Przy tak wielu znanych sieciach VPN, czy jest jakiś powód, aby oddalać się od tłumu? VPNArea z pewnością ma taką nadzieję.

Być może nie słyszałeś o tym, ale VPNArea twierdzi, że jest w stanie zrobić to wszystko: bezpieczna usługa, która zapewnia prywatność, pokonuje bariery online, odblokowuje przesyłanie strumieniowe treści i więcej.

Ale czy to naprawdę?

Przetestowaliśmy VPNArea, aby dowiedzieć się:

 • Czy VPNArea działa z Netflix?
 • Czy VPNArea oferuje dedykowane adresy IP?
 • Co to jest VPNArea Chameleon?
 • Ile kosztuje VPNArea?
 • Czy VPNArea ma jakieś wycieki DNS?

Po godzinach spędzonych na testowaniu naszych kluczowych wniosków na temat VPNArea wymieniono poniżej.

Przegląd

VPNArea Plusy & Cons

Plusy

 1. Bardzo imponujące prędkości
 2. Dedykowane serwery przesyłania strumieniowego
 3. Polityka braku dzienników & Brak adresu IP, DNS & Wycieki WebRTC
 4. Przyjazne dla użytkownika aplikacje na komputery PC, Mac i iOS, & Android
 5. Połącz bezpiecznie z 65 krajami

Cons

 1. Krótki okres zwrotu pieniędzy
 2. Aplikacje mogą być błędne
 3. Mała sieć serwerów

Podsumowanie klucza VPNArea

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Najniższa cena

Oficjalna strona internetowa

90 Mb / s
Brak dzienników
Nie
Bułgaria (członek UE)
Nie ujawnione
200+
70
tak
bez limitu
tak
24/7 czat na żywo
2,99 USD / mc przez 36 miesięcy
VPNArea.com

Nadal nie jestem pewien, czy VPNArea jest dla Ciebie odpowiednią siecią VPN?

W porządku - możesz przeczytać naszą pełną recenzję, w której omawiamy wszystko ze znacznie większą szczegółowością, poczynając od prędkości połączenia.

O & Zasady rejestrowania

Kim jest VPNArea?

VPNArea została założona w 2012 roku i jest własnością bułgarskiej firmy Offshore Security LTD. Jej główna siedziba znajduje się obecnie w Warnie w Bułgarii, co zwykle byłoby złym wyborem dla usługi VPN, ponieważ podlega ona inwazyjnym przepisom UE dotyczącym nadzoru i umowom o udostępnianiu danych.

Jednak surowa polityka VPNArea dotycząca braku rejestrów oznacza, że ​​jego jurysdykcja nie stanowi powodu do niepokoju, ponieważ nawet jeśli osoba trzecia zażąda danych osobowych, VPNArea nie będzie w stanie przekazać jej.

Zasady rejestrowania

Większość sieci VPN twierdzi, że nie zbiera żadnych dzienników, ale VPNArea jest jedną z niewielu usług VPN, które sprawdziliśmy, i która naprawdę nie zawiera dzienników.

Nie monitoruje, nie rejestruje ani nie przechowuje „żadnych danych logowania, znaczników czasu, przychodzących i wychodzących adresów IP, statystyk przepustowości ani żadnych innych możliwych do zidentyfikowania danych użytkowników VPN”. Oznacza to, że nic, co robisz po połączeniu z VPNArea, nie może być do ciebie przypisane.

Prędkość & Niezawodność

Konsekwentnie szybkie prędkości w tym samym kraju

VPNArea to bardzo szybka, niezawodna usługa VPN, jeśli planujesz głównie połączyć się z tym samym krajem lub jednym z pobliskich - pobieranie około 90 Mb / s jest więcej niż wystarczająco szybkie, aby przesyłać strumieniowo na wiele urządzeń jednocześnie.

Jednak VPNArea nie jest tak spójny, jeśli zamierzasz regularnie nawiązywać międzynarodowe kontakty. Nadal jest szybki, ale jego niezawodność nie jest porównywalna z obecnymi najszybszymi sieciami VPN.

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do testowego serwera w Londynie.

Przed użyciem VPNArea:

 1. PobieranieMb / s

  93,57

 2. Przekazać plikMb / s

  98,68

 3. Przegląd VPNAreaŚwistms

  3)

Po połączeniu z VPNArea:

 1. PobieranieMb / s

  90,29

 2. Przekazać plikMb / s

  92,74

 3. Przegląd VPNAreaŚwistms

  8

Prędkość pobierania bez VPNArea: 93,57Mb / s

Prędkość pobierania z VPNArea: 90,29Mb / s

Nasza utrata prędkości pobierania podczas działania VPNArea: 4%

VPNArea jest również dobrym wyborem dla graczy dzięki szybkiemu opóźnieniu w tym samym kraju, wynoszącemu zaledwie 8 ms. W niektórych lokalizacjach zapewnia także bardzo wysoką prędkość wysyłania około 90 Mb / s, co idealnie nadaje się do torrentowania. Co więcej, połączenia VPNArea były niezwykle niezawodne, bez żadnych spadków.

Oto średnie prędkości, których można oczekiwać od VPNArea z kilku popularnych lokalizacji (połączenie z Wielkiej Brytanii):

USA: 48Mb / s (na dół) & 36 Mb / s (w górę)
Niemcy: 77Mb / s (na dół) & 80 Mb / s (w górę)
Singapur: 12 Mb / s (na dół) & 6 Mb / s (w górę)
Australia: 4 Mb / s (na dół) & 2 Mb / s (w górę)

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak dokładnie mierzymy wydajność VPN, zobacz Jak testujemy VPN.

Lokalizacje serwerów

Ponad 120 miast w 70 krajach

Globe z niebieską flagą70 krajówObraz krajobrazu miasta120 + MiastaObraz różowego markera200 + adresy IP

VPNArea ma jedną z większych sieci serwerów VPN, które widzieliśmy podczas naszych testów, i jest obecna w 70 krajach na całym świecie.

Istnieją opcje serwera na poziomie miasta w kilku lokalizacjach VPNArea, z najszerszym wyborem w USA. Użytkownicy z USA mogą wybierać spośród 42 serwerów VPNArea rozmieszczonych w 11 różnych miastach, co jest świetną wiadomością dla wydajności.

Inne kraje z wyborem serwerów specyficznych dla miasta to Australia (pięć), Kanada (cztery), Włochy (trzy), Hiszpania (dwa), Republika Południowej Afryki (dwa) i Wielka Brytania (trzy).

Lista lokalizacji serwerów VPNArea

Jak zwykle Europa i Ameryka Północna mają najlepszy zasięg serwerów, jednak istnieje duży wybór poza tymi regionami, co jest odświeżające. Nie ma wyraźnych luk w sieci serwerów VPNArea, ale fajnie byłoby zobaczyć więcej opcji na poziomie miasta w przyszłości.

Naprawdę podoba nam się to, że VPNArea jest właścicielem i operatorem własnych serwerów DNS, jednak byliśmy rozczarowani całkowitą liczbą serwerów wynoszącą zaledwie 200. Istnieje również tylko jeden wspólny adres IP na serwer, co może oznaczać złe wieści dla wydajności, ale jest również doskonałe dla Prywatność.

Streaming & Torrenting

Współpracuje z Netflix, BBC iPlayer & P2P

Dzięki zoptymalizowanym serwerom streamingowym VPNArea oglądanie Netflix było łatwe zarówno z serwerów amerykańskich, jak i brytyjskich (USA-0-NFLX i UnitedKingdom-0-NFLX).

Doskonałe prędkości VPNArea oznaczają, że jakość obrazu i dźwięku jest również świetna.

Serwery przesyłania strumieniowego VPNArea

VPNArea ma również dedykowany serwer w Wielkiej Brytanii do przesyłania strumieniowego BBC iPlayer, ale jest bardzo zawodny i nie zawsze działa. Niestety VPNArea nie współpracował z BBC iPlayer w naszych najnowszych testach przesyłania strumieniowego.

Zapytaliśmy agentów czatu na żywo VPNArea, kiedy spodziewali się rozwiązania problemu z BBC iPlayer, i powiedzieli nam, że nie mają określonego przedziału czasowego, ale będą powiadamiać użytkowników o problemie. Dlatego fani BBC iPlayer powinni zamiast tego korzystać z jednej z tych przetestowanych i działających sieci VPN.

VPNArea odblokowuje także kanadyjską i włoską bibliotekę Netflix i ma dedykowany serwer do strumieniowego przesyłania Sky Go we Włoszech.

Torrenting

Torrentowanie jest dozwolone na wszystkich serwerach VPNArea, a wiele z nich jest zoptymalizowanych pod kątem aktywności P2P.

Połącz to z szybkimi prędkościami pobierania i wysyłania, bez wycieków adresów IP i DNS oraz przełącznikiem zabijania VPN, a otrzymasz bardzo atrakcyjną sieć VPN dla torrentów.

Solidna polityka braku dzienników VPNArea jest kolejną zaletą torrentowania i działa również z Kodi (oto ich przewodnik konfiguracji kodi).

Omijanie cenzury

Dobry dla Chin (tylko na komputery)

VPNArea to dobry wybór dla Chin, jeśli planujesz używać go na komputerze stacjonarnym.

Ma serwery VPN X-Stunnel w wielu lokalizacjach na całym świecie, co ukryje twoje połączenie jako normalny ruch HTTPS i pozwoli ci ominąć tak zwaną Wielką Zaporę Chińską.

VPNArea oferuje te serwery w Chinach, Japonii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych (a także w kilku innych krajach), dzięki czemu możesz połączyć się z pobliską lokalizacją, aby uzyskać najlepszą możliwą prędkość.

Te serwery VPN X-Stunnel są dostępne tylko na urządzeniach z systemem Windows i Mac i nie ma ręcznego obejścia dla systemu iOS lub Android, więc użytkownicy mobilni powinni unikać.

Zaciemnione serwery VPNArea oznaczają, że jest to również niezawodna usługa VPN dla tych w innych krajach z represyjnymi reżimami cenzury, takimi jak Turcja, Arabia Saudyjska, Iran i ZEA.

Platformy & Urządzenia

Może być używany z tonami różnych urządzeń, w tym routerów

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroidLogo LinuxLinuxLogo routeraRouter

VPNArea oferuje niestandardowe aplikacje VPN dla wielu popularnych urządzeń, w tym:

 • Microsoft Windows
 • System operacyjny Mac
 • iOS
 • Android
 • Linux (w tym Ubuntu).

Możesz również skonfigurować VPNArea ręcznie na kilku innych platformach, w tym routerach - instrukcje dotyczące wszystkich z nich można znaleźć na stronie internetowej VPNArea.

Jeśli nie masz ochoty ubrudzić sobie rąk, masz również możliwość zakupu wstępnie skonfigurowanego routera VPN, bezpośrednio od VPNArea lub za pośrednictwem niezależnej firmy.

Konsole do gier & Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Logo AppleTVTelewizor appleLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastaChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlayStationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

VPNArea może być używany z wieloma różnymi konsolami do gier i urządzeniami do przesyłania strumieniowego, podłączając je do routera z siecią VPN, ponieważ automatycznie ochroni to wszystkie urządzenia podłączone do Internetu w domu.

VPNArea może być zainstalowany na Amazon Firestick i Kodi, z pewną ręczną konfiguracją. Jeśli chcesz prostszej konfiguracji, zapoznaj się z naszymi zalecanymi sieciami VPN dla Firestick i Kodi.

Konfiguracja VPNArea Kodi i Firestick

VPNArea nie jest najlepszą opcją, jeśli szukasz rozwiązania typu plug-and-play dla konsoli do gier, ale wykona to wystarczająco dobrze. Jeśli szukasz czegoś prostszego, spójrz na naszą recenzję ExpressVPN - jej usługa MediaStreamer znacznie ułatwia życie.

Jeśli zamierzasz instalować VPNArea na poszczególnych urządzeniach, możesz użyć go nawet na sześciu z nich jednocześnie - to mniej więcej średnia z większości usług VPN.

Rozszerzenia przeglądarki

Niestety VPNArea nie oferuje obecnie żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Jeśli chcesz korzystać z VPN przez przeglądarkę internetową, przeczytaj nasze dedykowane przewodniki po VPN dla Chrome i VPN dla Firefox.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Silne funkcje prywatności chronią Cię w Internecie

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokowanie wycieków DNS

Własny DNS

Blokowanie wycieków IPV6

Obsługuje port TCP 443

VPN Kill Switch

Blokowanie wycieków WebRTC

Blokowanie reklam

Dedykowane IP

Podwójna sieć VPN

Zapoznaj się z naszym glosariuszem VPN, jeśli warunki te wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

VPNArea zapewni ci bezpieczeństwo w Internecie. Aplikacja komputerowa wykorzystuje OpenVPN, najbezpieczniejszy protokół VPN, a nawet możesz przełączać się między UDP i TCP. Istnieje również opcja połączenia za pomocą IKEv2. Szyfrowanie VPNArea odbywa się za pomocą najbezpieczniejszego szyfru, AES-256.

Oprócz podstawowej funkcji VPN kill switch, chroniącej cię przed potencjalnym zerwaniem połączenia, VPNArea zapobiega również wyciekom DNS, IPv6 i WebRTC. Co więcej, obsługuje własne serwery DNS z zerowym logiem, aby zachować prywatność danych osobowych.

Zrzut ekranu wyników testu szczelności VPNArea na browserleaks.com

To, co widzieliśmy na browserleaks.com podczas połączenia z serwerem VPNArea w Nowym Jorku

Ponadto VPNArea obsługuje serwery Double VPN, zapewniając dodatkową warstwę prywatności, gdy masz połączenie z VPN. Istnieje również wbudowana funkcja blokowania reklam i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Przekierowanie portów jest dostępne w VPNArea - ale musisz skontaktować się z obsługą, aby poprosić o włączenie tej opcji na swoim koncie. Możesz również uzyskać adres IP dedykowany VPNArea za dodatkową opłatą roczną.

Łatwość użycia

Zaśmiecone aplikacje z pewnymi wadami użyteczności

Jak zainstalować & Skonfiguruj VPNArea

 • Zrzut ekranu z listą dostępnych plików do pobrania na stronie internetowej VPNArea

  Na stronie internetowej można łatwo znaleźć odpowiednie oprogramowanie dla swojego urządzenia.

 • Zrzut ekranu ekranu instalacji VPNArea w systemie Windows

  Kreator instalacji VPNArea przeprowadzi Cię przez proces od początku do końca.

 • Zrzut ekranu z kreatora instalacji Windows VPNArea

  Ten ekran daje dobry wskaźnik, jak długo zajmie instalacja.

 • Zrzut ekranu ekranu logowania aplikacji Windows VPNArea

  Po zakończeniu instalacji pojawi się monit o podanie danych logowania, zanim będzie można połączyć się z siecią VPN.

 • Zrzut ekranu głównego ekranu aplikacji Windows VPNArea

  Na głównym ekranie znajduje się pełna lista serwerów - tutaj możesz także zobaczyć swój nowy adres IP.

 • Zrzut ekranu przedstawiający wygląd VPNArea po podłączeniu

  Przycisk wł. / Wył. Zaświeci się na zielono, informując, że masz połączenie.

 • Zrzut ekranu listy serwerów specjalnych VPNArea

  Możesz organizować serwery według lokalizacji, a nawet karta „specjalnych” serwerów zoptymalizowanych pod kątem przesyłania strumieniowego lub dodatkowego zaciemniania.

 • Zrzut ekranu listy ustawień aplikacji Windows VPNArea

  Podoba nam się pomoc kontekstowa na ekranie ustawień, która wyjaśnia, co robi każda funkcja.

 • Zrzut ekranu funkcji wyboru portu w aplikacji Windows VPNArea

  Możesz nawet wybrać preferowany port - chociaż nie ma tutaj żadnych dodatkowych informacji na temat tego, który jest najlepszy do jakiego celu.

Aplikacja komputerowa VPNArea ma kilka doskonałych funkcji, ale także kilka irytujących dziwactw, które nieco zepsuły nam to doświadczenie. Jako taki nie ma ekranu głównego, więc po zalogowaniu zostajesz przekierowany na listę serwerów VPN.

Lista serwerów VPN jest podzielona na przydatne karty, takie jak torrentowanie, przesyłanie strumieniowe i zaciemnione - możesz sortować serwery według odległości, prędkości lub obciążenia procentowego. Wszystkie ustawienia VPN są wyposażone w proste włączanie / wyłączanie, a szczególnie podoba nam się informacja kontekstowa.

Rozszerzenia przeglądarki

VPNArea nie oferuje obecnie żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Jeśli tego właśnie szukasz, rozważ ExpressVPN, który oferuje w pełni funkcjonalne rozszerzenia dla wszystkich popularnych przeglądarek, lub NordVPN, który zapewnia mniej bezpieczne (ale szybsze) proxy.

Obsługa klienta

24/7 czat na żywo rekompensuje ograniczone zasoby

Wsparcie czatu na żywo 24/7

Zasoby online

tak
tak

Obsługa klienta VPNArea jest wystarczająca dla dostawcy tego rozmiaru, ale nie podoba nam się, że niektóre zasoby (takie jak przewodniki konfiguracji) są ograniczone tylko do płacących klientów.

Na stronie internetowej znajduje się mnóstwo szczegółowych pytań na różne tematy, od szyfrowania po bezpieczeństwo różnych protokołów VPN.

Byliśmy mile zaskoczeni, że VPNArea oferuje prawdziwie całodobową czat na żywo z przyjaznymi, pomocnymi agentami. Zawsze też otrzymywaliśmy odpowiedź w ciągu kilku minut.

cennik & Oferty

Najdłuższy plan to doskonały stosunek jakości do ceny

Kupon VPNArea

Plan cenowy VPNArea

VPNArea jest dość tanim dostawcą w porównaniu do innych usług VPN o podobnej jakości. Miesięczny plan VPNArea jest najdroższą opcją za 9,90 USD, ale możesz obniżyć ją do 2,99 USD w planie trzyletnim, oszczędzając 70%. Istnieje również roczny plan w wysokości 4,92 USD, obniżka o 50%.

 1. Miesięczny

  9,90 USD / mies

  Fakturowane 9,90 $ co miesiąc

 2. 12 miesięcy

  4,92 USD / mies

  Rozliczane 59,00 $ co 12 miesięcy Oszczędź 50%

 3. 3 lata

  2,99 USD / mies

  Rachunek 107,64 $ co 3 lata Oszczędź 70%

Wszystkie plany mają 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy

Zapłata & Opcje zwrotu

VPNArea oferuje wiele różnych opcji płatności, w tym wszystkie główne karty kredytowe i debetowe, PayPal i Bitcoin. Możesz także płacić przy użyciu wielu międzynarodowych metod, takich jak WebMoney, Alipay i Hipercard, co jest idealne dla osób mieszkających za granicą.

VPNArea nie zapewnia bezpłatnego okresu próbnego, ale zamiast tego oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań, która różni się w zależności od planu, na który się zapisałeś. Subskrypcje 12-miesięczne i trzyletnie objęte są 30-dniowym okresem zwrotu, natomiast opcja 1-miesięczna to 14 dni.

Aby ubiegać się o zwrot pieniędzy, wystarczy skontaktować się z VPNArea za pośrednictwem czatu na żywo lub e-maila, a zwrot zostanie wysłany w ciągu 48 godzin (VPNArea twierdzi, że 98% użytkowników otrzymuje zwrot w ciągu zaledwie 15 godzin).

Dolna linia

Czy zalecamy VPNArea?

VPNArea to coś w rodzaju ukrytego klejnotu. Jest daleki od najpopularniejszej sieci VPN na rynku, ale bez wahania polecamy VPNArea.

To nie jest idealne (aplikacja może czasami być bardzo frustrująca), ale doskonała lista funkcji i super bezpieczne zasady rejestrowania VPNArea są prawdziwymi atrakcjami.

Alternatywy dla VPNArea

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN wyróżnia się w większości dziedzin, ale jest to szczególnie dobry wybór, jeśli nie chcesz martwić się frustrującą lub nieporęczną aplikacją - ExpressVPN jest tak łatwy w użyciu, jak to tylko możliwe. Przeczytaj recenzję ExpressVPN

Logo CyberGhost

CyberGhost

Odrażony niespójnością VPNArea z BBC iPlayer? CyberGhost to bardzo opłacalny sposób na dostęp do iPlayera, nie wspominając o tonach innych popularnych serwisów streamingowych. Przeczytaj recenzję CyberGhost

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me