Nastavenie VPN na vašom iPade je jednoduché, či už sa rozhodnete pre aplikáciu alebo využijete integrovanú podporu pre vybrané protokoly. Táto príručka vysvetľuje, ako ju uviesť do chodu, pomocou užitočných pokynov krok za krokom.

Apple iPad s VPN

Pokiaľ ide o nastavenie VPN na vašom iPade, máte tri možnosti. Môžete si stiahnuť vlastnú aplikáciu vášho poskytovateľa, nainštalovať aplikáciu tretej strany, napríklad OpenVPN, alebo sa môžete priamo spojiť pomocou aplikácie Nastavenia, ktorá už je na vašom zariadení.

Hovoríme vám o všetkých týchto možnostiach v tejto príručke. Pripojenie trvá len pár minút a akonáhle to urobíte, budete môcť bezpečne prehľadávať internet bez obáv z monitorovania alebo sledovania..

Čo budete potrebovať

Ak chcete spúšťať aplikácie, ktoré sme použili v tejto príručke, budete potrebovať iPad, ktorý dokáže používať najnovší softvér. Použili sme iPad Pro so systémom iOS 11.3.

Musíte si tiež vytvoriť účet u poskytovateľa VPN. Ak ste si už nevybrali jeden z výberov VPN pre iPad, môžete si vyskúšať naše najlepšie výbery VPN, ale ak nie ste pripravení zaviazať sa na platené predplatné, skúšobná verzia zdarma bude v poriadku. ExpressVPN ponúka 7 dní bezplatných služieb - ale iba v prípade, že sa zaregistrujete prostredníctvom aplikácie, pretože skúšobná verzia nie je k dispozícii na ich webových stránkach..

Ak ste nikdy predtým nepoužívali sieť VPN, odporúčame vám začať postupom „Metóda 1“, ktorý je rovnako jednoduchý ako stiahnutie aplikácie vášho poskytovateľa z obchodu App Store. Keď si budete istí, že všetko je také, aké by malo byť, môžete sa pozrieť na metódy 2 a 3, ktoré sú trochu pokročilejšie. Nezabudnite: predtým, ako budete pokračovať v tejto príručke, skontrolujte svoj e-mail a potvrďte svoj účet VPN.

Metóda 1: Aplikácia VPN

Všetci hlavní poskytovatelia VPN vyrábajú svoju vlastnú aplikáciu pre iOS. Toto bude pravdepodobne najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako uviesť do prevádzky svoju novú sieť VPN na iPade.

Použijeme ExpressVPN na preukázanie toho, ako proces nastavenia funguje. Ak používate iného poskytovateľa, stále získate všeobecnú predstavu o tom, čo je zahrnuté z nasledujúcich snímok obrazovky. Váš poskytovateľ môže ponúknuť väčšiu podporu, ak uviaznete.


Po pripojení k sieti VPN by pripojenie malo zostať aktívne, kým ho nevypnete alebo nereštartujete iPad.

Je to dobrý nápad skontrolovať Aktualizácia softvéru časť vášho nastavenie pred spustením, aby ste mali nainštalovanú najnovšiu verziu systému iOS.

Nastavenie siete VPN pomocou aplikácie ExpressVPN:

 1. Na iPade otvorte aplikáciu Express VPN.
 2. kohútik Vytvoriť účet ak potrebujete nový účet. V opačnom prípade klepnite na Prihlásiť sa a vyplňte prihlasovací formulár.Stránka registrácie ExpressVPN
 3. kohútik dovoliť aby aplikácia ExpressVPN na vašom iPade nastavila VPN. Musíte to potvrdiť pomocou Touch ID alebo prístupového kódu.Obrazovka konfigurácie iPadu ExpressVPN
 4. Na obrazovke Upozornenia klepnite na dovoliť ak ste radi, že dostávate upozornenia z aplikácie. Toto je voliteľné.Oznámenia iPadu ExpressVPN
 5. Ak ste spokojní s odoslaním anonymizovaných údajov na analýzu do ExpressVPN, klepnite na dovoliť.Analýza dát iPad ExpressVPN

Týmto sa dokončí proces nastavenia pre ExpressVPN. Zobrazí sa hlavná obrazovka pripojenia. Aplikácia automaticky vyberie najlepšie umiestnenie servera VPN; stačí sa pripojiť klepnutím na kruhové tlačidlo.

Hlavná obrazovka iPadu ExpressVPN bola odpojená

Aplikácia ExpressVPN zostane pripojená, aj keď na svojom iPade používate iné aplikácie. V ľavom hornom rohu obrazovky sa vedľa symbolu WiFi zobrazí malá ikona VPN.

Je pripojená hlavná obrazovka iPadu ExpressVPN

Metóda 2: OpenVPN Connect

OpenVPN Connect je aplikácia VPN tretej strany s otvoreným zdrojom. Môžete to použiť namiesto stiahnutia aplikácie poskytovateľa, ak uprednostňujete používanie softvéru s otvoreným zdrojom.

Táto aplikácia tretej strany sa pripojí k serverovej sieti vášho poskytovateľa iba prostredníctvom protokolu OpenVPN, pričom použije poverenia dodané poskytovateľom. Okrem toho, že protokol aj aplikácia sú otvoreným zdrojom, je aplikácia omnoho konfigurovateľnejšia ako mnoho aplikácií prvej strany.

Najnovšia verzia OpenVPN Connect niekedy produkuje a fragmentovaná smernica chyba. Nižšie uvádzame riešenie tohto problému, ak narazíte na problém.

Nájdenie súboru .ovpn

Pri prvom otvorení aplikácie OpenVPN Connect sa zobrazí zoznam rôznych metód importu na získanie profilu pripojenia .ovpn. Toto je súbor, ktorý obsahuje všetky informácie o pripojení k serveru a ak si budete priať, môžete si ich nainštalovať niekoľko.

Najjednoduchší spôsob importovania súboru je jeho stiahnutie na stolnom počítači a jeho zaslanie e-mailom. Aby to fungovalo, musíte mať v aplikácii Mail na svojom iPade funkčný e-mailový účet.

Posielanie a prijímanie profilov .ovpn e-mailom nie je najbezpečnejšou metódou, ale je to najjednoduchšie, takže ide o metódu, ktorú použijeme v tejto príručke pre začiatočníkov. Ak ste citliví na bezpečnosť, odporúčame vám preskúmať ďalšie možnosti, napríklad použitie cloudového úložiska, ako je Dropbox alebo Disk Google. Ak používate počítač Mac, môžete použiť Airdrop.

Používanie OpenVPN Connect na iPade

Tento proces je najjednoduchší spôsob, ako získať súbor bez prílišných problémov. Na demonštráciu tohto procesu používame technológiu Express VPN, ktorá začína na stolnom počítači a potom sa vracia späť do iPadu:

  1. Na počítači sa prihláste na webovú stránku ExpressVPN.
  2. Kliknite na zelenú Nastaviť ExpressVPN gombík.
  3. cvaknutie Zobraziť ďalšie zariadenia, potom prejdite nadol a klepnite na Manuálna konfigurácia.
  4. Kliknite na modrú OpenVPN zobrazíte potrebné nastavenia.
  5. Stiahnite si do svojho počítača aspoň jeden konfiguračný profil OpenVPN. Ak máte pochybnosti, stiahnite si geograficky blízku aktuálnu polohu.
  6. Odošlite súbor e-mailom sebe alebo ho uložte do pracovnej verzie.

V tomto okamihu by ste mali stránku nechať otvorenú v prehliadači. Predtým, ako budete pokračovať, skontrolujte, či sa na vašom iPade zobrazuje e-mail v aplikácii Mail.

  1. Na iPade otvorte aplikáciu Mail.
  2. Vyhľadajte správu obsahujúcu súbor, ktorý ste dostali e-mailom. Klepnite na prílohu.
  3. Váš iPad zobrazí výber aplikácií, ktoré môžu súbor otvoriť. Nachádza Kopírovať do OpenVPN, a klepnite naň.
  4. Otvorí sa aplikácia OpenVPN Connect a profil sa zobrazí smerom k dolnej časti obrazovky. Skontrolujte, či sa podrobnosti zhodujú so serverom, ktorý chcete pridať, a potom klepnutím na zelenú ikonu plus pridajte profil do aplikácie.Nastavenie iPadu ExpressVPN OpenVPN
  5. V zobrazenom kontextovom okne klepnite na dovoliť.ExpressVPN iPad Konfigurácia OpenVPN
  6. Na potvrdenie použite dotykové ID.

  OpenVPN Connect teraz otvorí profil a pozve vás na prispôsobenie podrobností o pripojení. Používateľské meno a heslo, ktoré tu potrebujete, nie sú rovnaké ako vaše používateľské meno a heslo pre web ExpressVPN. Nájdete ich po prihlásení na webe Nastaviť ExpressVPN - Zobraziť ďalšie zariadenia - Manuálna konfigurácia strana.

  Prepínanie medzi aplikáciami na iPade bohužiaľ vymaže polia User ID a heslo v OpenVPN Connect. Zistili sme, že najlepšou možnosťou je ich manuálne zadanie:

  1. Skopírujte svoje User ID z webu ExpressVPN do poľa User ID v aplikácii ExpressVPN. Tento postup zopakujte pomocou hesla.
  2. Ak chcete, klepnite na ikonu Uložiť posuvníkom uložte svoje údaje.

  Teraz sa môžete pripojiť k vami vybranej sieti VPN.

  Obrazovka pripojenia ExpressVPN iPad OpenVPN

  Ako vyriešiť chybu smernice o fragmentácii v

  Pri testovaní sme zistili, že OpenVPN Connect niekedy nahlási chybu fragmentu a nepripojí sa. Toto nie je jedinečné pre iOS. Stáva sa to aj na iných zariadeniach.

  Ak sa zobrazí táto chyba, budete musieť upraviť súbor .ovpn, ktorý ste prevzali od svojho poskytovateľa. Na počítači otvorte súbor v textovom editore a vymažte riadok obsahujúci slovo „fragment“.

  ExpressVPN iPad Chyba fragmentu OpenVPN

Metóda 3: Ručné nastavenie

Môžete sa pripojiť k poskytovateľovi VPN bez použitia aplikácie, čo je najlepší spôsob, ako pokračovať, ak chcete na svojom iPade ušetriť cenný úložný priestor..

V tomto príklade sa chystáme nastaviť ExpressVPN ručne pomocou protokolu L2TP.

Predtým, ako začnete, prihláste sa do svojho účtu ExpressVPN a prejdite na stránku Nastaviť ExpressVPN - Zobraziť ďalšie zariadenia - Manuálna konfigurácia str. kohútik PPTP & L2TP, IPSec odhaliť podrobnosti o pripojení.

Uvedomte si však, že sa obmedzíte na používanie protokolu L2TP / IPSec a prídete o ďalšie funkcie - napríklad killswitch - ktoré získate pomocou aplikácie.

Vyberte server, ktorý chcete nastaviť, a postupujte takto:

 1. Vo vašom nastavenie aplikáciu, klepnite na všeobecný, potom VPN.Nastavenie ExpressVPN iPad L2TP
 2. kohútik Pridajte konfiguráciu VPN... odhaliť obrazovku pripojenia.Konfigurácia VPN ExpressVPN iPad L2TP VPN
 3. V typ kliknite na a vyberte L2TP.
 4. Vyplňte podrobnosti o pripojení pomocou informácií uvedených vo vašom účte ExpressVPN, ktoré ste už otvorili:
  • Popis: Hocijaké meno.
  • server: Skopírujte a prilepte (alebo napíšte) adresu servera pre server, ktorý chcete nastaviť ako prvý.
  • účet: Používateľské meno uvedené na PPTP & L2TP, IPSec vo svojom účte ExpressVPN. Nezadávajte tu svoje prihlasovacie meno; to nebude fungovať.
  • RSA SecurID: Vypnutý
  • heslo: Heslo uvedené vo vašom účte pre PPTP & Spojenia L2TP-IPSec. Toto nie je to isté ako vaše prihlasovacie heslo.
  • tajomstvo: Zadajte „12345678“ (bez úvodzoviek)
  • Poslať všetku komunikáciu: Zapnuté.
 5. kohútik hotový.Obrazovka pripojená k ExpressVPN iPad L2TP

Ak sa chcete pripojiť k serveru VPN, prepnite prepínač stavu do zapnutej polohy a počkajte 5 až 10 sekúnd. Uvidíte zmenu stavu na Pripojené a v ľavej hornej časti obrazovky iPadu sa zobrazí malá ikona VPN.

Potrebujete ďalšiu pomoc?

Tieto pokyny by mali fungovať na väčšine iPadov, ktoré používajú najnovší softvér. Ak máte problémy:

 • Vyskúšajte inú aplikáciu. Odporúčame, aby ste na začiatku overili, či je váš účet nastavený správne.
 • Vyskúšajte iný server. Ak používate OpenVPN Connect alebo manuálnu konfiguráciu, môžete nastaviť ľubovoľný počet nastavení. Najlepšie je začať s jednou z vašich blízkych, aby ste otestovali svoje nastavenia pred pridaním serverov do vzdialených miest..

Viac informácií získate od poskytovateľa VPN. Väčšina z nich má sprievodcov prispôsobených ich vlastným nastaveniam a budú vám môcť pomôcť so všetkými chybovými správami, ktoré sa vám zobrazia pri pripojení k vašej VPN na vašom iPade..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me