Pravidelne umiestňujeme každú VPN na našu webovú stránku prostredníctvom komplexného, ​​prísneho a spravodlivého testovacieho programu. Testujeme súkromie a bezpečnosť, rýchlosť a spoľahlivosť, obídime webové geobloky a oveľa viac. Zaisťujeme, že iba tie najlepšie služby VPN získajú našu pečať schválenia.

Vizualizácia procesu preskúmania v 10 krokoch Top10VPN.com

Naše recenzie sú vždy neobjektívne

Na rozdiel od iných webov s recenziami VPN tam sú naše recenzie 100% nestranné a bez vonkajších vplyvov.

Nikdy neberieme kompenzáciu výmenou za pozitívne pokrytie a poskytovatelia VPN nikdy nebudú mať slovo v tom, ako hodnotíme produkty, ktoré skúmame.

Náš tím odborníkov na VPN prevádza každú sieť VPN pomocou rovnakého hĺbkového testovacieho programu, ktorý zaisťuje, že všetky výsledky, ktoré vidíte, sú priamo porovnateľné, a to bez zvýhodnenia alebo zaujatosti..

Robíme všetko, čo je v našich silách, aby vaše nákupné rozhodnutie bolo čo najjednoduchšie a vaše potreby boli vždy na prvom mieste. V našich recenziách sme vždy čestní, transparentní a otvorení.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako si môžeme dovoliť zachovať také vysoké redakčné štandardy, viac informácií nájdete v našom sprievodcovi, ako zarobíme peniaze.

Náš proces kontroly v 10 krokoch

Každá testovaná VPN prechádza jedinečnou metodológiou Top10VPN.com - žiadne výnimky. Toto sa stane, keď preskúmame sieť VPN:

1Nákupovanie VPN

Žiadne ukážky tlače a bezplatné správy („testovacie účty“ poskytované poskytovateľmi VPN) - chceme sa ubezpečiť, že získame rovnaké skúsenosti ako priemerný používateľ doma.

Jediným spôsobom, ako zaručiť, že dostávame oficiálnu maloobchodnú verziu VPN, je kúpiť si ju sami - to je presne to, čo robíme pre každú testovanú VPN..

Máme spustené predplatné pre každú platenú sieť VPN, ktorá je momentálne uvedená na našom webe. Iba v minulom roku sme strávili viac ako 5 000 dolárov v predplatných VPN. Máme stály prístup k VPN softvéru, ktorý kontrolujeme, aby sme mohli aktualizovať svoje recenzie po spustení klobúku.

Nákup a udržiavanie našich vlastných odberov znamená, že môžeme sledovať, ktoré VPN predstavujú pre vás na dnešnom trhu dobrú hodnotu - a ktoré z nich vás trhajú..

2Inštalovanie a testovanie na viacerých zariadeniach

Ako testujeme a kontrolujeme VPN

Máme vyhradený testovací prenosný počítač s nainštalovanými virtuálnymi počítačmi, pripravený a čakajúci na spustenie najnovšej skúšky VPN. Taktiež máme vyhradenú Apple MacBook Pro 2017, Apple iPhone 7, Apple iPad, Samsung Galaxy S8 a Amazon Fire TV Stick špeciálne vyčlenené na testovanie VPN, z ktorých každý je po každom teste vymazaný čistý.

Zdôrazňujeme, ako široko dostupná je každá sieť VPN a či má alebo nemá špecializované aplikácie pre rôzne populárne zariadenia. Žiadna natívna podpora pre váš telefón, počítač alebo streamovacie zariadenie podľa výberu znamená, že by ste mohli riskovať menej ako úplnú ochranu.

3Môžeme rýchlo nájsť, čo chceme?

Sú menu jasne označené? Robí každé tlačidlo to, čo by ste očakávali? Pomáha vám nájsť server pre konkrétnu službu, po ktorej idete, ako je Netflix? Existuje návod na inštaláciu do smerovača?

Pri prvom spustení novej siete VPN neponechávame žiadny kameň bez kameňa.

4 Má všetky potrebné funkcie?

V dnešnej dobe existujú určité funkcie, ktoré považujeme za nevyhnutné pre špičkovú sieť VPN - funkcie ako prepínač zabíjania, automatická verejná ochrana WiFi a šifrovanie AES-256.

Okrem toho však hľadáme aj užitočné doplnky, ktoré môžu byť zahrnuté, napríklad rozdelené tunelovanie alebo rozšírenia prehľadávača.

Niektoré poskytnú dedikované servery pre konkrétne streamingové služby, ako Netflix alebo BBC iPlayer, zatiaľ čo iné vám poskytnú servery optimalizované pre torrenting a P2P.

5 Chráni vaše súkromie a bezpečnosť?

Vaše súkromie a bezpečnosť sú nanajvýš dôležité. Nerobili by sme svoju prácu správne, ak by sme nezabezpečili, že vám každá odporúčaná sieť VPN zaistí bezpečnosť a súkromie online.

Vykonávame pokročilé testy šifrovania, aby sme overili, či sieť VPN správne šifruje vaše pripojenie.

Tiež zisťujeme úniky DNS, úniky IP a úniky WebRTC, aby sme potvrdili, že vaše skutočné umiestnenie je pri pripojení k sieti VPN skryté..

Na dosiahnutie najspoľahlivejších výsledkov používame softvér na analýzu sieťovej prevádzky s názvom Wireshark, vysoko uznávaný nástroj s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý používajú odborníci v oblasti bezpečnosti na celom svete.

Vytvorili sme tiež vlastné testovacie prostredie, ktoré zaisťuje, že žiadne zavádzajúce údaje nemôžu znečistiť paketové údaje, ktoré zachytávame a analyzujeme na potenciálne úniky a zlyhania šifrovania..

6Ako je to rýchlo?

Rýchlosť a spoľahlivosť pripojenia sú chrbticou akejkoľvek dobrej VPN, takže sme vedeli, že musíme nájsť spôsob, ako ich čo najprísnejšie otestovať..

Za týmto účelom sme vyvinuli dve rôzne testovacie metódy:

Metóda č. 1 (manuálna)

Táto testovacia technika nám umožňuje zmerať rýchlosť každej jednotlivej služby VPN, ktorú vidíte na našej webovej stránke.

Najprv zaznamenávame rýchlosť internetu bez toho, aby bola spustená sieť VPN.

Potom spustíme sieť VPN, ktorá sa pripája k serverom v USA (východné pobrežie), Veľkej Británii, Austrálii, strednej Európe (zvyčajne v Nemecku alebo Francúzsku) a Singapure. Ak niektoré z týchto miest nie je k dispozícii, namiesto toho otestujeme blízku krajinu alebo región.

Testovanie miest po celom svete poskytuje dobrý prehľad o tom, ako rýchlosť VPN zvyšuje výkon na krátke, stredné a dlhé vzdialenosti.

Testujeme každé miesto niekoľkokrát a porovnávame priemer pre každé miesto s našimi rýchlosťami bez aktívnej VPN a vypočítame percento stratenej rýchlosti.

Každej oblasti sa pridelí množstvo stratenej rýchlosti špecifické skóre. Vzťahuje sa to na stratené rýchlosti sťahovania a nahrávania, ako aj na získané oneskorenie. Nižšie uvádzame, ako každý z týchto troch faktorov ovplyvňuje celkové skóre rýchlosti:

 • Rýchlosť sťahovania: 70%
 • Rýchlosť nahrávania: 20%
 • Ping: 5%

N.B. Uprednostňuje sa rýchlosť miestneho pripojenia (napríklad z Londýna do Londýna).

Väčšina údajov o rýchlosti, ktoré vidíte, pochádza z testovania pomocou protokolu OpenVPN, aby boli výsledky medzi poskytovateľmi VPN porovnateľné.

Budeme tiež spúšťať testy na iných dostupných protokoloch (WireGuard, IKEv2 atď.), Pretože niektoré služby VPN uprednostňujú iné protokoly zabezpečenia (vrátane proprietárnych protokolov), preto je dôležité ich otestovať. Ak sa údaje o rýchlosti týkajú testu rýchlosti na protokole inom ako OpenVPN, ubezpečíme sa, že je to jasne uvedené.

Zaznamenávame všetky merania rýchlosti pomocou internetového kontroléra rýchlosti spoločnosti Ookla.

Metóda č. 2 (automatizovaná)

Vyvinuli sme globálny testovací nástroj, ktorý testuje rýchlosti VPN v priebehu každého dňa, aby sme poskytovali presné a aktuálne údaje. Miesta, ktoré v súčasnosti testujeme, sú:

 • Amsterdam, NL
 • Frankfurt, DE
 • Londýn, Spojené kráľovstvo
 • New York, USA
 • Paríž, FR
 • San Francisco, USA
 • Singapore
 • Sydney, AU
 • Tokyo, JP
 • Toronto, CA
 • Vancouver, CA

Naša testovacia infraštruktúra, ktorú vyrobil náš tím technikov, vykonáva automatizované testy medzi a v každom meste uvedené vyššie, aby vám poskytli vynikajúci prehľad o tom, ako bude VPN fungovať pre vás na celom svete.

V súčasnosti používame náš nástroj na automatické testovanie nasledujúcich sietí VPN:

 • CyberGhost
 • ExpressVPN
 • Schovaj ma
 • HideMyAss!
 • IPVanish
 • NordVPN
 • Súkromný prístup na internet
 • PrivateVPN
 • PureVPN
 • SaferVPN
 • Surfshark
 • VyprVPN

Pevne veríme, že údaje z nášho automatizovaného nástroja sú najspoľahlivejšie.

Nie každý poskytovateľ VPN má konfiguračné súbory kompatibilné s naším nástrojom, ale v blízkej budúcnosti sa chystáme pridať ďalšie siete VPN.

7 Spolupracuje s populárnymi webovými službami?

Po dokončení technickej analýzy otestujeme sieť VPN, aby sme zistili, ako dobre odblokuje populárne webové služby. Umožňuje vám pristupovať k USA Netflix z ľubovoľného miesta? Môžete sledovať BBC iPlayer odkiaľkoľvek? A čo torrentovanie - je to povolené na všetkých serveroch?

Ak je odpoveď na všetky tieto otázky „nie“, hľadáte veľmi obmedzenú sieť VPN, ktorá pre vás nemusí byť vhodná..

8 Môže to obísť cenzúru?

VPN sú životne dôležité nástroje v boji proti cenzúre vlády online. Či už žijete pod vládou digitálne represívnej vlády alebo práve prechádzate, sieť VPN je rozhodujúca pre opätovné získanie prístupu k bezplatnému a otvorenému internetu..

Dôkladne skontrolujeme, či sa na všetky VPN, ktoré testujeme, môžeme spoľahnúť na prekonanie geo-obmedzení v silne cenzurovaných krajinách, ako je Čína a Spojené arabské emiráty..

9Aké sú zásady ochrany osobných údajov a protokolovania?

Ak sieť VPN nechráni vaše súkromie, pravdepodobne ho nepoužívate vôbec - našli sme však určité zásady ochrany osobných údajov a protokolovania, ktoré nás nechali bez reči..

Najlepšie VPN služby presadzujú zásady no-logs alebo minim-logs, ktoré pri správnej implementácii uložia na používateľa nulové identifikovateľné údaje. Existujú však prípady, keď bol poskytovateľ bez protokolov zachytený, takže nezabudnite vykonať prieskum skôr, ako dôverujete poskytovateľovi VPN za nominálnu hodnotu..

Aj keď môže byť veľmi ťažké s istotou vedieť, či sa poskytovateľ prihlasuje, alebo nie, preberáme všetky zásady ochrany osobných údajov a protokolovania pomocou lupy. Každému poskytovateľovi siete VPN tiež grilujeme, aby sme zistili, ako skutočne je súkromný v každej sieti VPN.

A nekončí sa to. Vykonávame hĺbkovú analýzu a podrobne skúmame, kto vlastní a prevádzkuje každú spoločnosť VPN. Napríklad sa pozrieme na to, kde majú ústredie - v skutočnosti sme videli, že v jurisdikciách nepriaznivých pre súkromie je veľa spoločností VPN, čo môže byť vážny problém, ak postupy zaznamenávania údajov poskytovateľa nie sú vodotesné..

V neposlednom rade zostávame na špičke najnovších správ a vývoja v odvetví VPN, takže sme vždy plne informovaní a dobre vybavení, aby sme našim čitateľom mohli poskytnúť cenné rady..

10Ako dobrý je zákaznícka podpora?

Teraz, keď sme videli všetko, čo sieť VPN ponúka, a presne vedeli, aké sú jej nedostatky, skontaktujeme sa s ich zákazníckou podporou, aby sme zistili, či nám môže pomôcť vyplniť medzery..

Testujeme kvalitu zákazníckej podpory poskytovateľa VPN pri živom rozhovore (ak je k dispozícii) a e-maile.

Žiadame kombináciu jednoduchých a technických otázok, aby sme zistili, ako dobre jej agenti podpory skutočne poznajú svoj produkt - a či vám v prípade problému pomôžu alebo nie..

Ako hodnotíme VPN

Po vykonaní vyššie uvedených 10 krokov sme pripravení ohodnotiť sieť VPN. Všetky faktory, ktoré sme testovali, sa zhrnuli do šiestich hlavných kritérií.

Týmto kritériám sa potom priradí určité percento z celkového skóre na základe dôležitosti, ktorú považujeme za dôležitú pre VPN. Rozdelenie je takéto:

 • súkromia & Pravidlá prihlásenia - 30%
 • rýchlosť & Spoľahlivosť - 25%
 • Vlastnosti - 20%
 • Streamovanie - 15%
 • Jednoduché použitie - 5%
 • Podpora - 5%

Ak má VPN dosiahnuť vysoké skóre, musí mať výkon v každej jednotlivej kategórii.

Poznáte náš postup, prečo si neprečítate naše recenzie VPN alebo si pozrite naše najlepšie odporúčania VPN.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me