Na odblokovanie webových stránok môžete použiť sieť VPN alebo proxy. Na ochranu vášho súkromia sa však nemôžete spoliehať na server proxy. V tejto príručke sa pozrieme na rozdiel medzi VPN a proxy serverom a vysvetlíme výhody a nevýhody oboch.

Ilustrácia dvoch ľudí, ktorí si vyberajú medzi VPN a proxy.

VPN a proxy servery sú skvelými nástrojmi na skrytie vašej adresy IP a prístup k blokovanému obsahu. Mnoho ľudí na nich odkazuje vzájomne zameniteľne, pretože pomáhajú dosiahnuť podobné ciele. Spôsob, akým tieto ciele dosahujú, je však úplne iný.

Proxy a VPN používajú vzdialený server na skrytie vašej adresy IP a na to, aby vyzerala, akoby ste prehliadali z iného umiestnenia..

Zatiaľ čo oba nástroje môžu skryť vašu polohu, úroveň súkromia, zabezpečenia, a anonymita ponúkajú sa veľmi líši.

Ak chcete odblokovať web alebo skryť svoju IP adresu a záleží vám na súkromí a zabezpečení online, musíte sa uistiť, že pre danú úlohu používate správny nástroj..

V tejto príručke sa pozrieme na rozdiel medzi proxy serverom a VPN. Pokrývame potenciálne riziká a presne vysvetlíme, kedy by ste mali každú možnosť použiť.

Na priame porovnanie môžete preskočiť priamo do našej tabuľky porovnania VPN verzus proxy.

Contents

Čo je proxy a ako to funguje?

Proxy server funguje ako prostredník medzi vami a webom, ktorý navštevujete.

Ak používate proxy, vaša internetová prevádzka bude prúdiť cez proxy server na ceste k požadovanej webovej adrese. Proxy server bude pripojte sa na web vo vašom mene, načítať obsah webovej stránky a potom vám tieto informácie preposlať.

Schéma fungovania proxy servera

Hlavnou výhodou použitia servera proxy je to, že ste vy nepripájajte sa priamo na navštívené webové stránky. Ak je nakonfigurovaná správne, znamená to, že webové stránky neuvidia vašu osobnú adresu IP. Namiesto toho uvidia IP adresu a umiestnenie proxy servera, pričom vaše skutočné umiestnenie zachováva tajomstvo.

To znamená, že na prístup k webovým serverom, ktoré sú geograficky obmedzené, môžete použiť proxy server nachádzajúci sa v inej krajine. Niektorí proxy servery vám dokonca umožňujú vybrať si miesto, z ktorého sa chcete pripojiť.

Vďaka tomu sú servery proxy skvelé pre jednoduché úlohy, ako je napríklad pozeranie videí obmedzených na región alebo obtokové bloky na konkrétnej webovej stránke.

Väčšina ľudí používa webové proxy vo svojom internetovom prehliadači. Jednoducho zadáte adresu URL, ktorú chcete navštíviť, a dostanete sa tam v tom istom okne prehliadača.

Webový proxy server:

 • Slúži ako sprostredkovateľ medzi vami a webom, ktorý navštevujete
 • Skryte svoju IP adresu z navštívenej webovej stránky
 • Vynechajte geografické obmedzenia na konkrétnej webovej stránke
 • Blokujte bloky adresy IP na konkrétnej webovej stránke

Dobré proxy servery môžu tiež zlepšiť výkon ukladaním kópií webovej stránky na miestnej úrovni. To znamená, že ak sto ľudí súčasne požiada o rovnakú webovú stránku, proxy server potrebuje na túto webovú stránku poslať iba jednu žiadosť. Tento proces sa nazýva proxy cache.

Proxy fungujú iba na úrovni aplikácie, čo znamená, že presmerujú iba prenos prichádzajúci z prehliadača, s ktorým používate proxy. Ešte dôležitejšie je, že väčšina proxy serverov nešifrujte vašu komunikáciu.

Žiadne šifrovanie znamená, že posielate svoje požiadavky ako obyčajný text. Každý, kto sleduje, bude môcť zhromažďovať vaše používateľské mená, heslá a aktivity prehliadania.

Aký je rozdiel medzi proxy a VPN?

hlavné rozdiely medzi proxy a VPN sú:

 1. šifrovanie. Sieť VPN zašifruje vašu komunikáciu, aby vás chránila pred sledovaním ISP, vládnym dohľadom a špionážou v otvorených sieťach. Väčšina serverov proxy nešifruje vašu komunikáciu, preto by ste ich nemali používať na manipuláciu s citlivými údajmi.
 2. krytie. Vo vašom zariadení sú nainštalované siete VPN a presmerujú všetku vašu komunikáciu vrátane akýchkoľvek aplikácií na pozadí. Server proxy zvyčajne presmeruje prenos iba jedného konkrétneho okna.
 3. cena. Udržiavanie spoľahlivej siete VPN je drahé, takže dobrá služba VPN sa zvyčajne priplatí. Kým bezplatné služby VPN existujú, často prichádzajú s obmedzeniami údajov, pomalými rýchlosťami alebo rušivými politikami protokolovania. Naopak, webové proxy sú väčšinou zadarmo.
 4. bezpečnosť. VPN aj proxy servery môžu byť nebezpečné. Server proxy s nízkou kvalitou alebo sieť VPN vás môžu vystaviť škodlivým skriptom, malvéru a agresívnej reklame. Niektoré servery proxy a VPN dokonca existujú s jediným cieľom sledovania vašej online aktivity. Viac informácií o nebezpečenstvách bezplatných služieb VPN sa dozviete v našom bezplatnom indexe rizika VPN.
 5. podpora. Služby VPN spravujú zvyčajne veľké spoločnosti s finančnou motiváciou poskytovať čo najlepšie služby. Z tohto dôvodu bývajú spoľahlivejšie ako servery proxy a často majú silný systém podpory zákazníkov. Proxy sú zvyčajne oveľa menšie operácie bez skutočnej podpornej siete.
 6. rýchlosť. Šifrovanie údajov a presmerovanie vašej prevádzky pomocou VPN môže trochu znížiť rýchlosť vášho pripojenia. Najrýchlejšie siete VPN na trhu by však mali mať zanedbateľný vplyv. Dobrý server proxy môže niekedy ponúknuť lepší celkový výkon vďaka ukladaniu webových stránok do vyrovnávacej pamäte.

VPN a proxy servery sa väčšinou veľmi líšia súkromia, zabezpečenia, a podpora. Sieť VPN zašifruje všetok prenos odoslaný z vášho zariadenia, zatiaľ čo server proxy presmeruje iba prenos odoslaný z okna prehľadávača..

  Proxy vs. VPN: Hvad er forskellen?

VPN vytvorí súkromný a bezpečný tunel medzi zariadením a webom alebo aplikáciou, ktorú navštevujete.

VPN presmeruje vašu komunikáciu prostredníctvom súkromného servera podľa vášho výberu a potom na webovú stránku, ktorú chcete navštíviť. tvoj IP adresa sa zmení a vaše údaje prehliadania nebudú prepojené s vašou skutočnou polohou, takže všetko, čo robíte online, bude oveľa súkromnejšie.

V závislosti od vášho poskytovateľa VPN si budete môcť vybrať z desiatok až stoviek Umiestnenie servera VPN okolo sveta. To znamená, že môžete prinútiť webové stránky, aby si mysleli, že prehliadate konkrétne mesto alebo krajinu.

Na rozdiel od proxy serverov však VPN funguje na na úrovni zariadenia. To znamená, že bude chrániť a presmerovať všetka premávka pochádzajúce zo zariadenia, nielen prenos prichádzajúci z okna prehliadača.

Dôležitejšie je, že VPN tiež šifruje váš internetový prenos a bráni tretím stranám, ako je váš poskytovateľ internetových služieb (ISP), monitorovať vašu aktivitu prehliadania. Z tohto dôvodu sú VPN považované predovšetkým za nástroje ochrany osobných údajov.

Naopak, proxy servery sú nepovažuje sa za nástroje ochrany osobných údajov. Hoci môžu zakryť vašu IP adresu, nešifrujú vašu komunikáciu. Ktokoľvek si prezerá vaše údaje skôr, ako sa dostane na server proxy – napríklad poskytovateľ internetových služieb -, môže presne vidieť, čo robíte.

Je dôležité si uvedomiť, že poskytovatelia sietí VPN aj proxy môžu protokolovať údaje o používateľoch, ako sú adresy IP, požiadavky DNS a časové značky pripojenia. Tieto informácie potom môžu byť postúpené orgánom činným v trestnom konaní, inzerentom alebo iným tretím stranám. Ak chcete, aby bola vaša online aktivita skutočne súkromná, vyhľadajte poskytovateľa VPN s prísnymi zásadami neprihlásenia.

Čo je lepšie: VPN alebo proxy?

Proxy servery sú vynikajúcou voľbou, ak potrebujete dočasné riešenie, zatiaľ čo VPN majú širšiu škálu dlhodobých aplikácií na ochranu súkromia a zabezpečenia..

Ak napríklad chcete odblokovať Netflix, je lepšie používať VPN.

Tu je tabuľka rýchleho porovnania, ktorá ukazuje výhody a nevýhody každej možnosti:

Porovnávacia tabuľka VPN verzus proxy

V tejto časti sa podrobne venujeme výhodám a nevýhodám proxy serverov a VPN. Ak chcete preskočiť tieto klady a zápory, môžete prejsť priamo na náš prehľad toho, ktorý nástroj by ste mali použiť.

Výhody servera proxy

Ilustrácia znázorňujúca výhody proxy servera.

 1. Jednoduché nastavenie. Väčšina serverov proxy vyžaduje veľmi malú konfiguráciu. Pomocou webového servera proxy jednoducho zadáte adresu URL, ktorú chcete navštíviť, a dostanete sa tam v tom istom okne prehliadača.
 2. rýchlosť. Proxy proxy majú zvyčajne veľmi malý vplyv na výkon, pretože nešifrujú vaše údaje. Z tohto dôvodu predstavujú veľmi rýchly spôsob, ako obísť obmedzenia na konkrétnych webových stránkach.
 3. Skryje vašu IP adresu. Ak je správne nakonfigurovaný, dobrý proxy server skryje vašu IP adresu z navštíveného webu.
 4. zadarmo. Väčšina proxy serverov je zadarmo používať. Neexistujú žiadne náklady na šírku pásma a iba trochu viac latencie.

Nevýhody servera proxy

Ilustrácia znázorňujúca nevýhody proxy servera.

 1. protokolovanie & malware. Niektorí servery proxy zaznamenávajú aktivitu používateľov a adresy IP, zatiaľ čo iní zarábajú peniaze vložením reklám alebo škodlivého softvéru na webové stránky. Podobne transparentný server proxy odošle serveru vašu IP adresu a umiestnenie. Viac sa o tom môžete dozvedieť v záverečnej kapitole tejto príručky.
 2. Žiadne šifrovanie. Väčšina serverov proxy nebude šifrovať vaše údaje. Znamená to, že váš poskytovateľ internetových služieb, vláda alebo ktokoľvek, kto vo vašej sieti nadväzuje, uvidí vašu aktivitu prehliadania.
 3. Application-Specific. Proxy sú špecifické pre jednotlivé aplikácie: presmerujú iba prenos odoslaný z okna prehľadávača, ktoré používate.
 4. Žiadna podpora. Pretože väčšina z nich je zadarmo na používanie, serverom proxy zvyčajne chýbajú pokročilé funkcie a sieť na podporu zákazníkov vysokokvalitnej siete VPN.
 5. Výhody VPN

  Ilustrácia znázorňujúca výhody VPN vs Proxy

  1. šifrovanie. VPN chránia vaše súkromie šifrovaním vašich údajov, takže sú nečitateľné pre vášho poskytovateľa internetových služieb alebo kohokoľvek, kto špehuje vo vašej sieti.
  2. Skryje vašu IP adresu. VPN vám priradí novú adresu IP vo vami vybranom umiestnení. To vám umožní obísť cenzúru alebo geografické obmedzenia určitého obsahu.
  3. Pokročilé vlastnosti. Mnoho sietí VPN prichádza s pokročilými funkciami vrátane blokátorov reklamy, zabíjačiek a zmätenosti. Často vám môžu pomôcť ďalej chrániť vaše súkromie.
  4. Ochrana v sieti. VPN zašifrujú a presmerujú všetok prenos odoslaný do az vášho zariadenia, vrátane všetkých aplikácií bežiacich na pozadí.
  5. Zodpovední poskytovatelia. Väčšina sietí VPN prichádza s vyhradeným systémom podpory zákazníkov pre prípad, že narazíte na problémy.

  Nevýhody VPN

  Ilustrácia znázorňujúca nevýhody VPN oproti proxy

  1. Variácia kvality. Používanie siete VPN zadarmo môže byť niekedy nebezpečnejšie ako použitie siete VPN vôbec. Niektoré z najnebezpečnejších bezplatných služieb môžu zhromažďovať a zdieľať vaše údaje prehliadania alebo injektovať do zariadenia malware.
  2. Pravidlá protokolovania. Ochrana osobných údajov ponúkaná službou VPN bude závisieť od ich protokolovacej politiky. Niektoré siete VPN môžu zhromažďovať identifikačné informácie, ako sú adresy IP alebo časové značky pripojenia, ktoré sa môžu použiť na identifikáciu používateľov.
  3. Pomalšie rýchlosti. VPN môže spomaliť vaše rýchlosti pripojenia kvôli režijným nákladom zavedeným šifrovacími protokolmi. Toto je zanedbateľné v prípade kvalitných poskytovateľov: čím lepší je protokol VPN a vzdialený hardvér, tým menšie sú režijné náklady.
  4. Drahší. Dobrá VPN vás bude stáť malé mesačné predplatné.

  Kedy by som mal používať sieť VPN alebo proxy?

  Obrázok rozhodnutia medzi VPN vs proxy.

  Ak potrebujete skryť svoju IP adresu alebo rýchlo odblokovať web, mali by ste použiť proxy. Pokiaľ však ide o citlivé údaje a vážne súkromie, je lepšie používať VPN.

  Kedy použiť proxy

  Ak potrebujete rýchlo obísť blokovaný web a nechcete sa pred nikým skryť, použite proxy. Môžete vložiť URL do proxy servera HTTPS a pristupovať na túto stránku ako jednorazové. Väčšina z nás môže na tomto základe tolerovať reklamy a pomalé rýchlosti.

  To znamená, že servery proxy sú často nespoľahlivé, postrádajú pokročilé funkcie a môžu dokonca poškodiť vaše súkromie. Bolo by hlúpe používať bezplatný proxy a predpokladať, že nikto nesleduje, čo robíte.

  Použite proxy, ak:

   • Musíte rýchlo obísť geografické obmedzenie.
   • Nemáte obavy o svoje súkromie alebo anonymitu.
   • Neprenášate citlivé osobné údaje.
   • Musíte sa rýchlo vyhnúť blokovaniu webových stránok založenom na IP.

   Aj keď proxy servery nie sú pre ochranu osobných údajov najlepšie, sú skvelé, ak nemáte čo do činenia so žiadnymi citlivými údajmi. Medzi obľúbené webové proxy patria Hide.me, HideMyAss, kproxy a Whoer.

   Kedy použiť sieť VPN

   Ak potrebujete pravidelne odblokovať webové stránky alebo máte záujem o súkromné ​​prehliadanie, VPN je správna cesta. VPN ponúkajú bezpečné súkromné ​​pripojenie s pridanou vrstvou ochrany, aby boli vaše dáta v bezpečí, bez ohľadu na bezpečnosť siete, v ktorej sa práve nachádzate.

   Používanie siete VPN znamená, že môžete odblokovať webové stránky, používať streamingové služby a skryť svoju IP adresu bez toho, aby ste boli vystavení zvláštnemu kódu, vloženiu obsahu alebo reklame. Získate tiež výhodu ochrany šifrovaného tunela pre všetok internetový prenos.

   Služby VPN, ktoré sa oplatí používať, budú stáť za to, ale ak máte vážne problémy s ochranou súkromia, je to hodná investícia.

   VPN použite, ak:

    • Pripájate sa k verejnej sieti Wi-Fi.
    • Potrebujete dlhodobé riešenie pre geografické obmedzenia.
    • Chcete svoju činnosť chrániť pred poskytovateľom internetových služieb alebo vládnym dohľadom.
    • Chcete dlhodobé riešenie pre skrytie vašej IP adresy.

    Proces výberu vysokokvalitnej siete VPN je o niečo zložitejší ako výber bezplatného servera proxy. Ak chcete presne vedieť, aké funkcie je potrebné hľadať, môžete si vybrať z našich odporúčaných služieb VPN alebo si prečítať vyhradenú časť v časti Čo je to VPN?

    Aké sú typy servera proxy?

    Proxy servery je možné nastaviť tak, aby fungovali mnohými rôznymi spôsobmi. Je dôležité presne porozumieť tomu, ako váš proxy server funguje, aby ste sa uistili, že spĺňa vaše potreby v oblasti ochrany osobných údajov a zabezpečenia.

    Protokoly proxy pripojenia

    Na začiatok je dôležité si všimnúť rôzne protokoly pripojenia, ktoré môže používať proxy server. Vzťahuje sa to na súbor príkazov vydaných medzi prehliadačom a serverom proxy.

    Za najbežnejšie používanými proxy servermi existujú tri typy protokolov pripojenia:

    1HTTP Proxy

    HTTP proxy je jednoduchý spôsob použitia vzdialeného servera na uchopenie webovej stránky prostredníctvom nezašifrovaného pripojenia.

    Pri používaní servera proxy HTTP HTTP váš prehliadač odošle požiadavku GET na server proxy, ktorý túto požiadavku odošle serveru servera, ku ktorému sa pokúšate získať prístup.

    Webový server uvidí iba pripojenie proxy a odpovie naň, akoby to bol váš prehliadač. Zástupca potom dostane túto odpoveď a pošle ju späť vám.

    Toto je pomerne transparentný proces, ktorý nie je zďaleka priamo spojený s webovým serverom. Je však možné, aby vlastník servera proxy pridal alebo zmenil obsah v toku údajov. To znamená, že môžete dostávať nežiaduce reklamy alebo dokonca škodlivý softvér.

    Aj keď tento typ servera proxy skrýva vašu totožnosť a adresu IP z navštíveného webu, server proxy sám uvidí všetko, čo urobíte, pretože vaše údaje nie sú chránené protokolom HTTPS..

    Proxy 2HTTPS / SSL

    HTTPS je bezpečné rozšírenie protokolu HTTP. Ako už názov napovedá, HTTPS proxy pracuje s protokolom HTTPS pri odosielaní údajov cez internet.

    Rovnaký proces sa uskutoční ako pri proxy serveri HTTP, ale údaje medzi počítačom a serverom proxy sú chránené šifrovaním TLS.

    Ktokoľvek s prístupom do vašej siete – vrátane vášho poskytovateľa internetových služieb – bude mať možnosť vidieť domény, ku ktorým pristupujete, ale nie konkrétne adresy URL, ktoré navštívite..

    Aj keď HTTPS proxy môžu byť užitočné, sú navrhnuté iba na spracovanie spojení HTTP a HTTPS, vďaka ktorým sú menej funkčné ako proxy server SOCKS..

    Proxy 3SOCKS / SOCKS5

    Proxy proxy SOCKS sú flexibilnejšie ako proxy servery HTTP alebo HTTPS. Dokážu spracovať smerovacie údaje z množstva rôznych zdrojov vrátane HTTP, HTTPS, SMTP (e-mail) a FTP (torrenting)..

    SOCKS5 je najnovšia verzia programu SOCKS. Na rozdiel od svojich predchodcov podporuje šifrovanie a ponúka tiež metódy overovania, ktoré poskytujú ďalšiu úroveň zabezpečenia.

    Autentifikácia používateľského mena a hesla je k dispozícii pri SOCKS5, ako aj pri autentifikácii pomocou GSS – API. Ak je nakonfigurovaná správne, znamená to, že na daný server majú prístup iba oprávnení používatelia.

    Aj keď je SOCKS5 flexibilnejší a bezpečnejší ako iné typy proxy serverov, nastavenie vyžaduje omnoho väčšie úsilie. Pokiaľ nie ste používateľom hardcore torrentu, možno nájdete čas a problémy potrebné na nastavenie a používanie SOCKS v porovnaní s jednoduchosťou VPN príliš.

    Niektoré služby VPN, vrátane súkromného prístupu na internet, IPVanish a NordVPN, teraz poskytujú pre svojich predplatiteľov proxy servery SOCKS5. Získate tak luxus, že si môžete ľahko vybrať medzi serverom VPN alebo proxy serverom SOCKS5.

    4 Transparentné servery proxy

    Transparentný server proxy oznámi cieľovej webovej stránke, že ide o server proxy. Bude stále posielať vašu skutočnú IP adresu, čo znamená, že navštívená webová stránka bude môcť identifikovať vašu skutočnú polohu.

    Z tohto dôvodu spotrebitelia zvyčajne nepoužívajú priehľadné servery proxy. Zvyčajne ich zavádzajú knižnice, firmy a školy, ktoré používajú proxy na filtrovanie obsahu alebo sledovanie aktivít. Môžu sa tiež použiť na verejné wifi na zastavenie prístupu používateľov k obsahu, ktorý by zaberal príliš veľkú šírku pásma.

    Konfigurácia servera proxy

    Proxy servery môžu tieto protokoly konfigurovať rôznymi spôsobmi. Každá z týchto konfigurácií ponúka výrazne odlišné skúsenosti, pokiaľ ide o súkromie a bezpečnosť.

    1Súkromný a vyhradený proxy

    súkromný proxy server môže používať súčasne iba jedna osoba. Vyhradený server proxy je jednoducho súkromný server proxy so stanovenou adresou IP, ktorá sa nikdy nezmení. Hlavným cieľom týchto nástrojov je skryť vašu osobnú adresu IP.

    Pretože ich môže používať iba jedna strana, súkromné ​​aj dedikované proxy servery sú zvyčajne za poplatok.

    2Shared a Public Proxy

    zdieľaný proxy je zbierka súkromných proxy IP adries, ktoré môžu naraz používať viacerí ľudia. Je to lacnejšia alternatíva k súkromnému serveru proxy, pretože náklady sa zvyčajne zdieľajú medzi viacerými používateľmi.

    Verejní proxy Používajú ich aj viacerí ľudia, sú však bezplatní a oveľa menej bezpeční. Tieto servery proxy majú niektoré hlavné bezpečnostné riziká. Po prvé, zdieľate službu s neobmedzeným počtom cudzincov, z ktorých každý by mohol službu používať na vykonávanie nezákonnej činnosti.

    Vlastník verejnej proxy môže tiež ľahko zneužiť údaje používateľov, ktorí sa k nej pripojili. Mohli by ju predať inzerentom alebo ju dokonca preniesť na úrady.

    WebProxy

    Stručne povedané, nemáte potuchy, čo by sa s vašimi údajmi mohlo stať, keď sa dostane na proxy server. Z tohto dôvodu je najlepšie vyhnúť sa verejným proxy serverom.

    3Web Proxy

    Web proxy vám umožňuje použiť formulár založený na prehliadači na navigáciu na blokovanú webovú stránku alebo na skrytie vašej IP z webovej stránky. Mnohé z týchto služieb sú tiež verejnými proxy.

    Príklad webového servera proxy je uvedený nižšie. Tento konkrétny príklad je hostiteľom skriptu Hide.me a umožňuje používateľom vybrať umiestnenie svojho proxy servera pred smerovaním svojich údajov cez neho.

    Proxy verzus VPN: Aký je rozdiel?

    Snímka obrazovky zo služby proxy proxy spoločnosti Hide.me.

    Nevýhodou tohto typu proxy je použiteľnosť. Stránky poskytované prostredníctvom webových serverov proxy sa niekedy javia ako poškodené alebo nemajú pôvodnú funkčnosť. Keďže sú bezplatné a zdieľané, pri používaní služieb webového proxy budete takmer určite zasiahnutí nízkou rýchlosťou a reklamou.

    Tieto servery proxy môžu byť užitočné pri návšteve blokovaných webových stránok, ktoré neobsahujú citlivé údaje. Poskytujú však podobné riziká ako verejné zastupovanie a ich všeobecná funkčnosť je zlá.

    4Nábytné a dátové centrá proxy

    Rezidenčný server proxy používa adresu IP poskytovanú poskytovateľom internetových služieb (ISP), nie dátovým centrom. Tieto adresy sú viazané na skutočné fyzické zariadenie, ako je mobilný telefón alebo stolný počítač.

    Pri používaní rezidenčného servera proxy nebude môcť web, ku ktorému sa pripájate, povedať, že používate server proxy, pretože sa zdá, akoby ste sa pripájali prostredníctvom bežnej adresy IP. Bezpečnostné systémy zvyčajne prinesú väčšiu dôveru v IP sídla, pretože sú priradené iba skutočným adresám.

    Na druhej strane servery Data Center proxy poskytujú súkromné ​​adresy IP, ktoré pochádzajú od spoločnosti tretej strany a nie sú prepojené s poskytovateľom internetových služieb (ISP)..

    IP adresy dátového centra sa často ľahšie získajú ako IP adresy pre domácnosti. IP adresy v dátovom centre sú tiež veľmi podobné (napr. Každá IP adresa stúpa vzostupne). Z tohto dôvodu je častejšie zrejmé, že sa používajú ako proxy, čo môže viesť k zablokovaniu.

    Brayan Jackson
    Brayan Jackson Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
      Ako nainštalovať VPN vo Windows