Routery VPN môžu byť skvelým riešením na pripojenie mnohých rôznych zariadení naraz. Naučte sa, ako nastaviť smerovač VPN na získanie trvalej ochrany VPN, v tomto komplexnom sprievodcovi smerovačmi VPN.

Dva znaky používajúce smerovač VPN s viacerými zariadeniami.

Contents

Čo je to smerovač VPN?

VPN router je WiFi router s nainštalovaným klientskym softvérom VPN. Smerovač šifruje všetok prenos odoslaný alebo prijatý prostredníctvom vašej siete Wi-Fi. To znamená, že môžete chrániť všetky svoje zariadenia naraz, bez inštalácie softvéru VPN na každé jednotlivé zariadenie.

Používanie siete VPN v počítači alebo smartfóne šifruje prenos z tohto jednotlivého zariadenia. Na druhej strane smerovač VPN zašifruje prenos v celej vašej sieti Wi-Fi, čím znižuje vaše šance na zachytenie bez ochrany.

To znamená, že všetky zariadenia pripojené k sieti Wi-Fi – počítače, tablety, smartfóny a inteligentné televízory – budú môcť súčasne pristupovať k serverom vašej siete VPN a udržiavať bezpečné a súkromné ​​pripojenie..

Čo je to smerovač VPN a ako fungujú?

Smerovač VPN šifruje prenos každého zariadenia vo vašej sieti Wi-Fi.

Routery je možné zakúpiť s predinštalovaným softvérom VPN alebo si ich môžete nainštalovať sami. Je však dôležité poznamenať, že nie všetky smerovače môžu podporovať softvér VPN a nie všetci poskytovatelia VPN môžu bežať na smerovači. Viac informácií nájdete v časti Sprievodca nastavením VPN smerovača.

Táto príručka sa zaoberá výhodami a nevýhodami používania smerovača VPN. Vysvetlíme, čo treba hľadať a presne, prečo by mohol byť smerovač VPN tým pravým riešením.

Ak ste sa už rozhodli kúpiť router VPN a potrebujete pomoc s jeho nastavením, prečítajte si kompletného sprievodcu inštaláciou siete VPN na vašom smerovači..

Aké sú výhody VPN smerovača?

Investovanie do smerovača VPN sa môže javiť ako veľký krok, ale môže ponúknuť niekoľko výhod, pokiaľ ide o bezpečnosť, súkromie a pohodlie.

Obrázok znázorňujúci výhody VPN smerovača.

1Vyvarujte sa obmedzeniam viacerých zariadení

Väčšina poskytovateľov VPN má obmedzený počet zariadení, ktoré sa môžete pripojiť naraz.

Ak je na vašom smerovači nainštalovaná sieť VPN, všetky zariadenia pripojené k sieti Wi-Fi budú chránené sieťou VPN a počíta sa iba ako jedno pripojenie..

Táto funkcia je užitočná najmä pre herné konzoly, prehrávače médií a zariadenia internetu vecí (IoT), z ktorých mnohé nemajú natívnu podporu pre klientsky softvér VPN..

2 Trvalá ochrana VPN

Služby VPN založené na prehľadávači vyžadujú, aby ste aktivovali pripojenie vždy, keď chcete začať novú reláciu. Ak používate smerovač VPN, nemusíte sa už nikdy starať o opätovné zapnutie siete VPN.

Po nastavení smerovača bude vaša sieť VPN v prevádzke trvalo bez ohľadu na to, aké zariadenie používate. Tým sa výrazne znižuje riziko, že sa niekedy chytí bez ochrany.

V posledných rokoch niektoré krajiny prijali novú legislatívu, ktorá núti poskytovateľov internetových služieb sledovať a ukladať históriu prehliadania. Toto je teraz povinné v Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch, Austrálii a v niektorých častiach Európy.

Zabezpečenie celej siete pomocou smerovača VPN je jedným z najlepších riešení tohto problému. Všetka prevádzka vo vašej sieti bude zabezpečená a šifrovaná medzi smerovačom a serverom VPN, takže váš poskytovateľ internetových služieb nebude mať absolútne žiadne informácie o histórii prehliadania..

3Zlepšená celková bezpečnosť

Inovácia smerovača je z bezpečnostného hľadiska dobrý nápad. Existuje niekoľko prípadov, keď úrady a zločinci zneužili zraniteľné miesta v smerovačoch, aby mohli špehovať ľudí alebo zhromažďovať ich citlivé údaje.

Ak používate smerovač VPN, všetky zariadenia pripojené k sieti Wi-Fi smerovača získajú výhody vašej siete VPN. To znamená, že ak máte hostí alebo chcete používať viac zariadení súčasne, bude všetka vaša prevádzka v predvolenom nastavení chránená.

4Layered VPN Services

Ak používate smerovač VPN, je oveľa jednoduchšie spustiť súčasne dve služby VPN. Do smerovača môžete nainštalovať jednu sieť VPN a druhú na plochu. Aj keď to určite ovplyvní rýchlosť vášho pripojenia, je to vynikajúci spôsob maximalizácie vašej ochrany v prípade, že jeden poskytovateľ VPN bude ohrozený únikom alebo zlyhaním..

Aké sú nevýhody smerovača VPN?

Routery VPN sa môžu javiť ako skvelé riešenie ochrany súkromia na internete a do určitej miery sú. Ale oni prídu za cenu, a to nielen finančné.

Obrázok znázorňujúci nevýhody smerovača VPN.

1 Nedostatok flexibility

VPN routery sú určené pre ochranu súkromia. Po nastavení nie je také ľahké zmeniť nastavenia, ako keď je softvér VPN nainštalovaný na úrovni zariadenia. Je oveľa ťažšie rýchlo zapnúť a vypnúť sieť VPN alebo zmeniť umiestnenie servera.

Z tohto dôvodu nie sú smerovače VPN ideálne na veci ako geo-spoofing, anti-cenzúra alebo odblokovanie obsahu. Tieto situácie si vyžadujú oveľa väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o to, kedy chcete zapnúť svoju sieť VPN a kde sa chcete pripojiť.

Podobne, ak hľadáte streamovanie obsahu, môže byť jednoduchšie nainštalovať softvér VPN priamo do preferovaného zariadenia.

Mnoho služieb priamo blokuje VPN bez toho, aby venovali pozornosť tomu, odkiaľ prenos pochádza. Ak je vaša sieť VPN neustále aktivovaná, môže to spôsobiť problémy.

Môžete dokonca mať ťažkosti s prístupom k obsahu, ktorý je bežne dostupný vo vašej oblasti. Napríklad, ak ste v USA a pripojíte svoj smerovač VPN k britskému serveru, pravdepodobne nebudete mať prístup k USA Netflix alebo iným miestnym platformám.

  So installieren Sie ein VPN auf Kodi

2Komplikované nastavenie

Inštalácia VPN na domáci smerovač môže byť náročná a časovo náročná, najmä pre začiatočníkov.

Väčšina spoločností VPN má návody na pomoc svojim zákazníkom počas inštalačného procesu a mnoho z nich má tiež podporu živého chatu. Ak máte problémy, prečítajte si nášho sprievodcu inštaláciou VPN na vašom smerovači.

Druhou možnosťou je jednoducho kúpiť vopred nakonfigurovaný smerovač. Je to omnoho jednoduchšie a získate rýchlejší prehľadávanie v súkromí, ale vráti vás o niekoľko stoviek dolárov. Viac informácií o tejto možnosti nájdete v nasledujúcej kapitole tejto príručky.

3Znížené rýchlosti pripojenia

Prevádzka všetkej vašej prevádzky prostredníctvom VPN znamená, že vaše rýchlosti budú trvalo nižšie.

Aj keď si kúpite smerovač vyššej kategórie vybavený jednou z najrýchlejších sietí VPN na trhu, prirodzene dôjde k určitému spomaleniu v porovnaní s neobmedzeným (a nechráneným) pripojením. To platí najmä v prípade, ak k rovnakému smerovaču VPN pripojíte viac zariadení.

4Slabé miesta pre bezpečnosť

Nevýhodou použitia VPN na úrovni smerovača je to, že prenos medzi vašimi zariadeniami a smerovačom nie je šifrovaný.

Toto nie je príliš veľký problém, ak poznáte a dôverujete všetkým, ktorí používajú vašu domácu sieť. Predstavuje však bezpečnostné riziko, ak cudzinec alebo tretia strana získa prístup.

Ako nastaviť smerovač VPN: Pre-Flashed vs. Unflashed

Ak sa rozhodnete investovať do smerovača VPN, jedným z najväčších rozhodnutí, ktoré musíte urobiť, je kúpiť si pre-blysol, VPN s podporou, alebo unflashed router.

„Blikanie“ znamená nainštalovať nový firmvér, čo je operačný systém smerovača, ktorý určuje, čo môže a nemôže robiť..

Obrázok znázorňujúci rôzne typy VPN smerovača.

Tu sú zhrnuté všetky tri možnosti:

 1. Kúpte si vopred smerovaný VPN smerovač. Tieto smerovače sa dodávajú s predinštalovaným VPN. Táto možnosť je rýchla a ľahká, ale zvyčajne je drahšia.
 2. Kúpte si smerovač s podporou VPN. Tieto smerovače natívne podporujú možnosti VPN, takže nebudete musieť inštalovať nový firmvér s podporou VPN. Stále však budete musieť nainštalovať VPN podľa vášho výberu.
 3. Flash existujúci router s firmvérom VPN. Toto je najzložitejšia možnosť. Môžete ušetriť peniaze na novom hardvéri, ale budete musieť nainštalovať firmvér VPN ručne.

Rozdiel medzi týmito možnosťami je jednoduchý: smerovače, ktoré sú pred bleskom, už majú nainštalovanú sieť VPN. Nevyprázdnené smerovače budú vyžadovať manuálnu inštaláciu siete VPN. Prvá možnosť vás zvyčajne bude stáť o niečo viac, ale všetku prácu vám vyradí z rúk – stačí ju zapojiť a ísť.

Ak máte smerovač ako súčasť vášho internetového balíka, je nepravdepodobné, že budete môcť nainštalovať sieť VPN na toto presné zariadenie. Väčšina poskytovateľov internetových služieb teraz poskytuje svojim zákazníkom kombinované zariadenia, ktoré fungujú ako modem a smerovač. V takom prípade budete musieť kúpiť nový smerovač s podporou VPN a pripojiť ho k aktuálnemu zariadeniu.

Teraz každú z týchto možností podrobne popíšeme.

1 smerovače s bleskom

Predzábleskové smerovače sú najjednoduchšou možnosťou v takmer každej situácii. Prichádzajú s predinštalovaný VPN, čo vám umožní vyhnúť sa zložitému procesu inštalácie nového softvéru alebo firmvéru.

Nákup routera VPN s predbleskom zvyčajne stojí trochu viac, ale všetku prácu vám to vyťaží z rúk – stačí ho zapojiť, zadať svoje prihlasovacie údaje a ísť.

Služby ako FlashRouters sa budú zaoberať procesom inštalácie za vás a poskytnú zariadenie, ktoré je kompletné s vybraným firmvérom a službami VPN. Nájdete tiež smerovače, ktoré sú špeciálne nakonfigurované pre určitých poskytovateľov VPN, čo je vynikajúce, ak už máte predplatné VPN.

Snímka obrazovky smerovačov VPN nakonfigurovaných pre konkrétnych poskytovateľov VPN.

Výber smerovačov, ktoré sú predkonfigurované pre ExpressVPN.

FlashRouters a niektorí poskytovatelia VPN tiež poskytujú špecializované aplikácie na zjednodušenie procesu pripojenia vašej domácej siete k VPN. Tieto aplikácie vytvárajú vlastné rozhranie, ktoré zjednodušuje proces konfigurácie a umožňuje vám ľahko prepínať medzi servermi, poskytovateľmi VPN a možnosťami konfigurácie.

Tieto aplikácie budú fungovať s poprednými modelmi smerovačov vrátane serverov Linksys WRT32X, Netgear R6400 a Asus RT-AC5300..

Smerovače s povoleným 2VPN

Druhou možnosťou je zakúpenie nového smerovača, ktorý je už kompatibilný so softvérom VPN. Tieto zariadenia sa dodávajú Predinštalovaný firmvér s podporou VPN, čo vám umožní nakonfigurovať VPN podľa vášho výberu a okamžite sa pripojiť k ich serverom.

Toto je voľba pre vás, ak:

  • Kúpili ste si Flashrouter, ktorý nebol predkonfigurovaný so serverom VPN.
  • Chcete nakonfigurovať smerovač VPN s iným serverom VPN.

Ak chcete zistiť, či váš aktuálny smerovač bude pracovať so softvérom VPN, prečítajte si príručku smerovača alebo vyhľadajte číslo modelu online.

Pretože tieto smerovače už podporujú sieť VPN, nebudete musieť inštalovať nový firmvér alebo prepájať smerovač s ďalším zariadením. Jednoducho si zakúpte predplatné VPN a smerovač s podporou VPN, postupujte podľa pokynov na konfiguráciu od vybraného poskytovateľa VPN a potom môžete zariadenie nakonfigurovať na server VPN..

Medzi obľúbené značky, ktoré poskytujú smerovače s podporou VPN, patria ASUS, Linksys a Netgear. Linksys WRT3200ACM a Netgear R6400 sú populárne modely, ktoré ponúkajú dobrú hodnotu za peniaze.

  Ako odblokovať webové stránky: 10 a viac jednoduchých spôsobov prístupu k obmedzenému obsahu

Ak vyberiete túto možnosť, mali by ste zvážiť, ktoré protokoly VPN router podporuje a či je možné v prípade potreby blikať novým firmvérom. Najnovšie smerovače s podporou VPN zvyčajne podporujú protokol OpenVPN, čo znamená, že môžete nainštalovať akúkoľvek službu VPN, ktorá tiež používa OpenVPN. Našťastie tento protokol prichádza ako štandard so všetkými užitočnými službami VPN.

3Unflashed

Ak váš smerovač v súčasnosti nie je kompatibilný so softvérom VPN, ale je kompatibilný s firmvérom VPN, budete ho musieť flash. Toto je dlhší proces, ktorý bude závisieť od typu príslušného smerovača. Presný postup nájdete v našom sprievodcovi inštaláciou VPN na smerovači.

Ručné blikanie smerovača novým firmvérom vám umožní nainštalovať softvér VPN podľa vášho výberu. To vám môže ušetriť peniaze, ale vyžaduje si trochu technického know-how.

Dva najobľúbenejšie typy firmvéru smerovača VPN sú Tomato a DD-WRT. Jedná sa o nezávislé, open-source systémy, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť online.

Screenshot z webovej stránky firmvéru Tomato.

Tomato je open-source firmware s podporou VPN pre smerovače.

DD-WRT aj Tomato vám poskytujú rozhranie na ovládanie šírky pásma, zvýšenie dosahu siete WiFi, používanie rôznych protokolov VPN a oveľa viac. Viac informácií o rozdieloch medzi týmito vlastnými možnosťami firmvéru nájdete v tomto článku.

Je potrebné si uvedomiť, že blikajúci firmvér smerovača nie je pre slabé srdce. Môže to mať za následok nefunkčný smerovač so zrušenou zárukou. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu ručnou inštaláciou VPN na vašom smerovači.

Špecifikácie smerovača VPN

Ak sa rozhodnete kúpiť nový smerovač – predbleskovaný, s podporou VPN alebo inak – je dôležité, aby ste presne pochopili, čo každý model môže ponúknuť. Ak už máte router VPN a potrebujete si zvoliť sieť VPN, môžete prejsť priamo na článok Ako vybrať sieť VPN pre svoj smerovač..

Rovnako ako notebooky a smartfóny, aj každý model routeru má rôzne funkcie, ktoré ovplyvnia jeho výkon. Zvážte nasledujúce špecifikácie:

WiFi štandard

„WiFi štandard“ každého smerovača sa na zariadení zobrazí ako kód začínajúci číslom 802.11 a potom písmenom. Tieto štandardy sa vzťahujú na skupinu protokolov, ktoré rozhodujú o tom, ako bude vaša sieť WiFi fungovať, a sú aktualizované každých niekoľko rokov.

Na tom skutočne záleží, je list, ktorý nasleduje po čísle „802.11“. Staršie smerovače budú mať písmeno „b“ alebo „g“: malo by sa im vyhnúť, pretože ich vek znamená, že nebudú schopní dosiahnuť najnovšie rýchlosti.

Novšie modely majú znak „n“, čo znamená, že podporujú najvyššiu rýchlosť 300 Mb / s. To, čo skutočne chcete, je zariadenie, ktoré podporuje štandard 802.11ac. Toto je najnovší spotrebiteľský štandard, ktorý umožňuje prenosové rýchlosti 1,3 Gbps.

Aj keď váš poskytovateľ internetu neponúka také vysoké rýchlosti, vyššia najvyššia rýchlosť na vašom smerovači znamená, že všetky vaše zariadenia doručia stiahnutia, ktoré sú také rýchle, ako umožňuje vaše pripojenie.

Frekvenčné pásma

Väčšina smerovačov ponúka bezdrôtové frekvenčné pásmo 2,4 GHz alebo 5 GHz. Toto číslo predstavuje rýchlosť, akou sa údaje odosielajú a prijímajú zariadeniami pripojenými k vašej sieti.

Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma frekvenciami bude rozsah pripojenia a rýchlosť, ktorú poskytuje každé pásmo. Zjednodušene povedané, 2,4 GHz ponúka pomalšie rýchlosti na väčšie vzdialenosti, zatiaľ čo 5 GHz ponúka vyššie rýchlosti na kratšie vzdialenosti.

Vaša celková rýchlosť širokopásmového pripojenia bude stále obmedzená bez ohľadu na to, ktoré pásmo používate. To znamená, že 5 GHz pravdepodobne zabezpečí toto širokopásmové pripojenie rýchlejšie ako 2,4 GHz.

Je potrebné poznamenať, že frekvencia 2,4 GHz môže tiež trpieť rušením, ak je v sieti veľa zariadení. Je to preto, že tam je menej zariadení schopných používať 5 GHz, čo spôsobuje preplnenie pásma 2,4 GHz. V tomto článku sa môžete dozvedieť viac o bezdrôtových frekvenciách.

Maximálna rýchlosť

Štandard a frekvencia WiFi nie sú jediné faktory, ktoré určujú rýchlosť smerovača.

Smerovač častejšie uvedie svoju maximálnu rýchlosť priamo. Nič technické, aby ste sa sem dostali – pozrite sa na najvyšší možný počet vo vašom cenovom rozpätí. Ak sa chcete dozvedieť viac o rýchlostiach bezdrôtového smerovača, prečítajte si tohto užitočného sprievodcu.

Počet portov

To, že váš smerovač je bezdrôtový, neznamená, že sa stále nemôžete pripojiť k internetu staromódnym spôsobom.

Väčšina smerovačov VPN sa dodáva s ethernetovými portami pre káblové pripojenie. Toto je najjednoduchší spôsob, ako zaručiť rýchlosť a spoľahlivosť – ak nie vždy najvhodnejší spôsob.

Zvyčajne majú tiež port USB alebo dva. Môžete ich použiť na premenu inak káblovej tlačiarne na tlačiareň WiFi alebo na pripojenie zdieľaného sieťového disku k pripojeniu externého úložného zariadenia.

Koľko stojí smerovač VPN?

Cena routerov VPN sa môže líšiť v závislosti od vašich potrieb. Pokročilí používatelia a profesionáli majú vždy možnosti, ale odporúčame vám zvoliť si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti a požiadavkám vašej siete.

  Sådan installeres en VPN på Apple TV

Majte na pamäti, že ako smerovače so zdokonaleným vybavením v porovnaní so štandardnými WiFi smerovačmi, VPN smerovače sú od začiatku drahšie. najlacnejšie možnosti budú stáť okolo 130 dolárov, zatiaľ čo špičkové modely môžu stáť viac ako 500 dolárov.

Po zakúpení smerovača VPN je cena mesačného predplatného siete VPN veľmi rozumná, a to aj v prípade, že používate popredného poskytovateľa služieb, ako je NordVPN alebo súkromný prístup na internet. Je to malá cena, ktorá platí za pokoj.

Ako si vybrať VPN pre váš smerovač

Obrázok smerovača VPN s rôznymi poskytovateľmi VPN.

Aj keď si kúpite predkonfigurovaný smerovač, budete si stále musieť zakúpiť predplatné VPN.

Keď sa rozhodnete, ako nastaviť smerovač VPN, musíte sa rozhodnúť, ktorý poskytovateľ VPN plánujete použiť. Ak už platíte za predplatné siete VPN, máte pred sebou ešte niekoľko krokov. Ak nie, budete musieť urobiť nejaký výskum.

Populárne siete VPN ako ExpressVPN alebo NordVPN sa dajú ľahko nainštalovať na smerovače Tomato alebo DD-WRT. Ostatní poskytovatelia, ako napríklad TunnelBear alebo Hotspot Shield, nie sú takí jednoduchí. Pred zakúpením predplatného vždy skontrolujte, či služba VPN podporuje pripojenia smerovača.

Po overení, či váš poskytovateľ VPN podporuje pripojenia smerovača, sa oplatí skontrolovať, či je zvyšok služby úplne nový..

Zvážte nasledujúce kritériá:

 • Rýchlosť pripojenia
 • Online podpora
 • Zásady protokolovania
 • Umiestnenie servera

Začnite tým, že preskúmate rýchlosti pripojenia poskytovateľa a sieť podpory. Vaša sieť VPN sa postará o všetko od streamovania až po hranie hier – často na viacerých zariadeniach naraz – je preto dôležité, aby ste si vybrali poskytovateľa, ktorý ponúka požadovaný výkon. Podobne aj silná podpora online pomôže postarať sa o všetky problémy s inštaláciou.

Ďalej sa oplatí venovať presný čas tomu, aby ste presne pochopili, ktoré údaje váš poskytovateľ VPN zaznamenáva a ako dlho sú uložené. Niektoré zásady protokolovania VPN môžu byť zavádzajúce, preto sa oplatí prečítať si všetky pravidlá ochrany osobných údajov.

Nakoniec skontrolujte zoznam serverových umiestnení poskytovateľa VPN. Je dôležité, aby ste sa dokázali pripojiť k miestam, ktoré potrebujete. Ak sa snažíte nájsť tieto informácie alebo nemáte čas na tento prieskum sami, môžete si prečítať naše recenzie najlepších sietí VPN z roku 2023.

Výber VPN pre smerovač s predzábleskom

Prekvapujúci počet veľkých poskytovateľov ponúka svoje VPN na vopred smerovaných smerovačoch. Obľúbené možnosti zahŕňajú:

 • ExpressVPN
 • HideMyAss
 • IPVanish
 • NordVPN
 • Súkromný prístup na internet
 • PureVPN
 • SaferVPN
 • Windscribe
 • Cyberghost
 • Schovaj ma
 • IVPN
 • Perfektné súkromie
 • Súkromná sieť VPN
 • ProtonVPN
 • VPNArea
 • VyprVPN

Podrobné prehľady všetkých týchto služieb VPN – vrátane informácií o ich zásadách protokolovania, umiestneniach serverov a maximálnych rýchlostiach – nájdete v časti Recenzie VPN.

Ak už máte predplatenú niektorú z týchto služieb, máte výhodu. Všetko, čo musíte urobiť, keď si zakúpite a pripojíte predbleskovaný smerovač, sa prihlásite do svojho účtu.

Ak by ste radšej použili iného poskytovateľa, nie je to problém. Firmvér DD-WRT umožňuje ručnú konfiguráciu takmer všetkých sietí VPN, ktoré používajú protokoly OpenVPN alebo PPTP. To znamená, že ak si kúpite smerovač od služby, ako je FlashRouters, ale nechcete používať jednu z VPN uvedených v jeho aplikácii, môžete namiesto toho nainštalovať inú..

Nezabudnite však, že v tejto situácii budete musieť svoju VPN nakonfigurovať manuálne a nebudete môcť používať žiadne z ďalších funkcií aplikácie, ako je zmena umiestnenia servera alebo zapnutie a vypnutie VPN. Viac informácií o tom, ako ručne nakonfigurovať smerovač VPN, nájdete v našej inštalačnej príručke smerovača VPN.

Výber VPN pre smerovač s podporou VPN

Ak váš poskytovateľ VPN neponúka vopred smerovaný smerovač, je to v poriadku. Uistite sa, že VPN podporuje OpenVPN a potom si zakúpte smerovač s firmvérom, ktorý tiež podporuje rovnaký protokol. Potom si to môžete sami nastaviť.

Je potrebné poznamenať, že určité služby VPN budú fungovať iba s konkrétnymi modelmi smerovačov. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, navštívte webovú stránku vybraného poskytovateľa alebo sa obráťte na jeho podporu.

Niektorí poskytovatelia VPN ponúkajú zjednodušený proces inštalácie s jednoduchými sprievodcami online. Napríklad NordVPN má podrobné návody pre smerovače pre každý smerovač a firmvér, ktorý podporujú.

Ak je váš smerovač už kompatibilný s vašou sieťou VPN, stačí sa prihlásiť a nakonfigurovať ho na pripojenie k serverom poskytovateľa VPN. Podrobnejšie pokyny nájdete v našej Sprievodcovi inštaláciou VPN smerovača.

Sú smerovače VPN užitočné?

Ak sa rozhodnete nainštalovať smerovač VPN, môže to byť veľký krok, ak ste zvyknutí na jednoduché aplikácie alebo VPN založené na prehliadači. Ak však máte veľa zariadení a naozaj sa zaujímate o súkromie svojej domácej siete, môže to byť pre vás tá správna voľba.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me