ZPN je menší VPN služba, která se může pochlubit některými působivými funkcemi.

Více důvěryhodných protokolů VPN, velký objem dat pro bezplatnou službu a přepínač zabíjení - to jsou všechno věci, které rádi vidíme od jakéhokoli poskytovatele.

Když jsme tyto funkce viděli, byli jsme opravdu nadšení, takže jsme prostřednictvím přísných standardizovaných testů provedli ZPN, abychom zodpověděli otázky jako:

 • Je ZPN důvěryhodným poskytovatelem VPN?
 • Má zásady minimální protokolování?
 • Může ZPN přistupovat k geo-zamykanému obsahu?
 • Je ZPN bezpečný?
 • Je to bezpečné?
 • Je ZPN snadné používat?

Co jsme našli?

ZPN je nedostatečně výkonná. Špatně.

Pokračujte ve čtení, abyste viděli, jak moc to znaménko vynechalo.

Přehled

ZPN Free Pros & Nevýhody

Profesionálové

 1. Přístup k BBC iPlayer
 2. Velkorysý údaj
 3. Aplikace pro oblíbená zařízení

Nevýhody

 1. Hrozné, omezené rychlosti
 2. Umístěný v soukromí nepřátelské SAE
 3. Vyjměte a vložte zásady ochrany osobních údajů
 4. Únik DNS na všech serverech
 5. Hrozný zákaznický servis

Shrnutí volného klíče ZPN

Nejvyšší rychlost stahování

Zásady protokolování

Netěsnosti IP, DNS nebo WebRTC

Jurisdikce

Servery

IP adresy

Země

US Netflix

Torrenting

Práce v Číně

Podpěra, podpora

Oficiální webové stránky

9,5 Mb / s
Některé protokoly uživatelů
Ano
SAE (Cenzurovaný internet)
Nezveřejněno
Nezveřejněno
7
Ne
Ne
Ne
Online zdroje
Zpn.im

O & Zásady protokolování

Kdo je ZPN zdarma?

Fotografie města RAK v SAE

RAK City

ZPN vyrábí společnost s názvem Vostock Soft FZC.

Zdá se, že společnost vytvořila pouze dva produkty, ZPN a další, nyní ukončené VPN s názvem VPN Easy - což byl exkluzivní Android.

Podle webové stránky ZPN je Vostock Soft FZC založen v zóně volného obchodu Ras Al Khaimah, emirát severně od Dubaje, který se často označuje jako město RAK..

Viděli jsme několik tvrzení, že Vostok Soft FZC je ve vlastnictví muže jménem Zlatan Mihail z německého Nurenbergu, ale toto se nepodařilo potvrdit.

Blogy na webu ZPN jsou psány pod jménem Richard, ale to moc neznamená.

V žádném obchodním rejstříku rovněž není žádný záznam o Vostok Soft FZC. Našli jsme bezpečnostní společnost jménem Vostok Trading se sídlem v RAK. Není však jasné, zda jsou tyto dva propojeny.

V obchodě App Store Google je adresa ZPN uvedena pouze jako: „ZPN APPS“.

Stručně řečeno, je to tak velmi temné chování. ZPN překročila pouhé opomenutí informovat své uživatele - aktivně se snaží skrývat identitu a umístění své obchodní činnosti a vlastníků.

Nedostatek transparentnosti ZPN znamená, že je obtížné potvrdit, že VPN je dokonce založena tam, kde tvrdí - i když je těžké si představit někoho, kdo leží v takové špatné jurisdikci pro VPN.

Spojené arabské emiráty mají přísné zákony dohledu a v celé zemi je používání VPN možné trestat obrovskými pokutami.

Proč by se někdo rozhodl lokalizovat svou společnost VPN v jurisdikci tak nepřátelské k soukromí, je mystifikující (pokud to není nízká daňová sazba, ne přístup SAE k ochraně osobních údajů, který by byl přitažlivý).

Bez ohledu na to, že ZPN umístěný v SAE znamená, že vaše data mohou být ohrožena, pokud používáte VPN. Jak uvádí samotná ZPN: „Společnost nemůže být nucena předat informace, které nemá.“

To znamená, že logika společnosti ZPN v oblasti protokolování a skutečnost, že můžete společnosti důvěřovat, že ji bude dodržovat, jsou skutečně důležité.

Zásady protokolování

Zásady ochrany osobních údajů společnosti ZPN jsou směsí špatných a dobrých a příliš omezených na pohodlí.

V části o shromažďování osobních údajů se uvádí:Snímek obrazovky zásad ochrany soukromí ZPN

Sběr nic jiného než e-mailová adresa zní skvěle. V praxi to však nedává velký smysl. Aby to bylo technicky funkční, musí VPN vidět vaši IP adresu.
Máme podezření, že to popisuje pouze to, co ZPN udělá s vašimi registračními daty, a ne to, co udělá, jakmile používáte službu VPN. Pokud je tomu tak, jedná se o dobrou politiku, ale neříká to celý příběh.

Více se zajímá o přístup ZPN k práci s vládou SAE:Snímek obrazovky zásad ochrany osobních údajů společnosti ZPN s uvedením, že spolupracují s úřady SAE

ZPN se samozřejmě musí řídit právem své jurisdikce, ale její jurisdikce se prostě stává autoritářským přístupem k médiím a informacím.

Ve smluvních podmínkách ZPN je však více informací.

Ve srovnání s tím, co jsme doposud viděli, vypadá sekce protokolování v tomto dokumentu utvářená, koherentní a vhodná:Snímek obrazovky v části zásad protokolování ve smluvních podmínkách ZPN

Dokud si neuvědomíte, že to bylo zkopírováno a vloženo, to je.

Rychlé vyhledávání Google v této sekci odhalí desítky malých sítí VPN se stejnými zásadami protokolování:Snímek obrazovky vyhledávání Google, zobrazující více duplicitních zásad protokolování

Zásadní otázka zní: můžete věřit společnosti ZPN při provádění této politiky? Je to práce s kopií a vložením, která vás přesvědčí, abyste poslali svá data do srdce jednoho z nejméně přátelských národů na Zemi?

Nejsme přesvědčeni, že to tak je.

Nevidíme žádný důvod, proč byste měli důvěřovat společnosti, která se snaží skrýt svou identitu, a dokonce s vašimi údaji nenapsala původní zásady ochrany osobních údajů..

Politika protokolování ZPN je nekonzistentní a posetá plagiátorstvím. Existuje několik červených vlajek, ale především nevěříme, že můžete věřit společnosti, že se bude držet svých nároků.

I když výkonnost ZPN nebyla hrozná, její logovací politika a jurisdikce by stačila k jejímu použití.

Čtěte dál a zjistěte vše o tom strašném výkonu.

Rychlost & Spolehlivost

Rychlosti plynu jsou rovnoměrně špatné

Nepředpokládejte, že na vás budou rychlosti ZPN zapůsobit: je to tak jeden z nejpomalejších VPN, se kterými jsme se kdy setkali.

Dokonce i pro VPN zdarma je její výkon stále hrozný.

Rychlost vyplývá z našeho fyzického umístění v Londýně (100Mbps optické vláknové připojení) na testovací server v Londýně.

Před použitím ZPN Free:

 1. StaženíMb / s

  95,64

 2. nahrátMb / s

  98,26

 3. ZPN Recenze zdarmaPingslečna

  7

Při připojení k ZPN Free:

 1. StaženíMb / s

  9.38

 2. nahrátMb / s

  1,81

 3. ZPN Recenze zdarmaPingslečna

  14

Alespoň ZPN je konzistentní.

Z každého umístění serveru kromě Kanady a USA jsme zaznamenali 90% pokles rychlosti stahování, což znamená pokles o 91% a 93%. Rychlost nahrávání na každém místě klesla o 98%.

To je proto, že ZPN zdarma aktivně snižuje vaše rychlosti.

Toto jsou výsledky našich globálních testů rychlosti provedených z naší zkušební laboratoře v Londýně ve Velké Británii:

 • USA: 6,17 Mb / s (stažení) & 1,58 Mb / s (nahrát)
 • Německo: 9,48 Mb / s (stažení) & 1,73 Mb / s (nahrát)
 • Holandsko: 9 Mb / s (stažení) & 1,77 Mb / s (nahrát)
 • Kanada: 7,83 Mb / s (stažení) & 1,49 Mb / s (nahrát)

Skutečnost, že tyto rychlosti jsou tak slabé a tak konzistentní, silně naznačuje, že jsou uměle omezovány. Ať tak či onak, můžete očekávat hrozný výkon od ZPN po celém světě.

Umístění serveru

Pouze Evropa a Severní Amerika

Zeměkoule s modrou vlajkou7CountriesObrázek městské krajiny7MěstaObrázek růžové značkyNezveřejněný počet IP adres

Web ZPN tvrdí, že má 926 serverů po celém světě. To může platit pro prémiovou verzi aplikace, ale bezplatná verze běží na zlomku.

U bezplatné aplikace si můžete vybrat ze sedmi umístění serveru: Velká Británie, USA, Kanada, Nizozemsko, Francie, Německo a Itálie.

To není hrozné, pokud sídlíte v Severní Americe nebo západní Evropě, ale pro uživatele na Blízkém východě, v Asii, Jižní Americe, Africe nebo kdekoli jinde je to hrozné pokrytí.

Síť malého serveru také znamená, že nebudete mít přístup k obsahu s omezeným přístupem ze zemí, jako je Japonsko, Norsko nebo Brazílie.

Ne, že VPN je zvláště dobrá v odemykání obsahu v zemích, na které se vztahuje.

Streamování & Torrenting

iPlayer funguje, ale je bolestně pomalý

S ZPN nebudete mít moc streamování.

Netflix nepracoval na žádném z bezplatných serverů vůbec.

Screenshot Netflix detekující proxy

ZPN však nemá přístup k iPlayeru BBC, což je běžné u malých poskytovatelů VPN, ale stále bonus.

10 GB datový příspěvek je velkorysý pro bezplatnou VPN a měl by z něj učinit streamování skutečnou možností.

Ale je tu problém.

Rychlosti ZPN jsou příliš špatné na to, aby se cokoli plynulo streamovalo.

Torrenting

Když jsme poprvé viděli, že ZPN má datový limit 10 GB, byli jsme optimističtí.

Mnoho bezplatných sítí VPN má malé datové povolenky, které vylučují torrentování, ale tato vyšší hranice by z něj mohla učinit uchazeče.

Bohužel ZPN není dobrá VPN pro torrenting.

Má jednu z nejasných zásad týkajících se provozu P2P, se kterou jsme se kdy setkali:Snímek obrazovky zásady torrentování ZPN

ZPN tedy zakazuje sdílení materiálů chráněných autorskými právy, ale také to umožňuje, a „zakazuje jeho klientům refrén z těchto aktivit “(zdůrazněte naši).

Nemáme ponětí, co ZPN říká v tomto prohlášení.

Toto zmatené úsilí umožňuje dobré čtení, ale nebude mít na zákazníky žádný dopad na bezplatnou aplikaci (kromě toho, že jim nebude dávat ZPN žádné peníze), protože všechny P2P servery ZPN jsou omezeny na prémiovou službu.

I když ZPN zdarma umožňovalo přenos P2P, jeho rychlosti jsou příliš pomalé, než aby byly praktické.

Funkční alternativu naleznete v našem seznamu nejlepších bezplatných sítí VPN pro torrenting.

Bypassing cenzura

Žádná potvrzená technologie zmatení

Neexistuje nic, co by naznačovalo, že ZPN má schopnost obejít cenzuru, a neviděli jsme žádné příklady lidí, kteří jej úspěšně používají pro tento účel, a to buď.

Kromě toho sídlí ZPN ve Spojených arabských emirátech, zemi, kterou trávíme spoustu času a pomáháme lidem udržet svá data mimo. Zde si můžete zjistit, co považujeme za nejlepší VPN pro SAE.

Neočekávejte žádnou pomoc obcházení cenzury od ZPN.

V aplikaci je protokol „AntiDPI“ - který by měl podle předpokladů překonat cenzory - ale v aplikaci ani online není nic, co by vysvětlovalo, jak to funguje. Neviděli jsme také žádné svědectví uživatelů, které by naznačovalo, že lidé aplikaci z cenzurovaných oblastí úspěšně použili.

Platformy & Zařízení

Dobré pokrytí základů

Aplikace

Logo WindowsOknaLogo MacMacLogo iOSiOSLogo AndroidAndroidLogo pro LinuxLinux

ZPN obsahuje aplikace pro všechny nejběžnější operační systémy: Windows, MacOS, iOS a Android.

K dispozici jsou také aplikace pro starší verze těchto operačních systémů, včetně Windows XP, Vista, 7 & 8. Přestože stále používáte některý z těchto systémů, doporučujeme upgradovat na Windows 10, ale pokud nemůžete, ZPN pro vás bude stále fungovat.

Má dokonce aplikaci pro Linux, což je skvělý bonus, který obvykle nevidíme s menšími VPN.

U VPN této velikosti není překvapivé, že právě zde se možnosti zastavují, ale bylo by hezké vidět větší kompatibilitu.

Zejména možnost instalace ZPN na router by přidala obrovské množství nástrojů, což vám umožní pokrýt herní konzole a chytré televizory.

V budoucnu bychom také rádi viděli rozšíření prohlížeče od ZPN - ačkoli je tu strašně hodně, je třeba se zaměřit na získání správného prvního.

Šifrování & Bezpečnostní

Únik DNS na všech serverech

Protokoly

Šifrování

Bezpečnostní

Pokročilé funkce

OpenVPN (TCP / UDP)

Nezveřejněno

Blokování netěsností IPV6

Podporuje port TCP 443

Přepínač zabití VPN

Pokud vás tyto podmínky pletou a chtěli byste se dozvědět více, přečtěte si náš glosář VPN.

Na své domovské stránce ZPN uvádí prohlášení o poslání:

„Zabezpečte svou síť pomocí šifrovaného tunelu VPN a zůstaňte v bezpečí před hackery“.

Jak je to bezpečné?

Nepříliš.

Zjistili jsme úniky DNS na každém serveru ZPN, což je kritická chyba VPN, která tvrdí, že zvyšuje bezpečnost.

Snímek obrazovky neúspěšného testu těsnosti ze ZPN

Standardní připojení HTTPS k webům již šifrují komunikaci, takže pokud VPN nechrání vaše informace DNS, nepřidává žádné další zabezpečení než HTTPS sama o sobě.

Nastavení opravy úniku DNS existuje - z nějakého důvodu je ve výchozím nastavení vypnuto - ale nefunguje.

Na domovské stránce ZPN také uvádějí pochybné požadavky. Příkladem může být:Snímek obrazovky z webu ZPN, který tvrdí, že jeho VPN funguje jako

Slova ZPN vybírají všechny zvukové autority: virtuální firewall, skrytá IP adresa, šifrované připojení. Ale toto prohlášení ve skutečnosti neznamená nic jiného než technobabble a ZPN vás nechrání před spamovými odkazy nebo nebezpečnými weby.

Takováto falešná reklama není skvělý způsob, jak vybudovat důvěru. Díky tomu ZPN vypadá tak, že by raději provedl rychlý prodej, než aby skutečně zlepšil soukromí a bezpečnost svých uživatelů.

Aplikace vám dává na výběr mezi protokoly OpenVPN, AntiDPI a SSL VPN, bez známek L2TP, jak je uvedeno na webu.

„AntiDPI“ a „SSL VPN“ nejsou standardní protokoly. OpenVPN používá SSL, ale aplikace nenabízí žádnou kvalifikaci ohledně rozdílu mezi těmito dvěma možnostmi protokolu. Podobně není objasněno, jaké nástroje by AntiDPI mohl použít, aby se vyhnul inspekci.

Protože neexistují žádné informace o tom, jak tyto možnosti protokolu fungují nebo jaký druh šifrování používají, doporučujeme jim vyhnout se a držet se výchozí OpenVPN..

Snadnost použití

Aplikace si trochu zvyknou

Jak nainstalovat & Nastavit ZPN zdarma

 • Screenshot různých cenových plánů ZPN

  Rozdíly mezi bezplatnými a placenými programy můžete vidět na webových stránkách ZPN

 • Snímek obrazovky tlačítka ke stažení aplikace ZPN pro Windows

  Stačí kliknout na tlačítko a zahájit stahování softwaru do zařízení

 • Screenshot průvodce nastavením ZPN pro jeho desktopovou aplikaci

  Průvodce instalací vás provede jednotlivými kroky procesu

 • Snímek obrazovky přihlašovací obrazovky ZPN v aplikaci pro Windows

  Po zadání přihlašovacích údajů budete moci službu začít používat

 • Screenshot hlavní obrazovky ZPN v aplikaci Windows

  Nelíbí se nám, jak malé tlačítko pro připojení je, ale panel pro monitorování dat je užitečný

 • Screenshot z úplného seznamu serverů ZPN zdarma

  Existuje několik prémiových míst smíchaných s těmi bezplatnými, což je nepříjemné

 • Screenshot z obecných nastavení ZPN v aplikaci Windows

  Jednoduše zaškrtněte políčka nastavení, která chcete zapnout

 • Screenshot různých nastavení připojení ZPN

  Opravdu se nám líbí malé tipy, které přicházejí s nastavením připojení

Snažíme se neposuzovat aplikace VPN na základě jejich vzhledu, ale někdy má návrh dopady, které nejen vypadají špatně.

Screenshot aplikace ZPN

Ideálně by klient ZPN byl jasnější. Pokud například změníte umístění země, kliknete na symbol „?“. Toto není ve skutečnosti standardní symbol a určitě nevypadá jako tlačítko; promarnili jsme nějaký čas kliknutím na prázdné místo vpravo, než jsme si uvědomili, co musíme udělat.

Malé detaily, jako je tento, nejsou zásadní, ale sčítají se. Design holých kostí ZPN má za následek docela neohrabaný uživatelský zážitek, ne efektivní.

Nastavení je snadné najít a změnit, což se nám líbilo.

Screenshot z menu nastavení ZPN

Jakmile si na to zvyknete, je rozhraní ZPN použitelné, ale viděli jsme mnohem lepší.

Zákaznická podpora

E-mail není sledován, online zdroje jsou minimální

Online zdroje

Ano

Tvrdit, že zákaznický servis ZPN je špatný, by bylo zavádějící, protože je to prakticky neexistující.

Existuje FAQ, které se zabývá základními otázkami. Odkazy ke stažení také přicházejí s velmi dobrými pokyny.

Neexistují však žádné vhodné prostředky pro odstraňování problémů a většina funkcí aplikace je zcela nevysvětlitelná.

Pokud vám tyto minimální zdroje nepomohou, máte smůlu: e-mail s podporou není sledován a firemní účet společnosti Twitter není od roku 2015 aktualizován..

Na jejích webových stránkách je také odkaz na účet Google+, ale v polovině roku 2019 byla sociální síť vypnuta.

Sečteno a podtrženo

Doporučujeme ZPN zdarma?

Ne.

Navzdory jeho velkorysému příplatku na data 10 GB měsíčně existuje jen příliš mnoho problémů se ZPN, které by bylo doporučeno používat.

Drž se dál od této nedůvěryhodné, špatně navržené VPN.

Alternativy k ZPN zdarma

Zdarma Logo pro Windscribe

Windscribe zdarma

Bezplatná VPN, která poskytuje, Windcribe Free přichází s 10GB daty za měsíc stejně jako ZPN. Na rozdíl od ZPN nabízí skvělé rychlosti pro dobrý výběr serverů a umožňuje provoz P2P na svých serverech. Má také zásady protokolování, kterým důvěřujeme. Přečtěte si recenze Windscribe zdarma

PrivateVPN Logo

SoukroméVPN

PrivateVPN je jednou z nejhodnotnějších sítí VPN, které jsou dnes k dispozici, a to i při kratších předplatných. Má po celém světě obrovské množství serverů, pevnou politiku bez protokolování a trvale vysoké rychlosti. Může také odblokovat geograficky blokované streamovací weby, jako jsou Netflix a BBC iPlayer. Přečtěte si recenzi PrivateVPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me