Nezávisle provozovaná VPN založená aktivisty, hacktivisty a hackery zní téměř příliš dobře, aby to byla pravda - nebo je to?


To je příběh AirVPN, který slibuje svým uživatelům „vzduch, aby dýchal skutečný internet“, a proto jsme se rozhodli test sami pro sebe.

V naší recenzi AirVPN odpovídáme na důležité otázky, jako například:

 • Je AirVPN bezpečný?
 • Bude AirVPN pracovat v Číně?
 • Odemkne AirVPN Netflix?
 • Jak snadné je použití AirVPN?
 • Umožňuje AirVPN torrentování?

Odpovědi na tyto a mnoho dalších najdete níže v našem krátkém přehledu o AirVPN.

Přehled

Profesory AirVPN & Nevýhody

Profesionálové

 1. Rychlé rychlosti ve stejné zemi
 2. V Číně funguje dobře
 3. Torrenting povolen na všech serverech
 4. Připojte se bezpečně do 22 zemí
 5. Podrobný průvodce nastavením

Nevýhody

 1. Velmi malý počet serverů VPN
 2. Žádný přístup k streamování
 3. Umístěný v soukromí-nepřátelské Itálie
 4. Složitá desktopová aplikace
 5. Omezená podpora zákazníků

Souhrn klíčů AirVPN

Nejvyšší rychlost stahování

Zásady protokolování

Netěsnosti IP, DNS nebo WebRTC

Jurisdikce

Servery

IP adresy

Země

US Netflix

Torrenting

Práce v Číně

Podpěra, podpora

Nejlevnější cena

Oficiální webové stránky

71 Mb / s
Žádné protokoly
Ne
Itálie (14-Eyes člen)
Nezveřejněno
200+
22
Ano
Neomezený
Ano
24/7 Live Chat
3,69 $ / měsíc po dobu 24 měsíců
AirVPN.org

Čtěte dále a zjistěte, zda je pro vás AirVPN tou pravou volbou, počínaje rychlostmi připojení k VPN.

O & Zásady protokolování

Kdo je AirVPN?

AirVPN byla založena v Itálii v roce 2010 malou skupinou aktivistů a hackerů za pomoci dvou právníků.

Původně byla provozována společností Iridium, satelitní komunikační společností, ale společnost AirVPN převzala v listopadu 2012. Paolo Brini je uveden jako současný vlastník společnosti AirVPN, která je provozována z Perugia (Itálie)..

Dokonce i dnes je AirVPN provozována výhradně aktivisty a „osobami informovanými o bezpečnostních otázkách“. Stále sídlí v Itálii a je v dosahu zákonů EU o uchovávání údajů.

Zásady protokolování

Zásady protokolování AirVPN jsou dosti vágní, proto jsme kvůli upřesnění kontaktovali zákaznickou podporu.

Po rozhovoru s nimi jsme přesvědčeni, že AirVPN nemonitoruje nic, co děláte, když jste připojeni k VPN. Shromažďuje pouze „technická data“ pro účely údržby serveru, ale můžete kdykoli požádat o jejich odstranění.

AirVPN také nezaznamenává žádné informace, které by mohly být použity k vaší osobní identifikaci, jako jsou datum / časová razítka nebo vaše IP adresa, což z něj dělá jednu z nejpřístupnějších služeb VPN pro soukromí a zmírňuje italskou jurisdikci.

Rychlost & Spolehlivost

Nadprůměrné rychlosti ve stejné zemi

Přestože AirVPN nedosahuje výjimečných špičkových rychlostí některých z nejrychlejších služeb VPN, vyniká tím, že nabízená úroveň spolehlivosti je vysoká.

AirVPN je stejně rychlé jak na připojeních ze stejné země, tak na delší vzdálenosti, takže při připojení k síti VPN budete moci dělat téměř cokoli, aniž byste museli potit..

Rychlost vyplývá z našeho fyzického umístění v Londýně (100Mbps optické vláknové připojení) na testovací server v Londýně.

Před použitím AirVPN:

 1. StaženíMb / s

  96.6

 2. nahrátMb / s

  96,44

 3. Recenze AirVPNPingslečna

  3

Při připojení k AirVPN:

 1. StaženíMb / s

  71,59

 2. nahrátMb / s

  74,54

 3. Recenze AirVPNPingslečna

  18

Rychlost stahování bez AirVPN: 96,60 Mb / s

Rychlost stahování s AirVPN: 71,59 Mb / s

Naše ztráta rychlosti stahování, když je spuštěna AirVPN: 26%

Rychlosti nahrávání AirVPN byly také rychlé a při připojení k serveru VPN ve stejné zemi dosahovaly rychlosti téměř 75 Mb / s - ideální pro torrentování.

Není to ideální VPN pro nadšené hráče, s časy ping pohybujícími se kolem 18 ms, i když jsme byli připojeni k VPN serveru ve stejném městě jako my.

Pokud sídlíte ve Velké Británii, zde jsou průměrné rychlosti, které můžete očekávat od připojení AirVPN k několika oblíbeným místům:

USA: 40 Mb / s (stažení) & 47 Mb / s (nahrát)
Německo: 55 Mb / s (stažení) & 72 Mb / s (nahrát)
Singapur: 33 Mb / s (stažení) & 16 Mb / s (nahrát)
Austrálie: Není k dispozici žádný server

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak testujeme VPN, můžete si přečíst naši úplnou metodiku testování rychlosti zde.

Umístění serveru

38 měst je rozloženo do 22 zemí

Zeměkoule s modrou vlajkou22CountriesObrázek městské krajiny40CitiesObrázek růžové značky200 + IP adres

AirVPN nabízí jednu z nejmenších serverových sítí, jaké jsme kdy viděli v prémiové službě VPN.

AirVPN poskytuje pouze 200 samostatných serverů VPN, což by mohlo vést k přetížení serveru v rušnějších časech. Naštěstí sekce „zatížení serveru“ v aplikaci usnadňuje zjistit, která místa se blíží kapacitě.

Snímek obrazovky aplikace AirVPN pro stolní počítače zobrazující procentuální zatížení každého umístění VPN serveru

Je zřejmé, že AirVPN se zaměřuje na americký trh, s 37 servery v deseti městech po celé zemi. Uživatelé se sídlem v USA si mohou vybrat ze serverů AirVPN v:

 • Atlanta (5)
 • Chicago (3)
 • Dallas (10)
 • Fremont (3)
 • Jacksonville (1)
 • Los Angeles (3)
 • Miami (3)
 • New York City (3)
 • Pensylvánie (1)
 • Phoenix (5)

Ve Velké Británii (Londýn, Maidenhead a Manchester) a Kanadě (Montreal, Toronto a Vancouver) jsou také tři servery AirVPN na úrovni města. Další země s výběrem pro konkrétní město zahrnují Německo, Španělsko a Švédsko.

Evropa má nejlepší pokrytí AirVPN se 153 servery rozloženými do 15 zemí, zatímco Asie je omezena na Hongkong, Japonsko a Singapur.

Jižní Amerika je pokryta pouze servery VPN v Brazílii, zatímco Afrika je AirVPN zcela ignorována.

Streamování & Torrenting

Skvělá VPN pro torrenting, ale ne streamování

AirVPN nepracuje s Netflixem nebo BBC iPlayerem, i když je dostatečně rychlý pro streamování Full HD bez vyrovnávací paměti..

Protože neexistují žádné servery AirVPN optimalizované pro přístup k streamovacím webům, jedná se o případ pokusu a omylu a my jsme nebyli schopni sledovat Netflix přes americké servery již několik měsíců..

Je to stejný příběh s BBC iPlayerem, který je nedostupný na britských serverech AirVPN od té doby, co si pamatujeme. Pokud je pro vás přístup k této službě důležitý, podívejte se na naše nejlepší VPN pro BBC iPlayer zde.

Překvapivě, vzhledem k obtížím, které jsme měli s přístupem k BBC iPlayer nebo Netflix, byl AirVPN jedním z mála poskytovatelů, kteří s Disney + při jeho spuštění spolupracovali. Což je skvělé vidět.

Naštěstí na webových stránkách AirVPN existuje seznam „blokovaných webů“, které si uživatelé mohou zkontrolovat, aby zjistili, zda se situace s těmito webovými stránkami nikdy nezmění.

Torrenting

AirVPN je však silnou volbou pro anonymní torrenting a P2P aktivity.

Dobrá rychlost stahování a působivé rychlosti nahrávání, minimální zásady protokolování a sada pokročilých nástrojů ochrany osobních údajů (včetně přepínače zabíjení VPN) z něj činí ideální pro aktivitu P2P.

Pokročilým torrenterům se také bude líbit, že AirVPN umožňuje přesměrování portů až na 20 portech současně, aby se přenosy ještě více urychlily. Můžete tak učinit v „Klientské oblasti“ webu AirVPN. Další informace o dálkovém předávání portů AirVPN zde.

Bypassing cenzura

Pracuje v Číně s nějakou ruční konfigurací

V současné době je jediným způsobem, jak se připojit k AirVPN v Číně, použít protokol OpenVPN přes SSL, který šifruje „otisk prstu“ OpenVPN, aby byl nezjistitelný. Je to dost jednoduché na počítači, ale složitější na mobilu.

Pokud se chcete připojit z Číny na mobilních zařízeních pomocí AirVPN, budete muset nainstalovat soubory OpenVPN a provést nějakou ruční konfiguraci - na webu jsou podrobní průvodci, kteří vás provedou tímto procesem..

AirVPN by měl pracovat v dalších zemích s vysokou cenzurou, jako je Turecko a Írán, kvůli řadě dalších nástrojů pro zmatek, jako je tunel SSH / SSL a přístup k Toru prostřednictvím VPN.

Jeho omezená síť serverů je špatnou zprávou o rychlosti, protože to znamená, že se možná budete muset připojit k serveru AirVPN daleko od vašeho fyzického umístění..

Platformy & Zařízení

Kompatibilní se všemi hlavními platformami & směrovače

Aplikace

Logo WindowsOknaLogo MacMacLogo iOSiOSLogo AndroidAndroidLogo pro LinuxLinuxLogo směrovačeSměrovač

AirVPN nabízí vlastní aplikace VPN pro:

 • Microsoft Windows
 • Operační Systém Mac
 • Android
 • Linux

K dispozici je také průvodce nastavením AirVPN pro iOS, vyžaduje však instalaci softwaru OpenVPN třetích stran. Doporučujeme uživatelům iOS používat VPN s vlastními aplikacemi pro iPhone nebo iPad.

AirVPN je podporován také na routerech DD-WRT, pfSense, Tomato a AsusWRT, ale znovu musí být ručně nainstalován a nakonfigurován. To znamená, že AirVPN není velmi dobrá volba, pokud chcete službu VPN typu plug-and-play.

Herní konzole & Streamování zařízení

Logo AppleTVAppleTVLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlay StationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

AirVPN nabízí nativní aplikaci VPN pro Amazon Fire TV a Fire TV Stick. Lze jej také použít s celou řadou dalších herních konzolí a streamovacích zařízení, buď jejich připojením k nakonfigurovanému směrovači nebo sdílením připojení VPN z jiného zařízení, na kterém je spuštěn software..

Pro žádné z těchto zařízení neexistují žádné manuální pokyny pro nastavení ani odstraňování problémů, ale na online fórech AirVPN najdete spoustu užitečných rad a tipů..

Rozšíření prohlížeče

AirVPN bohužel nenabízí žádná rozšíření prohlížeče pro Google Chrome nebo Mozilla Firefox, což je sotva překvapující vzhledem k nedostatku nativních aplikací pro širokou škálu zařízení. Někteří ze svých konkurentů, jako je ExpressVPN, nabízejí plně funkční rozšíření VPN pro všechny populární prohlížeče.

Šifrování & Bezpečnostní

Jedna z nejbezpečnějších služeb VPN, jaké jsme kdy viděli

Protokoly

Šifrování

Bezpečnostní

Pokročilé funkce

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokování úniku DNS

DNS první strany

Blokování netěsností IPV6

Podporuje port TCP 443

Přepínač zabití VPN

Blokování netěsností WebRTC

Split Tunneling

TOR přes VPN server

Pokud vás tyto podmínky pletou a chtěli byste se dozvědět více, přečtěte si náš glosář VPN.

AirVPN je fantastická volba, pokud je vaše soukromí čistě prioritou. Šifrování probíhá přes špičkovou šifru AES-256 a software běží výhradně na OpenVPN, což nabízí nejlepší rovnováhu mezi bezpečností a výkonem.

Přepínač VPN kill je základní funkcí, která vás chrání v případě výpadku připojení, a AirVPN provozuje také své vlastní servery DNS, přičemž vaše osobní informace jsou důvěrné.

Výsledky testu úniku DNS a IP společnosti AirVPN v přehledech prohlížečů

Ochrana našich AirVPN proti únikům DNS, IPv6 a WebRTC byla v našich nejnovějších testech rovněž 100% účinná.

K přístupu do prohlížeče Tor můžete použít AirVPN, což vám poskytne další vrstvu šifrování, pokud ji budete potřebovat. Aplikace pro stolní počítače rovněž nabízí funkci „doublehop“, což je funkce, která pravidelně přepíná vaši IP adresu, aby se zabránilo sledování vaší polohy.

Snadnost použití

Přeplněné aplikace s některými nedostatky použitelnosti

Jak nainstalovat & Nastavit AirVPN

 • Screenshot různých možností aplikace Windows AirVPN

  Stahování není tak jednoduché jako pouhé kliknutí na tlačítko - místo toho se doporučuje "vyberte si svou chuť".

 • Snímek obrazovky průvodce instalací Windows AirVPN

  Průvodce instalací vás provede nastavením softwaru.

 • Ukázka licenční smlouvy AirVPN

  Před dokončením instalace budete muset souhlasit s licenční smlouvou AirVPN.

 • Ukázka dokončeného stažení systému Windows AirVPN

  Po instalaci softwaru jednoduše klikněte na tlačítko Dokončit a poté začněte používat aplikaci AirVPN.

 • Screenshot hlavní obrazovky AirVPN v aplikaci pro Windows

  Hlavní obrazovka AirVPN umožňuje jednoduché umístění, některé základní statistiky a tlačítko zapnutí / vypnutí.

 • Screenshot ze seznamu zemí dostupných v aplikaci Windows pro AirVPN

  Země jsou uspořádány abecedně a zobrazují počet připojených serverů a uživatelů.

 • Ukázka úplného seznamu serverů AirVPN v aplikaci Windows

  Obrazovka výběru serveru AirVPN je nepřehledná, přičemž každý server (matoucí) je pojmenován podle hvězdy.

 • Screenshot obrazovky nastavení v aplikaci Windows AirVPN

  Existuje spousta pokročilých nastavení, na která se můžete podívat, ale je neuvěřitelně snadné se v nich pohybovat.

Klient VPN pro desktop AirVPN, hravě přezdívaný „Eddie“, je zastaralý, nepřehledný a přímo matoucí. Pokročilější uživatelé VPN budou mít rádi pokročilé funkce, ale i technicky zdatní se mohou potýkat.

Seznam nastavení AirVPN je rozdělen na karty, každá se spoustou různých možností. Zde by to mohlo být matoucí pro méně zkušené uživatele VPN, takže se nám líbí, že existuje možnost obnovit všechna nastavení do výchozího stavu pouze v případě,.

Výběr serveru VPN je mnohem obtížnější, než je třeba - seznam je dlouhý a neexistuje žádná funkce vyhledávání. Ještě horší je, že každý server VPN je pojmenován podle hvězdy, která se po chvíli stává frustrující, když vše, co chcete udělat, je vybrat město a připojit se.

Zákaznická podpora

Živý chat 24/7 tvoří omezené zdroje

E-mailová podpora prostřednictvím online formuláře

Online zdroje

Ano
Ano

AirVPN říká, že jeho zákaznický servis není poskytován externě, aby poskytoval „vysoce kvalitní podporu“, ale nedostatek živého chatu a pomalé e-mailové odpovědi může být frustrující, když máte jen jednoduchou otázku.

Líbí se nám však rozsáhlá znalostní báze na webu AirVPN, která obsahuje rozsáhlou sekci FAQ rozdělenou podle témat. K dispozici je také celá řada komunitních fór AirVPN, která pokrývají každé téma, na které byste si mohli myslet, takže možná zjistíte, že ve skutečnosti nemusíte kontaktovat tým podpory velmi často..

Ceny & Nabídky

Nejdelší plán je vynikající hodnotou za peníze

AirVPN Coupon

Cenový plán AirVPN

Každý cenový plán AirVPN obsahuje stejné funkce, ale každý měsíc je levnější, čím delší je předplatné, do kterého se zaregistrujete.

Jeden měsíc AirVPN je nejdražší variantou za 7,76 $, ale to lze snížit o 53% u dvouletého plánu, což je jen 3,65 $ měsíčně. Můžete se také rozhodnout pro 12měsíční plán, který vyjde na 4,52 $, s úsporou 42%.

 1. Měsíční

  7,76 USD / mo

  Fakturováno 7,76 $ každý měsíc

 2. 6 měsíců

  5,35 USD / měsíc

  Účtováno 32,15 $ každých 6 měsícůUložit 31%

 3. 12 měsíců

  4,52 USD / měsíc

  Účtováno 54,32 $ každých 12 měsícůUložit 45%

 4. 2 roky

  3,65 USD / měsíc

  Účtováno 87,58 $ každé dva rokyUložit 53%

Všechny plány mají 3-denní záruku vrácení peněz

Způsob platby & Možnosti vrácení peněz

AirVPN nabízí bezplatnou zkušební verzi, kterou lze získat zasláním zprávy týmu podpory a použitím kuponového kódu, který vám pošlou. Dostali jsme za méně než den, ale lidé na fórech uvedli, že na kód čekali déle než 24 hodin.

Existuje také záruka vrácení peněz, ale platí to pouze po dobu tří dnů, což je laciné ve srovnání s 30 dny, které nabízí většina ostatních služeb VPN. Naštěstí to není „žádné otázky“ a vrácení peněz se obvykle vrátí do vaší banky do dvou pracovních dnů.

AirVPN přijímá největší rozsah platebních metod, které jsme viděli od jakéhokoli poskytovatele. To zahrnuje většinu hlavních kreditních karet, PayPal a celou řadu kryptoměn. Přijímá se také spousta mezinárodních možností, jako jsou Alipay a Giropay.

Sečteno a podtrženo

Doporučujeme AirVPN?

Doporučujeme AirVPN, ale s jedním vážným upozorněním: AirVPN rozhodně není VPN pro začátečníky.

Ve skutečnosti, když mluvíme o VPN, které skutečně doporučujeme, AirVPN je pravděpodobně nejvíce zastrašující a nepřátelský ze všech. Je stále velmi bezpečný a produkuje vysoké rychlosti stahování, ale je třeba si uvědomit, že to trvá trochu zvyknout.

Alternativy k AirVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

Je to naše VPN s nejvyšším skóre z nějakého důvodu: ExpressVPN dělá spoustu věcí dobře, ale snadnost použití může být na prvním místě seznamu. ExpressVPN je tak jednoduchý, že ho může použít kdokoli - a přitom přitom dosahuje skvělého výkonu. Přečtěte si recenzi ExpressVPN

Logo CyberGhost

CyberGhost

Pokud je pro vás streamování důležité, neměli byste si stáhnout AirVPN. CyberGhost je mnohem lepší alternativou díky svému neomezenému přístupu k Netflixu, BBC iPlayeru a dalším. Přečtěte si recenzi CyberGhost

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me