Savo VPN serverio nustatymas yra nemokama komercinio VPN prenumeratos pirkimo alternatyva, tačiau tai gali būti sudėtingas procesas. Skaitykite toliau ir sužinokite tris būdus, kaip galite sukurti savo VPN serverį namuose.

Įvairūs įrenginiai, prijungti prie „WiFi“

Galima sukurti savo VPN serverį namuose, o procesas veikia panašiai kaip verslo VPN, kuris leidžia darbuotojams nuotoliniu būdu ir saugiai pasiekti savo biurų tinklą..

Namų VPN serveris leis jums saugiai pasiekti namų tinklą, kai esate ne namuose, tačiau norint nustatyti, reikia tam tikrų techninių žinių..

Tai gali būti sudėtingas procesas ir labai svarbu, kad nuolat atnaujintumėte saugos atnaujinimus arba rizikuojate, kad jūsų asmeniniai duomenys ir saugumas bus suderinti..

Jei esate VPN pradedantysis (arba siekiate privatumo iš savo IPT), rekomenduojame naudoti patikimą trečiosios šalies VPN paslaugą su pagal užsakymą pagamintomis VPN programomis kiekvienam įrenginiui, kurį norite apsaugoti..

Čia galite pamatyti mūsų geriausių VPN sąrašą.

Contents

Dinaminis domeno vardo serveris (DDNS)

Yra trys pagrindiniai būdai, kaip namuose nustatyti savo VPN serverį, tačiau prieš pasirinkdami sau tinkamiausią, turėtumėte patikrinti, ar jūsų IPT jūsų namų tinklui priskyrė statinį ar dinaminį viešąjį IP adresą..

Statiniai IP nesikeičia, o dinaminiai IP kartas nuo karto keičiasi.

Jei turite dinaminį IP adresą, pravartu nustatyti DDNS (dinaminę domenų vardų sistemą). DDNS yra paslauga, priskirianti interneto domenų vardus prie IP adresų.

Paprasčiau tariant, tai suteikia jūsų nuolat kintančiam IP adresui įsimenamą domeno vardą.

DDNS yra naudinga, kai namuose nustatote savo VPN serverį, nes tai padės jums nebereikalauti iš naujo sukonfigūruoti VPN kaskart keičiant viešą IP adresą.

Norėdami sužinoti, kaip nustatyti DDNS maršrutizatoriuje, ieškokite instrukcijų maršrutizatoriaus teikėjo svetainėje.

Dabar pažvelkime į tris būdus, kaip namuose nustatyti savo VPN:

1. Pirkite maršrutizatorių su įmontuotu VPN serveriu.

VPN maršrutizatorius

Paprasčiausias ir saugiausias būdas sukurti savo VPN namuose yra nusipirkti maršrutizatorių, kuris pateikiamas su įmontuoto VPN serverio galimybėmis..

Didžiausias neigiamas pasirinkimas perkant tokio tipo maršrutizatorius yra kaina – jie gali kainuoti daugiau nei 100 USD (gana didžiulė suma, palyginti su standartiniais modeliais, kuriuos galima įsigyti tik už 25 USD)..

Tai yra maždaug tokia pati kaina kaip trejų metų prenumerata vienam geriausių VPN rinkoje.

Prieš pirkdami maršrutizatorių įsitikinkite, kad jis palaiko jūsų pasirinktą VPN protokolą. Norėdami išlaikyti pusiausvyrą tarp privatumo ir našumo, rekomenduojame naudoti „OpenVPN“ protokolą.

Skirtingai nuo daugelio trečiųjų šalių VPN, tokių kaip „ExpressVPN“, maršrutizatoriuje negalima lengvai perjungti skirtingų VPN protokolų..

 1. Atidarykite pageidaujamą naršyklę.
 2. Į paieškos juostą įveskite maršrutizatoriaus LAN (vidinį) IP adresą. Paprastai gamintojai maršrutizatoriams suteikia vieną iš šių IP adresų: 192.168.0.1 arba 192.168.1.1. Jei nė vienas iš šių adresų nėra jūsų maršrutizatoriaus IP adresas, vykdykite šias instrukcijas, kad sužinotumėte, koks jis yra.
 3. Įveskite maršrutizatoriaus vartotojo vardą ir slaptažodį. Jei to dar nepakeitėte, abi dalys tikriausiai bus „administratorės“.
 4. Eikite į „Nustatymai“ (arba „Išplėstiniai nustatymai“) > VPN tarnyba.
 5. Įgalinkite VPN paslaugą.
 6. Įsitikinkite, kad leidžiate klientams, naudojantiems VPN ryšį, pasiekti visas interneto ir namų tinklo svetaines.
 7. Patvirtinkite šiuos nustatymus spustelėdami „Taikyti“.

Dabar nustatykite savo VPN klientą – tai įrenginys, kurį naudosite prisijungdami prie VPN.

 1. Iš maršrutizatoriaus valdymo skydelio atsisiųskite savo VPN klientų konfigūracijos failus (tokius įrenginius kaip „Windows“, „MacOS“ ir išmaniuosius telefonus)..
 2. Išpakuokite failus ir nukopijuokite juos (belaidžiu būdu arba naudodami USB kabelį) į VPN kliento aplanką įrenginyje, kurį norite prijungti prie VPN.
 3. Prisijunkite prie VPN (toliau nuo savo namų tinklo) ir patikrinkite, ar nėra nuotėkių.
 4. Šalinkite visas su VPN susijusias problemas – jos gali būti susijusios su serveriu ar klientu.

2. Gaukite maršrutizatorių, palaikantį „DD-WRT“, „OpenWRT“ ar „Pomidorų“ programinę įrangą, arba nusipirkite vieną iš anksto mirksėtą.

Programinė įranga, tokia kaip DD-WRT, pakeičia operacinę sistemą jūsų maršrutizatoriaus „flash“ atmintyje – procesas vadinamas „mirksinčiu“. Aukščiau išvardytos programinės įrangos versijos palaiko VPN serverių kūrimą maršrutizatoriuje.

  Kaip paslėpti savo IP adresą: 4 paprasti metodai (atnaujinta 2023 m.)

Atminkite, kad šis namų VPN serverio nustatymo būdas yra rizikingesnis, nes jame yra daugiau klaidų ir saugumo trūkumų, palyginti su maršrutizatoriaus pirkimu su įmontuotu VPN serverio palaikymu..

Norėdami tokiu būdu sukurti VPN, pirmiausia turite mirksėti dabartinį maršrutizatorių, kad galėtumėte dirbti su trečiosios šalies firmware.

Po to jūs turite įvesti daugybę komandų į išskleidžiamą maršrutizatorių, kad sukurtumėte VPN serverį ir sukonfigūruotumėte įrenginį, kurį norite naudoti kaip VPN klientą.

Yra daug vietos klaidoms, kurios galiausiai gali pakenkti jūsų internetiniam saugumui ir privatumui.

Prieš blykstelėdami maršrutizatorių, būtina atlikti tyrimus, nes tai darydami įrenginyje, kuris nepalaiko programinės įrangos, jūsų maršrutizatorius gali nutrūkti (arba „plyti“)..

DD-WRT palaikomų maršrutizatorių duomenų bazėje galite patikrinti, ar jūsų dabartinis maršrutizatorius palaiko „DD-WRT“ programinę-aparatinę įrangą..

Štai kaip nustatyti maršrutizatorių:

 1. Patikrinkite, ar jūsų maršrutizatorius palaiko „DD-WRT“, „OpenWRT“ ar „Tomato“ programinę-aparatinę įrangą. Arba galite nusipirkti maršrutizatorius, kurie iš anksto atvaizduojami naudojant programinę-aparatinę įrangą.
 2. Atsisiųskite suderinamą programinės aparatinės įrangos failą į savo kompiuterį.
 3. Prijunkite maršrutizatorių prie maitinimo lizdo, tada vieną eterneto laido galą įjunkite į vieną iš LAN prievadų, kitą, o kitą į kompiuterio LAN prievadą..
 4. Kompiuteryje atidarykite pasirinktą žiniatinklio naršyklę ir įveskite vidinį maršrutizatoriaus IP adresą. Dauguma maršrutizatorių yra nustatyti į 192.168.1.1 arba 192.168.0.1.
 5. Prisijunkite prie maršrutizatoriaus valdymo skydelio ir nustatymų meniu raskite maršrutizatoriaus atnaujinimo ar atnaujinimo skyrių.
 6. Atkurkite maršrutizatorių naudodami programinę-aparatinę įrangą, vykdydami konkrečiam įrenginiui skirtas instrukcijas, kurias rasite teikėjo svetainėje. Kiekvienas maršrutizatorius yra skirtingas ir netinkamas mirksėjimo procesas gali jį sugadinti.
 7. Iš naujo paleiskite naujai išskleidžiamą maršrutizatorių ir dar kartą prisijunkite prie valdymo skydelio.

Dabar, kai maršrutizatorius sukonfigūruotas naudojant tinkamą programinę-aparatinę įrangą, galite sukurti VPN serverį:

 1. Maršrutizatoriaus žiniatinklio sąsajoje spustelėkite belaidžio ryšio skirtuką.
 2. Raskite skirtuką VPN arba nustatymų meniu ir įgalinkite „OpenVPN“.
 3. Dabar laikas nustatyti savo VPN serverį ir VPN klientus. Šis veiksmas apima daugybės komandų vykdymą, norint teisingai nustatyti VPN – jis nėra skirtas pradedantiesiems. Atidžiai turėtumėte vykdyti išsamias pasirinktos programinės įrangos instrukcijas: „DD-WRT“, „OpenWRT“ ar „Pomidoras“. Net viena klaida gali pakeisti jūsų maršrutizatorių.

Čia yra VPN serverio ir VPN klientų sąrankos suvestinė:

 1. Pakeiskite užkardos parametrus taip, kad jūsų maršrutizatorius leistų įeinantį VPN ryšį.
 2. Sukurti sertifikatų tarnybą. Tai leis serveriui ir klientui saugiai susisiekti tarpusavyje, užkoduojant interneto srautą.
 3. Generuokite serverio privatų raktą ir sertifikatų porą.
 4. Įdiekite ir sukonfigūruokite „OpenVPN“.
 5. Sugeneruokite VPN klientų profilius (privačius raktus ir sertifikatų poras) kiekvienam įrenginiui, kurį norite prijungti prie VPN.
 6. Ištraukite klientų profilius ir importuokite juos į savo klientus (įrenginius).
 7. Konfigūruokite kiekvieną klientą naudodami sugeneruotus konfigūracijos failus.
 8. Prisijunkite prie VPN iš savo kliento.
 9. Išbandykite VPN ir patikrinkite, ar viskas veikia taip, kaip turėtų būti. Vykdykite mūsų nuotėkio tikrinimo vadovo instrukcijas.
 10. Šalinkite triktis ir nesandarumus.

Jei norite nustatyti savo maršrutizatorių kaip VPN klientą, o ne kaip VPN serverį, kaip parodyta aukščiau, perskaitykite mūsų vadovą „Kaip įdiegti VPN maršrutizatoriuje“..

3. Nustatykite kitą įrenginį būti VPN serveriu.

Žmogaus, rašančio kompiuterio klaviatūra, grafika

Jei neturite su „OpenVPN“ suderinamo maršrutizatoriaus ir nenorite jo pirkti, galite priglobti VPN serverį kitame įrenginyje, pavyzdžiui, „Windows“ kompiuteryje ar „MacOS“ įrenginyje, tačiau, kaip mirksi kelvedis, tai yra sudėtingas procesas.

Atminkite, kad prietaisas, naudojamas kaip VPN serveris, turi būti visada įjungtas.

Jei įrenginys bus išjungtas (arba sugenda), negalėsite prisijungti per VPN – tai yra didelė problema, jei esate toli nuo namų ir negalite jo vėl įjungti..

Prieš sukurdami VPN serverį, turėsite nustatyti maršrutizatoriaus prievadų peradresavimą, kad serveris būtų pasiekiamas iš interneto.

Mes išmokysime jus, kaip nustatyti „Windows“ įrenginį, taip pat „MacOS“ ir „Raspberry Pi“.

Kaip paversti „Windows 10“ kompiuterį į VPN serverį

„Microsoft Windows“ turi įmontuotą funkciją VPN serveriams talpinti, tačiau ji naudoja pasenusį ir nesaugų VPN protokolą PPTP.

  7 geriausios privatumo ir saugumo naršyklės

Vietoj to, mes rekomenduojame nustatyti „OpenVPN“ serverį naudojant „OpenVPN“ programinę įrangą.

Išsamias instrukcijas, kaip nustatyti „OpenVPN“ serverį „Windows“ įrenginyje, įskaitant komandas, galite rasti „OpenVPN“ svetainėje.

Štai pagrindiniai VPN serverio nustatymo „Windows“ pagrindai:

 1. Pakeiskite užkardos parametrus, kad būtų galima leisti atvykstamuosius ryšius ir nustatykite prievado peradresavimą.
 2. Atsisiųskite „OpenVPN for Windows“ į savo kompiuterį.
 3. Įdiekite „OpenVPN“ ir įsitikinkite, kad diegimo skiltyje „Pasirinkite komponentus“ pažymėtas langelis „EasyRSA“..
 4. Kai būsite paraginti, įdiekite TAP tvarkykles.
 5. Konfigūruokite „EasyRSA“ – tai įrankis, naudojamas kuriant sertifikatų autoritetus ir reikalaujant bei pasirašant sertifikatus.
 6. Generuokite pažymėjimo autoritetą ir VPN serverio sertifikatus.
 7. Kurkite kliento sertifikatus – klientas yra įrenginys, kurį naudosite prisijungdami prie VPN serverio (pvz., Savo išmaniojo telefono).
 8. Sukurkite VPN serverio ir VPN klientų konfigūracijos failus.
 9. Konfigūruokite kiekvieną VPN klientą sugeneruotais failais.
 10. Iš kliento įrenginio prisijunkite prie VPN serverio.
 11. Kaip visada, patikrinkite, ar nėra VPN, ar nėra ryšio.

Dabar galite prisijungti prie savo „Windows“ VPN serverio, kol esate išvykęs ir esate apie.

Kaip paversti „MacOS“ ar „Raspberry Pi“ kompiuterį į VPN serverį

Kadangi „MacOS“ nepalaiko „OpenVPN“ iš anksto, turėsite naudoti trečiųjų šalių programinę įrangą, tokią kaip „Tunnelblick“ arba „Homebrew“, kad įrenginyje nustatytumėte VPN serverį..

Kai nustatysite „Tunnelblick“ arba „Homebrew“ naudodami „OpenVPN“, tai beveik tas pats, kas nustatyti VPN serverį sistemoje „Windows“..

Jei ieškote ne tokio apsunkinto įrenginio, kurį būtų galima naudoti kaip VPN serverį, galite jį nustatyti „Raspberry Pi“.

Perskaitykite „PiMyLifeUp“ nuoseklų vadovą, kaip nustatyti VPN serverį „Raspberry Pi“, naudojant diegimo scenarijų, vadinamą PiVPN.

Norėdami nustatyti VPN serverį, naudokite debesų kompiuterijos paslaugų teikėją

Mobiliojo telefono VPN programos grafika

Yra dar vienas būdas nustatyti VPN serverį, kuris priklauso nuo namų maršrutizatoriaus konfigūravimo ir komercinės VPN paslaugos naudojimo..

Jei norite tokiu būdu nustatyti VPN, turėsite išsinuomoti serverį iš debesų kompiuterijos paslaugų teikėjo.

Galite išsinuomoti virtualų privatų serverį (VPS) iš tokių kompanijų kaip „DigitalOcean“, „Scaleway“ ar „Amazon Web Services“.

Skirtingai nei prižiūrint VPN serverį jūsų namuose, VPS nuoma kainuoja pinigus – maždaug tiek pat mėnesio, kiek kokybiškos VPN paslaugos..

Jūs taip pat turite patikėti visą savo interneto srautą prieglobos įmonei, kuri gali saugoti arba saugoti jūsų asmeninę informaciją. Ar tai tikrai geriau, nei palikti jį savo IPT?

Taigi koks yra debesies VPN serverio naudojimo pranašumas?

Šis metodas neleis jums pasiekti savo vietinio tinklo, kai esate ne namuose, tačiau galite išsinuomoti serverį beveik bet kurioje jūsų norimoje šalyje, tai reiškia, kad galėsite pasiekti geografinį specifinį turinį iš tos šalies.

VPN serverio nustatymas yra panašus į maršrutizatoriaus konfigūravimą namuose, todėl būtinai vykdykite savo prieglobos įmonės svetainėje pateiktas instrukcijas..

Čia yra „DigitalOcean“ instrukcijos, kaip nustatyti „OpenVPN“ serverį.

Ar turėčiau nustatyti savo VPN serverį?

Yra keletas priežasčių, kodėl norėtumėte namuose nustatyti VPN serverį.

Pirma, jei jums reikia prisijungti prie vietinio tinklo, kai esate išeidami iš darbo, verta sukurti savo VPN serverį namuose..

VPN serverio priegloba namuose reiškia, kad galite pasiekti failus iš vietinio tinklo ir transliuoti „Netflix“ ar pasiekti kitas geografiškai ribotas paslaugas būdami užsienyje.

Jei nustatymas bus teisingas, prisijungimas prie savo VPN naudojantis viešuoju „WiFi“ padės apsaugoti jus nuo įsilaužėlių, norinčių pavogti jūsų asmeninę informaciją. VPT užkoduoja interneto srautą tarp kliento ir serverio.

Taip pat žinote, kam priklauso jūsų naudojami serveriai. Tai turėtų padaryti skaidresnį, kokie duomenys ir informacija yra registruojami ir saugomi.

Tačiau ne visada rekomenduojama nustatyti savo VPN serverį namuose.

Savo VPN serverio nustatymo trūkumai

Didžioji dauguma žmonių neturėtų nustatyti savo VPN serverį. Yra tikimybė, kad jums geriau seksis naudotis patikima, saugia VPN paslauga, pavyzdžiui, „ExpressVPN“.

  Kaip nemokamai gauti „NordVPN“

Kodėl?

Na, jei jūsų interneto ryšiui trūksta nedidelio įkėlimo pralaidumo, sukurti savo VPN serverį neverta pastangų – jis dar labiau sulėtins jūsų paslaugą, įskaitant atsisiuntimus.

Pačiam sukurtiems VPN serveriams taip pat reikia kruopštaus sąrankos ir techninių žinių, kad įsitikintumėte, jog jie nėra pažeidžiami saugumo trūkumų..

Be to, namų VPN nėra internetinė privatumo priemonė – bent jau ne visiškai.

Kadangi jis tik šifruoja interneto srautą tarp VPN kliento ir VPN serverio (jūsų namų maršrutizatoriaus ar kompiuterio), jūsų IPT – ir bet kuri trečioji šalis, turinti prieigą prie duomenų, kuriuos renka jūsų IPT – vis tiek gali pamatyti viską, ką darote internete..

Aukščiausio lygio VPN paslaugos, priešingai, apsaugos jūsų internetinį privatumą ir automatiškai atnaujins naujausias saugos pataisas..

Geriausi VPT nerenka jokios jūsų asmeninės informacijos.

VPN teikėjai dažnai turi VPN serverius keliose dešimtyse vietų visame pasaulyje, skirtingai nei namų VPN, kuris jums priskiria tik jūsų namų tinklo IP adresą..

Naudodamiesi komercine VPN paslauga, galite prisijungti prie serverių visame pasaulyje, kad galėtumėte pasiekti geografiškai ribotą turinį.

Naudojant paruoštus (komercinius) VPN serverius, galite lengvai transliuoti, torrent ir naršyti privatumo tvarka, be jokių pastangų.

Naudodamiesi trečiosios šalies VPN paslauga greičiausiai suteiksite didesnį greitį nei savo sukurtas serveris.

Ar galima nemokamai nustatyti savo VPN serverį??

Maršrutizatorius ant stalo

Taip ir ne – tai priklauso nuo to, kaip nustatysite VPN serverį.

Jei norite maršrutizatoriuje nustatyti namų VPN serverį, gali reikėti nusipirkti naują aparatinę įrangą, jei dabartinis maršrutizatorius nepalaiko „OpenVPN“.

Maršrutizatoriai su įmontuoto VPN serverio galimybėmis gali kainuoti daugiau nei 100 USD.

Panaši istorija yra ir iš debesies paremtų serverių. Norėdami išsinuomoti juos iš trečiosios šalies teikėjo, turėsite mokėti kas mėnesį.

Tačiau jei norite nustatyti VPN serverį jau turimame maršrutizatoriuje ar įrenginyje, pavyzdžiui, „Windows“ kompiuteryje, tai yra visiškai nemokama.

Jei jums nėra patogu nustatyti VPN serverį namuose – tai gana sudėtingas procesas ir nenorite leisti pinigų komerciniam VPT, pasižiūrėkite į geriausias mūsų nemokamas VPN paslaugas.

„VPN Server vs VPN Client“: koks skirtumas?

Interneto srauto, vykstančio per VPN serverį, iliustracija

Šiame vadove mes kalbėjome apie VPN serverio nustatymą, bet taip pat paliečiame ir VPN klientus.

Taigi, kuo skiriasi šie du dalykai?

Norint sukurti užšifruotą VPN tunelį, reikia ir VPN serverio, ir VPN kliento.

VPN serveris yra viename tunelio gale, o VPN klientas – kitame.

VPN klientas užmezga ryšį su VPN serveriu ir pats atpažįsta save prieš suteikdamas prieigą prie virtualiojo privataus tinklo.

Nors VPN serveriai gali priimti daugelio klientų ryšius, VPN klientas gali užmegzti ryšį tik su vienu serveriu vienu metu.

Įrenginyje, kurį norite prijungti prie VPN serverio, įdiegiate VPN kliento programinę įrangą.

Pvz., „Android“ išmaniajame telefone, kurį norite saugiai naudoti viešajame „Wi-Fi“, kai esate lauke ir esate apie jį.

Interneto srautas iš VPN kliento įrenginio (pvz., Jūsų „Android“ išmaniojo telefono) nukreipiamas per užšifruotą VPN tunelį į VPN serverį, nesvarbu, ar tai serveris, kurį nustatėte namuose, ar tas, kuris priklauso VPT paslaugų teikėjui.

VPN serveris leidžia talpinti ir pristatyti VPN paslaugą, taip pat slepia VPN kliento IP adresą vienu.

Taigi, jei prisijungsite prie jūsų namuose esančio VPN serverio, jūsų veikla internete bus susieta su jūsų namų tinklo viešuoju IP adresu, net jei patys fiziškai nesate ten įsikūręs..

Šiame vadove mes jums parodėme, kaip nustatyti VPN serverį namuose, tačiau jei jums reikia pagalbos nustatant savo įrenginį kaip VPN klientą, peržiūrėkite šiuos diegimo vadovus:

 • „Microsoft Windows“
 • „Apple MacOS“
 • „Android“
 • „iOS“
 • „Amazon Fire TV Stick“
 • „Apple TV“
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me