Dėl VPN nutekėjimo jūsų IP adresą ir veiklą gali atskleisti visi, žiūrintys jūsų ryšį. Jei nežinote, kaip juos aptikti, niekada negalėsite žinoti, kad jie vyksta. Šiame išsamiame VPN nuotėkio vadove galite sužinoti, kurie VPN nutekėja ir kaip patikrinti nutekėjimą.

Dviejų simbolių, bandančių pritvirtinti nesandarų vamzdį, iliustracija.

Daugelis VPN paslaugų, teigiančių, kad saugo jūsų privatumą, iš tikrųjų yra nutekina jūsų IP adresą, DNS užklausos, ir Naršymo istorija.

Jūsų VPN ryšys gali atrodyti saugus: nėra pranešimų ar klaidų, teikėjas turi griežtą neprisijungimo politiką, didelę jurisdikciją ir ypač greitą greitį. Bet jūsų IPT, vyriausybė ir visi kiti, žiūrintys į jūsų srautą, vis tiek gali pamatyti absoliučiai viską, ką darote internetu.

Jei nežinote, kaip nustatyti šiuos nutekėjimus, esate vargu ar kada nors sužinos jūsų VPN nutekėja.

Viename nemokamų VPN programų tyrime nustatyta, kad daugiau nei 80% patikrintų VPN nutekėjo jų vartotojų IP adresas. Mūsų pačių tyrimas patvirtino, kad 25% populiariausių nemokamų „Android“ VPN programų nesugeba apsaugoti vartotojų dėl DNS ir kitų nutekėjimų.

Nėra vietos klaidoms dėl VPN nutekėjimų: tiesiog vienas nutekėjęs duomenų paketas pakanka atskleisti savo tapatybę ir veiklą visiems, žiūrintiems jūsų ryšį.

Taigi, kurie VPT iš tikrųjų verti jūsų pasitikėjimo?

Mes išbandėme 90 populiariausių VPN tiekėjų rinkoje dėl duomenų nutekėjimo. Mūsų tyrimas atskleidė, kad a Daugybė VPN nutekina tam tikrus vartotojo duomenis per DNS arba WebRTC:

 • 19% tam tikra forma nutekina vartotojo duomenys.
 • 16% neskelbtų DNS užklausų.
 • 6% nutekina jūsų IP adresą per „WebRTC“.

Mes radome nutekėjimų net iš daugybės 17 iš 90 VPT mes peržiūrėjome. Tai yra 18% „geriausių“ VPN rinkoje. Norėdami rasti visų 90 VPN sąrašą ir duomenis, iš kurių jie sklinda, pažiūrėkite į mūsų VPN nutekėjimų palyginimo lentelę..

Laimei, greitai ir paprastai išbandyti, ar nėra VPN. Šiame vadove tiksliai paaiškinsime, kas yra VPN nutekėjimai, kaip patikrinti, ar nėra VPN nutekėjimų, ir kaip išvengti VPN nutekėjimų ateityje.

Contents

Kas yra VPN nutekėjimas?

VPN nutekėjimas įvyksta, kai perduodami duomenys, kuriuos turėtų apsaugoti jūsų VPN – pavyzdžiui, jūsų IP adresas, DNS užklausos ir vieta. lauke šifruoto VPN tunelio.

Dėl VPN nutekėjimo IPT, vyriausybė ir bet kuri kita jūsų ryšį žiūrinti trečioji šalis gali nustatyti jūsų tapatumas ir veikla.

Keturių tipų VPN nuotėkio iliustracija

Daugelis vartotojų atsisiųs VPN, kad apsaugotų savo privatumą internete ir paslėptų tikrąjį IP adresą. Dėl šios priežasties nesandarus VPN yra visiškai nenaudingas.

Čia yra keturių pagrindinių VPN nutekėjimo tipų santrauka:

 • IP adresas nutekėja. IP nutekėjimas įvyksta, kai jūsų VPN nesugeba užmaskuoti jūsų asmeninio IP adreso. Tai yra didelė privatumo rizika, nes jūsų IPT ir visos jūsų lankomos svetainės galės susieti jūsų veiklą su jūsų tapatybe. Norėdami gauti daugiau informacijos apie IP nutekėjimą, pereikite į žemiau pateiktą skyrių.
 • DNS nutekėjimas. Manoma, kad VPN turi nukreipti jūsų DNS užklausas į savo DNS serverius. Jei jūsų VPN nukreipia šias užklausas į savo IPT DNS serverius, tai vadinama DNS nutekėjimu. Tai parodo jūsų interneto paslaugų teikėjo ar bet kurio kito slaptojo slaptažodžių naršymo veiklą ir visas jūsų lankomas svetaines. Daugiau apie DNS nutekėjimą galite sužinoti čia.
 • „WebRTC“ nutekėja. „WebRTC“ yra naršyklės technologija, leidžianti garso ir vaizdo ryšiui veikti tinklalapiuose. „WebRTC“ turi protingų būdų sužinoti savo tikrąjį IP adresą net jei įjungtas VPN. Geriausi VPN blokuoja „WebRTC“ užklausas. Arba galite visiškai išjungti „WebRTC“ naršyklės lygiu.

 • „IPv6“ nutekėjimas. IPv6 yra naujos formos IP adresas, kurio šiuo metu nepalaiko dauguma VPN. Jei VPN nepalaiko arba aktyviai neužblokuoja „IPv6“, jūsų asmeninis IPv6 adresas gali būti matomas, jei esate tinkle, kuriame įjungta „IPv6“. Tai vadinama IPv6 nuotėkiu, ir apie tai galite daugiau perskaityti čia.

Kodėl nutekėjo mano VPT?

Dauguma vartotojų nori išlaikyti savo tapatybę ir veiklą privačią, todėl VPT tiekėjai atitinkamai prekiauja. Tiesa ta, kad dauguma VPN protokolų iš tikrųjų nebuvo sukurti atsižvelgiant į šiuos tikslus.

Pagal numatytuosius nustatymus dauguma VPN protokolų perduoda užklausas į numatytuosius DNS serverius. Jie nutekina IPv4 srautą, kai yra priversti prisijungti iš naujo, ir paprastai yra visiškai užmiršę IPv6 srautą. Tik VPT specialiai sukurta Jei norite kompensuoti šias problemas, jums bus pasiūlyta apsauga.

Be tinkamos apsaugos jūsų VPN gali nutekėti, jei:

 1. Įvyko tinklo ryšio nutraukimas.
 2. Naudojate „WiFi“ ir perjungiate į kitą tinklą.
 3. Prisijungiate prie tinklo, kurį visiškai gali naudoti „IPv6“.
 4. Jūsų DNS užklausos siunčiamos už šifruoto VPN tunelio.
 5. Jūs naudojate VPN paslaugą ar naršyklę, kuri neteikia tinkamos „WebRTC“ apsaugos.

Dabar išsamiai aptarsime skirtingų tipų VPN nutekėjimą. Norėdami sužinoti, kurie VPN nuotėkiai, galite pereiti tiesiai į mūsų VPN nutekėjimų palyginimo lentelę. Arba, kaip tinkamai apsisaugoti nuo VPN nutekėjimų, galite sužinoti paskutiniame šio vadovo skyriuje.

1Kas yra IP adreso nutekėjimas?

IP adresai yra unikalūs identifikatoriai, kurie priskiriami tinklo įrenginiams. Viešajam internetui jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT) tinklo maršrutizatoriui priskiria IP adresą, prie kurio visi jūsų įrenginiai prisijungia.

IP nutekėjimas įvyksta, kai jūsų VPT nesugeba užmaskuoti jūsų tikrojo IP adreso, palikdamas jūsų tapatybę atvirą ir matomą jūsų IPT ir visoms jūsų lankomoms svetainėms.

IP adreso nuotėkio schema

IP nutekėjimas įvyksta, kai įrenginys, kuriame veikia VPN, susisiekia su numatytuoju serveriu, o ne tarpiniu VPN serveriu, kurį turėjo. Tai reiškia, kad jūsų naudojamos svetainės ar programos gali pamatyti jūsų tikrasis IP adresas vietoj jūsų VPN jus paskyrė.

Jei jūsų IP adresas nutekėjo, tada jūsų VPT tiesiog neatlieka savo darbo. Jūsų privatumas nėra apsaugotas, o jūsų internetinė vieta išlieka ta pati, todėl VPN paslauga iš esmės tampa bevertė.

Jei jūsų VPN nutekina jūsų IP adresą, pasirinkite naują VPT teikėją. Čia galite rasti naujausias VPN rekomendacijas.

2Kas yra DNS nutekėjimas?

Domenų vardų sistema (DNS) yra atsakinga už URL ir domenų vardų (pvz., Example.com) vertimą į faktinius IP adresus, prie kurių reikia prisijungti. Trumpai tariant, tai „verčia“ skaitmeninius interneto serverių pavadinimus į įsimenamus žodžius ir atvirkščiai.

Kai įvedate URL į savo naršyklę, kad prisijungtumėte prie svetainės, pirmiausia susisiekite DNS serveris kuris prašo tos svetainės IP adreso. Tada serveris siunčia jūsų naršyklei „nurodymus“ į jūsų ieškomą svetainę.

Jei nesate prisijungę prie VPN, šį procesą atlieka jūsų IPT DNS serveriai. Tai rimta privatumo problema. Jūsų DNS užklausos iš esmės yra paprasto teksto įrašai iš jūsų lankomų svetainių. IPT dažniausiai saugos šias užklausas kartu su juos sukuriančiais IP adresais.

Jei gyvenate JAV, jūsų DNS duomenys gali būti bendrinami su trečiosiomis šalimis arba parduodami reklamos bendrovėms. Tokiose šalyse kaip JK, Australijoje ir Europos dalyse šie duomenys yra saugomi keletą metų ir paprašius pasidalinta su valdžios institucijomis.

Kai prisijungsite prie veikiančio VPN, jūsų įrenginys naudos DNS serverius valdo VPN tarnyba o ne jūsų IPT. Visas srautas iš jūsų įrenginio, įskaitant jūsų DNS užklausas, bus nukreiptas per VPN tinklą. Tai neleidžia jūsų IPT pamatyti jūsų lankomų svetainių.

Kai DNS užklausos keliauja užšifruoto VPN tunelio ribose į nesaugų DNS serverį, jis vadinamas DNS nutekėjimas.

DNS nuotėkio schema

Dėl DNS nutekėjimo jūsų naršymo įpročiai paaiškėja jūsų interneto paslaugų teikėjui ir bet kokiems klausytojams, todėl jie gali prisijungti jūsų lankomos svetainės, atsisiųsti failai, ir jūsų naudojamos programos. Visi kiti, žiūrintys jūsų ryšį, taip pat matys vieta ir IP adresas jūsų IPT.

Daugelis VPN teikia nepakankamą DNS nuotėkio apsaugą. Dažnai jūsų DNS užklausos ir toliau keliauja per IPT serverius, parodydamos jūsų aplankytas svetaines.

Jūsų sistema gali grįžti į neužtikrintus DNS serverius, jei VPN yra sukonfigūruotas rankiniu būdu, jei pakeitėte kompiuterio parametrus arba jūsų VPN teikėjas nepateikia tinkamos techninės apsaugos nuo nutekėjimo.

DNS nutekėjimas nugali objektą naudojant VPN. Žiniatinklio srauto turinį vis dar slepia VPN šifravimas, tačiau jūsų buvimo vieta ir jūsų lankomos svetainės yra neatskleistos ir greičiausiai įrašytos jūsų IPT. Norėdami gauti daugiau informacijos, galite pereiti prie Kaip pašalinti DNS nutekėjimą.

3Kas yra „WebRTC“ nutekėjimas?

„WebRTC“ nutekėjimas įvyksta, kai jūsų tikras IP adresas rodomas naudojant jūsų naršyklės „WebRTC“ funkcijas. Šie nutekėjimai gali jus identifikuoti, net jei jūsų VPN veikia tinkamai.

„WebRTC“ reiškia „žiniatinklio realaus laiko komunikacija“. Tai grupė technologijų, leidžiančių naršyklėms tiesiogiai bendrauti tarpusavyje be tarpinio serverio. Tai leidžia pasiekti daug didesnį greitį, kai naršyklėje naudojate garso, vaizdo ir tiesiogines transliacijas.

Du įrenginiai, tiesiogiai bendraujantys per „WebRTC“, turi žinoti vienas kito IP adresą. Tai reiškia, kad svetainė gali panaudoti jūsų naršyklės „WebRTC“ funkcijas, kad užfiksuotų tikrąjį jūsų IP adresą, kuris galėtų būti naudojamas jūsų tapatybei nustatyti.

„WebRTC“ nutekėjimo schema

Manoma, kad veiksmingas IP dalijimasis suteikia patogumo ir greičio, todėl „WebRTC“ naudoja keletą protingų metodų, kad išsiaiškintų tikrąjį jūsų IP adresą ir apeitų visas kliūtis, kurios gali trukdyti prisijungti realiuoju laiku. Paprasčiau tariant, tai leidžia naršyklėms surinkti jūsų IP adresą tiesiog nuskaitydami jį iš savo įrenginio.

Nors „WebRTC“ nutekėjimai dažnai aptariami dėl VPN paslaugų, tai nėra tikras trūkumas jūsų VPN ar jūsų naršyklėje – jie yra tiesiog jūsų naršyklės dizaino dalis.

Trumpai tariant, bet kuri svetainė gali vykdyti keletą „Javascript“ komandų, kad gautų tikrąjį IP adresą per savo interneto naršyklę, nepriklausomai nuo jūsų VPN ryšio.

„Chrome“, Opera, „Firefox“, ir „Microsoft Edge“ yra labiausiai jautrūs „WebRTC“ nutekėjimams, nes juose „WebRTC“ funkcijos yra įgalinamos automatiškai.

Nors bet koks IP adreso nutekėjimas kelia pavojų jūsų privatumui ir anonimiškumui, „WebRTC“ nutekėjimai kelia ypač didelį nerimą, nes jie taip lengvai nepastebimi. Papildomai, ne kiekvienas VPT teikėjas gali jus apsaugoti.

„WebRTC“ nutekėjimai pabrėžia labai svarbią koncepciją ieškantiems privatumo ir anonimiškumo internete: naršyklė paprastai yra silpnoji grandis. Laimei, yra keletas paprastų žingsnių, galinčių apsaugoti jus nuo šios problemos.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie apsaugą nuo WebRTC nuotėkių, pereikite į paskutinį šio vadovo skyrių.

4Kas yra „IPv6“ nutekėjimas?

„IPv6“ reiškia „6 interneto protokolo versija“. Tai yra naujausia interneto protokolo (IP) versija, kitaip žinoma kaip IP adresas, naudojama tinklo kompiuteriams identifikuoti ir lokalizuoti bei eismui internete nukreipti..

„IPv6“ buvo sukurtas tam, kad galų gale pakeistų „IPv4“ – dabartinį ir labiausiai paplitusį standartą -, nes tapo akivaizdu, kad reikės kur kas daugiau adresų, nei buvo „IPv4“ adresų.

Kai kuriuos tinklus ir IPT IPv6 naudoja pereinamuoju laikotarpiu nuo IPv4. Jei nesiėmėte priemonių jo neleisti, tikriausiai siųsite ir gausite „IPv6“ duomenis kiekvieną kartą prisijungę prie interneto.

Nors „IPv6“ yra ateitis, ne visi VPT teikėjai šiuo metu ją palaiko, todėl jie yra pažeidžiami nutekėjimo. Daugybė VPT tik maršruto IPv4 eismas per užšifruotą VPN tunelį, palikdamas IPv6 srautą visiškai neapsaugotas ir išsiųstas į atvirą internetą. Tai vadinama IPv6 nuotėkis.

IPv6 nuotėkio schema

IPv6 nutekėjimai nėra neįprasti. Tai yra rimta problema, nes IPv6 adresai paprastai priklauso nuo įrenginio. Esant reikalingam įgaliojimui, IPv6 duomenys gali būti susieti su jūsų IPT, kuriuos būtų galima lengvai panaudoti jūsų identifikavimui.

Svarbu pasirinkti VPN paslaugą, teikiančią: Konkretus VPN IPv6 adresas arba visiškai blokuoja IPv6 srautą. Jei IPv6 srautas nėra užblokuotas, jūsų VPN turėtų pateikti IPv6 DNS serverį, prieinamą tik per VPN tunelį.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip išvengti IPv6 nuotėkių ir sužinoti, kurie VPN siūlo apsaugą nuo IPv6 nuotėkio, galite pereiti tiesiai į Kaip ištaisyti IPv6 nutekėjimus.

Kaip patikrinti, ar VPN nėra nutekėjęs

Kai nustatysite VPN programą, ją lengvai įjungsite ir prisijungsite prie interneto be jokių klaidų pranešimų. Bet kaip jūs galite būti tikri, kad visas srautas iš tikrųjų nukreipiamas per užšifruotą VPN tunelį?

Norėdami sužinoti, ar jūsų VPN veikia taip, kaip turėtų, yra du skirtingi VPN nuotėkio bandymo lygiai:

1 Pagrindinis VPN nuotėkio testas

Galite namuose atlikti pagrindinį VPN nuotėkio testą. Tam reikia labai mažai techninių žinių, ir jūs būsite baigtas per kelias minutes.

Norėdami atlikti pagrindinį VPN nutekėjimo testą, prisijunkite prie savo VPN ir apsilankykite bandymo svetainėje. Čia jūs bandote sužinoti, kaip veikia jūsų VPT, kai jūsų interneto ryšys yra stabilus ir aktyvus.

Galite pabandyti nutraukti ryšį įvairiais būdais, kad pamatytumėte, kaip jūsų tiekėjas susidoroja su tinklo jungčių sumažėjimu. Tai padės nustatyti bet kokias akivaizdžias problemas, tačiau jis gali neaptikti visų nuotėkių.

Kaip patikrinti IP, DNS, WebRTC ir IPv6 nutekėjimus

Norėdami patikrinti, ar VPN nėra nutekėjimo:

 1. Apsilankykite testavimo svetainėje, pvz., Browserleaks.com, ir atlikite sandarumo testą jūsų VPN atjungtas. Užrašykite savo IP adresą ir IPT DNS serverių adresą (-us).
 2. Prieš prisijungdami prie VPN serverio, įsitikinkite, kad įjungėte VPN naikinimo jungiklį. Tai padės išvengti nutekėjimų staigaus VPN atjungimo metu. Jei įmanoma, įgalinkite VPN programoje apsaugą nuo DNS, WebRTC ir IPv6.
 3. Prisijunkite prie VPN serverio ir atnaujinkite naršyklės nuotėkio bandymo puslapį.
 4. Jei VPN veikia taip, kaip turėtų, jis parodys kitokį jūsų tikrojo IP adreso ir IPT DNS serverių skaičių. Tu turėtum būti nematau jūsų viešojo IP adreso skiltyje „WebRTC nuotėkio testas“ ir nematau savo pirminio IPv6 adreso.

Šioje ekrano kopijoje parodytas „PrivateVPN US Server“ nuotėkio testas. Raudonos rodyklės žymi laukus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

Nuotėkio bandymo „browserleaks.com“ ekrano kopija.

„Browserleaks.com“ ekrano kopija, kai ji prijungta prie „PrivateVPN“ JAV serverio. Nuotėkių neaptikta.

Jūsų VPN nutekės, jei:

 • Galite pamatyti savo IP adresą arba DNS serverius.
 • Galite pamatyti savo tikrąją, o ne savo VPN serverio vietą.
 • Galite pamatyti savo IPv6 adresą.
 • Jūs galite pamatyti savo viešas IP adresas skiltyje „WebRTC nuotėkio testas“.

Svarbu atminti, kad „WebRTC“ nuotėkio bandymas gali parodyti: vietinis IP adresas. Šiuos vietinius IP priskiria jūsų maršrutizatorius ir maršrutizatoriai visame pasaulyje juos naudoja milijonus kartų. Jei trečioji šalis renka šią informaciją, nėra galimybės jos tiesiogiai susieti su jumis.

Jei matote vietinis IP adresas bandymo rezultatuose tai nėra nuotėkis ir nekelia grėsmės jūsų privatumui. Tačiau, jei „WebRTC“ skiltyje matote savo viešą IPv4 arba IPv6 adresą, tai iš tikrųjų yra „WebRTC“ nuotėkis, nes viešieji IP yra labai specifiniai jums.

VPN testavimo svetainės

Norėdami atlikti pagrindinį įvairių tipų nuotėkio bandymą, naudokite šias bandymo vietas:

 • „BrowserLeaks“ (IPv6, IPv4, WebRTC, DNS ir naršyklės pirštų atspaudai)
 • IPleak.net (IPv6, IPv4, DNS ir WebRTC)
 • IPv6-test.com (IPv6 ir IPv4)
 • IPx.ac (IPv6, IPv4, WebRTC, DNS ir naršyklės pirštų atspaudai)
 • „IPleak.org“ („IPv6“, „IPv4“, DNS ir „WebRTC“)

Jei norite patikrinti tam tikro tipo nuotėkį, pateikiame konkrečių nuotėkio bandymų ir rezultatų, kuriuos turėtumėte gauti, lentelę:

Nuotėkio testas
Pageidaujamas rezultatas
IP adreso testas IP adresas keičiasi prisijungus VPN.
IPv6 adreso testas IPv6 adresas neaptiktas arba IPv6 adresas pasikeičia prisijungus VPN.
DNS nuotėkio testas DNS serverio IP adresas (-ai) keičiasi prisijungus prie VPN.
„Java“ testas Nerasta „Java“ papildinio.
„WebRTC“ testas Viešasis IP adresas pasikeičia, kai prijungtas VPN.
„Panopticlick“ (naršyklės pirštų atspaudai) Naršyklė apsaugo nuo pirštų atspaudų. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų vadovą privačioms naršyklėms.

Jei jūsų VPN testai buvo teigiami dėl nutekėjimo ir jūs norite juos pašalinti arba užkirsti kelią, galite pereiti tiesiai prie mūsų skyriaus „Kaip ištaisyti VPN nutekėjimus“. Jei vis tiek kyla problemų, gali būti laikas pasirinkti naują VPN teikėją.

2 patobulintas VPN nuotėkio testas

Galima atlikti sudėtingesnius VPN nuotėkio testus namuose. Šie testai padės išsamiau susipažinti su VPN srautu, tačiau jiems reikės žymiai daugiau techninių žinių.

Kaip atlikti išplėstinį VPN nuotėkio testą

Geriausias būdas nustatyti nesandarų VPN yra naudoti testavimo rinkinį. Kai būsite nustatyti, galite atlikti daugybę įvairių testų, kad surinktumėte ir patikrintumėte savo VPN srautą.

Testavimo komplekto kūrimas gali būti gana sudėtingas ir priklausys nuo jūsų naudojamos operacinės sistemos. Internete galite rasti nemokamų atvirojo kodo testavimo įrankių tokiose svetainėse kaip „GitHub“.

„ExpressVPN“ turi patobulintą testavimo rinkinį, naudojamą jų programoms tikrinti, ar nėra nuotėkio. Šį testavimo rinkinį kartu su greitojo naudojimo vadovu galite rasti nemokamai čia.

„ExpressVPN“ VPN nuotėkio bandymų rinkinio ekrano kopija.

„ExpressVPN“ atvirojo kodo VPN nuotėkio tikrinimo įrankiai.

Vadovaudamiesi „ExpressVPN“ greitojo naudojimo vadovu ar panašiu turėtumėte patikimai nustatyti bet kokius nutekėjimus. Jei nesijaučiate pakankamai užtikrintai vykdydami jų nurodymus, protinga pasirinkti tiekėją, kurį nepriklausomai peržiūrėjo ir patikrino patikima trečioji šalis..

Jei rimtai nerimaujate dėl savo internetinio privatumo ir saugumo, protinga atlikti keletą pažangių testų su savo VPN, o ne pasikliauti vien tik pagrindiniais testais, norint aptikti bet kokias problemas..

Kurie VPN nutekina jūsų duomenis? (Išbandyta daugiau nei 90)

dviejų simbolių, fiksuojančių nesandarų serverį, iliustracija

Mes išbandėme 90 populiariausių VPN paslaugų duomenų nutekėjimui.

Mūsų tyrimas atskleidė, kad nemažai VPN nutekina tam tikrus vartotojo duomenis per DNS ar WebRTC:

 • 19% tam tikra forma nutekina vartotojo duomenys.
 • 16% neskelbtų DNS užklausų.
 • 6% nutekina jūsų IP adresą per „WebRTC“.

Šiose lentelėse pateikiami visi 90 VPN ir konkretūs duomenų tipai, iš kurių jie sklinda. Jei ieškote konkretaus VPN, naudokite Ctrl + F norėdami rasti teikėją, kurio ieškote.

Jei norėtumėte praleisti šias lenteles, galite pereiti tiesiai prie kito skyriaus „Kaip ištaisyti VPN nutekėjimus“.

VPN nuotėkio testai 1-15

Teikėjo vardas
„SkyVPN“
„AirVPN“
„VPN 360“
Buferinis VPN
Celo VPN
Patvirtintas VPN
Gynybos VPT
„FreeVPN.org“
Paslėptas VPN
„Hola Free VPN“
„Mullvad“ VPT
„HotspotVPN“ įgaliotasis serveris
„SuperVPN Free“
Joga VPN
Prisegti VPN
IP nutekėjimai

DNS nutekėjimas

„WebRTC“ nutekėjimai

Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Taip Taip Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip Ne Ne Ne Ne Ne

* Nuotėkis aptinkamas naudojant VPN naršyklės plėtinį ar kitą pasirinktinę programą.

VPN nuotėkio testai 16–30

Teikėjo vardas
Psifonas
„ProXPN“
Stiprus VPT
„Surfshark“
„SwitchVPN“
„ThunderVPN“
„TouchVPN“
Pasitikėk.Zona
„Norton Secure VPN“
VPN.ac
VPN99
AceVPN
Anoniminis VPT
#VPN
Astrilė
IP nutekėjimai

DNS nutekėjimas

„WebRTC“ nutekėjimai

Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip Taip Ne Taip Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip * Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne

* Nuotėkis aptinkamas naudojant VPN naršyklės plėtinį ar kitą pasirinktinę programą.

VPN nuotėkio testai 31–45

Teikėjo vardas
„Avast SecureLine“ VPN
„AVG“ saugus VPN
„Avira Phantom“ VPT
„AzireVPN“
„Betternet Free VPN“
„Bitdefender“ VPN
„BlackVPN“
„BolehVPN“
„CactusVPN“
„CyberGhost“
DotVPN
Encrypt.me
„ExpressVPN“
„F-Secure Freedome“
GreičiausiasVPN
IP nutekėjimai

DNS nutekėjimas

„WebRTC“ nutekėjimai

Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Taip * Taip Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Taip * Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne

* Nuotėkis aptinkamas naudojant VPN naršyklės plėtinį ar kitą pasirinktinę programą.

VPN nuotėkio testai 46–60

Teikėjo vardas
„FrootVPN“
„GooseVPN“
Paslėpk mane
SlėptiMyAss!
„Hotspot“ skydas
„HotVPN“
ibVPN
„IPVanish“
Nevalia
IVPN
„Kaspersky“ saugus ryšys
Le VPN
„McAfee Safe Connect“
„NordVPN“
„OneVPN“
IP nutekėjimai

DNS nutekėjimas

„WebRTC“ nutekėjimai

Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne

* Nuotėkis aptinkamas naudojant VPN naršyklės plėtinį ar kitą pasirinktinę programą.

VPN nuotėkio testai 61–75

Teikėjo vardas
Puikus privatumas
AsmeninisVPN
Privatus interneto ryšys
„PrivateTunnel“
„PrivateVPN“
ProtonVPN
PureVPN
„SaferVPN“
Lėtas VPT
„mySteganos“ internetinis skydas
„SurfEasy“
„TigerVPN“
„TorGuard“
„TunnelBear“
„TurboVPN“
IP nutekėjimai

DNS nutekėjimas

„WebRTC“ nutekėjimai

Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip Ne Ne Ne
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne

* Nuotėkis aptinkamas naudojant VPN naršyklės plėtinį ar kitą pasirinktinę programą.

VPN nuotėkio testai 76–90

Teikėjo vardas
VPN.ht
VPNA sritis
„VPNBook“
„VPNhub Free“
VPN tarpinis serveris
„VPNSecure“
VPNShazamas
„KeepSolid VPN Unlimited“
VyprVPN
„Webroot“ „WiFi“ sauga
Aprašymas
Zenmate
„ZoogVPN“
X-VPN
ZPN nemokamas
IP nutekėjimai

DNS nutekėjimas

„WebRTC“ nutekėjimai

Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne
Taip Ne Taip Ne Ne Ne Taip Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip
Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip Ne Ne Ne Ne Ne Ne Taip * Ne

* Nuotėkis aptinkamas naudojant VPN naršyklės plėtinį ar kitą pasirinktinę programą.

Kaip ištaisyti VPN nutekėjimą

Dviejų simbolių, pritvirtinančių nesandarų vamzdį, iliustracija

Jei išbandėte savo VPN ir pastebėjote, kad iš jo nutekėja jūsų duomenys, galite pabandyti išspręsti problemą vykdydami šias paprastas instrukcijas..

 • Kaip ištaisyti IP adreso nutekėjimą
 • Kaip ištaisyti DNS nutekėjimą
 • Kaip ištaisyti „WebRTC“ nutekėjimus
 • Kaip ištaisyti IPv6 nutekėjimą

1Kaip ištaisyti IP adreso nutekėjimą

Jei tikrasis IP adresas nutekėjo, o jūsų buvimo vieta yra matoma, jūsų VPT paprasčiausiai neatlieka savo darbo. Jūsų įrenginys kreipiasi į numatytąjį serverį, o ne į tarpinį VPN serverį.

Apskritai, vienintelis būdas išvengti IP nutekėjimo yra naudokite aukštos kokybės VPN.

Būtinai investuokite į VPN, kuris siūlo žudymo jungiklį. Ši funkcija užblokuos jūsų interneto srautą, jei staiga nutrūks interneto ryšys, neleidžiant nutekėti tikrajam IP adresui ir kitiems asmeniniams duomenims, kai neveikia VPN ryšys..

Paprastai nužudymo perjungimo funkciją galite rasti VPN programos nustatymų meniu. VPN su „kill“ jungikliais sąrašas neskelbk savo duomenų, Peržiūrėkite mūsų rekomendacijas šio vadovo pabaigoje.

2Kaip ištaisyti DNS nutekėjimus

Dėl daugelio priežasčių jūsų VPN gali nutekėti DNS srautas. Laimei, yra keletas paprastų būdų, kaip išspręsti dažniausiai pasitaikančias DNS nutekėjimo problemas.

1. Pasirinkite patikimą VPN paslaugą

Veiksmingiausias būdas pašalinti DNS nutekėjimą yra pasirinkti patikimas VPN tarnybae, kurie palaiko savo nulio žurnalo DNS serverius. VPT turėtų priversti visą srautą pereiti per šiuos pirmosios šalies serverius, o ne apie bet kokias trečiųjų šalių alternatyvas.

Svarbu atsiminti, kad kai kurie VPN teikėjai reikalauja „įjungti“ DNS apsaugos nuo nutekėjimo funkciją programos nustatymuose. Tai privers DNS užklausas pereiti per VPN DNS serverius.

Čia yra trys VPN, kurie naudoja savo saugius DNS serverius:

 • „ExpressVPN“
 • „NordVPN“
 • ProtonVPN

2. Konfigūruokite savo tinklą į patikimą DNS serverį

Kai prisijungiate prie naujo tinklo, jums automatiškai priskiriamas „numatytasis“ DNS serveris, kuris išspręs jūsų DNS užklausas. Jei prisijungiate prie VPN be tinkamų techninių apsaugos priemonių, jūsų DNS užklausos gali apeiti užšifruotą tunelį ir persiųsti į numatytąjį serverį, sukeldamas DNS nutekėjimą.

Daugelis VPT teikėjų turi savo DNS serverius, prie kurių jie automatiškai prisijungs. Tokiu atveju VPN programa paprastai bus sukonfigūruota naudoti šiuos serverius pagal numatytuosius nustatymus, verčiant jūsų DNS užklausas per VPN tunelį..

Vis dėlto, ne visi VPN teikėjai turi savo DNS serverius. Jei nenorite perjungti VPT teikėjų, turėsite naudoti trečiosios šalies DNS serverį, pvz., „Google Public DNS“ ar „OpenDNS“, kad jūsų užklausos galėtų vykti per VPN, o ne tiesiogiai iš vietinio tinklo.

Jei negalite nustatyti, kad VPN automatiškai prisijungtų prie tinkamo DNS serverio, gali tekti rankiniu būdu prisijungti prie jūsų pasirinktos trečiosios šalies DNS serverio. Norėdami tai padaryti, turėsite pakeisti savo DNS parametrus.

Norėdami pakeisti „DNS“ nustatymus sistemoje „Windows“:

 1. Eikite į savo valdymo pultą.
 2. Spustelėkite „Tinklas ir internetas“.
 3. Spustelėkite „Tinklo ir bendrinimo centras“.
 4. Kairiajame skydelyje spustelėkite „Keisti adapterio parametrus“.
 5. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tinklo piktogramą ir pasirinkite „Ypatybės“.
 6. Atsidariusiame lange raskite „Internet Protocol Version 4“; spustelėkite jį, tada spustelėkite „Ypatybės“.
 7. Spustelėkite „Naudoti šiuos DNS serverio adresus“..

  „Windows“ nustatymų ekrano kopija, norint pakeisti numatytąjį DNS serverį.

 8. Įveskite pageidaujamą DNS serverio adresą. „Google Open“ DNS pageidaujamas DNS serveris turėtų būti 8.8.8.8, o alternatyvus DNS serveris – 8.8.4.4. Alternatyvių DNS variantų sąrašą galite rasti čia.

3. Atnaujinkite savo „OpenVPN“ versiją

Kai kurie IPT naudoja a skaidrus DNS tarpinis serveris – „tarpininkas“, kuris fiksuoja ir nukreipia interneto srautą – kad jūsų užklausos būtų siunčiamos į jų serverius.

Skaidrūs DNS tarpiniai serveriai efektyviai „verčia“ DNS nutekėjimą, nepranešdami vartotojui. Laimei, dauguma nuotėkio aptikimo svetainių ir internetinių įrankių gebės identifikuoti skaidrus DNS tarpinis serveris, kaip ir įprastas DNS nutekėjimas.

Naujausiose „OpenVPN“ protokolo versijose yra paprastas šios problemos sprendimo būdas:

 1. Raskite serverio, prie kurio bandote prisijungti, failą „.ovpn“ arba „.conf“. Šie failai bus saugomi jūsų kompiuterio aplankuose, paprastai „C: \ Program Files \ OpenVPN“. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite „OpenVPN“ vadovą.
 2. Suradę jį, atidarykite failą redagavimo programoje, pavyzdžiui, „Notepad“. Pridėkite: „blokuoti išorėje-dns“ apačioje.

Atnaujinkite į naujausią „OpenVPN“ versiją, jei dar to nepadarėte. Jei teikėjas to nepalaiko arba naudoja senesnę protokolo versiją, verta ieškoti kitokios VPN paslaugos.

Laimei, dauguma premium VPN paslaugų turi savo sprendimus, susijusius su skaidriais tarpiniais serveriais. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su teikėjo klientų aptarnavimo tarnyba.

4. Pakeiskite „Windows“ nustatymus

Įdiegus „Windows 8“, visose „Windows“ sistemose pagal numatytuosius nustatymus įgalinta „Smart Multi-Homed Name Resolution“ funkcija. Ši funkcija siunčia jūsų DNS užklausas į visus galimus DNS serverius – net ir su VPN – ir yra skirta pagerinti jūsų naršymo internete spartą..

Visi kompiuteriai, kuriuose veikia „Windows 10“ ar naujesnė versija, priims greitojo DNS serverio atsakymą, kad atsakytų, nepriklausomai nuo to, kam jis priklauso. Tai labai padidina DNS nutekėjimų dažnį.

Ši funkcija yra neatsiejama „Windows“ operacinės sistemos dalis, todėl ją labai sunku pakeisti. Jei naudojate „Windows“ pagrindinį leidimą, „Microsoft“ tiesiog neleidžia jums išjungti šios funkcijos.

Jei naudojate „OpenVPN“ protokolą sistemoje „Windows“, „GitHub“ galite rasti nemokamą atvirojo kodo papildinį, kuris padės išspręsti šią problemą..

5. Išjunkite „Teredo“

„Teredo“ yra dar viena įmontuota „Windows“ operacinių sistemų savybė, sukurta „Microsoft“, siekiant pagerinti IPv4 ir IPv6 suderinamumą.

„Teredo“ padeda IPv4 ir IPv6 egzistuoti kartu, leisdami perduoti ir suprasti IPv6 adresus per IPv4 ryšius. Kadangi „Teredo“ yra tuneliavimo protokolas, tam kartais gali būti teikiama pirmenybė prieš jūsų VPN užšifruotą tunelį, dėl kurio gali nutekėti DNS.

„Teredo“ lengvai išjungiama „Windows“ operacinėje sistemoje. Atidarykite komandinę eilutę ir įveskite: „netsh“ sąsajos „teredo“ nustatymo būsena išjungta

Tada galite paspausti klavišą „Enter“, kad išjungtumėte „Teredo“.

Komandos „Windows“ ekrano kopija, skirta išjungti „Teredo“.

Kaip išjungti „Teredo“ „Windows“ kompiuteryje.

Kai „Teredo“ yra išjungtas, gali kilti problemų dėl tam tikrų svetainių ar serverių. Beje, tai yra daug saugesnis pasirinkimas VPT vartotojams.

3Kaip ištaisyti „WebRTC“ nutekėjimus

„WebRTC“ nutekėjimai pirmiausia yra naršyklės problema. Dėl šios priežasties „WebRTC“ nutekėjimų ištaisymas nėra toks paprastas dalykas, kaip tiesiog gero VPN prenumerata.

Jei jūsų VPN siūlo funkciją „Išjungti WebRTC“, pvz., „ExpressVPN“ ar „Perfect Privacy“, būtinai įgalinkite. Atminkite, kad dauguma „WebRTC“ blokavimo funkcijų yra VPN naršyklės plėtiniai o ne darbalaukio programa.

Jei pastebite „WebRTC“ nutekėjimą, o jūsų VPN nesiūlo parinkties jį blokuoti, naršyklės nustatymuose turėsite išjungti „WebRTC“..

Tam tikros naršyklės, tokios kaip „Google Chrome“, neleis išjungti „WebRTC“. Tokiu atveju turėsite naudoti naršyklės priedą ar plėtinį, pvz., „WebRTC nutekėjimo prevenciją“ arba „uBlock Origin“. Šie ne visada yra 100% veiksmingi, todėl rekomenduojama naudoti naršyklę, leidžiančią išjungti „WebRTC“. Čia galite rasti mūsų rekomenduojamas naršykles dėl privatumo.

„Google Chrome“ nesuteikia galimybės išjungti „WebRTC“. Norėdami apsaugoti savo IP adresą nuo nutekėjimo, galite naudoti oficialų plėtinį „WebRTC Network Limiter“.

„WebRTC“ funkcijos išjungimo veiksmai priklausys nuo jūsų naudojamos naršyklės. Vykdykite šias paprastas instrukcijas arba pereikite prie kito mūsų skyriaus „Kaip išvengti VPN nutekėjimo“.

Norėdami išjungti „WebRTC“ „Firefox“:

 1. Įveskite apie: config į savo adreso juostą ir paspauskite „Enter“.
 2. Perjungti „media.peerconnection.enable“ į melagingą.
 3. Norėdami išjungti daugialypės terpės įrenginius, perjunkite „media.navigator.enable“ į klaidingą.
 4. „Firefox“ nustatymų ekrano kopija, skirta išjungti „WebRTC“.

  Kaip išjungti „WebRTC“ „Firefox“ naršyklėje.

Pakeitus šiuos parametrus, „Firefox“ bus visiškai išjungtas „WebRTC“, kuris neturėtų sustabdyti jūsų tikrojo IP adreso nutekėjimo.

Norėdami drąsiai išjungti „WebRTC“:

 1. Eikite į „Preferences“ > Skydai > Pirštų atspaudų apsauga > tada pasirinkite „Blokuoti visų pirštų atspaudus“. Tai turėtų pasirūpinti visomis „WebRTC“ problemomis darbalaukio „Brave“ versijose.
 2. Eikite į „Preferences“ > Saugumas > „WebRTC IP“ tvarkymo politika > ir tada pasirinkite „Išjungti nepatentuotą UDP“.
Norėdami išjungti „WebRTC“ „Safari“:

 1. Eikite į „Safari Preferences“.
 2. Spustelėkite skirtuką „Advanced“.
 3. Pažymėkite langelį „Rodyti meniu meniu juostos vystymą“.
 4. Meniu juostoje spustelėkite „kurti“. Parinktyje „WebRTC“, nuimkite varnelę „Įgalinti seną„ WebRTC “API“.
 5. „Safari“ nustatymų ekrano kopija, skirta išjungti „WebRTC“.

  Kaip išjungti „WebRTC“ naršyklėje „Safari“.

4Kaip ištaisyti IPv6 nutekėjimą

Jei jūsų VPN teikėjas turi pilnas palaikymas IPv6 srautui, IPv6 nutekėjimai neturėtų būti problema. Šios paslaugos turės įdiegtą pasirinktinį kodą, kuris neleis IPv6 srautui keliauti už VPN tunelio ribų.

Kai kurie VPN be IPv6 palaikymo turės galimybę blokuoti IPv6 srautą. „NordVPN“ yra populiarių tiekėjų, kurie tai daro, pavyzdys.

Tačiau didžioji dalis VPN apskritai neturės jokių nuostatų dėl „IPv6“, todėl visada skleis „IPv6“ srautą.

Jei jūsų VPN nepalaiko IPv6 srauto ir nesuteikia galimybės visiškai jį blokuoti, galite išjungti IPv6 maršrutizatoriaus ar OS lygiu:

Norėdami išjungti IPv6 „Windows 10“:

 1. Iš kompiuterio nustatymų atidarykite „Tinklo ir bendrinimo centrą“.
 2. Pasirinkite „Keisti adapterio nustatymus“.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite pirmą vietinį ryšį, kurį matote šiame lange, ir spustelėkite „Ypatybės“..
 4. Skiltyje „Bendra“ pažymėkite parinkties „6 interneto protokolo versija (IPv6)“ žymėjimą..
 5. Taikykite šiuos pakeitimus ir pakartokite visus likusius tinklo ryšius.
 6. Perkraukite kompiuterį, kad šie pakeitimai įsigaliotų.

Čia galite sužinoti, kaip išjungti ankstesnes „Windows“ versijas „IPv6“.

Norėdami išjungti „IPv6“ „Mac OS“:

 1. Atidarykite sistemos nuostatas ir spustelėkite „Tinklas“.
 2. Pasirinkite aktyvųjį „WiFi“ ar „Ethernet“ tinklą ir spustelėkite „Išplėstinė“.
 3. Pasirinkite „TCP / IP“ skirtuką.
 4. Perjunkite meniu „Konfigūruoti IPv6“ ir nustatykite jį į „Išjungta“.
 5. Spustelėkite „Gerai“, kad pritaikytumėte šiuos pakeitimus ir paleistumėte kompiuterį iš naujo.

Kurie VPN palaiko IPv6?

Kai kurie VPN teikėjai užkerta kelią „IPv6“ nutekėjimams, visiškai užblokuodami IPv6 srautą. Jie apima:

 • „ExpressVPN“
 • „NordVPN“
 • „Cyberghost“
 • Privatus interneto ryšys

Nors kai kurie VPN blokuoja IPv6 srautą, kiti teikia visišką IPv6 palaikymą, priskirdami vartotojams IPv4 ir IPv6 adresus. Jie apima:

 • Puikus privatumas
 • „Mullvad“ VPT

Kaip išvengti VPN nutekėjimo

Išbandę savo VPN ir ištaisę visus aptiktus nutekėjimus, verta imtis tam tikrų veiksmų, kad ateityje sumažintumėte galimybę nutekinti duomenis..

Pirmiausia įsitikinkite, kad atlikote visus susijusius veiksmus, aprašytus skyriuje Kaip pašalinti VPN nutekėjimą. Tai apima įsitikinimą, kad jūsų VPN blokuoja arba palaiko „IPv6“ srautą, „Smart Multi-Homed“ vardo skiriamosios gebos ir „Teredo“ išjungimas ir, jei reikia, nustatymų keitimas į nepriklausomą DNS serverį.

Vėliau apsvarstykite šiuos veiksmus, kad sumažintumėte VPN nutekėjimo tikimybę:

1 Blokuokite ne VPN srautą

Kai kurie VPN klientai turi funkciją, kuri automatiškai blokuoja bet kokį srautą, einantį už VPN tunelio ribų – dažnai vadinamą IP įpareigojančiu. Jei jūsų teikėjas turi šią parinktį, būtinai ją įgalinkite.

Arba galite sukonfigūruoti užkardą, kad būtų leidžiama tik srautas, siunčiamas ir gaunamas per jūsų VPN. „Windows“ ugniasienės instrukcijas rasite čia, o „Mac“ – čia.

2 Investuokite į VPN stebėjimo programinę įrangą

VPN stebėjimo programinė įranga leidžia tikrinti tinklo srautą realiuoju laiku. Tai reiškia, kad galite patikrinti, ar nėra įtartino srauto, ir išsiaiškinti, ar DNS užklausa nusiųsta netinkamam serveriui. Kai kuriuose variantuose taip pat yra įrankių, skirtų automatiškai pašalinti DNS nutekėjimą.

Ši programinė įranga retai būna nemokama, todėl papildomos išlaidos papildys jūsų esamą VPN prenumeratą. VPN stebėjimo programinės įrangos pavyzdžiai yra „PRTG Network Monitor“ ir „Opsview Monitor“.

3Pasirinkite savo VPN teikėją

Puikus VPN turės IPv6 suderinamumas, DNS apsauga nuo nutekėjimo, naujausia „OpenVPN“ versija ir sugebėjimas apeiti skaidrius DNS tarpinius serverius.

A VPN žudymo jungiklis yra dar viena kritinė jūsų VPN kliento dalis. Jis nuolat stebės jūsų tinklo ryšį ir užtikrins, kad nutrūkus ryšiui, jūsų tikrasis IP adresas niekada nebus matomas.

Jei nuolat kenčiate nuo duomenų nutekėjimo su dabartiniu paslaugų teikėju, apsvarstykite galimybę užsisakyti geresnę VPN paslaugą.

Patikrintos VPN paslaugos be nuotėkio

Investavimas į patikimą ir aukštos kokybės VPT yra paprasčiausias ir svarbiausias sprendimas, kurį galite priimti, jei nerimaujate dėl duomenų nutekėjimo. Jei norite visapusiško premium VPN, čia rasite mūsų naujausias VPN rekomendacijas.

Šios VPN paslaugos patikimai apsaugos jus nuo nutekėjimų kiekvienu atveju. Tai apima pakartotinius prisijungimus ir pertraukimus, skaidrius DNS tarpinius serverius, tinklus, kuriuose įjungta „IPv6“, ir VPN gedimus.

 • „ExpressVPN“. Pateikiama daugybė apsaugos nuo nuotėkio parametrų ir platus įvairių įrenginių programų pasirinkimas. Teisingai sukonfigūravus „ExpressVPN“ blokuoja visą „IPv6“ srautą.
 • „Mullvad“ VPT. „MullvadVPN“ siūlo išplėstinius apsaugos nuo nuotėkio parametrus ir visišką „IPv6“ palaikymą.

Nesvarbu, kokį VPN pasirinksite, prasminga reguliariai tikrinti teikėją, ar nėra nuotėkio ir kitų problemų, ypač po atnaujinimų.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Tarpinis serveris ir VPN: koks skirtumas?