29 metų magistrantas iš Kinijos Jianshu provincijos buvo areštuotas 2019 m. Gruodžio 30 d. Už tai, kad pardavė VPT paslaugą, leidžiančią vietiniams gyventojams naudotis pasauliniu internetu.

Nukreipdamas srautą aplink vadinamąją „Didžiąją ugniasienę“ Kinijoje, VPN leidžia vartotojams prisijungti prie užsienio, užblokuotų svetainių, tokių kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“..

Kinija valdo didelę cenzūros infrastruktūrą, galinčią blokuoti daugumą VPN - tai reiškia, kad pasiekti labai mažą VPT teikėjų gali pasiekti, kad VPN nuolat veiktų Kinijoje..

Vyras, žinomas slapyvardžiu Gao, tvirtino, kad jo klientai VPN programinės įrangos nenaudojo neteisėtai.

Kol jis nebuvo nuteistas, Gao prisipažino padaręs nusikaltimą ir greičiausiai jam gresia kalėjimo laikas bei piniginės baudos, nuo 2016 m. Uždirbęs daugiau nei 11 milijonų juanių (~ 1,6 milijono JAV dolerių)..

Tai nėra pirmas kartas, kai Kinija areštuoja savo piliečius dėl VPN programinės įrangos platinimo.

Yra keletas pranešimų apie tokius areštus vien nuo 2019 m.: Gegužę vyras, vardu Huangas, buvo kalinamas už tai, kad pardavė prieigą prie trumpos vaizdo įrašo programos, turinčios „per sieną“ galimybių. Jis buvo apkaltintas padarius nusikaltimą „už įsibrovimą ir neteisėtą kompiuterinių informacinių sistemų programų ir įrankių valdymą“.

Gruodžio 23 d. Policija areštavo kitą vyrą, vardu Li, už jo dalyvavimą nelicencijuotoje komercinėje VPN įmonėje. Li daugiausia vykdė klientų aptarnavimą ir rinkodarą, tačiau vis dėlto buvo laikoma atsakinga už nusikalstamą bendrovės veiklą.

Bendrovės savininkas, vardu Gongas, buvo areštuotas anksčiau gruodį, tačiau Li tam tikrą laiką sugebėjo išvengti valdžios. Galiausiai jis buvo sugautas „įtartinai elgdamasis“ Dongguano geležinkelio stotyje.

Iki 2015 m. Kinijos komunistų partija (CCP) buvo areštavusi daugiau kaip 150 000 žmonių už „interneto nusikaltimus“ - kategoriją, kuriai priskiriama daug daugiau nei bandymas apeiti cenzūrą - tačiau VPN kova dar nebuvo pradėta..

Tik 2017 m., Kai paplito areštai už VPT platinimą, po to, kai CCP paskelbė draudimą visiems komerciniams VPT, negavusiems vyriausybės leidimo..

Pramonės ir informacinių technologijų ministerija 2017 m. Sausio mėn. Paskelbė pranešimą, kuriame praneša apie savo ketinimą sutvarkyti ir sureguliuoti interneto tinklo prieigos paslaugų rinką..

Pareiškime vyriausybės departamentas skundėsi „netvarkinga informacinių technologijų ir debesų kompiuterijos pramonės plėtra“.

Pirmiausia laiškas buvo skirtas tinklo efektyvumo gerinimui ir „nelegalios veiklos“ apimties panaikinimui.

Tarpvalstybinis naudojimas yra konkrečiai skirtas, o VPT įvardijami kaip netinkamas tarpvalstybinių tinklų, kurie turi būti naudojami tik tiems tikslams, kuriems jie yra licencijuoti, naudojimas..

Kinijos susidorojimo mastai nuo to laiko tik didėjo - „Apple“ iš savo programų parduotuvės Kinijoje pašalino visas VPN programas, o dauguma VPN paslaugų be specialios obstrukcijos technologijos (taip pat daugelis su obfuzikacijos protokolais) buvo sėkmingai užblokuotos..

2017 m. Gruodžio mėn. Vyras buvo areštuotas už VPN pardavimą Kinijos pietuose.

Wu Xiangyang nuo 2013 m. Iki 2017 m. Birželio mėn. Vykdė VPN paslaugą iš pietų Kinijos ir per tą laiką uždirbo apie 500 000 juanių (~ 70 000 USD) nelegalaus pelno..

Wu buvo paskirta 500 000 juanių bauda - bendra jo „nelegalaus“ uždarbio vertė - ir nuteistas penkeriems su puse metų kalėjimo.

Jei Gao pelnas yra žymiai didesnis nei Wu, tikėtina, kad jam gresia didžiulės baudos ir galbūt dar ilgesnis kalėjimo laikotarpis.

Yra dar bent vienas atvejis, kai 2017 m. VPN operatoriui buvo skirtas kalėjimas: Dengas Jiewei 2017 m. Rugsėjo mėn. Buvo nuteistas devyniems mėnesiams kalėjimo už dviejų VPN paslaugų teikimą nuo 2015 m. Spalio mėn..

2018 m. Spalio mėn. Kitam vyrui buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė ir skirta 10 000 juanių bauda.

Visi šie teistumai buvo priimti pagal tą patį įstatymą, kuris draudžia „teikti įsibrovimus ir neteisėtai valdyti kompiuterių informacinių sistemų programas ir įrankius“.

Paprastai pagrindinė sandorio šalis daugiausia dėmesio skyrė VPN platinantiems, o ne tiems, kurie juos naudoja, tačiau 2019 m. Sausio mėn. Vyrui buvo skirta 145 USD bauda už prieigą prie užsienio, užblokuotų svetainių..

Zhu Yunfengas buvo sugautas patekti į tokias svetaines kaip „Google“ ir „Twitter“ naudodamas „Lantern“, VPN programą.

Yunfengas buvo apkaltintas pagal 1997 m. Viešojo saugumo įstatymą, kuris beveik nebuvo naudojamas iki jo pratęsimo 2017 m. Nors Zhu byloje nebuvo numatytas kalėjimo laikas ar didelė bauda, ​​Zhu atvejis rodo vis didesnį dėmesį Kinijos VPN vartotojams ir operatoriams..

Vyriausybės patvirtinti VPT Kinijoje yra teisėti, tačiau jie neveikia taip patikimai kaip kiti VPT ir žymiai padidina vyriausybės priežiūros riziką - dėl šios priežasties vartotojai dažniausiai kreipiasi į VPN..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me