Spoločnosť Avira je známa svojim antivírusovým softvérom, ale v roku 2016 sa pustila do sveta sietí VPN zavedením technológie Avira Phantom VPN..


Táto samostatne vyhlásená „ultra bezpečná“ služba VPN získala v minulosti zmiešané recenzie, ale skutočne ju chceme vedieť:

 • Je Avira Phantom VPN bezpečná?
 • Je to dobré pre torrenting?
 • Bude Avira VPN fungovať v Číne?
 • Odomkne to Netflix?
 • Existuje bezplatná verzia Avira Phantom?

Odpovedáme na tieto dôležité otázky, ako aj na mnohé ďalšie otázky, pri hĺbkovej kontrole služby VPN spoločnosti Avira.

Prehľad

Avira Phantom Pros & Zápory

Pros

 1. Stredne vysoké rýchlosti v rovnakej krajine
 2. Mnoho serverov umožňuje torrentovanie
 3. Ochrana proti únikom DNS
 4. Jednoduché a efektívne aplikácie VPN
 5. Pripojte sa bezpečne do 25 krajín

Zápory

 1. Žiadny prístup k Netflixu alebo BBC iPlayeru
 2. Sieť malého servera VPN
 3. Veľmi obmedzená podpora zákazníkov
 4. Aplikáciám chýbajú rozšírené nastavenia

Súhrn kľúčov Avira Phantom

Najvyššia rýchlosť sťahovania

Zásady protokolovania

Netesnosti IP, DNS alebo WebRTC

jurisdikcie

servery

IP adresy

krajiny

US Netflix

torrenting

Pracuje v Číne

podpora

Najlacnejšia cena

Oficiálna web stránka

73Mbps
Anonymné údaje o použití servera
žiadny
Nemecko (14-členné oči)
Nezverejnené
-
34
žiadny
restricted
žiadny
Živý rozhovor 24/7
6,50 $ / mesiac počas 12 mesiacov
Avira.com

Pokračujte v čítaní a zistite, čo sme si skutočne mysleli, počínajúc výsledkami našich praktických testov rýchlosti VPN.

o & Zásady protokolovania

Kto je Avira Phantom?

Spoločnosť Avira bola založená v roku 2006, ale jej antivírusový softvér bol vyvinutý už v roku 1986 jej predchodcom H + BEDV Datentechnik GmbH. Spoločnosť Avira uviedla na trh sieť Avira Phantom VPN v roku 2016.

Sídlo spoločnosti Avira sa nachádza v nemeckom Tettnangu „pri brehu Bodamského jazera“. Má tiež kancelárie v Číne, Holandsku, Rumunsku a USA..

Nemecko by zvyčajne nebolo ideálnou jurisdikciou pre službu VPN, pretože spadá pod právne predpisy EÚ o uchovávaní údajov a je tiež súčasťou aliancie zdieľajúcej spravodajské služby 14 očí. Avira Phantomova veľmi minimálna politika protokolovania však znamená, že to nie je príliš znepokojujúce.

Avira vo svojich zásadách ochrany osobných údajov tiež uvádza, že bude spĺňať požiadavky na údaje od orgánov verejnej moci, ale nemôže odovzdať žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb, pretože ich neukladá..

Zásady protokolovania

Avira Phantom zaznamenáva holé minimum metaúdajov o pripojení, aby sa zabezpečilo čo najlepšie fungovanie služby. Je nepríjemné, že na domovskej stránke webovej stránky spoločnosti Avira neexistuje žiadny odkaz na pravidlá ochrany osobných údajov.

Nakoniec sme to našli po nejakom kopaní. Jediná informácia, ktorú Avira Phantom zbiera, je:

 • Celková spotreba šírky pásma
 • Čas, počas ktorého je používateľ online
 • Či je účet bezplatný alebo prémiový

Avira Phantom VPN neloguje ani nesleduje vašu aktivitu prehliadania, IP adresu alebo VPN server, ku ktorému sa pripájate, čo znamená, že neexistuje spôsob, ako sledovať vašu online aktivitu späť k vám.

Môžete si tiež vybrať, či chcete odoslať svoje diagnostické údaje spoločnosti Avira, aby vám pomohli vylepšiť produkt, je to však úplne voliteľné a dá sa vypnúť v ponuke nastavení aplikácie VPN..

rýchlosť & Spoľahlivosť

Na pripojeniach z rovnakej krajiny je to veľmi rýchle

Rýchlosti Avira Phantom sa v posledných mesiacoch skutočne zlepšili, najmä ak plánujete pripojenie k serveru v rovnakej krajine ako vaše fyzické umiestnenie..

Avira VPN však stále bojuje na dlhšie vzdialenosti, keď nedokáže konkurovať našim najrýchlejším službám VPN na pripojeniach z Veľkej Británie do USA a Ázie..

Pre väčšinu bežných používateľov bude stále viac ako dosť rýchly, aj keď plánujete používať VPN na viacerých zariadeniach súčasne..

Rýchlosť vyplýva z nášho fyzického umiestnenia v Londýne (optické spojenie s rýchlosťou 100 Mb / s) na testovací server v Londýne.

Pred použitím Avira Phantom:

 1. Stiahnuť ▼Mbps

  97,18

 2. NahraťMbps

  99.3

 3. Avira Phantom Recenziepingpani

  2

Po pripojení k Avira Phantom:

 1. Stiahnuť ▼Mbps

  73,13

 2. NahraťMbps

  84.95

 3. Avira Phantom Recenziepingpani

  4

Latencia siete Avira VPN bola prekvapivo nízka, čo z nej urobilo solídnu voľbu pre nadšených hráčov - zaznamenali sme latenciu približne 4 ms pripojením na jej britský server (testujeme z Londýna). Dobré rýchlosti nahrávania v rovnakej krajine znamenajú, že nie je ani príliš zlé na torrentovanie.

Avira nie je najspoľahlivejšou službou VPN, akú sme kedy videli - stále sme zaznamenali veľmi malý pokles pripojení a rýchlosti sa medzi testami líšia..

Po pripojení na rôzne svetové lokality z Veľkej Británie sú to priemerné rýchlosti, ktoré sme zažili:

 • USA: 19Mbps (Stiahnuť ▼) & 32Mbps (Upload)
 • Nemecko: 64Mbps (Stiahnuť ▼) & 33Mbps (Upload)
 • Singapur: 11Mbps (Stiahnuť ▼) & 10Mbps (Upload)
 • Austrália: 9Mbps (Stiahnuť ▼) & 11Mbps (Upload)

Pozrite si našu metodiku testovania rýchlosti a získajte viac informácií o vstupoch a výstupoch našich manuálnych testov rýchlosti.

Umiestnenie servera

46 miest je rozmiestnených v 34 krajinách

Globe s modrou vlajkou34CountriesObrázok mestskej krajiny46CitiesObrázok ružovej značky-IP adresy

Avira VPN má obmedzenú sieť serverov pokrývajúcu iba 34 krajín.

Nepodarilo sa nám tiež presne zistiť, koľko samostatných serverov a IP adries udržuje spoločnosť Avira. Požiadali sme spoločnosť Avira o ďalšie informácie, odmietli však zverejniť akékoľvek konkrétne podrobnosti. To pravdepodobne znamená, že celkový počet serverov a adries IP je malý, čo môže viesť k nižším rýchlostiam v náročnom čase.

Pokrytie servera Avira VPN je najlepšie v Európe, čo predstavuje 24 z jeho celkových umiestnení. V Ázii sú štyri umiestnenia serverov (Hong Kong, India, Japonsko a Singapur), ale iba jedno v Južnej Amerike (Čile) a vôbec žiadne v Afrike..

Jediné dve krajiny s výberom na úrovni mesta sú Austrália (Melbourne a Sydney) a USA. Používatelia so sídlom v USA si môžu vybrať zo serverov Avira Phantom v 12 rôznych mestách vrátane:

 • atlanta
 • chicago
 • dallas
 • Las Vegas
 • Los Angeles
 • miami
 • Mesto New York
 • Newark
 • Fénix
 • San Francisco
 • Seattle
 • Washington DC

Je celkom osviežujúce vidieť túto voľbu špecifickú pre mesto v malej serverovej sieti, ale my by sme si to vymenili, aby sme videli, že Avira Phantom slúži širšiemu okruhu krajín..

Streaming & torrenting

Nie je dobré na streamovanie alebo torrentovanie

Ak hľadáte rýchly prístup k hlavným streamingovým službám jedným kliknutím, Avira Phantom nie je pre vás tou pravou službou VPN..

Netflix nebolo možné už nejaký čas streamovať prostredníctvom žiadneho z miest v Avire v USA a keďže neexistujú žiadne optimalizované streamingové servery, je potrebné počkať, či niektoré z nich už so službou nebudú opäť pracovať..

Je to ten istý príbeh s aplikáciou BBC iPlayer, ktorú jediný britský server spoločnosti Avira Phantom nebol nikdy schopný odblokovať od chvíle, keď sme prvýkrát testovali sieť Avira VPN pred mesiacmi a mesiacmi..

Stále však existuje niekoľko sietí VPN, ktoré spoľahlivo spolupracujú s aplikáciou BBC iPlayer, ak je to pre vás obchod s trhlinami..

torrenting

Je ťažké vedieť, či je Avira Phantom dobrou voľbou pre torrenting, pretože na jeho webových stránkach nie sú žiadne informácie o aktivite P2P..

Zdá sa, že závisí od zákonov krajiny, v ktorej sa nachádza server VPN.

Avira je minimálna politika protokolovania a VPN kill switch sú plus plus pre P2P aktivity.

Kým Avira neposkytne zoznam serverov priateľských k P2P, odporúčame vám radšej použiť jednu z týchto sietí VPN na torrentovanie.

Bypassing cenzúra

V Číne nepracovali používatelia

Podľa komentárov na svojich online fórach to vyzerá, že Avira Phantom VPN nefunguje v Číne a už nejaký čas nie je v krajine účinným riešením..

Snímka obrazovky komentára na používateľských fórach Avira Phantom

Avira nielenže nemá žiadne ďalšie nástroje na utajenie, aby skryla vaše pripojenie VPN. Aplikácie používajú aj protokol OpenVPN, ktorý je pre cenzorov veľmi jednoduchý na detekciu a blokovanie, najmä vzhľadom na neúprosný zásah Číny voči poskytovateľom VPN..

Avira Phantom tiež nemôžeme odporučiť pre iné krajiny s vysokou cenzúrou, ako sú Turecko alebo Irán, pretože chýbajú pokročilé funkcie na ochranu osobných údajov. Jeho veľmi obmedzená sieť servera VPN znamená, že pravdepodobne budete tiež trpieť pomalými rýchlosťami.

plošiny & prístroje

Kompatibilný so všetkými hlavnými platformami - ale nie so smerovačmi

aplikácie

Logo systému WindowswindowsLogo MacgumákLogo iOSiOSLogo AndroidAndroid

Avira Phantom poskytuje obvyklú škálu vlastných aplikácií VPN pre rôzne zariadenia vrátane:

 • Microsoft Windows
 • MacOS
 • iOS
 • Android

Na rozdiel od mnohých iných služieb VPN nie je Avira kompatibilná so žiadnymi smerovačmi, čo znamená, že musíte si do všetkých svojich zariadení stiahnuť softvér VPN..

Aspoň vám Avira umožňuje používať VPN na neobmedzenom počte zariadení súčasne.

Herné konzoly & Streamovacie zariadenia

Aplikáciu Avira Phantom nie je možné použiť na herných konzolách alebo streamovaných zariadeniach, pretože nie je kompatibilná so žiadnym modelom smerovača. Ak je vaša inteligentná televízia spustená v operačnom systéme Android, môžete skúsiť stiahnuť aplikáciu pre Avira pre Android, ale nie je zaručené, že bude fungovať.

Vaša jediná iná možnosť by spočívala v priviazaní pripojenia VPN z iného zariadenia so spustenou aplikáciou Avira Phantom, napríklad z notebooku alebo smartfónu..

Rozšírenia prehľadávača

Logo Chromechróm

Spoločnosť Avira Phantom nedávno predstavila rozšírenie prehliadača pre prehliadač Google Chrome.

Na rozdiel od rozšírení proxy, ktoré poskytuje mnoho ďalších služieb VPN, ide o skutočné rozšírenie VPN, ktoré používa rovnakú úroveň šifrovania (AES-256) ako klient pre stolné počítače..

Ak ste používateľom prehliadača Firefox, prečítajte si odporúčané doplnky VPN namiesto toho.

Je to vynikajúce maskovanie vašej adresy IP, bohužiaľ to však nie je úplná náhrada za aplikáciu VPN pre stolné počítače, pretože nemá žiadne pokročilé funkcie na ochranu osobných údajov (napríklad prepínač zabíjania VPN)..

šifrovanie & zabezpečenia

V rozšírených nastaveniach chýba zabezpečená služba VPN

protokoly

šifrovanie

zabezpečenia

Pokročilé vlastnosti

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokovanie netesností DNS

DNS prvej strany

Prepínač zabíjania VPN

Ak vás tieto podmienky zmiažu a chceli by ste sa dozvedieť viac, prečítajte si náš slovník VPN.

Aj keď Avira Phantom neposkytuje rovnaké množstvo pokročilých nastavení ochrany osobných údajov ako niektoré z našich špičkových služieb VPN, stále vás ochráni online..

Všetky vlastné VPN aplikácie Avira Phantom bežia na OpenVPN, najbezpečnejšom pripojovacom protokole, s výnimkou zariadení iOS, ktoré používajú (stále veľmi bezpečný) IKEv2. Šifrovanie vo všetkých aplikáciách spoločnosti Avira je prostredníctvom „nezabaliteľnej“ šifry AES-256.

Užitočný prvok je prepínač VPN Avira Phantom, ktorý chráni vašu IP adresu, ak by z akéhokoľvek dôvodu došlo k prerušeniu pripojenia VPN. Avira tiež prevádzkuje svoje vlastné servery DNS, namiesto toho, aby si ich prenajímala od tretích strán, a tiež vás chráni pred únikom DNS.

Ukážka výsledkov Aviraových testov úniku

Výsledky, ktoré sme videli na webe browserleaks.com pri pripojení k americkému serveru Avira Phantom

Ak hľadáte veľa konfigurovateľných nastavení, radšej si prezrite službu VPN, ako je TorGuard alebo Astrill, ale bežní používatelia by mali nájsť potreby, ktoré splnila Avira Phantom..

Jednoduchosť použitia

Preplnené aplikácie s nedostatkami použiteľnosti

Ako nainštalovať & Nastaviť Avira Phantom

 • Snímka obrazovky tlačidla sťahovania pre aplikáciu Windows na webovej stránke Avira Phantom

  Avira Phantom si môžete stiahnuť prihlásením do svojho účtu a kliknutím na tlačidlo Inštalovať.

 • Ukážka obrazovky postupu sťahovania aplikácie Avira Phantom

  Počas sťahovania softvéru poskytuje Avira užitočnú pripomienku, že ho môžete nainštalovať na viac zariadení.

 • Snímka obrazovky sprievodcu inštaláciou pre stiahnutie aplikácie Avira Phantom pre Windows

  Môžete otvoriť aplikáciu Avira a pozrieť si priebeh vašej inštalácie.

 • Snímka obrazovky dokončenej inštalácie systému Avira Phantom Windows

  Po dokončení inštalácie jednoducho kliknite na tlačidlo a otvorte aplikáciu Avira a ste pripravení ísť.

 • Screenshot hlavnej obrazovky Avira Phantom v aplikácii Windows

  Hlavné okno Avira Phantom je super jednoduché a malé. Horná hranica dát platená iba pre účty zdarma, platená, je neobmedzená.

 • Snímka obrazovky, ako vyzerá aplikácia Avira Phantom Windows po pripojení

  Prepojený pohľad na Phantom je tiež veľmi jednoduchý a logo sa po pripojení stáva zeleným.

 • Ukážka stránky s nastaveniami aplikácie Avira Phantom v aplikácii pre systém Windows

  Avira Phantom VPN nastavenia sú veľmi základné a killswitch je jedinou poznámkou.

 • Snímka obrazovky rozhrania Avira Connect

  Avira Phantom VPN je súčasťou sady produktov vrátane skvelého bezplatného antivírusu, všetko spravované prostredníctvom rozhrania Avira Connect.

Avira Phantom je veľmi jednoduchá VPN s jedným tlačidlom, ktorá je takmer identická na stolnom aj mobilnom serveri. Na hlavnej obrazovke aplikácie Avira sa zobrazuje iba tlačidlo zapnutia / vypnutia a vaše aktuálne virtuálne umiestnenie - radi by sme tu videli ďalšie informácie o pripojení.

Avira skutočne padá na pokročilé funkcie - alebo skôr na ich nedostatok.

Okrem prepínača na zabíjanie VPN a možnosti automatického zabezpečenia nedôveryhodných sietí WiFi vôbec neexistujú žiadne pokročilé nastavenia, čo Avira vďaka svojim konfigurovateľným možnostiam výrazne zaostáva za svojimi súpermi..

Aplikáciám Avira Phantom chýbajú aj možnosti protokolu a dokonca ani nedokážu informovať, aký protokol používate. Keby sme nevedeli, že Phantom bol založený na OpenVPN, čo nám Avira potvrdila, necítili by sme sa veľmi istí jeho bezpečnosťou.

Ak hľadáte VPN s prehľadným a prístupným softvérom, Avira je skvelá voľba. Ak si však chcete vybrať z radu pokročilých funkcií, radšej by ste hľadali inde.

Zákaznícka podpora

Priamy rozhovor 24/7 predstavuje obmedzené zdroje

e-mail

Zdroje online

Áno
Áno

Avira Phantom bohužiaľ obmedzuje osobnú zákaznícku podporu iba na platiacich používateľov, čo znamená, že bezplatní používatelia alebo potenciálni zákazníci nebudú môcť využívať výhody. Našťastie boli e-mailové odpovede rýchle a profesionálne, aj keď je zrejmé, že firemnou politikou nie je odhaliť príliš veľa podrobností o sieti VPN servera Avira..

Znalostná základňa na webovej stránke spoločnosti Avira je dosť obmedzená, pričom hlavnou funkciou je zoznam niekoľkých jednoduchých otázok a odpovedí. Musíme však pripustiť, že keď je produkt taký jednoduchý, existuje limit na množstvo zdrojov, ktoré je možné vytvoriť.

Ukážka videonávodov na webovej stránke spoločnosti Avira

Avira nedávno predstavila niekoľko video tutoriálov na webe, ktoré sú veľmi užitočné a poučné. „Chat bot“ je ďalším nedávnym prírastkom spoločnosti Avira, ale všetko, čo sa kedy zdalo, bolo presmerovanie nás na časté otázky alebo výzvu, aby sme zanechali správu tímu podpory zákazníkov..

stanovenie ceny & Deals

Najdlhší plán má vynikajúcu hodnotu za peniaze

Avira Phantom Coupon

Avira Phantom Cenový plán

Avira Phantom ponúka iba dva rôzne štandardné cenové plány - oba ponúkajú rovnaké funkcie, ale čím dlhšie sa zaregistrujete, tým menej platíte každý mesiac.

Jeden mesiac je najdrahšou možnosťou na 10 USD a zníži sa o 35% na rozumných 6,50 USD, ak sa zaviažete na 12-mesačný plán.

Ponúka tiež tarifu pre mobilné zariadenia a účtuje sa za 5,99 dolárov mesačne.

 1. mesačník

  US $ 10 / mo

  Fakturované 10,00 $ každý mesiac

 2. 12 mesiacov

  US $ 6.50 / mo

  Účtované 78,00 USD každých 12 mesiacovUložiť 38%

Všetky programy majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí

platba & Možnosti vrátenia platby

Avira ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre tých, ktorí nie sú spokojní s ich nákupom, alebo 14 dní pre mesačných odberateľov. Ide o skutočnú záruku „bez otázok“ bez obmedzení alebo zásad spravodlivého použitia. Stačí sa obrátiť na spoločnosť cleverbridge (fakturačný partner spoločnosti Avira) a spracuje vrátenie prostriedkov.

Ak sa nechcete okamžite zaviazať k platenému programu, Avira Phantom ponúka aj bezplatnú skúšobnú verziu, ktorú môžete používať tak dlho, ako budete chcieť. To vám dá predstavu o tom, čo je Avira, ale ste obmedzení na mesačný limit údajov 500 MB a vynecháte si niektoré kľúčové funkcie týkajúce sa ochrany osobných údajov..

Sme radi, že na prístup k bezplatnej službe nemusíte poskytovať žiadne osobné údaje. Avira však ponúka možnosť zdvojnásobenia mesačného príspevku na údaje, ak uvediete svoju e-mailovú adresu..

Avira Phantom neponúka veľmi širokú škálu platobných možností, najmä v porovnaní s poprednými poskytovateľmi VPN. Prijíma väčšinu hlavných kreditných a debetných kariet, ako aj PayPal, ale nie je možné platiť pomocou kryptomeny alebo medzinárodných metód..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me