Uśmiechnięta tarcza Betternet może wyglądać niewinnie i zachęcająco, ale tej bezpłatnej usłudze VPN naprawdę można zaufać?


Według strony Betternet miliony użytkowników już to robią, ale nigdy nie bierzemy liczby użytkowników za wskaźnik jakości lub bezpieczeństwa. Zamiast tego bierzemy sprawy w swoje ręce.

Przetestowaliśmy wszystkie aspekty tej bezpłatnej usługi VPN, aby poznać odpowiedzi na najbardziej palące pytania:

 • Czy VPN Betternet jest bezpieczny??
 • Jak szybko to jest?
 • Czy możesz oglądać Netflix za pomocą Betternet??
 • Kto stoi za Betternet VPN?
 • Czy Betternet Free pozwala na torrenty??

Odpowiedzieliśmy również na kilka innych ważnych pytań, ale zanim przejdziemy do drobiazgów, oto podział dobrych i (głównie) złych punktów Betternet:

Przegląd

Darmowe bonusy Betternet & Cons

Plusy

 1. Niestandardowe aplikacje VPN są bardzo łatwe w użyciu

Cons

 1. Brak podstawowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak przełącznik zabijania VPN
 2. Tylko jedna lokalizacja serwera VPN (USA)
 3. Niewiarygodne prędkości
 4. Nieodpowiednie do przesyłania strumieniowego
 5. DNS, wycieki WebRTC & poprzednie problemy ze złośliwym oprogramowaniem
 6. Brak obsługi klienta dla bezpłatnych użytkowników

Podsumowanie darmowego klucza Betternet

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Oficjalna strona internetowa

7 Mb / s
Niektóre dzienniki użytkownika
tak
US (członek Five-Eyes)
Nie ujawnione
Nie ujawnione
1
Nie
bez limitu
Nie
Tylko zasoby online
Betternet.co

Uważamy, że są to najważniejsze czynniki - teraz zacznijmy naszą recenzję Betternet od dokładniejszego spojrzenia na tło firmy i tego, jak bardzo rejestruje ona użytkowników.

O & Zasady rejestrowania

Kto jest wolny od Betternet?

Betternet (nazwa firmy: Betternet LLC Inc.) jest częścią grupy Pango (wcześniej znanej jako AnchorFree), która jest również właścicielem wielu innych usług VPN:

 • Hexatech
 • Hotspot Shield
 • TouchVPN
 • VPN w kontakcie
 • VPN360

Wszystkie produkty Pango VPN mają tę samą politykę prywatności i logowania, ale w ciągu ostatnich kilku lat grupa nie miała płynniejszego działania.

W szczególności Hotspot Shield został uwikłany w różne kontrowersje, w tym zarzuty o wstrzykiwanie linków stowarzyszonych w ruch darmowych użytkowników, nie klasyfikowanie adresów IP jako danych osobowych oraz lukę umożliwiającą hakerom i szpiegom sprawdzenie prawdziwej lokalizacji użytkowników poprzez nazwę ich sieci WiFi.

Chociaż w zarzutach nie wspomniano o Betternet, warto pamiętać, że Betternet stosuje tę samą politykę prywatności, zastrzeżoną technologię protokołu VPN i infrastrukturę jak Hotspot Shield.

Problemy te zostały już rozwiązane, a polityka prywatności Pango została przepisana, ale z pewnością naruszyło wówczas zaufanie do firmy.

Betternet nie uniknął jednak wszystkich kontrowersji - niedawny raport akademicki na temat sieci VPN ujawnił, że aplikacja Betternet na Androida była pełna złośliwego oprogramowania i wbudowanych bibliotek śledzenia. Betternet nie podał tego publicznie.

Jurysdykcja Betternet również nie poprawia sytuacji.

Betternet LLC Inc. została zarejestrowana w Kalifornii, USA, która jest częścią międzynarodowej grupy dzielącej się wywiadem Five-Eyes i podlega inwazyjnym przepisom dotyczącym nadzoru.

Jeśli nie masz pewności, co stanowi dobrą jurysdykcję VPN i czy Twoja jest bezpieczna, możesz przeczytać więcej tutaj.

Zasady rejestrowania

Betternet rejestruje sporo informacji o swoich użytkownikach:

 • Pochodzący adres IP - szyfrowane i monitorowane tylko na czas sesji VPN, a następnie usuwane.
 • Twoje przybliżone położenie geograficzne i dostawca usług internetowych - pochodzi z twojego adresu IP i jest udostępniany reklamodawcom zewnętrznym.
 • Znaczniki czasu połączenia VPN - w celu monitorowania, obsługi i optymalizacji usług VPN i przechowywanych przez trzy lata.
 • Zużycie przepustowości na użytkownika, na sesję - w celu monitorowania, obsługi i optymalizacji usług VPN i przechowywanych przez trzy lata.
 • Informacje specyficzne dla urządzenia - identyfikator urządzenia, wersja systemu operacyjnego i model sprzętu. Nie są one powiązane z aktywnością przeglądania VPN, ale pozwalają Betternetowi rozróżniać różnych użytkowników, ponieważ rejestracja nie jest konieczna.
 • Nieosobowe dzienniki nazw domen (niepełne adresy URL) odwiedzane przez użytkowników - ale nie w połączeniu z niczym, co identyfikuje osobę. Są one agregowane co miesiąc.

Choć na pierwszy rzut oka wygląda to dość niepokojąco, Pango zapewnia użytkowników Betternet, że pomimo dzienników nie może powiązać żadnej aktywności przeglądania z poszczególnymi użytkownikami VPN.

Polityka rejestrowania Pango stwierdza również, że chociaż bezpłatne produkty są obsługiwane przez reklamy, nie są one personalizowane na podstawie aktywności przeglądania sieci VPN przez użytkownika.

Polityka prywatności kończy się stwierdzeniem:

„Nawet jeśli agencja rządowa fizycznie przejmie jeden z naszych serwerów VPN i uda się złamać szyfrowanie dysku na tych serwerach, nie znalazłby żadnych dzienników ani informacji, które ujawniałyby to, co każdy użytkownik przeglądał, przeglądał lub robił online za pośrednictwem połączenia VPN . ”

Nie jest to najgorsza wolna polityka rejestrowania VPN, którą przeczytaliśmy, ale dostępnych jest znacznie więcej opcji prywatnych.

Zobacz naszą listę najlepszych bezpłatnych VPN dla najbardziej prywatnych i bezpiecznych bezpłatnych usług VPN.

Wygląda na to, że aplikacja na Androida pozwala na śledzenie zużycia, dlatego zalecamy, aby jej nie pobierać.

Podczas próby połączenia się z VPN musisz najpierw włączyć w telefonie ustawienie, które pozwala aplikacji „monitorować, z których innych aplikacji korzystasz i jak często, oraz identyfikować usługodawcę, ustawienia języka i inne dane użytkowania”.

Prędkość & Niezawodność

Niewiarygodne prędkości

Na początku byliśmy przekonani, że Betternet jest jedną z najszybszych darmowych sieci VPN na rynku, ale myliliśmy się.

Podczas naszych początkowych testów prędkości VPN osiągnął prędkość pobierania prawie 80 Mb / s - zaledwie o 20% mniej niż w przypadku normalnej prędkości Internetu.

To naprawdę szybkie, biorąc pod uwagę odległość od nas (w Wielkiej Brytanii) do serwera VPN (w USA).

Ale po około godzinie testów prędkości gwałtownie spadły.

Podczas drugiej rundy testów prędkości Betternet nie osiągnął nawet 10 Mb / s. To wcale nie jest dobre.

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do serwera testowego w USA.

Przed użyciem Betternet Free:

 1. PobieranieMb / s

  97,59

 2. Przekazać plikMb / s

  90,87

 3. Darmowy przegląd BetternetŚwistms

  3)

Po połączeniu z Betternet Free:

 1. PobieranieMb / s

  6,71

 2. Przekazać plikMb / s

  26.1

 3. Darmowy przegląd BetternetŚwistms

  85

To prowadzi nas do przekonania, że ​​VPN dławi (celowo spowalnia) wolne prędkości użytkowników. W aplikacji znajduje się przycisk z napisem „Połącz szybciej”, który wyświetla opcje subskrypcji premium.

Czasy przesyłania i pingowania były równie złe przy drugim testowaniu, więc nie jest to dobry wybór VPN dla fanów przesyłania strumieniowego, torrentów ani graczy.

Istnieją sieci VPN, które zapewniają dobre prędkości dla bezpłatnych użytkowników, takie jak Hide.me, ale jeśli chcesz najlepszych prędkości, musisz za to zapłacić.

Sprawdź najszybsze sieci VPN, które przetestowaliśmy tutaj.

Lokalizacje serwerów

Tylko jedna darmowa lokalizacja serwera - jest w USA

Globe z niebieską flagą1 KrajeObraz krajobrazu miasta1MiastaObraz różowego markeraNieujawniona liczba adresów IP

Bezpłatna sieć VPN firmy Betternet ogranicza użytkowników tylko do jednego kraju: Stanów Zjednoczonych.

Może to być w porządku, jeśli potrzebujesz tylko treści z USA, ale jeśli nie, musisz wypróbować inną sieć VPN z większą liczbą opcji.

Na przykład TunnelBear ma bezpłatny plan z serwerami w 22 krajach - płatni dostawcy VPN zwykle oferują znacznie więcej.

Pamiętaj, że Betternet nie pozwala ci wybrać konkretnego stanu lub miasta w USA.

Po przejściu na subskrypcję premium Betternet możesz uzyskać dostęp do 72 krajów i 26 miast w USA.

Kosztuje 11,99 USD miesięcznie lub 2,99 USD miesięcznie, jeśli subskrybujesz abonament roczny, i możesz korzystać z usługi na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie.

Streaming & Torrenting

Bezpłatni użytkownicy nie mogą oglądać Netflix, BitTorrent jest zablokowany

Oprócz niewiarygodnych prędkości Betternet, bezpłatna aplikacja nie działa niezawodnie z popularnymi serwisami streamingowymi.

Czasami byliśmy w stanie oglądać programy Netflix, ale prawie zawsze są one blokowane, co powoduje wyświetlenie znanego komunikatu o błędzie proxy:

Zrzut ekranu komunikatu o błędzie Netflix

Netflix i inne witryny do przesyłania strumieniowego aktywnie blokują ruch VPN, a większość darmowych sieci VPN nie wkłada zasobów w obejście bloków.

Nie ma darmowych serwerów w Wielkiej Brytanii, więc tak jest niemożliwy oglądać BBC iPlayer, który wymaga brytyjskiego adresu IP.

Jeśli potrzebujesz VPN do przesyłania strumieniowego, zapoznaj się z naszym dedykowanym przewodnikiem - musisz jednak zapłacić za usługi.

Torrenting

Chociaż często zadawane pytania Betternet wskazują, że obecnie obsługuje torrenty na urządzeniach Windows, Mac, Android i iOS, nie jest to idealna sieć VPN dla użytkowników P2P.

Na początek niewiarygodne prędkości szybko staną się kłopotliwe, szczególnie jeśli jesteś daleko od darmowych amerykańskich serwerów VPN.

Po drugie, zasady rejestrowania Betternet i brak przełącznika zabijania VPN nie sprawiają, że jest to najbezpieczniejsza sieć VPN do torrentowania.

Jeśli P2P jest twoim priorytetem, spójrz na następujące przewodniki, które napisaliśmy:

 • Najlepsza sieć VPN do torrentowania
 • Najlepsza darmowa sieć VPN dla torrentów

Omijanie cenzury

Nie jest dobre dla Chin ani innych krajów o wysokiej cenzurze

Jeśli potrzebujesz VPN do ominięcia cenzury w Chinach, Betternet zdecydowanie nie powinien być twoim pierwszym wyborem (a nawet 20.…).

Jako darmowy użytkownik możesz łączyć się tylko z serwerami VPN w USA, co obniży Twoje prędkości.

Betternet nie jest dostarczany z żadnymi dodatkowymi narzędziami zaciemniającymi, aby pokonać agresywne chińskie bloki zapory ogniowej, więc prawdopodobnie nie będziesz w stanie się połączyć.

Większość darmowych sieci VPN nie nadaje się do pracy w Chinach lub innych krajach o wysokiej cenzurze, takich jak Iran i ZEA.

Tutaj dowiesz się, które sieci VPN działają w Chinach.

Platformy & Urządzenia

Podstawowy pulpit & aplikacje mobilne oraz rozszerzenia przeglądarki

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroid

Betternet zawiera niestandardowe aplikacje VPN dla:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • Android
 • iOS

Nie możesz go używać z Linuksem, routerami ani innymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier lub urządzenia do przesyłania strumieniowego (np. Amazon Fire TV).

Betternet również nie pozwala na ręczną konfigurację, więc gotowe aplikacje są wszystkim, co możesz uzyskać.

Rozszerzenia przeglądarki

Logo ChromeChrom

Betternet ma rozszerzenie przeglądarki Google Chrome, ale nie ma żadnych dostępnych dodatków do Mozilla Firefox, Safari lub Opera.

Podczas gdy rozszerzenie Chrome szyfruje ruch przeglądarki, należy pamiętać, że wszystkie inne aplikacje poza przeglądarką internetową pozostaną niezabezpieczone.

W przeciwieństwie do głównych aplikacji VPN na komputery stacjonarne i aplikacje mobilne, rozszerzenie przeglądarki umożliwia połączenie z serwerami w wielu krajach:

 • Kanada
 • Niemcy
 • Holandia
 • Rosja

Ale nie spiesz się z pobraniem rozszerzenia Chrome z tego powodu.

Odkryliśmy, że cierpi dwa różne rodzaje wad bezpieczeństwa: Wycieki WebRTC i wycieki DNS.

Zrzut ekranu z wynikami testu szczelności Betternet

Połączyliśmy się z serwerem w Holandii, ale rozszerzenie przeglądarki Betternet dla Chrome przeciekało zarówno żądania WebRTC, jak i DNS.

Wycieki WebRTC ujawniają Twój prawdziwy adres IP, a wycieki DNS oznaczają, że Twój dostawca usług internetowych (i każdy podsłuchujący ruch między Tobą a dostawcą DNS) może zobaczyć wszystkie odwiedzane strony internetowe.

Niedobrze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wycieków VPN, możesz przeczytać nasz obszerny przewodnik tutaj.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Zastrzeżony protokół i brak przełącznika zabijania VPN

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

Prawnie zastrzeżony

AES-128

AES-256

Zapoznaj się z naszym Słowniczkiem VPN, jeśli te warunki wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

Ponieważ Betternet jest częścią grupy Pango, korzysta z tego samego zastrzeżonego protokołu VPN, co reszta sieci VPN w grupie: Catapult Hydra.

Jednak nie ma technicznych informacji o protokole.

Często zadawane pytania w pewien sposób zapewniają nas, że Catapult Hydra nie wpływa na bezpieczeństwo:

„Ważne jest, aby pamiętać, że nasz zastrzeżony protokół koncentruje się wyłącznie na wydajności transportu danych VPN, przy użyciu standardowego szyfrowania z idealną tajemnicą przekazywania”.

Betternet używa szyfrów AES-128 i AES-256 do szyfrowania ruchu, z których ten drugi jest uważany za najlepszy w branży.

Ale na tym kończą się pozytywy.

Nie ma żadnych dodatków zabezpieczających - nawet przełącznik zabicia VPN do ochrony danych w przypadku nagłego spadku połączenia VPN. Uważamy za przełączniki zabicia kluczowy.

Zrzut ekranu menu ustawień Betternet

Następnie jest złośliwe oprogramowanie, które naukowcy wykryli w aplikacji na Androida (rozmawialiśmy o tym w sekcji „Kim jest Betternet?”).

Znaleźliśmy też coś szczególnego, gdy rozejrzeliśmy się po aplikacjach Betternet.

W menu ustawień dostępna jest funkcja „Zapobieganie wyciekom adresów IP”, która jest domyślnie włączona.

Biorąc pod uwagę, że celem VPN jest maskowanie twojego prawdziwego adresu IP i zapobieganie ujawnieniu twoich danych osobowych, nie rozumiemy, dlaczego jest to niezbędna funkcja.

Ale w żadnym wypadku nie wyłączaj go, ponieważ kiedy to zrobisz, Betternet udostępnia twoje żądania DNS swojemu dostawcy usług internetowych. Po włączeniu nie mieliśmy wycieków.

Zrzut ekranu z wynikami testu szczelności Betternet

Oto wyniki testu szczelności Betternet po podłączeniu do serwera w USA. Nie ma wycieków.

Betternet zawiera białą listę domen, dzięki czemu możesz kierować wybrane witryny poza tunel VPN, ale to nie rekompensuje braku podstawowych narzędzi bezpieczeństwa.

Łatwość użycia

Szybki i łatwy w instalacji, bardzo proste aplikacje

Jak zainstalować & Skonfiguruj Betternet za darmo

 • Zrzut ekranu przycisku pobierania Betternet

  Wejdź na stronę Betternet i kliknij „Pobierz Betternet teraz”, aby pobrać oprogramowanie.

 • Zrzut ekranu kreatorów instalacji Betternet

  Przeczytaj Warunki świadczenia usług Betternet i kliknij „Zainstaluj”, aby zainstalować oprogramowanie.

 • Zrzut ekranu kreatora instalacji Betternet

  Kliknij „Zakończ”, aby zakończyć proces instalacji. Nie trzeba logować się do aplikacji.

 • Zrzut ekranu z Betternet po podłączeniu

  Oto główny ekran, gdy Betternet VPN jest podłączony. To bardzo proste, z minimalną ilością informacji o twoim połączeniu.

 • Zrzut ekranu z listą wirtualnych lokalizacji Betternet w aplikacji

  Po kliknięciu „Wybierz lokalizację wirtualną” zobaczysz listę obciążeń lokalizacji serwerów. Żadne z nich nie jest dostępne dla darmowych użytkowników, a jeśli klikniesz na jednego z nich, Betternet poprosi Cię o uaktualnienie do planu Premium.

 • Zrzut ekranu menu ustawień Betternet

  Menu ustawień Betternet jest bardzo ograniczone. Pamiętaj, aby pozostawić włączoną funkcję „Zapobiegaj wyciekom adresów IP”.

Niestandardowe aplikacje VPN Betternet na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne są naprawdę łatwe w instalacji i obsłudze.

Jest to przypadek pobrania odpowiedniego pliku ze strony internetowej, kliknięcia kilku monitów instalacyjnych i naciśnięcia przycisku „Połącz”.

Tak naprawdę nie ma żadnych ustawień do zabawy.

Lista wirtualnych lokalizacji jest nieco myląca, ponieważ darmowi użytkownicy nie mogą z nich korzystać. Po kliknięciu jednego z nich aplikacja wyświetli monit o uaktualnienie do płatnego abonamentu.

W menu ustawień możesz wybrać opcję „połącz ponownie automatycznie” lub po prostu połącz się z „niebezpiecznymi hotspotami Wi-Fi”.

Istnieje również ustawienie „Zapobieganie wyciekom adresów IP”, które z oczywistych powodów zalecamy pozostawić włączone.

Rozszerzenia przeglądarki

Zrzut ekranu rozszerzenia przeglądarki Betternet

Rozszerzenie przeglądarki Betternet dla Google Chrome jest łatwe do skonfigurowania.

Wystarczy przejść do Chrome Web Store na stronie Betternet i kliknąć „Dodaj do Chrome” w prawym górnym rogu strony.

Musisz zaakceptować uprawnienia, aby dodać rozszerzenie do przeglądarki.

Rozszerzenie Betternet jest równie łatwe w użyciu jak aplikacja komputerowa. Do wyboru jest przycisk połączenia i lista lokalizacji serwerów - to wszystko.

Wszystko, co powiedział, my nie polecam pobieranie rozszerzenia, ponieważ przecieka ono przez żądania WebRTC i DNS, narażając Twoje dane osobowe na ryzyko.

Obsługa klienta

Niektóre często zadawane pytania na stronie, brak wsparcia przez e-mail

Zasoby online

tak

Betternet nie zapewnia wsparcia dla bezpłatnych użytkowników poza Centrum pomocy, które zawiera podstawowe pytania i wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Jest dość dobrze zorganizowany, z sekcjami dla każdego obsługiwanego urządzenia, ale niektóre często zadawane pytania są nieaktualne i zawierają nieprawidłowe informacje.

Chociaż często zadawane pytania na stronie wskazują, że bezpłatni użytkownicy otrzymują tylko 500 MB bezpłatnych danych dziennie, w rzeczywistości tak nie jest. Użyliśmy Betternet do wielu testów prędkości, testów przesyłania strumieniowego i innych, nie uderzając w limit.

Jeśli spróbujesz wysłać e-mail do pomocy technicznej bez subskrypcji premium, otrzymasz krótką odpowiedź: „Przepraszamy, ale nie możemy odpowiedzieć osobiście”.

Jeśli zmagasz się z jakimikolwiek problemami, sam sobie radzisz.

Dolna linia

Czy zalecamy Betternet Bezpłatnie??

Ani trochę. Betternet nie jest szczególnie bezpieczną ani prywatną usługą VPN, nie mówiąc już o niezawodności.

Nasze prędkości zostały zmniejszone w ciągu godziny użytkowania, a ty możesz połączyć się tylko z jedną lokalizacją serwera (USA).

Rozszerzenie przeglądarki Betternet dla Google Chrome jest szczególnie złe, cierpi nie tylko na wycieki DNS, ale także na wycieki WebRTC. Zdecydowanie należy tego uniknąć.

Alternatywy dla Betternet Free

Krajobraz logo ProtonVPN

Darmowy ProtonVPN

Jeśli szukasz innej bezpłatnej sieci VPN z nieograniczoną ilością danych, ProtonVPN to świetny wybór. Jest bezpieczny, bezpieczny i prywatny. Do wyboru są trzy lokalizacje, a także prędkości są dość duże. Przeczytaj darmową recenzję ProtonVPN

Darmowe Logo Windscribe

Windscribe Free

Podczas gdy Windscribe ogranicza bezpłatne dane użytkownika do 10 GB miesięcznie, zapewnia serwery w 10 różnych krajach, a także pozwala przejść do poziomu miasta w niektórych z nich. Możesz także użyć Windscribe Free, aby bezpiecznie i bezpiecznie chronić ruch P2P. Przeczytaj darmową recenzję Windscribe

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me