Konfiguracja VPN na iPadzie jest prosta, bez względu na to, czy zdecydujesz się użyć aplikacji, czy skorzystasz ze zintegrowanej obsługi wybranych protokołów. W tym przewodniku wyjaśniono, jak go uruchomić, z pomocnymi instrukcjami krok po kroku.

Apple iPad z VPN

Masz trzy możliwości, jeśli chodzi o konfigurację VPN na iPadzie. Możesz pobrać niestandardową aplikację swojego dostawcy, zainstalować aplikację innej firmy, taką jak OpenVPN, lub alternatywnie nawiązać bezpośrednie połączenie za pomocą aplikacji Ustawienia już na swoim urządzeniu.

Omówimy wszystkie opcje w tym przewodniku. Nawiązanie połączenia zajmuje zaledwie kilka minut, a kiedy to zrobisz, będziesz mógł bezpiecznie przeglądać internet, nie martwiąc się o monitorowanie lub śledzenie.

Co będziesz potrzebował

Aby uruchomić aplikacje, których użyliśmy w tym przewodniku, potrzebujesz iPada, który jest w stanie uruchomić najnowsze oprogramowanie. Użyliśmy iPada Pro z systemem iOS 11.3.

Musisz także założyć konto u dostawcy VPN. Możesz sprawdzić nasze najlepsze typy VPN na iPada, jeśli jeszcze go nie wybrałeś, ale jeśli nie jesteś gotowy na przyjęcie płatnej subskrypcji, bezpłatny okres próbny będzie działał dobrze. ExpressVPN oferuje 7 dni bezpłatnej usługi - ale tylko jeśli zarejestrujesz się za pośrednictwem aplikacji, ponieważ wersja próbna nie jest dostępna za pośrednictwem ich strony internetowej.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z VPN, radzimy zacząć od „Metody 1”, która jest tak prosta, jak pobranie aplikacji Twojego dostawcy z App Store. Gdy masz pewność, że wszystko jest tak, jak powinno, możesz spróbować Metody 2 i 3, które są nieco bardziej zaawansowane. Pamiętaj: sprawdź pocztę e-mail i potwierdź swoje konto VPN, zanim przejdziesz do tego przewodnika.

Metoda 1: Aplikacja VPN

Wszyscy główni dostawcy VPN tworzą własną aplikację na iOS. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy i najszybszy sposób na uruchomienie nowej sieci VPN na iPadzie.

Użyjemy ExpressVPN, aby zademonstrować, jak działa proces konfiguracji. Jeśli korzystasz z innego usługodawcy, nadal będziesz mieć ogólne wyobrażenie o tym, co jest związane z poniższymi zrzutami ekranu. Twój dostawca może zaoferować więcej wsparcia, jeśli utkniesz.


Po nawiązaniu połączenia z VPN połączenie powinno pozostać aktywne, dopóki go nie wyłączysz lub nie uruchomisz ponownie iPada.

Warto sprawdzić w Aktualizacja oprogramowania sekcja twojego Ustawienia aplikację przed rozpoczęciem, aby mieć zainstalowaną najnowszą wersję systemu iOS.

Aby skonfigurować VPN za pomocą aplikacji ExpressVPN:

 1. Otwórz aplikację Express VPN na iPadzie.
 2. Kran Utwórz konto jeśli potrzebujesz nowego konta. W przeciwnym razie dotknij Zaloguj się i wypełnij formularz logowania.Strona rejestracji ExpressVPN
 3. Kran Dopuszczać aby aplikacja ExpressVPN mogła skonfigurować VPN na iPadzie. Musisz to potwierdzić za pomocą Touch ID lub kodu dostępu.Ekran konfiguracji ExpressVPN na iPadzie
 4. Na ekranie powiadomień dotknij Dopuszczać jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia z aplikacji. To jest opcjonalne.Powiadomienia ExpressVPN na iPadzie
 5. Jeśli jesteś zadowolony z przesłania anonimowych danych do ExpressVPN w celu analizy, dotknij Dopuszczać.Analiza danych ExpressVPN na iPadzie

To kończy proces konfiguracji ExpressVPN. Zobaczysz teraz główny ekran połączenia. Aplikacja automatycznie wybierze najlepszą lokalizację serwera VPN; po prostu dotknij okrągłego przycisku, aby się połączyć.

Główny ekran ExpressVPN na iPadzie odłączony

ExpressVPN pozostaje w kontakcie podczas korzystania z innych aplikacji na iPadzie. Zobaczysz małą ikonę VPN obok symbolu WiFi w lewym górnym rogu ekranu.

Podłączono główny ekran ExpressVPN na iPadzie

Metoda 2: Połącz OpenVPN

OpenVPN Connect to zewnętrzna aplikacja VPN typu open source. Możesz użyć tego zamiast pobierać aplikację dostawcy, jeśli wolisz korzystać z oprogramowania typu open source.

Ta aplikacja innej firmy połączy się z siecią serwerów twojego dostawcy tylko za pomocą protokołu OpenVPN, używając poświadczeń dostarczonych przez twojego dostawcę. Oprócz tego, że protokół i aplikacja są oprogramowaniem typu open source, aplikacja jest znacznie bardziej konfigurowalna niż wiele innych aplikacji.

Najnowsza wersja OpenVPN Connect czasami tworzy dyrektywa fragmentaryczna błąd. Poniżej przedstawiamy obejście tego problemu, jeśli napotkasz problem.

Znajdowanie pliku .ovpn

Po pierwszym otwarciu aplikacji OpenVPN Connect zobaczysz listę różnych metod importowania w celu uzyskania profilu połączenia .ovpn. Jest to plik, który zawiera wszystkie informacje o połączeniu z serwerem i możesz zainstalować kilka, jeśli chcesz.

Najprostszym sposobem na zaimportowanie pliku jest pobranie go na komputer stacjonarny i przesłanie go pocztą e-mail. Aby to zadziałało, musisz mieć działające konto e-mail w aplikacji Mail na iPadzie.

Wysyłanie i odbieranie profili .ovpn przez e-mail nie jest najbezpieczniejszą metodą, ale jest najłatwiejszą, więc jest to metoda, której użyjemy w tym przewodniku dla początkujących. Jeśli jesteś wrażliwy na bezpieczeństwo, zalecamy sprawdzenie innych opcji, takich jak korzystanie z przestrzeni dyskowej w chmurze, takiej jak Dropbox lub Dysk Google. Jeśli korzystasz z komputera Mac, możesz użyć Airdrop.

Korzystanie z OpenVPN Connect na iPadzie

Ten proces jest najłatwiejszym sposobem na uzyskanie pliku bez większych problemów. Korzystamy z Express VPN, aby zademonstrować ten proces, zaczynając od komputera stacjonarnego, a następnie wracając na iPada:

  1. Na komputerze zaloguj się do witryny ExpressVPN.
  2. Kliknij zielony Skonfiguruj ExpressVPN przycisk.
  3. Kliknij Pokaż inne urządzenia, następnie przewiń w dół i dotknij Konfiguracja ręczna.
  4. Kliknij niebieski OpenVPN przycisk, aby wyświetlić potrzebne ustawienia.
  5. Pobierz co najmniej jeden profil konfiguracji OpenVPN na swój komputer. W razie wątpliwości pobierz taki, który jest geograficznie zbliżony do bieżącej lokalizacji.
  6. Wyślij plik do siebie e-mailem lub zapisz go w wersji roboczej.

W tym momencie powinieneś pozostawić stronę otwartą w przeglądarce. Przed kontynuowaniem sprawdź, czy możesz zobaczyć wiadomość e-mail w aplikacji Mail na iPadzie:

  1. Na iPadzie otwórz aplikację Mail.
  2. Znajdź wiadomość zawierającą plik, który wysłałeś e-mailem. Stuknij załącznik.
  3. Twój iPad wyświetli wybór aplikacji, które mogą otworzyć plik. Usytuowany Skopiuj do OpenVPN, i dotknij go.
  4. Zostanie otwarta aplikacja OpenVPN Connect, a profil zostanie wyświetlony w dolnej części ekranu. Sprawdź, czy dane pasują do serwera, który chcesz dodać, a następnie dotknij zielonej ikony plus, aby dodać profil do aplikacji.ExpressVPN Konfiguracja OpenVPN na iPadzie
  5. W wyświetlonym oknie podręcznym dotknij Dopuszczać.ExpressVPN Konfiguracja OpenVPN na iPadzie
  6. Użyj Touch ID, aby potwierdzić.

  OpenVPN Connect otwiera teraz profil i zaprasza do dostosowania szczegółów połączenia. Potrzebny tutaj identyfikator użytkownika i hasło nie są takie same jak nazwa użytkownika i hasło do witryny ExpressVPN. Znajdziesz je po zalogowaniu, na stronie Skonfiguruj ExpressVPN - Pokaż inne urządzenia - Konfiguracja ręczna strona.

  Niestety przełączanie między aplikacjami na iPadzie spowoduje wyczyszczenie pól ID użytkownika i hasła w OpenVPN Connect. Okazało się, że najlepszą opcją jest wpisanie ich ręcznie:

  1. Skopiuj swój identyfikator użytkownika z witryny ExpressVPN do pola User ID w aplikacji ExpressVPN. Powtórz proces z hasłem.
  2. Jeśli chcesz, dotknij Zapisać suwak, aby zapisać swoje dane.

  Możesz teraz połączyć się z wybraną siecią VPN.

  ExpressVPN iPad Połącz ekran OpenVPN

  Jak rozwiązać błąd dyrektywy fragmentów w OpenVPN Connect

  Podczas testów stwierdziliśmy, że OpenVPN Connect czasami zgłasza błąd fragmentu i nie łączy się. To nie jest unikalne dla iOS. Zdarza się to również na innych urządzeniach.

  Jeśli zobaczysz ten błąd, musisz edytować plik .ovpn pobrany od dostawcy. Na komputerze otwórz plik w edytorze tekstu i usuń wiersz zawierający słowo „fragment”.

  ExpressVPN Błąd fragmentu OpenVPN na iPadzie

Metoda 3: Ustawienia ręczne

Możesz połączyć się z dostawcą VPN bez korzystania z aplikacji, co jest najlepszym sposobem na kontynuację, jeśli chcesz zaoszczędzić cenne miejsce na iPadzie.

W tym przykładzie skonfigurujemy ExpressVPN ręcznie przy użyciu L2TP.

Zanim zaczniesz, zaloguj się na swoje konto ExpressVPN i przejdź do Skonfiguruj ExpressVPN - Pokaż inne urządzenia - Konfiguracja ręczna strona. Kran PPTP & L2TP-IPSec aby ujawnić szczegóły połączenia.

Pamiętaj jednak, że ograniczysz się do korzystania z protokołu L2TP / IPSec i nie będziesz mieć dostępu do dodatkowych funkcji - takich jak killswitch - dzięki aplikacji.

Wybierz serwer, który chcesz skonfigurować, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. W Twoim Ustawienia aplikacji dotknij Generał, następnie VPN.Konfiguracja ExpressVPN iPad L2TP
 2. Kran Dodaj konfigurację VPN… Aby wyświetlić ekran połączenia.Konfiguracja VPN ExpressVPN iPad L2TP
 3. w Rodzaj pole, dotknij i wybierz L2TP.
 4. Podaj dane połączenia, korzystając z informacji podanych na koncie ExpressVPN, które już otworzyłeś:
  • Opis: Jakiekolwiek imię.
  • serwer: Skopiuj i wklej (lub wpisz) adres serwera, który chcesz skonfigurować jako pierwszy.
  • Konto: Nazwa użytkownika podana w PPTP & L2TP-IPSec strona na koncie ExpressVPN. Nie wpisuj tutaj nazwy użytkownika logowania; to nie zadziała.
  • RSA SecurID: Wyłączony
  • Hasło: Hasło podane na koncie dla PPTP & Połączenia L2TP-IPSec. To nie to samo, co hasło logowania.
  • Sekret: Wpisz „12345678” (bez cudzysłowów)
  • Wyślij cały ruch: Włączony.
 5. Kran Gotowy.ExpressVPN iPad podłączony ekran L2TP

Aby połączyć się z serwerem VPN, włącz przełącznik Statusu do pozycji on i poczekaj 5-10 sekund. Zobaczysz zmianę stanu na Połączono, a mała ikona VPN pojawi się w lewym górnym rogu ekranu iPada.

Potrzebujesz więcej pomocy?

Te instrukcje powinny działać na większości iPadów z aktualnym oprogramowaniem. Jeśli masz problemy:

 • Wypróbuj inną aplikację. Zalecamy początkowe skorzystanie z aplikacji dostawcy, aby sprawdzić, czy Twoje konto jest poprawnie skonfigurowane.
 • Wypróbuj inny serwer. Możesz skonfigurować dowolną liczbę, jeśli korzystasz z OpenVPN Connect lub konfiguracji ręcznej. Najlepiej jest zacząć od tego, który jest blisko Ciebie, aby przetestować ustawienia przed dodaniem serwerów w odległych miejscach.

Aby uzyskać więcej wskazówek, skontaktuj się z dostawcą VPN. Większość ma przewodniki dostosowane do ich własnych ustawień i będą w stanie pomóc Ci z wszelkimi komunikatami o błędach, które zobaczysz, gdy połączysz się z VPN na iPadzie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me