzystać z 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej usługi VPN premium, zanim będą mogli kupić subskrypcję długoterminową. Bezpłatny okres próbny jest dostępny tylko z adresem e-mail wymaganym do konfiguracji, bez informacji o płatności lub karcie kredytowej.

Ceny wahają się od 6,67 USD miesięcznie lub do 12,95 USD miesięcznie, w zależności od długości planu.

ExpressVPN zapewnia nas, że użytkownicy będą mogli łatwo odinstalować program z nowego urządzenia Dynabook, jeśli nie będą tego chcieli, jednak jeśli zdecydują się to zrobić, nie będą mogli skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

Według komunikatu prasowego Dynabook nigdy wcześniej nie współpracował z dostawcą VPN i wyznaczył ExpressVPN jako oficjalnego partnera po „rygorystycznym procesie selekcji”.

Zespół Dynabook przeprowadził analizę due diligence, przeprowadzając testy oprogramowania ExpressVPN, biorąc pod uwagę różne czynniki, w tym jego bezpieczeństwo, niezawodność, szybkość, łatwość użycia, politykę prywatności i architekturę zaplecza.

Dynabook to coś nowego na rynku laptopów konsumenckich. Zostało założone jako nazwa w czerwcu 2018 r., Kiedy japońska firma elektroniczna Sharp przejęła ramię PC rodaka i rywalizującej z nią firmy Toshiba, zmieniając markę swoich produktów na etykietę Dynabook.

ExpressVPN został założony w 2009 roku i ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Ma teraz infrastrukturę obejmującą ponad 3000 serwerów VPN zlokalizowanych w 94 krajach.

Zapewnia samodzielne aplikacje VPN, które można zainstalować na komputerach z systemem Windows, MacBookach i iMacach, iPhone'ach, Androidach, urządzeniach z systemem Linux, routerach i urządzeniach Amazon Fire TV.

Oprócz usługi VPN dostępne są rozszerzenia przeglądarki dla Google Chrome i Mozilla Firefox, a także inteligentna usługa DNS o nazwie MediaStreamer, która jest również kompatybilna z telewizorami i konsolami do gier..

Aplikacje używają górnego szyfru AES-256 do szyfrowania ruchu internetowego, a także OpenVPN, który jest złotym standardem branżowym dla protokołów VPN.

Technologia ExpressVPN przeszła szereg niezależnych audytów przed testami Dynabook.

W 2018 r. Firma Cure53 zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym przeprowadziła niezależny audyt rozszerzenia przeglądarki Google Chrome, w wyniku którego ustalono osiem „istotnych dla bezpieczeństwa” ustaleń. Cztery z nich zostały sklasyfikowane jako „słabe punkty”, a cztery jako „ogólne słabe punkty”.

ExpressVPN z powodzeniem naprawił lub złagodził siedem z ośmiu problemów, które Cure53 zweryfikował w swoim raporcie końcowym, stwierdzając, że „żadne problemy bezpieczeństwa, które pozwoliłyby atakującemu wpłynąć na stan połączenia VPN za pośrednictwem złośliwej strony internetowej lub podobne, nie były odkryty."

W następnym roku, w lipcu 2019 r., PwC przeprowadził niezależny audyt ExpressVPN w celu potwierdzenia, że ​​ExpressVPN działa zgodnie ze swoją polityką prywatności, która twierdziła, że ​​nie przechowuje żadnych dzienników połączeń VPN, takich jak adres IP użytkownika, znacznik czasu połączenia lub czas trwania sesji.

Polityka ExpressVPN pozostaje taka sama i zbiera dane dotyczące daty połączenia się użytkownika z usługą, wyboru lokalizacji serwera VPN i całkowitej ilości danych przesyłanych dziennie.

Audyt PwC obejmował również wewnętrzną technologię TrustedServer firmy VPN, którą ExpressVPN uruchomił w kwietniu 2019 r. W ramach zobowiązania do zapewnienia, że ​​nigdy nie przechowuje wrażliwych danych użytkownika na żadnym ze swoich serwerów.

Technologia usuwa wszystkie dane przy każdym ponownym uruchomieniu i nigdy nie zapisuje danych na dysku twardym.

Chociaż Dynabook nie współpracował wcześniej z dostawcą VPN, nie jest to pierwszy raz, gdy ExpressVPN współpracuje z marką sprzętu.

We wrześniu 2019 r. ExpressVPN połączył siły z firmą HP zajmującą się produkcją komputerów i drukarek, aby „pomóc użytkownikom zachować prywatność i bezpieczeństwo w Internecie”.

Trwające partnerstwo przypomina podobieństwo do Dynabook; HP wstępnie instaluje oprogramowanie ExpressVPN na 13 komputerach Spectre x360 z 30-dniową bezpłatną wersją próbną.

Jak dotąd VPN nie został dołączony do żadnego z innych modeli HP, ale ExpressVPN powiedział, że w najbliższej przyszłości wprowadzi integrację z większą liczbą modeli urządzeń HP.

Li powiedział: „[Jesteśmy] podekscytowani, mówiąc, że wkrótce będziemy mieli więcej partnerstw. Nasza współpraca z największymi markami technologicznymi, takimi jak Dynabook i HP, odzwierciedla fakt, że VPN są teraz postrzegane jako niezbędne narzędzie do prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

„Wierzymy, że kiedy wiedza publiczna na temat VPN zostanie wzmocniona, wszyscy gracze VPN i użytkownicy skorzystają z niej. I ostatecznie silniejszy przemysł VPN oznacza bezpieczniejszy, lepszy Internet ”.

Jedynym innym podobnym partnerstwem między dostawcą VPN a dostawcą sprzętu jest między Private Private Access Access (PIA) a Purism, korporacją celową projektującą i produkującą bezpieczny sprzęt (laptopy i smartfony) oraz oprogramowanie.

W kwietniu 2019 roku PIA ogłosiło, że oprogramowanie „oparte na PIA” ma być domyślnie dołączone do telefonu Librem 5, a także w PureOS dla laptopów Librem 18 i Librem 15. Podobno PIA będzie współpracować z Purism również w przypadku przyszłych pakietów usług.

Przeglądarka internetowa Mozilla Firefox współpracowała również z dostawcami VPN, aby zaoferować bardziej całościowy pakiet bezpieczeństwa - ProtonVPN w październiku 2018 r., A później Mullvad pod koniec 2019 r..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me