Ne yaptığınızı bildiğinizde, Amazon Fire TV Stick veya Fire TV'nize bir VPN yüklemek hızlı ve kolaydır. Bu kılavuzda, bir dizi farklı yöntem kullanarak size ne kadar basit olduğunu göstereceğiz.

Amazon Fire TV veya Fire TV Stick'inizde bir VPN kullanmak, coğrafi kısıtlamaları atlamanın ve daha fazla video içeriği akışının kolay bir yoludur.

Bu kullanışlı kılavuz, adım adım, VPN'inizi bir Fire TV cihazında nasıl kuracağınızı adım adım izleyecektir.

Firestick'inizde Neden Bir VPN'e İhtiyacınız Var?

Amazon Fire TV Stick'inizde VPN kullanmanız için birçok farklı neden var.

Ana nedenler:

 1. Daha fazla video içeriği izlemek istiyorsunuz

  Fire TV'deki içerik yükleri coğrafi olarak kısıtlanmıştır, bu nedenle bulunduğunuz yere bağlı olarak belirli videolara veya uygulamalara erişemeyebilirsiniz. İyi bir VPN hizmeti tüm bu içeriğin kilidini açacaktır.

 2. Herhangi bir Kodi eklentisini kullanmanız gerekir

  Yoda veya Exodus Redux gibi Kodi eklentilerini kullanmayı planlıyorsanız güvenilir bir VPN hizmeti de gereklidir.

  Peki bu neden?

  Çünkü sizi ağır bir para cezasıyla, hatta hapis cezasına çarptırılabilen telif hakkıyla korunan içerik akışına alabilirsiniz.!

  Kodi ile bir VPN kullanmak gerçek IP adresinizi gizler, böylece akış etkinliğiniz özeldir.


  Başlamanız için adım adım talimatlar için Kodi'ye bir VPN yükleme kılavuzumuza göz atın..

 3. İSS'nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) çevrimiçi olarak ne yaptığınızı görmesini veya hızlarınızı azaltmasını istemezsiniz

  Tüm dünyadaki İSS'ler, kullandığınız web sitelerine veya uygulamalara bağlı olarak internet bağlantı hızınızı yavaşlatabilir.

  Bu, Amazon Fire TV Stick'inizde Netflix veya BBC iPlayer'ı yayınlamanın çok daha hızlı olabileceği anlamına gelir.

  Adil görünmüyor, değil mi??

  Bunun güvenli bir VPN ile olmasını engelleyebilirsiniz, çünkü ISS'nizin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı görmesini engelleyecektir.

İhtiyacınız Olanlar

VPN'inizi Amazon Firestick'inize yüklemek için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • İşletim sisteminin en son sürümüne güncellenmiş bir Fire TV (veya Fire TV Stick v2 veya üstü)
 • Seçtiğiniz VPN hizmetiyle onaylanmış bir hesap.

Henüz bir VPN hizmeti seçmediyseniz, kendi uygulamasına sahip olup olmadığını kontrol etmek için önce Amazon App Store'a göz atmaya değer. Firestick için en iyi VPN hizmetlerimize de buradan ulaşabilirsiniz..

Amazon Firestick için özel bir uygulamaya sahip bir VPN hizmeti seçerseniz, kurulum işlemi çok daha hızlı ve daha kolay olacaktır. Yavaş bir VPN, Fire TV'nize veya Fire Stick'inize medya akışını çok zorlaştıracaktır, bu nedenle ücretli bir VPN planına kaydolmadan önce ücretsiz bir denemeyi test etmek isteyebilirsiniz..

VPN uygulamasını Firestick'inize yüklerken herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya seçtiğiniz VPN sağlayıcınızın Amazon cihazları için bir uygulaması yoksa, yönlendiriciniz, Mac veya Windows PC'niz aracılığıyla bir VPN'ye bağlanmak mümkündür. Bunu 3, 4 ve 5. yöntemlerde ele alacağız.

Fire TV veya Fire TV Stick'inize bir VPN uygulaması yüklemek de mümkündür, ancak bu biraz daha karmaşıktır ve cihazınızdaki ayarları değiştirmenizi gerektirir. Yöntem 2 ve 6'da bu işlem boyunca adım adım ilerleyeceğiz.

Devam etmeden önce e-posta adresinizi kontrol etmeyi ve VPN hesabınızı doğrulamayı unutmayın; aksi takdirde VPN bağlantınız Firestick'inizde çalışmayabilir.

Yöntem 1: Fire TV VPN Uygulaması

Fire TV kapalı bir yazılım çalıştırmasına rağmen, VPN kurmak için en kolay cihazlardan biridir. Seçtiğiniz VPN hizmetinin Amazon Fire TV Stick için özel bir uygulaması varsa, yapmanız gereken tek şey onu indirip cihazınıza yüklemek.

Başlamak:

 1. Cihazınızda Amazon App Store'u açın
  Firestick'teki App Store'un ekran görüntüsü
 2. Sağlayıcınızın uygulamasını arayın (ör. ExpressVPN)
 3. Cihazınıza yüklemek için "Al" ı tıklayın; onaylamak için genellikle Amazon hesabı şifrenizi girmeniz gerekir ExpressVPN'in Fire TV mağazasındaki uygulamasının ekran görüntüsü
 4. Uygulamayı açın, giriş bilgilerinizi girin ve başlamaya hazırsınız ExpressVPN's Firestick uygulamasının ekran görüntüsü

Daha sonra Amazon cihazınızda herhangi bir içerik akışı yapmadan önce bir VPN sunucusu konumuna bağlanmanız gerekir. Belirli bir şeyi izlemek isteyenlerin belirli bir sunucuya bağlanması gerekebilir - ör. BBC iPlayer'ı izlemek istiyorsanız, bu sadece bir İngiltere sunucusu üzerinden çalışacaktır.

Amazon Fire TV Stick'inize bir VPN uygulaması yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, VPN'nizin müşteri destek ekibiyle iletişime geçmeniz yeterlidir; size yardımcı olabilirler. Bunu yapamıyorsanız, çoğu VPN hizmetinin web sitelerinde en popüler cihazlar için adım adım kurulum kılavuzları vardır..

Şu anda Firestick için önerilen en yüksek VPN hizmetimiz, cihaza özel uygulaması ve torrentlere olumlu yaklaşımı nedeniyle IPVanish. Ayrıca CyberGhost, PrivateVPN, ExpressVPN ve NordVPN'yi öneriyoruz.

Amazon Fire TV Stick'inizde kullanmak için bir VPN arıyorsanız, ancak şimdilik ücretli bir aboneliğe kaydolmaktan kaçınmak istiyorsanız, Firestick için en iyi ücretsiz VPN hizmetlerimize göz atmanızı öneririz..

Yöntem 2: bir VPN uygulaması kullanarak yan yükleme APK

Firestick için özel bir uygulama sunmayan bir VPN hizmeti seçtiyseniz, bunu biraz çalışma ile yüklemek hala mümkündür. İlk olarak, üçüncü taraf uygulamaları yüklemenize izin vermek için Firestick'inizin ayarlarını değiştirmeniz gerekir.

 1. Fire TV'nizi veya Fire TV Stick'inizi başlattıktan sonra "Ayarlar" ve ardından "Cihaz" a gidin Firestick ayarları menüsünün ekran görüntüsü
 2. ‘Geliştirici Seçenekleri’ni bulun ve ikisinde de geçiş yapın -‘ Hata Ayıklama ’ve Unknown Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar’ Firestick'teki geliştirici seçenekleri menüsünün ekran görüntüsü
 3. "Sistem" menüsüne geri dönün, "Hakkında" yı tıklayın ve ardından "Ağ" ı seçin Firestick'teki ağ ayarları menüsünün ekran görüntüsü
 4. Fire TV veya Fire TV Stick'inizin IP adresini not edin ve bir tarafa ayarlayın

Firestick'iniz artık Amazon’un App Store'unda bulunmayan uygulamaları yüklemenize izin verecek.

Yukarıda listelenen adımları tamamladıktan sonra, seçtiğiniz VPN hizmetinin Android APK dosyasını doğrudan web sitesinden indirilebildiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu tür dosyaları yalnızca doğrudan VPN sağlayıcınızdan indirmelisiniz - üçüncü taraf dosyalara kötü amaçlı yazılım bulaşabilir ve cihazınıza zarar verebilir.

Bu yöntemin çalışması için, VPN hizmetinizin APK dosyası için ikinci nesil bir Firestick'e (veya daha yenisine) ve bir indirme URL'sine ihtiyacınız olacaktır..

 1. Fire TV'nizi açın, 'Downloader'ı arayın ve' Downloader Uygulamasını 'yükleyin Firestick uygulama mağazasındaki Downloader uygulamasının ekran görüntüsü
 2. "Downloader Uygulaması" nı çalıştırın ve VPN'nizin APK dosyası için indirme URL'sini girin Firestick'teki Downloader uygulamasının ekran görüntüsü
 3. İndirme işlemi tamamlandığında, uygulamayı yüklemek için bir istem görürsünüz. Bu olmazsa, ‘İndirici’deki indirmeler bölümünü açın ve APK dosyasını seçin

VPN uygulamanız şimdi yüklendi ve kullanıma hazır - tek yapmanız gereken oturum açmak ve bağlanmak.

 1. Fire TV'nizde ‘Ayarlar’a, ardından‘ Uygulamalar’a gidin ve Install Yüklü Uygulamaları Yönet’i seçin Firestick'teki uygulama ayarları menüsünün ekran görüntüsü
 2. Fire TV'nize yan yüklediğiniz VPN uygulamasını bulun ve açılan alt menüden "Uygulamayı Başlat" ı tıklayın
 3. VPN hizmeti için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin - bu, biraz daha kolay hale getirmek için bir Bluetooth fare kullanmanızı gerektirebilir
 4. VPN uygulamasına girdikten sonra, bir sunucu konumu seçip ‘Bağlan’a basın

Yöntem 3: Yönlendiricinizi Kullanma

Bir VPN yönlendirici

Özel bir Fire TV Stick uygulaması sunan beğendiğiniz bir VPN hizmeti bulamıyorsanız veya uygulamayı Fire TV veya Fire TV Stick'inize indirmekte zorlanıyorsanız, VPN'yi yönlendirici düzeyinde yükleme seçeneğiniz de vardır . Bu şekilde evinizdeki tüm internet bağlantılı cihazlar WiFi üzerinden otomatik olarak korunacaktır.

Seçtiğiniz yöntem bu ise, yönlendiricilerle uyumlu bir VPN hizmetine kaydolduğunuzdan emin olmanız gerekir. En iyi genel VPN'lerin çoğu ve diğerleri - sadece ‘Platformları kontrol edin & Emin olmak için cihazların VPN bölümlerinin bölümleri.

Çoğu VPN hizmeti, yönlendiricilere yüklenip yüklenmeyeceklerini kendi web sitelerinde de netleştirir. Emin değilseniz, müşteri desteğinin bir üyesiyle görüşün.

Ayrıca yönlendiricinizin VPN istemcilerini desteklediğinden emin olun - ISS tarafından verilen yönlendiricilerin çoğu.

Yönlendiricinizle kullanılacak en güvenli ve en güvenli VPN protokolü OpenVPN'dir. Ancak, tüm yönlendiriciler OpenVPN'i desteklemez. Bazıları bunun yerine PPTP'yi destekler, ancak bu protokol çok güvensiz kabul edilir ve dakikalar içinde saldırıya uğrayabilir.

Seçtiğiniz VPN'yi yönlendirici düzeyinde (ve tercihen OpenVPN kullanarak) kurabileceğinizi belirledikten sonra, temel işlem şöyledir:

 1. Yönlendirici yönetici kontrol panelinize giriş yapın.
 2. OpenVPN'yi yerel olarak desteklemiyorsa yönlendiricinizi VPN uyumlu ürün yazılımı ile flaşlayın.
 3. Yönlendiriciyi VPN servis sağlayıcınızın yapılandırma dosyalarıyla yapılandırın.
 4. VPN'ye bağlanma.
 5. VPN bağlantısını IP, DNS ve WebRTC sızıntıları açısından test edin.
 6. Firestick'inizi VPN yönlendiricinin WiFi'sine bağlayın.

Yönlendiricinizi kurmanın daha fazla yolu için yönlendirici kurulum kılavuzumuza göz atabilirsiniz..

Maalesef her bir yönlendirici modeli için size adım adım rehberlik edemeyiz, ancak premium VPN hizmetlerinin çoğu popüler yönlendirici markaları için ayrıntılı kurulum talimatları sağlayacaktır..

Örneğin ExpressVPN, web sitesinde 15 farklı yönlendirici türü için manuel yapılandırma kılavuzları sunar. ExpressVPN ayrıca kurulumu çok kolay hale getirmek için bir yönlendirici uygulaması sağlar.

Yöntem 4: Bilgisayarınızı Kullanma

Yönlendiricinize bir VPN yükleyemiyorsanız, Windows PC'nizde çalıştırma ve ardından Fire TV veya Fire TV Stick'inize bağlantı paylaşma seçeneğiniz de vardır..

İlk olarak, bilgisayarınızda bir sanal yönlendirici ayarlamanız ve ardından Firestick'inizi VPN üzerinden bu yöntemle bağlamanız gerekir. PC'nizdeki VPN'ye bağlandıktan sonra, Fire TV Stick’in trafiği de şifrelenir.

Size temel bilgileri vereceğiz:

 1. Bilgisayarınızda Komut İstemi'ni açın, "netsh wlan show drivers" yazın ve "Barındırılan ağ desteklenir: evet" yazan satırı arayın - bu pencereyi açık tutun Bilgisayardaki komut istemi penceresinin ekran görüntüsü
 2. VPN sağlayıcınızın masaüstü uygulamasını PC'nize yükleyin
 3. Komut istemi penceresine geri dönün ve sanal yönlendiriciyi başlatmak için VPN TV kurulum kılavuzumuzun Yöntem 2'deki talimatları izleyin
 4. Bilgisayarınızın Denetim Masası'nda Ağ Bağlantılarını açın
 5. Bir TAP bağdaştırıcısı ile oluşturduğunuz ağı bulun
 6. Liste öğesini sağ tıklayın, ‘Özellikler’i ve ardından‘ Paylaşım’ı tıklayın - ardından other Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın İnternet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver ’seçeneğini işaretleyin. PC'deki WiFi özellikleri penceresinin ekran görüntüsü
 7. Açılır menüden ağınızın adını seçin

Cihazınız kurulduktan sonra, Fire TV veya Fire TV Stick'inizi doğrudan yönlendiricinize değil, Windows PC'nizdeki yeni WiFi bağlantısına bağlamanız yeterlidir.

Yöntem 5: Mac'inizi kullanma

Mac'lerde yerleşik VPN özelliği olduğundan, Firestick'inizi Mac'inizle VPN'ye bağlamak biraz daha kolaydır. Seçtiğiniz VPN sunucusuna manuel bağlantı oluşturmak için bağlantı paylaşımı özelliğini kullanacaksınız.

Ancak, MacOS yerleşik VPN istemcisi sınırlı sayıda VPN protokolünü destekler. OpenVPN'i desteklemez.

Lütfen bunu not al PPTP çok güvensiz VPN protokolü ve L2TP / IPSec'in güvenlik kusurları da var. Bu yüzden, bu kurulum yöntemini önermiyoruz ve son çare olmalı.

Mac'inizden VPN bağlantısını Fire TV'nize veya Fire TV Stick'inize paylaşmak için:

 1. Mac'inizin Ethernet kablosuyla internete bağlı olduğundan emin olun.
 2. Manuel yapılandırmayı kullanarak Mac'inizde VPN bağlantınızı oluşturun; bunun nasıl yapılacağıyla ilgili adım adım talimatları Mac VPN kılavuzumuzda bulacaksınız
 3. VPN'ye bağlanın, "Sistem Tercihleri" ni, "Paylaşım" ı ve "İnternet Paylaşımı" nı açın Mac'teki İnternet Paylaşımı ayarlarının ekran görüntüsü
 4. "WiFi" etiketli kutuyu işaretleyin ve "WiFi Seçenekleri" ni seçin
 5. ‘WPA Kişisel’i seçin ve ağ adınızı ve şifrenizi yazın
 6. Tamam'ı tıklayın ve ardından ‘İnternet Paylaşımı’nın yanındaki kutuyu işaretleyin, ardından‘ Başlat ’ Mac'teki internet paylaşımı onay mesajının ekran görüntüsü

Artık Fire TV veya Fire TV Stick'inizi Mac'inizin paylaşılan VPN ağına WiFi üzerinden bağlayabilirsiniz.

Yöntem 6: İkinci bir Android Aygıt Kullanarak Yandan Yükleme

Seçtiğiniz VPN hizmetinde bir APK dosyası yoksa, bunu küçük bir manuel yapılandırma öğesiyle Firestick'inize yüklemek hala mümkündür. Öncelikle cihazın en az ikinci nesil bir sürümü olduğundan emin olmanız ve ayrıca Google Play Store'a erişimi olan ek bir Android cihaza ihtiyacınız olacak.

Bu yöntem, önce VPN uygulamasını ikinci Android cihaza indirmeyi, ardından Firestick'inize aktarmayı içerir. Sahip olduğunuz Firestick neslinin dışını model adıyla kontrol edebilirsiniz - ikinci nesil cihazlarda model adı “LY73PR” bulunur.

Bu yönteme başlamadan önce, Firestick'inizi yan yükleme işlemine hazırlamak için Yöntem 2'nin başında belirtilen adımları tamamladığınızdan emin olun..

 1. Google Play Store'dan ‘Apps2Fire’ adlı bir uygulamayı ve seçtiğiniz VPN hizmeti için Android uygulamasını indirin ve yükleyin Google Play Store'daki apps2fire uygulamasının ekran görüntüsü
 2. Uygulamayı açın, sağ üst köşedeki menü simgesine ve ardından "Kurulum" a hafifçe vurun
 3. "Fire TV'nizin IP adresi" yazdığı yerde, Firestick'inizin ağ ayarlarını değiştirdiğinizde not ettiğiniz IP adresini girin ve ardından "Kaydet" e hafifçe vurun Apps2fire Android uygulamasının kurulum bölümünün ekran görüntüsü
 4. Menü simgesine tekrar dokunun, Apps Uygulamaları Yükle’yi seçin, ardından Fire TV'nizde kullanmak istediğiniz VPN uygulamasını seçin Apps2fire Android uygulamasının yardım bölümünün ekran görüntüsü
 5. VPN uygulaması, Fire TV veya Fire TV Stick'inize otomatik olarak yüklenmelidir

Bunu yaptıktan sonra, VPN uygulamasını başlatmak, oturum açmak ve bağlanmak için Yöntem 5'de belirtilen adımları izlemeniz gerekir..

Daha Fazla Yardım Gerekiyor?

VPN sağlayıcınız Amazon Fire TV veya Fire TV Stick için özel bir uygulama sunuyorsa, daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız ilk çağrı portunuz olmalıdır. Unutmayın: Birinci nesil bir Fire TV Stick tüm VPN hizmetleriyle çalışmayabilir.

Mac veya Windows PC gibi başka bir cihazla bağlanıyorsanız, daha fazla yardım için sağlayıcınızla görüşmeniz gerekir..

Birkaç VPN hizmeti, özellikle Fire TV Stick kullanıcıları için destek sağlar - bunları burada bulabilirsiniz:

 • IPVanish
 • CyberGhost
 • PrivateVPN
 • ExpressVPN
 • NordVPN

Alternatif olarak, bize herhangi bir sorunuz için e-posta göndermekten çekinmeyin; e-posta adresini aşağıda bulabilirsiniz.

{
"@context": "http://schema.org",
"@type": "Nasıl",
"isim": "Amazon Fire Stick'e VPN Yükleme",
"açıklama": "Ne yaptığınızı bildiğinizde, Amazon Fire TV Stick veya Fire TV'nize bir VPN yüklemek hızlı ve kolaydır. Bu kılavuzda, bir dizi farklı yöntem kullanarak size ne kadar basit olduğunu göstereceğiz.",
"görüntü": {
"@type": "ImageObject",
"uRL": "https://www.top10vpn.com/images/2018/06/hero_firetv.svg",
"yükseklik": "738",
"Genişlik": "286"
},
"toplam zaman": "PT15M",
"araç": "VPN aboneliği, Fire TV (veya Fire TV Stick v2 veya üstü) ",
"arz": "Elektrik",
"adım": [
{
"@type": "HowToStep",
"uRL": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-1",
"görüntü": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick.jpg",
"isim": "Amazon App Store'u açın",
"Metin": "Cihazınızda Amazon App Store'u açın"
},
{
"@type": "HowToStep",
"uRL": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-2",
"görüntü": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick.jpg",
"isim": "Arama sağlayıcısı",
"Metin": "Sağlayıcınızın uygulamasını arayın (ör. ExpressVPN)"
},
{
"@type": "HowToStep",
"uRL": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-3",
"görüntü": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick.png",
"isim": "Yüklemek",
"Metin": "Cihazınıza yüklemek için "Al" ı tıklayın; onaylamak için genellikle Amazon hesabı şifrenizi girmeniz gerekir"
},
{
"@type": "HowToStep",
"uRL": "https://www.top10vpn.com/guides/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick/#step-4",
"görüntü": "https: //www.top10vpn.comimages/how-to-install-a-vpn-on-amazon-fire-stick-2.png",
"isim": "Uygulamayı aç",
"Metin": "Uygulamayı açın, giriş bilgilerinizi girin ve başlamaya hazırsınız"
}
]
}

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me