Dark Web Market Fiyat Endeksi (ABD Sürümü)

Karanlık web'de çalınan kişisel bilgilerin yasadışı satışına ilişkin yeni araştırmaya göre, çevrimiçi kimliğinizin tamamı 1.200 dolardan az olabilir. Kredi kartı detaylarının en çok işlem görenlerden biri olduğunu öğrenmek sürpriz olmasa da, dolandırıcıların hacklendiğini biliyor muydunuz? Giriş yap Uber, Airbnb ve Netflix hesaplar ve her biri 10 ABD doları bile değil?

Ayrıca, İngiliz çevrimiçi kimliğinin değerini sadece £ 800 olarak belirleyen karanlık web pazarı fiyat endeksinin İngiltere baskısını da oluşturduk.

Görünüşe göre karanlık ağda her şeyin bir bedeli var. Paypal sağlıklı bir dengeye sahip hesaplar en yüksek fiyatları çeker (ortalama 247 $). Ölçeğin diğer ucunda yine de hacklendi GrubHub veya Walmart hesaplar 10 dolardan az bir fiyata satılıyor. Dolandırıcılar, çevrimiçi mağazalar için çalınan müşteri girişlerini satın almaktan daha kolay öğle yemeği sandviçine daha fazla harcayabilir Costco (5 $) ve ASOS ($ 2).

Ortalama bir kişinin çevrimiçi kimliğini oluşturan onlarca hesabı vardır ve bunların hepsi saldırıya uğrayabilir ve satılabilir. Güvenlik uzmanları ekibimiz, en popüler karanlık web pazarlarından üçü olan Dream, Point ve Wall Street Market'teki on binlerce listeyi inceledi. Yalnızca Tor tarayıcı kullanılarak erişilebilen bu şifreli web siteleri, suçluların yasadışı uyuşturucular ve silahlar gibi diğer tüm kaçak mallarla birlikte çalınan kişisel bilgileri anonim olarak satmasına izin verir..

Çalınan kimliği, saldırıya uğramış hesapları ve ABD ile ilgili kişisel bilgileri içeren Dark Web Market Fiyat Endeksi. Her bir öğe için ortalama satış fiyatlarını hesapladık ve listelenen öğelerin hepsine sahip olsaydı birinin kimliğini satın almanın maliyeti olacağını 1,170 ABD doları olarak gördüğümüz için şok olduk.

ABD halkının kişisel verilerinin ne kadar değerli olduğunu anlamasına yardımcı olmak için aşağıdaki fiyat endeksini oluşturduk.

Koyu web pazarı fiyatları

Satış Fiyatları Açıklandı

Kişisel finans

Saldırıya uğramış finansal detaylar açık arayla en çok listelenen kalemler, özellikle kredi kartları ve en değerli olanlardır. Satış fiyatları mevcut kredi bakiyesinin% 10'u olma eğilimindedir, ancak Paypal bunu iki katına çıkaran ve bu hesaplar için yüksek cari talep öneren listeler.

Burada popüler bir liste türü “Fullz” olarak bilinir. Bu “tam” tanımlayıcı bilgi paketleri, bazen finansal ayrıntılarla paketlenir veya ayrı olarak satılır. Bireylerin adı, fatura adresi, anne kızlık soyadı, sosyal güvenlik numarası, doğum tarihi ve diğer kişisel verileri içeren listeler bulduk.

Kimlik kanıtı

Siber suçluların tercih ettiği bir taktik, başkasının adına kredi limiti oluşturmaktır. Bu yüzden pasaport taramaları, selfie'ler ve faturalar gibi her türlü dijital kimlik kanıtının alınıp satıldığını görüyoruz. Yüksek fiyatlar, bu tür ürünlerin sahtekarlık için kullanılabilme kolaylığını yansıtır.

Çevrimiçi alışveriş

Fiyat büyük bir adım olabilir ama saldırıya uğramış online alışveriş hesapları dolandırıcılık için bol fırsat sunuyor. Çoğu, 10 $ 'dan daha az, bazıları bundan daha az için ellerini değiştirir. Ödeme ayrıntılarını Amazon veya En iyi satın alım hesaplar çok uygun olabilir, ancak hesap sahiplerini bir dizi dolandırıcılığa açık bırakır, bu dolandırıcıların bunları satmak ve nakit para kazanmak için pahalı ürünler siparişi.

En yüksek fiyatlar, en çok saklanan kişisel bilgilere erişim sağlama olasılığı daha yüksek olan hesapların yanı sıra hileli olarak edinilebilecek malların değeri tarafından yönetilir. Hacked eBay hesaplar da özellikle caziptir çünkü suçluların alıcılara sahte listeler için para göndermelerine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda hesap sahibinin parasını kesip satmak için pahalı mallar satın almasına da izin verir..

Seyahat

Ortalama satış fiyatı 8 dolardan az olmasına rağmen, hacklendi Airbnb hesapları alıcıya dolandırıcılık dünyasını açar. Bilgisayar korsanlarının kazançlarını çalmak için ana bilgisayarların ödeme ayrıntılarını değiştirdiklerine dair raporlar var. Sahtekarlar ayrıca premium mülklerde konaklama rezervasyonu yapmak ve hatta ev sahiplerini hırsızlaştırmak için yüksek puan alan konukların hesaplarını ele geçirir. Airbnb yeni güvenlik önlemleri getirdi ancak korku forumları topluluk forumlarında yayınlanmaya devam ediyor.

Rusların saldırıya uğramış Uber hesaplarını kullanan ve burada sadece 7 dolarlık satış yapan ve Uber gerçek sahibinin hiç gitmediği yolculuklar, bazen dünyanın diğer tarafında.

Gibi diğer seyahat hesaplarına erişim kazanma Booking.com, suçlulara seyahat düzenlemeleriyle ilgili olarak yüksek değerli ödemeler yapmaları için kandırıcı sahte e-postalar gönderme ve kredi kartı bilgilerini çalma fırsatı verir..

Eğlence

Karanlık web'de satışta bulduğumuz saldırıya uğramış hesapların çoğunda olduğu gibi, bu girişler potansiyel kimlik hırsızlığına giden bir yol sunar. Ek bir avantaj, fırsatçı suçluların, en azından gerçek sahiplerinin Netflix veya Spotify hesabının güvenliği ihlal edildi. Bu öğelerin düşük maliyeti sınırlı yeniden kullanım kapasitesini yansıtmaktadır.

İletişim

Hacked Skype hesaplar, iki faktörlü kimlik doğrulaması yapılmış olsa bile spam göndermek için kullanılmıştır. Spam iletiler bazen LinkedIn ve Baidu gibi popüler sitelere kimlik avı bağlantıları içerir. Cep telefonu hesapları, özellikle banka hesabı doğrulaması için SMS mesajlarının kullanılması düşünüldüğünde, dolandırıcılık fırsatlarının hazinesidir. Ortalama 10.51 $ fiyatla öne çıkan T-Mobile, son zamanlarda saldırıya uğradı.

teslim

Dolandırıcıların pahalı elektronik satın almak için kullandıkları çalıntı Paypal ve eBay hesaplarını içeren karmaşık dolandırıcılık kurduklarında yakalandılar. 10,40 dolarlık bir saldırıya uğramış DHL hesabı, genellikle tekrar satacakları mallara ellerini almalarına izin veren bulmacanın eksik parçası olabilir..

Sosyal

Facebook, doğrudan kazançlı hesaplara erişim elde etmek veya kimlik hırsızlığı yapmak için yeterli kişisel veri sunma potansiyeli nedeniyle diğer iki kattan fazla sosyal medya hesabı için 5,20 dolardan satılıyor.

Instagram'ın özçekimleri ve yemek pornoları, dolandırıcılara herhangi bir değer taşımayabilir, ancak platformdaki saldırıya uğramış hesaplar, bir dolar ve değişim olsa da satışta kalır. Böylesine düşük bir yatırım için, siber suçluların giriş yapması ve kimlik hırsızlığı için faydalı olabilecek ne bulabileceğini görmesi cazip olabilir.

E-posta

Arz ve talep, karanlık web piyasalarında normal ekonomide olduğu gibi aynı rol oynamaktadır. Karanlık web, milyonlarca saldırıya uğramış e-posta hesabıyla çalkalanıyor ve fiyatlar buna göre düşük. Bir kurbanın e-postasına erişmek genellikle çevrimiçi bir dolandırıcılığın kritik bir yönü olmasına rağmen, diğer hesaplar kadar kendi başına yararlı değildir. Kredi kartı bilgileri genellikle orada depolanmazken, kişisel bilgi arayan binlerce e-postayı trol etmek diğer yöntemler kadar verimli değildir.

İki faktörlü kimlik doğrulama ve şüpheli giriş uyarıları gibi Gmail'de güçlü güvenlik, erişim hızlı bir şekilde iptal edilebildiğinden, saldırıya uğramış ayrıntıları işe yaramaz hale getirdiği için fiyatı diğer sağlayıcılara kıyasla yalnızca 1 ABD dolarına düşürür..

Yemek teslimi

Dolandırıcıların pahalı yiyecek ve alkol siparişi vermek için Grubhub gibi yiyecek dağıtım hizmetlerini hacklediği de dolandırılıyor. Karanlık web'de 9 doların biraz üzerinde satış yapan saldırıya uğramış hesaplarda yaklaşık 180 dolarlık siparişlerin raporları var..

Arkadaş

Bu tür listeler, suçlular için sınırlı kullanımlarını yansıtan endeksimizdeki en düşük ortalama fiyatla ortaya çıktı. Saldırıya uğramış tanışma hesapları kesinlikle "catfishing" için kullanılabilirken, dolandırıcıların kurbanlarını finansal olarak yararlanmak için kurbanı bir ilişkiye çekmek için kurgusal bir kimlik benimsediği klasik bir con, sadece sahte hesaplar oluşturmak daha ucuz ve daha kolay.

Elbette dizinimizdeki çoğu maddede olduğu gibi, kimlik hırsızlığına yardımcı olmak için kişisel bilgilerin hesabında madencilik yapma potansiyeli vardır. Sonuç olarak, bilgisayar korsanları, suç faaliyetlerinden bir değer elde etme umuduyla sahip oldukları her şeyi satmaya çalışacaklar..

metodoloji

Ekibimiz, 5-11 Şubat 2018 tarihine kadar, en büyük karanlık web pazarlarından üçü olan Dream, Point ve Wall Street Market'teki sahtekarlıkla ilgili tüm listeleri gözden geçirdi. Ortalama satış fiyatlarını hesaplamak için ilgili listeler toplandı ve kategorize edildi..

Dark Web Market Fiyat Endeksi - Şubat 2018 - Ham Veri.

Hakkımızda

Top10VPN.com dünyanın en büyük VPN inceleme web sitesidir. Çevrimiçi tüketicilerin gizliliğini korumak için en iyi VPN hizmetlerini öneriyoruz. Ayrıca, ücretsiz çevrimiçi kaynaklarımız ve araştırmalarımızla genel halkı dijital gizlilik ve siber güvenlik riskleri konusunda eğitmeyi amaçlıyoruz..

Siber güvenlikle ilgili endişeler hakkında daha fazla bilgi için orijinal VPN Sahipliği Araştırması (2019), Global Mobil VPN Raporu (2019) veya Ücretsiz VPN Risk Endeksimize (Android) bir göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me