Nastaviť VPN na modernom iPhone je jednoduché, či už inštalujete aplikáciu alebo využívate integrovanú podporu určitých protokolov. Táto príručka vám ukáže, ako postupovať jednoduchými krokmi.

Apple iPhone s VPN

Existujú tri spôsoby inštalácie VPN na iPhone vďaka integrovanej podpore protokolu LT2P / IPSec (podporovaný je aj menej populárny protokol Cisco IPSec). Môžete si nainštalovať vlastnú aplikáciu svojho poskytovateľa, použiť aplikáciu tretej strany alebo manuálne zadať podrobnosti do nastavení svojho iPhone.

V tejto príručke sa na ne pozrieme všetky a vy budete bezpečne a súkromne pripojení k internetu.

Čo budete potrebovať

Ak chcete nastaviť svoju sieť VPN, budete potrebovať iPhone schopný prevádzkovať internet najnovšiu verziu iOS. Používame zariadenie iPhone 8 Plus so systémom iOS 11.3.

Budete tiež potrebovať účet s Poskytovateľ VPN. Ak ste si už nevybrali niektorú z najlepších VPN ponúk pre iPhone, môžete si vyskúšať, ak ste si ju už nevybrali, alebo môžete začať s bezplatnou skúšobnou verziou, ak ešte nie ste pripravení platiť mesačné predplatné. Upozorňujeme však, že poskytovatelia zvyčajne ponúkajú bezplatné skúšobné verzie iba vtedy, ak sa zaregistrujete prostredníctvom aplikácie skôr, ako sa stiahnu, a nie zo svojich webových stránok.

Ak ste v oblasti sietí VPN nováčikom, odporúčame vám začať stiahnutím aplikácie poskytovateľa z obchodu App Store a vykonaním krokov uvedených v časti „Metóda 1“ nižšie. Po overení, že všetko funguje, môžete experimentovať s metódami 2 a 3, ktoré sú o niečo pokročilejšie.

Metóda 1: Aplikácia VPN

Všetci hlavní poskytovatelia ponúkajú svoju vlastnú aplikáciu a pomocou tohto je najjednoduchší spôsob pripojenia k sieti VPN. V tejto príručke používame aplikáciu ExpressVPN, ale kroky, ktoré tu uvádzame, budú zhruba rovnaké pre všetkých poskytovateľov..

Po pripojení k sieti VPN by pripojenie malo zostať aktívne, kým ho nevypnete alebo nereštartujete telefón.

Skôr ako začnete, odporúčame vám zaregistrovať sa u poskytovateľa a potom skontrolovať svoj e-mail a potvrdiť svoj nový účet.

Je tiež dobré skontrolovať si v sekcii Aktualizácia softvéru aplikácie Nastavenia skôr, ako začnete, aby ste mali nainštalovanú najnovšiu verziu systému iOS..

 1. Vyhľadajte a stiahnite si aplikáciu ExpressVPN v obchode App Store.Obchod s aplikáciami ExpressVPN pre iPhone
 2. Otvorte aplikáciu a klepnite na Prihlásiť sa. Môžete tu tiež vytvoriť nový účet, ak ho ešte nemáte, ale pred pokračovaním nezabudnite skontrolovať svoj e-mail a overiť svoj účet..Prihlasovacia obrazovka ExpressVPN pre iPhone
 3. Prihláste sa do aplikácie pomocou rovnakých prihlasovacích údajov, aké používate na prihlásenie na webových stránkach ExpressVPN.
 4. kohútik dovoliť aby aplikácia mohla na vašom iPhone vytvoriť pripojenie VPN. Požiada vás o potvrdenie pomocou Touch ID.Obrazovka konfigurácie ExpressVPN pre iPhone
 5. Vyberte, či chcete aplikácii povoliť odosielanie upozornení. Toto je voliteľné.ExpressVPN iPhone umožňuje upozornenia
 6. kohútik dovoliť ak chcete poslať podrobnosti o pripojení na ExpressVPN na analýzu. Toto je opäť voliteľné a odmietnutie nebude mať vplyv na vaše pripojenie k sieti VPN.Podrobnosti o pripojení ExpressVPN pre iPhone

To je všetko. ExpressVPN je teraz nainštalovaný a nakonfigurovaný na vašom zariadení.

Aplikácia automaticky vyberie to najlepšie pre vašu aktuálnu polohu a pripojenie, v prípade potreby ju však môžete zmeniť. Stačí kliknúť Vyberte umiestnenie prepnúť.

Hlavná obrazovka ExpressVPN pre iPhone bola odpojená

V ľavom hornom rohu obrazovky sa zobrazí ikona VPN, ktorá potvrdzuje, že ste úspešne pripojení.

Je pripojená hlavná obrazovka ExpressVPN pre iPhone

Metóda 2: OpenVPN

OpenVPN Connect je otvorená aplikácia VPN pre iPhone. Ak poskytovateľ VPN ponúka profily na stiahnutie .ovpn, môžete si pomocou pripojenia OpenVPN Connect nastaviť pripojenie namiesto použitia vlastnej aplikácie poskytovateľa..

Táto aplikácia tretej strany sa pripojí k serverovej sieti vášho poskytovateľa iba prostredníctvom protokolu OpenVPN, pričom použije poverenia dodané poskytovateľom. Okrem toho, že protokol aj aplikácia sú otvoreným zdrojom, je aplikácia omnoho konfigurovateľnejšia ako mnoho aplikácií prvej strany.

Ak si vyberiete túto metódu, je potrebné poznamenať niekoľko vecí:

 • Každý server má iný súbor .ovpn. Ak sa chcete iba pripojiť k jednému alebo dvom, tento proces je rýchly. Ak potrebujete prístup k desiatkam, musíte si vyhradiť viac času na nastavenie.
 • Môže sa vyskytnúť chyba „fragmentovaná smernica“. To sa dá ľahko prekonať, ak sa na to narazíte; stačí upraviť textový súbor .ovpn v textovom editore a odstrániť riadok. Nižšie vám ukážeme, čo robiť.

Nájdenie súboru .ovpn

Ak chcete nastaviť svoj prvý server, najrýchlejším spôsobom je stiahnutie súboru .ovpn z webových stránok vášho poskytovateľa a jeho odoslanie e-mailom sebe. Potom môžete súbor otvoriť v e-mailovej aplikácii pre iPhone a začať.

Ak ste si vedomý bezpečnosti, existujú lepšie alternatívy, napríklad použitie cloudového úložiska, ako je Dropbox alebo Disk Google. Ak používate počítač Mac, môžete použiť Airdrop. Budeme sa však snažiť demonštrovať, ako sa to dá.

Vytvorenie pripojenia OpenVPN v iPhone

 1. Prihláste sa na webe poskytovateľa VPN na webe.
 2. Vyhľadajte svoje nastavenia pre manuálnu konfiguráciu pomocou OpenVPN. Ak napríklad používate ExpressVPN, nájdete ich po prihlásení a kliknutí Nastaviť ExpressVPN, potom kliknete Manuálna konfigurácia v dolnej časti zoznamu.
 3. Na pravej strane obrazovky sa zobrazí zoznam umiestnení serverov. Kliknite na kontinent a potom na server, aby ste si stiahli profil .ovpn.
 4. Pripojte profil k e-mailu a odošlite ho sebe alebo ho uložte ako koncept správy.

Nechajte toto okno prehliadača otvorené; budete potrebovať užívateľské meno a heslo za okamih.

Na vašom iPhone:

 1. Otvorte aplikáciu, ktorú používate na kontrolu e-mailov, a vyhľadajte e-mail, ktorý ste poslali sami sebe. Otvorte ho a klepnite na prílohu súboru.
 2. E-mailová aplikácia zobrazuje výber aplikácií, ktoré môžete použiť na otvorenie súboru. Vyhľadajte OpenVPN a klepnutím otvorte.
 3. OpenVPN potvrdzuje, že súbor je pripravený na import. Klepnite na zelenú ikonu plus.Importovať súbor ExpressVPN iPhone OpenVPN
 4. kohútik dovoliť nastaviť pripojenie VPN. Musíte to potvrdiť pomocou Touch ID.Konfigurácia ExpressVPN iPhone OpenVPN

V tomto okamihu je potrebné prepnúť späť na stolný počítač a pozrieť sa na Manuálna konfigurácia pokyny, ktoré ste použili predtým:

 1. Na svojom iPhone zadajte Manuálna konfigurácia používateľské meno a heslo poskytnuté poskytovateľom do polí User ID a Password. Nezabudnite: tieto údaje sa nezhodujú s vašimi prihlasovacími údajmi pre web. Ak napríklad zadáte svoju e-mailovú adresu, nebude to fungovať.ExpressVPN iPhone OpenVPN manuálna konfigurácia
 2. Ak chcete uložiť svoje údaje, klepnite na Uložiť posúvač ho zapnite.
 3. kohútik pripojiť otestujte pripojenie a potom kliknite na tlačidlo Áno.ExpressVPN iPhone OpenVPN umožňuje pripojenie

Ako sa vysporiadať so smernicou o fragmentácii, ktorá nie je podporovaná

Ak sa pripojenie nepodarí, môže sa zobraziť správa o tom, že aplikácia nepodporuje smernicu o fragmentoch.

Ak chcete tento problém vyriešiť, vráťte sa späť do svojho počítača a otvorte súbor .ovpn v textovom editore.

Vyhľadajte riadok začínajúci fragmentom slova, odstráňte ho a uložte súbor. Je dôležité nemeniť nič iné a zabezpečiť, aby prípona súboru bola stále .ovpn.

Chyba ExpressVPN iPhone OpenVPN

Znovu pošlite e-mail súboru a zopakujte druhú a tretiu časť vyššie uvedenej sekvencie.

Metóda 3: Ručné nastavenie

Ručné nastavenie pripojenia VPN je prekvapivo rýchly proces. Je to tiež dobrý spôsob, ako ušetriť miesto na vašom zariadení, pretože všetky podrobnosti o pripojení sa ukladajú v aplikácii Nastavenia systému iOS. Nastavenie trvá iba niekoľko minút.

Ak už používate aplikáciu na pripojenie, možno budete chcieť odstrániť aplikáciu z iPhone skôr, ako budete pokračovať.

Uvedomte si však, že sa obmedzíte na používanie protokolu L2TP / IPSec a prídete o ďalšie funkcie - napríklad killswitch - ktoré získate pomocou aplikácie.

Pre tento proces nemusíte nič sťahovať. Podrobnosti o manuálnej konfigurácii budete musieť nájsť na webe vášho poskytovateľa. Ak používate ExpressVPN, uistite sa, že ste vybrali Manual Config a potom LT2P / IPSec, aby ste odhalili správne informácie..

Potom postupujte nasledovne:

 1. V telefóne iPhone otvorte telefón nastavenie aplikáciu, klepnite na všeobecný, potom klepnite na VPN.Nastavenia ExpressVPN iPhone L2TP
 2. kohútik Pridať konfiguráciu VPN ...ExpressVPN iPhone L2TP pridať konfiguráciu
 3. Klepnite na ikonu typ a vyberte L2TP.Typ konfigurácie ExpressVPN iPhone L2TP
 4. Vyplňte ostatné polia nasledovne:
  • popis: Akýkoľvek text, ktorý si vyberiete
  • server: Zadajte názov servera, ktorý vám poskytol váš poskytovateľ VPN
  • účet: Vaše užívateľské meno pre L2TP / IPSec
  • RSA SecurID: Vypnuté
  • heslo: Vaše heslo pre L2TP / IPSec. Toto je voliteľné. Ak necháte toto pole prázdne, váš iPhone vás pri každom pripojení vyzve na zadanie hesla.
  • tajomstvo: 123456
  • Poslať všetku komunikáciu: Zapnuté.ExpressVPN iPhone L2TP odosiela všetku komunikáciu

Uložte profil a klepnutím na prepínač sa pripojte. Vaša VPN zostane pripojená na pozadí aj pri používaní iných aplikácií.

Pripojené zariadenie ExpressVPN iPhone L2TP

Kde získať pomoc

Nastavenie VPN na vašom iPhone by malo byť celkom jednoduché, ale rôzni poskytovatelia majú mierne odlišné požiadavky na pripojenie. Ak máte problémy, kontaktujte oddelenie podpory vášho poskytovateľa a informujte sa o probléme, ktorý máte.

Vo väčšine prípadov bude používanie aplikácie oficiálneho poskytovateľa predstavovať niekoľko problémov a mali by ste byť v priebehu niekoľkých minút v prevádzke so sieťou iPhone VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me