Od zdjęć podziemnych szwajcarskich centrów danych po regularnie aktualizowany raport przejrzystości i kanarek Warrant na swojej stronie internetowej, ProtonVPN zdecydowanie chce, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie podczas korzystania z tego produktu.


Ale czy twierdzenia ProtonVPN o „przejrzystości”, „uczciwości” i „bezpieczeństwie przede wszystkim” sumują się? Czy darmowi klienci uzyskują taki sam poziom bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, co subskrybenci premium?

Przetestowaliśmy każdy aspekt bezpłatnej usługi ProtonVPN, aby odpowiedzieć na te pytania, a także:

 • Czy ProtonVPN jest bezpieczny??
 • Czy ProtonVPN Free działa z Netflix?
 • Jak szybko ProtonVPN jest bezpłatny?
 • Czy to dobra sieć VPN?
 • Czy możesz torrent używając ProtonVPN Free??

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o płatnej wersji ProtonVPN, przeczytaj naszą obszerną recenzję tutaj.

Zanim przejdziemy do szczegółów, zapoznaj się z zaletami i wadami ProtonVPN Free:

Przegląd

Darmowe protonVPN & Cons

Plusy

 1. Duże prędkości pobierania: 60 Mb / s (do pobliskiego serwera VPN)
 2. Minimalna polityka rejestrowania
 3. Przełącznik zabijania VPN & brak wycieków IP / DNS / WebRTC
 4. Nieograniczona przepustowość - brak limitu danych VPN
 5. Przyjazne dla użytkownika niestandardowe aplikacje VPN (open-source & skontrolowane)

Cons

 1. Może uzyskać dostęp tylko do trzech lokalizacji serwera VPN
 2. P2P nie jest dozwolone na żadnych darmowych serwerach VPN
 3. Nie działa z Netflix ani BBC iPlayer
 4. Nie działa w Chinach

Podsumowanie darmowego klucza ProtonVPN

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Oficjalna strona internetowa

59 Mb / s
Anonimowe dane o użytkowaniu serwera
Nie
Szwajcaria (Privacy Haven)
8
Nie ujawnione
3)
Nie
Nie
Nie
E-mail & Tylko zasoby online
ProtonVPN.com

Często darmowe VPN są frustrująco wolne, ale ProtonVPN udowodnił, że jest inaczej. Zanim ujawnimy, jak dobrze ProtonVPN sprawdził się w naszych testach prędkości, przyjrzyjmy się, kto stoi za VPN i jego zasadami rejestrowania.

O & Zasady rejestrowania

Kto jest wolny od ProtonVPN?

ProtonVPN został założony w 2007 roku i jest obsługiwany przez ProtonVPN AG. Ma bliskie powiązania z Proton Technologies AG, firmą posiadającą zaszyfrowaną usługę e-mailową ProtonMail.

ProtonVPN AG ma siedzibę w Genewie w Szwajcarii, co oznacza, że ​​jego użytkownicy są chronieni przez jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących prywatności i ochrony danych.

W swojej polityce prywatności ProtonVPN oświadcza, że ​​„ujawni ograniczone dane użytkowników, które posiadamy na żądanie szwajcarskiego sądu”, ale ponieważ nie można ich powiązać z tobą jako osobą fizyczną, nie przejmuj się tym też wiele.

Zasady rejestrowania

Polityka prywatności ProtonVPN Basic, Plus i Visionary dotyczy również ProtonVPN Free, co jest świetne, ponieważ jest tak bliskie braku dzienników, jak to możliwe, bez poświęcania wydajności serwera VPN.

Jedyne, co zbiera ProtonVPN Free, to znacznik czasu ostatniej udanej próby logowania, która jest nadpisywana przy każdym udanym połączeniu z VPN.

Informacje te służą do ochrony kont użytkowników przed atakami typu „brute force”, a także do ustalenia, że ​​nikt inny nie używa Twojego konta.

Dzienniki ProtonVPN nie zawierać wszelkie informacje identyfikujące, takie jak:

 • Twój prawdziwy adres IP lub fizyczna lokalizacja
 • Aplikacje i witryny (żądania DNS) odwiedzane podczas połączenia

Oznacza to, że nic, co robisz po połączeniu z ProtonVPN Free, nie może zostać z powrotem powiązane z tobą.

Prędkość & Niezawodność

Całkiem szybko jak na darmową VPN

Proton VPN Free jest dość szybki jak na darmową VPN i nie ma żadnych ograniczeń danych, które by cię spowolniły. Doświadczyliśmy jednak niższych prędkości w godzinach szczytu, ponieważ użytkownicy premium mają pierwszeństwo.

Podczas gdy utrata prędkości o około 36% łącząca się z najbliższym serwerem VPN (z Wielkiej Brytanii do Holandii) nie jest tak szybka w porównaniu z najlepiej opłacanymi VPNami, ProtonVPN wciąż jest szybki, aby uzyskać bezpłatną usługę.

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do testowego serwera w Amsterdamie.

Przed użyciem ProtonVPN za darmo:

 1. PobieranieMb / s

  93,78

 2. Przekazać plikMb / s

  97,77

 3. Darmowy przegląd ProtonVPNŚwistms

  3)

Po połączeniu z ProtonVPN Free:

 1. PobieranieMb / s

  59,77

 2. Przekazać plikMb / s

  59,25

 3. Darmowy przegląd ProtonVPNŚwistms

  22

Prędkość pobierania bez Bez ProtonVPN: 93,78 Mb / s

Prędkość pobierania z Bez ProtonVPN: 59,77 Mb / s

Nasza utrata prędkości pobierania, gdy ProtonVPN Free działa: 36%

Prędkości stają się hitem, jeśli łączysz się z serwerami VPN dalej od swojej fizycznej lokalizacji - odnotowaliśmy 78% rezygnacji z połączenia z Wielkiej Brytanii do USA.

Oto średnie prędkości, których można się spodziewać z Wielkiej Brytanii do innych bezpłatnych serwerów VPN ProtonVPN:

 • USA: 21 Mb / s (Ściągnij) & 15 Mb / s (Przekazać plik)
 • Japonia: 19 Mb / s (Ściągnij) & 15 Mb / s (Przekazać plik)

Chociaż prędkości ProtonVPN na pobliskich serwerach są wystarczające do przesyłania strumieniowego i torrentów, usługi te nie są obsługiwane w bezpłatnych aplikacjach.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób testujemy prędkości VPN, możesz przejrzeć naszą stronę Jak sprawdzamy VPN.

Lokalizacje serwerów

Ograniczony do trzech lokalizacji serwerów VPN

Globe z niebieską flagą3 KrajeObraz krajobrazu miasta3MiastaObraz różowego markeraNieujawniona liczba adresów IP

Darmowa wersja ProtonVPN umożliwia dostęp tylko do trzech różnych lokalizacji serwerów VPN - Japonii, Holandii i Stanów Zjednoczonych.

Zrzut ekranu z darmowym serwerem ProtonVPN w aplikacji

Chociaż może to nie stanowić problemu dla użytkowników znajdujących się w pobliżu darmowych serwerów VPN, użytkownicy z innych części świata naturalnie odczują wolniejsze prędkości podczas korzystania z ProtonVPN Free.

Dostępnych jest w sumie osiem indywidualnych serwerów VPN, co jest bardzo małą liczbą, która również spowalnia prędkości w godzinach szczytu.

Nie można przejść do serwerów VPN na poziomie miasta, ale jeśli przejdziesz na subskrypcję Premium ProtonVPN, otrzymasz dostęp do 11 miast w USA i 43 krajów na całym świecie.

Chociaż ProtonVPN nie ma żadnych serwerów wirtualnych, wynajmuje niektóre z serwerów typu „bare metal” w swojej sieci. ProtonVPN dzierżawi te serwery od zaufanych centrów danych, które umożliwiają firmie VPN pełny dostęp w celu zapewnienia zachowania minimalnych zasad dotyczących dzienników.

Streaming & Torrenting

Zły wybór dla fanów streamingu i torrentów

Darmowa wersja ProtonVPN nie została zaprojektowana w celu zapewnienia szybkiego i bezproblemowego dostępu do popularnych serwisów streamingowych. W rzeczywistości ProtonVPN Free po prostu nie działa z Netflix ani BBC iPlayer.

Ponieważ nie można połączyć się z serwerem VPN w Wielkiej Brytanii, nie będziesz mógł oglądać BBC iPlayer. ProtonVPN Free też nie będzie działać z Hulu.

Jeśli chcesz oglądać Netflix i Hulu za pomocą ProtonVPN, musisz uaktualnić do subskrypcji premium (plany Plus i Visionary).

Torrenting

Chociaż ProtonVPN jest bezpieczny i wystarczający dla P2P, nie obsługuje torrentowania na żadnym z darmowych serwerów VPN - jest to funkcja zarezerwowana wyłącznie dla płatnych subskrybentów (plany podstawowe, plus i wizjonerskie).

Wyskakujące okienko ostrzegawcze P2P w bezpłatnej aplikacji ProtonVPN

Jeśli spróbujesz torrentować podczas połączenia z jednym z bezpłatnych serwerów VPN ProtonVPN, pojawi się ten komunikat ostrzegawczy.

Jeśli potrzebujesz darmowej sieci VPN, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas torrentowania, sprawdź nasze najlepsze rekomendacje tutaj.

Omijanie cenzury

Nie działa w Chinach

Darmowa sieć VPN ProtonVPN nie nadaje się do omijania cenzury w krajach blokujących sieci VPN, a zwłaszcza w Chinach.

ProtonVPN nie tylko działa na OpenVPN, protokole, który jest najłatwiejszy do wykrycia i zablokowania przez cenzorów Great Firewall, ale użytkownicy wolni również nie mają dostępu do serwerów Secure Core.

Bezpieczny rdzeń został zaprojektowany, aby zapewnić dodatkową warstwę zaciemnienia, kierując ruch przez wiele serwerów VPN, ale nawet wtedy nie zawsze wystarczy ominąć chińskich cenzorów.

Jeśli potrzebujesz niezawodnej sieci VPN dla Chin, prawdopodobnie będziesz musiał za nią zapłacić - oto nasze najlepsze rekomendacje.

Ze względu na niewielką darmową sieć serwerów ProtonVPN nie będzie dobrym wyborem VPN dla osób w innych krajach o wysokiej cenzurze, takich jak Turcja, Rosja czy ZEA.

Platformy & Urządzenia

Niestandardowe aplikacje VPN dla głównych platform & współpracuje z routerami

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroidLogo LinuxLinuxLogo routeraRouter

Darmowa sieć VPN ProtonVPN jest dostępna na:

 • Microsoft Windows
 • Apple MacOS
 • Android
 • iOS

Wszystkie aplikacje VPN są typu open source i zostały poddane audytowi przez firmę konsultingową SEC Consult, dzięki czemu ProtonVPN jest bardzo przejrzysty.

Istnieje również proste ręczne obejście dla użytkowników systemu Linux.

W przeciwieństwie do swoich planów VPN premium, bezpłatny plan ProtonVPN umożliwia połączenie tylko na jednym urządzeniu na raz.

Konsole do gier & Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Logo AppleTVTelewizor appleLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastaChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlayStationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

ProtonVPN Free nie ma żadnych rodzimych aplikacji do przesyłania strumieniowego urządzeń lub konsol do gier, ale istnieje obejście.

Ponieważ bezpłatny plan ProtonVPN umożliwia korzystanie z usługi VPN tylko na jednym urządzeniu na raz, instalacja jej na poziomie routera jest dobrym posunięciem, jeśli chcesz chronić wiele urządzeń, w tym urządzenia do przesyłania strumieniowego, takie jak Fire TV Stick Amazon i konsole do gier, takie jak Xbox lub PlayStation.

Pełną listę zgodnych modeli routerów można znaleźć w sekcji pomocy technicznej w witrynie ProtonVPN.

Jeśli jesteś użytkownikiem Fire TV Stick, zalecamy zapoznanie się z tymi bezpłatnymi aplikacjami Firestick VPN, aby uzyskać znacznie prostszą i szybszą konfigurację.

Rozszerzenia przeglądarki

ProtonVPN nie zapewnia rozszerzeń przeglądarki dla użytkowników bezpłatnych lub płatnych. Jeśli szukasz darmowej sieci VPN z rozszerzeniami przeglądarki, sprawdź Windscribe.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Darmowa wersja oferuje takie same solidne zabezpieczenia jak premium VPN

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokowanie wycieków DNS

Blokowanie wycieków IPV6

VPN Kill Switch

Split Tunneling

Zapoznaj się z naszym glosariuszem VPN, jeśli warunki te wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

Użytkownicy ProtonVPN Free korzystają z dokładnie tego samego poziomu bezpieczeństwa, co jego najlepsi abonenci VPN, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych darmowych VPN w okolicy.

Zrzut ekranu menu darmowych ustawień ProtonVPN w aplikacji

Aplikacje komputerowe działają wyłącznie na OpenVPN, najbezpieczniejszym protokole VPN, dzięki czemu masz pewność, że Twoje dane osobowe będą chronione. Szyfrowanie odbywa się za pomocą górnego szyfru AES-256. Aplikacja na Androida daje możliwość połączenia się z OpenVPN lub IKEv2, co jest również bardzo bezpieczne, podczas gdy aplikacja na iOS jest tylko IKEv2.

Funkcja przełącznika zabijania VPN jest absolutnie niezbędna, ponieważ zapobiega ujawnieniu twojego prawdziwego adresu IP w przypadku nieoczekiwanego zerwania połączenia. Dostępne jest również dzielone tunelowanie, które pozwala użytkownikom wykluczyć część ruchu internetowego z tunelu VPN.

ProtonVPN Free chroni również przed wyciekami DNS i IPv6, co potwierdzają nasze niezależne testy szczelności.

Zrzut ekranu wyników testu szczelności na browserleaks.com

Wyniki testu szczelności na browserleaks.com podczas połączenia z bezpłatnym amerykańskim serwerem ProtonVPN. Testujemy z Wielkiej Brytanii.

Niestety istnieje kilka funkcji ograniczonych do płatnych użytkowników, takich jak serwery Secure Core firmy ProtonVPN, które zwiększają prywatność, kierując ruch przez wiele serwerów VPN. W ProtonVPN Free brakuje również serwerów zoptymalizowanych do współpracy z Torem.

Jest to jednak jeden z najbezpieczniejszych (i bezpiecznych) bezpłatnych dostawców, jaki widzieliśmy.

Łatwość użycia

Łatwe ustawienie & intuicyjne aplikacje niestandardowe

Jak zainstalować & Skonfiguruj ProtonVPN za darmo

 • Zrzut ekranu funkcji bezpłatnego planu ProtonVPN

  Na stronie internetowej ProtonVPN widać różnicę między bezpłatnym planem VPN a każdym z planów płatnych.

 • Zrzut ekranu z ProtonVPN do pobrania za darmo

  Musisz podać swój adres e-mail, zanim zaczniesz korzystać z VPN.

 • Zrzut ekranu z bezpłatną weryfikacją adresu e-mail ProtonVPN

  ProtonVPN wysyła kod potwierdzający na Twój adres e-mail, abyś mógł zweryfikować swoje konto VPN.

 • Zrzut ekranu z Kreatora bezpłatnej konfiguracji ProtonVPN

  Po pobraniu pliku VPN kreator instalacji przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji VPN.

 • Zrzut ekranu logowania do bezpłatnej aplikacji komputerowej ProtonVPN

  Przed pierwszym użyciem aplikacji VPN zostaniesz poproszony o podanie danych logowania do utworzonego konta.

 • Zrzut ekranu ekranu głównego bezpłatnej aplikacji ProtonVPN

  Podoba nam się szczegółowość na głównym ekranie aplikacji VPN, ale ogromna mapa świata wydaje się nieco niepotrzebna.

 • Zrzut ekranu z podłączoną darmową aplikacją komputerową ProtonVPN

  Możliwość zobaczenia obciążenia serwera VPN jest naprawdę przydatna, jeśli chodzi o wybór lokalizacji.

 • Zrzut ekranu z bezpłatnymi profilami połączeń ProtonVPN

  Możesz tworzyć profile połączeń, aby nie trzeba było wybierać konkretnego serwera VPN za każdym razem.

 • Zrzut ekranu z ustawieniami darmowej aplikacji ProtonVPN

  Ustawienia VPN są o wiele lepsze niż widzieliśmy od innych bezpłatnych dostawców i zawierają przydatne informacje kontekstowe.

Rozpoczęcie pracy z ProtonVPN Free jest bardzo łatwe i zajmie Ci tylko kilka minut od początku do końca.

Po pobraniu bezpłatne aplikacje ProtonVPN są tak samo łatwe w użyciu, jak aplikacje premium, a jedyną zauważalną różnicą jest mniej lokalizacji serwerów.

W przeciwieństwie do wielu darmowych sieci VPN, które zawierają ograniczenia danych, ProtonVPN zapewnia darmowym użytkownikom nieograniczoną przepustowość.

Nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania jakichkolwiek konfigurowalnych opcji z bezpłatnych sieci VPN, więc dokonało odświeżającej zmiany, aby móc skonfigurować funkcję przełącznika zabijania VPN, ochronę przed wyciekiem DNS i przełączać się między protokołami UDP i TCP.

Informacje kontekstowe można znaleźć obok większości tych ustawień, co będzie szczególnie przydatne dla początkujących użytkowników VPN.

Obsługa klienta

Dużo zasobów online & przerywana obsługa czatu na żywo

E-mail

Zasoby online

tak
tak

Obsługa klienta ProtonVPN Free jest znacznie lepsza niż większość naszych bezpłatnych dostawców, ale nie ma łatki na usługi premium, ponieważ nie ma czatu na żywo.

Istnieje internetowe centrum pomocy technicznej, które obejmie podstawowe zapytania VPN i problemy dotyczące rozwiązywania problemów (użyj paska wyszukiwania, aby nawigować), a także instrukcje instalacji krok po kroku dla wszystkich obsługiwanych urządzeń, w tym tych, które wymagają ręcznej konfiguracji.

ProtonVPN ma również obsługę poczty e-mail i jest pomocny, jeśli dość powolny, dzięki czemu dość łatwo można uzyskać potrzebną pomoc.

Dolna linia

Czy zalecamy ProtonVPN Bezpłatnie??

Jeśli szukasz darmowej sieci VPN, absolutnie zalecamy ProtonVPN. Jest bardzo bezpieczny w użyciu, wszystkie aplikacje są typu open source i zawiera nieograniczoną liczbę danych, co oznacza, że ​​możesz chronić tyle, ile chcesz, swojej aktywności online, ile chcesz.

Istnieją pewne wady, takie jak ograniczenie trzech lokalizacji serwerów oraz brak przesyłania strumieniowego i obsługa P2P, ale ProtonVPN powinien być najlepszym wyborem dla osób poszukujących wysokiego poziomu prywatności bez wydawania centa.

Alternatywy dla ProtonVPN Free

Darmowe logo TunnelBear

TunnelBear Free

Bezpłatna usługa VPN TunnelBear pozwala wybierać spośród 23 lokalizacji serwerów, co jest najbardziej hojne, jakie widzieliśmy dla bezpłatnej usługi. Jest także bezpieczny i łatwy w użyciu. Przeczytaj darmową recenzję TunnelBear

Darmowe Logo Windscribe

Windscribe Free

Nie ma żadnych darmowych VPN, które niezawodnie działałyby z Netflix, ale Windscribe to dobry wybór, jeśli potrzebujesz darmowego VPN do torrentowania. Chroni ruch P2P za pomocą przełącznika zabijania VPN i ochrony przed wyciekiem DNS. Przeczytaj darmową recenzję Windscribe

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me