Nezávisle prevádzkovaná VPN založená aktivistami, hacktivistami a hackermi znie takmer príliš dobre na to, aby to bola pravda - alebo je?


To je príbeh spoločnosti AirVPN, ktorá svojim používateľom sľubuje „vzduch na dýchanie skutočného internetu“, a preto sme sa rozhodli testovať sami pre seba.

V našej recenzii AirVPN odpovedáme na dôležité otázky, ako napríklad:

 • Je AirVPN zabezpečené?
 • Bude AirVPN pracovať v Číne?
 • Odomkne AirVPN Netflix?
 • Aké ľahké je použitie AirVPN?
 • Umožňuje AirVPN torrentovanie?

Odpovede na tieto a mnoho ďalších nájdete nižšie v našom stručnom prehľade o AirVPN.

Prehľad

Prof. AirVPN & Zápory

Pros

 1. Vysoké rýchlosti v rovnakej krajine
 2. V Číne dobre funguje
 3. Torrenting je povolený na všetkých serveroch
 4. Pripojte sa bezpečne do 22 krajín
 5. Podrobný návod na manuálne nastavenie

Zápory

 1. Veľmi malý počet serverov VPN
 2. Žiadny prístup k streamovaniu
 3. Sídli v Taliansku, ktoré je nepriateľské
 4. Komplikovaná počítačová aplikácia
 5. Obmedzená podpora zákazníkov

Súhrn kľúčov AirVPN

Najvyššia rýchlosť sťahovania

Zásady protokolovania

Netesnosti IP, DNS alebo WebRTC

jurisdikcie

servery

IP adresy

krajiny

US Netflix

torrenting

Pracuje v Číne

podpora

Najlacnejšia cena

Oficiálna web stránka

71Mbps
Žiadne záznamy
žiadny
Taliansko (14-členné oči)
Nezverejnené
200+
22
Áno
neobmedzený
Áno
Živý rozhovor 24/7
3,69 USD / mesiac počas 24 mesiacov
AirVPN.org

Čítajte ďalej a zistite, či je pre vás AirVPN tou pravou voľbou, počnúc rýchlosťami pripojenia k VPN.

o & Zásady protokolovania

Kto je AirVPN?

AirVPN založil v Taliansku v roku 2010 malá skupina aktivistov a hackerov s pomocou dvoch právnikov.

Pôvodne ju prevádzkovala spoločnosť satelitnej komunikácie Iridium, ale spoločnosť AirVPN prevzala v novembri 2012. Paolo Brini je uvedený ako súčasný vlastník spoločnosti AirVPN, ktorá je prevádzkovaná z Perugia (Taliansko)..

Aj dnes je spoločnosť AirVPN prevádzkovaná výlučne aktivistami a „osobami, ktoré si uvedomujú problémy s bezpečnosťou“. Stále má sídlo v Taliansku a je v dosahu zákonov EÚ o uchovávaní údajov.

Zásady protokolovania

Zásady protokolovania spoločnosti AirVPN sú dosť nejasné, preto sme sa kvôli objasneniu obrátili na zákaznícku podporu.

Po rozhovore s nimi sme presvedčení, že spoločnosť AirVPN pri pripojení k sieti VPN nemonitoruje nič, čo robíte. Zhromažďuje iba „technické údaje“ na účely údržby servera, ale môžete kedykoľvek požiadať o ich odstránenie.

AirVPN tiež neprihlási žiadne informácie, ktoré by sa mohli použiť na vašu osobnú identifikáciu, ako sú dátum / časová pečiatka alebo vaša IP adresa, čo z nej robí jednu z najprijateľnejších VPN služieb na svete a zmierňuje taliansku jurisdikciu.

rýchlosť & Spoľahlivosť

Nadpriemerné rýchlosti v rovnakej krajine

Aj keď AirVPN nedosahuje výnimočné najvyššie rýchlosti niektorých z najrýchlejších služieb VPN, vyniká tým, že je v ponuke spoľahlivosť..

AirVPN je rovnako rýchle na oboch pripojeniach v rovnakej krajine a na dlhšie vzdialenosti, takže pri pripojení k sieti VPN budete môcť robiť takmer všetko, čo chcete, bez toho, aby ste prelomili pot..

Rýchlosť vyplýva z nášho fyzického umiestnenia v Londýne (optické spojenie s rýchlosťou 100 Mb / s) na testovací server v Londýne.

Pred použitím AirVPN:

 1. Stiahnuť ▼Mbps

  96.6

 2. NahraťMbps

  96,44

 3. Recenzia AirVPNpingpani

  3

Po pripojení k AirVPN:

 1. Stiahnuť ▼Mbps

  71,59

 2. NahraťMbps

  74,54

 3. Recenzia AirVPNpingpani

  18

Rýchlosť sťahovania bez AirVPN: 96.60Mbps

Rýchlosť sťahovania s AirVPN: 71.59Mbps

Strata rýchlosti sťahovania pri spustenej službe AirVPN: 26%

Rýchlosti nahrávania AirVPN boli tiež rýchle a pri pripojení k serveru VPN v tej istej krajine pri rýchlosti takmer 75 Mb / s - ideálne na torrentovanie.

Nie je to však ideálna sieť VPN pre nadšených hráčov. Čas pingu sa pohybuje okolo 18 ms, aj keď sme boli pripojení k serveru VPN v rovnakom meste ako my.

Ak máte sídlo vo Veľkej Británii, tu sú priemerné rýchlosti, ktoré môžete očakávať od pripojenia siete AirVPN k niekoľkým obľúbeným miestam:

USA: 40Mbps (Stiahnuť ▼) & 47Mbps (Upload)
Nemecko: 55Mbps (Stiahnuť ▼) & 72Mbps (Upload)
Singapur: 33Mbps (Stiahnuť ▼) & 16Mbps (Upload)
Austrália: Nie je k dispozícii žiadny server

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako testujeme siete VPN, môžete si prečítať našu úplnú metodiku testovania rýchlosti tu.

Umiestnenie servera

38 miest je rozmiestnených v 22 krajinách

Globe s modrou vlajkou22CountriesObrázok mestskej krajiny40CitiesObrázok ružovej značky200 + IP adries

AirVPN ponúka jednu z najmenších serverových sietí, aké sme kedy videli v prémiovej službe VPN.

AirVPN poskytuje iba 200 samostatných serverov VPN, čo by mohlo viesť k preťaženiu servera v rušnejších obdobiach. Našťastie v sekcii „zaťaženie servera“ v aplikácii je ľahké zistiť, ktoré miesta sa blížia k kapacite.

Snímka obrazovky aplikácie AirVPN pre stolné počítače zobrazujúca percentuálne zaťaženie každého umiestnenia VPN servera

Je zrejmé, že spoločnosť AirVPN sa zameriava na americký trh s 37 servermi v desiatich mestách po celej krajine. Používatelia so sídlom v USA si môžu vybrať zo serverov AirVPN v:

 • Atlanta (5)
 • Chicago (3)
 • Dallas (10)
 • Fremont (3)
 • Jacksonville (1)
 • Los Angeles (3)
 • Miami (3)
 • Mesto New York (3)
 • Pensylvánia (1)
 • Phoenix (5)

K dispozícii sú tiež tri servery AirVPN na úrovni mesta vo Veľkej Británii (Londýn, Maidenhead a Manchester) a Kanade (Montreal, Toronto a Vancouver). Medzi ďalšie krajiny s výberom pre konkrétne mesto patrí Nemecko, Španielsko a Švédsko.

Európa má najlepšie pokrytie AirVPN so 153 servermi rozmiestnenými v 15 krajinách, zatiaľ čo Ázia je obmedzená na Hongkong, Japonsko a Singapur..

Južná Amerika je v Brazílii pokrytá iba servermi VPN, zatiaľ čo AirVPN úplne ignoruje Afriku.

Streaming & torrenting

Skvelé VPN pre torrenting, ale nie pre streamovanie

Hoci AirVPN určite funguje dostatočne rýchlo na streamovanie videa vo vysokom rozlíšení bez obsahu vyrovnávacej pamäte, nepracuje s prehrávačom Netflix ani BBC iPlayer..

Pretože neexistujú žiadne servery AirVPN optimalizované na prístup k streamovacím webom, ide o prípad pokusu a omylu a my sme už niekoľko mesiacov nedokázali sledovať Netflix prostredníctvom jeho amerických serverov už niekoľko mesiacov..

Je to ten istý príbeh s aplikáciou BBC iPlayer, ktorá je nedostupná na britských serveroch spoločnosti AirVPN, pretože si pamätáme. Ak je pre vás prístup k tejto službe dôležitý, pozrite si naše top VPN pre BBC iPlayer tu.

Prekvapivo, vzhľadom na ťažkosti s prístupom k BBlayer iPlayer alebo Netflix, AirVPN bol jedným z mála poskytovateľov, ktorí s Disney + pri jeho spustení spolupracovali. Čo je skvelé vidieť.

Našťastie na webových stránkach AirVPN je zoznam „blokovaných webových stránok“, ktoré môžu používatelia skontrolovať, či sa situácia s týmito webovými stránkami nikdy nezmení..

torrenting

AirVPN je však silnou voľbou pre anonymné torrentovanie a P2P aktivity.

Vďaka svojej dobrej rýchlosti sťahovania a pôsobivej rýchlosti nahrávania, minimálnej politike protokolovania a množine pokročilých nástrojov na ochranu osobných údajov (vrátane prepínača VPN kill) je ideálny pre činnosť P2P..

Pokročilým torrenterom sa bude páčiť, že AirVPN umožňuje presmerovanie portov až na 20 portoch súčasne, aby sa prenosy ešte viac urýchlili. Môžete to urobiť v „klientskej oblasti“ webovej stránky AirVPN. Prečítajte si viac informácií o vzdialenom prenose portov AirVPN tu.

Bypassing cenzúra

Pracuje v Číne s určitou manuálnou konfiguráciou

V súčasnosti je jediný spôsob pripojenia k AirVPN v Číne použitie protokolu OpenVPN cez SSL, ktorý šifruje „odtlačok prsta“ vášho OpenVPN, aby bol nezistiteľný. Je to dosť jednoduché na počítačoch, ale na mobilných zariadeniach je to zložitejšie.

Ak sa chcete pripojiť z Číny na mobilných zariadeniach pomocou AirVPN, musíte si nainštalovať súbory OpenVPN a vykonať nejakú manuálnu konfiguráciu - na webe nájdete podrobných sprievodcov, ktorí vás prevedú týmto procesom..

AirVPN by mal pôsobiť v iných krajinách s vysokou cenzúrou, napríklad v Turecku a Iráne, kvôli širokému spektru ďalších nástrojov na zmätenie, ako je tunelovanie SSH / SSL a prístup k Toru cez VPN.

Jeho obmedzená sieť serverov je zlou správou pre rýchlosť, pretože to znamená, že sa nemusíte pripájať k serveru AirVPN ďaleko od vášho fyzického umiestnenia..

plošiny & prístroje

Kompatibilné so všetkými hlavnými platformami & routery

aplikácie

Logo systému WindowswindowsLogo MacgumákLogo iOSiOSLogo AndroidAndroidLogo pre systém LinuxlinuxLogo smerovačaRouter

AirVPN ponúka vlastné aplikácie VPN pre:

 • Microsoft Windows
 • MacOS
 • Android
 • linux

K dispozícii je tiež sprievodca nastavením AirVPN pre iOS, vyžaduje si však inštaláciu softvéru OpenVPN od tretích strán. Odporúčame používateľom iOS používať VPN s vlastnými aplikáciami pre iPhone alebo iPad.

AirVPN je tiež podporovaný na smerovačoch DD-WRT, pfSense, Tomato a AsusWRT, ale opäť musí byť manuálne nainštalovaná a nakonfigurovaná. To znamená, že AirVPN nie je veľmi dobrá voľba, ak chcete službu VPN typu plug-and-play.

Herné konzoly & Streamovacie zariadenia

Logo AppleTVAppleTVLogo Amazon Fire TVAmazon Fire FireLogo ChromecastChromecastLogo NintendonintendoLogo PlayStationHracia stanicaLogo RokurokuLogo Xboxxbox

AirVPN ponúka natívnu aplikáciu VPN pre Amazon Fire TV a Fire TV Stick. Môže byť tiež použitý s celým radom iných herných konzol a streamingových zariadení, buď ich pripojením k nakonfigurovanému smerovaču alebo zdieľaním pripojenia VPN z iného zariadenia, ktoré používa softvér..

Pre žiadne z týchto zariadení neexistujú žiadne manuálne pokyny na nastavenie ani riešenie problémov. Na online fórach AirVPN však nájdete množstvo užitočných rád a tipov..

Rozšírenia prehľadávača

AirVPN bohužiaľ nenabízí žiadne rozšírenia prehliadača pre prehliadač Google Chrome alebo Mozilla Firefox, čo je sotva prekvapujúce vzhľadom na nedostatok natívnych aplikácií pre širokú škálu zariadení. Niektorí zo svojich konkurentov, napríklad ExpressVPN, ponúkajú rozšírenia VPN pre všetky populárne prehliadače.

šifrovanie & zabezpečenia

Jedna z najbezpečnejších služieb VPN, ktoré sme videli

protokoly

šifrovanie

zabezpečenia

Pokročilé vlastnosti

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokovanie netesností DNS

DNS prvej strany

Blokovanie netesností IPV6

Podporuje port TCP 443

Prepínač zabíjania VPN

Blokovanie netesností WebRTC

Rozdelené tunelovanie

TOR prostredníctvom VPN servera

Ak vás tieto podmienky zmiasť a chcete sa dozvedieť viac, prečítajte si náš slovník VPN.

AirVPN je vynikajúcou voľbou, ak je vašou prioritou čisté súkromie. Šifrovanie prebieha prostredníctvom špičkovej šifry AES-256 a softvér beží výlučne na OpenVPN, čo ponúka najlepšie vyváženie zabezpečenia / výkonu.

Prepínač zabíjania VPN je základnou funkciou, ktorá vás chráni v prípade prerušenia spojenia, a spoločnosť AirVPN prevádzkuje aj svoje vlastné servery DNS, pričom zachováva dôvernosť vašich osobných údajov..

Výsledky testov úniku DNS a IP spoločnosti AirVPN v prehľadoch prehľadov

Ochrana našich AirVPN proti únikom DNS, IPv6 a WebRTC sa tiež ukázala ako 100% účinná v našich najnovších testoch.

Na prístup k prehliadaču Tor môžete použiť AirVPN, čím získate ďalšiu vrstvu šifrovania, ak ju potrebujete. Aplikácia pre stolné počítače tiež ponúka funkciu „doublehop“, čo je funkcia, ktorá pravidelne prepína vašu adresu IP, aby zabránila sledovaniu vašej polohy.

Jednoduchosť použitia

Preplnené aplikácie s nedostatkami použiteľnosti

Ako nainštalovať & Nastaviť AirVPN

 • Ukážka rôznych možností aplikácie Windows pre AirVPN

  Sťahovanie nie je také jednoduché ako kliknutie na tlačidlo - namiesto toho sa odporúča "vyberte si svoju chuť".

 • Snímka obrazovky sprievodcu inštaláciou Windows AirVPN

  Sprievodca inštaláciou vás prevedie nastavením softvéru.

 • Ukážka licenčnej zmluvy AirVPN

  Pred dokončením inštalácie musíte súhlasiť s licenčnou zmluvou AirVPN.

 • Snímka obrazovky dokončeného sťahovania systému AirVPN Windows

  Po nainštalovaní softvéru jednoducho kliknite na tlačidlo Dokončiť a potom začnite používať aplikáciu AirVPN.

 • Screenshot hlavnej obrazovky AirVPN v aplikácii pre Windows

  Hlavná obrazovka AirVPN umožňuje jednoduché umiestnenie, niektoré základné štatistiky a tlačidlo zapnutia / vypnutia.

 • Snímka obrazovky zoznamu krajín dostupných v aplikácii Windows pre systém AirVPN

  Krajiny sú usporiadané podľa abecedy a zobrazujú počet pripojených serverov a používateľov.

 • Ukážka úplného zoznamu serverov AirVPN v aplikácii Windows

  Obrazovka výberu servera AirVPN je preplnená, pričom každý server (mätúce) je pomenovaný podľa hviezdy.

 • Snímka obrazovky s nastaveniami v aplikácii Windows pre AirVPN

  Existuje veľa pokročilých nastavení, na ktoré sa môžete pozrieť, ale ich navigácia je neuveriteľná.

Klient siete VPN pre stolné počítače AirVPN, hravo prezývaný „Eddie“, je zastaraný, preplnený a úplne mätúci. Pokročilí používatelia VPN, ktorí pracujú na viacerých technológiách, si zamilujú pokročilé funkcie, ale aj technicky zdatní sa môžu potýkať.

Zoznam nastavení AirVPN je rozdelený na karty, z ktorých každá obsahuje množstvo rôznych možností. Tu by to mohlo byť mätúce pre menej skúsených používateľov VPN, preto sa nám páči, že existuje možnosť obnovenia všetkých nastavení na predvolené hodnoty len v prípade, že.

Výber servera VPN je oveľa ťažší, ako je potrebné - zoznam je dlhý a neexistuje žiadna funkcia vyhľadávania. Ešte horšie je, že každý server VPN je pomenovaný podľa hviezdy, ktorá sa po chvíli stane frustrujúcou, keď všetko, čo chcete urobiť, je zvoliť mesto a pripojiť sa.

Zákaznícka podpora

Priamy rozhovor 24/7 predstavuje obmedzené zdroje

E-mailová podpora prostredníctvom online formulára

Zdroje online

Áno
Áno

AirVPN tvrdí, že jeho zákaznícky servis nie je zabezpečený externe, aby poskytoval „kvalitnú podporu“, avšak nedostatok živého rozhovoru a pomalých odpovedí e-mailom môže byť frustrujúci, keď máte jednoduchú otázku..

Páči sa nám však rozsiahla vedomostná základňa na webovej stránke AirVPN, ktorá obsahuje rozsiahlu časť Časté otázky rozdelenú podľa tém. K dispozícii je tiež celá rada komunitných fór AirVPN pokrývajúcich každú tému, na ktorú by ste si mohli myslieť, takže možno zistíte, že v skutočnosti nemusíte kontaktovať tím podpory veľmi často..

stanovenie ceny & Deals

Najdlhší plán má vynikajúcu hodnotu za peniaze

Kupón AirVPN

Cenový plán AirVPN

Každý cenový plán AirVPN obsahuje rovnaké funkcie, ale mesačne sú lacnejšie, čím dlhšie je predplatné, na ktoré sa zaregistrujete.

Jeden mesiac AirVPN je najdrahšou možnosťou za 7,76 dolárov, ale v prípade dvojročného plánu to môže byť znížené o 53%, čo je iba 3,65 dolárov mesačne. Môžete sa tiež rozhodnúť pre 12-mesačný plán, ktorý vyjde na úrovni 4,52 USD, pričom ušetríte 42%.

 1. mesačník

  US $ 7,76 / mo

  Fakturované 7,76 dolárov každý mesiac

 2. 6 mesiacov

  US $ 5,35 / mo

  Účtované 32,15 USD každých 6 mesiacovUložiť 31%

 3. 12 mesiacov

  US $ 4.52 / mo

  Účtované 54,32 dolárov každých 12 mesiacovUložiť 45%

 4. 2 roky

  US $ 3.65 / mo

  Účtuje sa 87,58 $ každé dva rokyUložiť 53%

Všetky programy majú 3-dňovú záruku vrátenia peňazí

platba & Možnosti vrátenia platby

AirVPN ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá sa dá získať zaslaním správy podpornému tímu a použitím kupónového kódu, ktorý vám pošlú. Dostali sme o necelý deň, ale ľudia na fórach uviedli, že na kód čakali dlhšie ako 24 hodín.

Existuje aj záruka vrátenia peňazí. Platí to však iba tri dni, čo je neochvejné v porovnaní s 30 dňami, ktoré ponúka väčšina ostatných služieb VPN. Našťastie to nie sú „žiadne otázky“ a vrátenie prostriedkov sa vo vašej banke zvyčajne vráti do dvoch pracovných dní.

AirVPN akceptuje najväčšiu škálu spôsobov platby, aké sme zažili od ktoréhokoľvek poskytovateľa. To zahŕňa väčšinu hlavných kreditných kariet, PayPal a celú škálu kryptomien. Prijímajú sa aj mnohé medzinárodné možnosti, napríklad Alipay a Giropay.

Spodný riadok

Odporúčame AirVPN?

Odporúčame AirVPN, ale s jedným vážnym upozornením: AirVPN rozhodne nie je VPN pre začiatočníkov.

V skutočnosti, keď hovoríme o VPN, ktoré skutočne odporúčame, AirVPN je pravdepodobne najviac zastrašujúci a nepriateľský zo všetkých. Je stále veľmi bezpečný a poskytuje vysoké rýchlosti sťahovania. Upozorňujeme však, že si na to zvykne.

Alternatívy k AirVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

Je to naša VPN s najvyšším skóre z dôvodu: ExpressVPN robí veľa vecí dobre, ale jednoduchosť použitia môže byť na prvom mieste. ExpressVPN je tak jednoduchý, že ho môže používať niekto - a pritom aj skvelý výkon. Prečítajte si recenziu služby ExpressVPN

Logo CyberGhost

CyberGhost

Ak je pre vás streamovanie dôležité, nemali by ste si stiahnuť AirVPN. CyberGhost je oveľa lepšou alternatívou vďaka svojmu prístupu k sieťam Netflix, BBC iPlayer a ďalším. Prečítajte si recenziu CyberGhost

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me