Küçük, bağımsız ve yerleşik bir VPN olan ibVPN ('Görünmez Tarama VPN'i' anlamına gelir), muhtemelen yalnızca VPN'lerine gerçekten aşina olanlara aşina olacak bir isimdir.


Ama ibVPN yanlış bir şekilde gözden kaçan gizli bir mücevher midir? NordVPN ve IPVanish gibi endüstri santrallerinin yanında düşünmelisiniz?

Bir bakışta ibVPN’in gizlilik politikası ve kapsamlı özellikler listesi iyi görünüyor. Tam incelememizde her ikisine de çok daha ayrıntılı olarak giriyoruz ve aşağıdaki gibi büyük soruları cevaplıyoruz:

 • İbVPN güvenli midir??
 • İbVPN’in Chrome için uzantısı ne kadar iyi?
 • DoubleVPN nedir?
 • İbVPN internetinizi yavaşlatıyor mu?

Ayrıca, NetVlix'in engellemesini kaldırsın ya da kaldırmasın, arkasındaki kimler olsun, kullanmanın ne kadar kolay olduğu da dahil olmak üzere ibVPN hakkında bilmek istediğiniz her şey.

genel bakış

ibVPN Artıları & Eksileri

Artıları

 1. Güvenilir sıfır günlük politikası
 2. Tonlarca güvenlik özelliği
 3. Dünya genelinde 82 şehirde sunucu
 4. Sansürü yüksek ülkeler için gizli protokol
 5. Kapsam dahilindeki çoğu cihaz ve ayrıca kullanışlı tarayıcı uzantıları
 6. Mükemmel 7/24 müşteri desteği

Eksileri

 1. Kafa karıştırıcı Windows uygulaması
 2. Akış ve Netflix için güvenilir değil
 3. Uzun mesafeli bağlantılarda hız çok iyi değil

ibVPN Anahtar Özeti

En Yüksek İndirme Hızı

Günlük İlkesi

IP, DNS veya WebRTC Sızıntıları

yargı

Sunucular

IP Adresleri

Ülkeler

ABD Netflix

torrenting

Çin'de Çalışır

Destek

En ucuz fiyat

Resmi internet sitesi

56Mbps
Günlük Yok
Hayır
Romanya (AB Üyesi)
180
2.000+
50
Evet
Kısıtlı
güvenilmez
7/24 Canlı Sohbet
12 ay içinde 4,83 $ / ay
IbVPN.com

Yukarıda, ibVPN'de temel çıkarımlarımızı bulacaksınız. Orada göz alıcı rakamlar var, ancak VPN'in kendisine güvenemiyorsanız hepsi anlamsız.

Bakalım ibVPN'in kim tarafından işletildiğine bakalım.

hakkında & Günlük İlkesi

İbVPN kimdir?

ibVPN, şirketi daha iyi tanımanıza ve güveni artırmanıza yardımcı olmak için web sitesinde hoş ve şeffaf bir Hakkımızda bölümüne sahiptir..

VPN'nizin sizden bir şey saklamaya çalışmaması önemlidir ve kesinlikle ön ve orta ibVPN ekibinin bir resmi olduğunu seviyoruz.

Bize göze çarpan bir figür ibVPN 2003'ten beri var, VPN açısından oldukça uzun bir süre. VPN ürünü 2010 yılına kadar ilk kez piyasaya sürülmemiş olsa bile, genellikle oldukça genç bir sektörde hala iyi yıllar.

Amplusnet, ibVPN'in sahibi olan şirketin adıdır. Web sitesi oldukça seyrek (aslında anlamsız bir grafik ve bazı iletişim bilgileri içeren bir açılış sayfası), ancak bunun nedeni büyük olasılıkla VPN markası için bir holding şirketi olarak var olması.

Amplusnet için LinkedIn sayfası, çeşitli IT ürünleri ve çözümleri portföyüne sahip olduğunu söylüyor, ancak açıkçası, ibVPN dışında gerçekten var olduğunun kanıtı bulamıyoruz..

Dan Gurghian, Amplusnet / ibVPN’in kurucu ortağı, sahibi ve CEO'sudur - hatta bir AMA (Bana Her Şeyi Sor) Q düzenledi&VPN'ler ve çevrimiçi gizlilik hakkında merak eden herkes için 2015 yılında Reddit'te bir oturum.

Gurghian, ibVPN ekibinin geri kalanıyla birlikte, ibVPN'in de bulunduğu Romanya'dır..

Romanya AB üyesidir, bu nedenle gizlilik açısından dünyanın en kötü ülkesi olmasa da, bu bağlantı her zaman farkında olunması gereken bir şeydir.

Günlük İlkesi

ibVPN kayıt tutmaz bir politika izler. Gizlilik politikasında nelerin kaydedilmediğini açıkladığı için bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günlüğe kaydedilmiş trafik veya VPN veya hizmetlerinden herhangi birinin nasıl kullanıldığı yoktur. ibVPN, belirli bir etkinliği belirli bir kullanıcıyla ilişkilendiremeyeceğini ve yalnızca bununla kalmayıp aynı zamanda üçüncü taraf bir hizmet tarafından ele alındığı için herhangi bir ödeme bilgisi saklamadığını vaat ediyor - VPN için oldukça nadir bir şey.

İbVPN’in günlük kaydı politikasında yalnızca iki küçük sorunumuz var.

İlk konu çok kısa olması. Genel şartlar ve koşullar ve hukuki konuşma oldukça uzun olsa da, günlük tutma konusunda söylenen tek şey şudur:

ibVPN'in kayıt politikası

İdeal olarak bundan biraz daha detay görmek istiyoruz, sadece zihnimizi gerçekten rahatlatmak için.

İkincisi, ibVPN’in Romen yetkisi sorunu var.

ibVPN, herhangi bir sunucunun yetkililer tarafından görüntülenmesi durumunda boş olacağını güvenle belirtir. Bu doğru olsa da, ibVPN'in AB güçlerinin sunuculara ellerini alamadığı bir yerde bulunması daha iyi olurdu..

hız & Güvenilirlik

Hız için tamamen ortalama

Yükler veya indirmeler olsun, hızlar söz konusu olduğunda, ibVPN tamamen pazarda ortada oturuyor.

Elbette çok daha kötü yapabilirsin, ama ibVPN'den çok daha iyi yapabilirsin.

Londra'daki fiziksel konumumuzdan (100Mbps fiber optik bağlantı) Londra test sunucusuna hız sonuçları.

İbVPN'i kullanmadan önce:

 1. İndirMbps

  89,83

 2. YüklemeMbps

  98.67

 3. ibVPN İncelemesiPingHanım

  7

İbVPN'e bağlandığında:

 1. İndirMbps

  56.21

 2. YüklemeMbps

  79,66

 3. ibVPN İncelemesiPingHanım

  26

İbVPN testimizde kaydedilen ham rakamlardan çok daha dikkat çekici olan, test etmek için en hızlı sunucuları bulmaya çalıştığımız zorluk.

İbVPN’in normally En Hızlı Sunucu ’seçeneğini (normalde bir VPN test ederken yaptığımız gibi) seçmek bizi gerçekte Hollanda'daki bir Tor Over VPN sunucusuna bağladı. Sadece Londra, İngiltere'den değil, Hollanda merkezli olsak bile Tor Over VPN sunucusunun mevcut olan en hızlı sunucu olması mümkün değil.

Yukarıda gördüğünüz sayı, bazı manuel denemeler yaptıktan ve bir İngiltere sunucusuna bağlandıktan sonra - ve o zaman bile, indirme hızları oldukça düzensizdi. Yine de, çevrimiçi yapmayı planladığınız hemen hemen her şey için yeterince iyi..

Yaklaşık 600 mil uzaklığa kadar olan sunuculara bağlanan uluslararası hızlar oldukça iyi, ancak ABD Doğu Kıyısı'na bağlandığımızda ciddi bir düşüş vardı - ibVPN, özellikle bağlanmak için bu kadar önemli ve popüler bir yer olduğunu düşündürüyor..

Sunucu Konumları

Birçok P2P, Tor ve DoubleVPN seçeneğiyle sağlam bir global yayılma

Küre mavi bayraklı50countriesBir şehir manzarası görüntüsü82CitiesPembe bir işaretleyici görüntüsü2.000'den fazla IP Adresi

İbVPN’in düz çıkışlı "En Hızlı Sunucu" aracıyla ilgili sorunların yanı sıra, sunucu ve konum çeşitliliğinden oldukça etkilendik.

Çoğu zaman olduğu gibi, ibVPN Afrika'daki sunucularda oldukça eksiktir (Güney Afrika tek seçenek). Yine de, gezegenin geri kalanını güzelce, yalnızca popüler yerel bölgelerdeki sunucularla değil, Orta Amerika (Panama) ve Güneydoğu Asya (Endonezya, Malezya, Singapur, Vietnam) gibi sık sık ihmal edilen bölgelerle de örtmeyi başarıyor..

ibVPN ayrıca şehir düzeyinde VPN sunucusu seçimi sunar:

 • Avustralya
 • Kanada
 • Fransa
 • Almanya
 • Hindistan
 • İsrail
 • İtalya
 • Hollanda
 • Rusya
 • ispanya
 • İsviçre
 • Türkiye
 • UK
 • Ukrayna
 • BİZE

Bu uzun bir liste gibi görünüyorsa, bunun nedeni - buna eşlik eden 180 ibVPN sunucuları ve 2.000'den fazla IP adresi normlara biraz daha yakındır, ancak seçeneklere yakalanmanın hiçbir yolu olmamalıdır..

Yayın Akışı & torrenting

Akış için sinir bozucu & torrent için kısıtlayıcı

Uygulamayı ilk açtığımızda ibVPN üzerinden akış için yüksek beklentilerimiz vardı. İbVPN web sitesi sadece hizmetin akış hizmetlerinin engellemesini kaldırma özelliğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda hızlı ve kolay sonuçlar almak için bir dizi farklı ayarı otomatik olarak yapılandıran akıllı bir 'Bağlantı Sihirbazı' özelliğine sahiptir.

Ne yazık ki, bu sonuçlar asla gelmez. Hem ABD hem de İngiltere akış seçenekleri tamamen herhangi bir akış hizmetinin kilidini açamadı.

BBC iPlayer ve UK Netflix, ibVPN'den daha iyi sonuçlar elde etti (İngiltere'deki üç akış sunucusunun hiçbiri işe yaramadı), ancak en azından US Netflix'e ‘DoubleVPN - NL2US’ sunucusu üzerinden erişebildik.

Ancak DoubleVPN'in internet hızlarınız üzerinde büyük bir etkisi olabileceğine dikkat edin. 100Mbps fiber bağlantımızla sorunsuz bir şekilde yayın yapabiliriz, ancak internetiniz daha az yetenekliyse,.

torrenting

İyi haber şu ki ibVPN, torrent için bir dizi açıkça etiketlenmiş P2P için optimize edilmiş sunucuya sahip.

Kötü haber, ülkenizde olmayabilir. ibVPN'in P2P sunucuları var:

 • Bulgaristan
 • Kanada
 • Finlandiya
 • Hong Kong
 • Litvanya
 • Hollanda
 • Rusya
 • İsviçre
 • Ukrayna

Bu garip bir seçim ve bu, Avustralya veya Güney Amerika'da torrent için ibVPN kullanmak istiyorsanız, uzun bir mesafe boyunca bağlanmak zorunda kalacağınız ve işlemdeki hızdan ödün vereceğiniz anlamına geliyor..

Daha fazla bilgi için bir ibVPN destek temsilcisine sorduk ve bize yardımcı oldular. torrent hizmetine tüm ibVPN sunucularında izin verilir, ama muhtemelen yaşayacaksın korkunç performans bunun için uzman olmayan sunucularda.

Sansürü Aşmak

Çin'de uygulanabilir bir şekilde çalışmak için tüm teknolojiye sahiptir

Çin’in interneti dünyanın en sansürlüsü ve sınırları içinde çalışan bir VPN bulmak zorlaşıyor.

ibVPN abilir Çin'de çalışmak, ancak garanti edilmez.

ibVPN ShadowSocks ve StealthVPN protokollerine sahiptir - Çin dışından internet dışına başarıyla erişmek için gereken en güvenilir (ve gerekli) iki araç. Ayrıca, tüm yapılandırmayı sizin için yapan sansürü (Windows'ta) atlamak için bir sihirbaz ayarına sahiptir..

ibVPN, DoubleVPN Çin'den Avrupa'ya ve Çin'den ABD'ye seçenekler dahil olmak üzere Çin merkezli sunuculara sahipti, ancak yakın zamanda kaldırıldı - Büyük Güvenlik Duvarı'nı yenme yeteneğini kesinlikle etkileyecek bir şey.

Platformlar & Cihazlar

Çok sayıda cihaz ve üç tarayıcı uzantısı için uygulamalar

Uygulamalar

Windows LogosupencerelerMac LogosuMaciOS LogosuiOSAndroid LogosuAndroidLinux LogosuLinuxYönlendirici LogoYönlendirici

ibVPN, Microsoft Windows, MacOS, iOS ve Android gibi çeşitli cihazlar için her zamanki gibi özel uygulamalar sunar.

İbVPN web sitesinin kurulum bölümü, uygulamaların nasıl kurulacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar (video sunumları dahil) sağlayarak süper yararlıdır.

Bununla birlikte, uygulamanın Windows sürümünü indirmeyecek kullanıcılar için bir uyarı - Windows için ibVPN, VPN'nin açık ara en eksiksiz sürümüdür. O kadar harika görünmeyebilir, ancak diğer platformlardan daha fazla özelliğe ve protokole sahiptir..

Örneğin MacOS sürümünde bağlantı sihirbazı veya birkaç protokol seçeneği yoktur.

Oyun konsolları & Akış Cihazları

AppleTV LogosuAppleTVAmazon Fire TV LogosuAmazon Fire TVChromecast LogosuChromecast'inNintendo LogosuNintendoPlayStation LogosuOyun istasyonuRoku LogosuRokuXbox LogosuXbox

Aldanmayın - ibVPN'in Amazon Fire TV Stick için özel bir uygulaması yok. Ayrıca herhangi bir akış cihazında veya oyun konsolunda bir uygulaması yok, ancak bu normal - VPN yok.

İbVPN'in sahip olduğu şey, yönlendirici üzerinden yapılandırılmış. Bunu yaparsanız, ev ağınıza bağlı her cihazı bir kerede kapsayacak ve koruyacaktır..

Apple TV'niz gibi cihazlarda farklı akış içeriğinin kilidini açmak için ibVNS’nin kendi medya DNS hizmeti olan ibDNS'yi de kullanabilirsiniz. Yine de dikkatli olun: ibDNS bir VPN değil. Cihazınızı şifrelemez ve korumaz ve yalnızca içeriğin engellemesini kaldırmak istediğinizde kullanılmalıdır.

Tarayıcı Uzantıları

Chrome LogosuKromFirefox LogosuFirefoxOpera LogosuOpera

ibVPN, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera tarayıcıları için proxy uzantıları sunar; bunların tümü saniyeler içinde indirilip tarayıcınıza eklenebilir.

İbVPN uzantıları, engellenen içeriğe erişmenize, üçüncü taraf izleme çerezlerinden korunmanıza ve sizi diğer birçok VPN sağlayıcısı tarafından sunulan bir şey olmayan WebRTC sızıntılarından korumanıza izin verir.

Yine de başka bir uyarı: bunlar tam VPN'ler yerine proxy'lerdir. Bu, tarayıcı trafiğinizi şifrelemekle birlikte, masaüstü uygulamalarıyla aynı düzeyde güvenlik sunmadıkları anlamına gelir; bu nedenle, tam yerine koymak yerine yararlı bonus özellikleri olarak görülmeleri gerekir.

Şifreleme & Güvenlik

Etkileyici sayıda güvenlik ekstraları

Protokoller

Şifreleme

Güvenlik

Gelişmiş özellikler

IKEs2 / IPSec

L2TP / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

PPTP

SSTP

AES-256

DNS Kaçak Engelleme

Birinci taraf DNS

IPV6 Kaçak Engelleme

VPN Kill Anahtarı

WebRTC Kaçak Engelleme

Reklam engelleyici

Çift VPN

Akıllı DNS

ÇORAP

VPN Sunucusu üzerinden TOR

Bu terimler sizi karıştırırsa ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen VPN Sözlüğümüze bakın..

ibVPN aslında kaç tane gelişmiş seçeneğiyle bizi şaşırttı.

Yeni başlayanlar için, aradığımız tüm protokollere, özellikle IKEv2 ve OpenVPN'e (hem TCP hem de UDP) ve kullanmanızı tavsiye etmeyeceğimiz birkaç başka şeye sahiptir (Mac kullanıcısıysanız, yalnızca IKEv2 veya IPSec seçimi).

Sonra özellikle zor sansür ve web bloklarını yenmek için Shadowsocks ve StealthVPN var. Çin gibi bir ülkede çalışmak için bir VPN alma şansınız varsa, bunlar önemlidir.

İbVPN her zaman endüstri standardı olan ve alabildiğiniz kadar güvenli olan AES-256 aracılığıyla her şeyi şifreliyor.

Çok fazla ekstra özellik var. Yabancı akış içeriğine çok daha tutarlı erişim sağlayan (tüm verilerinizi şifrelemese bile yararlı) ibDNS'den daha önce bahsettik ve yerleşik bir reklam engelleyici de var.

DoubleVPN sunucularından da kısaca bahsettik. Bu çalışmanın yolu, tüm trafiğinizi arabulucu bir ülkedeki bir VPN sunucusuna yönlendirip daha sonra seçtiğiniz hedefe iletmektir..

Bu sunucular, adları çok açık olmasa da, açıkça işaretlenmiştir. Örneğin, "DoubleVPN - SG2NL", trafiğinizi Singapur üzerinden Hollanda'ya yönlendirir.

İzlenmenizi zorlaştırır, ancak hızlarınızı düşürür.

Sonunda Tor Over VPN var. ibVPN, Tor üzerinden tüm trafiğinizi idare edecek üç sunucuya (Hollanda, Singapur ve ABD'de) sahiptir. Bu size başka bir güvenlik katmanı sağlar, ancak hızlarınızda büyük bir zarar görür.

Oldukça karmaşık bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, VPN ve Tor hakkında basit bir açıklayıcı bir araya getirdik..

Kullanım kolaylığı

Yeni başlayanları korkutabilecek karmaşık uygulamalar

Nasıl kurulur & İbVPN Kurulumu

 • İbVPN'in Windows uygulaması için kurulum sihirbazının ekran görüntüsü

  İbVPN kurulum sihirbazı yazılım indirme işlemi tamamlandıktan sonra görünecektir.

 • İbVPN'in Windows indirme işlemindeki ilerleme çubuğunun ekran görüntüsü

  Tüm süreç baştan sona bir dakikadan az sürdü.

 • İbVPN'in giriş ekranının ekran görüntüsü

  Kurulum tamamlandığında, ibVPN'in giriş ekranını göreceksiniz.

 • İbVPN'in Windows uygulamasının ana panosunun ekran görüntüsü

  Ana iBVPN panosu oldukça ham ve zengin özellik daha iyi organize edilebilirken.

 • İbVPN'in Windows uygulamasında bulunan VPN sunucuları listesinin ekran görüntüsü

  Sunucu listesi aranabilir ve ping zamanı görüntülenen performans için bir trafik ışığı sistemi kullanır, bu güzel.

 • İbVPN'in Windows uygulamasındaki ayarlar menüsünün ekran görüntüsü

  İbVPN ayarları zengindir ve oldukça iyi organize edilmiştir, ancak yine de aşırı bilgi yüklemesi eğilimindedir.

 • İbVPN'in Windows uygulamasında bulunan farklı protokollerin ekran görüntüsü

  IbVPN protokol seçim ekranını beğendik, çünkü yararlı bağlamsal yardım sağlıyor.

Çoğu insan ibVPN’in Windows uygulamasını biraz tarihli ve çok dağınık bulacak - kesinlikle bakmak biraz kafa karıştırıcı.

Öte yandan, deneyimli VPN kullanıcıları veya uygun teknoloji meraklıları, çılgın, aşırı kalabalık panoları için yumuşak bir noktaya sahip olabilirler, çünkü gördükleri neredeyse tüm sağlayıcılardan daha fazla bağlantı bilgisi ve daha fazla bağlantı bilgisi vardır..

Ayarlar menüsünü uygulamanın sol tarafında bulabilirsiniz. Oldukça iyi organize edilmiş, ancak şu anda biraz fazla bilgi yükü gibi hissettirdiği için ayrı sekmelere ayrılmanın faydası olacak. Bununla birlikte, oynamak için tüm seçeneklere ve protokolleri seçme, ekstra şifreleme ile sunuculara bağlanma veya akış hizmetlerine erişim veya kill anahtarını yapılandırma esnekliğine sahip olmayı gerçekten seviyoruz..

Sunucu listesinde, hangi konumların neredeyse kapasitede olduğunu bilmenizi sağlayan trafik ışığı sistemini seviyoruz. Arama özelliği de gerçekten yararlıdır, çünkü aradığınız ülkeyi bulmak için tüm listeyi kaydırmanız gerekmez.

Tek büyük dezavantajı (en azından Windows'ta) VPN yeni başlayanlar için daha akıcı ve erişilebilir hale getirmek için tam bir revizyondan büyük ölçüde faydalanacak tasarım..

MacOS, iOS ve Android uygulamalarının çok daha şık olduklarını, ancak sonuç olarak Windows uygulamasının yapılandırılabilir öğelerinden yoksun olduğunu belirtmek gerekir. Aslında, MacOS uygulaması başka şekilde çok fazla sallanıyor - kullanımı çok basit, ancak Windows sürümünden çok takdir ettiğimiz birçok özellik eksik.

Tarayıcı Uzantıları

Chrome için ibVPN tarayıcı uzantısı

ibVPN’in tarayıcı uzantılarını kullanmak umduğunuz kadar kolaydır.

Bunları tarayıcınıza (Chrome, Firefox veya Opera) eklemek için bir tıklama, ardından 46 ülkeden herhangi birine bağlanmak için bir tıklama daha (veya isterseniz ayrı bir sunucu seçebilirsiniz).

Yine de, her zaman olduğu gibi, ibVPN’in tarayıcı uzantılarının size hatırlatmak zorundayız tam VPN değil. Onlar sadece proxy'ler, bu yüzden sadece konumunuzu taklit edecekler - onları tam koruma için tam VPN uygulamasının yanında kullanın.

Müşteri desteği

24 saat mükemmel destek & yararlı çevrimiçi rehberler

7/24 canlı sohbet desteği

E-posta

Çevrimiçi kaynaklar

Evet
Evet
Evet

ibVPN, karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun veya sorunuzda size yardımcı olması için 7/24 canlı sohbet desteğine sahiptir. Yardım için her ulaştığımızda hızlı, arkadaş canlısı ve yardımcı olabilecek yanıtlar bulduk.

ibVPN sohbet destek penceresi

Yeni bir web sitesi değişikliği, SSS'lerin ve destek sayfalarının kalitesini artırdı, ayrıca ihtiyacınız olan şeyi hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için çok gerekli bir arama işlevi var. Video eğitimlerinin son sürümünü de seviyoruz.

E-posta desteği hızlıdır ancak çoğunlukla sorunu kendiniz çözmeye çalıştıysanız sinir bozucu olabilecek kopyala ve yapıştır yanıtlarından oluşur.

Mükemmel değil, ancak VPN endüstrisinde ibVPN ile elde ettiğinizden çok daha iyi bir destek bulamayacaksınız.

Fiyatlandırma & Fırsatlar

Birden fazla fiyat noktasında dört farklı plan

ibVPN Kuponu

ibVPN Fiyatlandırma Planı

İbVPN ile yapabileceğiniz dört farklı plan vardır. Bu inceleme aşağıdakilere dayanmaktadır: Ultimate VPN paket.

Bu en pahalı seçenektir, ancak aynı zamanda ibVPN’in tüm özelliklerine ve aynı anda beş bağlantı sınırına erişmenizi sağlayan tek plantır.

Ayrıca, 12 aylık bir plan çıkardığınızda ayda sadece 1,75 ABD doları daha fazladır, bu da oldukça ihmal edilebilir.

 1. Aylık

  US $ 10.95 / ay

  Ultimate VPN: Her ay 10,95 ABD doları faturalandırılır

 2. 6 ay

  US $ 7.16 / mo

  Ultimate VPN: 6 ayda bir 42,95 $ faturalandırıldı% 35 tasarruf edin

 3. 12 ay

  US $ 2.42 / mo

  Ultimate VPN: Faturalandırıldı 12 ayda bir 58.06 $

Tüm planların 15 günlük para iade garantisi vardır

Ödeme & Geri Ödeme Seçenekleri

ibVPN hem 24 saat ücretsiz deneme hem de 15 günlük para iade garantisi sunuyor.

Ücretsiz deneme, 24 saat boyunca hizmetin tüm işlevlerini test etmenizi sağlar. Hizmeti kullanmak için kaydolmanız ve bir ad, e-posta adresi ve şifre sağlamanız gerekir, ancak ödeme ayrıntılarını sağlamanıza gerek kalmaz, yani otomatik olarak ücretli bir aboneliğe yükseltilemezsiniz.

Para iade garantisi, gizli veri sınırlamaları veya kısıtlamaları olmadan gerçekten soru sorulmamaktadır, hizmetten% 100 memnun kalmazsanız 15 gün içinde destek ekibiyle iletişime geçmeniz yeterlidir..

Bu sürenin dışında, teknik ekip tarafından yedi gün içinde çözülemeyen herhangi bir teknik sorununuz varsa, ibVPN tam veya kısmi geri ödemeyi işleme koyar; bu, diğer birçok sağlayıcıdan gördüğünüz bir şey değildir.

ibVPN, çoğu kredi ve banka kartının yanı sıra birkaç farklı kripto para birimi de dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme yöntemlerini kabul eder:

 • Bitcoin
 • Blackcoin
 • tire
 • dogecoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • MaidSafeCoin
 • Namecoin
 • Peercoin
 • dalgalanma
 • urgan
 • Vertcoin

Paymentwall üzerinden Webmoney, Alipay ve Qiwi Cüzdan gibi birçok uluslararası seçenek de var.

Alt çizgi

İbVPN'i Öneririz?

ibVPN, sağlam bir güvenlik omurgası ve gizlilik ilk önce zihniyeti sayesinde piyasadaki en iyi VPN'lere meydan okumak için gerçek bir potansiyele sahiptir, bu da bizim önerimizi kolaylaştırır.

Yine de, ortalama bağlantı hızları ve akış ve torrentler için zayıf güvenilirlik nedeniyle inkar edilemez. ibVPN iyidir, ancak başka birçok harika seçenek olduğunda abone olmanız için çok fazla neden yoktur.

İbVPN Alternatifleri

PrivateVPN Logosu

PrivateVPN

PrivateVPN şu anda akış için en iyi VPN'lerden biridir. Ayrıca ibVPN'den önemli ölçüde daha ucuzdur. PrivateVPN incelemesini okuyun

ExpressVPN Logosu

ExpressVPN

Bu, birçok nedenden ötürü bir numaralı VPN'imizdir, ancak dünya çapında rakipsiz, güvenilir hızlar istiyorsanız, ExpressVPN kendi liginde. ExpressVPN incelemesini okuyun

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me