ExpressVPN, VPN yazılımının tüm yeni ve gelecekteki Dynabook bilgisayarlara önceden yükleneceği Dynabook (eski adıyla Toshiba Client Solutions) ile yeni bir ortaklık duyurdu..

Dynabook EMEA başkanı bir basın bültenindeki yeni ortaklık hakkında konuşurken, “VPN'ler internet gizliliği ve güvenliği için vazgeçilmez bir araç haline geldi, bu nedenle kullanıcılarımıza daha güvenli bir deneyim sunmaktan heyecan duyuyoruz bu ortaklık,

“ExpressVPN ile ortak olmayı seçtik çünkü en yeni güvenlik, dünya çapında süper hızlı bağlantı hızları ve kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda sektörde kesinlikle benzersizler. Güvenli ve açık bir internet deneyimi oluşturma konusundaki derin bağlılığımızı paylaşıyorlar. ”

ExpressVPN’in başkan yardımcısı Harold Li, ortak girişim için eşit bir heves gösterdi ve şunları söyledi: “Müşterilerine daha fazla internet gizliliği, güvenliği ve özgürlüğü sağlamak için Dynabook ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

“VPN'lerin artık sadece siber güvenlik uzmanları için bir araç olmadığını, aynı zamanda şirketler ve bireylerin tüm internet kullanıcıları için önemlerini kabul ettiklerini görmek bizim için çok sevindirici..

Windows 10 için ExpressVPN özel uygulaması varsayılan olarak bilgisayarın görev çubuğuna sabitlenir ve ayrıca başlat menüsünden de erişilebilir. Ortaklık “açık uçlu” ve hiçbir şirket tarafından planlanmadı.

Kullanıcılara, daha uzun süreli bir abonelik satın alma fırsatı bulmadan önce premium VPN hizmetinin 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunulacak. Ücretsiz denemeye yalnızca bir kurulum için gereken e-posta adresiyle erişilebilir, ödeme veya kredi kartı bilgileri gerekmez.

Fiyatlar, planın uzunluğuna bağlı olarak ayda 6,67 $ ile ayda 12,95 $ arasında değişiyor.

ExpressVPN, kullanıcıların istemedikleri takdirde programı yeni Dynabook cihazından kolayca kaldırabileceklerini garanti eder, ancak bunu yapmayı seçmeleri durumunda artık ücretsiz denemelerinden yararlanamazlar..

Basın açıklamasına göre, Dynabook daha önce hiç VPN sağlayıcısı ile çalışmadı ve “titiz bir seçim sürecinden” sonra ExpressVPN'i resmi ortağı olarak atadı.

Dynabook ekibi, güvenlik, güvenilirlik, hız, kullanım kolaylığı, gizlilik politikası ve arka uç mimarisi dahil olmak üzere çeşitli faktörleri dikkate alarak ExpressVPN’in yazılımı üzerinde testler yaparak titizlikle çalışmıştır..

Dynabook, tüketici dizüstü bilgisayar pazarında yeni bir isim. Japon elektronik firması Sharp'ın yurttaş ve rakip şirket Toshiba'nın PC kolunu satın aldığı ve ürünlerini Dynabook etiketi ile yeniden markaladığı Haziran 2018'de bir isim olarak kuruldu..

ExpressVPN 2009 yılında kuruldu ve merkezi İngiliz Virgin Adaları'nda bulunuyor. Şu anda 94 ülkede bulunan 3.000'den fazla VPN sunucusundan oluşan bir altyapıya sahip.

Windows PC'lere, MacBooks ve iMac'lere, iPhone'lara, Android'lere, Linux aygıtlarına, yönlendiricilere ve Amazon Fire TV aygıtlarına yüklenebilecek bağımsız VPN uygulamaları sağlar.

VPN hizmetine ek olarak, Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantılarının yanı sıra akıllı TV'ler ve oyun konsollarıyla da uyumlu olan MediaStreamer adlı akıllı bir DNS hizmeti de vardır..

Uygulamalar, internet trafiğini şifrelemek için üst şifre AES-256 ve VPN protokolleri için endüstri altın standardı olan OpenVPN kullanıyor.

ExpressVPN’in teknolojisi Dynabook’un testinden önce çeşitli bağımsız denetimlerden geçti.

Siber güvenlik firması Cure53, 2018'de Google Chrome tarayıcı uzantısının bağımsız bir denetimini gerçekleştirdi ve bu da sekiz "güvenlikle ilgili" bulgu verdi. Bunlardan dördü “güvenlik açıkları” ve dördü “genel zayıflıklar” olarak sınıflandırıldı.

ExpressVPN, Cure53'ün son raporunda doğruladığı sekiz sorundan yedisini başarıyla düzeltmeye veya hafifletmeye devam etti ve şu sonuca vardı: keşfetti."

Ertesi yıl Temmuz 2019'da PwC, ExpressVPN'in, kullanıcının IP adresi, bağlantı zaman damgası gibi herhangi bir VPN bağlantı günlüğü saklamadığını iddia eden gizlilik politikasına uygun olarak çalıştığını doğrulamak amacıyla bağımsız ExpressVPN denetimini gerçekleştirdi. veya oturum süresi.

ExpressVPN’in politikası hemen hemen aynıdır ve kullanıcının hizmete bağlandığı tarih, VPN sunucu konumu seçimleri ve günlük aktarılan toplam veri miktarı ile ilgili veri toplar.

PwC’nin denetimi, ExpressVPN’in Nisan 2019’da herhangi bir hassas kullanıcı verisini hiçbir sunucusunda saklamamasını sağlama taahhüdünün bir parçası olarak VPN şirketinin şirket içi TrustedServer teknolojisini de içeriyordu..

Teknoloji tüm verileri her yeniden başlatma işleminde siler ve sabit sürücüye asla veri yazmaz.

Dynabook daha önce bir VPN sağlayıcısıyla ortaklık yapmamış olsa da, bu ExpressVPN'in bir donanım markasıyla ilk kez çalışması değil.

Eylül 2019'da ExpressVPN, bilgisayar ve yazıcı şirketi HP ile “kullanıcılarının çevrimiçi ortamda özel ve güvenli kalmalarına yardımcı olmak için” güçlerini birleştirdi.

Devam eden ortaklık, Dynabook’un damarına benzer; HP, Specter x360 13 PC'lerine ExpressVPN yazılımını 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile önceden yükler.

Şimdiye kadar VPN, HP’nin diğer modellerine dahil edilmedi, ancak ExpressVPN yakın gelecekte daha fazla HP cihaz modeline entegrasyonu sunacağını söyledi.

Li, “[Biz] yakında paylaşacağımız daha fazla ortaklığımız olacağını söylemekten heyecan duyuyoruz. Dynabook ve HP gibi büyük teknoloji markalarıyla yaptığımız çalışma, VPN'lerin artık çevrimiçi gizlilik ve güvenlik için vazgeçilmez bir araç olarak görüldüğünü yansıtıyor.

“VPN'lerde genel bilgi güçlendirildiğinde, tüm VPN oyuncularının ve kullanıcılarının bundan yararlanacağına inanıyoruz. Ve sonuçta, daha güçlü bir VPN endüstrisi daha güvenli ve daha iyi bir internet anlamına gelir. ”

Bir VPN sağlayıcısı ve bir donanım sağlayıcısı arasındaki tek benzer ortaklık, güvenli donanım (dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar) ve yazılım tasarlayan ve üreten sosyal amaçlı bir şirket olan Özel İnternet Erişimi (PIA) ile Purism arasındadır..

Nisan 2019'da PIA, “PIA tabanlı” bir yazılımın varsayılan olarak Librem 5 telefonuna ve ayrıca Librem 18 ve Librem 15 dizüstü bilgisayarlar için PureOS'a dahil edileceğini duyurdu. PIA'nın gelecekteki hizmet paketleri için Purism ile de işbirliği yapacağı bildiriliyor.

Web tarayıcı şirketi Mozilla Firefox, Ekim 2018'de ProtonVPN ve 2019'un sonlarında Mullvad sunmak için daha bütünsel bir güvenlik paketi sunmak için VPN sağlayıcılarıyla da çalıştı..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me