Karanlık web'de hack araçlarının yasadışı satışıyla ilgili yeni araştırmalara göre, ayak parmaklarınızı ucuz bir paket servisi olan kahvenin fiyatından daha düşük bir fiyata çevrimiçi sahtekarlığa batırmanız mümkün. İşlem gören en ucuz ürünler arasında sahte sayfalar ve şifre korsanlığı araçları çok sayıda marka için elma ve Facebook için Tesco ve Amazon, yaklaşık 2 £ veya daha azına satış yapmak.

Etkilenen web siteleri ve uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için bulgularımızın markalar bölümüne bakın. ABD odaklı veriler için Dark Web Market Fiyat Endeksi'nin ABD sürümüne bakın.

Biz de bunu keşfettik £ 100 kimlik hırsızlığı yapmak için kişisel bilgileri çalmak amacıyla kötü amaçlı yazılım bulaşmış insanlara kötü amaçlı yazılım bulaşmasına, kablosuz ağları hacklemeye kadar siber suç çılgınlığına izin verecek etkileyici bir dizi hackleme aracı satın alabilirsiniz..

Diğer cep harçlığı araçları keylogger (Ortalama 1,58 £), WiFi Hacking Yazılımı (£ 2.29), Bluetooth Hacking Araçları (2,65 £) ve hatta güçlü Kötü amaçlı yazılım çoğu insanın öğle yemeğinde harcadığından fazla değil (Uzaktan Erişim Truva Atları, 8,47 £).

Ölçeğin diğer ucunda, genellikle polis tarafından kullanılan ve cep telefonu kulelerini taklit eden ve cep telefonu verilerini engelleme, en yüksek bant genişliği sürümleri £ 38,000.

Çevrimiçi sahtekarlığa girişin endişe verici derecede düşük engeli, bilgisayar korsanlığı genellikle £ 8 veya daha azına satıyor, hatta korsan araçlarının satışı ile bir tatlandırıcı olarak ücretsiz atılıyor.

Birçoğumuz, doğru araç ve tekniklerle saldırıya uğrayan düzinelerce çevrimiçi hesaba sahibiz. Güvenlik uzmanları ekibimiz, en popüler karanlık web pazarlarından beşindeki on binlerce listeyi inceledi; Rüya; Nokta; Wall Street Pazarı; Berlusconi Pazarı; ve İmparatorluk. Yalnızca Tor tarayıcısı kullanılarak erişilebilen bu şifreli web siteleri, suçluların, yasadışı uyuşturucular, çalınan bilgiler ve silahlar gibi diğer tüm kaçak mallarla birlikte anonim bir şekilde bilgisayar korsanlığı araçları satmasına izin veriyor.

Bilgisayar korsanlığı yazılım ve donanımını, sahtekarlıkta kullanılan dijital dosyaları, çevrimiçi dolandırıcılık rehberlerini ve bu sürümü oluşturmak için hileli hesapları içeren listelere odaklandık. Dark Web Market Fiyat Endeksi. Her listeyi analiz ettik ve İngiltere halkının çaylak dolandırıcısının başlamasının ne kadar kolay olduğunu anlamasına yardımcı olmak için satılan ürün kategorileri için ortalama satış fiyatlarını hesapladık.

Dark Web Market Fiyat Endeksi - Hacking Tools (Temmuz 2018 - İngiltere Baskısı)

Satılık Ürün Ortalama Satış Fiyatı
Araçlar Parola Hacking Aracı Özel Dosyaları £ 1.57
Keylogger £ 1,58
Kimlik Avı Sayfası £ 2,07
WiFi Hacking Yazılımı £ 2.29
Bluetooth Hacking Yazılımı £ 2.65
FBI / NSA Hacking Araçları £ 4.62
Kripto Para Dolandırıcılığı Kötü Amaçlı Yazılım £ 5.01
Hack Yazılımı £ 7.63
Uzaktan Erişim Truva Atı £ 8.47
Anonimlik Araçları £ 10.51
Sahtecilik Şablonları £ 12.21
Tarama Yazılımı £ 33.83
Malware £ 37.43
Şifre Hacking Yazılımı £ 38.61
Kripto Para Madencisi Kötü Amaçlı Yazılım £ 58.47
Hileli Hesap £ 110,59
Hücre Kulesi Simülatörü Kiti £ 21,602.33
Kılavuzlar Malware £ 1.03
E-dolandırıcılık £ 1.90
Hesap Hacking £ 2.98
Posta Sistemi Gizliliği £ 3.24
Param bitti £ 5.91
WiFi Hacking £ 6.62
taraklama £ 9.64
Güvenlik Baypas £ 13.37
Karanlık Web £ 23.79
sömürmek £ 1,933.96

Kaynak: Karanlık web pazarı listeleri 2-25 Temmuz 2018'de toplandı. İzlenen pazarlar Dream, Point, Wall Street Market, Berlusconi Market ve Empire Market'ti. USD cinsinden toplanan ve liste sırasında döviz kuru kullanılarak GBP'ye dönüştürülen fiyatlar.

Satış Fiyatları Açıklandı

Parola Hacking Aracı Özel Dosyaları

Çok sayıda şifre kırma programı, normal web'de bile yalnızca bir Google aramasıdır. Zayıf parolaları keşfederek sunucu güvenliğini artırmak için meşru olarak yararlıdır, kötü amaçlı olarak da kullanılabilir.

Her hedef için doğru yapılandırmayı gerektiren girişimci bilgisayar korsanları, e-posta ve sosyal medyadan oyun ve çevrimiçi alışverişe kadar aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm uygulamalar veya web siteleri için özelleştirilmiş ayarlar içeren dosyalar satmaktadır. Her biri genellikle sadece 1,57 sterlin tutar. Reklamını yaptığımız bu tür dosyalarla bulduğumuz markaların bir listesini derledik, ancak her gün daha fazla görünen var.

Keylogger

Bilgisayarınızdaki her tuş vuruşunu yakalayan basit ama etkili bir yazılım. Uzaktan da dahil olmak üzere bir dizi yol kurulabilir ve dolandırıcılarla giriş kimlik bilgilerini almak ve sahtekarlıklı hesaplara erişmek için kullanılır. Karanlık ağdaki ortalama fiyat sadece 1.58 £.

Kimlik Avı Sayfası

Kimlik avı - veya popüler bir web sitesi veya finans kurumu gibi güvenilir bir varlık gibi davranarak kişisel bilgi edinmeye yönelik hileli girişimler, siber suçluların yalnızca girişleri değil, kredi kartı korsanlarının “fullz” dediği en yaygın yollardan biridir veya kimlik hırsızlığını mümkün kılan bilgilerin tanımlanmasının tam paketi.

Dünyanın en popüler tüketici markaları için hazır kimlik avı sayfalarının karanlık web'de çoğaldığını ve fiyatı yaklaşık 1,58 TL'ye düşürdüğünü gördük. Bundan daha pahalıya mal olan tek markaların elma, 4,81 £ fiyatın iki katından fazla, Netflix 4,06 £ ve Paypal 1,68 £ 'dan, müşterilerinin dolandırıcılara daha fazla değer vermesini öneriyor.

WiFi Hacking Yazılımı

Bu tür yazılımlar, parolaları zorlayarak ve yayınlanmakta olan verileri koklayarak kablosuz ağınızın güvenliğini test etmek ve geliştirmek için tasarlanmıştır. Bir ağda sahibinin izni olmadan kullanılması yasadışı olabilir, ancak bu, bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalma kararlılığını durdurmaz.

Bu tür yazılıma normal web üzerinden ücretsiz olarak erişmek mümkündür, bu nedenle karanlık web satıcıları ucuza satmaktadır (2,29 £) ve alıcıları cezbetmek için ek kaynaklar ve hatta müşteri desteği de dahil olmak üzere paketler sunma eğilimindedir..

Bluetooth Hacking Yazılımı

Keşfettiğimiz Bluetooth hackleme yazılımının çok özel bir amacı vardı: akıllı telefonları kesmek ve premium numaraları aramak, kurbanların hesaplarındaki maliyeti artırmak. Ortalama maliyet 2,65 £.

Daha tipik Bluetooth korsanlığı türünün normal web'de satılan donanım araçlarıyla yapılma eğiliminde olduğunu unutmayın.

FBI / NSA Hacking Araçları

Son yıllarda ABD istihbarat teşkilatı cybertools'un sızıntıları serisi, kamuya son derece güçlü bazı hackleme araçları koydu ve muhtemelen siber suçlarda bir artışa yol açtı. Bu profesyonel sınıf yazılımın büyük demetleri, binlerce dolar değerinde olmasına rağmen bir pint (4.62 £) fiyatına satılıyor..

Akıllı telefonlardan silinen metinleri alabilen araçlar sunan listeler keşfettik; bypass kilit ekranları; şifreli yedeklemelerin şifrelerini bulma; bulut hizmetlerinden veri çıkarma; BitLocker, TrueCrypt ve diğer şifreleme hizmetleri tarafından korunan öğelerin şifresini çözme; çok sayıda uygulamadan şifreleri almak; ve bundan çok daha fazlası.

Kripto Para Dolandırıcılığı & Madenci Kötü Amaçlı Yazılım

Bitcoin veya Monero gibi kripto para birimi, anonim işlemler ve roketleme değeri potansiyeli nedeniyle siber suçlular için çok çekici. Kripto ile ilgili iki tür kötü amaçlı yazılım bulduk: onu çalmak veya oluşturmak için araçlar.

Kötü amaçlı yazılımlar veya kötü amaçlı yazılımlar, bir tür kötüye kullanımlara neden olmak için kurbanların bilgisayarlarına implante olma eğilimindedir. Bulduğumuz kripto sahtekarlığı kötü amaçlı yazılımı 5.01 £ için satıyor ve bir hedefin Bitcoin'ini çalmaya söz veriyor, şu anda yazma sırasında 6.000 £ 'dan fazla işlem yapıyor.

Yeni notlar veren merkez bankası olmadığından, kripto para birimleri “madencilik” tarafından oluşturulur, yani işlemleri doğrulamak için gerekli hesaplamaların yapılması. Basitçe söylemek gerekirse, madenciler hesaplamaları tamamlamak için rekabet ettikçe bunu başarılı bir şekilde yapmak zorlaşırsa, ne kadar fazla işlem gücünüz varsa, o kadar çok para üretebilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu, zararlı yazılımları madencilikle mümkün olduğunca çok insana bulaşmak ve işlemi arka planda birden fazla makinede çalıştırmaktır..

Bulduğumuz kötü amaçlı yazılım, daha az değerli olduğu için Bitcoin yerine Monero içindi - yazma sırasında 108 £ 'dan işlem görüyordu - ve bu yüzden madenciliği daha kolaydı. Bununla birlikte, bu kötü amaçlı yazılım karanlık ağda ortalama 58,47 £ ve bazen bundan daha fazla.

Hack Yazılımı

Bu, dizinimizin başka bir yerinde ele alınmayan diğer saldırı araçları türlerini içeren bir tümünü yakalama kategorisidir. Kredi kartı bakiyelerini kontrol etmek için araçlar, telefon geçiş kodu baypasları ve Uzak Masaüstü Protokolü aracılığıyla bilgisayarları kesmek için bir araç içerir.

Uzaktan Erişim Truva Atı

Bu özellikle kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım türü, bir bilgisayar korsanının bilgisayarınızın tam kontrolünü ele geçirmesini sağlar. Kimlik hırsızlığı yapmak ve sizi dolandırmak için sadece tüm tuş vuruşlarınızı kaydedip özel dosyalara erişmekle kalmaz, aynı zamanda röntgenlerin web kamerası casusluğu için bu sözde RAT'ları kullanması maalesef yaygındır..

Yarım milyondan fazla cihaza bulaştığına inanılan kötü şöhretli ve son derece güçlü Blackshades RAT için birkaç liste bulduk. Bu truva atı, bilgisayar korsanlarının virüslü bilgisayarları bir botnet'e dahil etmelerini sağlar. Ayrıca Android işletim sisteminde kullanmak için RAT'lar da bulduk. Bu güçlü araçlar için ortalama maliyet sadece 8,47 £.

Anonimlik Araçları

Çaylak korsanları, paletlerini ortalama 10,51 £ karşılığında ticaret yapan bir dizi anonimlik aracıyla karşılamak için ödeme yapabilirler. Bunlar arasında, Firefox olarak adlandırılan Firefox'un yoğun şekilde değiştirilmiş sürümü gibi özel web tarayıcıları ve kötü amaçlı yazılımları kötü amaçlı dosyalar olarak gizleyen araçlar gibi şifreli tarayıcılar bulunur. Ayrıca, dolandırıcılıklarda kullanım için anonim SMS ve telefon görüşmesi sahtecileri bulduk, her birinin maliyeti 1 sterlin altında.

Sahtecilik Şablonları

Banka hesap özetleri, yardımcı programlar, pasaportlar, ödeme taslakları ve ehliyetler için bunların nasıl etkili bir şekilde kullanılacağına dair ayrıntılı kılavuzlarla birlikte çok çeşitli dijital şablonlar bulduk. Bu dosyalar için tipik fiyat, 12,21 £ idi ve çalıntı bilgilerle birlikte kredi limitlerini açmak için kullanıldığında değerlerini yansıttı.

Tarama Yazılımı

Ucuz ve kolayca temin edilebilen donanımlarla kullanıldığında, bu çok güçlü yazılım, con sanatçıların kredi ve banka kartlarını klonlamasına ve ortalama 33,83 £ el değiştirmesine olanak tanır. Resmi kanallar üzerinden yaklaşık 2.000 £ satıyor.

Şifre Hacking Yazılımı

Şifre kırıcılar için geniş bir fiyatlandırma yelpazesi bulduk. En pahalı, zaten yüksek profilli bir saldırıya konu olan popüler bir Kanada sadakat programında hesapları kırmak için tasarlanmış bir program için neredeyse 600 £ idi. Daha yaygın olanı, Facebook ve Instagram'ın yoğun bir şekilde hedeflendiği sosyal medya için şifreleri zorlamak için tasarlanmış programlar ve diğerleri arasında Netflix, Spotify ve Amazon'a erişim vaat eden daha genel hesap krakerleri, 10 £.

Malware

Bulduğumuz kötü amaçlı yazılımlar arasında (ortalama 37.43 £ maliyeti), fidye ödenmediği sürece, bilgisayarınızı kilitleyecek ve içeriğini kalıcı olarak şifreleyen fidye yazılımlarının özel örnekleri vardı. Satıcılar, kötü amaçlı yazılımlarının antivirüs tarafından tespit edilemediğini ve kendi tercihlerinize göre özelleştirilebildiğini övünüyorlardı. Ayrıca Kara delik kullanım kiti Satılık, kötü amaçlı yazılım yaymak için bir yöntem ve bir zamanlar türünün en kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım olarak tarif.

Hileli Hesap

Başarılı bir aldatmaca için hayati bir parçası, bu şüphesiz bir hesap ya da dolandırıcı ile hiçbir bağlantısı olmayan bir posta adresi olsun kötü kazanılmış kazançlar için güvenli bir hedef olacaktır. Bu, karanlık web'deki bu tür öğelerin göreli olarak yüksek maliyetine 110.59 £ 'lık endeksimizde.

İsviçre Postası hesaplarının tam olarak doğrulandığını ve “saldırıya uğramadığını” iddia eden listeleri bulduk - kimse onların varlığını bilmiyor, böylece bunları güvenle kullanabilirsiniz ”. Ayrıca, eski ve doğrulanmış Paypal işletme hesapları ve diğer benzer hesapları bulduk.

Hücre Kulesi Simülasyon Kiti

Bu kitler sizi 38.000 £ 'a kadar ayarlayabilir, ancak IMSI alıcıları olarak bilinen veya daha çok “vatozlar” olarak bilinen ve genellikle polis ve istihbarat servisleri tarafından cep telefonu trafiğini gizlice kesmek için kullanılan inanılmaz derecede güçlü cihazlardır. Bunlardan birine sahip olan bir bilgisayar korsanı, yakındaki cihazları bağlantı kurmaya, kendilerini tanımlamaya ve sahte kuleden metin ve çağrı göndermeye zorlayan sinyaller gönderen bir cep telefonu kulesini sahtekarlığa uğratabilir. Bu dragnet, bir bilgisayar korsanının yararlanabilmesi için inanılmaz miktarda veri toplar.

Kılavuzlar

Karanlık ağ sayesinde, bilgi eksikliği veya teknik deneyim eksikliği, siber suçları başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin önünde bir engel değildir. Sadece cep değiştirmek için mevcut araçlar değil, aynı zamanda bu işleri yapma kılavuzları da benzer şekilde ucuz ve erişimi kolaydır.

Hesapları nasıl hackleyeceğinize veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış kişilere nasıl bulaşabileceğinize ilişkin adım adım kılavuzların yanı sıra, satış amaçlı istismarları da keşfettik. Bu listeler bazen çok pahalıydı (bir örnekte yaklaşık 7.000 £) ve alıcıya binlerce pound kârını netleştirecek güvenlik açıklarının ayrıntılarını paylaşmaya söz verdi.

Diğer rahatsız edici kılavuzlar, popüler video oyununun genç kullanıcı tabanını hedeflemek için reklamı yapılan yöntemler Minecraft yukarıda ele alınan uzaktan erişim truva atlarıyla enfeksiyon.

Hackerlar Araç Seti

Bir özenti hacker'ın en yaygın yollarla çevrimiçi sahtekarlık yapmasına izin verecek ve aynı zamanda bu tür siber suçlara girişin mali engelini belirlemek için tespit edilmekten kaçınacak olan aşağıdaki araçları seçtik. Toplam ortalama maliyet £ 101,19.

madde Ortalama Satış Fiyatı
Anonimlik Araçları £ 10.51
Tarama Yazılımı £ 33.83
Kripto Para Dolandırıcılığı Kötü Amaçlı Yazılım £ 5.01
Keylogger £ 1,58
Malware £ 37.43
Kimlik Avı Sayfası £ 2,07
Uzaktan Erişim Truva Atı £ 8.47
WiFi Hacking Yazılımı £ 2.29
TOPLAM £ 101,19

Hedeflenen Markalar

Kimlik avı sayfaları ve şifre kırma aracı özel dosyalarını 60'ın üzerinde büyük uygulama ve web sitesi için satışta bulduk. Yaklaşık 2 £ veya daha düşük bir fiyatla, bu ürünler sadece bu belirli hesaplara dolandırıcılık vermekle kalmaz, aynı zamanda kimlik hırsızlığı yapmak için kişisel verilerinize yeterli düzeyde dayanır. Bir bilgisayar korsanı kişisel bilgilerinizi yeterince birleştirdikten sonra, adınıza kredi limiti açabilir ve hayatınızı değiştirebilecek ve çözülmesi çok zaman alan önemli sorunlara neden olabilir..

Bunlar bulduğumuz en büyük markalardan bazıları, tam liste için karanlık web pazarı markaları veri setimize bakın.

Marka Ortalama Satış Fiyatı
elma £ 4.81
Netflix £ 4.06
Paypal £ 1.68
Facebook £ 1,58
Uber £ 1,58
Tesco £ 1,58
BT Sport £ 1,58
Dominos £ 1,58
Spotify £ 1,56
Amazon £ 1.48

metodoloji

Ekibimiz 2-25 Temmuz 2018 tarihine kadar en büyük karanlık web pazarı olan Dream, Point, Wall Street Market, Berlusconi Market ve Empire Market'teki sahtekarlıkla ilgili tüm listeleri gözden geçirdi. Ortalama satışı hesaplamak için ilgili listeler toplandı ve kategorize edildi. Fiyat:% s. Fiyatlar ABD doları cinsinden toplanmış ve listeleme sırasındaki döviz kuru kullanılarak (1.31 $ oran) GBP'ye dönüştürülmüştür. Dark Web Market Fiyat Endeksi: Hacking Tools (Temmuz 2018)

Çalınan tüketici verileri fiyatlandırması için Dark Web Market Fiyat Endeksi ana sürümüne bakın.

Hakkımızda

Top10VPN.com dünyanın en büyük VPN inceleme web sitesidir. Çevrimiçi tüketicilerin gizliliğini korumak için en iyi VPN hizmetlerini öneriyoruz. Ayrıca, ücretsiz çevrimiçi kaynaklarımız ve araştırmalarımızla genel halkı dijital gizlilik ve siber güvenlik riskleri konusunda eğitmeyi amaçlıyoruz..

Daha fazla okuma materyali için neden ilgili Ücretsiz VPN Risk İndeksimize (Android), VPN Mülkiyet Araştırmasına (2019) veya Dark Web Market Fiyat Endeksinin (İngiltere) en yeni sürümüne göz atmıyorsunuz?.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me