Najlepší spôsob inštalácie siete VPN na vašom televízore sa bude líšiť v závislosti od zariadenia. Zostavili sme jednoduchých a podrobných sprievodcov pre každú významnú inteligentnú televíziu.

Ilustrácia VPN pripojenej k inteligentnej televízii

Vo vašej inteligentnej televízii potrebujete sieť VPN. Najdôležitejšie je pomôcť zabezpečiť pripojenie televízora k globálnemu internetu - čo vám umožní streamujte obsah v bezpečí a súkromí.

Inteligentné televízory sú v našich domácnostiach iba jednou z rastúcich sietí zariadení pripojených na internet, ktoré by mohli byť ohrozené hackermi a zločincami. Inteligentné televízory sú obzvlášť nebezpečné, pretože sedí v súkromných priestoroch, ako je obývačka a spálňa, a obsahujú vybavenie, ako sú fotoaparáty a mikrofóny, ktoré môžu zneužívať škodlivé večierky na odposluch - a dokonca aj spravodajské agentúry.

Sieť VPN je najlepším spôsobom, ako chrániť váš televízor pred zneužitím týmto spôsobom.

Používanie siete VPN však prináša aj ďalšie výhody prekonanie cenzúry a odomknutie geograficky obmedzeného obsahu.

Takmer každá inteligentná televízia môže byť pripojená k sieti VPN. Najlepší a najpriamejší spôsob, ako to dosiahnuť, sa však mierne líši v závislosti od toho, ktorú inteligentnú televíziu používate.

Nižšie uvádzame najjednoduchšie spôsoby použitia VPN s vašou inteligentnou televíziou, ako aj návod, pre ktorý z nich bude váš televízor najlepšie fungovať..

Čo budete potrebovať

Potrebné minimum na inštaláciu siete VPN do televízora je:

 • Inteligentná televízia. Najdôležitejšie je, samozrejme. Ak máte Android TV, proces bude ľahší, ale je to možné takmer pri každej inteligentnej televízii na trhu.
 • Predplatné VPN. Uistite sa však, že je to od dôveryhodného poskytovateľa VPN - v závislosti od metódy, ktorú používate, môže byť potrebné, aby bol kompatibilný aj so smerovačom..
 • Pripojenie k internetu. Bude fungovať pripojenie WiFi alebo ethernet, ale vyžaduje trochu odlišné metódy.

Pokiaľ vaša inteligentná televízia nie je televízor s Androidom, ktorý vo všeobecnosti podporuje natívne VPN, budete tiež potrebovať:

 • Počítač s WiFi alebo
 • Mac s voľným ethernetovým portom (a káblom) alebo
 • Router schopný podporovať pripojenie VPN

Nezabudnite skontrolovať možnosti pripojenia vášho televízora a zariadení pred spustením. Je možné, že Smart TV alebo Mac potrebujú adaptér na pripojenie k ethernetovému káblu, alebo môžu použiť iba pripojenie WiFi..

Metóda 1: Inštalácia siete VPN do televízora

Snímka obrazovky aplikácie IPVanish VPN v Obchode Google Play

Nie je to oveľa jednoduchšie ako toto.

Ak máte Android TV s prístupom do obchodu Google Play:

 1. Otvorte na televízore Obchod Google Play
 2. Vyhľadajte aplikáciu svojho poskytovateľa VPN a nainštalujte ju
 3. Prihláste sa do aplikácie VPN
 4. Pripojte sa k sieti VPN

Hotovo! Tak ľahké ako to.

Metóda 2: Dodatočné zaťaženie .APK

Táto metóda sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude vzťahovať na vás, ak máte inteligentnú televíziu, ktorá je postavená na platforme Android, ale nemáte prístup k úplnému obchodu Google Play. Najbežnejším príkladom je Amazon Fire TV.

Dôležité: Nerobte to, pokiaľ neviete, že máte Android Smart TV.

Ak váš televízor nefunguje v systéme Android, najlepším prípadom je, že vaša sieť VPN sa jednoducho nespustí a súbor zaberie úložný priestor. Najhorší scenár je „tehla“ (nezvratné porušenie) vášho televízora.

Chystáte sa stiahnuť súbor .APK (Android Application Package) obsahujúci sieť VPN do televízora a nie získať program z obchodu s aplikáciami..

Znie to celkom technicky, ale pri postupnom postupovaní je pomerne ľahké:

 1. Vyhľadajte v obchode App Store vášho inteligentného televízora Aplikácia FX File Installer a nainštalujte hoSnímka obrazovky prieskumníka súborov FX
 2. Prejdite na nastavenie > Bezpečnosť a obmedzenia > Neznáme zdroje. Presná navigácia sa bude mierne líšiť v závislosti od zariadenia. V tomto okamihu budete môcť prepínať Neznáme zdroje, alebo prepínajte konkrétne aplikácie. V druhom prípade by ste mali prepínať Inštalátor súborov FX do polohy „Zapnuté“.Snímka obrazovky ponuky nastavení inteligentnej televízieSnímka obrazovky prepínania neznámych zdrojov v inteligentnej televízii Android
 3. Na počítačoch Mac alebo PC stiahnite súbor .APK vášho poskytovateľa VPN
 4. Presuňte túto aplikáciu .APK na jednotku flash alebo na jednotku USBSnímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako presunúť súbor .apk na jednotku USB
 5. Vložte disk USB do vašej inteligentnej televízie
 6. V inštalátore súborov FX otvorte USBSnímka obrazovky zvýrazňujúca umiestnenie vašej jednotky USB v programe FX File Explorer
 7. Vyberte .APK a stlačte InštaláciaSnímka obrazovky vašej VPN .apk v aplikácii FX File Explorer
 8. Po dokončení inštalácie stlačte tlačidlo OtvorenéSnímka obrazovky úspešne nainštalovanej aplikácie VPN .apk na zariadení Android TV

Vaša sieť VPN je teraz nainštalovaná a pripravená na použitie.

Metóda 3: Zdieľanie pripojenia VPN z počítača

Aby ste to mohli urobiť, budete musieť nastaviť počítač ako virtuálny smerovač alebo mobilný hotspot a potom k nemu pripojiť svoju inteligentnú televíziu tak, ako by to bola normálna sieť WiFi..

Sprievodca fungovaním virtuálnych smerovačov

Predtým, ako začnete, musíte skontrolovať, či počítač podporuje spustenie virtuálneho smerovača:

 1. typ cmd do vyhľadávacieho panela Windows
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši Príkazový riadok a vyberte Spustiť ako správca
 3. Zadajte nasledujúce: netsh wlan show drivers
  Snímka obrazovky príkazového riadka
 4. lis vstúpiť

Ak vidíte „Podporovaná hostená sieť: Áno“, váš počítač môže hostiť virtuálny smerovač. Ak znie „Nie“, budete musieť vyskúšať inú metódu - pravdepodobne nainštalovať VPN na router (metóda 5).

Ak používate systém Windows 10, môžete nastaviť mobilný hotspot, ale staršie operačné systémy Windows budú musieť manuálne nastaviť virtuálny smerovač..

Najprv sa chystáme na nastavenie mobilného hotspotu - pokyny pre virtuálneho smerovača môžete posúvať nadol po stránke..

Inštalácia systému Windows 10 Mobile Hotspot

 1. Nainštalujte si zvolenú sieť VPN do svojho počítača (ak uviaznete, môžete sa obrátiť na nášho sprievodcu inštaláciou VPN na Windows)
 2. Prejdite na nastavenie > sieť & internet > Mobilný hotspot, potom prepnite Mobilný hotspot na naSnímka obrazovky prepínania mobilných hotspotov v systéme Windows 10
 3. Prejdite na Nastavenia > sieť & internet > Zmeňte možnosti adaptéra. Kliknite pravým tlačidlom myši [Názov poskytovateľa služieb VPN] Klepnite na Adaptér > vlastnosti
 4. Vyberte ikonu zdieľanie potom začiarknite políčko označené Povoliť ostatným používateľom siete pripojenie prostredníctvom internetového pripojenia tohto počítačaSnímka obrazovky panela zdieľania v sieti Windows
 5. Otvorte rozbaľovaciu ponuku a vyberte hotspot, ktorý ste práve vytvorili, a stlačte OK
 6. Pripojte sa k svojej novej sieti z vašej inteligentnej televízie rovnako ako k akejkoľvek inej sieti Wi-Fi

Ak chcete mobilný hotspot ukončiť, jednoducho prejdite na nastavenie > sieť & internet > Mobilný hotspot a otočte Mobilný hotspot prepnúť na preč

Nastavenie virtuálneho smerovača Windows

Ak váš počítač z nejakého dôvodu nepodporuje hotspot, odporúčame vám nastaviť virtuálny smerovač. Je to o niečo zložitejšie ako len nastavenie mobilného hotspotu.

 1. Pripojte svoj počítač k internetu pomocou WiFi alebo ethernetu
 2. Nainštalujte si VPN podľa vášho výberu
 3. Znova otvorte Príkazový riadok
 4. Typ: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = NETWORKNAME key = PASSWORD
  Namiesto „NETWORKNAME“ a „PASSWORD“ by ste mali zadať meno a heslo, ktoré chcete použiť pre novú sieťSnímka obrazovky príkazového riadka
 5. lis vstúpiť
 6. Zadajte príkaz: netsh wlan start hostednetwork a stlačte vstúpiť
 7. Ďalej stlačte Kláves Windows + R otvorte Spustiť
 8. Napíšte ncpa.cpl potom stlačte OKSnímka obrazovky okna Windows Run
 9. V ponuke Sieťové pripojenia kliknite pravým tlačidlom myši na spojenie s názvom [Názov poskytovateľa služieb VPN] Klepnite na Adaptér a vyberte vlastnosti
 10. Prejdite na stránku zdieľanie kartu, potom začiarknite políčko Povoliť ostatným používateľom siete pripojenie prostredníctvom internetového pripojenia tohto počítačaSnímka obrazovky panela zdieľania v sieti Windows
 11. Z rozbaľovacej ponuky vyberte nový virtuálny smerovač a stlačte OK
 12. Uistite sa, že je vaša VPN nastavená na používanie Protokol OpenVPN, potom sa pripojte
 13. Pripojte sa k svojmu novému virtuálnemu smerovaču zo svojej inteligentnej televízie, ako by ste mali s normálnou sieťou WiFi

Ak chcete zakázať virtuálny smerovač, do príkazového riadka budete musieť zadať nasledujúce: netsh wlan stop hostednetwork

Metóda 4: Pripojenie prostredníctvom počítača Mac

Táto metóda by mala fungovať pre všetkých používateľov počítačov Mac používajúcich najnovšiu verziu systému MacOS, ale vyžaduje si aj poskytovateľa VPN, ktorý podporuje pripojenie L2TP / IPSec v počítačoch Mac..

Pripojíte svoj Mac k internetu prostredníctvom a zdieľate spojenie s TV prostredníctvom WiFi.

Poznámka: V závislosti od modelu možno budete musieť kúpiť adaptér na pripojenie ethernetového kábla priamo k počítaču Mac.

Tento proces je však celkom jednoduchý. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Nainštalujte sieť VPN na počítači Mac pomocou manuálnej konfigurácie. Konkrétne musíte použiť L2TP / IPSec. (Máme sprievodcu inštaláciou VPN v počítačoch Mac pre prípad, že by ste uviazli tu).
 2. Pripojte sa k sieti VPN na počítači Mac
 3. Prejdite na Predvoľby systému a vyberte zdieľanie
 4. vybrať Zdieľanie internetu na ľavej strane
 5. Skontrolovať Wi-Fi box vpravo
 6. vybrať Možnosti siete Wi-Fi
 7. V zabezpečenia rozbaľovacia ponuka, vyberte Osobné WPA2
 8. Nastavte sieť pomocou sieťového názvu a hesla podľa vášho výberu (uistite sa, že je heslo bezpečné)
 9. cvaknutie OK
 10. Späť v zdieľanie Skontrolujte kartu Zdieľanie internetu checkbox
 11. cvaknutie štart

To je všetko. Vaša inteligentná televízia sa teraz môže pripojiť k počítaču Mac, ako by to bola normálna sieť WiFi.

Vaša sieť VPN je už zapnutá, takže prevádzka bude chránená.

Ak chcete vypnúť zdieľanie internetu, prejdite späť na stránku zdieľanie a zrušte označenie Zdieľanie internetu.

Metóda 5: Inštalácia VPN na vašom smerovači

Nielenže je to jeden z najťažších spôsobov, ako získať nepríjemné inteligentné televízory pracujúce na VPN, ale tiež umožňuje chrániť všetky zariadenia vo vašej domácnosti súčasne..

Žiaľ, základné smerovače poskytované poskytovateľom internetových služieb vo všeobecnosti nepodporujú inštalácie VPN.

Máte na výber dve možnosti: buď si kúpite predkonfigurovaný smerovač, alebo nainštalujte softvér VPN na smerovačoch založených na DD-WRT / Tomato. Podrobnejšie informácie o týchto možnostiach nájdete v našej úplnej príručke k inštalácii smerovača VPN.

Po nastavení smerovača nemusíte so svojou inteligentnou televíziou robiť nič neobvyklé. Jednoducho ho pripojte k smerovaču ako obvykle a užite si všetky výhody VPN.

Ktorý spôsob je pre môj inteligentný televízor najlepší??

Ako nainštalujem sieť VPN na Apple TV?

Nie je možné nainštalovať VPN priamo do vášho Apple TV. Je to preto, že spoločnosť Apple obmedzuje to, čo umožňuje v obchode Apple TV App Store.

Namiesto toho vám odporúčame nainštalovať sieť VPN do smerovača (metóda 5), ​​čím sa vaša televízia Apple TV umiestni do VPN „tunela“..

Môžem si stiahnuť sieť VPN do inteligentnej televízie Samsung?

Tizen (operačný systém používaný v inteligentných televízoroch Samsung) nemá žiadne natívne aplikácie VPN. Je založený na Linuxe, nie na systéme Android, čo znamená, že Tizen nepodporuje súbory .APK.

To znamená, že najlepším spôsobom, ako zaistiť fungovanie siete VPN vo vašom inteligentnom televízore Samsung (alebo akejkoľvek inteligentnej televízii Tizen), je vložiť do smerovača (metóda 5).

Pripojenie VPN môžete zdieľať aj z počítača so systémom Windows (metóda 3) alebo počítača Mac (metóda 4).

Ako môžem umiestniť VPN do svojej inteligentnej televízie LG?

Inteligentné televízory LG fungujú na operačnom systéme Linux s názvom WebOS, ktorý nemá prístup k obchodu Google Play ani k natívnym aplikáciám VPN..

Najlepším riešením je zdieľať pripojenie VPN z počítača (metóda 3) alebo Mac (metóda 4) alebo nastaviť sieť VPN na smerovači (metóda 5).

Ako nainštalujem sieť VPN na môj Android TV?

Medzi najobľúbenejšie populárne televízory Android patria:

 • Nvidia Shield TV
 • Xiaomi Mi Box
 • Inteligentná televízia Sony Bravia
 • Ostrý inteligentný televízor
 • Inteligentná televízia Philips

Pred pokračovaním skontrolujte, či je váš televízor spustený v systéme Android, pretože tieto techniky nebudú fungovať s inými televízormi a dokonca môžu spôsobiť poškodenie zariadenia..

Na televízory s Androidom Android je vo všeobecnosti veľmi jednoduché nainštalovať VPN. Mali by ste mať možnosť stiahnuť aplikáciu z Obchodu Google Play (metóda 1).

V opačnom prípade môžete načítať súbor .APK (metóda 2) - malo by to trvať iba niekoľko minút.

Aký je najlepší spôsob inštalácie VPN na Amazon Fire TV?

Väčšina sietí VPN skutočne obsahuje aplikácie Fire TV, takže ich musíte len vyhľadať v obchode Amazon App Store.

V prípade niektorých sietí VPN však budete musieť nájsť riešenie.

Fire TV a Fire TV Stick sú postavené na hornej časti systému Android, čo znamená, že môžete načítať súbor .APK (metóda 2). Môžete tiež zdieľať pripojenie VPN z počítača Mac (metóda 4), z počítača (metóda 3) alebo zo smerovača (metóda 5).

Prípadne máme vyhradeného sprievodcu inštaláciou VPN na Amazon Fire TV Stick a Fire TV.

Môžem nainštalovať sieť VPN na televízore Roku?

Nie je možné nainštalovať VPN priamo na Roku.

Namiesto toho by ste mali nainštalovať svoju VPN na smerovač (metóda 5) a pripojiť Roku k tomuto smerovaču.

(Ak nemáte kompatibilný smerovač, môžete skúsiť použiť metódu 3 alebo 4).

Ak chcete obísť obsah obmedzený geograficky, musíte tiež nakonfigurovať svoj Roku pomocou regionálneho účtu:

 1. Prejdite na stránku https://owner.roku.com
 2. Vyberte krajinu, ku ktorej obsahu chcete pristupovať
 3. Zadajte platné PSČ / PSČ
 4. Ak chcete vykonať obnovenie továrenských nastavení, podržte stlačené tlačidlo reset na zadnej strane zariadenia Roku po dobu 15 sekúnd

Môžem používať Chrome s Chromecastom?

Aj keď ovládate zariadenie Chromecast z telefónu alebo počítača, pri streamovaní obsahu sa pripája priamo k internetu (z tohto dôvodu môžete telefón vypnúť v polovici toku bez prerušenia).

Keďže v skutočnom Chromecaste nie sú interné funkcie VPN, jedinou možnosťou je nainštalovať sieť VPN na smerovač (metóda 5), ​​ktorý privedie všetky pripojené zariadenia cez sieť VPN..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me