„Przeglądaj sieć prywatnie tak, jak powinna być” - brzmi dobrze, prawda?

Właśnie to Windscribe VPN obiecuje na swojej stronie głównej, ale nie jest to małe zadanie. Czy Windscribe ma to, czego potrzeba, aby świadczyć taką usługę?

Dokładnie i bezstronnie przetestowaliśmy Windscribe, aby dowiedzieć się:

 • Czym dokładnie jest Windscribe?
 • Czy to jest dobre? Czy to jest szybkie??
 • Czy Windscribe jest bezpiecznym torrentem?
 • Czy Windscribe ma przełącznik zabijania??

Odpowiadamy na to wszystko oraz szereg innych pytań. Najważniejsze dania na wynos znajdziesz poniżej, a następnie pełną recenzję Windscribe.

Ta strona jest poświęcona naszej recenzji płatnej aplikacji VPN Windscribe. Możesz przeczytać naszą recenzję darmowej wersji Windscribe tutaj.

Przegląd

Profesjonaliści Windscribe & Cons

Plusy

 1. Dość szybkie prędkości w tym samym kraju
 2. Odblokowuje Netflix
 3. Bardzo bezpieczny i bezpieczny
 4. Torrentowanie dozwolone na większości serwerów
 5. Minimalna polityka rejestrowania
 6. Natychmiastowa konfiguracja na wielu popularnych urządzeniach

Cons

 1. Brak czatu na żywo
 2. Niewiarygodne globalne prędkości
 3. Z siedzibą w Kanadzie

Podsumowanie klucza Windscribe

Najwyższa prędkość pobierania

Zasady rejestrowania

Wycieki IP, DNS lub WebRTC

Jurysdykcja

Serwery

Adresy IP

Kraje

US Netflix

Torrenting

Działa w Chinach

Wsparcie

Najniższa cena

Oficjalna strona internetowa

63 Mb / s
Anonimowe dane o użytkowaniu serwera
Nie
Kanada (członek Five-Eyes)
Nie ujawnione
Nie ujawnione
58
tak
Ograniczony
Nie
E-mail & Tylko zasoby online
4,08 USD / mc przez 12 miesięcy
Windscribe.com

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji - oraz szczegółowe wyniki naszego obszernego testu Windscribe VPN.

O & Zasady rejestrowania

Kto jest Windscribe?

Yegor Sak i Alex Paguis założyli Windscribe w 2016 roku w Richmond Hill, Ontario, Kanada, gdzie nadal ma swoją siedzibę - niezależnie jest własnością i jest zarządzany. Oto krótkie wideo z Yegor opowiadające o zaletach korzystania z VPN.

Kanada jest częścią sojuszu Five Eyes w zakresie udostępniania danych, a CSIS (Canadian Security Intelligence Service) zbiera przerażające ilości danych osobowych użytkowników w celu śledzenia i identyfikowania interesujących osób.

Ponadto w Kanadzie obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące praw autorskich, które dają dostawcom usług internetowych prawo do monitorowania i rejestrowania danych dotyczących aktywności użytkowników przez co najmniej sześć miesięcy.

Zwykle byłoby to bardzo niepokojące, ale z powodu minimalnych zasad rejestrowania VPN przez Windscribe (patrz poniżej), jest to o wiele mniej niepokojące.

Windscribe znacznie bagatelizuje znaczenie jurysdykcji VPN. Chociaż zgadzamy się z kilkoma kwestiami podniesionymi przez Windscribe, nadal znacznie bezpieczniej jest, aby firma VPN miała siedzibę w jurysdykcji, która nie jest prawnie zobowiązana do przekazywania informacji o firmie władzom, szczególnie zagranicznym, takim jak USA.

Niemniej jednak Windscribe jest godną zaufania usługą i jeśli kanadyjskie organy ścigania przejdą na którykolwiek z serwerów VPN Windscribe, pozostawią puste ręce.

Zasady rejestrowania

Windscribe rejestruje następujące informacje:

 • Ilość danych przesłanych w ciągu 30 dni
 • Znacznik czasu Twojej ostatniej aktywności w sieci VPN Windscribe
 • Liczba jednoczesnych połączeń na koncie
 • Twoja nazwa użytkownika OpenVPN lub IKEv2 (do końca sesji)
 • Czas połączenia (do końca sesji)

Windscribe zbiera te informacje, aby zapewnić płynne działanie usługi VPN. W powyższych danych nie ma nic, co mogłoby służyć do osobistej identyfikacji.

Chcesz dokładnie wiedzieć, dlaczego Windscribe zbiera te informacje? Yegor Sak opublikował tutaj szczegółowe wyjaśnienie, aby pokazać dokładnie, jakie dane są gromadzone podczas korzystania z aplikacji Windscribe VPN. Polecamy takie przejrzyste podejście.

Prędkość & Niezawodność

Dość szybkie prędkości w tym samym kraju

W naszych najnowszych testach nasze prędkości pobierania spadły o nieco ponad 30% po podłączeniu do sieci VPN w porównaniu z nią bez niej, co jest dość szybkie.

Oznacza to, że Windscribe powinien wygodnie obsługiwać wszystko, co planujesz robić online, nawet z wieloma urządzeniami podłączonymi jednocześnie do VPN.

Dostępne są jednak szybsze sieci VPN - niektóre tylko spowalniają prędkość o około 5% na połączeniach w tym samym kraju. Jeśli jednak chcesz mieć absolutnie najszybszą sieć VPN, powinieneś rozważyć wybranie opcji z naszej oferty najszybszych sieci VPN.

Szybkość wyników z naszej fizycznej lokalizacji w Londynie (połączenie światłowodowe 100 Mb / s) do testowego serwera w Londynie.

Przed użyciem Windscribe:

 1. PobieranieMb / s

  94,69

 2. Przekazać plikMb / s

  98,64

 3. Recenzja WindscribeŚwistms

  2)

Po połączeniu z Windscribe:

 1. PobieranieMb / s

  63,6

 2. Przekazać plikMb / s

  47,8

 3. Recenzja WindscribeŚwistms

  18

Prędkość pobierania bez Windscribe: 94,69Mb / s

Prędkość pobierania z Windscribe: 63,60Mb / s

Nasza utrata prędkości pobierania podczas działania Windscribe: 33%

Czasy pingowania na połączeniach na krótkich dystansach wynoszących 18 ms nie są zbyt imponujące, więc gracze mogą chcieć szukać gdzie indziej, ale maksymalna prędkość wysyłania Windscribe wynosząca 70 Mb / s powinna być bardziej niż zadowolona z torrentów.

Jest to również bardzo niezawodna usługa VPN - nie mieliśmy żadnych przerw w połączeniu podczas łączenia się z serwerami Windscribe, a prędkości były bardzo spójne od jednego testu do następnego.

Oto średnie prędkości, których można się spodziewać po połączeniu z Wielkiej Brytanii do następujących lokalizacji:

 • USA: 32Mb / s (Ściągnij) & 32 Mb / s (Przekazać plik)
 • Niemcy: 62Mb / s (Ściągnij) & 69 Mb / s (Przekazać plik)
 • Singapur: 22Mb / s (Ściągnij) & 14 Mb / s (Przekazać plik)
 • Australia: 13Mb / s (Ściągnij) & 8 Mb / s (Przekazać plik)

Obecnie testujemy prędkości przy użyciu protokołu OpenVPN, ponieważ jest on powszechnie dostępny wśród usług VPN i dlatego pomaga nam utrzymać wysoki poziom spójności naszych wyników.

Należy jednak zauważyć, że aplikacje Windscribe po uruchomieniu domyślnie korzystają z IKEv2, który, jak twierdzi, jest najlepszym protokołem, więc możesz zobaczyć nieco wyższe prędkości, jeśli połączysz w ten sposób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak testujemy wydajność VPN, zapoznaj się z naszą metodologią testowania prędkości VPN.

Lokalizacje serwerów

110 lokalizacji serwerów w 58 krajach

Globe z niebieską flagą58 KrajeObraz krajobrazu miasta110CitiesObraz różowego markeraNieujawniona liczba adresów IP

Sieć serwerów VPN Windscribe złożona z 58 krajów jest bardzo solidna i obejmuje prawie każdy region na całym świecie. Azja Wschodnia jest szczególnie dobrze reprezentowana, co jest rzadkością - serwery VPN Windscribe są w Japonii, Singapurze, Korei Południowej, Tajlandii i nie tylko.

Lista serwerów Windscribe

W sumie Windscribe oferuje ponad 110 indywidualnych lokalizacji VPN, co oznacza, że ​​masz wybór na poziomie miasta w wielu różnych krajach. W wielu lokalizacjach jest wiele serwerów, ale możesz wybrać swoje miasto w:

 • Australia (Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney)
 • Kanada (Montreal, Toronto, Vancouver)
 • Francja (Marsylia, Paryż)
 • Indie (Chennai, Indore, New Delhi)
 • Izrael (Aszdod, Jerozolima)
 • Włochy (Mediolan, Rzym)
 • Rosja (Moskwa, Sankt Petersburg)
 • Hiszpania (Barcelona, ​​Madryt)
 • UK (Londyn, Manchester)
 • US Central (Atlanta, Dallas, Louisville, Nowy Orlean, Salt Lake City)
 • US East (Boston, Charlotte, Chicago, Miami, New Jersey, Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton)
 • US West (Las Vegas, Los Angeles, Oregon, Phoenix, Portland, San Francisco, Santa Clara, Seattle)
 • Turcja (Bursa, Stambuł)

Jesteśmy jednak trochę rozczarowani, że Windscribe odmawia ujawnienia całkowitej liczby indywidualnych serwerów VPN lub adresów IP, które utrzymuje, a niektóre z nich są wynajmowane, a nie własnością. Możemy jednak założyć, że jest ich co najmniej 110.

Istnieją również stacjonarne statyczne adresy IP dostępne w 13 różnych lokalizacjach, co może ułatwić ci uzyskanie spójnego dostępu do usług przesyłania strumieniowego (między innymi - Windscribe dobrze wyjaśnia to tutaj).

Nie ma jednak dedykowanych adresów IP, ponieważ zepsułoby to twoją anonimowość.

Streaming & Torrenting

Z łatwością odblokowuje Netflix & szybkie torrentowanie

Dedykowane serwery Windscribe „Windflix” oznaczają, że Windscribe odblokowuje Netflix zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii, a także w Kanadzie i Japonii (dwie lokalizacje, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni, żeby zobaczyć dostawców VPN).

Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów w naszych testach, co oznacza, że ​​możesz oglądać wszystkie cztery biblioteki Netflix w wolnej od buforów rozdzielczości Full HD.

Serwery strumieniowe Windscribe

Serwer proxy przeglądarki zapewni ci dostęp do BBC iPlayer, ale pełna VPN nie.

Nawet serwer dedykowany Windscribe nie jest w stanie tego osiągnąć, co ma miejsce od dłuższego czasu. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych sieciach VPN dla BBC iPlayer, aby uzyskać bardziej niezawodne rozwiązanie do przesyłania strumieniowego filmów BBC.

Jednak amerykańskie serwery Windscribe działają dobrze, zapewniając bezproblemowy dostęp do filmów Hulu i Amazon Prime.

Torrenting

Windscribe to także dobra sieć VPN do torrentowania, ponieważ aktywność P2P jest dozwolona na większości serwerów Windscribe na całym świecie.

Dzięki wiarygodnej polityce rejestrowania i najwyższym bezpieczeństwu (jak najważniejszy przełącznik „zabicia”) Windscribe nie zobaczy tylko, że pobieranie zostało ukończone szybko, ale również bezpiecznie i anonimowo.

Omijanie cenzury

Zapewnia dostęp „chybił trafił” w Chinach

Trudno powiedzieć, jak przydatny jest Windscribe w Chinach, zwłaszcza po niedawnej rozprawie rządowej z usługami VPN.

Raporty użytkowników o tym, jak dobrze działa Windscribe VPN w Chinach, są mieszane, ale wydaje się, że korzystanie z protokołu Stealth powinno zapewnić dość niezawodny dostęp na większości platform.

Przed podróżą musisz się upewnić, że Windscribe jest już zainstalowany na wszystkich swoich urządzeniach, ponieważ jest zablokowany do pobrania w całym kraju.

W innych krajach o wysokiej cenzurze, takich jak Arabia Saudyjska czy Turcja, Windscribe jest również skutecznym rozwiązaniem.

Platformy & Urządzenia

Kompatybilny z długą listą urządzeń

Aplikacje

Logo WindowsWindowsLogo MacProchowiecLogo iOSiOSLogo AndroidaAndroidLogo LinuxLinuxLogo routeraRouter

Windscribe ma niestandardową aplikację VPN dla prawie każdej platformy i systemu operacyjnego, o której możesz pomyśleć, i wszystkie są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Dostępne są aplikacje dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS, a także aplikacje dla bardziej niszowych platform, takich jak Linux i Android TV. W witrynie Windscribe znajdują się pomocne instrukcje konfiguracji dla wszystkich tych urządzeń.

Co ważne, Windscribe pozwala na nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń, co oznacza, że ​​ty i twoja rodzina możecie mieć jednocześnie uruchomioną sieć VPN.

Jednak Windscribe nie zezwala na udostępnianie konta znajomym (lub nawet nieznajomym), a firma będzie banować użytkowników, którzy naruszają warunki korzystania z niej.

Konsole do gier & Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Logo AppleTVTelewizor appleLogo Amazon Fire TVAmazon Fire TVLogo ChromecastaChromecastLogo NintendoNintendoLogo PlayStationPlayStationLogo RokuRokuLogo XboxXbox

Możesz także zainstalować Windscribe VPN na swoim routerze - lub kupić wstępnie skonfigurowany router - aby chronić wszystkie urządzenia podłączone do Internetu w domu w tym samym czasie. Dotyczy to takich urządzeń, jak Apple TV, Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 i wiele innych.

Istnieją dedykowane aplikacje VPN Windscribe dla Amazon Fire TV Stick i Kodi, co wciąż jest dość rzadkie.

Aplikacja Fire TV Stick ma dobry wachlarz funkcji, w tym pełną gamę serwerów VPN Windscribe i możliwość ulubionych najczęściej używanych lokalizacji, a także dodatkowe ustawienia techniczne.

Rozszerzenia przeglądarki

Logo ChromeChromLogo FirefoxFirefox

Windscribe odnowił swoje niezwykle popularne (prawie 1 000 000 instalacji) rozszerzenie przeglądarki i jesteśmy pod wrażeniem wyników.

Podobnie jak większość rozszerzeń przeglądarki VPN, jest to ściśle serwer proxy, a nie VPN - ale Windscribe jest szczery o tym fakcie, który nam się podoba.

Jako serwer proxy przeglądarki nie chroni w pełni twoich danych, tak jak pełna VPN, i tylko przekierowuje ruch w przeglądarce, ale sfałszuje twoją lokalizację; w ofercie znajduje się długa lista serwerów na poziomie miasta lub kraju.

Zrzuty ekranu rozszerzenia przeglądarki Windscribe

Dodatek zawiera wiele funkcji przeglądarki, takich jak bloker reklam, zapora ogniowa i narzędzia zapobiegające śledzeniu przez reklamodawców online. Istnieje kilka zaawansowanych narzędzi, które pomogą ci sfałszować lokalizację GPS i czas przeglądarki.

Możesz nawet losowo przydzielić agenta użytkownika, aby uniemożliwić przeglądarce określenie, jakiego systemu operacyjnego i przeglądarki używasz.

Jest to świetny zestaw narzędzi skoncentrowanych na prywatności i bezpieczeństwie, które są łatwe w użyciu dzięki lekkiemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

Ograniczona jest także integracja z aplikacją komputerową - umożliwiając wyświetlanie statusu sieci VPN na całym urządzeniu, ale bez zmiany. Mamy nadzieję, że Windscribe przejdzie do pełnej integracji w przyszłości.

Szyfrowanie & Bezpieczeństwo

Jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN, jaką możesz wybrać

Protokoły

Szyfrowanie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane funkcje

IKEv2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

Blokowanie wycieków DNS

Blokowanie wycieków IPV6

Obsługuje port TCP 443

VPN Kill Switch

Blokowanie reklam

SKARPETY

Zapoznaj się z naszym Słowniczkiem VPN, jeśli te warunki wprowadzają Cię w błąd i chcą dowiedzieć się więcej.

Windscribe to wyjątkowo bezpieczny VPN. Posunęlibyśmy się nawet do stwierdzenia, że ​​jest to jedna z najbardziej prywatnych i bezpiecznych usług VPN na rynku.

Windscribe jest szyfrowany za pomocą górnego szyfru AES-256 i używa najbezpieczniejszego protokołu VPN, OpenVPN, dzięki czemu Twój adres IP pozostaje dobrze i naprawdę ukryty przez cały czas. Podoba nam się również funkcja zapory ogniowej Windscribe, która służy temu samemu celowi, co przełącznik zabicia VPN, a Ty jesteś również chroniony przed wyciekiem DNS i IP podczas połączenia.

Zrzut ekranu pokazujący, że Windscribe przechodzi wszystkie testy szczelności IP i DNS

Browserleaks.com stwierdził, że Windscribe jest całkowicie szczelny

Istnieje również przekierowanie portów i podwójne przeskakiwanie - dzięki czemu Twoje połączenie Windscribe jest jeszcze bardziej bezpieczne, odbijając je między dwoma różnymi serwerami VPN (kosztem prędkości).

Windscribe zapewnia również własny moduł do śledzenia reklam i blokowania złośliwego oprogramowania „R.O.B.E.R.T”, który jest zintegrowany z niestandardowymi aplikacjami VPN. R.O.B.E.R.T. zawiera osiem różnych list bloków, dzięki czemu możesz łatwo dostosować swój profil VPN do swoich potrzeb. Możesz przeczytać więcej o tej funkcji tutaj.

Łatwość użycia

Szybka konfiguracja i przyjazne dla użytkownika aplikacje

Jak zainstalować & Skonfiguruj Windscribe

 • Zrzut ekranu aplikacji komputerowych dostępnych w witrynie Windscribe

  Wystarczy kliknąć przycisk, aby rozpocząć pobieranie odpowiedniego oprogramowania dla swojego urządzenia.

 • Zrzut ekranu z opcjami instalacji aplikacji Windows Windscribe

  Możesz wybrać, czy chcesz dostosować swoje ustawienia, czy wybrać „Ekspresową instalację”, która automatycznie wybierze je dla Ciebie.

 • Zrzut ekranu kreatora konfiguracji Windscribe

  Po zakończeniu instalacji kliknij przycisk Zakończ i uruchom aplikację Windscribe, aby rozpocząć korzystanie z VPN.

 • Zrzut ekranu ekranu głównego aplikacji Windows Windscribe

  Główny ekran pulpitu Windscribe zmienia kolor na niebieski po nawiązaniu połączenia.

 • Zrzut ekranu z listą serwerów VPN Windscribe

  Łatwo jest wybrać serwer, z którym chcesz się połączyć, a te, które działają z usługami przesyłania strumieniowego, są pomocne.

 • Zrzut ekranu ekranu ustawień ogólnych w aplikacji komputerowej Windscribe

  Dostęp do ekranu preferencji pulpitu można uzyskać za pomocą szeregu opcji.

 • Zrzut ekranu z opcjami połączenia w aplikacji komputerowej Windscribe

  Na karcie połączenia możesz przełączać się między UDP i TCP i ręcznie wybrać port.

Niestandardowe aplikacje Windscribe są niezwykle łatwe w użyciu, bez uszczerbku dla potrzeby określonych funkcji, których szukają poważni użytkownicy VPN.

Ekran główny Windscribe upraszcza zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i mobilnym, z dużym przyciskiem włączania / wyłączania i listą lokalizacji serwerów VPN. Zaawansowane opcje są ukryte w ich własnym menu, a użytkownicy ostrzegają, aby ich nie dotykać „chyba że wiesz, co robisz”, co nam się bardzo podoba.

Ustawienia prywatności Windscribe

To powiedziawszy, aplikacje Windscribe działają nieco bardziej opóźnione niż byśmy tego chcieli, a aplikacjom mobilnym brakuje niektórych zaawansowanych ustawień VPN - coś, co z pewnością należy poprawić.

Rozszerzenia przeglądarki

Zrzut ekranu rozszerzenia przeglądarki Windscribe Chrome

Rozszerzenia przeglądarki Windscribe są tak samo proste w użyciu jak główna aplikacja - zaloguj się, wybierz serwer i możesz bezpiecznie przeglądać.

Obsługa klienta

Kompleksowe zasoby, ale nie ma czatu na żywo

E-mail

Zasoby online

tak
tak

W dziale obsługi klienta Windscribe brakuje czatu na żywo - jest to coś, czego zawsze szukamy w najlepszej sieci VPN (najlepiej też 24 godziny na dobę). Zamiast tego Windscribe ma bardzo obszerną bibliotekę przewodników online, często zadawanych pytań, a nawet własny subreddit.

Windscribe zapewnia również przesyłanie zgłoszeń do pomocy technicznej online i automatycznego agenta czatu, chociaż zalecamy, abyś nie marnował czasu na te ostatnie, ponieważ nie jest to zbyt pomocne (jak pokazano poniżej).

Zrzut ekranu z bota czatu Windscribe

cennik & Oferty

Całkiem tanio w planie 12-miesięcznym

Kupon Windscribe

Plan cenowy Windscribe

W Windscribe masz dwie opcje: zapłać za miesiąc lub zapłać za rok. Koszt 9,00 USD za jeden miesiąc jest dość wysoki, ale dochodzi nawet do 4,08 USD miesięcznie w przypadku umowy 12-miesięcznej.

Istnieje również opcja „Build-a-Plan”, która pozwala użytkownikom na zakup lokalizacji serwerów Windscribe za 1 USD miesięcznie. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz dostępu tylko do jednego lub dwóch serwerów VPN, możesz obniżyć miesięczny koszt do zaledwie kilku dolarów.

Otrzymujesz ten sam szeroki zestaw funkcji i serwerów, niezależnie od tego, jak zdecydujesz się zapłacić, ponieważ jest tylko jedna warstwa płatnej subskrypcji: Windscribe Pro.

 1. Miesięczny

  9 USD / mies

  Fakturowane 9,00 $ co miesiąc

 2. 12 miesięcy

  4,08 USD / mies

  Rozliczane 49,00 $ co 12 miesięcy Oszczędź 55%

Wszystkie plany mają 3-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy

Zapłata & Opcje zwrotu

Karta kredytowa

PayPal

Bitcoin

tak
tak
tak

Windscribe akceptuje zwykły zakres metod płatności, w tym najpopularniejsze karty kredytowe i debetowe, PayPal i Bitcoin, a także kilka opcji międzynarodowych dzięki współpracy z Paymentwall.

Nie ma bezpłatnego okresu próbnego jako takiego, ale Windscribe zachęca potencjalnych kupujących do sprawdzenia darmowej usługi VPN, aby sprawdzić, czy spełni ich potrzeby przed zapisaniem się do płatnego planu.

Po zarejestrowaniu się w płatnej subskrypcji okres zwrotu jest bardzo skąpy 3 dni, a kwalifikujesz się tylko, jeśli wykorzystałeś więcej niż 10 GB przepustowości, co nie jest aż tak duże. Windscribe zapewnia również do 30 dni na zwrot pieniędzy na konto.

Dolna linia

Polecamy Windscribe?

Za pomocą zaledwie kilku drobnych poprawek Windscribe może być jednym z najlepszych VPN na rynku - ale w obecnej sytuacji nie wystarczy..

Wciąż VPN, który prawdopodobnie zapewni zadowolenie większości użytkowników, Windscribe nie ma superszybkich prędkości, odmawia ujawnienia, ile serwerów lub adresów IP utrzymuje, a obsługa czatu na żywo jest w dużej mierze bezużyteczna.

Alternatywy dla Windscribe

Logo NordVPN

NordVPN

Nie chcesz się martwić o liczbę serwerów i dostępne adresy IP? NordVPN pisze to wszystko jasno i otwarcie, oferując tysiące adresów IP w lokalizacjach na całym świecie. Przeczytaj recenzję NordVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN zapewnia najlepszą obsługę klienta w branży VPN. Jest dostępny 24/7 i zawsze obsługiwany jest przez przyjazny i kompetentny personel pomocniczy. Przeczytaj recenzję ExpressVPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me