Tinkamas VPN užšifruos jūsų interneto srautą, paslėps jūsų IP adresą ir padės apsaugoti jūsų privatumą internete. Šiame išsamiame virtualių privačių tinklų vadove rasite viską, ką turite žinoti apie VPN.

žaisti

Pasaulis tampa vis labiau priešiškas internetiniam privatumui. Kiekvieną kartą prisijungdami prie interneto rizikuojate tapti auka sekimas, cenzūra, duomenų vagystės, ir daugybė kitų klausimų.

Kad būtų dar blogiau, viso pasaulio vyriausybės nerimtai cenzūruoja internetą, trukdydamos mums pasiekti informaciją ir laisvai bendrauti tarpusavyje..

Štai kur atsiranda VPN.

VPN (virtualus privatus tinklas) yra paprasta programinės įrangos dalis, kurią galite įdiegti beveik bet kuriame įrenginyje. Tai apsaugos jūsų privatumą, padės išlikti saugiems internete ir suteiks jums neribotą prieigą prie interneto.

Svarbiausia, kad tai padarytų VPT užšifruokite savo duomenis ir paslėpti savo IP adresą sukuriant privatų tunelį per internetą.

VPN leidžia jums:

 • Paslėpkite savo IP adresą iš jūsų lankomų svetainių
 • Užšifruokite naršymo srautą
 • Prieiga prie geografiškai apriboto turinio
 • Srautinis ar torrentinis turinys iš kitų šalių
 • Pasirinkite tarp kelių privačių serverių vietų
 • Apsaugokite savo duomenis viešuose „WiFi“ tinkluose

Bet kaip tiksliai veikia VPN? Ar jie saugūs? Ir kaip rasti tinkamą VPT teikėją?

Šis išsamus vadovas apims viską, ką reikia žinoti apie VPN. Mes suskaidysime techninį žargoną, kad užtikrintai ir saugiai galėtumėte naudoti VPN.

Sužinosite, kaip veikia VPN, kaip įdiegti VPN, kaip pasirinkti saugų VPN ir dar daugiau.

Contents

Kas yra VPN?

Virtualus privatus tinklas (VPN) yra programinės įrangos dalis, naudojama jūsų internetinei veiklai palaikyti privatus ir saugus.

Prieš perduodamas srautą į lankomą svetainę ar programą, VPN sukuria saugų tunelį tarp jūsų įrenginio ir privataus VPN serverio..

Tai neleidžia interneto paslaugų teikėjams (IPT) ir valdžios institucijoms sekti, ką darote internete. Tai taip pat apsaugo jus nuo įsilaužėlių, norinčių perimti jūsų srautą.

VPN prižiūri, kad jūsų naršymo veikla būtų privati šifravimas jūsų interneto srauto, maršruto nustatymas - per saugų tunelį ir maskavimas jūsų tikrasis IP adresas.

VPT sukuria saugų tunelį, užkoduojantį jūsų interneto srautą ir slepiantį jį nuo šnipinėti ir įsilaužėlių.

Priklausomai nuo to, kurį VPN teikėją naudojate, galėsite pasirinkti iš daugybės ar net šimtų VPN serverių vietų visame pasaulyje..

Tai reiškia, kad galite apgauti svetaines, galvodami, kad naršote, transliuojate srautus ar kankinatės iš konkretaus miesto ar šalies.

Šifruodami jūsų ryšį ir nukreipdami srautą per nuotolinį serverį, nei jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT), nei niekas kitas tinkle negali stebėti jūsų interneto veiklos. Jei kas nors stebi jūsų ryšį, viskas, ką jie matys, yra nenaudingos raidės ir skaičiai.

Tai apsaugo jus nuo vyriausybės stebėjimo, svetainės stebėjimo ir bet kokių kenksmingų trečiųjų šalių, kurios gali bandyti perimti jūsų srautą.

Tavo IP adresas pasikeis o naršymo duomenys nebus susieti su tikra jūsų buvimo vieta, todėl viskas, ką darote internete, tampa daug privatesnė.

Nereikia keisti interneto paslaugų teikėjo, kad galėtumėte naudoti VPN, ir jums nereikės pirkti naujos įrangos, tokios kaip modemas ar maršrutizatorius. Viskas, ką norite įdiegti ir naudoti savo VPN, naudojama internete kelias minutes.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip veikia VPN, galite pereiti tiesiai į kitą šio vadovo skyrių. Taip pat galite tiesiogiai praleisti skyrių Kaip įdiegti VPN.

Kodėl man reikia VPN??

Galite pasikliauti VPN, kad išliktumėte anonimiški internete, išlaikytumėte savo privatumą, pasiektumėte blokuotą turinį ar slėptumėte savo veiklą. Čia yra dažniausios VPN naudojimo priežastys:

1Slėpkite savo veiklą internete iš savo vyriausybės ar IPT.

Iliustracija, rodanti neryškų vyrą, paslėptą už padidinamojo stiklo.

Jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT) gali tai pamatyti visų jūsų lankomų svetainių ir beveik neabejotinai įrašys tą informaciją.

Kai kuriose šalyse IPT reikalaujama ilgą laiką rinkti ir saugoti vartotojo duomenis, o vyriausybė gali pasiekti, saugoti ir ieškoti tos informacijos.

Taip yra JAV, JK, Australijoje ir didelėje Europos dalyje - tereikia paminėti kelis. Daugiau apie šiuos įstatymus galite perskaityti mūsų VPT jurisdikcijų vadove.

Kadangi VPT šifruoja interneto srautą iš jūsų įrenginio į VPN serverį, jūsų IPT ar bet kuri kita trečioji šalis negalės šnipinėti jūsų internetinės veiklos.

Norėdami sužinoti daugiau apie stebėjimo technologijas ir pasaulinio masinio stebėjimo problemą, apsilankykite EFF ir „Privacy International“. Čia taip pat galite rasti atnaujintą visuotinės priežiūros informacijos atskleidimo sąrašą.

2Slėpkite savo IP adresą iš jūsų lankomų svetainių.

Uždarų durų iliustracija.

Viena iš dažniausių VPN naudojimo priežasčių yra užmaskuokite savo tikrąjį IP adresą.

Jūsų IP adresas yra unikalus skaitmeninis adresas, kurį priskyrė jūsų IPT. Viskas, ką darote internetu, yra susieta su jūsų IP adresu, todėl jis gali būti naudojamas jums suderinti su jūsų internetine veikla. Daugelis svetainių registruoja savo lankytojų IP adresą.

Reklamuotojai taip pat gali naudoti jūsų IP adresą jums aptarnauti tiksliniai skelbimai remiantis jūsų tapatybe ir naršymo istorija.

Prisijungę prie VPN serverio, įgysite to VPN serverio IP adresą. Visose jūsų lankomose svetainėse bus rodomas ne jūsų, o VPN serverio IP adresas.

Galėsite apeiti IP adresų blokus ir naršyti svetaines, neradę savo veiklos kaip asmenybės.

3Atblokuokite svetaines ir apeikite geografinius apribojimus.

Moters, naršančios po pasaulį, iliustracija.

Jūsų IP adresas susieja jus su jūsų fizinė vieta. Jis gali būti naudojamas blokuoti tam tikrų šalių vartotojus patekti į tam tikras svetaines.

Tam tikros paslaugos, pavyzdžiui „Netflix“ arba BBC iPlayer - pakeiskite jų bibliotekas, atsižvelgiant į šalį, kurioje lankotės. Naudojant VPN yra vienintelis patikimas būdas apeiti šiuos geografinius apribojimus ir atrakinti „paslėptą“ turinį. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite mūsų rekomenduojamuose „Netflix“ VPN.

Dar svarbiau, kad VPN gali jums padėti išvengti cenzūros užšifruodami srautą ir užmaskuodami tikrąjį IP adresą. Jei norite peržiūrėti turinį, kuris yra užrakinamas kitoje šalyje arba yra cenzūruojamas jūsų regione, galite naudoti VPN, kad išvengtumėte šių apribojimų.

Naudodamas VPN piliečiai gali apeiti svetainių blokus, kad pasiektų pasaulinę žiniasklaidą ir laisvai bendrautų. Šalyse, kurios riboja žodžio ir spaudos laisvę, VPT gali padėti asmenims saugiai ir privačiai pasisakyti prieš vyriausybę.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie vyriausybės cenzūrą, Žurnalistų apsaugos komitetas (CPJ) turi žurnalistams skirtą saugos rinkinį, kuriame pateikiamos gairės tokiais klausimais kaip rizikos vertinimas ir skaitmeninė sauga..

EŽF taip pat turi daugybę skaitmeninio saugumo vadovų, skirtų aktyvistams, žmogaus teisių gynėjams ir tarptautiniams žurnalistams.

Daugiau apie svetainių atblokavimą galite sužinoti mūsų skirtame vadove: Kaip atblokuoti svetaines.

4Saugokite duomenis viešuose „WiFi“ tinkluose.

Vyro, prisijungusio prie viešojo „WiFi“, keliaujant, iliustracija.

Kai naudojate viešą „WiFi“ ryšį kavinėje, viešbutyje ar oro uoste, jūs įtraukiate savo neskelbtini duomenys, kuriems gresia pavojus.

Naudoti viešuosius „WiFi“ tinklus duomenims rinkti yra paprasta ir nepaprastai pigu. Nusikaltėliai gali pasinaudoti atvirais ir nešifruotais tinklais, kad pavogtų svarbius duomenis, tokius kaip jūsų banko informacija, kreditinės kortelės, nuotraukos ir kita asmeninė informacija..

Piratai vis labiau taikosi į viešbučius ir prekybos centrus siekdami didelės vertės taikinių. Neseniai paskelbtoje „Bloomberg“ ataskaitoje paaiškinta, kaip kai kurie nusikaltėliai registruojasi viešbučiuose turėdami aiškų tikslą pavogti vertingus duomenis.

Pagrindinė plokštė taip pat pateikia gerą viešųjų „WiFi“ tinklų problemos santrauką. Tai apima populiarųjį „WiFi ananasą“, kuris beveik visiems suteikia galimybę naudotis viešaisiais tinklais už mažiau nei 99 USD.

Galite apsaugoti savo įrenginį naudodamiesi VPN, kuris užšifruos jūsų interneto srautą ir įsilaužėliams taps daug sunkiau ir sunkiau įsikišti ir pavogti jūsų duomenis..

Deja, dauguma vartotojų nepastebi tikrosios atvirų „WiFi“ tinklų grėsmės. Jei dažnai keliaujate ir turite būti prisijungę, patikimas VPT yra neįkainojamas privatumo įrankis.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie viešojo „WiFi“ ryšio apsaugą, skaitykite mūsų išsamų viešojo „WiFi“ tinklo saugos vadovą.

5Sustabdykite IPT droselį ir saugiai.

Vyro, pagreitinančio jo ryšį, iliustracija

Jūsų IPT beveik neabejotinai stebi jūsų veiklą internete. Jei jūs gyvenate šalyje, kurioje nėra griežtų tinklo neutralumo įstatymų, jūsų IPT netgi gali sąmoningai sulėtinti jūsų ryšys, kai vykdote didelę pralaidumą reikalaujančią veiklą, pavyzdžiui, atsisiunčiate didelį failą ar kankina. Tai vadinama dažnių juostos pločio.

VPN šifravimas gali padėti užkirsti kelią interneto paslaugų teikėjui. Tai reiškia, kad jūs galite mėgautis geriausiu greičiu atsisiuntdami, kankindami, žaisdami ir transliuodami - tuo pačiu atrakindami turinį iš viso pasaulio..

Torrenting be VPN taip pat yra gana rizikinga. Jūsų IP adresas ne tik matomas bendraamžiams, bet ir jūsų interneto paslaugų teikėjas gali matyti, kad jūs taip pat naudojatės kankinančiomis svetainėmis ir programomis..

Neatsitiktinai atsiųsime autorių teisių saugomą medžiagą, tačiau norint naudoti jūsų P2P veiklą privačia, būtina naudoti VPN. Norėdami sužinoti, kuriuos VPN rekomenduojame naudoti „torrent“, perskaitykite mūsų „Geriausi torrenting“ VPN.

Kada turėtumėte naudoti VPN?

Rekomenduojame visą laiką naudoti VPN, kad būtų galima naudotis nuolatine apsauga, tačiau yra keletas atvejų, kai ypač svarbu naudoti VPN..

Turėtumėte naudoti VPN, jei:

 • Jums rūpi jūsų privatumas internete
 • Jūs esate šalyje, kuri cenzūruoja internetą
 • Jus domina srautinio turinio transliacija iš užsienio
 • Jūs naudojate viešą „WiFi“ tinklą
 • Turite apeiti IP pagrįstą svetainės bloką
 • Esate žurnalistas, aktyvistas ar informatorius, dirbantis su slapta informacija

Diagrama, rodanti priežastis, kodėl žmonės naudoja VPN.

Dažniausios VPN naudojimo priežastys. Duomenys paimti iš „Global Web Index“ VPN naudojimo ataskaitos.

Kaip veikia VPN?

VPN sukuria privatus ir užšifruotas interneto ryšys tarp jūsų prietaiso ir privatus serveris. Tai reiškia, kad jūsų duomenų negali nuskaityti ar suprasti jūsų interneto paslaugų teikėjas ar kitos trečiosios šalys. Tada privatus serveris siunčia srautą į svetainę ar paslaugą, kurią norite pasiekti.

Jei jau žinote, kaip veikia VPN, galite pereiti tiesiai į kitą šio vadovo skyrių: Ar saugūs VPN?

Diagrama, rodanti, kaip veikia VPN.

Štai kaip veikia VPN::

 1. Prisiregistruojate prie savo pasirinktos VPN paslaugos. Norėdami patarti, kurį VPN teikėją pasirinkti, pereikite į mūsų skyrių, kaip pasirinkti geriausią VPN.
 2. Įdiekite VPN programinę įrangą savo prietaise. Ši programinė įranga vadinama a VPN klientas. Tai gali būti programa, kurią tiekia VPN teikėjas (pvz., „ExpressVPN“ ar „NordVPN“), arba trečiųjų šalių programinė įranga, tokia kaip „OpenVPN“ arba „Tunnelblick“..
 3. Prisijunkite prie savo VPN kliento nurodydami išsamią savo sąskaitos informaciją ir pasirinkite VPN serverio, prie kurio norite prisijungti, vietą.
 4. Kai VPN programoje spustelėsite „prisijungti“, VPT klientas suras jūsų pasirinkto VPN serverio IP adresą.
 5. VPN klientas užmezga ryšį su VPN serveriu. Tada jie apsikeičia duomenimis, įskaitant prisijungimo duomenis, kad galėtų nustatyti užšifruotas VPN tunelis.

  VPN tunelis yra saugus ryšys tarp jūsų prietaiso ir VPN serverio. Duomenų šifravimas reiškia, kad jų negalima perskaityti ar suprasti, jei jie perimami tarp jūsų įrenginio ir serverio.

  Išoriniai stebėtojai, tokie kaip jūsų interneto paslaugų teikėjas, gali matyti, kad duomenys yra perduodami, bet ne kokie jie yra. Daugiau apie VPN šifravimą galite perskaityti kitame šio vadovo skyriuje.

 6. Jūsų įrenginio interneto srautas per šifruotą VPN tunelį siunčiamas į VPN serverį.
 7. VPN serveris iššifruoja jūsų įrenginio interneto srautą ir persiunčia jį į svetainę ar paslaugą, kuriai bandote pasiekti. Jei VPN veikia taip, kaip turėtų, svetainė matys tik VPN serverio IP adresas, ne jūsų kilmės IP adresas.

Kiekvienoje VPN tarnyboje yra serverių vietų sąrašas, o geriausi VPN leis jums pasirinkti iš daugybės pasaulio šalių ir miestų..

„Cyberghost“ VPN serverio vietų ekrano kopija.

„CyberGhost“ VPN serverio vietų, esančių „Windows“ programoje, ekrano kopija.

Paaiškintas VPN šifravimas

Šifravimas yra procesas kodavimas duomenis, kad juos galėtų skaityti tik kompiuteris su tinkamu „raktu“.

VPN yra tik toks saugus kaip šifravimas, kurį jis naudoja jūsų duomenims apsaugoti.

Naudodami VPN, kompiuteriai kiekviename VPN tunelio gale užšifruoja duomenis, įeinančius į tunelį, ir iššifruoja juos kitame gale. Tačiau norint naudoti šifravimą, VPT reikia ne tik raktų, bet ir poros.

Štai kur VPN protokolai Įeiti.

VPN protokolai

VPN protokolai nurodo taisyklių ir procesų rinkinį, kurio laikosi VPT klientas, norėdamas užmegzti saugų ryšį tarp jūsų įrenginio ir VPN serverio. Jūsų naudojamas VPN protokolas nustatys, kaip iš tikrųjų formuojamas jūsų saugus tunelis.

Priklausomai nuo naudojamo protokolo, VPN greičiai, galimybės ar net pažeidžiamumas gali būti skirtingi. Daugelis VPT teikėjų suteiks jums parinktį, kurį protokolą norėtumėte naudoti.

Yra keli VPN protokolai, tačiau ne visus juos saugu naudoti. Čia yra dažniausiai pasitaikančių VPN protokolų lentelė:

VPN šifravimo protokolų lentelė ir jų saugumo rizika.

 • „OpenVPN“. Tai yra mums priimtiniausias VPN protokolas. Tai atvirojo kodo, labai saugus ir veikia beveik visuose įrenginiuose, kuriuose yra VPN. „OpenVPN“ buvo gerai patikrintas ir išlieka pramonės aukso standartu. Jei įmanoma, turėtumėte naudoti „OpenVPN“.
 • „IKEv2“ / „IPSec“. Naudojamas kartu su „IPSec“, „IKEv2“ yra naujesnis uždarojo kodo VPN protokolas. Tai labai saugu, gana greita ir lengvai priima tinklo pakeitimus. Tai daro jį idealiu protokolu mobiliesiems įrenginiams, kurie nuolat keičiasi iš „WiFi“ į mobiliojo ryšio duomenis.
 • L2TP / IPSec. Šis protokolas yra gana pasenęs ir pridedamas su keliomis saugumo trūkumai. Jei naudojamas kartu su AES šifru, jis paprastai laikomas saugiu, tačiau buvo keletas pasiūlymų, kad NSA pažeidė protokolą..
 • SSTP. SSTP yra dar vienas uždarojo kodo VPN protokolas. Jis priklauso „Microsoft“ ir yra pagrįstas SSL 3.0, kuris yra pažeidžiamas specifinės MITM atakos, vadinamos „Poodle“. Nors nepatvirtinta, ar ši ataka paveikė SSTP, mes nemanome, kad verta rizikuoti.
 • PPTP. Tu turėtum vengti PPTP jei gali. Šis pasenęs protokolas nėra saugus naudoti ir gali būti nulaužtas per kelias minutes.
 • Laidininkas. Naujausias iki šiol veikiantis VPN protokolas „WireGuard“ yra perspektyvus, tačiau vis dar tobulinamas. Ja siekiama būti greita, saugi ir lengviau įgyvendinama nei kiti VPN protokolai, naudojant daug mažiau kodo eilučių. Iki šiol nebuvo stabilios 1.0 versijos, todėl iki tol „WireGuard“ turėtų būti laikoma eksperimentine.

Šifravimo šifrai

Šifrai nurodo algoritmus, naudojamus šifruoti ir iššifruoti duomenis. Kol VPN protokolas sukuria VPN tunelį, šifras naudojamas šifruoti duomenis, tekančius per tunelį.

Šifro veikimas paprastai priklauso nuo informacijos, vadinamos raktu,. Nežinant rakto, iššifruoti gautus duomenis yra nepaprastai sunku - jei ne neįmanoma.

Kalbėdami apie šifravimą, mes paprastai kalbame apie mišinį šifro rūšis ir rakto ilgis, kuris žymi „bitų“ skaičių tam tikrame rakte.

Pavyzdžiui, „Blowfish-128“ yra „Blowfish“ šifras, kurio rakto ilgis yra 128 bitai. Paprastai tariant, trumpas rakto ilgis reiškia prastą saugumą, nes jis labiau pažeidžiamas žiaurios jėgos išpuoliais.

Rakto ilgis - 256 bitai - yra dabartinis „aukso standartas“. Tai negali būti priverstinai priversta, nes norint atlikti visus įmanomus derinius prireiktų milijardų metų.

Kaip ir VPN protokolų atveju, VPN programinė įranga gali naudoti keletą skirtingų šifrų. Čia pateikiami populiariausi šifrai, šiandien naudojami VPN programinėje įrangoje:

 • AES. Kaip ir „OpenVPN“ yra skirtas protokolams, „AES“ yra auksinis šifrų standartas. JAV vyriausybė jį naudoja konfidencialiems duomenims ir laikoma ypač saugia. Paprastai rasite dviejų raktų ilgį: AES-128 ir AES-256. Abu laikomi saugiais.
 • Blowfish. Blowfish anksčiau buvo numatytasis šifras, naudojamas „OpenVPN“, tačiau dabar jį daugiausia pakeitė AES. Blowfish nėra laikomas tokiu saugiu kaip AES ir yra jautrus „gimtadienio priepuoliams“.
 • Kamelija. Nors „Camellia“ savo saugumu ir greičiu yra labai panaši į AES, skirtingai nei AES, ji nėra sertifikuota Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (NIST). Jis nebuvo taip kruopščiai išbandytas kaip AES ir yra retai naudojamas VPN programinėje įrangoje.

VPN taip pat naudoja rankos paspaudimus ir maišos autentifikacijas, kad dar labiau apsaugotų jūsų ryšį. Galite perskaityti visa tai ir dar daugiau informacijos apie VPN protokolus bei šifrus mūsų išsamiame VPN šifravimo vadove..

Ar VPT saugūs?

Patikimas VPN yra neįkainojamas pirmas žingsnis siekiant apsaugoti jūsų privatumą ir saugiai naudotis internetu.

Deja, ne visi VPN yra saugūs naudoti.

Daugelis populiarių VPN paslaugų yra prastai pagamintos, nepatikimos ir netgi pavojingos.

Neteisingas VPN gali:

 • Užregistruokite savo naršymo veiklą
 • Nepavyko užšifruoti savo duomenų
 • Dalykitės savo duomenimis su valdžios institucijomis
 • Nutekinkite savo identifikavimo informaciją
 • Užkrėskite savo įrenginį kenkėjiška programine įranga
 • Yra keletas svarbių klausimų, kuriuos turite užduoti, kad nustatytumėte, ar VPT yra saugu.

  Šis skyrius bus skirtas: galimas VPN programinės įrangos pavojus ir paaiškinkite, kaip galite išlikti saugūs. Taip pat galite pereiti tiesiai į kitą skyrių, kad sužinotumėte, ar VPN yra legalus, ar galite būti sekami naudojant VPN..

  1Ar VPN saugo žurnalus?

  Iliustracija ranka pavogus failus iš nešiojamojo kompiuterio

  Vienas iš svarbiausių VPN paslaugų aspektų yra jos medienos ruošos politika.

  Kai naudojate VPN, pasitikite VPN teikėju visu savo interneto srautu, įskaitant jūsų IP adresas, Visi iš jūsų lankomos svetainės, jūsų siunčiamos žinutės, ir visas tavo Asmeniniai duomenys.

  Mes ištyrėme 90 populiariausių VPN paslaugų registravimo politiką ir nustatėme, kad tai 26% populiarių VPN registruoja jūsų IP adresą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kurie VPN saugo žurnalus, skaitykite mūsų skirtame VPN registravimo strategijų vadove.

  Prieš pasitikėdami įmone savo asmeniniais duomenimis, būtinai perskaitykite savo VPN teikėjo privatumo politiką. Jei pastebėsite, kad VPT įrašo jūsų asmeninį IP adresą arba veiklos duomenis, venkite to VPN bet kokia kaina.

  Geriausi VPT nereikia žurnalas:

  1. DNS užklausos ar aplankytos svetainės
  2. Jūsų kilmės IP adresas
  3. VPN serverio IP adresas
  4. Ryšio laiko žymos
  5. Individualus pralaidumo naudojimas

  Žodžiu, a saugus VPN apsaugo jūsų privatumą, neregistruodami jokių duomenų, kurie galėtų jus, kaip vartotoją, susieti su jūsų internetine veikla. Deja, kai kurie VPT vis dar tai daro.

  Ši „Hola“ VPN privatumo politikos ekrano kopija yra geras pavyzdys, ko reikia vengti:

  Ekrano kopija iš „Hola“ VPN privatumo politikos

  Ekrano kopija iš „Hola“ VPN privatumo politikos.

  Deja, VPT teikėjų registravimo politika dažnai yra neaiški ir klaidinanti.

  Kai kurie teikėjai melagingai teigia rinkti minimalų duomenų kiekį, o kiti sąmoningai neaiškiai nurodo, kokio tipo duomenis nurodo jų politika.

  Geriausi VPT teikėjai bus visiškai skaidrūs apie tai, kokio tipo duomenis jie renka ir kodėl šie duomenys yra būtini.

  Jie taip pat pasakys, ar VPT dalijasi jūsų duomenimis su trečiosiomis šalimis, įskaitant reklamuotojus, vyriausybines agentūras ir kontroliuojančiąsias bendroves.

  Įsitikinkite, kad bet kokie teiginiai apie „neprisijungimą“, kuriuos matote skelbimuose, yra pagrįsti VPN privatumo politikoje. Jei nerandate informacijos apie tai, kokie duomenys renkami jūsų VPT teikėjo svetainėje, turėtumėte pasiimti pinigų kitur.

  2Kur pagrįstas VPN?

  Kur įsikūrusi VPN įmonė, kitaip vadinama jos „jurisdikcija“- gali turėti didžiulį poveikį jūsų asmeninių duomenų privatumui.

  Kai kurios šalys dalyvauja tarptautiniuose žvalgybos informacijos mainų aljansuose, vadinamuose Penkios akys, Devynios akys, ir Keturiolika akių. Kalbant apie privatumą, šios šalys yra: Blogiausias vietų, kur įkurti VPN įmonę.

  „Penkių akių“ šalys yra šios JAV, JK, Kanada, Australija, ir Naujoji Zelandija.

  Šių šalių žvalgybos agentūros turi galią priversti organizacijas prisijungti asmeninę informaciją ir pasidalinkite ja tarpusavyje. Prie šių registravimo užklausų gali būti pridedamas gag orderis, dėl kurio bendrovei neteisėta viešai atskleisti, ką jos verčiamos daryti.

  Žvalgybos aljansų ir VPN jurisdikcijų žemėlapis.

  Taip pat nėra saugu integruoti VPN tokiose šalyse kaip labai cenzūruota Kinija, Rusija, arba Turkija. Šios šalys yra labiau linkusios priversti VPT bendroves registruoti ar cenzūruoti turinį, prieinamą per VPN.

  Idealiu atveju VPN turėtų būti įtrauktas į šalį, kurioje yra stipri privatumas ir tinklo neutralumas įstatymai. Jurisdikcija neturėtų būti tarptautinių ryšių su labiau įsibroviančiomis tautomis ir neturėtų būti traukiama baudžiamojon atsakomybėn piliečių, remiantis jų naršymo istorijos turiniu, istorija..

  Tarp geriausių VPN jurisdikcijų yra: Britanijos mergelių salos, Kaimanų salos, Panama, Seišeliai, ir
  Šveicarija.

  Jei ieškote patikimo VPN, esančio bet kurioje iš šių šalių, peržiūrėkite mūsų apžvalgas apie „ExpressVPN“, „NordVPN“, „PrivateVPN“ ir „Trust.Zone“.

  Jei norite sužinoti daugiau apie „Five-Eyes“ šalis, VPN jurisdikcijas ir tai, kur yra jūsų VPN, galite perskaityti mūsų skirtą VPN jurisdikcijų vadovą.

  3 „Kaip stiprus“ yra VPT techninis saugumas?

  Saugiausios VPT tarnybos galės susipažinti su techninėmis priemonėmis, skirtomis jų klientams ir verslui apsaugoti.

  Bet kuri verta VPN paslauga pasiūlys naujausią ir saugiausią šifravimas, Platus protokolų pasirinkimas, ir asortimentas patobulintos saugos funkcijos įskaitant žudymo jungiklius, dalijimąsi tuneliais ir sąmokslą.

  Jūs visada turėtumėte atkreipti dėmesį „OpenVPN“ ir IKEv2, nes tai yra saugiausi naudoti protokolai. Jei VPN siūlo tik PPTP, tada nenaudokite jo.

  Taip pat turėtumėte ieškoti stipraus šifravimo, pavyzdžiui, AES-256. Jei VPN teikėjas nenori atskleisti, kokį šifravimą naudoja programinė įranga, tai nėra saugus VPN.

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie VPN šifravimą, perskaitykite ankstesnį šio vadovo skyrių arba apsilankykite mūsų skirtame VPN šifravimo vadove.

  4Ar ​​VPN nutekina jūsų duomenis?

  Žemos kokybės VPN paslaugos gali nutekinti jūsų asmeninę informaciją trečiosioms šalims net jums to nežinant. Tai gali būti jūsų vieta, IP adresas, jūsų aplankytos svetainės ir dar daugiau.

  Nereikia nė sakyti, kad nėra prasmės naudoti VPN, iš kurio sklinda jūsų asmeniniai duomenys. Net jei VPN yra nulio registravimo politika, visi, žiūrintys jūsų ryšį - įskaitant jūsų IPT - galės pamatyti jūsų tapatybę ar veiklą.

  Yra keturi nutekėjimo tipai, kuriuos reikia žinoti:

  • IP nutekėjimas. Tai atsitinka, kai jūsų VPN nepavyksta užmaskuoti jūsų IP adresas su vienu savo. Tai yra reikšminga privatumo rizika; jūsų IPT ir visos jūsų lankomos svetainės galės susieti jūsų internetinę veiklą su tikra jūsų tapatybe.
  • DNS nutekėjimas. Manoma, kad VPN turi nukreipti jūsų DNS užklausas į savo DNS serverius. Jei jūsų VPN nukreipia DNS užklausas už šifruoto VPN tunelio į savo IPT DNS serverius, tai vadinama DNS nutekėjimu. Tai atskleidžia jūsų naršymo veikla ir bet kokia svetainėse, kuriose lankėtės į savo interneto paslaugų teikėją ar kitus slapto pasiklausytojus.
  • „WebRTC“ nutekėja. „WebRTC“ yra naršyklės technologija, leidžianti garso ir vaizdo ryšiui veikti tinklalapiuose. „WebRTC“ turi protingų būdų, kaip atrasti jūsų tikras IP adresas net jei įjungtas VPN. Geriausi VPN blokuoja „WebRTC“ užklausas. Arba galite visiškai išjungti „WebRTC“ naršyklės lygiu.
  • „IPv6“ nutekėjimas. IPv6 yra naujas IP adresų formatas, tačiau šiuo metu jo nedaug palaiko VPN. Jei VPN nepalaiko arba aktyviai neužblokuoja IPv6, jūsų asmeninis IPv6 adresas gali būti veikiami. Tai vadinama IPv6 nuotėkiu.

  Griežtai tikriname kiekvieną peržiūrėtą VPN, kad sužinotume, ar jame nėra nutekėjusių jūsų duomenų. Norėdami gauti daugiau informacijos apie VPN nutekėjimo tipus, kaip patikrinti, ar nėra VPN nutekėjimų, ir apie kuriuos VPN nutekėja, apsilankykite mūsų išsamiame VPN nutekėjimo vadove..

  Kaip atlikti VPN nuotėkio testą

  Šie veiksmai parodo, kaip namuose atlikti savo VPN nuotėkio testą. Tai nereikalauja jokių techninių žinių, ir jūs būsite baigtas per kelias minutes.

  Norėdami atlikti VPN nuotėkio testą:

  1. Apsilankykite browserleaks.com ir atlikite nuotėkio testą, kai jūsų VPT yra atjungtas. Užrašykite savo IP adresas ir jūsų adresai IPT DNS serveriai.
  2. Prieš prisijungdami prie VPN serverio būtinai įjunkite VPN nužudymo jungiklis. Tai padės išvengti nutekėjimų staigaus VPN atjungimo metu. Jei įmanoma, įgalinkite VPN programoje apsaugą nuo DNS, WebRTC ir IPv6.
  3. Prisijunkite prie VPN serverio ir atnaujinkite naršyklės nuotėkio bandymo puslapį.
  4. Jei VPN veikia taip, kaip turėtų, jis parodys kitą skaičių tikras IP adresas ir IPT DNS serveriai.

  Šioje ekrano kopijoje parodytas „PrivateVPN US Server“ nuotėkio testas. Raudonos rodyklės žymi laukus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

  Nuotėkio bandymo „browserleaks.com“ ekrano kopija.

  „Browserleaks.com“ ekrano kopija, kai ji prijungta prie „PrivateVPN“ JAV serverio. Nuotėkių neaptikta.

  Jei matote savo kilmės IP adresas arba DNS serveriai, VPN nutekėja.

  Yra keletas būdų, kaip ištaisyti šiuos nutekėjimus - perskaitykite mūsų nutekėjimo vadovą, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti, tačiau kartais tai gali būti neištaisoma. Tokiu atveju laikas rasti saugesnį VPN.

  5Ar VPN yra kenkėjiškų programų ar stebėjimo įrankių?

  Kai kurios populiariausios VPN paslaugos rinkoje yra prastai pagamintos ir kartais net pavojingos.

  Nors vieni dalinsis jūsų slapta informacija arba nutekins jūsų duomenis, kiti yra užkrėsti kenkėjiška programa, kuri gali padaryti negrįžtamą žalą jūsų įrenginiui.

  Nemokami neaiškių įmonių VPT yra dažniausiai kaltininkai, prisiimantys tokio tipo kenkėjiškas programas.

  Mes išbandėme 150 populiariausių nemokamų „Android“ VPN nemokamų programų, remdamiesi daugybe kriterijų, įskaitant nutekėjimas, virusai ir kenkėjiškos programos, per dideli leidimai ir daug daugiau. Kartu šias programas galima atsisiųsti daugiau nei 260 milijonų.

  Mes nustatėme, kad 18% patikrintų nemokamų VPN programų grįžo teigiamos atitiktys, kai nuskaityta virusų ir kenkėjiškų programų.

  2016 m. Akademinėje ataskaitoje taip pat nustatyta, kad 38 proc. Iš 283 patikrintų „Android“ programų yra tam tikros formos kenkėjiškos programos, o 16 proc. - neskaidrioms tarpinėms serveriams, skirtiems manipuliuoti HTTP srautu..

  Trumpai tariant, nemokamos VPN programos populiarumas „Apple“ ar „Google Play Store“ neužtikrina jos saugumo ar teisėtumo. Daugiau apie nemokamo VPNS pavojų galite sužinoti vėliau šiame vadove.

  Norėdami būti saugūs, atkreipkite dėmesį į gerai žinomas VPN programas, kurios buvo nepriklausomai audituota dėl saugos pažeidžiamumų, tokių kaip „ExpressVPN“, „Surfshark“ ir „TunnelBear“. Niekada nepasitikėkite VPN savo duomenimis, prieš tai neištyrę jo reputacijos.

  Kad išvengtumėte kopijavimo programų, visada atsisiųskite savo VPN programinę įrangą iš savo pasirinkto teikėjo oficialios VPN svetainės arba programų parduotuvės.

  Ar VPT yra legalūs?

  pasaulio žemėlapio iliustracija.

  Visiškai teisėta naudoti VPN daugelyje šalių, įskaitant JAV, JK, Kanadą ir didžiąją dalį Europos. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad viskas, kas be VPN yra neteisėta išlieka neteisėtas, kai naudojamas vienas.

  Net tose vietose, kur VPT yra legalios, kai kuriose šalyse yra įsigaliojantys stebėjimo ir duomenų saugojimo įstatymai, kuriuos gali būti verta apsvarstyti. Sužinoti daugiau apie tai galite mūsų VPN jurisdikcijų vadove.

  Kur yra nelegalūs VPN?

  Pažvelgėme į 195 šalių įstatymus ir radome tik juos keturios šalys kur yra VPN visiškai nelegalus:

  • Baltarusija. VPT buvo uždrausti nuo 2015 m. Vasario mėn., O sugauti naudojantiems asmenims gali grėsti nenustatyta bauda.
  • Irakas. Irako vyriausybė 2014 m. Uždraudė VPT, kad teroristinės organizacijos negalėtų daryti įtakos visuomenei per socialinę žiniasklaidą.
  • Šiaurės Korėja. Dėl Šiaurės Korėjos slaptumo pobūdžio neaišku, kada VPT tapo nelegalūs ar kokia bausmė už jų naudojimą.
  • Turkmėnistanas. VPT buvo paskelbti nelegaliais 2015 m. Ir juos aktyviai blokuoja vyriausybė. Jei naudojatės VPN Turkmėnistane, rizikuojate sulaukti baudos ir „kvietimo“ iš Nacionalinio saugumo ministerijos.

  Kur ribojami VPN?

  Taip pat yra šešios šalys, kuriose VPT yra labai didelis reguliuojamas arba ribotas. Žemiau pateiktoje lentelėje galite rasti visą sąrašą šalių, kuriose VPN yra nelegalūs ar apriboti.

  Šalis
  VPN būsena
  Socialinės medijos blokai
  Cenzūra
  Priežiūra
  Baltarusija Neteisėtas Vidutiniškai Platus Platus
  Kinija Ribotas Platus Platus Platus
  Iranas Ribotas Vidutiniškai Platus Platus
  Irakas Neteisėtas Vidutiniškai Vidutiniškai Nepilnametė
  Šiaurės Korėja Neteisėtas Platus Platus Platus
  Omanas Ribotas Nepilnametė Platus Vidutiniškai
  Rusija Ribotas Vidutiniškai Platus Vidutiniškai
  Turkija Ribotas Vidutiniškai Platus Platus
  Turkmėnistanas Neteisėtas Platus Platus Platus
  JAE Ribotas Vidutiniškai Platus Vidutiniškai

  Šalys, kuriose VPN yra neteisėtos ar apribotos.

  Jei jūsų šalis nėra paminėta nė viename iš aukščiau pateiktų sąrašų, VPN yra visiškai legalus ten naudoti.

  Jei nuspręsite naudoti VPN bet kurioje iš aukščiau išvardytų šalių, labai svarbu pasirinkti patikimą, patikimą ir privačią VPN paslaugą.

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie keletą šalių, kuriose VPN yra reglamentuojami ar uždrausti, galite perskaityti mūsų skirtą vadovą: Ar VPN yra legalūs?

  Ar jus galima sekti, jei naudojate VPN?

  Jūsų veikla internete bus daug privatesnis naudojant VPN, palyginti su naršymu internete, be jo. Tačiau VPT nepadarys jūsų visiškai neatpažįstamai.

  Jei kas nors rimtai norėtų jus sekti internete, jūsų IP adresas būtų tik vienas aspektas, kurį jie ištirs norėdami jus atpažinti..

  Iliustracija, rodanti, kaip jus galima sekti internete.

  Net turėdami VPN, jus galite sekti per:

  1. Slapukai ir sekimo priemonės. Svetainės naudoja slapukus tam, kad pritaikytų savo paslaugas pagal konkrečius vartotojus. Slapukai saugo informaciją, kurią jūs savanoriškai pateikėte, tokią kaip jūsų vardas, lytis ar buvimo vieta. Tai gali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti, net jei jūsų IP adresas yra užmaskuotas.

   Kitas susirūpinimą keliantis klausimas yra interneto stebėjimo priemonės kurie yra įterpti į skelbimus. Tai leidžia svetainėms pateikti pasirinktinius skelbimus pagal jūsų unikalius naršymo įpročius.

  2. Naršyklės pirštų atspaudai. Jūsų įrenginys pateikia jūsų lankomose svetainėse išsamią informaciją apie jūsų operacinę sistemą, naršyklę ir aparatinę įrangą. Šios informacijos suma gali būti panaudota kuriant unikalų „pirštų atspaudą“.

   Šių duomenų naudojimas vartotojams identifikuoti ir sekti vadinamas „naršyklės pirštų atspaudai“. Daugiau apie naršyklių saugą galite sužinoti mūsų vadove privačioms naršyklėms.

  3. Jūsų VPT teikėjas. Nors naudodamas VPN paslėpsite srautą iš savo IPT, pats VPT teikėjas vis tiek turės technines galimybes peržiūrėti jūsų tapatumas ir veikla. Jei jūsų VPN renka identifikavimo žurnalus ir dalijasi šia informacija, jūsų tapatybė bus pažeista.
  4. IP, DNS ir WebRTC nutekėjimai. Prastos kokybės VPT gali atskleisti tikrąjį jūsų IP adresą arba DNS užklausas, taip atskleisdamas jūsų tapatybę ar interneto istoriją.
  5. Eismo pirštų atspaudai. Jūsų IPT gali matyti visus duomenų paketus, išsiųstus iš jūsų kompiuterio į VPN serverį. Nors jie negali pasakyti, ką turi šie paketai ar kur jie nukreipti, vis tiek įmanoma nustatyti srauto (t. Y. Tinklalapių, srautinio perdavimo, P2P ir kt.) Tipą, analizuojant kiekvieno paketo laiką ir tankį..
  6. Naršymas Elgesys. Nors srautas yra užšifruotas, žiniatinklio kompanijos, tokios kaip „Facebook“ ir „Google“, vis tiek mato jūsų veiklą internete. Jei esate prisijungę prie šių naršydami žiniatinklyje, VPT netrukdys jiems jus stebėti ar susieti su jūsų VPN IP adresu..

  Kaip aš galiu išlaikyti savo veiklą privačią?

  Jei norite maksimaliai padidinti privatumą ir saugumą naudodamiesi VPN, turėsite tai padaryti pakeiskite naršymo įpročius. Venkite bet kokio elgesio, kurį žvalgybininkas gali panaudoti norėdamas nustatyti jūsų tapatybę.

  Čia pateikiamos svarbiausios jūsų privatumo išsaugojimo taisyklės:

  1. Pasirinkti patikima VPN paslauga kuriame nėra jūsų veiklos žurnalų ir buvo patikrinta, ar nėra nutekėjimų. Įsitikinkite, kad jūsų VPN yra uždarymo jungiklis, kad jūsų tapatybė nebūtų atskleista, jei nutrūktų jūsų ryšys.
  2. Prieš paleisdami programą ar apsilankydami svetainėje, įjunkite VPN.
  3. Visam VPN naršymui naudokite atskirą, į privatumą orientuotą interneto naršyklę, pvz., „Firefox“ ar „IceCat“. Išvalykite naršyklę sausainiai ir talpyklos prieš kiekvieną VPN sesiją.
  4. Apsvarstykite galimybę įdiegti kai kuriuos privatumą užtikrinančius naršyklės plėtinius, kad būtų lengviau blokuoti reklamą ir stebėjimo scenarijus. Geros parinktys yra „Privacy Badger“, „uBlock“, „Decentraleyes“ ir „NoScript“.
  5. Venkite naršyti prisijungę prie socialinės žiniasklaidos, „Google“, „Apple“ ar „Microsoft“ paskyros. Nenaudokite „Google“ paieškos („DuckDuckGo“ yra gera alternatyva).
  6. Venkite naudoti mobilųjį patvirtinimą dviem veiksmais, kai esate prisijungę prie savo VPN.
  7. Jei perkate internetu, naudokite kriptovaliutą, jei įmanoma. Debeto kortelė arba „PayPal“ sąskaita jus atpažins.
  8. Išjunkite savo išmaniojo telefono GPS vietos duomenų funkciją.
  9. Jei nerimaujate dėl anonimiškumo, apsvarstykite galimybę naudoti „Tor“ naršyklę. Daugiau apie „Tor“ galite perskaityti vėliau šiame vadove.

  Jei atsiminsite visa tai, kas išdėstyta aukščiau, geras VPN su privatumą užtikrinančia registravimo politika jus pavers žymiai sunkiau sekti palyginti su jūsų internetiniu pėdsaku be jo. Visų pirma jūsų IPT bus labai sunku sužinoti, kokiose svetainėse lankėtės.

  Kaip pasirinkti VPN?

  Yra daug skirtumų tarp VPN. Kaip jau minėjome, kai kurie VPT teikėjai gali net kelti pavojų privatumui ir saugumui, kuriuos jie siekia apsaugoti.

  Neturėdami tinkamos informacijos, daugelis vartotojų yra priversti pasirinkti VPN be daug aiškumo. Jei jau pasirinkote teikėją, galite pereiti tiesiai prie kito skyriaus, kaip įdiegti VPN.

  Iliustracija, rodanti gero VPN ypatybes.

  Renkantis VPN, svarbu paklausti:

  • Kiek tai kainuoja?
  • Kaip saugu?
  • Kokius įrenginius jis palaiko?
  • Kaip greitai?
  • Ar tai veikia su srautinio perdavimo paslaugomis?
  • Ar gali tai įveikti cenzūrą??

  Atminkite, kad tinkamas VPN vienam asmeniui gali būti netinkamas jums VPN. Pvz., Jei ketinate keliauti į Kiniją, jums reikės VPN su stipriu šifravimu ir tokiomis patogiomis funkcijomis kaip obfuzacija. Vis dėlto, jei jums rūpi srautinis transliavimas ar torrentas, jums reikės greito VPN.

  Jei norite patikimo visapusiško VPN, perskaitykite geriausias mūsų VPT rekomendacijas 2020 metams. Jei jau pasirinkote VPT teikėją, galite pereiti prie mūsų kito skyriaus „Kaip įdiegti VPN“.

  Čia yra pagrindiniai veiksniai jums reikia atsižvelgti į renkantis VPN paslaugų teikėją:

  1 Kiek kainuoja VPN?

  Jūs žinote, kiek norite išleisti VPN, todėl nėra prasmės rinktis paslaugą, kuri viršija jūsų galimybes.

  Aukštos kokybės VPT paslauga paprastai kainuos apie 10 USD per mėnesį jei mokate kas mėnesį. Tai gali sumažėti iki 50 USD per metus, jei norite sumokėti iš anksto.

  Jei jums reikia naudoti nemokamą VPN, būtinai perskaitykite skyrių Ar galiu naudoti VPN nemokamai? skyriuje vėliau šiame vadove. Yra tam tikrų trūkumai ir pavojai apie kuriuos reikia žinoti laisvoje VPN rinkoje.

  2Kaip saugu?

  Kai nuspręsite, kiek norite išleisti VPN prenumeratai, labai svarbu, kad rastumėte saugų VPN.

  Apsvarstykite visus punktus, paminėtus skyriuje Ar saugūs VPN? šio vadovo skyrius. Apibendrinant patikrinkite, ar jūsų VPN turi:

  • Privatumui palanki registravimo politika & jurisdikcija.
  • Stiprūs VPN protokolai & šifravimas.
  • Nėra IP, DNS ar WebRTC nuotėkių.
  • VPN užmušimo jungiklis.
  • Nėra kenkėjiškų programų.
  • Jokių įkyrių leidimų ar trečiųjų šalių prieigos.

  3Kuri įrenginiai palaiko VPN?

  Dabar, kai jums liko keli saugūs VPN, turite rasti paslaugas, kurios veikia įrenginiuose, kuriuos norite apsaugoti.

  Ar turite „Windows“ ar „Mac“ kompiuterį? „Android“ ar „iPhone“? Ar norite aprėpti transliacijos įrenginius ir žaidimų pultus? Kiek prietaisų reikia padengti?

  Įsitikinkite, kad pasirinksite VPN, palaikantį įrenginius, kuriuos turite apsaugoti.

  Paprasčiausias būdas naudoti VPN kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje yra įdiegti pasirinktinę programą iš VPN svetainės. Kai kurie VPT taip pat teikia pritaikytas programas „Amazon Fire TV Stick“. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurios paslaugos turi: prietaisų skaičiaus apribojimas galite prisijungti prie VPN vienu metu.

  Jei norite apsaugoti visus įrenginius, viršijančius šią ribą, turėsite įdiegti savo VPN maršrutizatoriaus lygyje, kuris savo ruožtu užšifruos visą interneto srautą iš prie jo prijungtų įrenginių..

  4Kaip greitai veikia VPN?

  Kaip jau minėjome, VPT šiek tiek sulėtina interneto greitį šifruodami ir tunelizuodami, tačiau kai kurie yra lėtesni nei kiti.

  Jei srautui, torrentui ar žaidimui naudosite VPN, jums reikės greito VPN, kuris galėtų neatsilikti nuo jūsų veiklos. Norėdami gauti daugiau patarimų apie VPN greitį, galite perskaityti mūsų rekomendacijas dėl greičiausių 2019 m. VPT.

  5Kur yra VPN serveriai?

  Jei norėsite apeiti cenzūrą ar geografinius apribojimus, turėsite įsitikinti, kad jūsų VPN yra serverius, esančius jums reikalingose ​​šalyse. Pvz., Jei norite pasiekti naujienų turinį tik JAV, jums reikės VPN su serveriais JAV.

  Taip pat, jei greitis yra prioritetas, turite įsitikinti, kad jūsų VPN yra serveris netoli jūsų fizinės vietos - kuo arčiau serveriai, tuo didesnis bus jūsų greitis..

  Norėdami sužinoti, kur yra jūsų VPN serveriai, apsilankykite pasirinkto VPN teikėjo svetainėje arba mūsų apžvalgose.

  6Ar tai veikia su srautinio perdavimo ir kankinančiomis paslaugomis?

  Jei planuojate transliuoti tokias paslaugas kaip „Netflix“ arba naudojate savo VPN kankinimui, jums reikės VPN, kuris be pastangų veikia su kiekviena paslauga.

  Turėtumėte pasirinkti VPN pagal savo konkrečius poreikius. Pavyzdžiui, ne kiekvienas VPN, dirbantis su „Netflix“, taip pat veikia su „Hulu“ ar „BBC iPlayer“. Panašiai, srautiniam perdavimui tinkantys VPN ne visada leidžia P2P srautą.

  Norėdami sužinoti daugiau, pažiūrėkite į šio vadovo transliacijos ir liūties dalis.

  7Ar tai veikia aukštos cenzūros šalyse?

  Jei jūs gyvenate ar keliaujate į labai cenzūruotą šalį, kuri aktyviai blokuoja VPN srautą, jums reikės pasirinkti VPN paslaugą, kuri naudoja specialius metodus, kad galėtų apeiti cenzorius..

  Mes tai vadiname ypatinga technika užtemimo įrankiai. Kartais jie dar vadinami slaptais protokolais.

  Apsimetimo įrankiai paprastai sukramto VPN srautą taip, kad atrodytų kaip HTTPS srautas, todėl jį sunkiau aptikti.

  Jei VPN nėra pateiktas su šiais įrankiais, greičiausiai jis neveiks Kinijoje, ir tai neturėtų būti pirmasis jūsų pasirinkimas tokiose aukštos cenzūros šalyse kaip Iranas ar JAE.

  Jei ieškote VPN, kuriame naudojami užtemimo įrankiai, „ExpressVPN“, „StrongVPN“ ir „VyprVPN“ yra visos geros parinktys.

  Priimkite savo sprendimą

  Aukštos kokybės VPT pasiūlys didelį greitį, pažangias funkcijas ir niekada neįrašys, nebendrins ir neparduos jūsų duomenų be tinkamo teisinio pagrindo. Būtinai ištirkite savo VPN techninis saugumas, verslo modelis, jurisdikcija, ir Privatumo politika. Jei VPN teikėjas negali atsakyti į visus šiuos klausimus, neturėtumėte juo pasitikėti.

  Ištirkite savo teikėjo reputaciją ir niekada nesinaudokite VPN, kuris jums visiškai nepatinka. Jei tikrai nerimaujate dėl saugos, našumo ir privatumo, turėtumėte naudoti prenumeratos pagrindu sukurtą VPN, kuris buvo patikrintas nepriklausomai ir gerai patikrintas.

  Kaip įdiegti VPN?

  Yra daugybė skirtingų būdų, kaip įdiegti VPN savo įrenginyje, ir procesas skirsis priklausomai nuo aptariamo įrenginio tipo. Beveik lengviausias ir labiausiai paplitęs būdas yra atsisiųsti pasirinktinę programą tiesiai iš savo VPN paslaugų teikėjo.

  Dauguma komercinių VPN, kuriuos galite užsiprenumeruoti, yra su tinkintomis programomis „Windows“, „MacOS“, „Android“, ir „iOS“, tačiau kai kurios taip pat teikia vietines programas maršrutizatoriams ir srautinio perdavimo įrenginiams, tokiems kaip „Amazon Fire TV Stick“.

  Norėdami įdiegti VPN naudodami pasirinktinę programą:

  1. Įsigykite VPN prenumeratą iš savo teikėjo svetainės ir patvirtinkite savo sąskaitą el. Paštu. Kaip pavyzdį naudosime „NordVPN“.
   „NordVPN“ prenumeratos parinkčių ekrano kopija.
  2. Atsisiųskite VPN programinę įrangą iš savo VPN teikėjo svetainės arba spustelėkite „Google Play“ parduotuvėje arba „Apple App Store“, skirtoje „Android“ ir „iOS“ įrenginiams. Spustelėkite diegimo raginimus ir sutikite su paslaugų teikimo sąlygomis.
   „NordVPN“ atsisiuntimo ekrano kopija.
  3. Prisijunkite prie VPN programos naudodamiesi savo paskyros kredencialais.
   „NordVPN“ prisijungimo ekrano kopija.
  4. Eikite į VPN nustatymų meniu ir įgalinkite VPN užmušimo jungiklį ir nuotėkio blokavimą, jei yra. Pasirinkite savo pasirinktą VPN protokolą. Mes teikiame pirmenybę „OpenVPN“.
   „NordVPN“ nustatymų meniu ekrano kopija.
  5. Grįžkite į pagrindinį programos ekraną ir pasirinkite VPN serverio vietą iš vietų sąrašo.
   „NordVPN“ serverių sąrašo ekrano kopija.
  6. Spustelėkite Prisijungti mygtuką. Dabar būsite prisijungę prie VPN serverio jūsų pasirinktoje vietoje.
   Prijungto „NordVPN“ ekrano kopija.

  Svarbu atminti, kad ne visose VPN paslaugose yra pritaikytos kiekvieno įrenginio programos. Tačiau vis tiek galite naudoti savo VPN skirtingame įrenginyje, jei jūsų VPN palaiko rankinė konfigūracija.

  Neautomatiškai sukonfigūruoti gali būti sudėtingas procesas, tačiau jei vykdysite instrukcijas, pateiktas VPN teikėjo svetainėje, jums neturėtų kilti problemų sukonfigūravus įrenginį..

  Dauguma prietaisų turi integruotas VPN palaikymas, o tai reiškia, kad viskas, ką jums reikia padaryti, yra įkelti VPN paslaugos konfigūracijos failus į įmontuotą klientą. Paprastai klientą galite rasti tinklo nustatymuose.

  Jei norite naudoti „OpenVPN“, turėsite atsisiųsti trečiosios šalies programą, pvz., „OpenVPN“ kliento programinę įrangą, ir įkelti VPN paslaugos konfigūracijos failus.

  Į šiuos vadovus įtraukėme išsamesnes instrukcijas:

  • Kaip įdiegti VPN sistemoje Windows
  • Kaip įdiegti VPN „Mac“
  • Kaip įdiegti VPN „Android“
  • Kaip įdiegti VPN „iPhone“ & „iPad“
  • Kaip įdiegti VPN „Fire TV Stick“
  • Kaip įdiegti VPN „Apple TV“

  Galima nustatyti savo VPN serverį namuose, tačiau tai sudėtingas procesas, kuriame daug vietos klaidoms. Namuose sukurti VPN serveriai nėra idealūs norint pasiekti riboto turinio ar jūsų internetinį privatumą, nes IPT vis tiek gali prisijungti prie jūsų veiklos internete..

  Jei norite sužinoti, kaip sukurti savo VPN serverį namuose, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip nustatyti savo VPN serverį.

  Ar galiu nemokamai naudoti VPN??

  Rinkoje yra daug nemokamų VPT, tačiau dauguma jų yra ribotas geriausiu atveju ir pavojinga blogiausiu atveju.

  Jei nuspręsite naudoti nemokamą VPN, atkreipkite dėmesį į:

  • Mėnesio duomenų viršutinės ribos.
  • Ribotas serverio pasirinkimas.
  • Lėtas greitis.
  • Piktnaudžiavimas savo asmeniniais duomenimis.
  • Nėra technologijos cenzūrai apeiti.
  • Nėra serverių, kurie atlaisvintų transliacijos paslaugas.

  Tikrosios nemokamų VPT išlaidos

  VPN paslaugos gali netikėtai įvertinti jūsų duomenis pinigais. Kurti ir valdyti patikimą VPN yra brangu, be to, daugelis pigių ar nemokamų paslaugų subsidijuoja prenumeratos kainą su pajamomis iš kitų kanalų..

  Jei iš viso nemokėsite už savo VPN paslaugą, greičiausiai tam tikra forma duomenų rinkimas, dalijimasis, arba išpardavimas įvyksta siekiant padengti produkto kainą. Daugelis šių nemokamų paslaugų taip pat labai priklauso reklama, o tai yra mažiau nei idealu privatumui.

  Atlikome daug tyrimų dėl nemokamų VPT ir nustatėme daug trikdančių privatumo trūkumų.

  Mūsų tyrimai atskleidė, kad kai kurie iš populiariausių rinkoje esančių nemokamų VPN turi slaptus ryšius su žemynine Kinija, o 85 proc. Populiariausių nemokamų „Android“ VPN programų savybių per dideli leidimai su galimybe privatumo pažeidimai.

  Iliustracija, rodanti nemokamų VPN pavojų.

  Šaltiniai: 1 „Global Mobile VPN“ ataskaita, 2 nemokami VPN programų tyrimai, 3 nemokami VPN rizikos indeksas: „Android“ programos

  Skaitydami daugumos nemokamų VPT privatumo politiką, tai taip pat neteikia vilties. Kai kurie nemokami VPT, pvz., „HolaVPN“, prisijunkite viską, ką darote internetu.

  Nereikia nė sakyti, kad nė vienas iš šių atradimų nesudaro labai teigiamo požiūrio į nemokamus VPN. Jei nuspręsite naudoti nemokamą VPN paslaugą, elgtis atsargiai.

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie nemokamų VPN pavojų, galite perskaityti mūsų nemokamų VPN programų tyrimą arba nemokamą VPN rizikos indeksą..

  Jei negalite sau leisti pinigų ar tiesiog nenorite leisti pinigų VPN, mes taip pat sudarėme šiuo metu saugiausių nemokamų VPN paslaugų sąrašą..

  „Freemium“ VPN

  Paprastai „Freemium“ VPT yra saugesni nei visiškai nemokamos paslaugos. Šie VPT teikėjai siūlys nemokamą bandomąją versiją arba ribotos paslaugos taip pat daug išsamesnė mokama versija.

  „Freemium“ VPT uždirba pinigus naudodamiesi mokamu produktu, kuris leidžia jiems teikti ribotas nemokamas paslaugas. VPN teikėjai, siūlantys „freemium“ produktus, yra „Windscribe“, „ProtonVPN“ ir „Tunnelbear“.

  „Freemium“ VPN paprastai:

  • Vykdykite mėnesines duomenų viršutines ribas.
  • Ribokite serverio vietos pasirinkimą.
  • Droselio greitis.
  • Nepalaiko srautinių transliavimo paslaugų, tokių kaip „Netflix“.
  • Uždrausti visą P2P srautą.

  „Freemium“ produkto „ProtonVPN“ ekrano kopija.

  ProtonVPN „freemium“ VPN ekrano kopija.

  Kiek kainuoja VPN?

  VPN prenumeratų kaina labai skiriasi, o VPN paslaugos kaina nebūtinai prilygsta jos teikiamai kokybei..

  VPT įmonės linkusios siūlyti nuolaidas ilgesnėms prenumeratoms. Mėnesio paslauga gali kainuoti 10 USD, tačiau, jei prisiregistruojate prenumeruoti metus, galite gauti 60% nuo mėnesio kainos.

  Atminkite, kad paprastai jūs turite sumokėti visą prenumeratos kainą iš anksto, dėl to ji gali jaustis brangi ir gali neatitikti visų biudžetų..

  Paprastai tariant, pigesni VPT paprastai yra šalia 6-8 USD per mėnesį ir brangesni aplink 12-15 USD per mėnesį.

  VPN DUK: Dažniausiai užduodami klausimai

  Dabar, kai apžvelgsime pagrindus, kituose skyriuose bus atsakyta į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su VPN naudojimu. Jei jau turite omenyje klausimą, galite pereiti prie jums tinkamiausio skyriaus:

  • Ar galiu naudoti VPN „Torrenting“??
  • Ar galiu naudoti VPN, norėdamas žiūrėti „Netflix“?
  • Ar man reikia VPN telefone??
  • Ar VPN yra geresnis nei įgaliotasis asmuo?
  • Ar „Tor“ yra tas pats, kas VPN?
  • Ar VPT sulėtina internetą?

  Ar VPT sulėtina internetą?

  Visi VPN tam tikru laipsniu sulėtins jūsų interneto greitį. Tačiau naudojant geriausius VPT, šis poveikis bus nereikšmingas.

  Iš esmės VPN veikia nukreipdamas jūsų interneto srautą per savo serverius. Kaip ir kiekviena kelionė, nukreipimai ją sulėtina - būtent taip atsitinka naudojant interneto greitį, kai naudojamas VPN.

  Šifravimas taip pat gali padidinti laiką, reikalingą svetainėms įkelti ar failams atsisiųsti. Kuo stipresnis šifravimas, tuo ilgesnis uždelsimas.

  Norėdami padidinti savo VPN greitį:

  1. Pasirinkite VPN serverį, esantį arti jūsų fizinės vietos.

   Kuo arčiau VPN serverio pasirinksite prisijungti, tuo mažiau tai paveiks jūsų interneto greitį. Štai kodėl prieš registruodamiesi svarbu patikrinti visą serverio vietų sąrašą, kurį pateikė VPT teikėjas.

  2. Pasirinkite mažiausią apkrovą turinčią VPN serverį.

   Kai kurios VPN programos parodo, kiek užimtas serveris naudoja procentinę apkrovą. Kuo didesnė serverio apkrova, tuo daugiau vartotojų prisijungia prie to serverio. Perpildytas serveris užtikrins mažesnį greitį.

  3. Pakeiskite VPN protokolą.

   Kartais pakeitus naudojamą VPN protokolą, jūsų turimas greitis gali padidėti. Pabandykite perjungti „OpenVPN TCP“ į UDP arba naudokite „IKEv2“, tam tikrą greitą protokolą. Vis dėlto nekompromituokite saugumo. Nors silpnesni protokolai ir šifrai dažniausiai būna greitesni, jie kelia pavojų jūsų internetiniam saugumui ir privatumui.

  Galų gale, jei naudojate lėtą VPN, galite ne daug ką padaryti, kad paspartintumėte veiksmus. Jei prioritetas yra greitis, būtinai peržvelkite mūsų rekomendacijas dėl greičiausių 2020 m. VPT.

  Verslas ir asmeninis VPT: koks skirtumas?

  Galbūt girdėjote apie VPT darbo vietoje. Yra du pagrindiniai VPN paslaugų tipai: verslas (arba įmonių) VPN ir Asmeninis (arba vartotojo) VPN.

  Nors technologija yra labai panaši, priežastis, kodėl naudojate verslo VPN, skiriasi nuo to, kaip asmeninį VPN naudosite ne darbo metu..

  Verslo VPT suteikia darbuotojams prieigą prie biurų tinklo nuotoliniu būdu ir saugiai. Tai leidžia darbuotojams iš biuro ribų pasiekti tinklo aplankus, spausdintuvus, intraneto svetaines, serverius ir duomenų bazes.

  Jūsų interneto srautas yra užšifruotas tarp vartotojo įrenginio ir biuro esančio VPN serverio, kuris neleidžia tretiesiems asmenims perimti srauto.

  Tačiau jūsų interneto srautui vis dar taikoma jūsų įmonės politika, tai reiškia, kad jūsų viršininkas vis tiek gali pamatyti, ką darote internete, net jei fiziškai nesate biure..

  Kita vertus, asmeniniai VPT - kuriuos mes tikriname ir peržiūrime - šiek tiek skiriasi.

  Asmeninius VPT paprastai naudoja asmenys, kuriems nereikia nuotolinės prieigos prie failų namų ar darbo tinkle. Paprastai jie naudojami dėl asmeninio privatumo ir saugumo sumetimų bei apeinant internetinius geografinius blokus.

  Skirtingai nuo verslo VPN, asmeninį VPN galite naudoti, norėdami pasiekti turinį iš šimtų skirtingų šalių, naudodami skirtingų IP adresų grupę..

  Jūsų srautas vis dar yra užšifruotas ir - jei naudojate patikimą VPN paslaugą - niekas negali skaityti jūsų interneto srauto. Tačiau nuotoliniu būdu negalėsite pasiekti konkretaus tinklo failų.

  Šioje svetainėje nerasite jokių verslo VPN apžvalgų - mes apžvelgsime tik vartotojų VPT.

  Ar galiu naudoti VPN „Torrenting“??

  Taip tu gali ir turėtų kankinti naudokite VPN.

  Kai kankina matomas jūsų IP adresas kitiems bendraamžiams. Jūsų IPT taip pat gali sekti tai, ką darote internete, blokuoti kankinančias ir failų bendrinimo svetaines ir netgi valdyti greitį.

  Naudodamiesi VPN išsaugokite kankinančią veiklą privatus ir neleidžia ISP sulėtėjimai ir cenzūra.

  Vis dėlto ne visi VPN leidžia P2P srautą. Vieni netoleruoja kankinimų, kiti nustato tam tikrų VPN serverių apribojimus. Jei jums reikia naudoti VPN kankinimui, perskaitykite mūsų VPN rekomendacijas dėl kankinimo.

  Verta paminėti, kad kai kurie vartotojai gali kankintis naudodamiesi nemokama ir atviro kodo daugialypės terpės leistuvės programa „Kodi“. Tie patys VPN, kuriuos mes rekomendavome kankinti, taip pat yra puikus pasirinkimas siekiant apsaugoti „Kodi“ eismą.

  Viską, ką reikia žinoti, rasite mūsų vadove, kaip įdiegti VPN „Kodi“.

  Ar galiu naudoti VPN, norėdamas žiūrėti „Netflix“?

  telefono nuotrauka ant stalo, įkelianti „Netflix“

  Be visų privatumo ir saugumo pranašumų, VPT taip pat leidžia atrakinti apriboto srautinio perdavimo turinį. Tai apima „Netflix“.

  Kai naudojate VPN, jūs manote, kad yra VPN serverio, prie kurio esate prisijungę, IP adresas ir vieta. Tai leidžia jums žiūrėti tos šalies ar regiono turinį.

  Visų pirma naudojant „Netflix“, tai ne visada taip paprasta, kaip prisijungti prie kito VPN serverio ir gauti tiesioginę prieigą prie visų mėgstamų laidų..

  Taip yra todėl, kad „Netflix“ aktyviai blokuoja VPN IP adresus. Žiūrėti iš „šalies, kurioje sukūrėte savo sąskaitą“, „Netflix“ taisyklėms ir nuostatoms iš esmės neprieštarauja..

  Manoma, kad vartotojai turi prieigą prie „Netflix“ tik tose geografinėse vietose, kur mes siūlome [] paslaugą ir turime licenciją tokiam turiniui “.

  „Netflix“ paslaugų teikimo sąlygų ekrano kopija
  Laimei, yra keli tam tikri VPN apeiti šį bloką ir atblokuoti „Netflix“, leidžiant žiūrėti turinį iš viso pasaulio bibliotekų. Šios VPN paslaugos sunkiai dirba, kad būtų išvesti nauji IP adresai, kai tik „Netflix“ blokuoja ankstesnius IP adresus.

  Vis dėlto VPN neleidžia nemokamai žiūrėti „Netflix“ - vis tiek turėsite sumokėti už prenumeratą, kad galėtumėte naudotis srautinio perdavimo paslauga. Tokia pati situacija yra ir su kitomis populiariomis srautinio perdavimo paslaugomis, tokiomis kaip „Hulu“ ir „BBC iPlayer“.

  Trumpai tariant, naudodami VPN su „Netflix“, galėsite:

  • Srautas saugiai ir saugiai.
  • Atrakinkite turinį iš kitų geografinių regionų.

  Mes reguliariai tikriname VPN savo svetainėje, norėdami patikrinti, ar jie dirba su populiariausiomis srautinio perdavimo paslaugomis.

  Jei ieškote transliacijai skirto VPN, būtinai įsigykite tokį, kuris veiktų kartu su jūsų mėgstamiausiomis paslaugomis. Čia yra mūsų rekomendacijos:

  • Geriausias bendras transliacijos VPN
  • Geriausias „Netflix“ VPN
  • Geriausias „BBC iPlayer“ VPT

  Ar man reikia VPN telefone??

  Jei jums rūpi apsaugoti savo privatumą, jūs reikia VPN savo išmaniajame telefone. Naudoti VPN telefone yra taip pat svarbu, kaip apsaugoti stalinį kompiuterį, nesvarbu, ar esate namie, ar keliaudami.

  Tiesą sakant, pasaulinė mobiliųjų VPN programų paklausa sparčiai auga. Pasaulyje atsisiųstų mobiliųjų VPN skaičius dvejus metus iš eilės padidėjo daugiau kaip 50%. Nuo 2018 iki 2019 m 480 milijonų mobiliųjų VPN programų buvo atsisiųsti.

  VPT padeda užkirsti kelią įsilaužėliams pavogti jūsų asmeninę informaciją viešuose tinkluose. Tai taip pat neleidžia jūsų interneto paslaugų teikėjui išmaniajame telefone saugoti lankomų svetainių žurnalų.

  Tai pasakius, saugokitės, kad tai yra labai sunku padaryti savo išmanųjį telefoną visiškai anoniminį. Tikriausiai visada esate prisijungę prie savo „Apple“ ar „Google“ paskyros, kai naudojatės ja, kuri suteikia konkretų ryšį su jūsų tapatybe, kai naudojate kitas programas ir paslaugas.

  Jei reikia pasirinkti savo išmanųjį telefoną VPN, peržiūrėkite šiuos mūsų parengtus vadovus:

  • Geriausias „Android“ VPN
  • Geriausias „iOS“ VPN

  Šias VPN programas taip pat galite naudoti „Android“ ir „iOS“ planšetiniuose kompiuteriuose.

  Ar galiu naudoti VPN be „WiFi“??

  Kol jūsų įrenginys prijungtas prie interneto, galite naudoti VPN. Tai reiškia, kad prisijungdami prie 3G arba 4G galite prisijungti prie VPN.

  Saugumo požiūriu, poreikis tai padaryti nėra toks didelis, tačiau niekada negali būti per daug saugus. Naudodami VPN su mobiliaisiais duomenimis vis tiek galėsite sugadinti savo buvimo vietą ir paslėpti internetinę veiklą nuo savo mobiliojo ryšio operatoriaus.

  Ar VPN yra geresnis nei įgaliotasis asmuo?

  VPN ir tarpiniai serveriai gali padėti paslėpti jūsų IP adresą ir pasiekti riboto turinio.

  Nors abu įrankiai jungia jus prie nuotolinio serverio ir slepia jūsų buvimo vietą, privatumas, saugumas, ir anonimiškumas jų pasiūlymai labai skiriasi.

  Pagrindinis įgaliotojo serverio naudojimo pranašumas yra tas, kad jūs neprisijunkite tiesiogiai prie jūsų lankomų svetainių. Tarpinis serveris prisijungs prie svetainės jūsų vardu, nuskaitys tinklalapio turinį ir persiųs šią informaciją jums.

  Jei tinkamai sukonfigūruota, tai reiškia, kad svetainės negalės matyti jūsų asmeninio IP adreso. Vietoj to, jie matys tarpinio serverio IP adresą ir vietą, jūsų tikrąją vietą laikydami paslaptyje.

  Tarpiniai serveriai dažnai yra nepatikimi, juose nėra patobulintų funkcijų ir jie netgi gali pakenkti jūsų privatumui.

  Tarpiniai serveriai yra nelaikomos privatumo priemonėmis. Nors jie gali užmaskuoti jūsų IP adresą, dauguma jų neužšifruoja jūsų srauto. Kiekvienas, žiūrintis jūsų duomenis, kol jis nepasiekia įgaliotojo serverio, pavyzdžiui, jūsų IPT, gali tiksliai pamatyti, ką darote.

  Turėtumėte naudoti tarpinį serverį, jei:

  • Turite greitai apeiti geografinį apribojimą.
  • Jums nerūpi jūsų privatumas ar anonimiškumas.
  • Jūs neperduodate neskelbtinų asmens duomenų.
  • Turite greitai išvengti IP pagrįstos svetainės blokavimo.

  Kita vertus, virtualūs privatūs tinklai (VPN) sukuria užšifruotas ir saugus tunelis tarp savo įrenginio ir svetainės ar programos, kurioje lankotės. Jūsų interneto srautas bus nukreiptas į jūsų pasirinktą privatų serverį, o tada į svetainę ar programą, kurią norite aplankyti.

  VPN saugos ir peradresuos visą srautą, gaunamą iš jūsų įrenginio, ne tik srautą, gaunamą iš jūsų naršyklės lango.

  Dar svarbiau, kad tai atliks ir VPT užkoduoja jūsų interneto srautą ir neleiskite trečiosioms šalims šnipinėti jūsų naršymo veiksmus. Dėl šios priežasties laikomi VPN privatumo priemonės pirmiausia.

  Jei jums reikia greitai apeiti turinio bloką ir nesistengiate slėpti savo duomenų nuo niekieno, galite įklijuoti URL į HTTPS tarpinį serverį ir pasiekti šį puslapį kaip vienkartinį.

  Nepaisant to, tarpiniai serveriai dažnai yra nepatikimi, juose nėra patobulintų funkcijų ir jie netgi gali pakenkti jūsų privatumui. Būtų kvaila naudoti nemokamą tarpinį serverį ir manyti, kad niekas nežiūri to, ką darai.

  Nors privatumas nėra geriausias, jie yra puikūs, jei nesusiduriate su jokiais neskelbtiniais duomenimis. Prie populiarių interneto tarpinių serverių yra „Hide.me“, „HideMyAss“, „kproxy“ ir „Whoer“.

  Daugiau apie tarpinių serverių pranašumus ir trūkumus galite sužinoti mūsų vadove: Tarpinis serveris ir VPN: koks skirtumas?

  Ar „Tor“ yra tas pats, kas VPN?

  „Tor“ ir VPN siūlo privatų naršymą, tačiau jie nėra vienodi.

  „Tor“ tinklas - dažnai vadinamas tiesiog „Tor“ - yra nemokama atvirojo kodo sistema, sukurta anoniminiam bendravimui internete.

  „Tor“ tinklas anonimizuoja jūsų internetinę veiklą šifruodamas jūsų ryšius ir atsitiktinai nukreipdamas juos per pasaulinį prieigos taškų tinklą arba „mazgus“, kuriuos visus prižiūri savanoriai..

  Dažniausias „Tor“ naudojimo būdas yra „Tor“ naršyklė. Tai nemokama „Firefox“ pagrindu sukurta programa, kurią galima atsisiųsti ir įdiegti į savo kompiuterį.

  „tor“ naršyklės ekrano kopija.

  Ekrano kopija paimta iš „Tor“ naršyklės.

  Skirtingai nuo daugelio VPN paslaugų, už kurias turite mokėti, „Tor“ yra Laisvas ir atviro kodo, be centrinės valdžios.

  „Tor“ žurnalistai, aktyvistai ir kampanijos vykdytojai naudoja kaip privatumo įrankį. „Tor“ taip pat leidžia vartotojams pasiekti žiniatinklio dalis, kurių neindeksuoja paieškos varikliai - tai vadinama giliąja žiniatinkliu. Gilusis žiniatinklis žinomas dėl savo .onion svetainių.

  Trumpai tariant, „Tor“ tinklas leidžia jums:

  • Paslėpkite savo IP adresą iš jūsų lankomų svetainių.
  • Pasiekite „paslėptus“ .onion domenus.
  • Anonimuokite savo internetinę veiklą.
  • Bendraukite konfidencialiai.

  Nors vis dar yra pagrįstų priežasčių naudoti „Tor“, rekomenduojame naudoti VPN daugeliu atvejų. Štai kodėl:

  1. Tor yra lėtas. „Tor“ tinklo duomenys perduodami per kelis atsitiktinius mazgus ir kelis kartus užšifruojami ir iššifruojami. Tai reiškia, kad Tor yra labai, labai lėtas. „Tor“ nėra geras pasirinkimas norint žiūrėti aukštos kokybės srautinius vaizdo įrašus, dalytis P2P failais ar dar ką nors, kuriai reikalingas greitas ryšys.
  2. „Tor“ apsaugo tik interneto naršyklės srautą. Neapibrėždamas rankomis, „Tor“ apsaugo tik srautą „Tor“ naršyklėje. Tai neleidžia aptikti visų kitų programų ir paslaugų srauto. Priešingai, VPT nukreipia ir užšifruoja visą jūsų įrenginio srautą.
  3. Sudėtingumas. Skirtingai nei naudojant VPN, jūs negalite tiesiog „įjungti“ „Tor“ naršyklės ir paslėpti savo IP adreso. Jei netinkamai sukonfigūravote naršyklę ir nepakeičiate naršymo įpročių, yra be galo lengva atskleisti tikrąjį IP adresą.
  4. Nepageidaujamas dėmesys. Kaip jau galbūt žinote, „Tor“ turi gerą vardą pritraukdamas tuos, kurie labai nori išvengti aptikimo. Tai apima žurnalistus ir informatorius, bet ir nusikaltėlius. Jūsų IPT gali pastebėti, kad naudojate „Tor“, net jei jie nežino, ką darote. Dėl šios priežasties dažnas „Tor“ naudojimas gali padėti jus stebėti.

  Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip saugiai naudotis „Tor“, perskaitykite mūsų „Tor vs VPN“ vadovą.

  Ar VPT to verti?

  Geras VPN turėtų būti vertinamas kaip verta investicija į jūsų saugumą, privatumą ir laisvę - siekiant išvengti brangaus duomenų praradimo, atverti naršymo galimybes ir apsaugoti savo teisę į privatumą.

  Mes kruopščiai patikriname kiekvieną mūsų tinklalapyje peržiūrėtą VPN ir būtinai atnaujiname savo rekomendacijas, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų peržiūros procesą, čia galite perskaityti viską apie tai, kaip mes peržiūrime VPN.

  Brayan Jackson
  Brayan Jackson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me