Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie w 2020 roku i prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jesteś jednym z milionów osób, które korzystają z niej każdego dnia.

Ale ta popularność sprawia również, że Google Chrome jest główny cel.

Czy wiesz, że bez korzystania z VPN dla Chrome Twój dostawca usług internetowych, rząd lub złośliwe osoby trzecie mogą rejestrować twoje działania online, a nawet zakłócać ruch internetowy?

Dobrą wiadomością jest to, że bardzo łatwo jest zainstalować i skonfigurować VPN dla Google Chrome.

Najłatwiejszym (i najbezpieczniejszym) sposobem ochrony ruchu internetowego podczas korzystania z przeglądarki Chrome jest zainstalowanie sieci VPN na poziomie urządzenia, na komputerze stacjonarnym, laptopie lub smartfonie.

Wystarczy pobrać oprogramowanie VPN i połączyć się - cały ruch internetowy, z Chrome lub innej uruchomionej aplikacji, przepłynie przez zaszyfrowany tunel VPN.

Skorzystaj z łączy, aby przeczytać nasze oddzielne instrukcje instalacji dla tych urządzeń:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • Android
 • iOS (iPhone & iPad)

Niektóre sieci VPN są wyposażone w dodatkowe narzędzia specjalnie dla Google Chrome.

Są to tak zwane rozszerzenia przeglądarki VPN i na tym skupiamy się w tym przewodniku instalacji.

Chociaż ogólnie nie zapewniają takiego samego poziomu prywatności, jak przy użyciu oprogramowania VPN na poziomie systemu operacyjnego, rozszerzenia przeglądarki VPN dla Chrome mogą być świetną dodatkową funkcją dla dużych użytkowników przeglądarki.

Mogą nawet zawierać dodatkowe narzędzia, takie jak blokery wycieków WebRTC i blokery reklam.

Konfigurowanie rozszerzenia przeglądarki VPN zajmuje tylko kilka minut dzięki naszym pomocnym, przyjaznym dla użytkownika instrukcjom, które przeprowadzą Cię przez cały proces.

Zanim zaczniesz, będziesz potrzebować...

 • Najnowsza wersja Przeglądarka internetowa Google Chrome.
 • Subskrypcja usługi VPN który oferuje rozszerzenie przeglądarki dla Google Chrome. Nie wszyscy dostawcy tworzą rozszerzenia do Chrome, dlatego najlepiej sprawdzić przed opłaceniem abonamentu długoterminowego. Tutaj możesz przeczytać naszą listę najlepszych VPN dla Chrome, aby ułatwić sobie decyzję.
 • Zweryfikowane konto VPN. Upewnij się, że kliknąłeś link weryfikacyjny e-mail, aby aktywować konto, w przeciwnym razie może nie działać.
 • Aplikacja komputerowa dla Twojej sieci VPN (być może). Niektórzy dostawcy VPN wymagają jednoczesnego uruchamiania aplikacji komputerowych i Chrome. Skontaktuj się z dostawcą usług VPN, jeśli jest to konieczne.

Jak skonfigurować rozszerzenie VPN w Chrome

Oto jak zainstalować VPN w Chrome na przykładzie ExpressVPN (uważamy, że ma najlepsze rozszerzenie Chrome na rynku):

 1. Przejdź do strony dostawcy usług VPN i znajdź link do pobrania rozszerzenia przeglądarki Google Chrome. Kliknięcie tego linku przeniesie Cię do Chrome Web Store.
  Przechodząc przez stronę dostawcy VPN, potencjalnie możesz tego uniknąć niebezpieczne rozszerzenia naśladowców udając prawdziwą.Zrzut ekranu witryny ExpressVPN ze strony rozszerzenia przeglądarki Google Chrome
 2. Kliknij Dodaj do Chrome przycisk, aby zainstalować rozszerzenie VPN.Zrzut ekranu wpisu ExpressVPN w Chrome Web Store
 3. Jeśli zobaczysz menu rozwijane z informacją o uprawnieniach, których potrzebuje rozszerzenie, aby je dokładnie przejrzeć. Jeśli zgadzasz się na uprawnienia, kliknij Dodaj rozszerzenie.Zrzut ekranu uprawnień rozszerzenia Chrome ExpressVPN
 4. Przycisk w Chrome Web Store powie teraz Usuń z Chrome, wskazując, że twoje rozszerzenie VPN jest teraz zainstalowane (nie klikaj go).Zrzut ekranu Chrome Web Store po zainstalowaniu ExpressVPN
 5. W przeglądarce Google Chrome, w prawym górnym rogu, zobaczysz ikonę swojego rozszerzenia. Zazwyczaj jest to logo dostawcy VPN. Kliknij ikonę raz.
  Spowoduje to otwarcie interfejsu rozszerzenia przeglądarki. ExpressVPN daje ci trochę informacji o rozszerzeniu przeglądarki. Kliknij Pominąć aby przejść do następnego slajdu.Zrzut ekranu przedstawiający slajdy wprowadzające do rozszerzenia ExpressVPN Chrome
 6. Kliknij Zaczynaj aby zakończyć instalację.Zrzut ekranu zakończenia instalacji rozszerzenia ExpressVPN Chrome
 7. Wyświetli się ekran główny rozszerzenia przeglądarki. Rozszerzenie przeglądarki Google Chrome ExpressVPN ma duży przycisk połączenia w środku, co jest również bardzo popularne wśród innych usług VPN.Zrzut ekranu interfejsu rozszerzenia Chrome ExpressVPN
 8. Zanim połączysz się z serwerem, sprawdź ustawienia bezpieczeństwa. Zwykle można uzyskać do nich dostęp, klikając symbol koła zębatego lub menu burgera (trzy poziome linie), jak ma to miejsce w przypadku ExpressVPN.
  Upewnij się, że blokowanie wycieków WebRTC jest włączone, a HTTPS wszędzie, aby zoptymalizować swoje bezpieczeństwo online.Zrzut ekranu ustawień rozszerzenia Chrome ExpressVPN
 9. Aby wybrać lokalizację serwera, kliknij trzy kropki obok Wybrana lokalizacja. Znajdź preferowaną lokalizację i kliknij ją.
  Niektóre usługi VPN, takie jak ExpressVPN, są wyposażone w funkcję inteligentnej lokalizacji, która automatycznie wybiera najlepszy serwer dla Ciebie - zwykle jest on najbliżej Twojej fizycznej lokalizacji.Zrzut ekranu lokalizacji serwera rozszerzeń ExpressVPN Chrome
 10. Kliknij przycisk Połącz. Przycisk połączenia ExpressVPN zmieni kolor na zielony, gdy połączenie zostanie pomyślnie nawiązane.Zrzut ekranu podłączonego rozszerzenia Chrome ExpressVPN

Nie musisz dodawać nazwy użytkownika i hasła, jeśli używasz rozszerzenia ExpressVPN Chrome, ponieważ pobiera ono dane logowania z aplikacji komputerowej.

Inne usługi VPN mogą wymagać podania poświadczeń konta przed połączeniem z serwerem.

Oto ekran logowania do rozszerzenia przeglądarki NordVPN dla Chrome:

Zrzut ekranu ekranu logowania do rozszerzenia przeglądarki NordVPN Chrome

Uzyskiwanie pomocy dotyczącej rozszerzenia przeglądarki & Rozwiązywanie problemów

Jeśli coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami z rozszerzeniem przeglądarki VPN dla Chrome, pierwszym portem połączenia powinien być dostawca usług VPN, ponieważ zespół obsługi klienta jest najlepiej przygotowany do rozwiązywania wszelkich problemów.

Powinieneś także dokładnie sprawdzić, czy Twoje dane logowania są prawidłowe - w zależności od usługi VPN może być konieczne zalogowanie się do aplikacji przy użyciu nazwy użytkownika zamiast adresu e-mail.

Jeśli widzisz szary X na ikonie rozszerzenia Chrome ExpressVPN, oznacza to, że rozszerzenie nie może znaleźć aplikacji komputerowej.

Zrzut ekranu stanów połączenia rozszerzenia przeglądarki Chrome ExpressVPN

ExpressVPN działa w tandemie z aplikacją komputerową, więc upewnij się, że aplikacja jest najpierw zainstalowana, aby się połączyć.

Większość innych usług VPN ma rozszerzenia przeglądarki, które działają niezależnie od aplikacji komputerowej, więc nie musisz uruchamiać dwóch programów razem - chociaż zalecamy, aby zapewnić najwyższą ochronę prywatności.

Jeśli rozszerzenie przeglądarki VPN nadal nie działa, być może nie zostało poprawnie skonfigurowane lub może zostać zainstalowane w niewłaściwym miejscu na komputerze. Aby to naprawić, kliknij ikonę w Chrome i zainstaluj ją ponownie.

Co to jest rozszerzenie przeglądarki VPN dla Chrome?

Wiele usług VPN zapewnia rozszerzenia przeglądarek dla Google Chrome, Mozilla Firefox i innych przeglądarek internetowych, ale jakie dokładnie są?

Cóż, rozszerzenie przeglądarki generalnie tworzy połączenie proxy. To nie jest VPN.

Chociaż niektóre rozszerzenia przeglądarki VPN szyfrują ruch przeglądarki, nie wszystkie tak robią, uważaj na te, ponieważ nie zapewniają one pełnej ochrony.

Nawet rozszerzenia przeglądarki, które szyfrują ruch przeglądarki, nie szyfrują ruchu poza przeglądarką, więc inne aplikacje pozostają bez ochrony.

Więcej informacji na temat różnicy między serwerami proxy i VPN znajduje się w naszym dedykowanym przewodniku.

Jest to jednak inna historia dla ExpressVPN, ponieważ rozszerzenie przeglądarki działa razem z aplikacją komputerową, zapewniając pełne pokrycie nie tylko ruchu w Chrome, ale także całego innego ruchu internetowego na twoim urządzeniu.

Możesz myśleć o rozszerzeniu przeglądarki Chrome ExpressVPN jako o pilocie dla głównej aplikacji. Umożliwia zmianę serwerów VPN bez wychodzenia z przeglądarki lub minimalizowania jej.

Jaki jest najlepszy VPN dla Google Chrome?

Najlepszym VPN dla Google Chrome jest ExpressVPN - usługa VPN, której użyliśmy do stworzenia tego przewodnika instalacji.

ExpressVPN to pełny pakiet; jest szybki, niezawodny, bezpieczny, bezpieczny i zawiera w pełni funkcjonalne rozszerzenie przeglądarki Google Chrome.

W przeciwieństwie do innych rozszerzeń przeglądarki VPN, rozszerzenie Chrome ExpressVPN działa razem z aplikacją komputerową, zapewniając pełną ochronę, zapewniając jednocześnie jeszcze łatwiejszy i bardziej dostępny interfejs dla dużych użytkowników przeglądarki.

Możesz przeczytać naszą pełną, niezależną recenzję ExpressVPN tutaj.

Czy rozszerzenia przeglądarki VPN są bezpieczne??

Ilustracja przedstawiająca potencjalne zagrożenia związane z korzystaniem z rozszerzenia przeglądarki VPN

Nie wszystkie rozszerzenia przeglądarki VPN są bezpieczne.

Hola jest jednym z przykładów niebezpiecznego rozszerzenia przeglądarki, które maskuje się jako usługa VPN.

Nie tylko rejestruje wszystkie twoje działania online, ale także działa, włączając Twój prawdziwy adres IP do swojej sieci. Oznacza to, że ktoś inny może użyć twojego adresu IP do robienia, co tylko zechce w Internecie.

Chociaż nie wszystkie rozszerzenia przeglądarki są tak ekstremalne, należy pamiętać, że rozszerzenia przeglądarki to serwery proxy (nie prawdziwe VPN).

Pozostawia to cały ruch internetowy poza przeglądarką internetową osobom trzecim.

Niektóre rozszerzenia proxy nawet nie szyfrują ruchu przeglądarki. Po prostu fałszują twój adres IP, sprawiając, że łączysz się z innej lokalizacji.

Z tych powodów nie zalecamy samodzielnego korzystania z rozszerzeń przeglądarki, ponieważ nie zapewniają one takiego samego poziomu prywatności jak odpowiednie aplikacje VPN.

Jeśli Twoja sieć VPN ma rozszerzenie przeglądarki, może być możliwe użycie jej razem z główną aplikacją VPN.

Pamiętaj tylko, aby wcześniej skontaktować się z dostawcą usług VPN, ponieważ niektórych rozszerzeń przeglądarki nie można używać, gdy główna aplikacja VPN jest podłączona.

Czy możesz uzyskać rozszerzenie przeglądarki VPN za darmo?

Tak, możesz uzyskać niektóre rozszerzenia przeglądarki VPN za darmo, ale, jak powiedzieliśmy wcześniej, niektóre z nich są niebezpieczne w użyciu.

Oto niektóre bezpłatne rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, których można bezpiecznie używać:

 • CyberGhost
 • Ukryj mnie
 • TunnelBear
 • Windscribe

Zrzut ekranu strony pobierania rozszerzenia przeglądarki TunnelBear

Większość darmowych rozszerzeń przeglądarki VPN ma jednak ograniczenia, w tym ograniczenia danych i prędkości oraz niewielką sieć serwerów.

Jeśli chcesz jak najlepiej korzystać z VPN, musisz za to zapłacić.

Co zrobić, jeśli Twoja sieć VPN nie ma rozszerzenia przeglądarki Chrome

Nie martw się!

Jeśli Twoja usługa VPN nie ma rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome, to nie koniec świata.

Tak długo, jak korzystasz z wysokiej jakości, bezpiecznej usługi VPN, po połączeniu się z serwerem VPN cały Twój ruch internetowy (w tym z Google Chrome) będzie kierowany przez zaszyfrowany tunel VPN.

Rozszerzenia przeglądarki są przydatnymi dodatkami, ale w żadnym wypadku nie są niezbędne.

Czy są rozszerzenia VPN dla przeglądarki Mozilla Firefox, Opera lub Apple Safari?

Ilustracja przeglądarki z trzema logo: Safari, Opera i Firefox

Tak, dla tych przeglądarek dostępne są również rozszerzenia VPN.

Większość rozszerzeń przeglądarki VPN jest dostępna dla Google Chrome lub Mozilla Firefox - tutaj możesz przeczytać o naszych najlepszych rekomendacjach dla Mozilla Firefox - ale niektórzy dostawcy VPN mają również rozszerzenia dla Opery i Safari.

TunnelBear i prywatny dostęp do Internetu to przykłady usług VPN, które są dostarczane z rozszerzeniem przeglądarki do Opery.

Obecnie nie ma żadnych rozszerzeń przeglądarki VPN dla Safari, które zalecamy - w naszych testach wszystkie były niezgodne z naszymi standardami.

Jak odinstalować rozszerzenie przeglądarki VPN dla Chrome

Jeśli nie chcesz już używać rozszerzenia przeglądarki VPN, bardzo łatwo go odinstalować w Google Chrome.

Wystarczy otworzyć okno Chrome, kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia i kliknąć Usuń z Chrome.

Zrzut ekranu odinstalowywania rozszerzenia ExpressVPN Chrome

Jakie są wycieki WebRTC?

WebRTC to technologia przeglądarki, która umożliwia komunikację audio i wideo na stronach internetowych.

Jednak ta technologia może doprowadzić do ujawnienia twojego adresu IP, nawet gdy korzystasz z VPN - chociaż najlepsze VPN zapewnią, że tak się nie stanie.

Po ujawnieniu twojego adresu IP nazywa się to przeciekiem WebRTC. Wszystko o wyciekach WebRTC można przeczytać w naszym przewodniku dotyczącym testów szczelności.

Możesz uruchomić test szczelności, aby dowiedzieć się, czy Twój adres IP jest narażony, odwiedzając tę ​​stronę. Jeśli widzisz swój prawdziwy adres IP w wynikach testu, masz wyciek WebRTC.

Niektóre rozszerzenia przeglądarki VPN są wyposażone w funkcję blokowania wycieków WebRTC, dlatego należy ją włączyć przed rozpoczęciem przeglądania.

Jeśli po tym nadal nadal występują wycieki WebRTC, najlepiej całkowicie wyłączyć WebRTC.

Wyłączenie WebRTC jest jednak trochę trudne, jeśli używasz Google Chrome.

W przeciwieństwie do innych przeglądarek internetowych, takich jak Mozilla Firefox, które umożliwiają wyłączenie WebRTC za pomocą ustawień przeglądarki, musisz użyć dodatku lub rozszerzenia innej firmy, aby wyłączyć go w Chrome.

Nawet wtedy te rozszerzenia nie zawsze są w 100% skuteczne.

Najlepiej jest korzystać z wysokiej jakości usługi VPN, takiej jak ExpressVPN, aby blokować żądania WebRTC, a nawet zacząć korzystać z przyjaznej prywatności alternatywy dla Google Chrome.

Jeśli brzmi to jak coś, co Cię zainteresuje, czytaj dalej, aby uzyskać kilka sugestii.

Alternatywy dla przeglądarki Google Chrome

Google Chrome może być jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, ale jest daleka od najbardziej prywatnych.

W rzeczywistości, gdy jesteś zalogowany na swoje konto Google, zbiera mnóstwo danych o tobie i wykorzystuje te informacje do celów reklamowych.

Nie ma również możliwości wyłączenia WebRTC w ustawieniach Google Chrome, co może doprowadzić do ujawnienia twojego adresu IP.

Podczas gdy Google twierdzi, że poprawia prywatność Chrome, niektórzy krytycy są sceptyczni.

Istnieje jednak kilka przeglądarek internetowych zaprojektowanych z myślą o prywatności - te alternatywy dla Google Chrome zapewniają najwyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa.

 • Firefox
 • Firefox Focus
 • Waterfox
 • GNUzilla IceCat
 • Dzielna przeglądarka
 • Ungoogled Chronium

Być może będziesz musiał pobawić się ustawieniami, aby zoptymalizować poziomy prywatności - o tym możesz przeczytać w naszym prywatnym przewodniku dotyczącym przeglądarek.

Należy również rozważyć skorzystanie z przyjaznej dla prywatności wyszukiwarki, takiej jak DuckDuckGo.com, w celu dalszej ochrony danych osobowych.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me