ExpressVPN a NordVPN sú dve z najpopulárnejších sietí VPN a sú neustále hodnotené ako naše dve najlepšie siete VPN. Ak je medzi nimi tak málo, aký je rozdiel? A ktorá VPN je lepšia?

ExpressVPN vs BestVPN

Roky sme testovali ExpressVPN aj NordVPN - takže obaja vieme celkom dobre.

Chcete len vedieť, ktorá VPN je najlepšia? ExpressVPN dosiahol v našom testovaní skóre, ktoré je o 0,1 bodu vyššie ako pri NordVPN.

Aj keď je to dostačujúce na to, aby sme sa dostali do rebríčka číslo jedna, neznamená to, že ExpressVPN je definitívne lepší ako NordVPN pre každého používateľa..

Každá VPN má svoje výhody a jedinečné vlastnosti. Chcete vedieť, ktorá je pre vás najlepšou voľbou? Nižšie sme preskúmali rozdiely.

rýchlosť & Spoľahlivosť

ExpressVPN
NordVPN

Stiahnuť ▼ 85Mbps 91Mbps
Nahrať 91Mbps 86Mbps
latencia 8ms 5ms
Priemerný% pokles 11% 5%

Sťahovanie, nahrávanie a ping ExpressVPN a NordVPN na lokálnom (UK-UK) pripojení

Pokiaľ ide o rýchlosti, ExpressVPN sa ujíma čoskoro. Zistili sme, že NordVPN môže dosiahnuť lepšie miestne rýchlosti, ale pripojenie k serverom ďalej ukazuje, že ExpressVPN skutočne vyniká NordVPN..

Napríklad pripojenie z Veľkej Británie (kde pôsobíme) nám prinieslo nasledujúce rýchlosti:
ExpressVPN

  • Nemecko: 79Mbps (Stiahnuť ▼) & 66Mbps (Upload)
  • USA: 77Mbps (Stiahnuť ▼) & 40Mbps (Upload)
  • Singapur: 73Mbps (Stiahnuť ▼) & 22 Mbps (Upload)
  • Austrália: 59Mbps (Stiahnuť ▼) & 1Mbps (Upload)

NordVPN

  • Nemecko: 78Mbps (Stiahnuť ▼) & 77Mbps (Upload)
  • USA: 47Mbps (Stiahnuť ▼) & 66Mbps (Upload)
  • Singapur: 12Mbps (Stiahnuť ▼) & 6 Mb (Upload)
  • Austrália: 22 Mbps (Stiahnuť ▼) & 3 MB (Upload)

Spoľahlivo rýchle spojenie po celom svete oddeľuje ExpressVPN od konkurencie, nielen od NordVPN.

Umiestnenie servera

ExpressVPN
NordVPN

Spolu krajiny 94 60
Krajiny s výberom na úrovni mesta 10 5
Celkový počet serverov 3000+ 5600+

Celosvetové umiestnenia serverov NordVPN a ExpressVPN

Spoločnosti NordVPN aj ExpressVPN majú pôsobivý počet serverov VPN vo veľkom počte krajín. ExpressVPN však ponúka servery vo viacerých krajinách a ponúka konkrétnejšie možnosti na úrovni mesta - dvojitý číslo ponúkané spoločnosťou NordVPN.

Na druhej strane má NordVPN omnoho väčšiu sieť serverov s viac ako 5 600 servermi na 3 000-plus ExpressVPN.

Rozdiel v počte serverov sa môže zdať veľký, ale s týmito mnohými si to pravdepodobne nevšimnete. Pokiaľ ide o konkrétne miesta, vplyv bude úplne závisieť od vašich potrieb. Ak požadujete prístup na konkrétne miesta, odporúčame vám pred prihlásením sa do niektorého zo zoznamov serverov ExpressVPN a NordVPN skontrolovať..

Až donedávna NordVPN ponúkala aj druhé umiestnenie servera vo Veľkej Británii, Manchester, ale odstránila ho s odvolaním sa na problémy s výkonom. Namiesto toho NordVPN pridal ďalšie londýnske servery.

Streaming & torrenting

ExpressVPN
NordVPN

Netflix Áno Áno
BBC iPlayer Áno Áno
Video Amazon Prime Áno Áno
Hulu Áno Áno
Streamovanie serverov žiadny žiadny
torrenting & P2P Áno Áno
HBO Áno Áno

Prístup spoločností NordVPN a ExpressVPN k streamovacím webom

Umožní vám ExpressVPN alebo NordVPN sledovať Netflix? Obaja áno.

Pokiaľ ide o streamovanie na väčšine zariadení, NordVPN a ExpressVPN sú ďaleko pred balíkom so spoľahlivým prístupom k streamovacím webom, ako sú Netflix, BBC iPlayer, Hulu, HBO, Amazon Prime Video a ďalšie..

Ani dedikované streamingové servery, ale naozaj ich nepotrebujú, pretože väčšina ich serverov v USA a Spojenom kráľovstve funguje dokonale. Ak máte niekedy problémy s nájdením správneho servera, je vám k dispozícii zákaznícky servis.

Obidve však majú svoje malé menšie chyby v tejto oblasti: ExpressVPN sa snaží o prístup k iPlayeru z Veľkej Británie, zatiaľ čo NordVPN má vo všeobecnosti veľmi zlý prístup k streamovaniu, ak je nainštalovaný na úrovni smerovača..

Zatiaľ čo ExpressVPN nepristupujúci k iPlayeru z Veľkej Británie môže byť nepohodlné, všetci používatelia vo Veľkej Británii, čo musia urobiť, musia vypnúť VPN alebo rozdeliť tunelový iPlayer mimo VPN a budú mať plný prístup k iPlayeru..

Neschopnosť streamovať s nainštalovaným programom NordVPN na úrovni smerovača je však potenciálne oveľa nepríjemnejšia a skutočne obmedzuje vašu schopnosť používať ju so zariadeniami, ako je Apple TV..

Je to veľmi špecifická aplikácia, ale ak chcete používať vašu sieť VPN, prerušte ponuku.

Bypassing cenzúra

poskytovateľ
ExpressVPN
NordVPN
Pracuje v Číne Áno Áno (ale menej často)
Pracuje v Rusku Áno Áno
Pracuje v Iráne Áno Áno
Pracuje v Turecku Áno Áno
Nástroje pre nejasnosti Áno Áno

Schopnosti ExpressVPN a NordVPN obísť cenzúru

Obe tieto siete VPN fungujú dobre v krajinách s agresívnou cenzúrou, napríklad v Turecku alebo Iráne, so svojimi vlastnými zabudovanými nástrojmi na potlačenie obchádzania národných brán firewall..

Pokiaľ ide o najťažšiu výzvu v oblasti cenzúry VPN, veľkej brány firewall v Číne, ExpressVPN vyjde na špičku. Vďaka značnému úsiliu zostáva najlepšou sieťou VPN, aby sa zabránilo detekcii čínskymi cenzormi.

NordVPN funguje aj v Číne, ale od zákroku VPN v Číne s menšou konzistentnosťou. Vieme, že niektorí používatelia mali problémy s pripojením na NordVPN v Číne. Jeho nástroje na zmätenie nie sú dostupné ani v systéme iOS, takže používatelia zariadení iPhone môžu mať problémy s ochranou.

šifrovanie & zabezpečenia

ExpressVPN
NordVPN

Protokoly VPN IKEv2 / IPSec, L2TP, OpenVPN, PPTP, SSTP IKEv2 / IPSec, OpenVPN
šifrovanie AES-256 AES-256
Hlavný vypínač Áno Áno
Ochrana pred netesnosťou DNS, IPv6, WebRTC DNS, IPv6, WebRTC
DNS prvej strany Áno Áno
IPv6 upchatý upchatý

Funkcie šifrovania a zabezpečenia ExpressVPN a NordVPN

ExpressVPN vychádza na vrchole vďaka svojmu vynikajúcemu nástroju na automatický výber protokolu. Pokiaľ máte povolenú funkciu, VPN vyberie najlepší zabezpečený protokol.

NordVPN sa nedávno zlepšil a ponúka jednoduché prepínanie medzi aplikáciami na prepínanie medzi šifrovacími protokolmi, ale ExpressVPN stále ponúka väčší výber.

Okrem toho ide o úzke spojenie medzi dvoma poskytovateľmi VPN, pretože obaja majú vynikajúce pokročilé funkcie.

Napríklad ExpressVPN poskytuje možnosť rozdelenia tunelov, ktorá vám umožňuje rozhodnúť sa, ktoré aplikácie sa pripoja k sieti VPN a ktoré nie..

Na druhej strane, NordVPN vám umožňuje smerovať váš webový prenos cez dva rôzne servery VPN, čím poskytuje ďalšiu vrstvu šifrovania (ktorú nazýva Double VPN)..

Obidve blokujú pripojenia IPv6 a chránia vás pred možným únikom IP alebo DNS. NordVPN uviedla, že v budúcnosti zavedie podporu pre IPv6, ale očakávame, že ExpressVPN urobí to isté, keď sa protokol nakoniec dostane do hlavného prúdu..

Zásady protokolovania & jurisdikcie

Anotovaná mapa znázorňujúca umiestnenie NordVPN a ExpressVPN

ExpressVPN
NordVPN

Denníky pripojenia Áno Áno
Protokoly aktivít žiadny žiadny
jurisdikcie Britské Panenské ostrovy Panama
Externe kontrolované Júl 2019 November 2018

Zásady a jurisdikcia protokolov ExpressVPN a NordVPN

Obidve VPN boli predmetom externých auditov na potvrdenie svojich protokolovacích politík. NordVPN od PwC v novembri 2018 a ExpressVPN tiež od PwC v júli 2019.

Tieto audity stanovili povzbudzujúci štandard pre dané odvetvie, ale iba potvrdzujú, že poskytovatelia VPN robia to, čo hovoria vo svojej politike protokolovania, nie sila týchto protokolovacích politík..

Zásady prihlásenia spoločnosti NordVPN zahŕňajú:

Snímka obrazovky politiky prihlásenia spoločnosti NordVPN

A ExpressVPN si nárokuje nasledujúce:

Snímka obrazovky politiky prihlásenia ExpressVPN

Ani jedno z týchto tvrdení nepokrýva celkový obraz; obe siete VPN uchovávajú niektoré údaje, ale povaha a rozsah týchto údajov nie sú rovnaké.

Aby sa obmedzil počet spojení od jednotlivého používateľa, NordVPN ukladá užívateľské meno a časovú pečiatku každého spojenia počas trvania relácie, ale tieto dáta sa vymažú do 15 minút po odpojení..

ExpressVPN ukladá o niečo viac informácií - dátumy pripojenia, výber umiestnenia servera a celkové množstvo údajov - av súčasnosti nie je jasné, ako dlho sa tieto údaje uchovávajú. Kvôli tomu, klasifikujeme NordVPN ako poskytovateľa bez protokolovania ale považujú ExpressVPN za mierne prestížny titul tohto prestížneho titulu.

Žiadna zo zhromaždených informácií však nie je osobne identifikovateľná a obaja poskytovatelia VPN sa nachádzajú v jurisdikciách priateľských k ochrane súkromia (Britské Panenské ostrovy pre ExpressVPN a Panama pre NordVPN), ktoré od nich nevyžadujú ukladanie akýchkoľvek informácií o používateľovi.

kompatibilita & Jednoduchosť použitia

ExpressVPN
NordVPN

Aplikácie pre stolné počítače Windows, Mac, Linux Windows, Mac, Linux
Mobilné aplikácie iOS, Android iOS, Android
Ďalšie aplikácie Android TV, Amazon Firestick Android TV, Amazon Firestick
Podpora smerovača Áno Áno
Predkonfigurované smerovače Áno Áno
Rozšírenia prehľadávača Chrome, Firefox, Safari Chrome, Firefox

Kompatibilita zariadení ExpressVPN a NordVPN

Spoločnosti NordVPN a ExpressVPN vedú na trhu v rozšírenej kompatibilite zariadení. Obaja majú aplikácie pre všetky hlavné operačné systémy. Obaja majú tiež podporu smerovača.

ExpressVPN aj NordVPN majú rozšírenia prehľadávača, majú však veľmi odlišné prístupy.

Rozšírenie ExpressVPN je skutočne ovládačom a na fungovanie budete potrebovať aplikáciu pre stolné počítače, takže nie je taká ľahká, ako si myslíte. Sme radi, že VPN môžete ovládať z okna vášho prehliadača, ale nejde o konvenčné rozšírenie.

Alternatíva, ktorú ponúka NordVPN, funguje ako samostatná služba, ale v skutočnosti je proxy, nie VPN a neposkytuje vám úplnú ochranu..

NordVPN má jednoduché, užívateľsky príjemné rozhranie s interaktívnou vizualizáciou máp svojich serverov. Toto je pekný trik, ktorý nevyhnutne neprináša veľa prístupu holých kostí ExpressVPN, ale určite neodpočíta nič.

Snímka obrazovky používateľského rozhrania spoločnosti NordVPN

PCV aplikácie NordVPN

Pokiaľ ide o pokročilé možnosti, dvaja poskytovatelia VPN prijímajú rôzne prístupy. ExpressVPN uvádza svoje nastavenia do samostatného okna možností, zatiaľ čo program NordVPN používa dizajn karty a prepínania.

Snímka obrazovky aplikácie ExpressVPN pre PC

Ponuka aplikácií a možností ExpressVPN PC

Všetky aplikácie ExpressVPN sú vybavené veľkým vypínačom a trochu iného v hlavnom okne. Základné rozhranie je do značnej miery identické naprieč zariadeniami, zatiaľ čo NordVPN sa výrazne líši.

To napríklad znamená, že karty NordVPN sa na našom testovacom telefóne iPhone cítia pochmúrne, ale nie na telefóne s Androidom.

Aplikácie pre Android a iPhone NordVPN vedľa seba

Aplikácie NordVPN pre Android (vľavo) a iOS (vpravo) vedľa seba

Bez ohľadu na to sú aplikácie oboch poskytovateľov VPN veľmi intuitívne na všetkých zariadeniach - aj keď používajú rôzne prístupy.

Zákaznícka podpora

ExpressVPN
NordVPN

Live chat 24/7 24/7
E-mailová podpora Áno Áno
Telefonická podpora žiadny žiadny
Online vedomostná základňa Áno Áno
Sprievodcovia nastavením Áno Áno
Video materiál Áno Áno

Možnosti zákazníckej podpory ExpressVPN a NordVPN

To nás vedie k zákazníckej podpore, ktorú vynikajú aj obaja poskytovatelia.

ExpressVPN a NordVPN majú komplexných online sprievodcov, čo je súčasť dôvodu, prečo sa dajú tak ľahko používať na širokom spektre zariadení. Majú tiež e-mail a 24/7 živý chat, ktoré sú veľmi užitočné od oboch poskytovateľov.

Títo poskytovatelia sa obracajú na krk a krk, pokiaľ ide o dostupné materiály služieb pre zákazníkov, s občasným prípadom, keď jeden má robustnejší online materiál pre konkrétnu tému. Ani jeden z nich nemá telefonickú podporu, čo je v tomto odvetví takmer štandard.

To všetko hovorí, že ExpressVPN si práve tu nárokuje víťazstvo, pretože jeho nepretržitý live rozhovor je neustále rýchlejší a pohodlnejší - aj keď iba.

cena & hodnota

ExpressVPN
NordVPN

Jeden mesiac $ 12,95 $ 11,95
Šesť mesiacov $ 9,99 N / A
12 mesiacov $ 6,67 $ 6,99
Dva roky N / A $ 4,99
Tri roky N / A $ 3,49

Mesačné náklady spoločností NordVPN a ExpressVPN na rôzne cenové plány s rôznou dĺžkou

Pokiaľ sa nechcete prihlásiť na trojročné predplatné VPN, medzi cenami ExpressVPN a NordVPN nie je veľa.

Sú to dve najväčšie VPN na tejto planéte a majú cenu, ktorá sa im zhoduje. Pri kratších predplatných ExpressVPN a NordVPN nie sú dostupné najlacnejšie VPN, ale určite tiež nie sú najdrahšie.

ExpressVPN v súčasnosti má obchod, ktorý vám dáva tri mesiace zadarmo na 12-mesačné predplatné, čo je veľká hodnota.

Dlhšie predplatné je miesto, kde sa NordVPN skutočne odlišuje. Pre tých, ktorí sú spokojní s trojročným záväzkom, je NordVPN jasným víťazom: jeho trojročný plán ponúka obrovské úspory - 70% zľava. Vďaka nízkej mesačnej cene 3,49 USD je to najlepšia dostupná VPN a naša lacná VPN.

Toto nie je malý záväzok a za trojročný balík budete musieť zaplatiť 125,64 USD vopred..

Roundup & verdikt

Je blízko, ale spoločnosť ExpressVPN v roku 2020 tvrdí, že víťazstvo je lepšou sieťou VPN.

Spoločnosť NordVPN má lepšie výsledky v politike a cene protokolovania, ale spoločnosť ExpressVPN je na prvom mieste v oblasti rýchlosti, obchádzania cenzúry, šifrovania, podpory zákazníkov a streamovania..

To znamená, že ak sa ocitnete odradení od cenovej značky: získajte NordVPN na dlhšom pláne pre najlepšiu hodnotu VPN na trhu.

Ak sa stále nerozmýšľate, nájdete úplné zhrnutie každej siete VPN v našich úplných recenziách ExpressVPN a NordVPN..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me