Orada çok sayıda büyük isim VPN var, kalabalıktan kaçmak için herhangi bir sebep var mı? VPNArea kesinlikle umuyor olacak.


Bunu duymamış olabilirsiniz, ancak VPNArea her şeyi yapabileceğini iddia ediyor: sizi gizli tutan, çevrimiçi engelleri aşan, akış içeriğinin kilidini açan ve daha fazlası.

Ama gerçekten mi?

Aşağıdakileri öğrenmek için VPNArea'yı test ettik:

 • VPNArea Netflix ile çalışır?
 • VPNArea özel IP'ler sunuyor mu??
 • VPNArea Chameleon nedir?
 • VPNArea'nın maliyeti nedir??
 • VPNArea'da herhangi bir DNS sızıntısı var mı??

Hızını harcadıktan saatler geçtikten sonra, VPNArea ile ilgili temel sonuçlarımız aşağıda listelenmiştir..

genel bakış

VPNArea Artıları & Eksileri

Artıları

 1. Çok etkileyici hızlar
 2. Özel akış sunucuları
 3. Kayıt tutmama politikası & IP yok, DNS & WebRTC sızıntıları
 4. PC, Mac, iOS için kullanıcı dostu uygulamalar, & Android
 5. 65 ülkeye güvenli bağlantı

Eksileri

 1. Kısa geri ödeme süresi
 2. Uygulamalar aksak olabilir
 3. Küçük sunucu ağı

VPNArea Anahtar Özeti

En Yüksek İndirme Hızı

Günlük İlkesi

IP, DNS veya WebRTC Sızıntıları

yargı

Sunucular

IP Adresleri

Ülkeler

ABD Netflix

torrenting

Çin'de Çalışır

Destek

En ucuz fiyat

Resmi internet sitesi

90Mbps
Günlük Yok
Hayır
Bulgaristan (AB Üyesi)
Açıklanmamış
200+
70
Evet
Sınırsız
Evet
7/24 Canlı Sohbet
36 ay içinde 2,99 ABD doları / ay
VPNArea.com

VPNArea'nın sizin için doğru VPN olup olmadığından hala emin değilim?

Sorun değil - bağlantı hızlarından başlayarak her şeyi çok daha ayrıntılı olarak ele aldığımız tam incelememiz için okumaya devam edebilirsiniz.

hakkında & Günlük İlkesi

VPNArea kimdir?

VPNArea 2012 yılında kuruldu ve Bulgar merkezli Offshore Security LTD şirketine aittir. Genel merkezi şu anda müdahaleci AB gözetim yasalarına ve veri paylaşım anlaşmalarına tabi olduğu sürece, bir VPN hizmeti için genellikle kötü bir seçenek olan Bulgaristan'ın Varna kentindedir..

Bununla birlikte, VPNArea’nın katı günlük kaydı politikası, üçüncü bir şahıs kişisel bilgilerinizi talep etse bile, VPNArea'nın bunu teslim edemeyeceği gibi, yargı yetkisinin endişelenecek bir şey olmadığı anlamına gelir..

Günlük İlkesi

Çoğu VPN herhangi bir günlük toplamadığını iddia edecektir, ancak VPNArea, gözden geçirdiğimiz ve gerçekten günlük olmayan çok az VPN hizmetinden biridir.

“Herhangi bir giriş tarihini, zaman damgasını, gelen ve giden IP adresini, bant genişliği istatistiklerini veya herhangi bir VPN kullanıcısının tanımlanabilir verilerini izlemez, kaydetmez veya depolamaz. Bu, VPNArea'ya bağlıyken yaptığınız hiçbir şeyin size geri izlenemeyeceği anlamına gelir..

hız & Güvenilirlik

Sürekli yüksek aynı ülke hızları

VPNArea, esas olarak aynı ülkeye veya yakındaki bir ülkeye bağlanmayı planlıyorsanız çok hızlı ve güvenilir bir VPN hizmetidir - yaklaşık 90Mbps'lik indirmeler, aynı anda birden fazla cihazda akış için yeterince hızlıdır.

Ancak, uluslararası olarak düzenli olarak bağlantı kuracaksanız VPNArea o kadar tutarlı değildir. Hala hızlı, ancak hız güvenilirliği mevcut en hızlı VPN'lerle karşılaştırılamıyor.

Londra'daki fiziksel konumumuzdan (100Mbps fiber optik bağlantı) Londra test sunucusuna hız sonuçları.

VPNArea'yı kullanmadan önce:

 1. İndirMbps

  93,57

 2. YüklemeMbps

  98,68

 3. VPNArea İncelemesiPingHanım

  3

VPNArea'ya bağlandığında:

 1. İndirMbps

  90,29

 2. YüklemeMbps

  92,74

 3. VPNArea İncelemesiPingHanım

  8

İndirme hızı olmadan VPNArea: 93,57Mbps

İndirme hızı ile VPNArea: 90,29Mbps

VPNArea çalışırken indirme hızı kaybımız: 4%

VPNArea, sadece 8ms'lik hızlı aynı ülke gecikmesi sayesinde oyuncular için de güçlü bir seçimdir. Ayrıca, bazı yerlerde 90Mbps'nin üzerinde çok hızlı yükleme hızları üretti, bu da torrent için idealdir. Daha da iyisi, VPNArea’nın bağlantıları inanılmaz derecede güvenilirdi ve hiç düşüş yaşamadı.

İşte birkaç popüler konumdan (İngiltere'den bağlantı kurarak) VPNArea'dan bekleyebileceğiniz ortalama hızlar:

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ: 48Mbps (aşağı) & 36Mbps (Yukarı)
Almanya: 77Mbps (aşağı) & 80Mbps (Yukarı)
Singapur: 12Mbps (aşağı) & 6Mbps (Yukarı)
Avustralya: 4Mbps (aşağı) & 2Mbps (Yukarı)

VPN performansını tam olarak nasıl ölçtüğümüz hakkında daha fazla bilgi için, VPN'leri Nasıl Test Ediyoruz.

Sunucu Konumları

120'den fazla şehir 70 ülkeye yayıldı

Küre mavi bayraklı70CountriesBir şehir manzarası görüntüsü120 + şehirlerPembe bir işaretleyici görüntüsü200 + IP Adresi

VPNArea, testlerimizde gördüğümüz daha büyük VPN sunucu ağlarından birine sahip ve dünya çapında 70 ülkede mevcut.

ABD'de en geniş seçenek yelpazesine sahip bir avuç VPNArea'nın konumunda şehir düzeyinde sunucu seçenekleri var. ABD'de bulunan kullanıcılar 11 farklı şehre yayılmış 42 VPNArea sunucusu arasından seçim yapabilir, bu da performans için harika bir haberdir.

Şehre özgü sunucu seçeneklerine sahip diğer ülkeler arasında Avustralya (beş), Kanada (dört), İtalya (üç), İspanya (iki), Güney Afrika (iki) ve İngiltere (üç) bulunmaktadır..

VPNArea sunucusu konumlarının listesi

Her zaman olduğu gibi, Avrupa ve Kuzey Amerika en iyi sunucu kapsamına sahiptir, ancak bu bölgelerin dışında da görmek için ferahlatıcı çok fazla seçenek vardır. VPNArea’nın sunucu ağında belirgin bir boşluk yok, ancak gelecekte şehir düzeyinde daha fazla seçenek görmek güzel olurdu.

VPNArea'nın kendi DNS sunucularına sahip olmasını ve işletmesini gerçekten seviyoruz, ancak sadece 200'de toplam sunucu sayısı nedeniyle hayal kırıklığına uğradık. Sunucu başına sadece bir paylaşılan IP adresi var, bu da performans için kötü haber anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda gizlilik.

Yayın Akışı & torrenting

Netflix, BBC iPlayer ile çalışır & P2P

VPNArea’nın optimize edilmiş akış sunucuları sayesinde, hem ABD hem de İngiltere sunucuları (USA-0-NFLX ve UnitedKingdom-0-NFLX) üzerinden Netflix'i izlemek kolaydı.

VPNArea’nın mükemmel hızları, video ve ses kalitesinin de harika olduğu anlamına gelir.

VPNArea akış sunucuları

VPNArea ayrıca BBC iPlayer'ı yayınlamak için özel bir İngiltere sunucusuna sahiptir, ancak çok güvenilmezdir ve her zaman çalışmaz. Maalesef VPNArea, en yeni akış testlerimizde BBC iPlayer ile çalışmadı.

VPNArea’nın canlı sohbet temsilcilerine BBC iPlayer ile sorunun çözülmesini beklediklerini sorduk ve bize bir zaman dilimlerinin olmadığını ancak kullanıcıları sorunu bildireceklerini söylediler. Bu nedenle BBC iPlayer hayranları bunun yerine test edilmiş ve çalışan VPN'lerden birini kullanmalıdır.

VPNArea ayrıca Kanada ve İtalyan Netflix kütüphanelerinin kilidini açar ve İtalya'da Sky Go akışını izlemek için özel bir sunucuya sahiptir.

torrenting

Torrent işlemine tüm VPNArea sunucularında izin verilir, bunların çoğu P2P etkinliği için optimize edilmiştir.

Bunu hızlı indirme ve yükleme hızları, IP veya DNS sızıntısı ve VPN kill anahtarı ile birleştirin ve torrentler için çok çekici bir VPN'e sahip olun.

VPNArea’nın sağlam günlük kaydı politikası torrent için başka bir avantajdır ve Kodi ile de iyi çalışır (işte kodi kurulum kılavuzu).

Sansürü Aşmak

Çin için iyi (yalnızca masaüstü)

Masaüstü bilgisayarınızda kullanmayı planlıyorsanız, VPNArea Çin için iyi bir seçimdir.

Bağlantınızı normal HTTPS trafiği olarak gizleyecek ve Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı'nı atlamanıza izin veren dünya çapında bir ton yerde X-Stunnel VPN sunucuları var.

VPNArea bu sunucuları Çin, Japonya, Singapur ve ABD'de (ve diğer birkaç ülkede) sunar, böylece mümkün olan en iyi hızlar için yakındaki bir konuma da bağlanabilirsiniz.

Bu X-Stunnel VPN sunucuları yalnızca Windows ve Mac cihazlarında kullanılabilir ve iOS veya Android için manuel bir çözüm yoktur, bu nedenle mobil kullanıcılar kaçınmalıdır.

VPNArea’nın gizlenmiş sunucuları, aynı zamanda Türkiye, Suudi Arabistan, İran ve BAE gibi baskıcı sansür rejimlerine sahip diğer ülkeler için de güvenilir bir VPN hizmeti olduğu anlamına geliyor..

Platformlar & Cihazlar

Yönlendiriciler de dahil olmak üzere tonlarca farklı cihazla kullanılabilir

Uygulamalar

Windows LogosupencerelerMac LogosuMaciOS LogosuiOSAndroid LogosuAndroidLinux LogosuLinuxYönlendirici LogoYönlendirici

VPNArea, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok popüler cihaz için özel VPN uygulamaları sunar:

 • Microsoft Windows
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android
 • Linux (Ubuntu dahil).

VPNArea'yı yönlendiriciler de dahil olmak üzere bir dizi başka platformda manuel olarak da ayarlayabilirsiniz - bunların tümü için VPNArea’nın web sitesinde talimatlar vardır.

Ellerinizi kirletmek istemiyorsanız, doğrudan VPNArea'dan veya bağımsız bir şirket aracılığıyla önceden yapılandırılmış bir VPN yönlendirici satın alma seçeneğiniz de vardır..

Oyun konsolları & Akış Cihazları

AppleTV LogosuAppleTVAmazon Fire TV LogosuAmazon Fire TVChromecast LogosuChromecast'inNintendo LogosuNintendoPlayStation LogosuOyun istasyonuRoku LogosuRokuXbox LogosuXbox

VPNArea, VPN'yi çalıştıran bir yönlendiriciye bağlayarak çok sayıda farklı oyun konsolu ve akış cihazı ile kullanılabilir, çünkü bu, evinizdeki internete bağlı tüm cihazları otomatik olarak koruyacaktır.

VPNArea, bazı manuel yapılandırmalarla Amazon’un Firestick ve Kodi sürümlerine de yüklenebilir. Daha basit bir kurulum istiyorsanız, Firestick ve Kodi için önerilen VPN'lerimize göz atın.

VPNArea Kodi ve Firestick kurulumu

Oyun konsolunuz için bir tak ve çalıştır çözümü arıyorsanız VPNArea en iyi seçenek değildir, ancak işi yeterince iyi yapar. Biraz daha basit bir şey arıyorsanız, ExpressVPN incelememize bir göz atın - MediaStreamer hizmeti hayatı çok daha kolay hale getirir.

VPNArea'yı ayrı cihazlara yükleyecekseniz, aynı anda en fazla altı tanesinde kullanabilirsiniz - çoğu VPN hizmetinde gördüğümüz ortalama ile ilgilidir.

Tarayıcı Uzantıları

Maalesef, VPNArea şu anda herhangi bir tarayıcı uzantısı sunmuyor.

Web tarayıcınız üzerinden bir VPN kullanmak istiyorsanız, Chrome için VPN'ler ve Firefox için VPN'ler için özel kılavuzlarımızı okuyun.

Şifreleme & Güvenlik

Güçlü gizlilik özellikleri sizi çevrimiçi ortamda koruyacaktır

Protokoller

Şifreleme

Güvenlik

Gelişmiş özellikler

IKEs2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

AES-256

DNS Kaçak Engelleme

Birinci taraf DNS

IPV6 Kaçak Engelleme

TCP Bağlantı Noktası 443'ü destekler

VPN Kill Anahtarı

WebRTC Kaçak Engelleme

Reklam engelleyici

Özel IP

Çift VPN

Bu terimler sizi karıştırırsa ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen VPN Sözlüğümüze bakın..

VPNArea sizi çevrimiçi ortamda çok güvende tutacaktır. Masaüstü uygulaması en güvenli VPN protokolü olan OpenVPN'i kullanır ve hatta UDP ve TCP arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca IKEv2 kullanarak bağlanma seçeneği de vardır. VPNArea’nın şifrelemesi en güvenli şifre olan AES-256 ile yapılır.

VPNArea, sizi olası bağlantı düşüşlerinden koruyan temel VPN kill switch özelliğinin yanı sıra DNS, IPv6 ve WebRTC sızıntılarını da önler. Daha da iyisi, kişisel bilgilerinizi gizli tutmak için kendi sıfır günlük DNS sunucularını çalıştırır.

VPNArea'nın sızıntı testi sonuçlarının tarayıcıleaks.com ekran görüntüsü

VPNArea’nın New York sunucusuna bağlıyken browserleaks.com'da gördüklerimiz

Ayrıca, VPNArea, VPN'ye bağlandığınızda size ekstra bir gizlilik katmanı sağlayan Çift VPN sunucuları çalıştırır. Ayrıca yerleşik bir reklam engelleyici ve kötü amaçlı yazılım koruması da vardır.

Bağlantı noktası yönlendirme VPNArea'da kullanılabilir - ancak hesabınızda etkinleştirilmesini istemek için destekle iletişime geçmeniz gerekir. Ekstra yıllık ücret karşılığında VPNArea için ayrılmış bir IP de alabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Bazı kullanılabilirlik kusurlarına sahip dağınık uygulamalar

Nasıl kurulur & VPNArea'yı kurun

 • VPNArea web sitesinde mevcut indirmeler listesinin ekran görüntüsü

  Cihazınız için doğru yazılımı nereden indirebileceğinizi bulmak için web sitesinde yeterince kolay.

 • Windows'ta VPNArea'nın kurulum ekranının ekran görüntüsü

  VPNArea kurulum sihirbazı size baştan sona süreç boyunca rehberlik edecektir.

 • VPNArea'nın Windows kurulum sihirbazının ekran görüntüsü

  Bu ekran, kurulumun ne kadar süreceğini gösteren iyi bir gösterge verecektir..

 • VPNArea'nın Windows uygulamasının giriş ekranının ekran görüntüsü

  Kurulum tamamlandıktan sonra, VPN'ye bağlanmadan önce giriş bilgilerinizi girmeniz istenir.

 • VPNArea'nın Windows uygulamasının ana ekranının ekran görüntüsü

  Ana ekran tam sunucu listesidir - yeni IP adresinizi de burada görebilirsiniz.

 • VPNArea bağlandığında neye benzediğinin ekran görüntüsü

  Bağlı olduğunuzu bildirmek için açma / kapama düğmesi yeşil renkte yanar.

 • VPNArea'nın özel sunucuları listesinin ekran görüntüsü

  Sunucuları konuma göre düzenleyebilirsiniz ve akış veya ek gizleme için optimize edilmiş 'özel' sunucular için bir sekme bile vardır.

 • VPNArea'nın Windows uygulamasındaki ayarlar listesinin ekran görüntüsü

  Her bir özelliğin ne yaptığını açıklayan ayarlar ekranındaki bağlamsal yardımı seviyoruz.

 • VPNArea'nın Windows uygulamasındaki bağlantı noktası seçim özelliğinin ekran görüntüsü

  Tercih ettiğiniz bağlantı noktasını bile seçebilirsiniz - burada hangisinin hangi amaç için en iyisi olduğu hakkında ek bilgi yok.

VPNArea’nın masaüstü uygulaması bazı mükemmel özelliklere sahip, aynı zamanda deneyimi bizim için biraz mahveden birkaç can sıkıcı tuhaflık içeriyor. Böyle bir ana ekran yok, bu yüzden giriş yaptıktan sonra VPN sunucu listesine yönlendiriliyorsunuz.

VPN sunucu listesi torrent, akış ve gizlenmiş gibi yararlı sekmelere ayrılmıştır - sunucuları mesafeye, hıza veya yüzde yüküne göre sıralayabilirsiniz. VPN ayarlarının tümü basit açma / kapama geçişleriyle birlikte gelir ve özellikle sağlanan bağlamsal bilgileri seviyoruz.

Tarayıcı Uzantıları

VPNArea şu anda herhangi bir tarayıcı uzantısı sunmuyor.

Bu tür bir şeyse, tüm popüler tarayıcılar için tam özellikli uzantılar sunan ExpressVPN veya daha az güvenli (ancak daha hızlı) proxy'ler sağlayan NordVPN'i düşünün.

Müşteri desteği

Sınırlı kaynaklar için 7/24 canlı sohbet

7/24 canlı sohbet desteği

Çevrimiçi kaynaklar

Evet
Evet

VPNArea’nın müşteri desteği bu boyuttaki bir sağlayıcı için yeterince iyidir, ancak bazı kaynakların (kurulum kılavuzları gibi) yalnızca ücretli müşterilerle sınırlı olmasını sevmiyoruz.

Web sitesinde, şifrelemeden farklı VPN protokollerinin güvenliğine kadar çeşitli konuları kapsayan çok sayıda derinlemesine SSS var..

VPNArea'nın samimi, yardımsever ajanlarla gerçekten 7/24 canlı sohbet özelliği sunması bizi şaşırttı. Dakikalar içinde de her zaman bir yanıt aldık.

Fiyatlandırma & Fırsatlar

En uzun plan para için mükemmel bir değerdir

VPNArea Kuponu

VPNArea Fiyatlandırma Planı

VPNArea, benzer kalitede diğer VPN hizmetlerine kıyasla oldukça ucuz bir sağlayıcıdır. VPNArea’nın aylık planı 9.90 $ 'lık en pahalı seçenektir, ancak bunu üç yıllık planda 2.99 $' a düşerek% 70 tasarruf edersiniz. Ayrıca yıllık% 50 düşüşle 4.92 $ 'lık bir plan var..

 1. Aylık

  US $ 9.90 / mo

  Her ay 9,90 ABD doları faturalandırılır

 2. 12 ay

  US $ 4.92 / mo

  Faturalandırma her 12 ayda bir 59,00 $

 3. 3 yıl

  US $ 2.99 / mo

  Faturalandırılıyor 3 yılda bir 107.64 $

Tüm planlar 7 günlük para iade garantisine sahiptir

Ödeme & Geri Ödeme Seçenekleri

VPNArea, tüm kredi ve banka kartları, PayPal ve Bitcoin dahil olmak üzere birçok farklı ödeme seçeneği sunar. Yurtdışında yaşayanlar için harika olan WebMoney, Alipay ve Hipercard gibi bir ton uluslararası yöntem kullanarak da ödeme yapabilirsiniz..

VPNArea ücretsiz bir deneme sunmaz, bunun yerine ‘soru sorulmaz’ para iade garantisi sunar; bu, kaydolduğunuz plana bağlı olarak farklı bir uzunluktur. 12 aylık ve üç yıllık abonelikler 30 günlük geri ödeme süresi ile birlikte gelirken, 1 aylık seçenek 14 gündür.

Geri ödeme başvurusunda bulunmak için tek yapmanız gereken canlı sohbet veya e-posta yoluyla VPNArea ile iletişim kurmaktır ve geri ödemeniz 48 saat içinde size gönderilecektir (VPNArea kullanıcıların% 98'inin geri ödemelerini sadece 15 saat içinde aldığını iddia etmektedir).

Alt çizgi

VPNArea Tavsiye Edermiyiz?

VPNArea gizli bir mücevher olduğunu. Piyasadaki en popüler VPN'den uzak, ancak VPNArea'yı tavsiye etmekten çekinmiyoruz.

Mükemmel değil (uygulama bazen çok sinir bozucu olabilir), ancak VPNArea’nın mükemmel özellikler listesi ve süper güvenli günlük politikası gerçek vurgular.

VPNArea'ya alternatifler

ExpressVPN Logosu

ExpressVPN

ExpressVPN çoğu alanda mükemmeldir, ancak sinir bozucu veya hantal bir uygulama hakkında endişelenmek istemiyorsanız özellikle iyi bir seçimdir - ExpressVPN'in geldikleri kadar kullanımı kolaydır. ExpressVPN incelemesini okuyun

CyberGhost Logosu

CyberGhost

VPNArea'nın BBC iPlayer ile tutarsızlığı ertelendi mi? CyberGhost, diğer popüler akış hizmetlerinden bahsetmemek için iPlayer'a erişmenin süper uygun maliyetli bir yoludur. CyberGhost incelemesini okuyun

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me