ExpressVPN oznámila nové partnerství s Dynabook (dříve Toshiba Client Solutions), ve kterém bude VPN software předinstalován na všech nových a budoucích PC Dynabook.

V rozhovoru o novém partnerství v tiskové zprávě Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook EMEA, řekl: „VPN se staly nepostradatelným nástrojem pro ochranu soukromí a zabezpečení internetu, takže jsme nadšeni, že můžeme našim uživatelům přinést bezpečnější zážitek hned po vybalení z krabice toto partnerství,

„Rozhodli jsme se pro partnerství s ExpressVPN, protože jsou naprosto bezkonkurenční v oboru, pokud jde o špičkovou bezpečnost, super rychlé připojení a globální použití a snadné použití. Sdílejí náš hluboký závazek budovat bezpečný a otevřený internetový zážitek. “

Viceprezident ExpressVPN Harold Li vyjádřil stejné nadšení pro společný podnik a řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Dynabookem, abychom svým zákazníkům poskytli větší soukromí na internetu, bezpečnost a svobodu..

„Je pro nás nesmírně potěšující vidět, že sítě VPN již nejsou pouze nástroji pro odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti, ale že společnosti i jednotlivci uznávají jejich význam pro všechny uživatele internetu..

Vlastní aplikace ExpressVPN pro Windows 10 bude ve výchozím nastavení připnuta na hlavní panel počítače a bude také přístupná z nabídky Start. Partnerství je „otevřené“, aniž by žádná společnost plánovala žádný konec.

Uživatelům bude nabídnuta 30denní bezplatná zkušební verze prémiové služby VPN, než budou mít možnost zakoupit si dlouhodobější předplatné. Bezplatná zkušební verze je přístupná pouze s e-mailovou adresou potřebnou pro nastavení, není třeba žádná informace o platbě ani kreditní kartě.

Ceny se pohybují od 6,67 dolaru za měsíc nebo do 12,95 dolaru za měsíc v závislosti na délce plánu.

ExpressVPN nás ujišťuje, že uživatelé budou moci snadno odinstalovat program ze svého nového zařízení Dynabook, pokud by to nechtěli, avšak pokud se tak rozhodnou, nebudou již moci využívat bezplatnou zkušební verzi.

Podle tiskové zprávy Dynabook nikdy předtím s poskytovatelem VPN nikdy nepracoval a po „přísném výběru“ jmenoval ExpressVPN za svého oficiálního partnera.

Tým Dynabook provedl due diligence provedením testů na softwaru ExpressVPN s přihlédnutím k různým faktorům, včetně jeho bezpečnosti, spolehlivosti, rychlosti, snadnosti použití, zásad ochrany soukromí a architektury backendu.

Dynabook je něco nového na trhu se spotřebitelskými notebooky. Společnost byla založena jako název v červnu 2018, když japonská elektronická firma Sharp získala PC rameno krajanské a konkurenční společnosti Toshiba a rebranding svých produktů značkou Dynabook.

ExpressVPN byla založena v roce 2009 a sídlí na britských Panenských ostrovech. Nyní má infrastrukturu zahrnující přes 3 000 serverů VPN umístěných ve 94 zemích.

Poskytuje samostatné aplikace VPN, které lze nainstalovat do počítačů se systémem Windows, MacBooků a iMaců, iPhonů, Androidů, Linuxových zařízení, routerů a Amazon Fire TV zařízení.

Kromě služby VPN existují rozšíření prohlížeče pro Google Chrome a Mozilla Firefox a také inteligentní služba DNS s názvem MediaStreamer, která je kompatibilní také s chytrými televizními a herními konzolami.

Aplikace využívají k šifrování internetového provozu špičkovou šifru AES-256 a také OpenVPN, což je průmyslový zlatý standard pro protokoly VPN.

Technologie ExpressVPN prošla před testováním Dynabook různými nezávislými audity.

V roce 2018 provedla kybernetická společnost Cure53 nezávislý audit svého rozšíření prohlížeče Google Chrome, které přineslo osm zjištění „souvisejících s bezpečností“. Čtyři z nich byly klasifikovány jako „zranitelnosti“ a čtyři jako „obecné slabiny“.

ExpressVPN pokračoval v úspěšném vyřešení nebo zmírnění sedmi z osmi problémů, které Cure53 ověřil ve své závěrečné zprávě, a dospěl k závěru, že „nebyly zjištěny žádné bezpečnostní problémy, které by útočníkovi umožnily ovlivnit stav připojení VPN prostřednictvím škodlivé webové stránky nebo podobně objevil."

Následující rok v červenci 2019 provedla PwC nezávislý audit ExpressVPN s cílem potvrdit, že ExpressVPN pracuje v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů, které tvrdily, že neukládají žádné protokoly připojení VPN, jako je IP adresa uživatele, časová značka připojení nebo trvání relace.

Zásady ExpressVPN zůstávají téměř stejné a shromažďují data týkající se data, kdy se uživatel připojil ke službě, výběru umístění serveru VPN a celkového množství dat přenesených za den.

Audit společnosti PwC se rovněž týkal interní technologie společnosti TrustedServer společnosti VPN, kterou společnost ExpressVPN zahájila v dubnu 2019 v rámci svého závazku zajistit, že nikdy neukládá citlivá uživatelská data na žádný ze svých serverů..

Tato technologie vymaže všechna data při každém restartu a nikdy nezapisuje data na pevný disk.

Přestože společnost Dynabook doposud s poskytovatelem VPN nespolupracovala, není to poprvé, kdy ExpressVPN spolupracuje se značkou hardwaru..

V září 2019 se ExpressVPN spojil se silami s PC a tiskárenskou společností HP, aby „pomohl svým uživatelům zůstat v soukromí a zabezpečený online“.

Partnerství, které právě probíhá, je podobné jako Dynabookovo; Společnost HP předem nainstaluje software ExpressVPN na své počítače Specter x360 13 s 30denní bezplatnou zkušební verzí.

Zatím VPN nebyla zahrnuta do žádného z ostatních modelů HP, ale ExpressVPN uvedla, že v blízké budoucnosti přinese integraci do více modelů zařízení HP..

Li řekl: „[Jsme] nadšeni, když řekneme, že brzy budeme mít více partnerství. Naše práce s významnými technologickými značkami, jako jsou Dynabook a HP, odráží skutečnost, že sítě VPN jsou nyní považovány za nepostradatelný nástroj pro ochranu soukromí a zabezpečení online..

„Věříme, že když se posílí veřejné znalosti v VPN, budou z toho mít prospěch všichni hráči a uživatelé VPN. A v konečném důsledku znamená silnější odvětví VPN bezpečnější a lepší internet. “

Jediným dalším podobným partnerstvím mezi poskytovatelem VPN a poskytovatelem hardwaru k dnešnímu dni je partnerství mezi soukromým internetovým přístupem (PIA) a společností Purism, společností pro sociální účely, která navrhuje a vyrábí bezpečný hardware (notebooky a smartphony) a software..

V dubnu 2019 společnost PIA oznámila, že software „založený na PIA“ má být standardně zahrnut do telefonu Librem 5 a také do PureOS pro notebooky Librem 18 a Librem 15. Uvádí se, že PIA bude spolupracovat s Purismem i pro budoucí svazky služeb.

Společnost webového prohlížeče Mozilla Firefox také spolupracovala s poskytovateli VPN a nabídla komplexnější bezpečnostní balíček - ProtonVPN v říjnu 2018 a později Mullvad na konci roku 2019..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me