Hledáte bezpečný, soukromý přístup k internetu? Pak je Hotspot Shield VPN skvělou volbou - nebo tak by její webové stránky věřily.

Je to jeden z nejpopulárnějších poskytovatelů VPN v okolí s údajně více než 650 miliony zákazníků, ale lze Hotspot Shield skutečně důvěřovat? Nebo je to jen další VPN, která přehání a nedostatečně poskytuje?

To byla naše otázka číslo jedna, ale také jsme se nechali přemýšlet:

 • Je Hotspot štít bezpečný?
 • Je to dobré pro torrenting?
 • Je to bezpečná VPN pro iPhone?
 • Jaký protokol používá Hotspot Shield?
 • A co je nejdůležitější, je Hotspot Shield k ničemu?

Pokud jste něco jako my, pak máte štěstí - odpověď na všechny tyto otázky (a další) najdete přímo zde v naší nezaujaté recenzi Hotspot Shield VPN.

Také by vás mohlo zajímat, zda je Hotspot Shield zdarma nebo ne. K dispozici je bezplatná verze - Hotspot Shield Basic - ale tato stránka je přísně o prémiové verzi.

Zde si můžete přečíst naši bezplatnou verzi Hotspot Shield.

Přehled

Profesionálové štítu Hotspot & Nevýhody

Profesionálové

 1. Působivé rychlosti stahování
 2. Ochrana proti malwaru v reálném čase & žádné úniky IP / DNS / WebRTC
 3. V současné době pracuje s Netflixem, & torrenting
 4. Poměrně velká síť serverů VPN: 82 zemí
 5. Uživatelsky přívětivé aplikace VPN pro oblíbená zařízení

Nevýhody

 1. Nespolehlivé pro použití v Číně
 2. Nelze nainstalovat na směrovače
 3. V protokolu Catapult Hydra není dostatečná průhlednost
 4. Minulé diskuse kolem bezplatné aplikace VPN
 5. Umístěný v soukromí-nepřátelské nás

Shrnutí klíče Hotspot Shield

Nejvyšší rychlost stahování

Zásady protokolování

Netěsnosti IP, DNS nebo WebRTC

Jurisdikce

Servery

IP adresy

Země

US Netflix

Torrenting

Práce v Číně

Podpěra, podpora

Nejlevnější cena

Oficiální webové stránky

86 Mb / s
Některé protokoly uživatelů
Ne
USA (člen pěti očí)
3 200+
3 200+
82
Ano
Neomezený
Nespolehlivý
24/7 Live Chat
2,99 $ / měsíc za 36 měsíců
Hotspotshield.com

V minulosti to mohlo mít nějaké problémy s ochranou soukromí, ale nelze popřít, že Hotspot Shield je populární z nějakého důvodu: je to velmi, velmi rychlá VPN.

O tom si můžete přečíst později, ale začněme s touto službou VPN na pozadí.

O & Zásady protokolování

Kdo je Hotspot Shield?

Hotspot Shield, poprvé vydaný v roce 2008, je ve vlastnictví Pango (dříve AnchorFree).

Společnost Pango sídlí v USA, která má rušivé zákony na ochranu soukromí a je součástí členství ve sdílení dat Five Eyes.

Skupina Pango vlastní několik různých aplikací VPN, včetně Betternet, Hexatech a TouchVPN.

V lednu 2019 zveřejnil Hotspot Shield svou výroční zprávu o transparentnosti. Zpráva ukazuje počet žádostí o údaje, které Hotspot Shield obdržel od úřadů po celém světě od roku 2016, a co je nejdůležitější, že Hotspot Shield nikdy nepředal žádná data.

Zásady protokolování

Protokol Hotspot Shield zaznamenává více, než bychom chtěli:

 • Vaše IP adresa - šifrováno, pouze po celou dobu vaší relace a není spojeno s vaší aktivitou při používání VPN.
 • Vaše přibližná zeměpisná poloha - odvozeno z vaší IP adresy a použito k připojení k nejbližšímu VPN serveru.
 • Časová razítka připojení - používá se ke sledování, podpoře a optimalizaci služeb VPN a je uložena po dobu tří let.
 • Použitá šířka pásma na uživatele, na relaci - používá se ke sledování, podpoře a optimalizaci služeb VPN a je uložena po dobu tří let.
 • Informace specifické pro zařízení, jako jsou identifikátory zařízení, typy prohlížečů, typy a nastavení zařízení, verze operačních systémů, mobilní, bezdrátové a další informace o síti (například jméno poskytovatele internetových služeb, jméno operátora a síla signálu) a čísla verzí aplikace
 • Neosobní protokoly webových stránek (názvy domén, nikoli konkrétní adresy URL) navštívené prostřednictvím serverů VPN Hotspot Shield - tyto agregace se shromažďují měsíčně.

I když to zní docela znepokojivě, Hotspot Shield ujišťuje uživatele slovy:

„I když vládní agentura fyzicky zabaví jeden z našich serverů VPN a podaří se mu na těchto serverech narušit šifrování disků, nenajdou žádné protokoly ani informace, které by odhalily, co každý jednotlivý uživatel procházel, prohlížel nebo dělal online prostřednictvím připojení VPN. . “

Časová razítka připojení však mohou být potenciálně použita - spolu s dalšími datovými body - k prokázání, že jste navštívili určitý web. K tomu je docela nepravděpodobné, ale raději bychom Hotspot Shield tyto informace nezaznamenali tři roky.

Pokud máte zájem o poskytovatele, který nevede absolutně žádné záznamy, z jakéhokoli důvodu vám doporučujeme, abyste se podívali na naši kontrolu soukromého přístupu k internetu.

V roce 2017 byl Hotspot Shield obviněn z „nekalých a klamavých obchodních praktik“ - tyto údajné praktiky se týkaly pouze bezplatné verze aplikace, ale stále to bylo značné porušení důvěry. Tyto praktiky byly od té doby zastaveny, ale zůstat v bezpečné postranice s placenou verzí Hotspot Shield.

Rychlost & Spolehlivost

Jedna z nejrychlejších VPN, které jsme testovali

Hotspot Shield je jedním z nejrychlejších poskytovatelů VPN, jaké jsme kdy viděli.

Na všech VPN serverech Hotspot Shield, které jsme testovali, jsme zaznamenali působivé rychlosti stahování, ale nejrychleji byl VPN server, který nebyl nejblíže našemu fyzickému umístění (Spojené království), ale jiný se nachází v blízké zemi (Německo)..

Za účelem nalezení nejlepších rychlostí je vhodné vyzkoušet několik různých serverů VPN v okolí.

Ale bez ohledu na to, který server si vyberete, budete moci udělat téměř cokoli, co chcete dělat online, přes Hotspot Shield, aniž byste museli čekat - je to zvláště dobré pro streamování v HD.

Podívejte se na naše výsledky testů rychlosti pomocí Hotspot Shield:

Rychlost vyplývá z našeho fyzického umístění v Londýně (optické připojení 100 Mb / s) na testovací server v Německu.

Před použitím štítu Hotspot:

 1. StaženíMb / s

  91,51

 2. nahrátMb / s

  96,45

 3. Recenze štítu hotspotuPingslečna

  2

Po připojení k Hotspot Shield:

 1. StaženíMb / s

  90,63

 2. nahrátMb / s

  69,77

 3. Recenze štítu hotspotuPingslečna

  37

Rychlost stahování bez Štít hotspotu: 91,51 Mb / s

Rychlost stahování s Štít hotspotu: 90,63 Mb / s

Ztráta rychlosti stahování, když je spuštěn štít Hotspot: 1%

I když se připojujete k vzdálenějšímu umístění VPN serveru, Hotspot Shield stále poskytuje - naše rychlosti klesly pouze o 23% připojení z Velké Británie do USA.

Zjistěte průměrné rychlosti stahování a odesílání, které lze očekávat při připojení z Velké Británie k serveru VPN Hotspot Shield:

 • SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ: 86 Mb / s (stažení) & 76 Mb / s (nahrát)
 • USA: 70 Mb / s (stažení) & 32 Mb / s (nahrát)
 • Singapur: 50 Mb / s (stažení) & 3 Mbps (nahrát)
 • Austrálie: 17 Mb / s (stažení) & 8 Mb / s (nahrát)

Nahrávání služby Hotspot Shield (na okolních serverech) je dost dobré pro torrentování, ale časy pingů jsou trochu vysoké, takže existují lepší VPN pro hladké hraní.

Hotspot Shield nepoužívá OpenVPN - tento protokol obvykle používáme pro testy rychlosti - a místo toho používá proprietární protokol VPN, pro který jsou k dispozici velmi omezené technické informace.

I když Hotspot Shield je super rychlá VPN, je těžší říct, zda je stejně bezpečná a bezpečná jako ostatní špičkové VPN služby.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak testujeme rychlosti VPN, podívejte se do našeho průvodce „Jak kontrolujeme VPN“.

Umístění serveru

Skvělá síť serverů VPN pokrývající 82 zemí

Zeměkoule s modrou vlajkou82CountriesObrázek městské krajiny108CitiesObrázek růžové značky3 200 + IP adres

Při připojení k nedalekým serverům VPN lze zaznamenat velmi vysoké rychlosti služby Hotspot Shield a neměli byste se ocitnout příliš daleko od jednoho, protože na světě je nyní více než 100 míst.

Hotspot Shield uvádí, že počet umístění serveru se může lišit od jednoho podporovaného zařízení k druhému, protože pro každou aplikaci se používají různé servery.

Hotspot Shield má ve své síti přes 3 200 jednotlivých VPN serverů, což je velmi dobré číslo. Jedná se o směs virtuálních a fyzických serverů, ale Hotspot Shield není ochoten odhalit, které jsou z „bezpečnostních důvodů“, což není tak transparentní, jak bychom chtěli.

Screenshot ze seznamu umístění serveru Hotspot Shield

Síť VPN serveru Hotspot Shield pokrývá 82 zemí po celém světě. Nejedná se o největší výběr umístění VPN, které jsme kdy viděli, ale servery VPN Hotspot Shield jsou velmi dobře rozprostřeny, takže v pokrytí je málo mezer.

Můžete získat adresu IP spojenou s populárními zeměmi, jako je Spojené království, USA, Kanada a Austrálie, a také s některými méně běžnými cíli, jako je Ekvádor, Egypt a Thajsko..

Uživatelé Hotspot Shield si mohou vybrat ze serverů v 19 různých amerických městech, což je skvělá zpráva pro severoameričany i zákazníky v zahraničí, kteří hledají konkrétní umístění v USA..

Volba na úrovni města je také v následujících zemích:

 • Austrálie (5)
 • Kanada (3)
 • Itálie (2)

Streamování & Torrenting

Funguje dobře pro streamování a torrentování

Hotspot Shield je častěji spolehlivou možností VPN pro streamování fanoušků - důsledně pracuje s US Netflix.

Neexistují žádné vyhrazené servery pro streamování VPN, jako jsou některé další špičkové služby VPN, a zatímco většina serverů VPN, které jsme testovali, funguje dobře pro streamování, přístup k USA Netflix někdy vyžaduje určitou zkušební verzi a chybu. Vyzkoušejte několik různých amerických serverů na úrovni města a měli byste být schopni najít ten, který funguje.

Nebyli jsme schopni přistupovat k BBC iPlayer prostřednictvím aplikace VPN několik měsíců, ale Hotspot Shield nás informoval, že jeho inženýři pracují na řešení.

Mezitím můžete sledovat iPlayer show pomocí rozšíření prohlížeče Chrome Hotspot Shield - pro maximální zabezpečení a ochranu soukromí jej používejte vedle hlavních aplikací..

Hotspot Shield je jednou z nejlepších VPN pro odblokování Disney +, nově spuštěné streamovací služby Disney.

Díky velmi rychlé rychlosti stahování Hotspot Shield je streamování video obsahu v HD snadné a bez vyrovnávací paměti.

Torrenting

Torrentování pomocí Hotspot Shield funguje velmi dobře. Na všech serverech Hotspot Shield je povolen a neomezený přenos Torrenting a P2P.

Vysoké rychlosti odesílání, přepínač zabíjení VPN a účinná ochrana proti úniku DNS budou atraktivní pro nadšené torrentery.

Nedostatek transparentnosti Hotspot Shield ve vztahu k proprietárnímu protokolu VPN však znamená, že nemůžeme zaručit jeho nejbezpečnější možnost pro P2P. Její zásady protokolování také nejsou nejšetrnější k ochraně osobních údajů.

Bypassing cenzura

Nedoporučuje se pro Čínu nebo jiné země s vysokou cenzurou

Štít Hotspot není skvělou volbou pro ty ve vysoce cenzurovaných zemích, protože nepřichází s dalšími nástroji pro zmatení.

Některá zařízení mohou v těchto zemích stále fungovat, připojení však není zaručeno a může být přerušované. Hotspot Shield radí, že pokud zjistíte, že jedno zařízení je blokováno, měli byste zkusit jiné.

Jinými slovy, připojení v zemích s vysokou cenzurou bude vyžadovat pokus a omyl a nemusí fungovat vůbec.

Upřímnost se oceňuje, ale nemění to skutečnost, že vám pravděpodobně nebude schopna pomoci, pokud jste v Číně (postupujte podle odkazů pro naše konkrétní průvodce zeměmi), Pákistán, Spojené arabské emiráty nebo jakýkoli jiný stát s přísné vládou implementované webové bloky.

Platformy & Zařízení

Pokrytí omezeno na nejpopulárnější platformy, bez podpory routeru

Aplikace

Logo WindowsOknaLogo MacMacLogo iOSiOSLogo AndroidAndroid

VPN ve službě Hotspot Shield bude fungovat ve vašem smartphonu, stolním nebo přenosném počítači. Má aplikace pro:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • iOS
 • Google Android

Tam však končí pokrytí zařízení. Nástroj Hotspot Shield nepodporuje ruční konfiguraci. To znamená, že jej nelze použít na méně populárních operačních systémech, jako je Linux.

Štít Hotspot můžete použít až na pěti zařízeních současně.

Herní konzole & Streamování zařízení

Logo Amazon Fire TVAmazon Fire TV

Hotspot Shield poskytuje dlouhý seznam nepodporováno zařízení:

 • Apple TV
 • Roku
 • Chromecast
 • Telefony Windows
 • Kindle zařízení
 • Blackberry telefony
 • Zakořeněná nebo jailbroken zařízení
 • Linux OS
 • Herní konzole
 • Vlastní konfigurace routeru
 • Přímé připojení VPN (bez použití aplikace)

Nedávno však vyšla vlastní aplikaci VPN pro Amazon Fire TV Stick a Android TV. Tyto aplikace jsou k dispozici pouze pro předplatitele Premium.

Vzhledem k tomu, že Hotspot Shield nemá podporu routeru, nemůžete jej použít na jiných streamovacích zařízeních nebo herních konzolách.

Rozšíření prohlížeče

Logo ChromeChrome

Hotspot Shield poskytuje uživatelům prohlížeče Google Chrome rozšíření prohlížeče. Toto rozšíření může zkazit vaši polohu, blokovat reklamy a měřiče a také vás ochránit před malwarem.

To znamená, že doplněk prohlížeče Hotspot Shield je pouze proxy a ne úplná VPN, takže pro úplnou ochranu použijte rozšíření vedle hlavní aplikace VPN..

Hotspot Shield v současné době nemá rozšíření prohlížeče pro Mozilla Firefox, Safari nebo Opera.

Šifrování & Bezpečnostní

Silné šifrování, ale nedostatek podrobností o jeho proprietárním protokolu VPN

Protokoly

Šifrování

Bezpečnostní

Pokročilé funkce

Proprietární

AES-128

AES-256

Blokování úniku DNS

Blokování netěsností IPV6

Přepínač zabití VPN

Blokovač reklam

Split Tunneling

Pokud vás tyto podmínky pletou a chtěli byste se dozvědět více, přečtěte si náš glosář VPN.

Hotspot Shield používá Catapult HydraVPN jako svůj jediný VPN protokol - je jedinečný pro Hotspot Shield a není mnoho podrobností o jeho fungování. Zdá se, že se jedná o bezpečný proprietární bezpečnostní protokol, ale nevíme, jak přesně je bezpečný.

Aplikace VPN neposkytují žádnou možnost změnit protokoly na ty známé, jako je OpenVPN nebo IKEv2.

Screenshot nabídky nastavení Hotspot Shield

V únoru 2018 byla objevena také hlavní bezpečnostní chyba, která hackerům umožnila vidět vaši skutečnou polohu prostřednictvím názvu vaší WiFi sítě, ale byla adresována a opravena. Přečtěte si objasnění toho, co se stalo v Hotspot Shield.

Hotspot Shield má ale v pořádku, šifrování AES-256 (používá také AES-128), přepínač zabíjení VPN a ochranu proti únikům IPv6 a DNS. Zde jsou výsledky našeho testu těsnosti (testujeme z Londýna, abyste viděli, že efektivně skrývá naši IP adresu):

Výsledky testu těsnosti štítů Hotspot

Výsledky testu těsnosti Hotspot Shield pomocí prohlížeče browserleaks.com

Jako přidané plus poskytuje Hotspot Shield ochranu před malwarem v reálném čase, která se v posledních testech AV-TEST umí dobře.

Snadnost použití

Velmi jednoduché aplikace s rychlým nastavením

Jak nainstalovat & Nastavte štít hotspotu

 • Screenshot obrazovky obrazovky Hotspot Shield

  Chcete-li nastavit štít Hotspot, stačí jít do sekce stahování na webu a vybrat zařízení, na kterém chcete používat VPN.

 • Screenshot Průvodce instalací štítu Hotspot

  Průvodce instalací vás provede procesem od začátku do konce.

 • Screenshot procesu instalace Hotspot Shield

  Trvalo nám to jen 30 sekund, ale zde můžete sledovat průběh instalace.

 • Screenshot hlavní obrazovky Hotspot Shield

  Zde je hlavní obrazovka aplikace Windows Hotspot Shield. Existuje velké centrální tlačítko pro připojení.

 • Screenshot seznamu umístění serveru Hotspot Shield

  Odtud si můžete vybrat server ze seznamu umístění. Kliknutím na vlajku země zobrazíte, ke kterým městům se můžete připojit.

 • Screenshot nabídky nastavení Hotspot Shield

  V nabídce nastavení můžete povolit přepínač zabíjení VPN a ochranu proti úniku IP.

 • Screenshot aplikace Windows Hotspot Shield po připojení

  Když se připojíte k serveru, na obrazovce uvidíte spoustu informací o vašem připojení, včetně množství přenesených dat, vaší nové adresy IP a zatížení serveru. Chcete-li se odpojit, klikněte na ikonu zastavení v dolní části aplikace.

VPN aplikace Hotspot Shield se snadno používají a nová aktualizace aplikace pro Windows přináší ještě příjemnější zážitek.

Zkušení uživatelé však mohou chtít nechat, protože s tak malým množstvím pokročilých nastavení VPN nebo možností, s nimiž se můžete pohrávat, je dobře.

Rozšíření prohlížeče

Screenshoty k Hotspot Shield Chrome Extension

Rozšíření prohlížeče Hotspot Shield pro Google Chrome je opravdu snadné nastavit. Stačí přejít do internetového obchodu Chrome, stáhnout rozšíření, přihlásit se a připojit se.

Zákaznická podpora

K dispozici je nepřetržitá podpora živého chatu

Podpora 24/7 živého chatu

Online zdroje

Ano
Ano

Podpora nepřetržitého live chatu Hotspot Shield je zdaleka nejlepším způsobem, jak vyřešit vaše dotazy a vyřešit problémy. Odpovědi jsou dobře informované a aktuální.

K živému chatu však máte přístup pouze prostřednictvím aplikace, což znamená, že ti, kteří mají dotazy před nákupem, se budou snažit získat odpověď..

E-mailová podpora Hotspot Shield je poměrně omezená a některé dotazy jsou omezeny na prémiové odběratele. Znalostní báze a časté dotazy, i když jsou hezké, jsou také velmi základní ve srovnání s jinými špičkovými poskytovateli VPN.

Ceny & Nabídky

Skvělá hodnota za peníze na tříletý plán

Kupón štítů Hotspot

Cenový plán hotspotu štítů

Hotspot Shield je poměrně levný, zejména pokud se rozhodnete pro delší VPN plán.

Zatímco dvanáctiměsíční plán je stanoven na mírných 7,99 $ měsíčně, tříletý plán Hotspot Shield stojí pouhých 2,99 USD měsíčně - velmi konkurenční cena.

Pokud chcete platit měsíčně, stojí Hotspot Shield 12,99 $.

Existuje bezplatná verze Hotspot Shield, ale přichází s příliš mnoha omezeními a nedoporučujeme ji kvůli minulým sporům o ochranu soukromí uživatelů.

 1. Měsíční

  12,99 USD / měsíc

  Fakturováno 12,99 $ každý měsíc

 2. 12 měsíců

  7,99 USD / měsíc

  Účtováno 95,88 $ každých 12 měsícůUložit 39%

 3. 3 roky

  2,99 USD / měsíc

  Účtováno 107,64 $ každé 3 rokyUložit 76%

Všechny plány mají 45denní záruku vrácení peněz

Způsob platby & Možnosti vrácení peněz

Kreditní karta

PayPal

Ano
Ano

Za Hotspot štít můžete zaplatit následujícími způsoby:

 • Hlavní kreditní a debetní karty
 • PayPal

Nemůžete platit pomocí metod šetrnějších k soukromí, jako jsou bitcoiny nebo jiné kryptoměny, a není možné platit pomocí mezinárodních metod, jako je AliPay..

Hotspot Shield poskytuje 45denní záruku vrácení peněz, která je velkorysá, ale zahrnuje odeslání formuláře ke kontrole. Zda obdržíte vrácení peněz nebo ne, záleží na Hotspot Shield, takže zrušení před ukončením plánu není zcela bez rizika.

K dispozici je také sedmidenní bezplatná zkušební verze, která vám umožní vyzkoušet plně funkční prémiový software bez omezení. Musíte však zadat své platební údaje.

Sečteno a podtrženo

Doporučujeme Hotspot Shield?

O službě Hotspot Shield je mnoho věcí: je to jedna z nejrychlejších VPN, jaké jsme kdy testovali, má značnou mezinárodní serverovou síť a je vhodná pro streamování a torrentování.

Naše jediné výhrady spočívají v minulých sporech týkajících se bezplatné aplikace a navíc chybí průhlednost Hotspot Shield ohledně toho, jaký protokol používá. Stále věříme, že je to velmi dobrá VPN, ale to jsou faktory, které brání Hotspot Shield v dosažení ještě vyšších maxim.

Alternativy k Hotspot Shield

Logo IPVanish

IPVanish

Nenajdete bezpečnější a důvěryhodnější VPN než IPVanish. Je to 100% nelogů a nezávisle auditováno, aby se to prokázalo, a jeho rychlost a spolehlivost jsou vítaným bonusem. Přečtěte si recenzi IPVanish

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

Chtěli jste nedostatek pokrytí routeru Hotspot Shield? ExpressVPN umožňuje instalaci na úrovni routeru a mnohem, mnohem více. Přečtěte si recenzi ExpressVPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me