Niezależnie obsługiwana sieć VPN założona przez aktywistów, hakerów i hakerów brzmi prawie zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa - czy jest to prawda??

To historia firmy AirVPN, która obiecuje swoim użytkownikom „powietrze do oddychania prawdziwym Internetem”, dlatego postanowiliśmy przetestować to dla siebie.

W naszej recenzji AirVPN odpowiadamy na ważne pytania, takie jak:

 • Czy AirVPN jest bezpieczny??
 • Czy AirVPN będzie działać w Chinach??
 • Czy AirVPN odblokowuje Netflix?
 • Jak łatwa jest obsługa AirVPN?
 • Czy AirVPN umożliwia torrentowanie?

Odpowiedzi na te i wiele innych znajdziesz poniżej naszego krótkiego przeglądu AirVPN.

Przegląd

AirVPN Plusy & Cons

Plusy

 1. Szybkie prędkości w tym samym kraju
 2. Działa dobrze w Chinach
 3. Torrentowanie dozwolone na wszystkich serwerach
 4. Połącz bezpiecznie z 22 krajami
 5. Szczegółowe instrukcje konfiguracji ręcznej

Cons

 1. Bardzo mała liczba serwerów VPN
 2. Brak dostępu do przesyłania strumieniowego
 3. Z siedzibą we Włoszech nieprzyjaznych prywatności
 4. Skomplikowana aplikacja komputerowa
 5. Ograniczona obsługa klienta

Podsumowanie klucza AirVPN

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Najniższa cena

Oficjalna strona internetowa

71 Mb / s
Brak dzienników
Nie
Włochy (członek 14-oczu)
Nie ujawnione
200+
22
tak
bez limitu
tak
24/7 czat na żywo
3,69 USD / mc w ciągu 24 miesięcy
AirVPN.org

Czytaj dalej, aby sprawdzić, czy AirVPN jest właściwym wyborem dla Ciebie, zaczynając od prędkości połączenia VPN.

O & Zasady rejestrowania

Kim jest AirVPN?

AirVPN został utworzony we Włoszech w 2010 roku przez niewielką grupę aktywistów i hakerów, z pomocą dwóch prawników.

Pierwotnie był obsługiwany przez Iridium, firmę zajmującą się łącznością satelitarną, ale AirVPN przejęła go w listopadzie 2012 r. Paolo Brini jest wymieniony jako obecny właściciel AirVPN, który jest obsługiwany z Perugii (Włochy).

Nawet dzisiaj AirVPN jest obsługiwany wyłącznie przez aktywistów i „osoby świadome problemów bezpieczeństwa”. Nadal ma siedzibę we Włoszech, dzięki czemu jest objęty przepisami UE dotyczącymi zatrzymywania danych.

Zasady rejestrowania

Zasady rejestrowania AirVPN są dość niejasne, dlatego skontaktowaliśmy się z obsługą klienta w celu uzyskania wyjaśnień.

Po rozmowie z nimi jesteśmy pewni, że AirVPN nie monitoruje niczego, co robisz podczas połączenia z VPN. Gromadzi tylko „dane techniczne” na potrzeby konserwacji serwera, ale możesz poprosić o ich usunięcie w dowolnym momencie.

AirVPN nie rejestruje również żadnych informacji, które mogłyby zostać wykorzystane do osobistej identyfikacji użytkownika, takich jak data / znaczniki czasu lub adres IP, co czyni go jedną z najbardziej przyjaznych prywatności usług VPN i łagodzi jej włoską jurysdykcję.

Prędkość & Niezawodność

Ponadprzeciętne prędkości w tym samym kraju

Chociaż AirVPN nie osiąga wyjątkowych prędkości szczytowych niektórych z najszybszych usług VPN, wyróżnia się wysokim poziomem niezawodności w ofercie.

AirVPN jest równie szybki zarówno na połączeniach w tym samym kraju, jak i na dłuższych dystansach, dzięki czemu będziesz mógł robić praktycznie wszystko, co chcesz, będąc połączonym z VPN, nie tracąc potu.

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do testowego serwera w Londynie.

Przed użyciem AirVPN:

 1. PobieranieMb / s

  96,6

 2. Przekazać plikMb / s

  96,44

 3. Przegląd AirVPNŚwistms

  3)

Po połączeniu z AirVPN:

 1. PobieranieMb / s

  71,59

 2. Przekazać plikMb / s

  74,54

 3. Przegląd AirVPNŚwistms

  18

Prędkość pobierania bez AirVPN: 96,60 Mb / s

Prędkość pobierania z AirVPN: 71,59 Mb / s

Nasza utrata prędkości pobierania podczas działania AirVPN: 26%

Prędkości przesyłania AirVPN również były szybkie, osiągając prawie 75 Mb / s po podłączeniu do serwera VPN w tym samym kraju - idealny do torrentowania.

Jednak nie jest to idealna sieć VPN dla zapalonych graczy, z czasami pingowania około 18ms, nawet gdy byliśmy połączeni z serwerem VPN w tym samym mieście, co my.

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, oto średnie prędkości, których możesz oczekiwać od AirVPN łączącego się z kilkoma popularnymi lokalizacjami:

USA: 40 Mb / s (Ściągnij) & 47 Mb / s (Przekazać plik)
Niemcy: 55 Mb / s (Ściągnij) & 72 Mb / s (Przekazać plik)
Singapur: 33 Mb / s (Ściągnij) & 16 Mb / s (Przekazać plik)
Australia: Brak dostępnego serwera

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak testujemy sieci VPN, możesz przeczytać naszą metodologię testowania pełnej prędkości tutaj.

Lokalizacje serwerów

38 miast w 22 krajach

Globe z niebieską flagą22 KrajeObraz krajobrazu miasta40 miastObraz różowego markera200 + adresy IP

AirVPN oferuje jedną z najmniejszych sieci serwerów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy z najwyższej jakości usługi VPN.

AirVPN zapewnia tylko 200 pojedynczych serwerów VPN, co może prowadzić do przeciążenia serwerów w bardziej obciążonych czasach. Na szczęście sekcja „obciążenie serwera” w aplikacji ułatwia sprawdzenie, które lokalizacje zbliżają się do pojemności.

Zrzut ekranu aplikacji komputerowej AirVPN pokazujący procentowe obciążenie każdej lokalizacji serwera VPN

Oczywiste jest, że AirVPN jest ukierunkowany na rynek amerykański, z 37 serwerami w dziesięciu miastach w całym kraju. Użytkownicy z USA mogą wybierać spośród serwerów AirVPN w:

 • Atlanta (5)
 • Chicago (3)
 • Dallas (10)
 • Fremont (3)
 • Jacksonville (1)
 • Los Angeles (3)
 • Miami (3)
 • Nowy Jork (3)
 • Pensylwania (1)
 • Feniks (5)

Istnieją również trzy serwery AirVPN na poziomie miasta w Wielkiej Brytanii (Londyn, Maidenhead i Manchester) i Kanadzie (Montreal, Toronto i Vancouver). Inne kraje z wyborem miasta obejmują Niemcy, Hiszpanię i Szwecję.

Europa ma najlepszy zasięg AirVPN ze 153 serwerami w 15 krajach, podczas gdy Azja jest ograniczona do Hongkongu, Japonii i Singapuru.

Ameryka Południowa jest objęta tylko serwerami VPN w Brazylii, podczas gdy Afryka jest całkowicie ignorowana przez AirVPN.

Streaming & Torrenting

Świetna sieć VPN do torrentowania, ale nie przesyłania strumieniowego

Chociaż z pewnością wystarczająco szybki, aby bezbuforowe przesyłanie strumieniowe Full HD, AirVPN nie działa z Netflix ani BBC iPlayer.

Ponieważ nie ma serwerów AirVPN zoptymalizowanych pod kątem dostępu do stron streamingowych, jest to przypadek prób i błędów, a od kilku miesięcy nie byliśmy w stanie oglądać Netflix za pośrednictwem amerykańskich serwerów..

To samo dzieje się z BBC iPlayer, który był niedostępny przez brytyjskie serwery AirVPN, odkąd pamiętamy. Jeśli dostęp do tej usługi jest dla Ciebie ważny, sprawdź nasze najlepsze VPN dla BBC iPlayer tutaj.

Zaskakujące, biorąc pod uwagę trudność, jaką mieliśmy z dostępem do BBC iPlayer lub Netflix, AirVPN był jednym z niewielu dostawców współpracujących z Disney + przy jego premierze. Co wspaniale jest zobaczyć.

Na szczęście na stronie AirVPN znajduje się lista „zablokowanych witryn”, które użytkownicy mogą sprawdzić, aby sprawdzić, czy sytuacja w tych witrynach do przesyłania strumieniowego kiedykolwiek się zmieni.

Torrenting

AirVPN jest jednak dobrym wyborem do anonimowego torrentowania i działań P2P.

Dobre prędkości pobierania i imponujące prędkości przesyłania, minimalna polityka rejestrowania i zestaw zaawansowanych narzędzi do ochrony prywatności (w tym przełącznik zabijania VPN) sprawiają, że jest idealny do aktywności P2P.

Zaawansowanym torrentom spodoba się również to, że AirVPN umożliwia przekierowanie portów do 20 portów jednocześnie, aby jeszcze bardziej przyspieszyć transfery. Możesz to zrobić w „Strefie klienta” witryny AirVPN. Przeczytaj więcej o zdalnym przekierowywaniu portów AirVPN tutaj.

Omijanie cenzury

Działa w Chinach z pewną ręczną konfiguracją

Obecnie jedynym sposobem na połączenie się z AirVPN w Chinach jest użycie protokołu OpenVPN przez SSL, który szyfruje „odcisk palca” OpenVPN, aby był niewykrywalny. Jest to dość proste do zrobienia na komputerze, ale bardziej złożone na urządzeniach mobilnych.

Jeśli chcesz połączyć się z Chin na urządzeniach mobilnych za pomocą AirVPN, musisz zainstalować pliki OpenVPN i przeprowadzić ręczną konfigurację - na stronie znajdują się szczegółowe instrukcje, które przeprowadzą Cię przez proces.

AirVPN powinien działać w innych krajach o wysokiej cenzurze, takich jak Turcja i Iran, ze względu na zakres dodatkowych narzędzi zaciemniania, takich jak tunelowanie SSH / SSL i dostęp do Tora przez VPN.

Ograniczona sieć serwerów to złe wieści ze względu na szybkość, ponieważ może to oznaczać, że będziesz musiał połączyć się z serwerem AirVPN z dala od fizycznej lokalizacji.

Platformy & Urządzenia

Kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami & routery

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroidLogo LinuxLinuxLogo routeraRouter

AirVPN oferuje niestandardowe aplikacje VPN dla:

 • Microsoft Windows
 • System operacyjny Mac
 • Android
 • Linux

Istnieje również przewodnik konfiguracji AirVPN dla iOS, jednak wymaga on instalacji oprogramowania OpenVPN innej firmy. Zalecamy użytkownikom iOS, aby zamiast tego używali VPN z niestandardowymi aplikacjami na iPhone'a lub iPada.

AirVPN jest również obsługiwany w routerach DD-WRT, pfSense, Tomato i AsusWRT, ale ponownie musi zostać ręcznie zainstalowany i skonfigurowany. Oznacza to, że AirVPN nie jest dobrym wyborem, jeśli chcesz korzystać z usługi VPN typu plug-and-play.

Konsole do gier & Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Logo AppleTVTelewizor appleLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastaChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlayStationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

AirVPN oferuje natywną aplikację VPN dla Amazon Fire TV i Fire TV Stick. Można go również używać z wieloma innymi konsolami do gier i urządzeniami do przesyłania strumieniowego, podłączając je do skonfigurowanego routera lub udostępniając połączenie VPN z innego urządzenia z uruchomionym oprogramowaniem.

Nie ma instrukcji konfiguracji ani rozwiązywania problemów dla któregokolwiek z tych urządzeń, ale na forach internetowych AirVPN można znaleźć wiele przydatnych wskazówek i wskazówek.

Rozszerzenia przeglądarki

AirVPN niestety nie oferuje żadnych rozszerzeń przeglądarki dla Google Chrome lub Mozilla Firefox, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę brak rodzimych aplikacji dla szerokiej gamy urządzeń. Niektórzy rywale, na przykład ExpressVPN, oferują w pełni funkcjonalne rozszerzenia VPN dla wszystkich popularnych przeglądarek.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Jedna z najbezpieczniejszych usług VPN, jakie widzieliśmy

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokowanie wycieków DNS

Własny DNS

Blokowanie wycieków IPV6

Obsługuje port TCP 443

VPN Kill Switch

Blokowanie wycieków WebRTC

Split Tunneling

TOR za pośrednictwem serwera VPN

Zapoznaj się z naszym glosariuszem VPN, jeśli warunki te wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

AirVPN to fantastyczny wybór, jeśli czysta prywatność jest Twoim priorytetem. Szyfrowanie odbywa się za pomocą górnego szyfru AES-256, a oprogramowanie działa wyłącznie na OpenVPN, który zapewnia najlepszą równowagę bezpieczeństwa / wydajności.

Przełącznik zabijania VPN jest niezbędną funkcją chroniącą cię w przypadku zerwania połączenia, a AirVPN obsługuje również własne serwery DNS, zachowując poufność twoich danych osobowych.

Wyniki testu szczelności DNS i IP AirVPN pod kątem wycieków przeglądarki

Ochrona AirVPN przed wyciekami DNS, IPv6 i WebRTC również okazała się w 100% skuteczna w naszych najnowszych testach.

Możesz użyć AirVPN, aby uzyskać dostęp do przeglądarki Tor, co daje dodatkową warstwę szyfrowania, jeśli jest to potrzebne. Aplikacja komputerowa oferuje również funkcję „doublehop”, która regularnie zmienia Twój adres IP, aby uniemożliwić śledzenie Twojej lokalizacji.

Łatwość użycia

Zaśmiecone aplikacje z pewnymi wadami użyteczności

Jak zainstalować & Skonfiguruj AirVPN

 • Zrzut ekranu różnych opcji aplikacji Windows AirVPN

  Pobieranie nie jest tak proste jak kliknięcie przycisku - zamiast tego zachęcamy Cię "wybierz swój smak".

 • Zrzut ekranu kreatora instalacji systemu AirVPN dla systemu Windows

  Kreator instalacji przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji oprogramowania.

 • Zrzut ekranu umowy licencyjnej AirVPN

  Będziesz musiał zgodzić się na umowę licencyjną AirVPN przed zakończeniem instalacji.

 • Zrzut ekranu ukończonego pobierania AirVPN dla systemu Windows

  Po zainstalowaniu oprogramowania kliknij przycisk Zakończ, a następnie zacznij korzystać z aplikacji AirVPN.

 • Zrzut ekranu głównego ekranu AirVPN w aplikacji Windows

  Główny ekran AirVPN upraszcza Twoją lokalizację, podstawowe statystyki i przycisk włączania / wyłączania.

 • Zrzut ekranu z listą krajów dostępnych w aplikacji Windows AirVPN

  Kraje są uporządkowane alfabetycznie i wyświetlają liczbę podłączonych serwerów i użytkowników.

 • Zrzut ekranu pełnej listy serwerów AirVPN w aplikacji Windows

  Ekran wyboru serwera AirVPN jest zagracony, a każdy serwer (myląco) nosi nazwę gwiazdy.

 • Zrzut ekranu ekranu ustawień aplikacji Windows AirVPN

  Dostępnych jest wiele zaawansowanych ustawień, ale nawigacja jest niewiarygodnie łatwa.

Klient VPN AirVPN na komputer, żartobliwie nazywany „Eddie”, jest przestarzały, zagracony i wręcz zagmatwany. Bardziej doświadczeni użytkownicy VPN będą zachwyceni zaawansowanymi funkcjami, ale nawet znawcy technologii mogą mieć problemy.

Lista ustawień AirVPN jest podzielona na zakładki, z których każda zawiera mnóstwo różnych opcji. W tym przypadku może być mylące dla mniej doświadczonych użytkowników VPN, dlatego podoba nam się to, że istnieje możliwość zresetowania wszystkich ustawień do domyślnych na wszelki wypadek.

Wybór serwera VPN jest znacznie trudniejszy, niż musi być - lista jest długa i nie ma funkcji wyszukiwania. Co gorsza, każdy serwer VPN nosi nazwę gwiazdy, co staje się frustrujące po pewnym czasie, gdy wszystko, co chcesz zrobić, to wybrać miasto i połączyć.

Obsługa klienta

24/7 czat na żywo rekompensuje ograniczone zasoby

Wsparcie przez e-mail za pośrednictwem formularza online

Zasoby online

tak
tak

AirVPN twierdzi, że jego obsługa klienta nie jest zlecana na zewnątrz w celu zapewnienia „wysokiej jakości wsparcia”, jednak brak czatu na żywo i powolne odpowiedzi na e-mail mogą być frustrujące, gdy masz tylko proste pytanie.

Podoba nam się jednak obszerna baza wiedzy na stronie AirVPN, która zawiera obszerną sekcję FAQ podzieloną na tematy. Istnieje również wiele forów społeczności AirVPN na każdy temat, o którym możesz pomyśleć, więc może się okazać, że tak naprawdę nie musisz często kontaktować się z zespołem pomocy technicznej.

cennik & Oferty

Najdłuższy plan to doskonały stosunek jakości do ceny

Kupon AirVPN

Plan cenowy AirVPN

Każdy plan taryfowy AirVPN obejmuje te same funkcje, ale stają się tańsze miesięcznie, im dłużej subskrypcja jest rejestrowana.

Jeden miesiąc AirVPN to najdroższa opcja za 7,76 USD, ale można ją zmniejszyć o 53% w przypadku planu 2-letniego, czyli zaledwie 3,65 USD na miesiąc. Możesz także wybrać plan 12-miesięczny, który kosztuje 4,52 USD, a oszczędność wynosi 42%.

 1. Miesięczny

  7,76 USD / mies

  Fakturowane 7,76 $ co miesiąc

 2. 6 miesięcy

  5,35 USD / mies

  Rachunek 32,15 $ co 6 miesięcy Zaoszczędź 31%

 3. 12 miesięcy

  4,52 USD / mies

  Rozliczane 54,32 $ co 12 miesięcy Oszczędź 45%

 4. 2 lata

  3,65 USD / mies

  Rozliczane 87,58 USD co dwa lata Oszczędź 53%

Wszystkie plany mają 3-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy

Zapłata & Opcje zwrotu

AirVPN oferuje bezpłatną wersję próbną, którą można uzyskać, wysyłając wiadomość do zespołu pomocy technicznej i korzystając z przesłanego Ci kuponu. Otrzymaliśmy w ciągu niecałego dnia, ale ludzie zgłaszali na forach, że czekali na kod przez ponad 24 godziny.

Istnieje również gwarancja zwrotu pieniędzy, ale jest ona ważna tylko przez trzy dni, co jest skąpe w porównaniu z 30 dniami oferowanymi przez większość innych usług VPN. Na szczęście jest to „bez zadawania pytań”, a zwroty zwykle wracają do banku w ciągu dwóch dni roboczych.

AirVPN akceptuje największy zakres metod płatności, jaki widzieliśmy od dowolnego dostawcy. Obejmuje to większość głównych kart kredytowych, PayPal i całą gamę kryptowalut. Akceptowane jest również wiele opcji międzynarodowych, takich jak Alipay i Giropay.

Dolna linia

Czy zalecamy AirVPN?

Zalecamy AirVPN, ale z jednym poważnym ostrzeżeniem: AirVPN absolutnie nie jest VPN dla początkujących.

W rzeczywistości, gdy mówimy o VPNach, które naprawdę polecamy, AirVPN jest prawdopodobnie najbardziej zastraszającym i nieprzyjaznym ze wszystkich. Nadal jest bardzo bezpieczny i zapewnia szybkie prędkości pobierania, ale należy pamiętać, że trzeba się przyzwyczaić.

Alternatywy dla AirVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

To nasza najlepiej oceniana sieć VPN z jednego powodu: ExpressVPN robi wiele rzeczy dobrze, ale łatwość użycia może być na szczycie listy. ExpressVPN jest tak prosty, że każdy może z niego korzystać - i jednocześnie uzyskać doskonałą wydajność. Przeczytaj recenzję ExpressVPN

Logo CyberGhost

CyberGhost

Jeśli streaming jest dla Ciebie ważny, nie powinieneś pobierać AirVPN. CyberGhost jest znacznie lepszą alternatywą, dzięki jego niezachwianemu dostępowi do Netflix, BBC iPlayer i innych. Przeczytaj recenzję CyberGhost

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me