Windscribe Free VPN tvrdí, že nabízí „velkorysou“ bezplatnou službu pro ty, kteří mají „omezený rozpočet“, ale je možné nabídnout prémiový produkt za absolutně žádnou cenu?

Procházeli jsme volnými verzemi Windscribe skrze jeho tempo, abychom zjistili:

 • Proč je Windscribe zdarma?
 • Jak bezpečné je Windscribe VPN?
 • Má Windscribe přepínač zabíjení?
 • Je Windscribe dobrý pro torrenting?
 • Skryje Windscribe vaši IP?

Odpovědi na všechny z nich, spolu s mnoha dalšími důležitými otázkami, odhalujeme v naší komplexní kontrole VPN.

Tato recenze je určena pouze pro bezplatnou verzi sítě Windscribe VPN. Podívejte se na naši recenzi plné prémiové verze Windscribe zde.

Contents

Přehled

Windscribe zdarma profesionálové & Nevýhody

Profesionálové

 1. Spolehlivé místní rychlosti stahování
 2. Dobrý výběr serverů
 3. Přísné zásady protokolování
 4. Velmi snadné použití
 5. K dispozici na mnoha zařízeních

Nevýhody

 1. Využití dat je omezeno
 2. Mohlo by to být lepší pro streamování

Shrnutí klíčů zdarma pro Windscribe

Nejvyšší rychlost stahování

Zásady protokolování

Netěsnosti IP, DNS nebo WebRTC

Jurisdikce

Servery

IP adresy

Země

US Netflix

Torrenting

Práce v Číně

Podpěra, podpora

Oficiální webové stránky

54 Mb / s
Data o anonymním použití serveru
Ne
Kanada (člen pěti očí)
Nezveřejněno
Nezveřejněno
10
Ne
Neomezený
Nespolehlivý
E-mailem & Pouze online zdroje
Windscribe.com

Další informace o Windscribe Free a výsledky našeho důkladného testování VPN naleznete v další části.

O & Zásady protokolování

Kdo je Windscribe zdarma?

Windscribe bylo založeno v roce 2016 v kanadském Ontariu a dodnes zde sídlí.

Obvykle by to nebylo zdaleka ideální místo pro službu VPN, protože Kanada je součástí aliance pro sdílení dat Five Eyes. Avšak díky minimální logovací politice Windscribe to není vůbec problém.

Windscribe si uchovává tak málo údajů, že i kdyby byla nucena převrátit své deníky vládou, nebylo by nic vidět.

Zásady protokolování

Zásady protokolování VPN ve Windscribe jsou dobré, protože v nejistém smyslu nastiňuje, jak málo je skutečně shromážděno. Shromažďuje pouze:

 • Množství přenesených dat za 30denní období
 • Časové razítko vašeho posledního připojení VPN

Tato čísla jsou resetována na začátku každého měsíce.

Pokud jste aktivně připojeni k jednomu z VPN serverů Windscribe, server dočasně ukládá:

 • Vaše uživatelské jméno OpenVPN / IKEv2
 • Čas připojení
 • Množství přenesených dat

Po ukončení relace Windscribe budou informace o připojení VPN odstraněny.

Tyto informace se shromažďují pouze proto, aby služba Windscribe mohla fungovat hladce as co nejmenším počtem problémů – žádný z nich nelze použít ke sledování vaší online aktivity zpět k vám.

Rychlost & Spolehlivost

Místní rychlosti se blíží 30Mbps

Navzdory vysoké procentuální ztrátě rychlosti, pro bezplatnou službu VPN jsou rychlosti Windscribe stále velmi slibné – i když se zcela neshodují s prémiovou verzí Windscribe.

Výkonnost Windscribe Free je při připojení (z Londýna, Velké Británie) do USA a Kanady méně konzistentní.

Celkově byly rychlosti, které jsme zaznamenali pomocí služby Windscribe Free, dobré, i když pokud je pro vaše potřeby zásadní minimální rychlost, možná budete chtít místo toho zvážit Hotspot Shield VPN..

Rychlost vyplývá z našeho fyzického umístění v Londýně (100Mbps optické vláknové připojení) na testovací server v Londýně.

Před použitím Windscribe Free:

 1. StaženíMb / s

  98

 2. nahrátMb / s

  86

 3. Windscribe zdarma recenzePingslečna

  10

Při připojení k programu Windscribe Free:

 1. StaženíMb / s

  28

 2. nahrátMb / s

  29

 3. Windscribe zdarma recenzePingslečna

  17

Rychlost stahování bez Windscribe zdarma: 98 Mb / s

Rychlost stahování s Windscribe zdarma: 28 Mb / s

Naše rychlost stahování stahování, když běží Windscribe zdarma: 71%

Rychlosti nahrávání Windscribe Free byly ve většině případů dokonce rychlejší než rychlosti stahování, což z něj činí dobrou volbu pro torrenting (pamatujte však na datový limit). Latence 18ms ve stejné zemi však není ideální pro hraní bez zpoždění.

  Recenze TunnelBear

Po připojení z USA z Velké Británie můžete očekávat rychlosti přes 20 Mb / s, což není vůbec špatné. Evropské rychlosti Windscribe jsou velmi podobné těm, které jsme měřili ve Velké Británii.

Naštěstí, stejně jako jeho placený protějšek, Windscribe Free byl dosti konzistentní a rychlosti neměly tendenci měnit se z jednoho testu na druhý. Během našich testů jsme také nezaznamenali žádné poklesy připojení.

V současné době testujeme rychlosti pomocí protokolu OpenVPN, protože je široce dostupný mezi službami VPN, a proto nám pomáhá udržovat vysokou úroveň konzistence našich výsledků..

Je však třeba poznamenat, že aplikace Windscribe jsou při spuštění standardně nastaveny na IKEv2, což je podle něj nejlepší protokol, takže pokud se takto připojíte, můžete vidět mírně vyšší rychlosti.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak testujeme výkon VPN, podívejte se na naši metodiku testování rychlosti VPN.

Umístění serveru

Servery ve 22 městech se rozšířily do 10 zemí

Zeměkoule s modrou vlajkou10CountriesObrázek městské krajiny22MěstaObrázek růžové značkyNezveřejněný počet IP adres

Vzhledem k tomu, že se jedná o bezplatnou verzi prémiové služby Windscribe VPN, je 10 poskytnutých zemí serveru velmi dobrým začátkem, ale právě serverová volba Windscribe pro konkrétní město nás opravdu zapůsobila..

Například „US East“ vám umožní vybrat si mezi VPN servery Windscribe v Chicagu, New Yorku a Washingtonu DC plus dva v Miami.

V centru USA (Atlanta) jsou dvě možnosti na úrovni města & Dallas), americký západ (Los Angeles & Seattle) a také ve Velké Británii.

Nastavení připojení zdarma pro Windscribe

Windscribe bohužel nemá v Jižní Americe, Africe nebo Austrálii k dispozici žádné možnosti serveru a celá Asie je vedena přes jeden server VPN v Hongkongu. Neexistuje ani náznak toho, kolik VPN serverů nebo IP adres pracuje, což je zklamáním.

Pokud chcete mít přístup k serverům v těchto lokalitách a navíc k desítkám dalších, budete muset upgradovat na prémiovou verzi Windscribe VPN.

Streamování & Torrenting

S streamováním nefunguje, ale torrentování je povoleno

Windscribe Free je špatná VPN pro streamování.

Streamovací servery Windscribe (známé jako „Windflix“) jsou vyhrazeny pro placené uživatele, takže není divu, že jsme v našem testování nedokázali odblokovat US Netflix..

BBC iPlayer je také obtížné streamovat a my jsme neměli přístup k němu v našich nejnovějších testech. Streamování pomocí proxy prohlížeče Windscribe jsme však měli více štěstí, ale nenabízí stejný druh zabezpečení jako úplná VPN.

V častých dotazech Windscribe neexistují žádné informace o přístupu ke streamovacím službám, a nebyl ani „Garry“ live chat bot velmi užitečný, takže se jedná o pravidelnou kontrolu, zda se situace nezmění.

Pokud je pro vás streamování velmi důležité, měli byste opravdu přemýšlet o použití placené služby VPN. Podívejte se na naše nejlepší VPN pro streamování, nebo se podívejte podrobněji na naši celkovou nejlepší VPN, ExpressVPN.

Torrenting

Torrenting pro nás při testování fungoval dobře a zdá se, že je povolený na většině serverů VPN Windscribe Free, což je skvělé. Torrentery budou také těžit z funkce přepínače zabíjení Windscribe, ochrany proti úniku DNS a pevných zásad ochrany osobních údajů.

Není tedy divu, že Windscribe je naše současná oblíbená bezplatná VPN pro torrenting. Limit 10 měsíčních datových limitů zde však bude vždy omezujícím faktorem.

Bypassing cenzura

Spolehlivá možnost na ploše, ale méně na mobilu

S pouhým počtem protokolů VPN, které jsou k dispozici, alespoň na ploše, by Windscribe Free měla být spolehlivou možností, jak obejít cenzuru na místech, jako je Čína..

  Recenze AzireVPN

Když jsme se zeptali Windscribe, jak účinně věří, že jeho VPN aplikace mohou obejít cenzurní bloky, Windscribe nám řekl, že to může být „hit-and-miss“ v mobilu, ale měl by fungovat bez problémů na počítači.

Když jsme zkontrolovali podřízený účet Windscribe, vypadalo to pro uživatele v Číně slibně. Někteří říkají, že jde o nejspolehlivější službu pro zemi, kde je.

Komentář k Windscribe's subreddit popisující jeho vynikající výkon v Číně

To znamená, že bezplatná verze Windscribe by měla být také účinným řešením VPN pro ty, kteří pracují v jiných vysoce cenzurních zemích, jako je Turecko, Írán a Saúdská Arábie, ačkoli omezená síť serverů znamená, že vaše rychlosti pravděpodobně utrpí.

Platformy & Zařízení

Kompatibilní se všemi hlavními platformami

Aplikace

Logo WindowsOknaLogo MacMacLogo iOSiOSLogo AndroidAndroidLogo pro LinuxLinuxLogo směrovačeSměrovač

Testovali jsme bezplatné aplikace VPN společnosti Windscribe v celé naší sadě operačních systémů a zařízení, včetně Windows, MacOS, iOS, Android a Linux, a byli na nás neustále ohromeni..

Můžete také nainstalovat Windscribe na úrovni routeru a počet simultánních připojení, které můžete mít, není nijak omezen, i když instalace routeru ve vaší domácí síti by příliš rychle vyčerpala vaše data cap.

Herní konzole & Streamování zařízení

Logo AppleTVAppleTVLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlay StationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

Windscribe Free je k dispozici dokonce na celé řadě dalších zařízení, jako je Amazon Fire TV Stick a Apple TV, což je u bezplatných služeb VPN vzácné..

Buďte upozorněni – tato zařízení budou stále jíst data ze stejného příspěvku jako všechna ostatní zařízení, na kterých je nainstalován program Windscribe.

Rozšíření prohlížeče

Logo ChromeChromeLogo FirefoxuFirefox

Windscribe Free sdílí rozšíření prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox se svým prémiovým ekvivalentem. Byly aktualizovány a opravdu se nám líbí, jak fungují a cítí se.

Rozšíření prohlížeče je spíše proxy než úplná VPN – ale to je docela běžná praxe a Windscribe se ji nesnaží skrýt (přejeme si, aby to samé řekli všichni poskytovatelé VPN).

Na rozdíl od správné sítě VPN server proxy vaše data nebude plně chránit a přesměrovává pouze provoz, který prochází vaším prohlížečem. Na druhé straně je to mnohem lepší než vůbec nic a je účinným opatřením k zfalšování vaší polohy.

Screenshoty z rozšíření prohlížeče Windscribe

Doplněk obsahuje několik skvělých funkcí zaměřených na ochranu soukromí, jako je blokování reklam, brána firewall a nástroje, které vám zabrání sledovat online inzerenty, spolu s pokročilými nástroji, které vám pomohou spoofovat polohu a čas vašeho prohlížeče..

Můžete také náhodně přidělit svého uživatelského agenta, což brání vašemu prohlížeči v tom, aby určil, jaký OS a prohlížeč používáte.

Všechny tyto funkce jsou k dispozici pro bezplatné i placené účty – jediným rozdílem je počet dostupných míst.

Tato sada se zaměřením na soukromí a zabezpečení se nám opravdu líbí. Navíc jeho minimální design umožňuje cítit se lehce i se všemi těmito vlastnostmi.

Jednou z funkcí, kterou bychom rádi viděli, je integrace desktopových aplikací. Od nynějška tento doplněk umožňuje pouze zjistit, zda je spuštěna VPN v počítači. Doufejme, že to bude nakonec upgradováno, aby umožnilo plnou kontrolu nad VPN z vašeho prohlížeče.

Šifrování & Bezpečnostní

Stejně bezpečné jako placená verze

Protokoly

Šifrování

Bezpečnostní

Pokročilé funkce

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

Proprietární

AES-256

Blokování úniku DNS

Blokování netěsností IPV6

Podporuje port TCP 443

Přepínač zabití VPN

Pokud vás tyto podmínky pletou a chtěli byste se dozvědět více, přečtěte si náš glosář VPN.

  Bitdefender VPN recenze

Windscribe Free vám umožňuje přístup k přesně stejnému souboru nastavení ochrany osobních údajů poskytnutých v plné verzi aplikace, což znamená, že si můžete vybrat ze čtyř různých protokolů VPN:

 • OpenVPN (náš oblíbený)
 • IKEv2
 • Stealth
 • WStunnel

Windscribe Free je také vybaven funkcí přepínání VPN kill, která vás chrání před možným poklesem připojení, a můžete si dokonce zvolit manuální nastavení IP adresy.

Windscribe zdarma recenze

V desktopové aplikaci Windscribe existuje také několik pokročilých nastavení VPN, od konfigurace serveru proxy po způsob řazení serverů. Je jen škoda, že téměř všechny tyto funkce nejsou v mobilní aplikaci k dispozici.

Screenshot výsledků testů úniku Windscribe na browserleaks.com

Takto vypadal browserleaks.com, když jsme byli připojeni k serveru Atlanta společnosti Windscribe Free

Testovali jsme také Windscribe Free VPN na úniky IP a DNS a prošlo oběma barvami, což dokazuje, že vás udrží v bezpečí online.

Společnost Windscribe také nedávno oznámila zavedení nového nástroje pro sledování reklam a malwaru, známého jako R.O.B.E.R.T, které je k dispozici ve bezplatných i placených aplikacích. To se liší od nabídek nabízených jinými službami VPN, protože zahrnuje osm jednotlivých seznamů blokovaných bloků a vlastní funkci whitelist. Můžete si přečíst více o R.O.B.E.R.T. tady.

Snadnost použití

Moderní a snadno použitelný

Jak nainstalovat & Nastavit Windscribe zdarma

 • Snímek vlastních tlačítek pro stahování aplikací na webu Windscribe

  Pokud stahujete na mobil, jsou tyto možnosti, které vám budou na webu Windscribe představeny – stačí vybrat váš operační systém.

 • Screenshot instalačního průvodce pro aplikaci Windows Windscribe Free

  Jakmile spustíte instalační soubor, dostanete dvě možnosti instalace – „Expresní instalace“ bude pro většinu uživatelů v pořádku.

 • Screenshot dokončeného okna nastavení pro aplikaci Windows Windscribe Free

  O několik okamžiků později bude instalace provedena – je to tak jednoduché.

 • Screenshot hlavní obrazovky aplikace Windows Windscribe Free

  Obrazovka, se kterou se dostanete při zavádění systému Windscribe Free – přesně stejná jako u prémiové verze. Vyberte server z rozevíracího seznamu nebo jednoduše klikněte na tlačítko napájení a ihned se připojte.

 • Screenshoty ze seznamu serverů Windscribe Free

  Rozšířený seznam serverů. Vlajky s ikonou hvězdičky na nich jsou vyhrazeny pro platící uživatele. Klepnutím na libovolný stát zobrazíte seznam serverů na úrovni města – i když existuje pouze jeden.

 • Screenshot z nabídky nastavení v desktopové aplikaci Windscribe Free

  Existuje spousta pokročilých možností pro uživatele, kteří si chtějí hrát s nastavením – i když to není tak vizuálně příjemné jako jeho hlavní nabídka..

 • Screenshot, jak vypadá aplikace Windscribe Free, když je připojena

  Když jste připojeni, domácí obrazovka se rozsvítí modře a tlačítko napájení se změní na pozici „Zapnuto“. Odtud také můžete přepnout přepínač zabíjení, který Windscribe nazývá „Firewall“.

Bez ohledu na platformu vypadá bezplatná aplikace VPN Windscribe úplně stejně jako prémiová verze. To znamená, že získáte jednoduchý, intuitivní a úhledný uživatelský dojem.

Neexistují ani reklamy, což je vítaný dech čerstvého vzduchu ve světě bezplatných sítí VPN.

Windscribe vám představuje síť serveru VPN a tlačítko napájení: jednoduše vyberte svou polohu, zapněte ji a budete v provozu během několika sekund.

Zákaznická podpora

Praktické online zdroje, ale žádný živý chat

E-mailová podpora prostřednictvím online formuláře

Online zdroje

Ano
Ano

Windscribe nemá podporu živého chatu, což je pro poskytovatele VPN zklamáním jeho velikosti. Nejblíže se dostanete k podpoře živých chatů je automatická chatovací bota – která se ukázala jako naprosto zbytečná, kdykoli jsme se jí na něco zeptali, a jednoduše nás nasměrovala k odeslání podpůrné vstupenky, abychom mohli „mluvit s člověkem“..

Naštěstí je k dispozici řada užitečných průvodců nápovědy a nejčastějších dotazů online a navíc stále můžete odeslat lístek podpory, pokud stále nemůžete najít to, co potřebujete. Také jsme zjistili, že je velmi užitečný subreddit společnosti Windscribe a podrobně se ptáme na konkrétní dotazy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me