Windscribe’ın Ücretsiz VPN’si, “sıkı bir bütçeyle” olanlar için “cömert” ücretsiz bir hizmet sunduğunu iddia ediyor, ancak kesinlikle ücretsiz olarak premium bir ürün sunmak mümkün mü?

Keşfetmek için Windscribe’in ücretsiz sürümünü adım adım koyduk:

 • Windscribe neden ücretsiz?
 • Windscribe VPN ne kadar güvenli?
 • Windscribe’in bir öldürme anahtarı var mı?
 • Windscribe torrent için iyi mi?
 • Windscribe IP’nizi gizliyor mu?

Tam uzunluktaki VPN incelememizde, tüm diğer soruların cevaplarını ve diğer birçok önemli soruyu ortaya koyuyoruz.

Bu inceleme sadece Windscribe VPN’in ücretsiz sürümü içindir. Windscribe’in tam, premium sürümü hakkındaki incelememize buradan göz atabilirsiniz..

Contents

genel bakış

Windscribe Ücretsiz Artıları & Eksileri

Artıları

 1. Güvenilir yerel indirme hızları
 2. İyi sunucu seçimi
 3. Güçlü kayıt politikası
 4. Kullanımı son derece kolay
 5. Birçok cihazda kullanılabilir

Eksileri

 1. Veri kullanımı sınırlıdır
 2. Akış için daha iyi olabilir

Windscribe Ücretsiz Anahtar Özeti

En Yüksek İndirme Hızı

Günlük İlkesi

IP, DNS veya WebRTC Sızıntıları

yargı

Sunucular

IP Adresleri

Ülkeler

ABD Netflix

torrenting

Çin’de Çalışır

Destek

Resmi internet sitesi

54Mbps
Anonim Sunucu Kullanım Verileri
Hayır
Kanada (Beş Gözlü Üye)
Açıklanmamış
Açıklanmamış
10
Hayır
Sınırsız
güvenilmez
E-posta & Yalnızca Çevrimiçi Kaynaklar
Windscribe.com

Windscribe Free hakkında daha fazla ayrıntıyı ve derinlemesine VPN testimizin sonuçlarını bulmak için okumaya devam edin.

hakkında & Günlük İlkesi

Windscribe Free Kimdir?

Windscribe 2016 yılında Kanada’nın Ontario şehrinde kuruldu ve bugün hala merkezi var.

Kanada, Five Eyes veri paylaşımı ittifakının bir parçası olduğu için, bu genellikle bir VPN hizmeti için ideal bir konumdan uzak olacaktır. Ancak, Windscribe’ın minimum kayıt politikası sayesinde bu hiç de endişe verici değil.

Windscribe tarafından tutulan o kadar az veri var ki, hükümet tarafından günlüklerini devretmeye zorlansa bile görülecek hiçbir şey olmayacak.

Günlük İlkesi

Windscribe’in VPN günlük kaydı politikası iyidir, çünkü ne kadar az toplandığına dair kesin bir terim yoktur. Sadece toplar:

 • 30 günlük bir sürede aktarılan veri miktarı
 • Son VPN bağlantınızın zaman damgası

Bu rakamlar her ayın başında sıfırlanır.

Windscribe’in VPN sunucularından birine aktif olarak bağlandığınızda, sunucu geçici olarak şunları depolar:

 • OpenVPN / IKEv2 kullanıcı adınız
 • Bağlantı zamanı
 • Aktarılan veri miktarı

Windscribe oturumunuzu bitirdikten sonra VPN bağlantı bilgileri silinir.

Bu bilgiler yalnızca Windscribe’in hizmetinin sorunsuz ve olabildiğince az sayıda sorunla çalışmasını sağlamak için toplanır – hiçbiri çevrimiçi etkinliğinizi size geri izlemek için kullanılamaz.

hız & Güvenilirlik

30Mbps’ye yaklaşan yerel hızlar

Yüksek yüzde hız kaybına rağmen, ücretsiz bir VPN hizmeti için, Windscribe’in hızları hala çok umut vericidir – Windscribe’in premium sürümüyle tam olarak eşleşmese bile.

Windscribe Free’nin performansı (Londra, İngiltere’den) ABD ve Kanada’ya bağlanırken daha az tutarlı.

Genel olarak Windscribe Free ile kaydettiğimiz hızlar iyiydi, ancak minimum hız kaybı ihtiyaçlarınız için temel ise, bunun yerine Hotspot Shield VPN’i düşünmek isteyebilirsiniz..

Londra’daki fiziksel konumumuzdan (100Mbps fiber optik bağlantı) Londra test sunucusuna hız sonuçları.

Windscribe Free’yi kullanmadan önce:

 1. İndirMbps

  98

 2. YüklemeMbps

  86

 3. Windscribe Ücretsiz İncelemePingHanım

  10

Windscribe Free’ye bağlandığında:

 1. İndirMbps

  28

 2. YüklemeMbps

  29

 3. Windscribe Ücretsiz İncelemePingHanım

  17

İndirme hızı olmadan Windscribe Ücretsiz: 98Mbps

İndirme hızı ile Windscribe Ücretsiz: 28Mbps

Windscribe Free çalışırken indirme hızı kaybımız: % 71

Windscribe Free’nin yükleme hızları, çoğu durumda indirme hızlarından bile daha hızlıydı ve bu da torrent için iyi bir seçim olmasını sağladı (yine de veri sınırının farkında olun). Bununla birlikte, 18ms’lik aynı ülke gecikmesi gecikmesiz oyunlar için ideal değildir..

  VPNhub Ücretsiz İnceleme

İngiltere’den ABD’ye bağlanırken, hiç de kötü olmayan 20Mbps’nin üzerinde hızlar bekleyebilirsiniz. Windscribe’in Avrupa hızları büyük ölçüde İngiltere’de ölçtüğümüz hızlara benziyor.

Neyse ki, ücretli karşılığı gibi, Windscribe Free oldukça tutarlıydı ve hızlar bir testten diğerine değişme eğilimi göstermedi. Testlerimiz sırasında herhangi bir bağlantı düşüşü de yaşamadık.

Şu anda hızları OpenVPN protokolünü kullanarak test ediyoruz, çünkü bu VPN hizmetleri arasında yaygın olarak mevcut ve bu nedenle sonuçlarımızda yüksek düzeyde tutarlılığı korumamıza yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, Windscribe’ın uygulamaların IKEv2’ye başlangıçta varsayılan olarak en iyi protokol olduğunu iddia ettiği unutulmamalıdır, bu nedenle bu şekilde bağlanırsanız biraz daha yüksek hızlar görebilirsiniz.

VPN performansını nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, VPN hız testi yöntemimize bir göz atın.

Sunucu Konumları

22 şehirde sunucu 10 ülkeye yayıldı

Küre mavi bayraklı10CountriesBir şehir manzarası görüntüsü22CitiesPembe bir işaretleyici görüntüsüAçıklanmayan IP Adresleri sayısı

Bunun premium Windscribe VPN hizmetinin ücretsiz bir sürümü olduğu göz önüne alındığında, sağlanan 10 sunucu ülke çok iyi bir başlangıç, ancak bizi gerçekten etkileyen Windscribe’in şehre özgü sunucu seçimi.

Örneğin ‘ABD Doğu’ konumu, Windscribe’ın Chicago, New York ve Washington DC’deki VPN sunucuları ile Miami’deki iki sunucu arasında seçim yapmanıza olanak tanır.

ABD Merkezinde (Atlanta) şehir düzeyinde iki seçenek vardır & Dallas), ABD Batı (Los Angeles & Seattle) ve İngiltere konumları da.

Windscribe Free bağlantı ayarları

Ne yazık ki, Windscribe’in Güney Amerika, Afrika veya Avustralya’da herhangi bir sunucu seçeneği yok ve Asya’nın tamamı Hong Kong’daki bir VPN sunucusu aracılığıyla dönüşümlü olarak kullanılıyor. Ayrıca tam olarak kaç VPN sunucusunun veya IP adresinin çalıştığının göstergesi de yok, bu da hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu konumlardaki sunuculara ve onlarca daha fazlasına erişmek istiyorsanız, Windscribe VPN’in premium sürümüne yükseltmeniz gerekir..

Yayın Akışı & torrenting

Akışla çalışmaz, ancak torrent yayınına izin verilir

Windscribe Free, akış için zayıf bir VPN’dir.

Windscribe’ın akış sunucuları (“Windflix” olarak bilinir) ücretli kullanıcılar için ayrılmıştır, bu nedenle testlerimizde ABD Netflix’in engellemesini kaldıramadığımız bir sürpriz değil.

BBC iPlayer’ın da yayınlanması zordur ve en son testlerimizde buna erişemedik. Yine de Windscribe’in tarayıcı proxy’si üzerinden daha fazla şansımız oldu, ancak bu tam VPN ile aynı tür bir güvenlik sunmuyor.

Windscribe’ın SSS’lerinde akış hizmetlerine erişim hakkında hiçbir bilgi yok veya canlı sohbet botu ‘Garry’ çok yararlı olmadı, bu nedenle durumun değişip değişmediğini görmek için düzenli olarak tekrar kontrol etme durumudur..

Akış sizin için çok önemliyse, ücretli bir VPN hizmeti kullanmayı gerçekten düşünmelisiniz. Akış için en iyi VPN’lerimize göz atın veya alternatif olarak en iyi VPN, ExpressVPN’imize daha yakından bakın.

torrenting

Torrenting, testte bizim için iyi çalıştı ve Windscribe Free’nin VPN sunucularının çoğunda izin verildiği görülüyor, bu harika. Torrenters ayrıca Windscribe’in kill switch özelliğinden, DNS sızıntı korumasından ve sağlam gizlilik politikasından da faydalanacak.

O zaman, Windscribe’in torrent için mevcut favori ücretsiz VPN’imiz olması şaşırtıcı değil. 10GB aylık veri sınırı burada her zaman sınırlayıcı bir faktör olacaktır..

  Bitdefender VPN İncelemesi

Sansürü Aşmak

Masaüstünde güvenilir ancak mobil cihazlarda daha az güvenilir seçenek

En azından masaüstünde bulunan çok sayıda VPN protokolü ile Windscribe Free, Çin gibi yerlerde sansürü atlamak için güvenilir bir seçenek olmalıdır.

Windscribe’a VPN uygulamalarının sansür bloklarını atlayabileceğine inandığını sorduğumuzda, Windscribe bunun mobil cihazda ‘vur ve kaç’ olabileceğini, ancak masaüstünde sorunsuz çalışması gerektiğini söyledi.

Windscribe’in alt düzenlemesini kontrol ettiğimizde, Çin’deki kullanıcılar için umut verici görünüyordu, bazıları bunun ülke için en güvenilir hizmet olduğunu belirterek.

Windscribe'in Çin'deki mükemmel performansını açıklayan alt dizini yorumlayın

Bu, Windscribe’in ücretsiz sürümünün Türkiye, İran ve Suudi Arabistan gibi diğer yüksek sansürlü ülkeler için de etkili bir VPN çözümü olması gerektiği anlamına gelir, ancak sınırlı sunucu ağı hızlarınızın muhtemelen zarar göreceği anlamına gelir.

Platformlar & Cihazlar

Tüm büyük platformlarla uyumlu

Uygulamalar

Windows LogosupencerelerMac LogosuMaciOS LogosuiOSAndroid LogosuAndroidLinux LogosuLinuxYönlendirici LogoYönlendirici

Windscribe’ın ücretsiz VPN uygulamalarını Windows, MacOS, iOS, Android ve Linux dahil olmak üzere tüm işletim sistemleri ve cihazlarımızda test ettik ve sürekli olarak etkilendik.

Windscribe’ı yönlendirici düzeyinde de yükleyebilirsiniz ve ev ağınıza bir yönlendirici yüklemesi veri başlığınızı çok hızlı bir şekilde tüketmesine rağmen, eşzamanlı bağlantı sayısında bir sınır yoktur..

Oyun konsolları & Akış Cihazları

AppleTV LogosuAppleTVAmazon Fire TV LogosuAmazon Fire TVChromecast LogosuChromecast’inNintendo LogosuNintendoPlayStation LogosuOyun istasyonuRoku LogosuRokuXbox LogosuXbox

Windscribe Free, ücretsiz bir VPN servisi için nadir olan Amazon Fire TV Stick ve Apple TV gibi tüm ekstra cihazlarda bile kullanılabilir.

Yine de uyarılırsınız – bu cihazlar, Windscribe’in kurulu olduğu diğer tüm cihazlarla aynı ödenekten veri yiyecektir..

Tarayıcı Uzantıları

Chrome LogosuKromFirefox LogosuFirefox

Windscribe Free, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcı uzantılarını premium eşdeğeriyle paylaşır. Güncellendi ve nasıl çalıştıklarını ve hissettiklerini gerçekten seviyoruz.

Tarayıcı uzantısı tam bir VPN yerine bir proxy’dir – ancak bu oldukça yaygın bir uygulamadır ve Windscribe bunu gizlemeye çalışmaz (aynı şey tüm VPN sağlayıcıları için de söylenebilir).

Uygun bir VPN’den farklı olarak, proxy verilerinizi tam olarak korumaz ve yalnızca tarayıcınızdan geçen trafiği yönlendirir. Öte yandan, hiçbir şeyden çok daha iyi ve konumunuzu taklit etmek için etkili bir önlem.

Windscribe tarayıcı uzantısının ekran görüntüleri

Eklenti, tarayıcınızın yerini ve zamanını taklit etmenize yardımcı olacak gelişmiş araçların yanı sıra, reklam engelleyici, güvenlik duvarı ve çevrimiçi reklamverenler tarafından izlenmenizi önlemek için araçlar gibi gizlilik odaklı bazı harika özellikler içerir..

Kullanıcı ajanınızı da rastgele ayırabilirsiniz; bu, tarayıcınızın hangi işletim sistemini ve tarayıcıyı kullandığınızı belirleyemesini önler.

Tüm bu özellikler hem ücretsiz hem de ücretli hesaplar için kullanılabilir – tek fark mevcut yerlerin sayısıdır.

Bu gizlilik ve güvenlik odaklı paketi gerçekten seviyoruz. Ayrıca minimal tasarımı, tüm bu özelliklerle bile hafif hissetmesini sağlar.

Daha fazlasını görmek istediğimiz özelliklerden biri de masaüstü uygulaması entegrasyonudur. Şu andan itibaren eklenti yalnızca bilgisayar genelindeki VPN’in çalışıp çalışmadığını görmenizi sağlar. Umarım bu, sonunda tarayıcınızdan tam VPN kontrolüne izin vermek için yükseltilir..

Şifreleme & Güvenlik

Ücretli sürüm kadar güvenli

Protokoller

Şifreleme

Güvenlik

Gelişmiş özellikler

IKEs2 / IPSec

OpenVPN (TCP / UDP)

müseccel

AES-256

DNS Kaçak Engelleme

IPV6 Kaçak Engelleme

TCP Bağlantı Noktası 443’ü destekler

VPN Kill Anahtarı

Bu terimler sizi karıştırırsa ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen VPN Sözlüğümüze bakın..

Windscribe Free, uygulamanın tam sürümünde verilen aynı gizlilik ayarlarına erişmenize olanak tanır, yani dört farklı VPN protokolünden birini seçebilirsiniz:

 • OpenVPN (bizim favorimiz)
 • IKEs2
 • gizlilik
 • WStunnel
  StrongVPN İncelemesi

Windscribe Free, sizi olası bağlantı düşüşlerinden koruyan bir VPN kill switch özelliği ile birlikte gelir ve hatta IP adresini manuel olarak ayarlamayı da seçebilirsiniz.

Windscribe Ücretsiz İnceleme

Windscribe’ın masaüstü uygulamasında, proxy yapılandırmasından sunucularınızın sıralanmasını istediğinize kadar bazı gelişmiş VPN ayarları da vardır. Bu özelliklerin neredeyse hepsinin mobil uygulamada kullanılamaması çok utanç verici.

Windscribe'ın sızıntı testi sonuçlarının ekran görüntüsü

Windscribe Free’nin Atlanta sunucusuna bağlıyken browserleaks.com böyle görünüyordu

IP ve DNS sızıntıları için Windscribe Free VPN’i de test ettik ve hem uçan renklerle geçti hem de sizi çevrimiçi güvende tutacağını kanıtladı.

Windscribe ayrıca, hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalarda bulunan R.O.B.E.R.T olarak bilinen yeni bir reklam izleyici ve kötü amaçlı yazılım engelleyicinin tanıtımını duyurdu. Bu, sekiz ayrı blok listesi ve özel bir beyaz liste özelliği içerdiği için diğer VPN hizmetleri tarafından sunulanlardan farklıdır. R.O.B.E.R.T hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. buraya.

Kullanım kolaylığı

Modern ve kullanımı kolay

Nasıl kurulur & Windscribe Free Kurulumu

 • Windscribe web sitesindeki özel uygulama indirme düğmelerinin ekran görüntüsü

  Mobil cihazdan indirmediğinizde, bunlar Windscribe web sitesinde sunulacak seçeneklerdir – sadece seçtiğiniz işletim sisteminizi seçin.

 • Windscribe Free'nin Windows uygulaması için kurulum sihirbazının ekran görüntüsü

  Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra size yükleme için iki seçenek sunulur – ‘Hızlı Yükleme’ çoğu kullanıcı için uygun olacaktır.

 • Windscribe Free'nin Windows uygulaması için tamamlanan kurulum penceresinin ekran görüntüsü

  Birkaç dakika sonra kurulumunuz yapılacak – bu kadar basit.

 • Windscribe Free'nin Windows uygulamasının ana ekranının ekran görüntüsü

  Windscribe Free’yi başlatırken size sunulan ekran – premium sürümde olduğu gibi. Açılır menüden bir sunucu seçin veya hemen bağlanmak için güç düğmesine tıklayın.

 • Windscribe Free'nin sunucu listesinin ekran görüntüsü

  Genişletilmiş sunucu listesi. Üzerinde yıldız simgesi olan bayraklar ödeme yapan kullanıcılar için ayrılmıştır. Şehir düzeyindeki sunucuların listesini görmek için herhangi bir ülkeye dokunabilirsiniz – yalnızca bir tane olsa bile.

 • Windscribe Free'nin masaüstü uygulamasındaki ayarlar menüsünün ekran görüntüsü

  Ana menü kadar görsel olarak hoş olmasa bile, ayarlarla oynamaktan hoşlanan kullanıcılar için birçok gelişmiş seçenek var..

 • Windscribe Free uygulamasının bağlandığında neye benzediğinin ekran görüntüsü

  Bağlandığınızda ana ekran mavi renkte yanar ve güç düğmesi ‘Açık’ konumuna döner. Windscribe’in ‘Güvenlik Duvarı’ olarak adlandırdığı kill anahtarını buradan da değiştirebilirsiniz..

Platformdan bağımsız olarak, Windscribe ücretsiz VPN uygulaması, premium sürümle tamamen aynı görünüyor. Bu, basit, sezgisel ve şık bir kullanıcı deneyimi elde ettiğiniz anlamına gelir.

Hiçbir reklam yok, bu da ücretsiz VPN dünyasında hoş bir nefes alıyor.

Windscribe size bir VPN sunucu ağı ve bir güç düğmesi sunar: sadece konumunuzu seçin, açın ve saniyeler içinde hazır ve çalışırsınız.

Müşteri desteği

Kullanışlı çevrimiçi kaynaklar var, ancak canlı sohbet yok

Çevrimiçi form aracılığıyla e-posta desteği

Çevrimiçi kaynaklar

Evet
Evet

Windscribe, boyutunda bir VPN sağlayıcısı için hayal kırıklığı yaratan canlı sohbet desteğine sahip değil. Canlı sohbet desteğine en yakın şey otomatik bir sohbet botudur – bu, bir soru sorduğumuzda tamamen işe yaramaz olduğunu kanıtladı ve sadece ‘bir insanla konuşabilmemiz için bir destek bileti göndermemizi sağladı..

Neyse ki bir dizi kullanışlı yardım kılavuzu ve SSS çevrimiçi, ayrıca ihtiyacınız olanı hala bulamıyorsanız her zaman bir destek bileti gönderebilirsiniz. Ayrıca, Windscribe’ın alt düzenlemesinin özellikle yararlı olduğunu gördük ve daha spesifik sorgularımızı ayrıntılı olarak sorduk.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me