Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir VPN kurmanın beş ana yolu vardır, ancak en basit yöntem yalnızca seçtiğiniz VPN hizmeti tarafından sağlanan özel uygulamayı kullanmaktır.

Android cihazınız için özel bir VPN uygulaması oluşturmak, başka bir uygulamayı yüklemek kadar kolaydır.

Sadece indirin, giriş yapın, "bağlan" a hafifçe vurun, hepsi bu. Uygulama yüklemesi ile ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, ‘Yöntem 1’in altına ayrıntılı talimatları ekledik.

Neyse ki, en iyi VPN hizmeti önerilerimizin tümü bir çeşit Android uygulaması sunuyor, bu nedenle istemediğiniz sürece başka yöntemleri kullanmaya zorlanmayacaksınız.

Kararınızı kolaylaştırmak için Android için en son VPN seçimlerimize de göz atabilirsiniz..

Android telefonunuzda bir VPN kullanmak için manuel olarak ayarlama, bir APK dosyası kullanma ve VPN'yi yönlendirici düzeyinde ayarlama gibi alternatif yöntemlere de bakacağız..

Neye ihtiyacınız olacak

İlk olarak, Android cihazı: akıllı telefon veya tablet.

Bu kılavuz, Android 9.1.0 (Pie) çalıştıran bir Samsung Galaxy A6 akıllı telefon kullanılarak yazılmıştır.

Eski bir Android cihazda VPN kullanabilirsiniz, ancak adımlar ve ekranlar bu kılavuzdakilerden biraz farklı olabilir.

Ayrıca ihtiyacınız olacak VPN servis sağlayıcısına sahip bir hesap. Bunu yapmanın iki yolu vardır:

 1. Birkaç sağlayıcının web sitelerini ziyaret edin ve tercih ettiğiniz web sitesine kaydolun; devam etmeden önce giriş yapmak ve cihaz kurulum sayfalarını bulmak iyi bir fikirdir.
 2. Tercih ettiğiniz sağlayıcının uygulamasını Google Play Store'dan indirin ve uygulamada yeni bir hesap için kaydolun.

  VPN sağlayıcının geri ödeme politikası geçerli olmayabileceği veya hesabınızın yalnızca Android cihazlarla sınırlı olabileceği için bunu genellikle önermiyoruz, oysa VPN sağlayıcının web sitesi üzerinden abonelik satın almak genellikle VPN'yi birden fazla cihazla kullanmanıza izin verecektir türleri.

Gerekirse VPN hesabınızı e-posta ile doğruladığınızdan emin olun.

Yöntem 1: VPN Uygulaması

Bir VPN aboneliğine kaydolmadan önce, VPN hizmetinin Android için özel bir VPN uygulamasıyla geldiğini kontrol edin.

Varsa, VPN uygulamasını Google Play Store'dan indirebilirsiniz. Google Play Store'a erişemediğiniz bir ülkede yaşıyorsanız "Yöntem 4: APK Dosyası" na geçin.

Bu kılavuz için ExpressVPN'i kullandık, çünkü çok basit bir Android uygulaması var ve 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Aynı zamanda en iyi VPN'dir - tam, bağımsız ExpressVPN incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Farklı bir VPN sağlayıcı seçtiyseniz, biraz farklı bir işlem izlemeniz gerekir, ancak bu kılavuz size temel bilgileri verecektir.

VPN hizmetiniz tarafından sağlanan VPN uygulamasını yüklemek, hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanın en kolay yoludur.

Çoğu durumda, VPN sunucuları arasında geçiş yapmak istiyorsanız kullanışlı olan, farklı sunuculara kolay ve kullanıcı dostu erişim sağlar..

Android için özel bir VPN uygulaması kurmanız beş dakikadan daha kısa sürer. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. VPN sağlayıcınızın özel Android uygulamasını Google Play Store'da bulun.
  Potansiyel olarak tehlikeli taklitçi yazılımını indirmemek için VPN’nin resmi web sitesi üzerinden Google Play Store bağlantısını takip etmenizi öneririz.Google Play Store'daki ExpressVPN profilinin ekran görüntüsü
 2. Dokunmak Yüklemek VPN uygulamasını indirmek için. Bu adım tamamlandığında, yeşil düğme Açık.Uygulama yüklendikten sonra Google Play Store'daki ExpressVPN'in ekran görüntüsü
 3. Dokunmak Açık VPN uygulamasını başlatmak için öğesine ve ardından Oturum aç.ExpressVPN ücretsiz deneme kurulum slaytının ekran görüntüsü
 4. VPN abonelik kimlik bilgilerinizi ilgili kutulara (bu durumda e-posta adresiniz ve şifreniz) girin ve ardından üzerine dokunun. Oturum aç.ExpressVPN Android uygulaması giriş sayfasının ekran görüntüsü
 5. ExpressVPN yeni kullanıcılara kilitlenme raporlarını, hız testlerini ve VPN bağlantısının başarılı olup olmayacağı hakkındaki bilgileri paylaşmak isteyip istemediklerini sorar.

  Bu bilgiler kişisel olarak tanımlanabilir olmasa da, Hayır teşekkürler.

  ExpressVPN kurulum çökme raporu yetkilendirmesinin ekran görüntüsü

 6. Dokunmak tamam VPN bağlantı kurulum işlemini başlatmak için.ExpressVPN Android kurulum işleminin ekran görüntüsü
 7. Dokunmak tamam VPN bağlantı isteğini kabul etmek için.ExpressVPN Android uygulaması bağlantı isteğinin ekran görüntüsü
 8. İşte ExpressVPN Android uygulaması ana ekranı. Ortada büyük bir bağlantı düğmesi ve aşağıda seçilen sunucu konumu ile Android için oldukça tipik bir özel VPN uygulamaları örneğidir.

  Sunucu konumlarının listesini görmek için sunucu konum adının sağındaki üç yatay noktaya dokunun.

  ExpressVPN Android uygulaması ana ekranının ekran görüntüsü

 9. Burada listelenen VPN sunucusu konumlarından herhangi birini seçebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz kişiye dokunun.ExpressVPN Android uygulama sunucusu konumları listesinin ekran görüntüsü
 10. VPN'ye bağlanmadan önce güvenlik ayarlarını kontrol etmek en iyisidir. Genellikle bunu bir dişli çark simgesine veya ExpressVPN’in durumunda hamburger menüsüne (üç yatay çizgi) tıklayarak bulabilirsiniz..

  Uygulama bu özelliklerle birlikte geliyorsa kill anahtarını ve sızıntı korumasını etkinleştirdiğinizden emin olun..

  İşte ExpressVPN’in ayarlar menüsü. Üzerine dokunun Ağ koruması anahtarının ExpressVPN’in Android uygulaması sürümünü etkinleştirme.

  ExpressVPN Android uygulama ayarlarının ekran görüntüsü

 11. VPN ayarlarına baktıktan sonra, VPN'ye bağlanma zamanı geldi. VPN uygulamasının ana ekranının ortasındaki dairesel bağlantı düğmesine dokunun.

  VPN bağlandığında ExpressVPN’in bağlantı düğmesi yeşile döner. Bağlantıyı kesmek için bu düğmeye tekrar dokunun.

  VPN'inizi her zaman sızıntı açısından test etmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı ve IP, DNS, WebRTC sızıntıları kılavuzumuzdaki sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz..

  Bağlı ExpressVPN Android uygulamasının ekran görüntüsüExpressVPN bağlantınız kurulduğuna göre, arka planda bağlı kalacaktır ve telefonunuzu normal şekilde kullanabilirsiniz.Sadece durum çubuğuna bakın ve telefonunuzun bağlı olduğunu doğrulamak için anahtarı arayın..

Yöntem 2: Üçüncü Taraf Yazılımlarını Kullanma (Android için OpenVPN)

VPN servis sağlayıcınızdan özel VPN uygulamasını kullanmak istemiyorsanız veya bir uygulama ile gelmiyorsa, VPN yapılandırma dosyalarını bunun yerine Android için OpenVPN gibi üçüncü taraf bir VPN uygulaması kullanarak yapılandırabilirsiniz..

Bu üçüncü taraf uygulamaları, sağlayıcınızın kendi uygulamasını kullanma konusunda size benzer bir genel deneyim sağlayan hesap kimlik bilgilerini kullanarak sağlayıcınızın sunucu ağına bağlanmak için kullanırsınız..

Üçüncü taraf uygulamaları VPN servis sağlayıcısının özel uygulamasından daha yapılandırılabilir olabilir ve hatta birden fazla aboneliğiniz varsa tek bir uygulamada birden fazla sağlayıcı kullanmanıza bile izin verir.

Bu kılavuz için Android için OpenVPN kullanacağız, çünkü açık kaynak, yani güvenlik kusurları ve güvenlik açıkları için incelenebilir ve OpenVPN protokolünün kendisi performans ve güvenlik arasında en iyi dengeyi sunar.

Android için OpenVPN Connect, OpenVPN, Inc’in resmi uygulamasını da kullanabilirsiniz.

ExpressVPN, yapılandırma dosyalarıyla daha iyi çalıştığı için Android için OpenVPN'i önerirken NordVPN, OpenVPN Connect'i önerir. Hangi uygulamayı önerdiğini öğrenmek için VPN servis sağlayıcınızla iletişim kurmak en iyisidir.

VPN sağlayıcınızda OpenVPN yapılandırma dosyaları yoksa, L2TP dosyalarını manuel olarak nasıl yapılandıracağınızı gösteren 'Yöntem 3'e atlayabilirsiniz..

Android için OpenVPN yazılımını kullanarak Android'de bir VPN'yi manuel olarak nasıl yapılandıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Google Play Store'da Android için OpenVPN'i (veya OpenVPN Connect'i) bulun ve Yüklemek.Google Play Store'daki OpenVPN for Android uygulamasının ekran görüntüsü
 2. Uygulama başarıyla indirildikten sonra yeşil düğme Açık. Android için OpenVPN uygulamasını açmak için hafifçe vurun.Google Play Store'da yüklü Android için OpenVPN uygulamasının ekran görüntüsü
 3. Bu, Android için OpenVPN uygulamasının ana ekranıdır. ExpressVPN’in web sitesinden yapılandırma dosyalarını indirdikten sonra buna geri döneceğiz.
  VPN profili olmayan Android için OpenVPN ekran görüntüsü
 4. Mobil tarayıcınızdaki VPN servis sağlayıcınızın web sitesine gidin ve kimlik bilgilerinizi kullanarak VPN hesabınıza giriş yapın.
  ExpressVPN giriş sayfasının ekran görüntüsü
 5. Şimdi VPN hesabı sayfasının VPN'yi çeşitli cihazlarda ayarlayabileceğiniz bölümüne gidin. Dokunmak ExpressVPN Kurulumu.
  ExpressVPN hesap kurulum sayfasının ekran görüntüsü
 6. Dokunmak Diğer cihazları göster.
  ExpressVPN hesabı etkinleştirme kodunun ekran görüntüsü
 7. Liste cihazlarında ilerleyin ve Manuel Yapılandırma.
  ExpressVPN çeşitli kurulum listesinin ekran görüntüsü
 8. Dokunmak OpenVPN. Burada OpenVPN manuel yapılandırması için benzersiz kullanıcı adınızı ve şifrenizi göreceksiniz. Bunlara daha sonra ihtiyacın olacak.
  ExpressVPN manuel yapılandırma kullanıcı adı ve şifresinin ekran görüntüsü
 9. İstediğiniz sayıda yapılandırma dosyası indirebilirsiniz - her biri farklı bir VPN sunucusu konumuna bağlanmanıza izin verecektir - ancak tüm yükleme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenene kadar birinden başlamanızı öneririz..

  Bağlanmak istediğiniz sunucu konumuna hafifçe vurun; otomatik olarak telefonunuzun belleğine indirilir. ABD'yi seçtik - New York.

  ExpressVPN sunucu konumları yapılandırma dosyalarının ekran görüntüsü

 10. Şimdi Android için OpenVPN uygulamasına geri dönün ve uygulamanın sağ üst köşesindeki klasör indirme sembolüne hafifçe vurun (+ sembolü ile üç dikey nokta arasında).
  VPN profili olmayan Android için OpenVPN ekran görüntüsü
 11. VPN yapılandırma dosyasını bulun. İndirilenler Klasör. Bazı kullanıcılar şu adrese gitmek zorunda kalacak: Dahili depolama gitmeden önce İndirilenler dosyasını seçin. Dosyayı bulduğunuzda üzerine dokunun.
  İndirilen ExpressVPN yapılandırma dosyasının ekran görüntüsü
 12. Üzerine dokunun. kene yapılandırma dosyası bitirmek için sembolü indir.
  Android için OpenVPN'deki ExpressVPN yapılandırma dosyasının ekran görüntüsü
 13. Öğesine dokunun. Düzenle yapılandırma dosya adının sağ tarafındaki simgesi.
  Android için OpenVPN'deki ExpressVPN yapılandırma dosyasının ekran görüntüsü
 14. Altında Temel sekmesine, ExpressVPN web sitesinde hesabınızda görüntülenen benzersiz OpenVPN kullanıcı adını ve şifresini girin. Ardından, Geri cihazınızdaki simge.

  Not: Android için OpenVPN'in birçok yapılandırma seçeneği vardır; burada yalnızca temel bilgileri gösteriyoruz, ancak daha sonra geri dönüp VPN profilinizi özelleştirebilirsiniz.

  Android için OpenVPN'de ExpressVPN yapılandırma dosyasını düzenlemenin ekran görüntüsü

 15. Oluşturduğunuza dokunun profil.
  Android için OpenVPN'deki ExpressVPN yapılandırma dosyasının ekran görüntüsü
 16. Dokunmak tamam bağlantı talebini kabul etmek.
  Android için OpenVPN'de VPN bağlantı isteğinin ekran görüntüsü
 17. VPN başarıyla bağlandıktan sonra bir bağlantı bildirimi görürsünüz ve VPN bağlantısı süresince ekranınızın sol üst köşesinde bir anahtar simgesi kalır. VPN bağlantısını IP, DNS veya WebRTC sızıntıları açısından test ettiğinizden emin olun.
  Ekranın üst kısmında VPN bağlantısının ekran görüntüsü
 18. VPN bağlantısını kesmek için OpenVPN for Android uygulaması içinden OpenVPN profiline dokunun ve ÇIKARIN.
  Android için OpenVPN'deki bağlantı kesme mesajının ekran görüntüsü

Bağlantınızı uyarlamak için Android için OpenVPN uygulamasında oynayabileceğiniz birçok yapılandırılabilir seçenek vardır.

Örneğin, UDP ve TCP arasında geçiş yapabilir, DNS ayarlarını geçersiz kılabilir, IPv6 ve IPv4 sızıntılarını engelleyebilir ve belirli uygulamaların internet trafiğinin VPN tüneli dışında seyahat etmesine izin verebilirsiniz (bölünmüş tünelleme).

Bu ayarlarla yalnızca ne yaptığınızı bildiğinizden eminseniz oynamalısınız..

IKEv2 / IPsec için strongSwan ve WireGuard protokolü için WireGuard gibi farklı VPN protokollerini yapılandırmak için kullanabileceğiniz başka açık kaynaklı üçüncü taraf uygulamalar da vardır, ancak OpenVPN tercih ettiğimiz protokol ve yazılım olarak kalır.

Yeni başlayanlar manuel yapılandırma yerine VPN sağlayıcının özel uygulamasını kullanarak öncelik vermelidir.

Yöntem 3: Yerleşik Android VPN İstemcisi

VPN sağlayıcınız OpenVPN yapılandırma dosyalarıyla birlikte gelmiyorsa, yerleşik Android VPN istemcisini kullanarak L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec ve PPTP yapılandırma dosyalarını yapılandırabilirsiniz.

Bu, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmek zorunda olmadığınız anlamına gelir.

Ancak, bu yöntemi önermiyoruz.

Bu tür kurulum cihazınızda fazla yer kaplamasa da, bazı durumlarda VPN sağlayıcının uygulamasını veya Android için OpenVPN'i kullanmak kadar güvenli değildir..

Bunun nedeni, yerleşik Android VPN istemcisinin desteklediği VPN protokolleri veya bazı durumlarda kurulum biçimleri nedeniyle.

PPTP çok eski ve güvensiz bir VPN protokolüdür ve dakikalar içinde saldırıya uğrayabilir. L2TP / IPSec, VPN web sitelerinde herkese açık olarak bulunan ve potansiyel ortadaki adam saldırılarına kapıyı açan önceden paylaşılan anahtarlar kullanır.

En iyi önerilen VPN'lerimiz, IKEv2'yi yüklemek için Android’in yerleşik VPN istemcisi yerine açık kaynaklı strongSwan uygulamasını kullanarak kurulum talimatlarını sağlar.

Şifreleme ve protokoller hakkında daha fazla bilgiyi ayrıntılı kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

Bu VPN kurulumunu önermesek de, size son çare olarak bir VPN'i nasıl kuracağınızı göstereceğiz.

Manuel bağlantı yöntemi, VPN protokolüne ve kullandığınız cihaza bağlı olarak biraz değişecektir, ancak işlem bu talimatlardan özeti alabilmeniz için yeterince benzerdir..

Bu örnekte L2TP / IPSec bağlantısı oluşturmak için ExpressVPN'i kullanacağız.

Android 9.1.0 kullanıyoruz. Android'in diğer sürümlerinde, VPN ayarları ekranlarının konumu ve görünümü biraz farklı olabilir.

VPN bağlantınızı manuel olarak oluşturmak için:

 1. Android cihazınızdaki VPN sağlayıcının web sitesine gidin ve kimlik bilgilerinizi kullanarak VPN hesabınızda oturum açın.
  ExpressVPN giriş sayfasının ekran görüntüsü
 2. Dokunmak ExpressVPN Kurulumu cihaz ayarları bölümünde.
  ExpressVPN hesap kurulum sayfasının ekran görüntüsü
 3. Cihaz listesini aşağı kaydırın ve Manuel Yapılandırma.
  ExpressVPN çeşitli kurulum listesinin ekran görüntüsü
 4. Üzerine dokunun PPTP & L2TP-IPsec. ExpressVPN, bu VPN protokollerinin zayıf güvenlik avantajları sağladığı konusunda uyarıyor.
  ExpressVPN L2TP manual config kurulum sayfasının ekran görüntüsü
 5. Aşağı kaydırın ve bu kurulum için kullanıcı adınızı ve şifrenizi göreceksiniz. Bunlara daha sonra ihtiyacınız olacak, bu yüzden sekmeyi açık tutun.
  ExpressVPN L2TP manuel yapılandırma kullanıcı adı ve şifresinin ekran görüntüsü
 6. Öğesine dokunun. + sembol VPN sunucusu konumlarının yanına yerleştirin ve seçtiğiniz VPN sunucusunun sunucu adresini kopyalayın. Birden çok VPN sunucusu konumu yapılandırabilirsiniz, ancak kolayca bir tane ile başlayalım. ABD'yi seçtik - New York.
  ExpressVPN sunucu adreslerinin ekran görüntüsü
 7. Şimdi telefonunuzun Ayarlar Menü. bulmak Bağlantılar ayarları, Diğer bağlantı ayarları, ve sonra VPN. Bu, Android’in yerleşik VPN istemcisini getirecektir. Daha önce bir VPN yüklemediyseniz, VPN VPN yok ’diyecektir.
  Android'in yerleşik VPN istemcisinin ekran görüntüsü
 8. Üzerine dokunun. üç dikey nokta sağ üst köşedeki simgesine dokunun ve ardından VPN profili ekle.
  Android yerleşik VPN profil ekle ekran görüntüsü
 9. Şimdi alanları aşağıdaki bilgilerle doldurun:

  Ad: Buraya istediğiniz her şeyi koyun. VPN hizmet adını ve sunucu adını yazmanızı öneririz. Örneğin. ExpressVPN New York.
  Tür: geçiş L2TP / IPSec PSK. PSK önceden paylaşılan anahtar anlamına gelir.
  Sunucu adresi: VPN sunucu adresini hesabınızdan VPN sağlayıcının web sitesine yapıştırın.
  L2TP sırrı: Bu alanı boş bırakın.
  IPSec tanımlayıcısı: Bu alanı boş bırakın.
  IPSec önceden paylaşılan anahtar: VPN sağlayıcının önceden paylaşılan anahtarını buraya yapıştırın. Bunu VPN sağlayıcınızın kurulum talimatlarında bulacaksınız.
  Dokunmak Kayıt etmek.Android yerleşik VPN düzenleme profilinin ekran görüntüsü

 10. Şimdi ana ekrandan VPN profiline dokunun ve VPN hesabınızda gösterilen kullanıcı adını ve şifreyi PPTP & L2TP-IPsec manuel yapılandırma bölümü. Dokunmak Bağlan.
  ExpressVPN manuel Android giriş ekran görüntüsü
 11. VPN başarıyla bağlandıktan sonra, anahtar sembolünü cihazınızın sol üst köşesinde görürsünüz.Her zaman olduğu gibi, VPN bağlantınızı herhangi bir IP, DNS veya WebRTC sızıntısı açısından test etmelisiniz..
  Bağlı Android VPN'nin ekran görüntüsü
 12. Bağlantıyı kesmek için Android yerleşik istemcideki VPN profiline dokunun ve Bağlantıyı Kes'e dokunun.
  Manuel Android VPN bağlantı kesme düğmesinin ekran görüntüsü

Yöntem 4: APK Dosyası

Google Play Store'a erişemiyorsanız, hizmet bir APK dosyası sağlıyorsa VPN sağlayıcının özel uygulamasını Android cihazınıza yüklemek hala mümkündür.

APK dosyaları Google Play Store dışından doğrudan Android cihazlara indirilebilir.

Harici kaynaklardan APK dosyası indirilmesine izin vermek için telefonunuzun bazı izinlerini değiştirmeniz gerekir ve bunları resmi olmayan web sitelerinden indirmemelisiniz..

APK dosyalarını her zaman VPN sağlayıcının resmi web sitesinden indirin.

Kurcalanmış dosyaları indirme riskiniz yoksa, cihazınıza ve çevrimiçi güvenliğinize zarar verebilecek kötü amaçlı içerik içerebilirler.

Android cihazınız için bir APK dosyası VPN uygulaması yüklemek için adım adım talimatlarımız:

 1. Öncelikle, dosyaların Google Play Store dışından indirilmesine izin vermek için telefonunuzun izinlerini değiştirmeniz gerekir.

  Telefonunuza gidin Ayarlar menüsüne, ardından Güvenlik. Şimdi hafifçe vurun Bilinmeyen uygulamaları yükle (bazen etiketlenir Harici kaynaklardan uygulama yükleme) ve APK dosyalarını indirmek için kullanmak istediğiniz web tarayıcısına dokunun.

  Aç / Kapat Bu kaynaktan izin ver.

  Android telefona Bilinmeyen Uygulama Yükleme ayarlarının ekran görüntüsü

 2. VPN sağlayıcının web sitesine gidin ve kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
  ExpressVPN giriş sayfasının ekran görüntüsü
 3. Dokunmak ExpressVPN Kurulumu cihaz ayarları bölümünün altında.
  ExpressVPN hesap kurulum sayfasının ekran görüntüsü
 4. Dokunmak APK indir.
  ExpressVPN APK dosyasını indirme ekranının ekran görüntüsü
 5. Dosyanın cihazınıza zarar verebileceğini belirten bir uyarı açılır. APK dosyasını güvendiğiniz bir VPN sağlayıcısının resmi web sitesinden indiriyorsanız - ExpressVPN'e güveniyoruz - dokunun tamam.
  Android telefonda APK dosyası indirme uyarısının ekran görüntüsü
 6. Dokunmak Yüklemek kurulum işlemini bitirmek için.
  ExpressVPN APK kurulum ekranının ekran görüntüsü
 7. Uygulama şimdi yüklendi. Dokunmak Açık için VPN özel uygulamasını açma.
  ExpressVPN APK kurulum tam ekranının ekran görüntüsü

ExpressVPN uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız ve Android için VPN uygulamalarının ExpressVPN'e benzer şekilde çalışan büyük çoğunluğunu öğrenmek istiyorsanız, Yöntem 1'den 3-11 arasındaki adımları takip edebilirsiniz..

Yöntem 5: Yönlendirici

Bir VPN yönlendirici

Android cihazınızdaki internet trafiğini korumanın son yolu VPN'yi yönlendirici düzeyinde yüklemektir.

Yönlendiricinize bir VPN yüklediğinizde, yönlendiriciden akan tüm trafiği korur ve aynı anda evinizdeki tüm cihazlara bir VPN avantajı sağlar.

Akıllı TV'ler ve oyun konsolları gibi özel VPN uygulamaları olmayan cihazları korumak istiyorsanız bu idealdir.

Yine de Android cihazınızı korumanın en iyi yolu değil.

Yönlendirici düzeyinde bir VPN yüklediğinizde, Android için özel VPN uygulamasını kullanıyorsanız VPN ayarlarını ve sunucu konumlarını değiştirmek daha zordur.

Hatırlanması gereken bir şey daha, tüm yönlendiricilerin VPN yazılımını, özellikle de internet paketinizle birlikte gelen modem yönlendiricilerini desteklememesidir..

Yönlendiriciniz VPN istemci yazılımını desteklemiyorsa ve yeni bir donanım satın almak istiyorsanız, önce uyumluluğu kontrol etmek için VPN sağlayıcınızın web sitesini kontrol etmeye değer.

Yönlendiricinizde VPN Kurma

Yönlendiricinizde VPN kullanmanın birkaç farklı yolu vardır:

 1. Önceden yapılandırılmış bir yönlendirici satın alın.
 2. Mevcut yazılımınızla birlikte verilen yerel VPN istemci yazılımını kullanarak VPN'yi manuel olarak yapılandırın (güvenli olmayan PPTP veya L2TP / IPSec kurulumlarından kaçının).
 3. Mevcut yönlendiricinizi OpenVPN'i destekleyen yeni bellenimle flaş yapın ve ardından VPN'yi manuel olarak yapılandırın.
 4. Bir VPN uygulaması kullanın. Bunlar şu anda oldukça nadirdir ve pek çok VPN hizmeti bunları sağlamaz. ExpressVPN'in bir uygulaması var.

Ayrıntılı yönlendirici kurulum talimatlarımızı okumak için ayrı yönlendiriciler kılavuzumuza bakın.

Bir VPN'nin yönlendirici düzeyinde ayarlanmasının, internet trafiğinin yalnızca yönlendiriciye ulaştığında şifrelenmesi anlamına geldiğini unutmayın.

Bu, cihazlar ile yönlendirici arasındaki trafiğin güvenli olmadığı anlamına gelir, bu nedenle birisi ağınıza bağlanabiliyorsa trafiğinizi hala okuyabilir.

VPN'inizi yönlendirici düzeyinde ayarlamanızı ve Android gibi yerel VPN uygulamalarını yükleyebileceğiniz tüm cihazları hariç tutmak için Cihaz başına özelliği (bölünmüş tünele benzer) kullanmanızı öneririz..

Bu yerel VPN uygulamalarının nasıl ayarlanacağını görmek için lütfen Yöntem 1'e gidin..

Android VPN'nizle İlgili Daha Fazla Yardım Alma

Buradaki her yönlendirici için talimat vermemiz imkansız ve bazı Android cihazlar - özellikle Android'in eski sürümlerini çalıştıranlar - bu talimatlardan farklı görünecek.

Sıkışırsanız, VPN servis sağlayıcınız ilk çağrı portunuz olmalıdır.

İşlem boyunca size yol gösterebilecek ve Android telefonunuzda VPN'inizle çalışmaya başlayabilecekler.

Android için VPN Kurmanın En İyi Yolu Nedir??

Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz için bir VPN kurmanın en iyi yolu, VPN servis sağlayıcınızdan özel VPN uygulamasını indirmektir.

Hızlı, kolay ve güvenlidir.

Daha fazla yapılandırılabilirlik isteyenler için, yönlendiriciyi manuel olarak yapılandırmak için Android için OpenVPN kullanmak özel VPN uygulamasından daha uygun olabilir.

Yalnızca PPTP ve L2TP / IPSec gibi daha az güvenli VPN protokollerini desteklediğinden Android’in yerleşik VPN istemcisini kullanmanızı önermiyoruz.

Telefonumda bir VPN'e ihtiyacım var mı?

Evet, Android akıllı telefonunuzda bir VPN kullanmanız gerekiyor.

Dışarıdayken ve büyük olasılıkla herkese açık kablosuz ağa bağlandığınızda.

Herkese açık WiFi, kişisel verilerinizi bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız bırakarak kötü bir şekilde güvensizdir.

Kişisel bilgilerinizi güvende tutmak istiyorsanız bir VPN kullanmanız gerekir.

VPN'ler, Android'inizin tüm İnternet trafiğini şifreler ve üçüncü tarafların çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı görmesini engeller.

Gizlilik avantajlarına ek olarak, telefonunuzda bir VPN kullanmak, kısıtlanmış veya sansürlenmiş içeriğin kilidini açmanıza yardımcı olur.

Kütüphaneler, okullar ve hükümetler belirli web sitelerini engeller. VPN'ler, bu web sitelerine güvenli ve özel olarak erişmenizi sağlar.

Evde VPN Kullanmalı mıyım?

Artık halka açık Wifi'yi güvenli ve güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız VPN'lerin temel araçlar olduğunu biliyorsunuz..

Ama evde de bir VPN kullanmalısın?

Evet.

Ev WiFi'niz genel erişim noktalarından daha güvenli olsa bile internet trafiğiniz hala savunmasızdır.

Bir VPN olmadan ISS'niz çevrimiçi yaptığınız her şeyi günlüğe kaydeder ve bazen sizin izniniz olmadan üçüncü taraflara satabilir.

Hükümet ayrıca kişisel bilgilerinizi de alabilir.

Bir VPN kullanmak evde ve dışarıda önemlidir.

Android için En İyi VPN Nedir?

Android cihazlar için destek sağlayan bir sürü VPN var, ancak en iyisi ExpressVPN.

Bu yüzden bu kılavuzdaki tüm kurulum örnekleri için kullandık.

ExpressVPN, Android cihazlar için basit ve güvenli bir özel VPN'ye sahiptir. Hızlı, güvenli ve birkaç dakika içinde kurulabilir.

Android için en iyi VPN önerilerimizin geri kalanını buradan okuyabilirsiniz.

Android için ücretsiz bir VPN alabilir miyim?

Kredi kartı bir çizgi üzerinden ve bazı para ile gösteren resim

Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir kuruş bile harcamadan korumak istiyor musunuz??

Yapabilirsin. Ama bir sorun var…

Android için bir sürü ücretsiz VPN uygulaması var, ancak bazıları tehlikeli ve indirmek ve kullanmak için güvenli değil.

Ücretsiz bir Android VPN kullanmak istiyorsanız, kullanmak için en iyi ve en güvenli ücretsiz VPN hizmetleri listemize bir göz atın.

Android için en iyi ücretsiz VPN Windscribe.

Android TV'ye VPN Yüklemek Mümkün mü?

Android TV'nize bir VPN yükleyebilirsiniz, ancak Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir kurulum yapmakla aynı işlem değildir..

Bazı VPN hizmetleri, Android TV için, birkaç dakika içinde indirip ayarlayabileceğiniz ExpressVPN ve NordVPN gibi özel VPN uygulamaları sağlar, ancak VPN'lerin büyük çoğunluğu bir tane ile birlikte gelmez.

Android TV'nize bir VPN yüklemek istiyorsanız ve bunun için özel bir uygulama yoksa VPN'yi yönlendirici düzeyinde yüklemeniz gerekir.

TV'nize VPN yükleme kılavuzumuza göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me