Regularnie umieszczamy każdą sieć VPN na naszej stronie internetowej poprzez kompleksowy, rygorystyczny i uczciwy program testowy. Testujemy pod kątem prywatności i bezpieczeństwa, szybkości i niezawodności, omijając geoblokady internetowe i wiele innych. Dbamy o to, aby tylko najlepsze usługi VPN zdobyły naszą pieczęć aprobaty.

Wizualizacja 10-etapowego procesu przeglądu Top10VPN.com

Nasze recenzje są zawsze bezstronne

W przeciwieństwie do innych witryn z recenzjami VPN, nasze recenzje są w 100% bezstronne i wolne od zewnętrznych wpływów.

Nigdy nie pobieramy rekompensaty w zamian za pozytywne pokrycie, a dostawcy VPN nigdy nie będą mieli wpływu na to, jak oceniamy recenzowane produkty.

Nasz zespół ekspertów VPN prowadzi każdą sieć VPN za pomocą tego samego dogłębnego programu testowego, zapewniając, że wszystkie widoczne wyniki są bezpośrednio porównywalne, bez faworyzowania i stronniczości.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby podejmowanie decyzji o zakupie było jak najłatwiejsze, a Twoje potrzeby są zawsze na pierwszym miejscu. Jesteśmy zawsze szczerzy, transparentni i otwarci w naszych recenzjach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak stać nas na utrzymanie tak wysokich standardów redakcyjnych, możesz dowiedzieć się więcej w naszym przewodniku na temat tego, jak zarabiamy pieniądze.

Nasz 10-etapowy proces przeglądu

Każda VPN, którą testujemy, przechodzi unikalną metodologię Top10VPN.com - bez wyjątków. Oto, co dzieje się, gdy przeglądamy VPN:

1 Zakup VPN

Bez próbek prasy i darmowych artykułów („kont testowych” dostarczanych przez dostawców VPN) - chcemy mieć pewność, że otrzymamy dokładnie takie same wrażenia, jak przeciętny użytkownik w domu.

Jedynym sposobem, aby zagwarantować, że otrzymamy oficjalną wersję sieci VPN, jest zakup jej osobiście - tak właśnie robimy dla każdej testowanej sieci VPN.

Mamy bieżącą subskrypcję dla każdej płatnej sieci VPN obecnie wymienionej na naszej stronie internetowej. Tylko w ubiegłym roku wydaliśmy ponad 5000 USD na subskrypcje VPN. Mamy stały dostęp do oprogramowania VPN, które sprawdzamy, dzięki czemu możemy aktualizować nasze recenzje od razu.

Kupowanie i utrzymywanie własnych subskrypcji oznacza, że ​​możemy śledzić, które sieci VPN stanowią dla ciebie dobrą wartość na dzisiejszym rynku - a które oszukują cię.

2Instalacja i testowanie na wielu urządzeniach

Jak testujemy i weryfikujemy sieci VPN

Mamy dedykowanego testowego laptopa z zainstalowanymi maszynami wirtualnymi, gotowego i czekającego na uruchomienie najnowszej sieci VPN podczas testu. Mamy również Apple MacBook Pro 2017, Apple iPhone 7, Apple iPad, Samsung Galaxy S8 i Amazon Fire TV Stick specjalnie na potrzeby testów VPN, z których każdy jest czyszczony po każdym teście.

Podkreślamy, jak szeroko dostępna jest każda sieć VPN i czy ma dedykowane aplikacje dla różnych popularnych urządzeń. Brak natywnej obsługi telefonu, komputera lub wybranego urządzenia do przesyłania strumieniowego oznacza, że ​​możesz zaryzykować mniej niż całkowitą ochronę.

3 Czy możemy szybko znaleźć to, czego chcemy?

Czy wszystkie menu są wyraźnie oznaczone? Czy każdy przycisk działa zgodnie z oczekiwaniami? Czy pomaga Ci znaleźć serwer dla konkretnej usługi, której szukasz, na przykład Netflix? Czy istnieje instrukcja instalacji go na routerze??

Nie pozostawiamy kamienia obróconego, upewniając się, że nie będzie niespodzianek, kiedy uruchomisz swoją nową VPN po raz pierwszy.

4Czy ma wszystkie niezbędne funkcje??

W dzisiejszych czasach istnieją pewne funkcje, które uważamy za niezbędne dla najlepszej sieci VPN - takie jak wyłącznik awaryjny, automatyczna publiczna ochrona Wi-Fi i szyfrowanie AES-256.

Poza tym szukamy również wszelkich przydatnych dodatków, takich jak tunelowanie dzielone lub rozszerzenia przeglądarki.

Niektóre zapewnią dedykowane serwery dla określonych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix lub BBC iPlayer, podczas gdy inne zapewnią serwery zoptymalizowane pod kątem torrentowania i P2P.

5Czy chroni twoją prywatność i bezpieczeństwo??

Twoja prywatność i bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie. Nie wykonalibyśmy właściwie naszej pracy, gdybyśmy nie upewnili się, że każda zalecana sieć VPN zapewnia bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.

Przeprowadzamy zaawansowane testy szyfrowania, aby sprawdzić, czy VPN prawidłowo szyfruje twoje połączenie.

Sprawdzamy również wycieki DNS, IP i WebRTC, aby potwierdzić, że Twoja prawdziwa lokalizacja jest ukryta po podłączeniu do VPN.

Aby osiągnąć najbardziej wiarygodne wyniki, korzystamy z oprogramowania do analizy ruchu sieciowego o nazwie Wireshark, cenionego narzędzia typu open source, z którego korzystają specjaliści od bezpieczeństwa na całym świecie.

Stworzyliśmy również niestandardowe środowisko testowe, które zapewnia, że ​​żadne wprowadzające w błąd dane nie mogą skazić danych pakietowych, które przechwytujemy i analizujemy pod kątem potencjalnych wycieków i awarii szyfrowania.

6 Jak szybko to jest?

Szybkość i niezawodność połączenia są podstawą każdego dobrego VPN, więc wiedzieliśmy, że musimy znaleźć sposób, aby przetestować je tak rygorystycznie, jak to możliwe.

W tym celu opracowaliśmy dwie różne metody testowania:

Metoda nr 1 (ręczna)

Ta technika testowania pozwala nam mierzyć szybkość każdej usługi VPN, którą przeglądasz na naszej stronie.

Na początek rejestrujemy naszą prędkość Internetu bez działającej sieci VPN.

Następnie uruchamiamy VPN, łącząc się z serwerami w Stanach Zjednoczonych (Wschodnie Wybrzeże), Wielkiej Brytanii, Australii, Europie Środkowej (zwykle w Niemczech lub Francji) i Singapurze. Jeśli jedna z tych lokalizacji nie jest dostępna, zamiast tego przetestujemy pobliski kraj lub region.

Testowanie lokalizacji na całym świecie daje dobry przegląd wydajności prędkości VPN na krótkich, średnich i długich dystansach.

Testujemy każdą lokalizację kilka razy i porównujemy średnią dla każdej lokalizacji z naszymi prędkościami bez aktywnej sieci VPN, obliczając procent utraconej prędkości.

Dla każdego regionu utraconej prędkości przypisany jest określony wynik. Dotyczy to utraconych prędkości pobierania i wysyłania, a także zwiększonego opóźnienia. Poniżej pokazano, jak bardzo każdy z tych trzech czynników wpływa na ogólny wynik prędkości:

 • Szybkość pobierania: 70%
 • Szybkość wysyłania: 20%
 • Ping: 5%

N.B. Priorytetem jest szybkość połączenia lokalnego (na przykład z Londynu do Londynu).

Większość danych prędkości, które widzisz, pochodzą z testowania przy użyciu protokołu OpenVPN, aby utrzymać porównywalność wyników między dostawcami VPN.

Przeprowadzimy również testy innych dostępnych protokołów (WireGuard, IKEv2 itp.), Ponieważ niektóre usługi VPN mają pierwszeństwo przed innymi protokołami bezpieczeństwa (w tym protokołami zastrzeżonymi), dlatego ważne jest, aby również je przetestować. Jeśli dane prędkości dotyczą testu prędkości na protokole innym niż OpenVPN, upewnimy się, że jest to wyraźnie określone.

Wszystkie pomiary prędkości rejestrujemy za pomocą internetowego narzędzia do sprawdzania prędkości Ookla.

Metoda nr 2 (zautomatyzowana)

Opracowaliśmy globalne narzędzie do testowania, które codziennie testuje prędkości VPN w celu dostarczenia dokładnych i aktualnych danych. Lokalizacje, które obecnie testujemy to:

 • Amsterdam, NL
 • Frankfurt, DE
 • Londyn, Wielka Brytania
 • Nowy Jork, USA
 • Paris, FR
 • San Francisco, USA
 • Singapur
 • Sydney, AU
 • Tokio, JP
 • Toronto, Kalifornia
 • Vancouver, Kalifornia

Nasza infrastruktura testowa, stworzona przez nasz zespół inżynierów, przeprowadza automatyczne testy obu pomiędzy i wewnątrz każdego miasta wymienione powyżej, aby zapewnić doskonały wgląd w wyniki VPN na całym świecie.

Obecnie używamy naszego narzędzia do automatycznego testowania następujących sieci VPN:

 • CyberGhost
 • ExpressVPN
 • Ukryj mnie
 • HideMyAss!
 • IPVanish
 • NordVPN
 • Prywatny dostęp do Internetu
 • PrivateVPN
 • PureVPN
 • SaferVPN
 • Surfshark
 • VyprVPN

Jesteśmy przekonani, że dane z naszego zautomatyzowanego narzędzia są najbardziej wiarygodne na rynku.

Nie każdy dostawca VPN ma pliki konfiguracyjne kompatybilne z naszym narzędziem, ale chcemy dodać do niego więcej VPN w najbliższej przyszłości.

7Czy działa z popularnymi usługami internetowymi?

Po zakończeniu analizy technicznej testujemy VPN, aby zobaczyć, jak skutecznie odblokowuje popularne usługi sieciowe. Czy umożliwia dostęp do US Netflix z dowolnej lokalizacji? Czy możesz oglądać BBC iPlayer z dowolnego miejsca? Co powiesz na torrentowanie - czy jest dozwolone na wszystkich serwerach??

Jeśli odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „nie”, to patrzysz na bardzo ograniczoną sieć VPN, która może nie być dla ciebie odpowiednia.

8 Czy można ominąć cenzurę?

Sieci VPN są niezbędnymi narzędziami w zwalczaniu rządowej cenzury internetowej. Niezależnie od tego, czy żyjesz pod rządami cyfrowo uciskających, czy tylko przejeżdżasz, VPN ma kluczowe znaczenie dla odzyskania dostępu do bezpłatnego i otwartego internetu.

Dokładnie sprawdzamy, czy na każdej testowanej sieci VPN można polegać na pokonaniu ograniczeń geograficznych w krajach silnie ocenzurowanych, takich jak Chiny i ZEA.

9 Jaka jest jego polityka prywatności i rejestrowania?

Jeśli sieć VPN nie chroni Twojej prywatności, możesz równie dobrze jej nie używać - znaleźliśmy jednak pewne zasady dotyczące prywatności i rejestrowania, które pozostawiły nas bez słowa.

Najlepsze usługi VPN egzekwują zasady braku dzienników lub minimalnych dzienników, które, jeśli zostaną poprawnie zaimplementowane, będą przechowywać zero możliwych do zidentyfikowania danych na temat użytkownika. Zdarzały się jednak przypadki, w których dostawca nie loguje się przyłapany na kłamstwie, więc upewnij się, że wykonałeś swoje badania, zanim zaufasz dostawcy VPN po wartości nominalnej.

Chociaż może być bardzo trudno wiedzieć na pewno, czy dostawca loguje się, czy nie, omawiamy każdą politykę prywatności i logowania za pomocą szkła powiększającego. Grilujemy również każdego dostawcę VPN, aby dowiedzieć się dokładnie, jak prywatny jest każdy VPN.

I to nie koniec. Dokładamy należytej staranności i przeprowadzamy dokładne badania, kto jest właścicielem i operatorem każdej firmy VPN. Na przykład sprawdzamy, gdzie mają siedzibę - w rzeczywistości widzieliśmy wiele firm VPN ustawionych w jurysdykcjach nieprzyjaznych prywatności, co może być poważnym problemem, jeśli praktyki rejestrowania dostawcy nie są wodoszczelne.

Wreszcie, jesteśmy na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i osiągnięciami w branży VPN, dzięki czemu jesteśmy zawsze w pełni informowani i dobrze wyposażeni, aby udzielać cennych porad naszym czytelnikom.

10 Jak dobra jest obsługa klienta?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystko, co VPN ma do zaoferowania i dokładnie wiemy, jakie są jego wady, kontaktujemy się z obsługą klienta, aby sprawdzić, czy może nam pomóc wypełnić puste pola.

Testujemy jakość obsługi klienta dostawcy VPN na czacie na żywo (jeśli jest dostępny) i e-mailu.

Prosimy o zestawienie prostych i technicznych zapytań, aby zobaczyć, jak dobrze jego pracownicy wsparcia naprawdę znają swój produkt - i czy będą w stanie pomóc w razie problemu.

Jak oceniamy VPN

Po wykonaniu powyższych 10 kroków jesteśmy gotowi ocenić VPN. Wszystkie testowane przez nas czynniki zostały skondensowane w sześciu głównych kryteriach.

Kryteriom tym przypisuje się następnie pewien procent ogólnego wyniku, w zależności od tego, jak ważne są dla VPN. Podział jest następujący:

 • Prywatność & Zasady rejestrowania - 30%
 • Prędkość & Niezawodność - 25%
 • Funkcje - 20%
 • Streaming - 15%
 • Łatwość użycia - 5%
 • Wsparcie - 5%

Aby VPN uzyskał wysoki wynik, musi działać w każdej kategorii.

Znasz nasz proces, a teraz zapoznaj się z naszymi recenzjami VPN lub sprawdź nasze najlepsze rekomendacje VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me