ExpressVPN oznámila nové partnerstvo so spoločnosťou Dynabook (predtým Toshiba Client Solutions), v ktorej bude softvér VPN predinštalovaný na všetkých nových a budúcich počítačoch Dynabook.

Keď hovoríme o novom partnerstve v tlačovej správe Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook EMEA, povedal: „VPN sa stali nepostrádateľným nástrojom na ochranu súkromia a bezpečnosti internetu, takže sme nadšení, že môžeme našim používateľom zaistiť bezpečnejší zážitok hneď po vybalení z krabice. toto partnerstvo,

„Rozhodli sme sa nadviazať partnerstvo so spoločnosťou ExpressVPN, pretože sú absolútne bezkonkurenční v odvetví, pokiaľ ide o špičkovú bezpečnosť, super rýchle rýchlosti pripojenia na celom svete a jednoduchosť použitia. Zdieľajú náš hlboký záväzok budovať bezpečný a otvorený internetový zážitok. “

Viceprezident ExpressVPN Harold Li vyjadril rovnaké nadšenie pre spoločný podnik a uviedol: „Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Dynabookom, aby sme zákazníkom poskytli väčšie súkromie na internete, bezpečnosť a slobodu..

„Je pre nás nesmierne potešujúce vidieť, že siete VPN už nie sú len nástrojmi odborníkov na kybernetickú bezpečnosť, ale že spoločnosti aj jednotlivci uznávajú ich význam pre všetkých používateľov internetu..

Vlastná aplikácia ExpressVPN pre Windows 10 sa v predvolenom nastavení pripne na panel úloh počítača a bude dostupná aj v ponuke Štart. Partnerstvo je „otvorené“, pričom žiadna spoločnosť neplánuje žiadne ukončenie.

Predtým, ako budú mať používatelia možnosť kúpiť si dlhodobé predplatné, bude používateľom ponúknutá bezplatná 30-dňová skúšobná verzia prémiovej služby VPN. Bezplatná skúšobná verzia je prístupná iba s e-mailovou adresou potrebnou na nastavenie, nie sú potrebné žiadne informácie o platbe alebo kreditnej karte.

Ceny sa pohybujú od 6,67 dolárov mesačne alebo do 12,95 dolárov mesačne v závislosti od dĺžky plánu.

ExpressVPN nás uisťuje, že používatelia budú môcť ľahko odinštalovať program zo svojho nového zariadenia Dynabook, ak si to nebudú želať, avšak ak sa tak rozhodnú, už nebudú môcť využívať svoju bezplatnú skúšobnú verziu.

Podľa tlačovej správy Dynabook nikdy predtým s poskytovateľom VPN nespolupracoval a po „prísnom výberovom konaní“ vymenoval ExpressVPN za svojho oficiálneho partnera.

Tím Dynabook vykonal hĺbkovú analýzu vykonaním testov na softvéri ExpressVPN, pričom zohľadnil rôzne faktory vrátane jeho bezpečnosti, spoľahlivosti, rýchlosti, jednoduchosti použitia, politiky ochrany osobných údajov a architektúry backendu..

Dynabook je niečo nové na trhu so spotrebiteľskými notebookmi. Bola založená ako meno v júni 2018, keď japonská elektronická firma Sharp získala PC rameno krajanskej a konkurenčnej spoločnosti Toshiba, pričom svoje výrobky rebrandingovala pod značkou Dynabook..

ExpressVPN bola založená v roku 2009 a sídli na britských Panenských ostrovoch. Teraz má infraštruktúru zahŕňajúcu viac ako 3 000 serverov VPN umiestnených vo 94 krajinách.

Poskytuje samostatné aplikácie VPN, ktoré je možné nainštalovať do počítačov so systémom Windows, MacBooks a iMacs, iPhones, Androidov, zariadení so systémom Linux, smerovačov a zariadení Amazon Fire TV..

Okrem služby VPN existujú aj rozšírenia prehliadača pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox, ako aj inteligentná služba DNS s názvom MediaStreamer, ktorá je kompatibilná aj s inteligentnými televízormi a hernými konzolami..

Aplikácie používajú na šifrovanie internetového prenosu špičkovú šifru AES-256, ako aj OpenVPN, čo je v odvetví VPN zlatý štandard..

Pred testovaním Dynabook prešla technológia ExpressVPN rôznymi nezávislými auditmi.

V roku 2018 spoločnosť Cure53 zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou vykonala nezávislý audit svojho rozšírenia prehliadača Google Chrome, ktorý priniesol osem zistení týkajúcich sa bezpečnosti. Štyri z nich boli klasifikované ako „zraniteľné miesta“ a štyri ako „všeobecné slabiny“.

ExpressVPN pokračoval v úspešnom odstránení alebo zmiernení siedmich z ôsmich problémov, ktoré Cure53 overil vo svojej záverečnej správe, pričom dospel k záveru, že „neboli zistené žiadne problémy so zabezpečením, ktoré by útočníkovi umožnili ovplyvniť stav pripojenia VPN prostredníctvom škodlivej webovej stránky alebo podobne objavil. "

Nasledujúci rok v júli 2019 PwC vykonal nezávislý audit ExpressVPN s cieľom potvrdiť, že ExpressVPN pracuje v súlade so svojou politikou ochrany osobných údajov, ktorá tvrdila, že neukladá žiadne protokoly pripojenia VPN, ako je adresa IP používateľa, časová pečiatka pripojenia. alebo trvanie relácie.

Pravidlá ExpressVPN zostávajú takmer rovnaké a zhromažďujú údaje týkajúce sa dátumu, kedy sa užívateľ pripojil k službe, výberu umiestnenia servera VPN a celkového množstva prenesených údajov za deň.

Audit spoločnosti PwC sa vzťahoval aj na internú technológiu spoločnosti TrustedServer spoločnosti VPN, ktorú spoločnosť ExpressVPN uviedla na trh v apríli 2019 ako súčasť svojho záväzku zabezpečiť, aby nikdy neuchovávala žiadne citlivé užívateľské údaje na žiadnom zo svojich serverov..

Táto technológia vymaže všetky údaje pri každom reštarte a nikdy ich nezapisuje na pevný disk.

Aj keď spoločnosť Dynabook predtým nespolupracovala s poskytovateľom VPN, nie je to prvýkrát, čo ExpressVPN spolupracuje so značkou hardvéru..

V septembri 2019 sa spoločnosť ExpressVPN spojila s počítačovou a tlačiarenskou spoločnosťou HP, aby „pomohla svojim používateľom zostať súkromnými a zabezpečenými online“.

Partnerstvo, ktoré práve prebieha, je podobné ako Dynabook; Spoločnosť HP predinštaluje softvér ExpressVPN na svoje počítače Specter x360 13 s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

Zatiaľ VPN nie je súčasťou žiadnych iných modelov HP, ale ExpressVPN uviedla, že v blízkej budúcnosti prinesie integráciu do ďalších modelov zariadení HP..

Li povedal: „[Sme] nadšení, že budeme mať čoskoro ďalšie partnerstvá. Naša práca s významnými technologickými značkami, ako sú Dynabook a HP, odráža skutočnosť, že siete VPN sa teraz považujú za nevyhnutný nástroj na ochranu súkromia a bezpečnosť online..

„Sme presvedčení, že keď sa posilnia verejné znalosti v sieťach VPN, z toho budú mať úžitok všetci hráči a používatelia VPN. A silnejší priemysel VPN v konečnom dôsledku znamená bezpečnejší a lepší internet. “

Jediným ďalším podobným partnerstvom medzi poskytovateľom VPN a poskytovateľom hardvéru je doteraz partnerstvo medzi súkromným internetovým prístupom (PIA) a spoločnosťou Purism, spoločnosťou zameranou na sociálne účely, ktorá navrhuje a vyrába zabezpečený hardvér (notebooky a smartfóny) a softvér..

V apríli 2019 spoločnosť PIA oznámila, že softvér „založený na PIA“ sa má štandardne zahrnúť do telefónu Librem 5, ako aj do PureOS pre notebooky Librem 18 a Librem 15. Uvádza sa, že PIA bude spolupracovať s Purizmom aj na budúcich balíkoch služieb.

Spoločnosť webového prehľadávača Mozilla Firefox tiež spolupracovala s poskytovateľmi VPN na ponúkaní komplexnejšieho bezpečnostného balíka - ProtonVPN v októbri 2018 a neskôr Mullvad na konci roku 2019..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me