Windscribe Free VPN tvrdí, že ponúka „veľkorysú“ bezplatnú službu pre tých „s obmedzeným rozpočtom“, je však možné ponúknuť prémiový produkt za absolútne žiadnu cenu?


Prostredníctvom svojich krokov sme vložili bezplatnú verziu Windscribe, aby sme zistili:

 • Prečo je Windscribe zadarmo??
 • Ako bezpečné je Windscribe VPN?
 • Má Windscribe prepínač zabíjania?
 • Je Windscribe dobrý pre torrenting?
 • Skryje Windscribe vašu IP adresu?

Odpovede na všetky tieto otázky, spolu s mnohými ďalšími dôležitými otázkami, odhaľujeme v našej kompletnej kontrole VPN.

Táto recenzia je len pre bezplatnú verziu siete Windscribe VPN. Môžete si pozrieť našu recenziu úplnej prémiovej verzie Windscribe tu.

Prehľad

Windscribe zadarmo Pros & Zápory

Pros

 1. Spoľahlivé miestne rýchlosti sťahovania
 2. Dobrý výber serverov
 3. Prísna politika ťažby dreva
 4. Veľmi ľahko sa používa
 5. Dostupné na mnohých zariadeniach

Zápory

 1. Využitie údajov je obmedzené
 2. Mohlo by to byť lepšie pre streamovanie

Zhrnutie voľného kľúča pre Windscribe

Najvyššia rýchlosť sťahovania

Zásady protokolovania

Netesnosti IP, DNS alebo WebRTC

jurisdikcie

servery

IP adresy

krajiny

US Netflix

torrenting

Pracuje v Číne

podpora

Oficiálna web stránka

54Mbps
Anonymné údaje o použití servera
žiadny
Kanada (člen s piatimi očami)
Nezverejnené
Nezverejnené
10
žiadny
neobmedzený
nespoľahlivý
e-mail & Len online zdroje
Windscribe.com

Čítajte ďalej a získajte ďalšie informácie o Windscribe Free, ako aj výsledky nášho hĺbkového testovania VPN.

o & Zásady protokolovania

Kto je Windscribe zadarmo?

Windscribe bola založená v roku 2016 v kanadskom Ontáriu a stále tu má svoje ústredie.

Zvyčajne by to nebolo ani zďaleka ideálne miesto pre službu VPN, pretože Kanada je súčasťou aliancie zdieľania údajov Five Eyes. Vďaka minimálnej politike prihlásenia spoločnosti Windscribe to však vôbec nie je problémom.

Windscribe si uchováva tak málo údajov, že aj keby vláda bola nútená prevrátiť záznamy, nebolo by čo vidieť.

Zásady protokolovania

Pravidlá protokolovania VPN VPN spoločnosti Windscribe sú dobré, pretože v žiadnom prípade nehovorí o tom, ako málo sa skutočne zhromažďuje. Zbiera iba:

 • Množstvo prenesených údajov za 30 dní
 • Časová pečiatka vášho posledného pripojenia VPN

Tieto hodnoty sa vynulujú na začiatku každého mesiaca.

Ak ste aktívne pripojení k jednému z VPN serverov Windscribe, server dočasne uloží:

 • Vaše používateľské meno OpenVPN / IKEv2
 • Čas pripojenia
 • Množstvo prenesených údajov

Po ukončení relácie Windscribe sa odstránia informácie o pripojení VPN.

Tieto informácie sa zhromažďujú iba s cieľom zabezpečiť, aby služba Windscribe mohla fungovať hladko as čo najmenším počtom problémov - žiadna z nich nemôže byť použitá na sledovanie vašej online aktivity späť k vám.

rýchlosť & Spoľahlivosť

Miestne rýchlosti blížiace sa 30Mbps

Napriek vysokej percentuálnej strate rýchlosti, pre bezplatnú službu VPN sú rýchlosti Windscribe stále veľmi sľubné - aj keď sa úplne nezhodujú s prémiovou verziou Windscribe.

Pri pripojení (z Londýna, Veľkej Británie) do USA a Kanady je však výkon Windscribe Free menej konzistentný.

Celkovo boli rýchlosti, ktoré sme zaznamenali s aplikáciou Windscribe Free, dobré, aj keď ak je pre vaše potreby nevyhnutná minimálna strata rýchlosti, môžete namiesto toho zvážiť použitie siete VPN Hotspot Shield..

Rýchlosť vyplýva z nášho fyzického umiestnenia v Londýne (optické spojenie s rýchlosťou 100 Mb / s) na testovací server v Londýne.

Pred použitím Windscribe Free:

 1. Stiahnuť ▼Mbps

  98

 2. NahraťMbps

  86

 3. Windscribe zadarmo recenziapingpani

  10

Po pripojení k službe Windscribe Free:

 1. Stiahnuť ▼Mbps

  28

 2. NahraťMbps

  29

 3. Windscribe zadarmo recenziapingpani

  17

Rýchlosť sťahovania bez Windscribe zadarmo: 98Mbps

Rýchlosť sťahovania s Windscribe zadarmo: 28Mbps

Strata rýchlosti sťahovania pri spustení programu Windscribe Free: 71%

Rýchlosti nahrávania Windscribe Free boli vo väčšine prípadov dokonca rýchlejšie ako rýchlosti sťahovania, čo z neho robí dobrú voľbu pre torrenting (buďte si však vedomí obmedzenia dát). Latencia 18ms v rovnakej krajine však nie je ideálna na hranie bez oneskorenia.

Ak sa pripájate z USA zo Spojeného kráľovstva, môžete očakávať rýchlosti niečo vyše 20 Mb / s, čo vôbec nie je zlé. Európske rýchlosti Windscribe sú do značnej miery podobné tým, ktoré sme merali vo Veľkej Británii.

Našťastie, rovnako ako jeho platený náprotivok, aj program Windscribe Free bol dosť konzistentný a rýchlosti nemali tendenciu meniť sa z jedného testu na druhý. Počas našich testov sme tiež nezaznamenali žiadne prerušenia spojenia.

V súčasnosti testujeme rýchlosti pomocou protokolu OpenVPN, pretože je široko dostupný medzi službami VPN, a preto nám pomáha udržiavať vysokú úroveň konzistentnosti našich výsledkov..

Je však potrebné poznamenať, že aplikácie Windscribe sú pri štarte predvolené pri IKEv2, čo je podľa neho najlepší protokol, takže ak sa pripojíte týmto spôsobom, môžete vidieť mierne vyššie rýchlosti..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako testujeme výkonnosť siete VPN, prečítajte si našu metodiku testovania rýchlosti VPN.

Umiestnenie servera

Servery v 22 mestách sa nachádzajú v 10 krajinách

Globe s modrou vlajkou10CountriesObrázok mestskej krajiny22CitiesObrázok ružovej značkyNezverejnený počet adries IP

Vzhľadom na to, že ide o bezplatnú verziu prémiovej služby Windscribe VPN, 10 poskytnutých serverových krajín je veľmi dobrý začiatok, ale práve výber serverov Windscribe pre mesto nás skutočne zapôsobil..

Napríklad „východ USA“ vám umožňuje vybrať si medzi servermi VPN spoločnosti Windscribe v Chicagu, New Yorku a Washingtone DC a dvomi v Miami.

V centrálnej časti USA (Atlanta) sú dve možnosti na úrovni mesta & Dallas), západ USA (Los Angeles & Seattle) a tiež vo Veľkej Británii.

Nastavenia pripojenia zadarmo pre Windscribe

Je smutné, že Windscribe nemá k dispozícii žiadne možnosti serverov v Južnej Amerike, Afrike alebo Austrálii a celá Ázia je privedená cez jeden server VPN v Hongkongu. Neexistuje ani náznak presného počtu serverov VPN alebo adries IP, čo je sklamaním.

Ak chcete mať prístup k serverom v týchto lokalitách plus desiatky ďalších, budete musieť upgradovať na prémiovú verziu siete Windscribe VPN..

Streaming & torrenting

Nepracujte so streamovaním, ale torrentovanie je povolené

Windscribe Free je zlá VPN na streamovanie.

Streamovacie servery Windscribe (známe ako „Windflix“) sú vyhradené pre platených používateľov, takže je sotva prekvapením, že sa nám pri testovaní nepodarilo odblokovať US Netflix..

Aplikácia BBC iPlayer sa tiež ťažko streamuje a pri našich najnovších testoch sme k nemu nemali prístup. Streamovaním servera proxy Windscribe sme však mali viac šťastia, ale neponúka to isté zabezpečenie ako úplná sieť VPN..

V častých otázkach o prístupe k streamovacím službám sa nenachádzajú žiadne informácie o Windscribe, ani nebol veľmi užitočný program „Garry“ na live chat, a preto je potrebné pravidelne kontrolovať, či sa situácia nezmení..

Ak je pre vás streamovanie veľmi dôležité, mali by ste naozaj premýšľať o používaní platenej služby VPN. Pozrite sa na naše najlepšie siete VPN na streamovanie alebo sa pozrite bližšie na naše celkovo najlepšie siete VPN, ExpressVPN.

torrenting

Torrenting pre nás pri testovaní fungoval dobre a zdá sa, že je povolený na väčšine VPN serverov Windscribe Free, čo je skvelé. Torrentéry budú mať tiež úžitok z funkcie prepínačov Windscribe, ochrany proti úniku DNS a spoľahlivých zásad ochrany osobných údajov.

Nie je preto prekvapujúce, že Windscribe je naša súčasná obľúbená bezplatná VPN na torrenting. Limit 10 GB mesačných dát tu však bude vždy obmedzujúcim faktorom.

Bypassing cenzúra

Spoľahlivá možnosť pre stolné počítače, ale menej pre mobilné zariadenia

S úplným počtom protokolov VPN dostupných, prinajmenšom na pracovnej ploche, by Windscribe Free mala byť spoľahlivou možnosťou na obídenie cenzúry na miestach ako Čína..

Keď sme sa opýtali Windscribe, ako efektívne sa domnieva, že jeho VPN aplikácie môžu obísť cenzurovacie bloky, Windscribe nám povedal, že to môže byť „hit-and-miss“ v mobile, ale mal by fungovať bez problémov na počítači.

Keď sme skontrolovali poddodávky Windscribe, vyzeralo to pre používateľov v Číne sľubne, pričom niektoré tvrdia, že ide o najspoľahlivejšiu službu v krajine, v ktorej sa nachádza..

Komentár k subdodávke Windscribe popisujúci jeho vynikajúci výkon v Číne

To znamená, že bezplatná verzia Windscribe by mala byť tiež efektívnym riešením VPN pre tých, ktorí sú v krajinách s vysokou cenzúrou, ako sú Turecko, Irán a Saudská Arábia, hoci obmedzená sieť serverov znamená, že vaše rýchlosti pravdepodobne utrpia.

plošiny & prístroje

Kompatibilné so všetkými hlavnými platformami

aplikácie

Logo systému WindowswindowsLogo MacgumákLogo iOSiOSLogo AndroidAndroidLogo pre systém LinuxlinuxLogo smerovačaRouter

Testovali sme bezplatné aplikácie VPN spoločnosti Windscribe v našej plnej sade operačných systémov a zariadení, vrátane Windows, MacOS, iOS, Android a Linux, a boli na nás neustále ohromení..

Môžete tiež nainštalovať program Windscribe na úrovni smerovača a počet simultánnych pripojení, ktoré môžete mať, nie je nijako obmedzený, hoci inštalácia smerovača vo vašej domácej sieti by príliš rýchlo vyčerpala vaše dátové limity..

Herné konzoly & Streamovacie zariadenia

Logo AppleTVAppleTVLogo Amazon Fire TVAmazon Fire FireLogo ChromecastChromecastLogo NintendonintendoLogo PlayStationHracia stanicaLogo RokurokuLogo Xboxxbox

Služba Windscribe Free je k dispozícii dokonca na celom rade ďalších zariadení, ako sú Amazon Fire TV Stick a Apple TV, čo je pre bezplatnú službu VPN zriedkavé..

Upozorňujeme však, že tieto zariadenia budú stále jesť údaje s rovnakým povolením ako všetky ostatné zariadenia, na ktorých je nainštalovaný program Windscribe.

Rozšírenia prehľadávača

Logo ChromechrómLogo FirefoxuFirefox

Spoločnosť Windscribe Free zdieľa rozšírenia prehliadača Google Chrome a Mozilla Firefox s prémiovým ekvivalentom. Boli aktualizované a veľmi sa nám páči, ako fungujú a cítia sa.

Rozšírenie prehľadávača je server proxy, nie úplná sieť VPN - je to však celkom bežná prax a Windscribe sa ju nesnaží skryť (prajeme si, aby to isté povedali všetci poskytovatelia VPN).

Na rozdiel od správnej siete VPN server proxy vaše údaje úplne nechráni a presmeruje iba prenos, ktorý prechádza vaším prehliadačom. Na druhej strane je to omnoho lepšie ako vôbec nič a je to účinné opatrenie na spoofovanie vašej polohy.

Screenshoty z rozšírenia prehliadača Windscribe

Doplnok obsahuje niekoľko skvelých funkcií zameraných na ochranu osobných údajov, ako je napríklad blokovanie reklám, brána firewall a nástroje, ktoré vám zabránia v sledovaní inzerentov online, spolu s pokročilými nástrojmi, ktoré vám pomôžu spoofovať polohu a čas prehliadača..

Môžete tiež náhodne prideliť svojho používateľského agenta, ktorý bráni vášmu prehliadaču v tom, aby určil, aký OS a prehliadač používate.

Všetky tieto funkcie sú k dispozícii pre bezplatné aj platené účty - jediným rozdielom je počet dostupných miest.

Tento balík zameraný na ochranu osobných údajov a bezpečnosť sa nám veľmi páči. Navyše jej minimálny dizajn mu umožňuje cítiť sa ľahký aj so všetkými týmito vlastnosťami.

Jednou z funkcií, ktorú by sme radi videli, je integrácia aplikácií pre stolné počítače. Od tohto momentu vám doplnok umožňuje len zistiť, či je spustená sieť VPN pre váš počítač. Dúfajme, že sa to nakoniec inovuje, aby sa umožnilo úplné ovládanie VPN pomocou prehľadávača.

šifrovanie & zabezpečenia

Rovnako bezpečné ako platená verzia

protokoly

šifrovanie

zabezpečenia

Pokročilé vlastnosti

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

proprietárne

AES-256

Blokovanie netesností DNS

Blokovanie netesností IPV6

Podporuje port TCP 443

Prepínač zabíjania VPN

Ak vás tieto podmienky zmiažu a chceli by ste sa dozvedieť viac, prečítajte si náš slovník VPN.

Program Windscribe Free vám umožňuje prístup k presne rovnakému súboru nastavení ochrany osobných údajov poskytnutých v plnej verzii aplikácie, čo znamená, že si môžete vybrať zo štyroch rôznych protokolov VPN:

 • OpenVPN (náš obľúbený)
 • IKEv2
 • tajnosť
 • WStunnel

Windscribe Free je tiež vybavený prepínačom VPN kill switch, ktorý vás chráni pred akýmkoľvek možným poklesom pripojenia a môžete si dokonca zvoliť manuálne nastavenie adresy IP..

Windscribe zadarmo recenzia

V desktopovej aplikácii Windscribe existujú aj niektoré pokročilé nastavenia VPN, od konfigurácie servera proxy po spôsob, akým by ste chceli usporiadať svoje servery. Je škoda, že takmer všetky tieto funkcie nie sú v mobilnej aplikácii k dispozícii.

Ukážka výsledkov testov úniku údajov Windscribe na stránke browserleaks.com

Takto to vyzeralo browserleaks.com, keď sme boli pripojení k serveru Atlanta spoločnosti Windscribe Free

Testovali sme tiež Windscribe Free VPN na úniky IP a DNS a prešlo oboma lietajúcimi farbami, čo dokazuje, že vás ochráni online..

Spoločnosť Windscribe tiež nedávno oznámila uvedenie nového nástroja na sledovanie reklám a blokovania škodlivého softvéru, známeho ako R.O.B.E.R.T, ktorý je k dispozícii vo bezplatných aj platených aplikáciách. Toto sa líši od tých, ktoré ponúkajú iné služby VPN, pretože zahŕňa osem individuálnych zoznamov blokovaných používateľov a tiež vlastnú funkciu bielej listiny. Prečítajte si viac o R.O.B.E.R.T. tu.

Jednoduchosť použitia

Moderné a ľahko použiteľné

Ako nainštalovať & Nastaviť Windscribe zadarmo

 • Snímka obrazovky vlastných tlačidiel na stiahnutie aplikácií na webovej stránke Windscribe

  Ak na mobilnom telefóne nepreberáte súbory, tieto možnosti sa vám zobrazia na webovej stránke Windscribe - stačí vybrať váš operačný systém.

 • Snímka obrazovky sprievodcu inštaláciou aplikácie Windows pre Windscribe Free

  Po spustení inštalačného súboru máte na výber dve možnosti inštalácie - „Expresná inštalácia“ bude pre väčšinu používateľov v poriadku.

 • Snímka obrazovky dokončeného okna nastavenia aplikácie Windows Windscribe Free

  O pár okamihov bude inštalácia dokončená - je to také jednoduché.

 • Snímka obrazovky hlavnej obrazovky aplikácie Windows Windscribe Free

  Obrazovka, s ktorou sa dostanete pri zavádzaní systému Windscribe Free - presne to isté ako pri prémiovej verzii. Vyberte server z rozbaľovacej ponuky alebo jednoducho kliknite na tlačidlo napájania a okamžite sa pripojte.

 • Screenshot zo zoznamu serverov Windscribe Free

  Rozšírený zoznam serverov. Vlajky s ikonou hviezdičky sú vyhradené pre platiacich používateľov. Klepnutím na ktorýkoľvek štát zobrazíte zoznam serverov na úrovni mesta - aj keď existuje iba jeden.

 • Snímka obrazovky s nastaveniami v aplikácii Windscribe Free pre počítače

  Existuje veľa pokročilých možností pre používateľov, ktorí si radi hrajú s nastaveniami, aj keď to nie je také vizuálne príjemné ako jeho hlavné menu..

 • Screenshot, ako vyzerá aplikácia Windscribe Free, keď je pripojená

  Po pripojení sa Domovská obrazovka rozsvieti na modro a vypínač sa prepne do polohy „Zapnuté“. Odtiaľto môžete prepnúť prepínač kill, ktorý Windscribe nazýva Firewall..

Bez ohľadu na platformu vyzerá bezplatná aplikácia VPN Windscribe úplne rovnako ako prémiová verzia. To znamená, že získate jednoduchý, intuitívny a úhľadný dojem používateľa.

Ani vo svete bezplatných sietí VPN nie sú žiadne reklamy, čo je vítaným dychom čerstvého vzduchu.

Windscribe vám predstavuje sieť servera VPN a vypínač: jednoducho vyberte svoju polohu, zapnite ju a vy ste v prevádzke v priebehu niekoľkých sekúnd.

Zákaznícka podpora

Praktické online zdroje, ale žiadny živý rozhovor

E-mailová podpora prostredníctvom online formulára

Zdroje online

Áno
Áno

Windscribe nemá podporu živého chatu, čo je pre poskytovateľa VPN sklamaním jeho veľkosti. Najbližšia vec, ktorú dostanete k podpore živých rozhovorov, je automatický chatovací robot - ktorý sa ukázal ako absolútne zbytočný, kedykoľvek sme sa ho opýtali, a jednoducho nás nasmeroval na odoslanie podporného lístka, aby sme mohli „hovoriť s človekom“..

Našťastie existuje množstvo užitočných pomocníkov a často kladených otázok online. Ak stále nenájdete to, čo potrebujete, môžete kedykoľvek odoslať podporný lístok. Zistili sme tiež, že čiastkový údaj Windscribe je obzvlášť užitočný a podrobnejšie sa pýtame na naše konkrétnejšie otázky.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me