ExpressVPN a NordVPN jsou dvě z nejpopulárnějších VPN a jsou trvale hodnoceny jako naše dvě nejlepší VPN. Když je mezi nimi tak málo, jaký je rozdíl? A která VPN je lepší?

ExpressVPN vs BestVPN

Dlouhodobě jsme testovali jak ExpressVPN, tak NordVPN - takže oba dobře známe.

Chcete vědět, která VPN je nejlepší? ExpressVPN dosáhl v našem testování skóre, které je o 0,1 bodu vyšší než NordVPN.

I když to stačí k tomu, abychom získali naše první místo v hodnocení, neznamená to, že ExpressVPN je definitivně lepší než NordVPN pro každého uživatele..

Každá VPN má své vlastní výhody a jedinečné vlastnosti. Chcete vědět, která je pro vás nejlepší volbou? Prozkoumali jsme níže uvedené rozdíly.

Rychlost & Spolehlivost

ExpressVPN
NordVPN

Stažení 85 Mb / s 91 Mb / s
nahrát 91 Mb / s 86 Mb / s
Latence 8ms 5 ms
Průměrný% pokles 11% 5%

Stahování, nahrávání a ping ExpressVPN a NordVPN na místním (UK-UK) připojení

Pokud jde o rychlosti, ExpressVPN zaujímá první místo. Zjistili jsme, že NordVPN může dosáhnout lepších místních rychlostí, ale připojení k serverům dále ukazuje, že ExpressVPN je skutečně výkonný NordVPN..

Například připojení z Velké Británie (kde sídlíme) nám poskytlo následující rychlosti:
ExpressVPN

  • Německo: 79 Mb / s (stažení) & 66 Mb / s (nahrát)
  • USA: 77 Mb / s (stažení) & 40Mb / s (nahrát)
  • Singapur: 73 Mb / s (stažení) & 22 Mb / s (nahrát)
  • Austrálie: 59 Mb / s (stažení) & 1 Mbps (nahrát)

NordVPN

  • Německo: 78 Mb / s (stažení) & 77 Mb / s (nahrát)
  • USA: 47 Mb / s (stažení) & 66 Mb / s (nahrát)
  • Singapur: 12 Mb / s (stažení) & 6 Mb / s (nahrát)
  • Austrálie: 22 Mb / s (stažení) & 3 Mbps (nahrát)

Spolehlivě rychlé spojení po celém světě ExpressVPN odlišuje od konkurence nejen NordVPN.

Umístění serveru

ExpressVPN
NordVPN

Celkem zemí 94 60
Země s výběrem na úrovni města 10 5
Celkem serverů 3 000+ 5 600+

Celosvětová umístění serverů NordVPN a ExpressVPN

Jak NordVPN, tak ExpressVPN mají v obrovském počtu zemí působivý počet serverů VPN. ExpressVPN však nabízí servery ve více zemích a navíc má k dispozici konkrétnější výběr na úrovni města - dvojnásobek číslo nabízené společností NordVPN.

Na druhou stranu má NordVPN mnohem větší síť serverů s více než 5 600 servery pro 3 000 a více ExpressVPN.

Rozdíl v počtech serverů se může zdát velký, ale u těchto mnoha je nepravděpodobné, že si toho všimnete. Pokud jde o konkrétní místa, dopad bude zcela záviset na vašich potřebách. Pokud požadujete přístup k určitým místům, doporučujeme se před přihlášením k některým serverům podívat na seznamy serverů ExpressVPN a NordVPN..

Až donedávna NordVPN nabízel také druhé umístění serveru ve Velké Británii, Manchesteru, ale odstranil jej s odvoláním na problémy s výkonem. Místo toho NordVPN přidal další londýnské servery.

Streamování & Torrenting

ExpressVPN
NordVPN

Netflix Ano Ano
BBC iPlayer Ano Ano
Amazon Prime Video Ano Ano
Hulu Ano Ano
Streamování serverů Ne Ne
Torrenting & P2P Ano Ano
HBO Ano Ano

Přístup NordVPN a ExpressVPN k streamovacím webům

Umožňuje ExpressVPN nebo NordVPN sledovat Netflix? Oba ano.

Pokud jde o streamování na většině zařízení, NordVPN a ExpressVPN jsou daleko před balíčkem se spolehlivým přístupem k streamovacím webům, jako jsou Netflix, BBC iPlayer, Hulu, HBO, Amazon Prime Video a další.

Ani jeden z nich nemá vyhrazené streamingové servery, ale opravdu je nepotřebují, protože většina jejich serverů v USA a Velké Británii funguje perfektně. Pokud máte někdy potíže s hledáním správného serveru, je vám k dispozici zákaznický servis.

Obě však mají v této oblasti své drobné chyby: ExpressVPN se snaží o přístup k iPlayeru z Velké Británie, zatímco NordVPN má obecně velmi špatný přístup k streamování, pokud je nainstalován na úrovni routeru.

Zatímco ExpressVPN, který nepřistupuje k iPlayeru z Velké Británie, může být nepohodlné, všichni uživatelé ve Velké Británii, kteří to musí udělat, musí vypnout VPN nebo rozdělit tunelový iPlayer mimo VPN a budou mít plný přístup k iPlayeru.

Neschopnost streamovat s NordVPN nainstalovaným na úrovni routeru je však potenciálně mnohem nepříjemnější a skutečně omezuje vaši schopnost používat jej se zařízeními, jako je Apple TV..

Jedná se o velmi specifickou aplikaci, ale pokud máte v úmyslu používat vaši VPN, máte jistotu, že se jedná o dohodu.

Bypassing Censorship

Poskytovatel
ExpressVPN
NordVPN
Práce v Číně Ano Ano (ale méně často)
Práce v Rusku Ano Ano
Práce v Íránu Ano Ano
Práce v Turecku Ano Ano
Nástroje zmatení Ano Ano

Schopnost ExpressVPN a NordVPN obejít cenzuru

Obě tyto sítě VPN fungují dobře v zemích s agresivní cenzurou, například v Turecku nebo Íránu, s vlastními zabudovanými nástroji pro zmatení, které obcházejí národní brány firewall.

Pokud jde o nejtěžší výzvu v oblasti cenzury VPN, velkého čínského firewallu, ExpressVPN vyjde na špičku. Díky značnému úsilí zůstává nejlepší VPN, aby se zabránilo detekci čínskými cenzory.

NordVPN funguje také v Číně, ale s menší konzistencí od čínského zásahu do VPN. Víme, že někteří uživatelé měli potíže s připojením k NordVPN v Číně. Její nástroje pro zmatení nejsou k dispozici ani v systému iOS, takže uživatelé iPhonu mohou mít potíže s ochranou.

Šifrování & Bezpečnostní

ExpressVPN
NordVPN

Protokoly VPN IKEv2 / IPSec, L2TP, OpenVPN, PPTP, SSTP IKEv2 / IPSec, OpenVPN
Šifrování AES-256 AES-256
Zabijte spínač Ano Ano
Ochrana proti netěsnosti DNS, IPv6, WebRTC DNS, IPv6, WebRTC
DNS první strany Ano Ano
IPv6 Blokováno Blokováno

Funkce šifrování a zabezpečení ExpressVPN a NordVPN

ExpressVPN vychází na vrcholu díky svému skvělému nástroji pro automatický výběr protokolu. Pokud máte tuto funkci povolenou, VPN vybere nejlepší zabezpečený protokol.

NordVPN se nedávno zlepšil a nabízí snadné přepínání mezi aplikacemi pro přepínání mezi šifrovacími protokoly, ale ExpressVPN stále nabízí větší výběr.

Kromě toho je to těsný hovor mezi dvěma poskytovateli VPN, protože oba mají skvělé pokročilé funkce.

Například ExpressVPN nabízí možnost rozdělení tunelového propojení, což vám umožňuje rozhodnout, které aplikace se připojí k VPN a které ne..

Na druhou stranu, NordVPN vám umožňuje směrovat váš webový provoz přes dva různé VPN servery a poskytovat tak další vrstvu šifrování (které nazývá Double VPN).

Oba blokují připojení IPv6 a chrání vás před možným únikem IP nebo DNS. NordVPN uvedl, že v budoucnu zavede podporu pro IPv6, ale očekáváme, že ExpressVPN učiní totéž, když se protokol nakonec dostane do hlavního proudu.

Zásady protokolování & Jurisdikce

Anotovaná mapa znázorňující umístění NordVPN a ExpressVPN

ExpressVPN
NordVPN

Protokoly připojení Ano Ano
Protokoly aktivit Ne Ne
Jurisdikce Britské Panenské ostrovy Panama
Externě auditovaný Červenec 2019 Listopad 2018

Zásady a jurisdikce protokolování ExpressVPN a NordVPN

Obě VPN byly podrobeny externím auditům, které potvrdily jejich zásady protokolování, NordVPN od PwC v listopadu 2018 a ExpressVPN také od PwC v červenci 2019.

Tyto audity stanovily povzbudivý standard pro dané odvětví, ale pouze potvrzují, že poskytovatelé VPN dělají to, co říkají ve své logovací politice, nikoli sílu těchto logovacích politik.

Zásady protokolování NordVPN zahrnují následující:

Snímek obrazovky politiky záznamu NordVPN

A ExpressVPN si nárokuje následující:

Snímek obrazovky politiky protokolování ExpressVPN

Ani jedno z těchto tvrzení nepokrývá celkový obraz; obě sítě VPN uchovávají některá data, ale jejich povaha a rozsah nejsou stejné.

Aby se omezil počet připojení od jednotlivého uživatele, NordVPN ukládá uživatelské jméno a časové razítko každého spojení po dobu trvání relace, ale tato data jsou vymazána do 15 minut po odpojení.

ExpressVPN ukládá o něco více informací - data připojení, výběr umístění serveru a celkové množství dat - av současné době není jasné, jak dlouho jsou tato data uchovávána. Kvůli tomu, klasifikujeme NordVPN jako poskytovatele bez protokolování ale považujte ExpressVPN za mírně zaostávající za tímto prestižním titulem.

Žádná ze shromážděných informací však nelze identifikovat osobně a oba poskytovatelé VPN se nacházejí v jurisdikcích přátelských k ochraně soukromí (Britské Panenské ostrovy pro ExpressVPN a Panama pro NordVPN), které od nich nevyžadují ukládání jakýchkoli informací o uživateli.

Kompatibilita & Snadnost použití

ExpressVPN
NordVPN

Desktopové aplikace Windows, Mac, Linux Windows, Mac, Linux
Mobilní aplikace iOS, Android iOS, Android
Další aplikace Android TV, Amazon Firestick Android TV, Amazon Firestick
Podpora směrovače Ano Ano
Předkonfigurované směrovače Ano Ano
Rozšíření prohlížeče Chrome, Firefox, Safari Chrome, Firefox

Kompatibilita zařízení ExpressVPN a NordVPN

Společnosti NordVPN a ExpressVPN jsou jedničkou na trhu v oblasti široké kompatibility zařízení. Oba mají aplikace pro všechny hlavní operační systémy. Oba mají také podporu routeru.

ExpressVPN a NordVPN mají rozšíření prohlížeče, ale přistupují velmi odlišně.

Rozšíření ExpressVPN je opravdu řadič a pro jeho fungování budete potřebovat aplikaci pro stolní počítače, takže není tak lehká, jak si myslíte. Jsme rádi, že VPN můžete ovládat z okna prohlížeče, ale nejedná se o konvenční rozšíření.

Alternativa nabízená společností NordVPN funguje jako samostatná, ale ve skutečnosti je proxy, nikoli VPN a nenabízí vám úplnou ochranu.

NordVPN má snadné a uživatelsky přívětivé rozhraní s interaktivní vizualizací map svých serverů. Je to pěkný trik, který nutně nepřispívá k přístupu holých kostí ExpressVPN k ničemu, ale rozhodně nic neodečítá.

Snímek uživatelského rozhraní NordVPN

PCV aplikace NordVPN

Pokud jde o pokročilé možnosti, dva poskytovatelé VPN používají různé přístupy. ExpressVPN vkládá svá nastavení do samostatného okna voleb, zatímco NordVPN používá design karty a přepínání.

Snímek obrazovky aplikace ExpressVPN pro PC

Nabídka aplikace PC ExpressVPN a možnosti

Všechny aplikace ExpressVPN jsou vybaveny velkým vypínačem a trochu jiného v hlavním okně. Základní rozhraní je také do značné míry identické napříč zařízeními, zatímco NordVPN se výrazně liší.

To například znamená, že karty NordVPN se na našem zkušebním iPhone cítí chabě, ale ne na našem telefonu Android.

Aplikace pro Android a iPhone NordVPN vedle sebe

Aplikace NordVPN pro Android (vlevo) a iOS (vpravo) vedle sebe

Bez ohledu na to jsou aplikace obou poskytovatelů VPN vysoce intuitivní na všech zařízeních - i když využívají odlišný přístup.

Zákaznická podpora

ExpressVPN
NordVPN

Živý chat 24/7 24/7
E-mailová podpora Ano Ano
Telefonická podpora Ne Ne
Online znalostní báze Ano Ano
Průvodce nastavením Ano Ano
Video materiál Ano Ano

Možnosti zákaznické podpory ExpressVPN a NordVPN

To nás vede k zákaznické podpoře, na které oba poskytovatelé také vynikají.

ExpressVPN a NordVPN mají komplexní online průvodce, což je součást toho, proč je tak snadné je používat na široké škále zařízení. Mají také e-mail a nepřetržitý živý chat, což jsou velmi užitečné od obou poskytovatelů.

Tito poskytovatelé jdou krk a krk, pokud jde o dostupné služby zákaznických služeb, s občasným případem, kdy jeden má robustnější online materiál pro konkrétní téma. Ani jeden z nich nemá telefonickou podporu, což je v tomto oboru téměř standardní.

To vše říká, ExpressVPN si právě nárokuje vítězství, protože jeho nepřetržitý živý chat je neustále rychlejší a pohodlnější - i když jen.

Cena & Hodnota

ExpressVPN
NordVPN

Jeden měsíc 12,95 $ 11,95 $
Šest měsíců 9,99 $ N / A
12 měsíců 6,67 $ 6,99 $
Dva roky N / A 4,99 $
Tři roky N / A 3,49 $

Měsíční náklady NordVPN a ExpressVPN za různé délky cenových plánů

Pokud se nechcete přihlásit k tříletému předplatnému VPN, není mezi cenami ExpressVPN a NordVPN příliš mnoho..

Jsou to dvě největší VPN na světě a mají cenu, která tomu odpovídá. Při kratších předplatných ExpressVPN a NordVPN nejde o nejlevnější VPN, ale rozhodně také o nejdražší.

ExpressVPN má v současné době dohodu, která vám dává tři měsíce zdarma na 12měsíční předplatné, což je velká hodnota.

Delší předplatné je místo, kde se NordVPN skutečně odlišuje. Pro ty, kteří rádi činí tříletý závazek, je NordVPN jasným vítězem: jeho tříletý plán nabízí obrovské úspory - 70% sleva. Díky nízké měsíční ceně pouhých 3,49 $ je to nejlepší dostupná VPN a také naše levné VPN levné.

Nejedná se však o malý závazek a za tříletý balíček budete muset zaplatit 125,64 USD předem.

Zátah & Výrok

Je blízko, ale ExpressVPN si v roce 2020 nárokuje vítězství jako lepší VPN.

NordVPN má lepší výsledky ve své politice a ceně protokolování, ale ExpressVPN je na prvním místě v rychlosti, obcházení cenzury, šifrování, zákaznické podpory a streamování.

To znamená, že pokud se ocitnete odradeni cenovkou: získejte NordVPN na delším plánu za nejlepší hodnotu VPN na trhu.

Pokud si stále ještě rozmýšlíte, najdete úplný přehled o každé VPN v našich úplných recenzích ExpressVPN a NordVPN..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me