Inštalácia VPN na Amazon Fire TV Stick alebo Fire TV je rýchla a ľahká, keď budete vedieť, čo robíte. V tejto príručke vám ukážeme, aké je to jednoduché, pomocou rôznych metód.

Používanie siete VPN na Amazon Fire TV alebo Fire TV Stick je jednoduchý spôsob, ako obísť geografické obmedzenia a streamovať ďalší videoobsah.

Tento praktický sprievodca vás krok za krokom prevedie, ako nastaviť VPN na zariadení Fire TV.

Prečo vo svojom Firestick potrebujete VPN

Existuje veľa rôznych dôvodov, ktoré potrebujete použiť VPN na svojej Amazon Fire TV Stick.

Hlavné dôvody sú:

 1. Chcete sledovať viac videoobsahu

  Načítanie obsahu v televízii Fire TV je obmedzené geograficky, takže v závislosti od vašej polohy nebudete mať prístup k určitým videám alebo aplikáciám. Kvalitná služba VPN odomkne všetok tento obsah.

 2. Musíte použiť akékoľvek doplnky Kodi

  Spoľahlivá služba VPN je tiež nevyhnutná, ak plánujete používať akékoľvek doplnky Kodi, ako napríklad Yoda alebo Exodus Redux..

  Prečo je to tak?

  Pretože omylom môžete streamovať obsah chránený autorskými právami, ktorý by vám mohol vyniesť statnú pokutu - alebo dokonca trest odňatia slobody!

  Pri použití siete VPN so serverom Kodi sa skryje vaša skutočná adresa IP, takže vaša streamovacia aktivita je súkromná.

  Pozrite si nášho sprievodcu inštaláciou VPN na serveri Kodi, kde nájdete podrobné pokyny, ako začať.

 3. Nechcete, aby váš poskytovateľ internetových služieb videl, čo robíte online, alebo aby ste obmedzili rýchlosť

  Poskytovatelia internetových služieb na celom svete môžu spomaliť rýchlosť internetového pripojenia v závislosti od webových stránok alebo aplikácií, ktoré používate.

  To znamená, že streamovanie Netflix alebo BBC iPlayer na Amazon Fire TV Stick môže byť oveľa rýchlejšie.

  To sa nezdá spravodlivé, správne?

  Tomu môžete zabrániť v zabezpečenej VPN, pretože to zabráni vášmu poskytovateľovi internetu v tom, aby videl, čo robíte online..

Čo budete potrebovať

Na inštaláciu siete VPN do Amazon Firestick budete potrebovať:

 • Fire TV (alebo Fire TV Stick v2 alebo vyšší) aktualizovaný na najnovšiu verziu operačného systému
 • Potvrdený účet s vybranou službou VPN.

Ak ste si ešte nevybrali službu VPN, stojí za to sa najprv pozrieť v obchode Amazon App Store a skontrolovať, či má vlastnú aplikáciu. Môžete si tiež pozrieť naše najlepšie VPN služby pre Firestick tu.

Ak vyberiete službu VPN s vlastnou aplikáciou pre Amazon Firestick, proces nastavenia bude oveľa rýchlejší a ľahší. Pomalá sieť VPN spôsobí, že streamovanie médií do vašej televízie Fire TV alebo Fire Stick bude veľmi ťažké, takže pred registráciou v platenom pláne VPN môžete vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu..

Ak máte nejaké problémy s inštaláciou aplikácie VPN do vášho zariadenia Firestick alebo ak zvolený poskytovateľ VPN nemá aplikáciu pre zariadenia Amazon, je možné sa pripojiť k sieti VPN prostredníctvom smerovača, počítačov Mac alebo Windows PC. Budeme sa zaoberať metódami 3, 4 a 5.

Aplikáciu VPN je možné tiež načítať do Fire TV alebo Fire TV Stick, ale je to trochu komplikovanejšie a bude potrebné, aby ste na svojom zariadení zmenili nastavenia. Tento proces vás krok za krokom prevedie v metódach 2 a 6.

Predtým, ako budete pokračovať, nezabudnite skontrolovať svoju e-mailovú adresu a overiť svoj účet VPN, inak vaše pripojenie VPN nemusí vo vašom Firestick fungovať.

Metóda 1: Aplikácia Fire TV VPN

Aj keď Fire TV prevádzkuje uzavretý softvér, je to jedno z najjednoduchších zariadení, ktoré je možné nastaviť pomocou VPN. Ak má vybratá služba VPN vlastnú aplikáciu pre Amazon Fire TV Stick, stačí si ju stiahnuť a nainštalovať do svojho zariadenia..

Začať:

 1. Otvorte na svojom zariadení Amazon App Store
  Screenshot z App Store na Firestick
 2. Vyhľadajte aplikáciu svojho poskytovateľa (napr. ExpressVPN)
 3. Kliknutím na „Získať“ ho nainštalujete do svojho zariadenia - na potvrdenie musíte zvyčajne zadať prístupový kód svojho účtu Amazon Screenshot aplikácie ExpressVPN v obchode Fire TV
 4. Otvorte aplikáciu, zadajte svoje prihlasovacie údaje a je dobré ísť Screenshot aplikácie Firestick ExpressVPN

Pred streamovaním všetkého obsahu na vašom zariadení Amazon sa musíte pripojiť k umiestneniu servera VPN. Tí, ktorí chcú sledovať niečo konkrétne, sa možno budú musieť pripojiť k určitému serveru - napr. ak chcete sledovať BBC iPlayer, bude to fungovať iba cez britský server.

Ak pri inštalácii aplikácie VPN na svoju Amazon Fire TV Stick narazíte na nejaké problémy, jednoducho kontaktujte tím zákazníckej podpory VPN a mali by vám byť schopní pomôcť. Ak to nemôžete urobiť, väčšina služieb VPN má na svojich webových stránkach krok za krokom inštalačných sprievodcov pre najobľúbenejšie zariadenia..

V súčasnosti je našou najvyššou odporúčanou službou VPN pre spoločnosť Firestick IPVanish vďaka svojej špecializovanej aplikácii pre zariadenie a pozitívnemu prístupu k torrentingu. Odporúčame tiež CyberGhost, PrivateVPN, ExpressVPN a NordVPN.

Ak hľadáte VPN, ktorú chcete použiť na svojej Amazon Fire TV Stick, ale nechcete sa zatiaľ zaregistrovať na platené predplatné, odporúčame vám vyskúšať naše najlepšie bezplatné služby VPN pre Firestick..

Metóda 2: Sideloading pomocou APK aplikácie VPN

Ak ste si vybrali službu VPN, ktorá neponúka vlastnú aplikáciu pre Firestick, stále je možné ju nainštalovať s trochou práce. Najprv musíte zmeniť nastavenia aplikácie Firestick, aby vám umožnila inštaláciu aplikácií tretích strán.

 1. Po zavedení systému Fire TV alebo Fire TV Stick prejdite na položku „Nastavenia“ a potom na „Zariadenie“. Snímka obrazovky ponuky nastavení Firestick
 2. Vyhľadajte možnosti pre vývojárov a prepnite ich do oboch - Ladenie a Aplikácie z neznámych zdrojov Ukážka ponuky možností vývojára v aplikácii Firestick
 3. Prejdite späť do ponuky Systém, kliknite na položku Informácie a potom vyberte položku Sieť. Ukážka ponuky nastavení siete v aplikácii Firestick
 4. Poznačte si IP adresu vášho Fire TV alebo Fire TV Stick a nastavte ju na jednu stranu

Váš Firestick vám teraz umožní nainštalovať aplikácie, ktoré nie sú dostupné v obchode Amazon App Store.

Po dokončení vyššie uvedených krokov musíte skontrolovať, či vybratá služba VPN sprístupňuje súbor APK Android pre stiahnutie priamo z jeho webových stránok. Tieto typy súborov by ste mali sťahovať iba priamo od poskytovateľa VPN - akékoľvek súbory tretích strán by mohli byť napadnuté škodlivým softvérom a poškodiť zariadenie.

Aby táto metóda fungovala, budete potrebovať Firestick druhej generácie (alebo novšiu) a URL na stiahnutie súboru APK vašej služby VPN..

 1. Otvorte svoju požiarnu televíziu, vyhľadajte aplikáciu „Downloader“ a nainštalujte aplikáciu „Downloader“ Screenshot aplikácie Downloader v obchode s aplikáciami Firestick
 2. Spustite aplikáciu „Downloader App“ a zadajte adresu URL na stiahnutie súboru APK vašej siete VPN Snímka obrazovky aplikácie Downloader v aplikácii Firestick
 3. Po dokončení sťahovania sa zobrazí výzva na inštaláciu aplikácie. Ak sa tak nestane, otvorte sekciu preberania v časti Downloader a vyberte súbor APK

Vaša aplikácia VPN je teraz nainštalovaná a pripravená na použitie - stačí sa prihlásiť a pripojiť sa.

 1. Na televíznej stanici Fire prejdite na položku „Nastavenia“, potom na položku „Aplikácie“ a vyberte položku „Spravovať nainštalované aplikácie“. Ukážka ponuky nastavení aplikácií v aplikácii Firestick
 2. Vyhľadajte aplikáciu VPN, ktorú ste si stiahli do svojej požiarnej televízie, a v podponuke, ktorá sa zobrazí, kliknite na položku Spustiť aplikáciu.
 3. Zadajte svoje užívateľské meno a heslo pre službu VPN - môže to vyžadovať použitie myši Bluetooth, aby ste ju trochu zjednodušili
 4. Po vstupe do aplikácie VPN jednoducho vyberte umiestnenie servera a stlačte kláves „Pripojiť“.

Metóda 3: Používanie smerovača

VPN router

Ak nemôžete nájsť službu VPN, ktorá sa vám páči, ktorá ponúka vlastnú aplikáciu Fire TV Stick, alebo máte ťažkosti so stiahnutím aplikácie do Fire TV alebo Fire TV Stick, máte tiež možnosť nainštalovať VPN na úrovni smerovača. , Týmto spôsobom budú všetky zariadenia pripojené na internet vo vašej domácnosti automaticky chránené prostredníctvom WiFi.

Ak je to váš zvolený spôsob, musíte sa prihlásiť k službe VPN, ktorá je kompatibilná s smerovačmi. Väčšina našich najlepších VPN celkovo je, rovnako ako mnoho iných - stačí skontrolovať ‘platformy & Časti zariadení v rámci kontroly VPN, aby ste sa uistili.

Väčšina služieb VPN tiež na svojich webových stránkach objasní, či sa dajú nainštalovať na smerovače alebo nie. Ak si nie ste istí, obráťte sa na člena zákazníckej podpory.

Skontrolujte tiež, či váš smerovač podporuje klientov VPN - väčšina smerovačov vydaných poskytovateľom internetových služieb to neurobí.

Najbezpečnejším a najbezpečnejším protokolom VPN, ktorý sa používa so smerovačom, je OpenVPN. Nie všetky smerovače však podporujú OpenVPN. Niektorí namiesto toho podporujú protokol PPTP, ale tento protokol sa považuje za veľmi neistý a môže sa za niekoľko minút hacknúť.

Keď zistíte, že môžete nainštalovať zvolenú sieť VPN na úrovni smerovača (a pokiaľ možno pomocou siete OpenVPN), je tu tento základný postup:

 1. Prihláste sa do hlavného panela správcu smerovača.
 2. Ak váš router už natívne nepodporuje sieť OpenVPN, prepnite na smerovač firmvérom kompatibilným s VPN.
 3. Nakonfigurujte smerovač s konfiguračnými súbormi poskytovateľa služieb VPN.
 4. Pripojte sa k sieti VPN.
 5. Otestujte pripojenie VPN na úniky IP, DNS a WebRTC.
 6. Pripojte Firestick k sieti Wi-Fi smerovača VPN.

Viac spôsobov nastavenia smerovača nájdete v našej inštalačnej príručke smerovača.

Bohužiaľ vám nemôžeme poskytnúť podrobného sprievodcu pre každý jednotlivý model smerovača, ale väčšina prémiových služieb VPN poskytne podrobné pokyny na nastavenie pre obľúbené značky smerovača..

Napríklad ExpressVPN ponúka na svojej webovej stránke manuálnych konfiguračných sprievodcov pre 15 rôznych typov smerovačov. ExpressVPN tiež poskytuje applet smerovača, ktorý zjednodušuje nastavenie.

Metóda 4: Používanie počítača

Ak na smerovač nemôžete nainštalovať sieť VPN, máte tiež možnosť spustiť ju na počítači so systémom Windows a potom zdieľať pripojenie k službe Fire TV alebo Fire TV Stick..

Najprv musíte v počítači nastaviť virtuálny smerovač a potom pomocou neho prepojíte Firestick s VPN. Po pripojení k sieti VPN v počítači bude šifrovaná aj prevádzka Fire TV Stick.

Prevedieme vás základmi:

 1. Na počítači otvorte príkazový riadok, zadajte príkaz „netsh wlan show drivers“ a vyhľadajte riadok s textom „Podporovaná hostovaná sieť: áno“ - ponechajte toto okno otvorené Snímka obrazovky príkazového riadka v počítači
 2. Nainštalujte do počítača aplikáciu svojho poskytovateľa VPN
 3. Vráťte sa do okna príkazového riadka a podľa pokynov v metóde 2 nášho sprievodcu inštaláciou VPN TV spustite virtuálny smerovač
 4. Otvorte Sieťové pripojenia na ovládacom paneli počítača
 5. Vyhľadajte sieť, ktorú ste vytvorili, spolu s adaptérom TAP
 6. Pravým tlačidlom myši kliknite na položku zoznamu, kliknite na položku Vlastnosti a potom na položku Zdieľanie. Potom začiarknite políčko Povoliť ostatným používateľom siete pripojenie prostredníctvom internetového pripojenia tohto počítača. Ukážka okna vlastností WiFi na počítači
 7. V rozbaľovacej ponuke vyberte názov svojej siete

Po nastavení zariadenia stačí pripojiť Fire TV alebo Fire TV Stick k novému WiFi pripojeniu z vášho Windows PC, nie priamo k routeru.

Metóda 5: Používanie počítača Mac

Pripojenie zariadenia Firestick k sieti VPN prostredníctvom počítača Mac je o niečo jednoduchšie ako v prípade počítača, pretože počítače Mac majú zabudovanú funkciu VPN. Funkciu zdieľania pripojenia budete používať na vytvorenie manuálneho pripojenia k vybratému serveru VPN.

Vstavaný klient VPN systému MacOS však podporuje obmedzený počet protokolov VPN. Nepodporuje OpenVPN.

Vezmite prosím na vedomie, že PPTP je veľmi neistá Protokol VPN a L2TP / IPSec má tiež bezpečnostné chyby. Pre tento dôvod, tento spôsob inštalácie neodporúčame a malo by to byť krajné riešenie.

Ak chcete zdieľať pripojenie VPN z vášho Mac k Fire Fire alebo Fire TV Stick:

 1. Skontrolujte, či je počítač Mac pripojený k internetu pomocou kábla Ethernet.
 2. Vytvorte si pripojenie VPN na počítači Mac pomocou manuálnej konfigurácie - podrobné pokyny, ako to urobiť, nájdete v našom sprievodcovi počítačom Mac VPN.
 3. Pripojte sa k sieti VPN, otvorte „Predvoľby systému“, „Zdieľanie“ a potom „Zdieľanie internetu“ Snímka obrazovky nastavení zdieľania Internetu v počítačoch Mac
 4. Začiarknite políčko „WiFi“ a vyberte „Možnosti siete WiFi“
 5. Vyberte možnosť „WPA Personal“ a zadajte názov siete a heslo
 6. Kliknite na tlačidlo OK a potom začiarknite políčko vedľa položky „Zdieľanie Internetu“ a potom „Štart“. Ukážka potvrdzovacej správy o zdieľaní internetu v počítačoch Mac

Teraz môžete pripojiť svoju televíziu Fire Fire alebo Fire TV Stick k zdieľanej sieti VPN vášho počítača Mac prostredníctvom siete WiFi.

Metóda 6: Sideloading pomocou druhého zariadenia Android

Ak vybraná služba VPN nemá súbor APK, je stále možné ho nainštalovať do Firesticku s malým prvkom manuálnej konfigurácie. Najprv sa musíte uistiť, že ide o najmenej druhú verziu zariadenia, a tiež budete potrebovať ďalšie zariadenie Android s prístupom do obchodu Google Play..

Táto metóda spočíva v prvom stiahnutí aplikácie VPN do druhého zariadenia s Androidom a následnom prenose do zariadenia Firestick. Môžete zistiť, akú generáciu systému Firestick máte podľa názvu modelu na jeho vonkajšej strane - zariadenia druhej generácie majú názov modelu „LY73PR“.

Pred začatím tejto metódy sa uistite, že ste vykonali kroky uvedené na začiatku metódy 2, aby ste pripravili Firestick na proces bočného zaťaženia..

 1. Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu s názvom „Apps2Fire“ z Obchodu Google Play, ako aj aplikáciu pre Android pre vybratú službu VPN. Snímka obrazovky aplikácie apps2fire v Obchode Google Play
 2. Otvorte aplikáciu, klepnite na ikonu ponuky v pravom hornom rohu a potom klepnite na „Nastavenie“
 3. Tam, kde sa hovorí „IP adresa vašej požiarnej televízie“, zadajte IP adresu, ktorú ste si poznačili pri zmene sieťových nastavení vášho Firestick, a potom klepnite na „Uložiť“ Snímka obrazovky v sekcii nastavenia aplikácie pre aplikáciu Android2
 4. Znova klepnite na ikonu ponuky, vyberte možnosť „Odovzdať aplikácie“ a potom vyberte aplikáciu VPN, ktorú chcete použiť v televízii Fire Snímka obrazovky v časti pomocníka pre aplikáciu apps2fire pre Android
 5. Aplikácia VPN by sa mala automaticky nainštalovať na Fire TV alebo Fire TV Stick

Keď to urobíte, musíte postupovať podľa krokov uvedených v metóde 5, aby ste spustili aplikáciu VPN, prihlásili sa a pripojili sa.

Potrebujete ďalšiu pomoc?

Ak poskytovateľ VPN ponúka vlastnú aplikáciu pre Amazon Fire TV alebo Fire TV Stick, mal by byť vaším prvým prístavom, ak potrebujete ďalšiu pomoc. Nezabudnite: Fire Fire Stick prvej generácie nemusí pracovať so všetkými službami VPN.

Ak sa pripájate prostredníctvom iného zariadenia, ako napríklad Mac alebo Windows PC, budete musieť ďalšie usmernenie kontaktovať u svojho poskytovateľa.

Hrsť služieb VPN poskytuje podporu špecificky pre používateľov Fire TV Stick - nájdete ich tu:

 • IPVanish
 • CyberGhost
 • PrivateVPN
 • ExpressVPN
 • NordVPN

Prípadne nám pošlite e-mailom akékoľvek otázky - nižšie uvedenú e-mailovú adresu nájdete.

{
"@kontext": "http://schema.org",
"@type": "Ako",
"názov": "Ako nainštalovať VPN na Amazon Fire Stick",
"popis": "Inštalácia VPN na Amazon Fire TV Stick alebo Fire TV je rýchla a ľahká, keď budete vedieť, čo robíte. V tejto príručke vám ukážeme, aké je to jednoduché, pomocou rôznych metód.",
"obraz": {
"@type": "ImageObject",
"url": "https://www.top10vpn.com/images/2018/06/hero_firetv.svg",
"výška": "738",
"šírka": "286"
},
"celkový čas": "PT15",
"náradie": "Predplatné siete VPN, Fire TV (alebo Fire TV Stick v2 alebo vyššia) ",
"dodávka": "elektrina",
"krok": [
{
"@type": "HowToStep",
"url": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-1",
"obraz": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick.jpg",
"názov": "Otvorte obchod s aplikáciami Amazon",
"text": "Otvorte na svojom zariadení Amazon App Store"
},
{
"@type": "HowToStep",
"url": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-2",
"obraz": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick.jpg",
"názov": "Poskytovateľ vyhľadávania",
"text": "Vyhľadajte aplikáciu svojho poskytovateľa (napr. ExpressVPN)"
},
{
"@type": "HowToStep",
"url": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-3",
"obraz": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick.png",
"názov": "Inštalácia",
"text": "Kliknutím na „Získať“ ho nainštalujete do svojho zariadenia - na potvrdenie musíte zvyčajne zadať prístupový kód svojho účtu Amazon"
},
{
"@type": "HowToStep",
"url": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-4",
"obraz": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick-2.png",
"názov": "Otvorte aplikáciu",
"text": "Otvorte aplikáciu, zadajte svoje prihlasovacie údaje a je dobré ísť"
}
]
}

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me