Free VPN Windscribe twierdzi, że oferuje „hojną” bezpłatną usługę dla osób „o ograniczonym budżecie”, ale czy możliwe jest zaoferowanie produktu premium bez żadnych kosztów?

Udostępniamy bezpłatną wersję Windscribe, aby odkryć:

 • Dlaczego Windscribe jest bezpłatny??
 • Jak bezpieczny jest Windscribe VPN?
 • Czy Windscribe ma przełącznik zabijania??
 • Czy Windscribe jest dobry do torrentowania?
 • Czy Windscribe ukrywa twoje IP??

Ujawniamy odpowiedzi na wszystkie te pytania, wraz z wieloma innymi ważnymi pytaniami, w naszej pełnej recenzji VPN.

Ta recenzja dotyczy tylko darmowej wersji Windscribe VPN. Możesz sprawdzić naszą recenzję pełnej, premium wersji Windscribe tutaj.

Przegląd

Windscribe Free Pro & Cons

Plusy

 1. Niezawodne lokalne prędkości pobierania
 2. Dobry wybór serwerów
 3. Silne zasady rejestrowania
 4. Niezwykle łatwy w użyciu
 5. Dostępne na wielu urządzeniach

Cons

 1. Wykorzystanie danych jest ograniczone
 2. Może być lepiej do przesyłania strumieniowego

Podsumowanie darmowego klucza Windscribe

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Oficjalna strona internetowa

54 Mb / s
Anonimowe dane o użytkowaniu serwera
Nie
Kanada (członek Five-Eyes)
Nie ujawnione
Nie ujawnione
10
Nie
bez limitu
Niewiarygodne
E-mail & Tylko zasoby online
Windscribe.com

Czytaj dalej, aby znaleźć więcej informacji na temat Windscribe Free, a także wyniki naszych szczegółowych testów VPN.

O & Zasady rejestrowania

Kto jest Windscribe bezpłatny?

Windscribe został założony w 2016 roku w Ontario w Kanadzie i do dziś ma tam swoją siedzibę.

Zwykle byłoby to dalekie od idealnej lokalizacji dla usługi VPN, ponieważ Kanada jest częścią sojuszu udostępniania danych Five Eyes. Jednak dzięki minimalnym zasadom rejestrowania Windscribe nie jest to wcale problemem.

Windscribe zachował tak mało danych, że nawet gdyby był zmuszony przez rząd przerzucić swoje dzienniki, nie byłoby nic do zobaczenia.

Zasady rejestrowania

Zasady rejestrowania VPN przez Windscribe są dobre, ponieważ w nieokreślony sposób określają, jak niewiele naprawdę jest zbierane. Zbiera tylko:

 • Ilość danych przesłanych w okresie 30 dni
 • Znacznik czasu ostatniego połączenia VPN

Liczby te są resetowane na początku każdego miesiąca.

Gdy jesteś aktywnie połączony z jednym z serwerów VPN Windscribe, serwer tymczasowo przechowuje:

 • Twoja nazwa użytkownika OpenVPN / IKEv2
 • Czas połączenia
 • Ilość przesłanych danych

Po zakończeniu sesji Windscribe informacje o połączeniu VPN są usuwane.

Informacje te są gromadzone wyłącznie w celu zapewnienia płynnego działania usługi Windscribe i możliwie jak najmniejszej liczby problemów - żadnej z nich nie można wykorzystać do śledzenia Twojej aktywności online.

Prędkość & Niezawodność

Lokalne prędkości zbliżają się do 30 Mb / s

Pomimo wysokiej procentowej utraty prędkości, w przypadku bezpłatnej usługi VPN prędkości Windscribe są nadal bardzo obiecujące - nawet jeśli nie są w pełni zgodne z wersją premium Windscribe.

Wydajność Windscribe Free jest mniej spójna podczas łączenia (z Londynu, Wielkiej Brytanii) ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Ogólnie rzecz biorąc, prędkości, które zarejestrowaliśmy w Windscribe Free były dobre, chociaż jeśli minimalna utrata prędkości ma podstawowe znaczenie dla twoich potrzeb, możesz zamiast tego rozważyć Hotspot Shield VPN.

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do testowego serwera w Londynie.

Przed użyciem Windscribe Free:

 1. PobieranieMb / s

  98

 2. Przekazać plikMb / s

  86

 3. Darmowa recenzja WindscribeŚwistms

  10

Po połączeniu z Windscribe Free:

 1. PobieranieMb / s

  28

 2. Przekazać plikMb / s

  29

 3. Darmowa recenzja WindscribeŚwistms

  17

Prędkość pobierania bez Windscribe Free: 98 Mb / s

Prędkość pobierania z Windscribe Free: 28 Mb / s

Nasza utrata prędkości pobierania, gdy działa Windscribe Free: 71%

Prędkości przesyłania Windscribe Free były w większości przypadków nawet wyższe niż prędkości pobierania, co czyni go dobrym wyborem do torrentowania (należy jednak pamiętać o limicie danych). Opóźnienie w tym samym kraju wynoszące 18 ms nie jest jednak idealne do grania bez opóźnień.

Łącząc się z USA z Wielkiej Brytanii, możesz spodziewać się prędkości nieco ponad 20 Mb / s, co wcale nie jest takie złe. Europejskie prędkości Windscribe są w dużej mierze podobne do tych, które mierzyliśmy w Wielkiej Brytanii.

Na szczęście, podobnie jak jego płatny odpowiednik, Windscribe Free był dość spójny, a prędkości nie zmieniały się zbytnio z jednego testu do drugiego. Podczas naszych testów nie wystąpiły również przerwy w połączeniach.

Obecnie testujemy prędkości przy użyciu protokołu OpenVPN, ponieważ jest on powszechnie dostępny wśród usług VPN i dlatego pomaga nam utrzymać wysoki poziom spójności naszych wyników.

Należy jednak zauważyć, że aplikacje Windscribe po uruchomieniu domyślnie korzystają z IKEv2, który, jak twierdzi, jest najlepszym protokołem, więc możesz zobaczyć nieco wyższe prędkości, jeśli połączysz w ten sposób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak testujemy wydajność VPN, zapoznaj się z naszą metodologią testowania prędkości VPN.

Lokalizacje serwerów

Serwery w 22 miastach w 10 krajach

Globe z niebieską flagą10 krajówObraz krajobrazu miasta22MiastaObraz różowego markeraNieujawniona liczba adresów IP

Biorąc pod uwagę, że jest to bezpłatna wersja usługi Premium Windscribe VPN, 10 krajów serwera jest bardzo dobrym początkiem, ale to wybór serwera specyficzny dla miasta Windscribe zrobił na nas ogromne wrażenie.

Na przykład lokalizacja „US East” pozwala wybierać między serwerami VPN Windscribe w Chicago, Nowym Jorku i Waszyngtonie oraz dwoma w Miami.

Istnieją dwie opcje na poziomie miasta, każda w US Central (Atlanta & Dallas), US West (Los Angeles & Seattle) i Wielkiej Brytanii.

Darmowe ustawienia połączenia Windscribe

Niestety, Windscribe nie ma dostępnych opcji serwera w Ameryce Południowej, Afryce ani Australii, a cała Azja jest prowadzona przez jeden serwer VPN w Hongkongu. Nic nie wskazuje na to, ile dokładnie serwerów VPN lub adresów IP obsługuje, co jest rozczarowujące.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do serwerów w tych lokalizacjach oraz dziesiątek innych, musisz uaktualnić do wersji premium Windscribe VPN.

Streaming & Torrenting

Nie działa z streamingiem, ale torrentowanie jest dozwolone

Windscribe Free to słaba sieć VPN do przesyłania strumieniowego.

Serwery strumieniowe Windscribe (znane jako „Windflix”) są zarezerwowane dla płatnych użytkowników, więc nie jest zaskoczeniem, że nie byliśmy w stanie odblokować amerykańskiego serwisu Netflix w naszych testach.

BBC iPlayer jest również trudny do streamowania i nie byliśmy w stanie uzyskać do niego dostępu w naszych najnowszych testach. Mieliśmy więcej szczęścia, przesyłając strumieniowo przez proxy przeglądarki Windscribe, ale nie zapewnia to takiego samego bezpieczeństwa, jak pełna sieć VPN.

W często zadawanych pytaniach Windscribe nie ma informacji na temat uzyskiwania dostępu do usług przesyłania strumieniowego, a także „Garry” bot do czatu na żywo nie był bardzo pomocny, dlatego warto regularnie sprawdzać, czy sytuacja się zmienia.

Jeśli streaming jest dla Ciebie bardzo ważny, powinieneś naprawdę pomyśleć o korzystaniu z płatnej usługi VPN. Sprawdź nasze najlepsze VPN do przesyłania strumieniowego lub alternatywnie przyjrzyj się naszej ogólnie najlepszej VPN, ExpressVPN.

Torrenting

Torrenting sprawdził się w testach i wydaje się, że jest dozwolony na większości serwerów VPN Windscribe Free, co jest świetne. Torrenterzy skorzystają również z funkcji przełącznika zabójstw Windscribe, ochrony przed wyciekiem DNS i solidnej polityki prywatności.

Nic więc dziwnego, że Windscribe to nasz ulubiony darmowy VPN do torrentowania. Jednak limit danych w wysokości 10 GB będzie zawsze czynnikiem ograniczającym.

Omijanie cenzury

Wiarygodna opcja na komputer, ale mniej na telefon

Przy ogromnej liczbie dostępnych protokołów VPN, przynajmniej na komputerach, Windscribe Free powinien być niezawodną opcją omijania cenzury w miejscach takich jak Chiny.

Gdy zapytaliśmy Windscribe, w jaki sposób jego aplikacje VPN mogą ominąć bloki cenzury, Windscribe powiedział nam, że może być „chybił trafił” na telefonie komórkowym, ale powinien działać bezproblemowo na komputerze.

Kiedy sprawdziliśmy subreddit Windscribe, wyglądało to obiecująco dla użytkowników w Chinach, a niektórzy twierdzili, że jest to najbardziej niezawodna usługa dla kraju, w którym jest.

Skomentuj subreddit Windscribe opisujący jego doskonałe wyniki w Chinach

Oznacza to, że darmowa wersja Windscribe powinna być również skutecznym rozwiązaniem VPN dla innych krajów o wysokiej cenzurze, takich jak Turcja, Iran i Arabia Saudyjska, chociaż ograniczona sieć serwerów oznacza, że ​​Twoje prędkości prawdopodobnie ucierpią.

Platformy & Urządzenia

Kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroidLogo LinuxLinuxLogo routeraRouter

Przetestowaliśmy bezpłatne aplikacje VPN Windscribe na naszym pełnym pakiecie systemów operacyjnych i urządzeń, w tym Windows, MacOS, iOS, Android i Linux, i byliśmy pod ciągłym wrażeniem.

Możesz także zainstalować Windscribe na poziomie routera i nie ma ograniczenia liczby jednoczesnych połączeń, jakie możesz mieć, chociaż instalacja routera w sieci domowej zbyt szybko wyczerpałaby limit danych.

Konsole do gier & Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Logo AppleTVTelewizor appleLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastaChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlayStationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

Windscribe Free jest dostępny nawet na wielu dodatkowych urządzeniach, takich jak Amazon Fire TV Stick i Apple TV, co jest rzadkością w przypadku bezpłatnej usługi VPN.

Ostrzegamy - te urządzenia nadal będą jeść dane z tego samego limitu, co wszystkie inne urządzenia, na których zainstalowano Windscribe.

Rozszerzenia przeglądarki

Logo ChromeChromLogo FirefoxFirefox

Windscribe Free udostępnia rozszerzenia przeglądarki Google Chrome i Mozilla Firefox ze swoim odpowiednikiem premium. Zostały zaktualizowane i naprawdę podoba nam się to, jak działają i jak się czują.

Rozszerzenie przeglądarki jest proxy zamiast pełnego VPN - ale jest to dość powszechna praktyka i Windscribe nie próbuje go ukrywać (chcielibyśmy, aby to samo można powiedzieć o wszystkich dostawcach VPN).

W przeciwieństwie do prawidłowej sieci VPN serwer proxy nie chroni w pełni danych i przekierowuje tylko ruch przechodzący przez przeglądarkę. Z drugiej strony jest znacznie lepszy niż nic i jest skutecznym sposobem na sfałszowanie Twojej lokalizacji.

Zrzuty ekranu rozszerzenia przeglądarki Windscribe

Dodatek zawiera kilka świetnych funkcji ukierunkowanych na prywatność, takich jak blokowanie reklam, zapora ogniowa i narzędzia zapobiegające śledzeniu przez reklamodawców online, a także zaawansowane narzędzia pomagające sfałszować lokalizację i czas przeglądarki.

Możesz także losowo przydzielić swojego klienta użytkownika, co uniemożliwia przeglądarce określenie, jakiego systemu operacyjnego i przeglądarki używasz.

Wszystkie te funkcje są dostępne zarówno dla kont darmowych, jak i płatnych - jedyną różnicą jest liczba dostępnych lokalizacji.

Naprawdę podoba nam się ten pakiet ukierunkowany na prywatność i bezpieczeństwo. Co więcej, jego minimalna konstrukcja pozwala poczuć się lekka nawet przy wszystkich tych funkcjach.

Jedną z funkcji, którą chcielibyśmy zobaczyć więcej, jest integracja aplikacji komputerowych. W tej chwili dodatek pozwala tylko sprawdzić, czy VPN działa na całym komputerze. Mamy nadzieję, że zostanie to w końcu zaktualizowane, aby umożliwić pełną kontrolę VPN z poziomu przeglądarki.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Tak bezpieczny, jak wersja płatna

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

Prawnie zastrzeżony

AES-256

Blokowanie wycieków DNS

Blokowanie wycieków IPV6

Obsługuje port TCP 443

VPN Kill Switch

Zapoznaj się z naszym glosariuszem VPN, jeśli warunki te wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

Windscribe Free pozwala na dostęp do dokładnie tej samej gamy ustawień prywatności, które są dostępne w pełnej wersji aplikacji, co oznacza, że ​​możesz wybrać jeden z czterech różnych protokołów VPN:

 • OpenVPN (nasz ulubiony)
 • IKEv2
 • Podstęp
 • WStunnel

Windscribe Free jest również wyposażony w funkcję przełącznika zabijania VPN, chroniącą Cię przed potencjalnymi przerwami w połączeniu, a nawet możesz ustawić adres IP ręcznie.

Darmowa recenzja Windscribe

Istnieją również zaawansowane ustawienia VPN w aplikacji komputerowej Windscribe, od konfiguracji proxy po sposób sortowania serwerów. Szkoda tylko, że prawie wszystkie te funkcje są niedostępne w aplikacji mobilnej.

Zrzut ekranu wyników testu szczelności Windscribe na browserleaks.com

Tak wyglądała browserleaks.com, gdy byliśmy połączeni z serwerem Atlanta Windscribe Free

Przetestowaliśmy również Windscribe Free VPN pod kątem wycieków z adresów IP i DNS, który przeszedł bezbarwnie, udowadniając, że zapewni Ci bezpieczeństwo w Internecie.

Windscribe ogłosił także niedawno wprowadzenie nowego narzędzia do śledzenia reklam i blokowania złośliwego oprogramowania, znanego jako R.O.B.E.R.T, dostępnego zarówno w darmowych, jak i płatnych aplikacjach. Różni się od tych oferowanych przez inne usługi VPN, ponieważ zawiera osiem pojedynczych list bloków, a także niestandardową funkcję białej listy. Możesz przeczytać więcej o R.O.B.E.R.T. tutaj.

Łatwość użycia

Nowoczesny i łatwy w użyciu

Jak zainstalować & Skonfiguruj Windscribe za darmo

 • Zrzut ekranu przycisków pobierania niestandardowej aplikacji na stronie internetowej Windscribe

  Jeśli nie pobierasz na urządzenia mobilne, są to opcje, które zostaną przedstawione w witrynie Windscribe - wystarczy wybrać system operacyjny.

 • Zrzut ekranu kreatora instalacji aplikacji Windows Windscribe Free

  Po uruchomieniu pliku instalacyjnego masz dwie możliwości instalacji - „Instalacja ekspresowa” będzie odpowiednia dla większości użytkowników.

 • Zrzut ekranu ukończonego okna instalacji aplikacji Windows Windscribe Free

  Kilka chwil później instalacja zostanie zakończona - to takie proste.

 • Zrzut ekranu głównego ekranu aplikacji Windows Windscribe Free

  Ekran, który wyświetla się podczas uruchamiania Windscribe Free - dokładnie taki sam jak w wersji premium. Wybierz serwer z listy rozwijanej lub po prostu kliknij przycisk zasilania, aby od razu się połączyć.

 • Zrzut ekranu listy serwerów Windscribe Free

  Rozszerzona lista serwerów. Flagi z ikoną gwiazdki są zarezerwowane dla płacących użytkowników. Możesz dotknąć dowolnego kraju, aby wyświetlić listę serwerów na poziomie miasta - nawet jeśli jest tylko jeden.

 • Zrzut ekranu menu ustawień w aplikacji komputerowej Windscribe Free

  Istnieje wiele zaawansowanych opcji dla użytkowników, którzy lubią bawić się ustawieniami - nawet jeśli nie jest to tak przyjemne wizualnie, jak jego główne menu.

 • Zrzut ekranu przedstawiający wygląd aplikacji Windscribe Free po podłączeniu

  Po podłączeniu ekran główny zaświeci się na niebiesko, a przycisk zasilania zmieni się w pozycję „Wł.”. Możesz także przełączyć przełącznik zabijania stąd, który Windscribe nazywa „Zaporą ogniową”.

Bez względu na platformę bezpłatna aplikacja VPN Windscribe wygląda dokładnie tak samo jak wersja premium. Oznacza to, że masz prostą, intuicyjną i wygodną obsługę.

Nie ma też żadnych reklam, co jest powitalnym powiewem świeżości w świecie bezpłatnych sieci VPN.

Windscribe przedstawia sieć serwerów VPN i przycisk zasilania: po prostu wybierz swoją lokalizację, włącz ją i zaczniesz działać w kilka sekund.

Obsługa klienta

Przydatne zasoby online, ale nie ma czatu na żywo

Wsparcie przez e-mail za pośrednictwem formularza online

Zasoby online

tak
tak

Windscribe nie obsługuje czatu na żywo, co rozczarowuje dostawcę VPN tej wielkości. Najbliższą rzeczą, którą możesz uzyskać na czacie na żywo, jest automatyczny bot na czacie - który okazał się zupełnie bezużyteczny za każdym razem, gdy zadaliśmy mu pytanie, i po prostu polecił nam przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej, abyśmy mogli „porozmawiać z człowiekiem”.

Na szczęście istnieje szereg przydatnych poradników i często zadawanych pytań w trybie online, a ponadto zawsze możesz przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej, jeśli nadal nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz. Okazało się również, że subreddit Windscribe jest szczególnie przydatny, szczegółowo zadając nasze bardziej szczegółowe pytania.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me