Nowe badania nad nielegalną sprzedażą narzędzi hakerskich w ciemnej sieci pozwalają zanurzyć się w oszustwa internetowe za cenę niższą niż cena taniej kawy na wynos. Wśród najtańszych przedmiotów w handlu są fałszywe strony i narzędzia do hakowania haseł dla szerokiej gamy marek od jabłko i Facebook do Tesco i Amazonka, sprzedając za około 2 GBP lub mniej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat witryn i aplikacji, których dotyczy problem, zobacz sekcję marek w naszych ustaleniach. Dane dotyczące USA znajdują się w amerykańskim wydaniu indeksu cen Dark Web Market.

Odkryliśmy to również za tak niewiele, jak w okolicy 100 £ możesz kupić imponujący zestaw narzędzi do hakowania, które pozwoliłyby na cyberprzestępczość, od infekowania ludzi złośliwym oprogramowaniem po hakowanie sieci Wi-Fi, a wszystko to w celu kradzieży danych osobowych w celu kradzieży tożsamości.

Inne narzędzia do hakowania kieszonkowych obejmują keyloggery (Średnio 1,58 £), Oprogramowanie do hakowania WiFi (2,29 £), Narzędzia hakerskie Bluetooth (2,65 £), a nawet potężny złośliwe oprogramowanie za niewiele więcej niż większość ludzi wydaje na lunch (trojany dostępu zdalnego, 8,47 £).

Na drugim końcu skali znaleźliśmy potężne urządzenia zwykle używane przez policję, które fałszują wieże telefonów komórkowych i potrafią przechwytywać dane z telefonu komórkowego, z najwyższymi wersjami przepustowości wymienionymi powyżej 38 000 £.

Niepokojąco niska bariera dostępu do oszustw internetowych jest jeszcze bardziej zmniejszana przez rozprzestrzenianie się instrukcje hakerskie zazwyczaj sprzedaje się za 8 GBP lub mniej, a nawet rzuca się za darmo jako słodzik ze sprzedażą narzędzi hakerskich.

Większość z nas ma dziesiątki kont internetowych, które można zhakować przy użyciu odpowiednich narzędzi i technik. Nasz zespół ekspertów ds. Bezpieczeństwa sprawdził dziesiątki tysięcy ofert na pięciu najpopularniejszych ciemnych rynkach internetowych; Marzenie; Punkt; Rynek na Wall Street; Rynek Berlusconi; i Imperium. Te zaszyfrowane strony internetowe, do których można uzyskać dostęp tylko za pomocą przeglądarki Tor, pozwalają przestępcom anonimowo sprzedawać narzędzia hakerskie, a także wszelkiego rodzaju inne kontrabandy, takie jak nielegalne narkotyki, skradzione informacje i broń.

Skoncentrowaliśmy się na ofertach obejmujących oprogramowanie i sprzęt hakerski, pliki cyfrowe wykorzystywane w oszustwach, przewodniki po oszustwach internetowych i fałszywe konta, aby stworzyć tę edycję Indeks cen ciemnego rynku internetowego. Przeanalizowaliśmy każdą aukcję i obliczyliśmy średnie ceny sprzedaży dla kategorii sprzedawanych przedmiotów, aby pomóc brytyjskiej opinii publicznej zrozumieć, jak łatwo jest początkującemu oszustowi rozpocząć.

Contents

Indeks cen Dark Web Market – Narzędzia hakerskie (lipiec 2023 – wydanie brytyjskie)

Przedmiot na sprzedaż Średnia cena sprzedaży
Przybory Narzędzie do hakowania haseł Pliki niestandardowe 1,57 £
Keylogger 1,58 £
Strona phishingowa 2,07 £
Oprogramowanie do hakowania WiFi 2,29 £
Oprogramowanie hakerskie Bluetooth 2,65 £
Narzędzia hakerskie FBI / NSA 4,62 £
Złośliwe oprogramowanie oszustwa związane z kryptowalutami 5,01 £
Oprogramowanie do hakowania 7,63 £
Trojan dostępu zdalnego 8,47 £
Narzędzia anonimowości 10,51 £
Szablony fałszerstw 12,21 £
Oprogramowanie do kartowania 33,83 £
Złośliwe oprogramowanie 37,43 £
Oprogramowanie do hakowania haseł 38,61 £
Złośliwe oprogramowanie Cryptocurrency Miner 58,47 £
Nieuczciwe konto 110,59 £
Zestaw symulatora wieży komórkowej 21 602,33 £
Przewodniki Złośliwe oprogramowanie 1,03 £
Wyłudzanie informacji 1,90 £
Hakowanie konta 2,98 £
Ukrycie systemu pocztowego 3,24 £
Wypłata 5,91 £
Hakowanie WiFi 6,62 £
Kardan 9,64 £
Obejście bezpieczeństwa 13,37 £
Dark Web 23,79 £
Wykorzystać 1 933,96 £

Źródło: Oferty ciemnych rynków internetowych zebrane w dniach 2-25 lipca 2023 r. Monitorowane rynki to Dream, Point, Wall Street Market, Berlusconi Market i Empire Market. Ceny zbierane w USD i przeliczane na GBP przy użyciu kursu wymiany obowiązującego w momencie notowania.

Ceny sprzedaży wyjaśnione

Narzędzie do hakowania haseł Pliki niestandardowe

Liczne programy do łamania haseł to wyszukiwarka Google, nawet w normalnej sieci. Zasadniczo przydatne do poprawy bezpieczeństwa serwera poprzez wykrywanie słabych haseł, mogą być również wykorzystywane złośliwie.

  Indeks cen Dark Web Market (edycja amerykańska)

Wymagający odpowiedniej konfiguracji dla każdego celu, przedsiębiorczy hakerzy sprzedają pliki zawierające spersonalizowane ustawienia dla prawie każdej aplikacji lub witryny, o której możesz pomyśleć, od poczty e-mail i mediów społecznościowych po gry i zakupy online. Każdy z nich zazwyczaj kosztuje tylko 1,57 £. Zebraliśmy listę marek, które znaleźliśmy z reklamowanymi takimi plikami, ale codziennie pojawia się ich o wiele więcej.

Keylogger

Proste, ale skuteczne oprogramowanie, które rejestruje każde naciśnięcie klawisza na komputerze. Może być zainstalowany na wiele sposobów, w tym zdalnie, i jest wykorzystywany przez oszustów w celu zdobycia danych logowania i nieuczciwego dostępu do kont. Średnia cena w ciemnej sieci wynosiła zaledwie 1,58 £.

Strona phishingowa

Wyłudzanie informacji – lub oszukańcza próba uzyskania danych osobowych przez udawanie zaufanego podmiotu, takiego jak popularna strona internetowa lub instytucja finansowa – jest jednym z najczęstszych sposobów, w jaki cyberprzestępcy kradną nie tylko loginy, ale także to, co hakerzy kart kredytowych nazywają „fullz”, lub pełny pakiet informacji identyfikacyjnych umożliwiających kradzież tożsamości.

Odkryliśmy, że gotowe strony phishingowe najpopularniejszych marek konsumenckich na świecie rozprzestrzeniają się w ciemnej sieci, obniżając cenę do prawie jednolitego 1,58 GBP. Zauważyliśmy, że jedyne marki, które kosztują więcej niż to jabłko, ponad dwukrotnie więcej niż 4,81 £, Netflix po 4,06 £ i Paypal za 1,68 £, co sugeruje większą wartość swoich klientów dla oszustów.

Oprogramowanie do hakowania WiFi

Ten rodzaj oprogramowania jest przeznaczony do testowania i poprawy bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej poprzez brutalne wymuszanie haseł i wąchanie transmitowanych danych. Używanie go w sieci bez zgody właściciela może być nielegalne, ale nie powstrzyma to hakerów zdecydowanych na kradzież danych.

Można uzyskać dostęp do tego typu oprogramowania za darmo w normalnej sieci, więc ciemni dostawcy sprzedają tanio (2,29 GBP) i zwykle oferują pakiety zawierające dodatkowe zasoby, a nawet obsługę klienta, aby kusić kupujących.

Oprogramowanie hakerskie Bluetooth

Odkryte przez nas oprogramowanie do hakowania Bluetooth miało bardzo konkretny cel: włamać się do smartfonów i zadzwonić pod numery premium, podnosząc koszty kont ofiar. Średni koszt wyniósł 2,65 £.

Uwaga: bardziej typowy typ hakowania Bluetooth odbywa się za pomocą gadżetów sprzętowych sprzedawanych w zwykłej sieci.

Narzędzia hakerskie FBI / NSA

Seria wycieków z amerykańskich agencji wywiadowczych cybertools w ostatnich latach wprowadziła kilka niezwykle potężnych narzędzi hakerskich do domeny publicznej i prawdopodobnie doprowadziła do wzrostu cyberprzestępczości. Ogromne pakiety tego profesjonalnego oprogramowania są sprzedawane za cenę kufla (4,62 £), mimo że są warte tysiące dolarów.

Odkryliśmy oferty oferujące narzędzia do odzyskiwania skasowanych tekstów ze smartfonów; obejść ekrany blokady; znajdź hasła do zaszyfrowanych kopii zapasowych; wyodrębnić dane z usług w chmurze; deszyfrowanie elementów chronionych przez BitLocker, TrueCrypt i inne usługi szyfrowania; odzyskać hasła z wielu aplikacji; i wiele więcej.

Oszustwo związane z kryptowalutami & Złośliwe oprogramowanie

Kryptowaluta, taka jak Bitcoin lub Monero, jest bardzo atrakcyjna dla cyberprzestępców ze względu na jej potencjał do anonimowych transakcji i gwałtownej wartości. Znaleźliśmy dwa rodzaje złośliwego oprogramowania związane z kryptografią: narzędzia do kradzieży lub tworzenia.

Złośliwe oprogramowanie lub złośliwe oprogramowanie zazwyczaj jest wszczepiane na komputery ofiar, powodując pewnego rodzaju krzywdy. Złośliwe oprogramowanie do oszustw kryptograficznych sprzedaje się za 5,01 GBP i obiecuje ukraść Bitcoin celu, który w chwili pisania tego handlu kosztuje ponad 6000 GBP.

Ponieważ nie ma banku centralnego emitującego nowe banknoty, zamiast tego tworzone są kryptowaluty poprzez „wydobywanie”, tj. Wykonywanie obliczeń wymaganych do weryfikacji transakcji. Mówiąc prosto, biorąc pod uwagę, że trudniej jest to zrobić, ponieważ górnicy rywalizują o wykonanie obliczeń, im więcej masz mocy obliczeniowej, tym więcej waluty możesz wygenerować. Jednym ze sposobów jest zarażenie jak największej liczby osób złośliwym oprogramowaniem do wydobywania i uruchomienie procesu w tle na wielu komputerach.

  Indeks cen Dark Web Market (edycja brytyjska)

Znalezione przez nas złośliwe oprogramowanie dotyczyło Monero, a nie Bitcoin, ponieważ jest mniej wartościowe – w momencie pisania było w cenie 108 GBP – a zatem łatwiej je wydobywać. Niemniej jednak złośliwe oprogramowanie generuje średnio 58,47 £ w ciemnej sieci, a czasem znacznie więcej.

Oprogramowanie do hakowania

Jest to kategoria typu catch-all, która obejmuje inne rodzaje narzędzi hakerskich, które nie zostały omówione w innym miejscu naszego indeksu. Obejmuje narzędzia do sprawdzania sald kart kredytowych, pomijanie kodów dostępu do telefonu oraz narzędzie do hakowania komputerów za pomocą protokołu Remote Desktop Protocol.

Trojan dostępu zdalnego

Ten szczególnie paskudny szczep złośliwego oprogramowania pozwala hakerowi przejąć pełną kontrolę nad komputerem. Nie tylko mogą rejestrować wszystkie naciśnięcia klawiszy i uzyskiwać dostęp do prywatnych plików w celu popełnienia kradzieży tożsamości i defraudacji, ale niestety często podglądacze używają tak zwanych RAT do szpiegowania kamerą internetową.

Znaleźliśmy kilka ofert słynnego i niezwykle potężnego RAT Blackshades, który prawdopodobnie zainfekował ponad pół miliona urządzeń. Trojan ten umożliwia także hakerom dołączanie zainfekowanych komputerów do botnetu. Znaleźliśmy również RAT do użytku w systemie operacyjnym Android. Średni koszt tych potężnych narzędzi wyniósł zaledwie 8,47 £.

Narzędzia anonimowości

Hakerzy-nowicjusze mogą płacić, aby ukryć swoje ślady za pomocą szeregu narzędzi anonimowości, których cena wynosi średnio 10,51 £. Należą do nich niestandardowe przeglądarki internetowe, takie jak mocno zmodyfikowana wersja przeglądarki Firefox o nazwie FraudFox VM, oraz narzędzia szyfrujące, które ukrywają złośliwe oprogramowanie jako łagodne pliki. Znaleźliśmy również anonimowe spoofery SMS i połączeń telefonicznych do użytku w oszustwach, z których każdy kosztuje mniej niż 1 £.

Szablony fałszerstw

Znaleźliśmy szeroką gamę cyfrowych szablonów wyciągów bankowych, programów narzędziowych, paszportów, odcinków wypłat i praw jazdy ze szczegółowymi przewodnikami na temat ich efektywnego wykorzystania. Typowa cena tych plików wynosiła 12,21 £, co odzwierciedla ich wartość w połączeniu z kradzieżą informacji w celu otwarcia linii kredytowych.

Oprogramowanie do kartowania

W połączeniu z tanim i łatwo dostępnym sprzętem to bardzo potężne oprogramowanie pozwala oszustom klonować karty kredytowe i debetowe oraz zmieniać ręce za średnio 33,83 £. Sprzedaje za około 2000 funtów oficjalnymi kanałami.

Oprogramowanie do hakowania haseł

Znaleźliśmy szerokie spektrum cenowe dla łamaczy haseł. Najdroższe było prawie 600 funtów za program przeznaczony do łamania kont w popularnym kanadyjskim programie lojalnościowym, który już był przedmiotem głośnego ataku. Bardziej powszechne były programy zaprojektowane do brutalnego haseł do mediów społecznościowych, z silnie ukierunkowanymi Facebook i Instagram oraz bardziej ogólne programy do łamania kont obiecujące dostęp do Netflix, Spotify i Amazon, kosztujące mniej niż 10 £.

Złośliwe oprogramowanie

Wśród znalezionych przez nas szkodliwych programów (kosztujących średnio 37,43 £) znalazły się niestandardowe wystąpienia oprogramowania ransomware, które blokują komputer i trwale szyfrują jego zawartość, chyba że okup zostanie zapłacony. Dostawcy chwalili się, że ich złośliwe oprogramowanie jest niewykrywalne przez program antywirusowy i że można je dostosować na podstawie własnych preferencji. Znaleźliśmy również Zestaw exploitów Blackhole na sprzedaż, metoda rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania i kiedyś opisywana jako najbardziej znane złośliwe oprogramowanie tego rodzaju.

Nieuczciwe konto

Istotną częścią udanego oszustwa często będzie bezpieczne miejsce docelowe dla nieuczciwie zdobytych korzyści, bez względu na to, czy będzie to nieświadome konto, czy adres pocztowy bez połączenia z oszustem. Znajduje to odzwierciedlenie w stosunkowo wysokim koszcie takich produktów w ciemnej sieci w wysokości 110,59 £ według naszego indeksu.

Znaleźliśmy informacje o kontach Swiss Post, które twierdzą, że są w pełni zweryfikowane i „nie zhakowane – nikt nie wie o ich istnieniu, więc możesz z nich bezpiecznie korzystać”. Znaleźliśmy również przestarzałe i zweryfikowane konta biznesowe Paypal i inne podobne konta.

Zestaw do symulacji wieży komórkowej

Zestawy te mogą przywrócić ci 38 000 funtów, ale są to niezwykle potężne urządzenia, znane jako łapacze IMSI lub bardziej potocznie jako „płaszczki” i zwykle używane przez policję i służby wywiadowcze do potajemnego przechwytywania ruchu z telefonów komórkowych. Haker będący w posiadaniu jednego z nich może sfałszować wieżę telefonu komórkowego, wysyłając sygnały, które zmuszają pobliskie urządzenia do łączenia się, identyfikowania i wysyłania SMS-ów i połączeń przez fałszywą wieżę. Ten dragnet zbiera niewiarygodną ilość danych, z których haker może skorzystać.

  Indeks cen Dark Web Market: Narzędzia hakerskie (edycja amerykańska)

Przewodniki

Dzięki ciemnej sieci brak wiedzy lub doświadczenia technicznego nie stanowi bariery dla skutecznego popełniania cyberprzestępstw. Dostępne są nie tylko narzędzia do wymiany kieszeni, ale również instrukcje dokonywania tych czynów, są również tanie i łatwo dostępne.

Oprócz przewodników krok po kroku, jak hakować konta lub infekować ludzi złośliwym oprogramowaniem, odkryliśmy również exploity na sprzedaż. Oferty te były czasami bardzo drogie (około 7 000 funtów w jednym przypadku) i obiecywały udostępnienie szczegółowych informacji na temat luk w zabezpieczeniach, które przyniosłyby nabywcy zysk w wysokości wielu tysięcy funtów.

Inne bardziej niepokojące przewodniki reklamowały metody kierowania reklam do młodych użytkowników popularnej gry wideo Minecraft w przypadku infekcji trojanami dostępu zdalnego omówionymi powyżej.

Zestaw narzędzi dla hakerów

Wybraliśmy następujący zestaw narzędzi, które pozwoliłyby hakerowi na popełnianie oszustw internetowych w najczęstszy sposób, unikając wykrycia w celu ustalenia finansowej bariery wejścia na tego rodzaju cyberprzestępczość. Całkowity średni koszt wyniósł 101,19 £.

Pozycja Średnia cena sprzedaży
Narzędzia anonimowości 10,51 £
Oprogramowanie do kartowania 33,83 £
Złośliwe oprogramowanie oszustwa związane z kryptowalutami 5,01 £
Keylogger 1,58 £
Złośliwe oprogramowanie 37,43 £
Strona phishingowa 2,07 £
Trojan dostępu zdalnego 8,47 £
Oprogramowanie do hakowania WiFi 2,29 £
CAŁKOWITY 101,19 £

Docelowe marki

Znaleźliśmy niestandardowe pliki stron phishingowych i narzędzi do hakowania haseł w sprzedaży dla ponad 60 głównych aplikacji i witryn. Za około 2 GBP lub mniej te elementy mają na celu nie tylko oszukać oszustów na tych kontach, ale także zapewnić dostęp do danych osobowych w celu kradzieży tożsamości. Gdy haker zgromadzi wystarczająco dużo danych osobowych, może otworzyć linie kredytowe w Twoim imieniu i spowodować poważne problemy, które mogą zmienić życie i czasochłonne do rozwiązania.

Są to jedne z największych marek, które znaleźliśmy. Pełną listę można znaleźć w naszym zestawie danych marek ciemnego rynku internetowego.

Marka Średnia cena sprzedaży
jabłko 4,81 £
Netflix 4,06 £
Paypal 1,68 £
Facebook 1,58 £
Uber 1,58 £
Tesco 1,58 £
BT Sport 1,58 £
Domino 1,58 £
Spotify 1,56 £
Amazonka 1,48 £

Metodologia

Nasz zespół dokonał przeglądu wszystkich ofert związanych z oszustwami na pięciu największych ciemnych rynkach internetowych, Dream, Point, Wall Street Market, Berlusconi Market i Empire Market w dniach 2-25 lipca 2023 r. Odpowiednie oferty zostały zestawione i skategoryzowane w celu obliczenia średniej sprzedaży ceny Ceny zostały zebrane w USD i przeliczone na GBP przy użyciu kursu wymiany obowiązującego w momencie notowania (kurs 1,31 USD). Indeks cen Dark Web Market: Narzędzia hakerskie (lipiec 2023)

Informacje na temat cen skradzionych danych konsumenckich można znaleźć w głównej edycji indeksu cen ciemnego rynku internetowego.

O nas

Top10VPN.com to największa na świecie witryna z recenzjami VPN. Zalecamy najlepsze usługi VPN, aby chronić prywatność konsumentów w Internecie. Naszym celem jest również edukowanie opinii publicznej na temat zagrożeń związanych z prywatnością cyfrową i cyberbezpieczeństwem poprzez nasze bezpłatne zasoby internetowe i badania.

Aby przeczytać więcej materiałów, zapoznaj się z naszym powiązanym bezpłatnym wskaźnikiem ryzyka VPN (Android), VPN Ownership Investigation (2023) lub najnowszą edycją Dark Web Market Price Index (UK).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me