VPN sızıntıları, bağlantınızı görüntüleyen herkese IP adresinizi ve etkinliğinizi gösterebilir. Onları nasıl tespit edeceğinizi bilmediğiniz sürece, bunların gerçekleştiğini asla bilemezsiniz. Bu VPN sızıntıları kılavuzunda hangi VPN’lerin sızıntı yaptığını ve sızıntıların nasıl test edileceğini öğrenin.

Sızan bir boruyu düzeltmeye çalışan iki karakter Illustration.

Gizliliğinizi koruduğunu iddia eden birçok VPN hizmeti aslında IP adresinizi sızdırıyor, DNS istekleri, ve arama geçmişi.

VPN bağlantınız güvenli görünebilir: bildirim veya hata yoktur, sağlayıcınızın kesin bir kayıt tutmama politikası, mükemmel bir yargı alanı ve süper yüksek hızları vardır. Ancak ISS’niz, hükümetiniz ve trafiğinize bakan herkes yine de görebilir kesinlikle çevrimiçi yaptığınız her şey.

Bu sızıntıları nasıl tespit edeceğinizi bilmiyorsanız, hiç bilmeme olasılığı yok VPN’iniz sızdırıyor.

Ücretsiz VPN uygulamaları üzerinde yapılan bir araştırma, test edilen VPN’lerin% 80’inden fazlasının kullanıcılarının IP adresini sızdırdığını tespit etti. Kendi çalışmamız, en popüler ücretsiz Android VPN uygulamalarının% 25’inin DNS ve diğer sızıntılar nedeniyle kullanıcıları koruyamadığını doğruladı.

VPN sızıntılarında hata için yer yok: sadece bir sızdırılmış veri paketi bağlantınızı görüntüleyen herkese kimliğinizi ve etkinliğinizi göstermek için yeterlidir.

Yani hangi VPN’ler aslında sizin güveninize değer?

Veri sızıntıları için piyasadaki en popüler VPN sağlayıcılarından 90 tanesini test ettik. Araştırmamız, önemli sayıda VPN bir tür kullanıcı verisi sızdırıyor DNS veya WebRTC üzerinden:

 • % 19 kaçak kullanıcı verisi.
 • % 16 sızıntı DNS istekleri.
 • % 6’sı IP adresinizi WebRTC üzerinden sızdırıyor.

Kaçakları bulduk 90 VPN’den 17’si inceledik. Bu, piyasadaki “en iyi” VPN’lerin% 18’i kadardır. Tüm 90 VPN’lerin listesi ve sızdırdıkları veriler için VPN Kaçakları Karşılaştırma Tablosuna bir göz atın.

Neyse ki, VPN’inizi sızıntılara karşı test etmek hızlı ve basittir. Bu kılavuzda tam olarak VPN sızıntılarının ne olduğunu, VPN’inizi sızıntılara karşı nasıl test edeceğinizi ve gelecekte VPN sızıntılarını nasıl önleyeceğinizi açıklayacağız..

Contents

VPN Sızıntısı Nedir?

VPN’nizin koruması gereken veriler (örneğin IP adresiniz, DNS istekleriniz ve konumunuz) iletildiğinde bir VPN sızıntısı meydana gelir dışarıda şifreli VPN tünelinin.

VPN sızıntıları, ISS’nizin, hükümetin ve bağlantınızı görüntüleyen diğer üçüncü tarafların Kimlik ve aktivite.

Dört tür VPN Sızıntısı gösteren resim

Çoğu kullanıcı çevrimiçi gizliliklerini korumak ve gerçek IP adreslerini gizlemek için bir VPN indirir. Bu nedenle, sızan bir VPN temelde işe yaramaz.

İşte dört ana VPN sızıntısı tipinin bir özeti:

 • IP Adresi sızdırıyor. IP sızıntıları, VPN’iniz kişisel IP adresinizi kendisinden biriyle maskelemediğinde ortaya çıkar. ISS’niz ve ziyaret ettiğiniz web siteleri etkinliğinizi kimliğinizle ilişkilendirebileceğinden bu önemli bir gizlilik riskidir. IP sızıntıları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bölüme geçin.
 • DNS sızıntıları. Bir VPN’nin DNS isteklerinizi kendi DNS sunucularına yönlendirmesi gerekir. VPN’iniz bu istekleri ISS’nizin DNS sunucularına yönlendirirse buna DNS sızıntısı denir. Bu, tarama etkinliğinizi ve ISS’nize veya diğer gizli dinleyicilere ziyaret ettiğiniz web sitelerini gösterir. DNS sızıntıları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
 • WebRTC sızıntıları. WebRTC, ses ve video iletişiminin web sayfalarında çalışmasına izin veren tarayıcı tabanlı bir teknolojidir. WebRTC’nin akıllı yolları vardır gerçek IP adresinizi keşfetme VPN açık olsa bile. En iyi VPN’ler WebRTC isteklerini engeller. Alternatif olarak, WebRTC’yi tarayıcı düzeyinde tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

 • IPv6 sızıntıları. IPv6, şu anda çoğu VPN tarafından desteklenmeyen yeni bir IP adresi biçimidir. Bir VPN IPv6’yı desteklemedikçe veya etkin bir şekilde engellemedikçe, IPv6 etkin bir ağdaysanız kişisel IPv6 adresiniz gösterilebilir. Buna IPv6 sızıntısı denir ve buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

VPN’im neden sızdırıyor??

Çoğu kullanıcı kimliklerini ve etkinliklerini gizli tutmak ister, böylece VPN sağlayıcıları kendilerini buna göre pazarlarlar. Gerçek şu ki, çoğu VPN protokolü aslında bu hedefler göz önünde bulundurularak tasarlanmamıştır.

Varsayılan olarak, çoğu VPN protokolü sorgularınızı varsayılan DNS sunucularına sızdırır. Yeniden bağlanmak zorunda kaldıklarında IPv4 trafiğini sızdırırlar ve genellikle IPv6 trafiğinden tamamen habersizdirler. Yalnızca VPN’ler özel olarak geliştirilmiş bu sorunları telafi etmek size koruma sağlayacaktır.

Uygun koruma olmadan VPN’niz şu durumlarda sızabilir:

 1. Ağ bağlantısında bir kesinti var.
 2. WiFi kullanıyorsunuz ve farklı bir ağa geçiyorsunuz.
 3. Tamamen IPv6 özellikli bir ağa bağlanıyorsunuz.
 4. DNS istekleriniz şifrelenmiş VPN tünelinin dışına gönderilir.
 5. Yeterli WebRTC koruması sağlamayan bir VPN hizmeti veya tarayıcı kullanıyorsunuz.

Şimdi farklı VPN sızıntısı türlerini ayrıntılı olarak ele alacağız. Hangi VPN’lerin sızdığını bulmak için doğrudan VPN Sızıntıları Karşılaştırma Tablosuna atlayabilirsiniz. Alternatif olarak, bu kılavuzun son bölümünde kendinizi VPN sızıntılarından nasıl koruyacağınızı öğrenebilirsiniz.

IP Adresi Sızıntısı Nedir??

IP adresleri, bir ağdaki cihazlara atanan benzersiz tanımlayıcılardır. Herkese açık internet için, İnternet Servis Sağlayıcınız (İSS) ağ yönlendiricinize bir IP adresi atar ve tüm cihazlarınız bu cihazlara bağlanır.

VPN’niz gerçek IP adresinizi kendinden biriyle maskelemediğinde bir IP sızıntısı meydana gelir ve kimliğinizi ISS’nize ve ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerine açık ve görünür halde bırakır.

IP adresi sızıntı diyagramı

IP sızıntıları, bir VPN çalıştıran aygıt, olması gereken ara VPN sunucusundan ziyade varsayılan sunucu ile iletişim kurduğunda ortaya çıkar. Bu, kullandığınız web sitelerinin veya uygulamaların gerçek IP adresi yerine senin VPN sizi atadı.

IP adresiniz sızdırıyorsa VPN’iniz işini yapmıyor demektir. Gizliliğiniz korunmaz ve çevrimiçi konumunuz aynı kalır, bu da VPN hizmetini temelde değersiz hale getirir.

VPN’niz IP adresinizi sızdırıyorsa, yeni bir VPN sağlayıcısı seçin. En son VPN önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

2 DNS Sızıntısı Nedir?

Alan Adı Sistemi (DNS), URL’lerin ve alan adlarının (example.com gibi) bağlanmak için gerçek IP adreslerine dönüştürülmesinden sorumludur. Kısacası, web sunucularının sayısal adlarını unutulmaz kelimelere “çevirir”, ya da tam tersi.

Bir web sitesine bağlanmak için tarayıcınıza bir URL girdiğinizde, önce bir DNS sunucusu bu web sitesinin IP adresini ister. Sunucu daha sonra tarayıcınıza aradığınız web sitesine “yol tarifleri” gönderir.

Bir VPN’ye bağlı değilseniz, bu işlem ISS’nizin DNS sunucuları tarafından gerçekleştirilir. Bu gizlilik için ciddi bir sorundur. DNS istekleriniz aslında düz metin kayıtları ziyaret ettiğiniz web sitelerinin Çoğu zaman, İSS’ler bu istekleri, bunları yapan IP adresleriyle birlikte saklar.

ABD’de yaşıyorsanız, DNS verileriniz üçüncü taraflarla paylaşılabilir veya reklam şirketlerine satılabilir. İngiltere, Avustralya ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde bu veriler birkaç yıl saklanır ve talep üzerine yetkililerle paylaşılır.

Çalışan bir VPN’ye bağlandığınızda, cihazınız DNS sunucularını kullanır VPN hizmeti tarafından işletiliyor İSS’niz yerine. DNS istekleriniz de dahil olmak üzere, cihazınızdan gelen tüm trafik VPN ağı üzerinden yönlendirilecektir. Bu, ISS’nizin ziyaret ettiğiniz web sitelerini görmesini engeller.

DNS, şifreli VPN tünelinin dışında güvenli olmayan bir DNS sunucusuna seyahat etmeyi istediğinde, DNS sızıntısı.

DNS Kaçak Diyagramı

DNS sızıntıları, tarama alışkanlıklarınızı İSS’nize ve gizli dinleyicilere açık hale getirerek ziyaret ettiğiniz web siteleri, indirdiğiniz dosyalar, ve kullandığınız uygulamalar. Bağlantınızı görüntüleyen herkes ayrıca yer ve IP adresi İSS’nizin.

Birçok VPN yetersiz DNS sızıntısı koruması sağlar. Genellikle, DNS istekleriniz, ziyaret ettiğiniz web sitelerini açığa çıkararak ISS’nizin sunucuları üzerinden yönlendirilmeye devam eder.

VPN’niz manuel olarak yapılandırılırsa, bilgisayarınızın ayarlarını değiştirdiyseniz veya VPN sağlayıcınız sızıntılara karşı yeterli teknik koruma sağlamazsa sisteminiz güvenli olmayan DNS sunucularına dönebilir.

DNS sızıntıları bir VPN kullanma nesnesini yener. Web trafiğinizin içeriği hala VPN’in şifrelemesi tarafından gizlenmiştir, ancak konumunuz ve ziyaret ettiğiniz web siteleri açıkta bırakılır ve büyük olasılıkla İSS’niz tarafından kaydedilir. Daha fazla bilgi için DNS Sızıntılarını Düzeltme bölümüne atlayabilirsiniz..

3 WebRTC Kaçağı Nedir??

WebRTC sızıntıları, gerçek IP adresi tarayıcınızın WebRTC işlevselliği aracılığıyla gösterilir. VPN’niz düzgün çalışıyor olsa bile bu sızıntılar sizi tanımlayabilir.

WebRTC, “Web Gerçek Zamanlı İletişim” anlamına gelir. Tarayıcıların çalışmasını sağlayan bir grup teknolojidir. birbirleriyle doğrudan iletişim kurmak ara sunucu olmadan. Bu, tarayıcınızda ses, video ve canlı akışı kullanırken çok daha yüksek hızlara izin verir.

Doğrudan WebRTC üzerinden iletişim kuran iki cihazın birbirlerinin IP adreslerini bilmesi gerekir. Bu, bir web sitesinin gerçek IP adresinizi yakalamak için tarayıcınızın WebRTC işlevinden yararlanabileceği anlamına gelir. seni tanımlamak için kullanılır.

WebRTC Kaçak Diyagramı

Verimli IP paylaşımının kolaylık ve hız sağlaması beklenir, bu nedenle WebRTC, gerçek IP adresinizi anlamak ve gerçek zamanlı bağlantınızın gerçekleşmesini engelleyebilecek tüm engelleri atlamak için birkaç akıllı teknik kullanır. Basitçe söylemek gerekirse, tarayıcıların IP adresinizi toplamasına izin verir sadece cihazınızdan okuyarak.

VPN hizmetleriyle ilgili olarak sık sık tartışılsa da, WebRTC sızıntıları VPN’nizde veya tarayıcınızda gerçekten kusurlu değildir – bunlar sadece tarayıcınızın tasarımının bir parçasıdır.

Kısacası, herhangi bir site VPN bağlantınıza bakılmaksızın gerçek IP adresinizi web tarayıcınız üzerinden almak için birkaç Javascript komutu yürütebilir.

Krom, Opera, Firefox, ve Microsoft Edge WebRTC işlevlerine otomatik olarak etkinleştirildikleri için WebRTC sızıntılarına karşı daha duyarlıdırlar.

Herhangi bir IP adresi sızıntısı gizliliğinizi ve anonimliğinizi tehdit etse de, WebRTC sızıntıları çok kolay göz ardı edildiği için endişe vericidir. Ek olarak, her VPN sağlayıcısı sizi koruyamaz.

WebRTC sızıntıları, çevrimiçi gizlilik ve anonimlik arayanlar için çok önemli bir konsepti vurgular: tarayıcı genellikle zayıf bağlantıdır. Neyse ki, sizi bu soruna karşı koruyabilecek bazı basit adımlar var.

WebRTC sızıntılarına karşı koruma hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuzun son bölümüne atlayın.

IPv6 Sızıntısı Nedir??

IPv6, “İnternet Protokolü sürüm 6” anlamına gelir. Bir ağdaki bilgisayarları tanımlamak ve bulmak ve trafiği internet üzerinden yönlendirmek için kullanılan İnternet Protokolü’nün (IP) (IP adresi olarak da bilinir) en son sürümüdür..

IPv6, mevcut ve en yaygın standart olan IPv4’ün yerini almak üzere tasarlandı, çünkü mevcut IPv4 adreslerinden çok daha fazla adresin bulunması gerektiği ortaya çıktı.

IPv6, IPv4’ten geçiş döneminde bazı ağlar ve İSS’ler tarafından kullanılmaktadır. Devre dışı bırakmak için adımlar atmadıkça, muhtemelen internete her bağlandığınızda IPv6 verileri gönderip alırsınız.

IPv6 gelecek olsa da, şu anda tüm VPN sağlayıcıları bunu desteklemiyor ve bu da onları sızıntılara karşı savunmasız bırakıyor. Birçok VPN yalnızca IPv4 trafiğini yönlendir IPv6 trafiğini bırakarak şifreli VPN tüneli üzerinden tamamen korunmasız ve açık internete gönderildi. Buna denir bir IPv6 sızıntısı.

IPv6 Kaçak Diyagramı

IPv6 sızıntıları nadir değildir. IPv6 adresleri genellikle cihaza özgü olduğundan bu ciddi bir sorundur. Gerekli yetki ile IPv6 verileri ISS’nize bağlanabilir ve bu da sizi tanımlamak için kolayca kullanılabilir.

Sağlayan bir VPN hizmeti seçmek önemlidir. VPN’ye özgü IPv6 adresi veya IPv6 trafiğini tamamen engeller. IPv6 trafiği engellenmezse, VPN’niz yalnızca VPN tünelinden erişilebilen bir IPv6 DNS sunucusu sağlamalıdır.

IPv6 sızıntılarını önleme ve hangi VPN’lerin IPv6 sızıntı koruması sunduğunu bulma hakkında daha fazla bilgi için doğrudan IPv6 Sızıntılarını Düzeltme bölümüne atlayabilirsiniz..

VPN’inizi Sızıntılara Karşı Test Etme

VPN uygulamanızı ayarladıktan sonra, uygulamayı açıp herhangi bir hata mesajı vermeden internete bağlanmak kolaydır. Ancak tüm trafiğinizin şifrelenmiş VPN tüneli üzerinden yönlendirildiğinden nasıl emin olabilirsiniz??

VPN’inizin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını öğrenmek için iki farklı VPN sızıntı testi seviyesi vardır:

1Temel VPN Sızıntı Testi

Evde kendi temel VPN sızıntı testinizi yapabilirsiniz. Çok az teknik bilgi gerektirir ve birkaç dakika içinde işiniz biter.

VPN sızıntıları için temel bir test yapmak üzere VPN’nize bağlanın ve bir test web sitesini ziyaret edin. Burada, internet bağlantınız sabit ve aktif olduğunda VPN’nizin nasıl çalıştığını görmek için test yapıyorsunuz.

Sağlayıcınızın ağ bağlantılarındaki düşüşlerle nasıl başa çıktığını görmek için bağlantınızı çeşitli şekillerde kesmeyi deneyebilirsiniz. Bu bariz sorunları tespit edecektir, ancak tüm sızıntıları tespit etmeyebilir.

IP, DNS, WebRTC ve IPv6 Sızıntılarını Test Etme

VPN’nizi sızıntılara karşı test etmek için:

 1. Browserleaks.com gibi bir test web sitesini ziyaret edin ve VPN’nizin bağlantısı kesildi. IP adresinizi ve İSS’nizin DNS sunucularının adreslerini not edin.
 2. Bir VPN sunucusuna bağlanmadan önce, VPN kill anahtarını etkinleştirdiğinizden emin olun. Bu, ani VPN bağlantı kesilmeleri sırasında sızıntıları önleyecektir. Mümkünse VPN uygulamanızda DNS, WebRTC ve IPv6 sızıntı korumasını etkinleştirin.
 3. Bir VPN sunucusuna bağlanın ve tarayıcınızdaki sızdırmazlık testi sayfasını yenileyin.
 4. VPN olması gerektiği gibi çalışıyorsa, gerçek IP adresiniz ve İSS’nizin DNS sunucuları için farklı bir rakam gösterecektir. Olmalısın Genel IP adresinizi göremiyorum “WebRTC Sızıntı Testi” altında ve orijinal IPv6 adresinizi göremiyorum.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, bir PrivateVPN US Server’ın sızdırmazlık testini göstermektedir. Kırmızı oklar dikkat etmeniz gereken alanları işaretler:

Bir browserleaks.com sızıntı testinin ekran görüntüsü.

Bir PrivateVPN ABD sunucusuna bağlandığında browserleaks.com’un ekran görüntüsü. Sızıntı tespit edilmedi.

VPN’niz aşağıdaki durumlarda sızdırıyor:

 • Kaynak IP adresinizi veya DNS sunucularınızı görebilirsiniz.
 • VPN sunucunuzun konumu yerine gerçek konumunuzu görebilirsiniz.
 • Kaynak IPv6 adresinizi görebilirsiniz.
 • Görebilirsiniz genel IP adresi “WebRTC Sızıntı Testi” altında.

WebRTC sızıntı testinin aşağıdakileri gösterebileceğini unutmayın: yerel IP adresi. Bu yerel IP’ler size yönlendiriciniz tarafından atanır ve tüm dünyada yönlendiriciler tarafından milyonlarca kez yeniden kullanılır. Üçüncü bir taraf bu bilgileri toplarsa, doğrudan size bağlamanın bir yolu yoktur..

Eğer bir yerel IP adresi Test sonuçlarında bu bir sızıntı değildir ve gizliliğiniz için bir tehdit oluşturmaz. Ancak, genel IPv4 veya IPv6 adresinizi WebRTC bölümünün altında görürseniz, genel IP’ler size özel olduğundan, bu gerçekten bir WebRTC sızıntısıdır.

VPN Test Web Siteleri

Farklı sızıntı türleri için temel bir test yapmak üzere aşağıdaki test alanlarını kullanın:

 • BrowserLeaks (IPv6, IPv4, WebRTC, DNS ve Tarayıcı Parmak İzi)
 • IPleak.net (IPv6, IPv4, DNS ve WebRTC)
 • IPv6-test.com (IPv6 ve IPv4)
 • IPx.ac (IPv6, IPv4, WebRTC, DNS ve Tarayıcı Parmak İzi)
 • IPleak.org (IPv6, IPv4, DNS ve WebRTC)

Belirli bir sızıntı türünü test etmek istiyorsanız, işte size özel sızıntı testleri ve elde etmeniz gereken sonuçlar tablosu:

Sızıntı testi
İstenen sonuç
IP Adresi Testi VPN bağlandığında IP adresi değişir.
IPv6 Adres Testi IPv6 adresi algılanmadı veya VPN bağlandığında IPv6 adresi değişiyor.
DNS Sızıntı Testi VPN bağlandığında DNS sunucusu IP adresleri değişiyor.
Java Testi Java eklentisi bulunamadı.
WebRTC Testi VPN bağlandığında genel IP adresi değişir.
Panopticlick (Tarayıcı Parmak İzi) Tarayıcı parmak izinden korur. Daha fazla bilgi için Özel Tarayıcılar Kılavuzumuza bakın.

VPN’niz sızıntılar için pozitif test yaptıysa ve bunları düzeltmek veya önlemek istiyorsanız, doğrudan VPN Sızıntılarını Giderme başlıklı bölümümüze atlayabilirsiniz. Hala sorun yaşıyorsanız, yeni bir VPN sağlayıcısı seçmenin zamanı gelmiş olabilir.

2Gelişmiş VPN Sızıntı Testi

Evde daha gelişmiş VPN sızıntı testleri yapmak mümkündür. Bu testler VPN trafiğinize daha yakından bakmanıza yardımcı olurken, önemli ölçüde daha fazla teknik bilgi gerektirecek.

Gelişmiş VPN Sızıntı Testi Gerçekleştirme

Sızan bir VPN’i tanımlamanın en iyi yolu bir test paketi kullanmaktır. Kurulumunuzu yaptıktan sonra, VPN trafiğinizi toplamak ve incelemek için bir dizi farklı test yapabilirsiniz.

Bir test paketi oluşturmak oldukça karmaşık olabilir ve kullandığınız işletim sistemine bağlı olacaktır. GitHub gibi web sitelerinde ücretsiz, açık kaynaklı test araçlarını çevrimiçi bulabilirsiniz.

ExpressVPN, uygulamalarında sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için kullanılan gelişmiş bir test paketine sahiptir. Bu test paketini ücretsiz bir başlangıç ​​kılavuzunun yanı sıra burada ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

ExpressVPN'in VPN sızıntı testi paketinin ekran görüntüsü.

ExpressVPN’in açık kaynaklı VPN sızıntı testi araçları.

ExpressVPN’in hızlı başlangıç ​​kılavuzuna veya benzerlerine uyulması, tüm sızıntıları güvenilir bir şekilde tespit etmelidir. Talimatlarını takip edecek kadar teknik olarak kendinize güvenmiyorsanız, güvenilir bir üçüncü tarafça bağımsız olarak gözden geçirilmiş ve test edilmiş bir sağlayıcı seçmek mantıklıdır.

Çevrimiçi gizliliğiniz ve güvenliğinizle ilgili ciddi endişeleriniz varsa, sorunları tespit etmek için yalnızca temel testlere güvenmek yerine VPN’nizle bazı gelişmiş testler yapmak akıllıca olacaktır..

Hangi VPN’ler Verilerinizi Sızdırıyor? (90+ Test Edildi)

sızdıran bir sunucuyu tamir iki karakter çizimi

Test ettik En popüler VPN hizmetlerinden 90’ı veri sızıntıları için.

Araştırmamız, önemli sayıda VPN’nin DNS veya WebRTC aracılığıyla bir tür kullanıcı verisi sızdırdığını ortaya koydu:

 • % 19 kaçak kullanıcı verisi.
 • % 16 sızıntı DNS istekleri.
 • % 6’sı IP adresinizi WebRTC üzerinden sızdırıyor.

Aşağıdaki tablolarda 90 VPN’nin tamamı ve sızdıkları belirli veri türleri listelenmektedir. Belirli bir VPN arıyorsanız, Ctrl + F kullanın aradığınız sağlayıcıyı bulmak için.

Bu tabloları atlamak istiyorsanız, doğrudan VPN Sızıntılarını Giderme başlıklı bir sonraki bölüme atlayabilirsiniz..

VPN Sızıntı Testleri 1-15

Sağlayıcı Adı
SkyVPN
AirVPN
VPN 360
Arabelleklenmiş VPN
Celo VPN
Onaylanmış VPN
Savunma VPN’i
FreeVPN.org
Hidester VPN
Hola Ücretsiz VPN
Mullvad VPN
Proxy Master HotspotVPN tarafından
SuperVPN Ücretsiz
Yoga VPN
VPN’yi yapıştır
IP Sızıntıları

DNS Sızıntıları

WebRTC Sızıntıları

Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Evet Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır

* VPN’in tarayıcı uzantısı veya başka bir özel uygulama kullanılırken sızıntı tespit edildi.

VPN Sızıntı Testleri 16-30

Sağlayıcı Adı
Psiphon
ProXPN
Güçlü VPN
Surfshark
SwitchVPN
ThunderVPN
TouchVPN
Trust.Zone
Norton Secure VPN
VPN.ac
VPN99
AceVPN
Anonim VPN
#VPN
Astrill
IP Sızıntıları

DNS Sızıntıları

WebRTC Sızıntıları

Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Evet Hayır Evet Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet* Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır

* VPN’in tarayıcı uzantısı veya başka bir özel uygulama kullanılırken sızıntı tespit edildi.

VPN Sızıntı Testleri 31-45

Sağlayıcı Adı
Avast SecureLine VPN
AVG Güvenli VPN
Avira Phantom VPN
AzireVPN
Betternet Ücretsiz VPN
Bitdefender VPN
BlackVPN
BolehVPN
CactusVPN
CyberGhost
DotVPN
Encrypt.me
ExpressVPN
F-Secure Freedome
FastestVPN
IP Sızıntıları

DNS Sızıntıları

WebRTC Sızıntıları

Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Evet* Evet Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Evet* Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır

* VPN’in tarayıcı uzantısı veya başka bir özel uygulama kullanılırken sızıntı tespit edildi.

VPN Sızıntı Testleri 46-60

Sağlayıcı Adı
FrootVPN
GooseVPN
Beni sakla
HideMyAss!
Sıcak Nokta Kalkanı
HotVPN
ibVPN
IPVanish
Ivacy
IVPN
Kaspersky Güvenli Bağlantı
Le VPN
McAfee Güvenli Bağlantı
NordVPN
OneVPN
IP Sızıntıları

DNS Sızıntıları

WebRTC Sızıntıları

Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır

* VPN’in tarayıcı uzantısı veya başka bir özel uygulama kullanılırken sızıntı tespit edildi.

VPN Sızıntı Testleri 61-75

Sağlayıcı Adı
Mükemmel Gizlilik
PersonalVPN
Özel İnternet Erişimi
PrivateTunnel
PrivateVPN
ProtonVPN
PureVPN
SaferVPN
Kaygan VPN
mySteganos Çevrimiçi Kalkanı
SurfEasy
TigerVPN
TorGuard
TunnelBear
TurboVPN
IP Sızıntıları

DNS Sızıntıları

WebRTC Sızıntıları

Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Hayır Hayır Hayır
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır

* VPN’in tarayıcı uzantısı veya başka bir özel uygulama kullanılırken sızıntı tespit edildi.

VPN Sızıntı Testleri 76-90

Sağlayıcı Adı
VPN.ht
VPNArea
VPNBook
VPNhub Ücretsiz
VPN Proxy Yöneticisi
VPNSecure
VPNShazam
KeepSolid VPN Sınırsız
VyprVPN
Webroot WiFi Güvenliği
Windscribe
Zenmate
ZoogVPN
X-VPN
ZPN Ücretsiz
IP Sızıntıları

DNS Sızıntıları

WebRTC Sızıntıları

Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Evet Hayır Evet Hayır Hayır Hayır Evet Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet
Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Evet* Hayır

* VPN’in tarayıcı uzantısı veya başka bir özel uygulama kullanılırken sızıntı tespit edildi.

VPN Sızıntıları Nasıl Onarılır

Sızdıran bir boruyu sabitleyen iki karakter çizimi

VPN’nizi test ettiyseniz ve verilerinizi sızdırdığını tespit ettiyseniz, sorunu çözmek ve düzeltmek için bu basit talimatları uygulayabilirsiniz..

 • IP Adresi Sızıntıları Nasıl Onarılır
 • DNS Sızıntıları Nasıl Onarılır
 • WebRTC Sızıntıları Nasıl Onarılır
 • IPv6 Sızıntıları Nasıl Onarılır

IP Adresi Sızıntıları Nasıl Onarılır

Gerçek IP adresiniz sızdırıyorsa ve konumunuz görünür durumdaysa, VPN’iniz bu işi yapmıyor demektir. Cihazınız olması gereken aracı VPN sunucusundan ziyade varsayılan sunucuyla bağlantı kuruyor.

Genel olarak konuşursak, IP sızıntılarını önlemenin tek yolu yüksek kaliteli bir VPN kullan.

Kill switch sunan bir VPN’e yatırım yaptığınızdan emin olun. İnternet bağlantısı aniden kesilirse bu özellik internet trafiğinizi engelleyerek, gerçek IP adresinizin ve diğer kişisel verilerinizin VPN bağlantısı kesikken sızmasını önler.

Kill switch özelliğini genellikle VPN uygulamasının ayarlar menüsünde bulabilirsiniz. Kill switch’leri olan VPN’lerin listesi için verilerinizi sızdırmayın, bu kılavuzun sonundaki önerilerimize bir göz atın.

DNS sızıntıları nasıl düzeltilir?

VPN’iniz birkaç nedenden dolayı DNS trafiğini sızdırıyor olabilir. Neyse ki, DNS sızıntılarının arkasındaki en yaygın sorunları düzeltmenin birkaç basit yolu var.

1. Güvenilir bir VPN Hizmeti seçin

DNS sızıntılarını düzeltmenin en etkili yolu, güvenilir VPN servisie kendi sıfır günlük DNS sunucularını korur. VPN, tüm trafiği üçüncü taraf alternatifleri yerine bu birinci taraf sunuculardan geçmeye zorlamalıdır.

Bazı VPN sağlayıcılarının, uygulamanın ayarlarında DNS sızıntı koruma özelliğini “açmanızı” gerektirdiğini hatırlamak önemlidir. Bu, DNS isteklerini VPN’nin kendi DNS sunucularından geçmeye zorlar.

İşte kendi güvenli DNS sunucularını kullanan üç VPN:

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • ProtonVPN

2. Ağınızı Güvenilir bir DNS Sunucusunda Yapılandırma

Yeni bir ağa bağlandığınızda, DNS isteklerinizi çözmek için size otomatik olarak bir ‘varsayılan’ DNS sunucusu atanır. Bir VPN’ye uygun teknik koruma olmadan bağlanırsanız, DNS istekleriniz şifreli tüneli atla ve varsayılan sunucuya ileterek DNS sızıntısına neden oluyor.

Birçok VPN sağlayıcısının otomatik olarak bağlanacakları kendi DNS sunucuları vardır. Bu durumda, VPN uygulaması genellikle varsayılan olarak bu sunucuları kullanacak şekilde yapılandırılır ve DNS isteklerinizi VPN tüneli üzerinden zorlar.

ancak, tüm VPN sağlayıcılarının kendi DNS sunucuları yoktur. VPN sağlayıcılarını değiştirmek istemiyorsanız, isteklerinizin doğrudan yerel ağınızdan değil VPN’den geçmesine izin vermek için Google Genel DNS veya OpenDNS gibi üçüncü taraf bir DNS sunucusu kullanmanız gerekir..

VPN’nizi otomatik olarak doğru DNS sunucusuna bağlanacak şekilde ayarlayamazsanız, tercih ettiğiniz üçüncü taraf DNS sunucusuna manuel olarak bağlanmanız gerekebilir. Bunu yapmak için DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir.

Windows’ta DNS Ayarlarınızı değiştirmek için:

 1. Kontrol panelinize gidin.
 2. “Ağ ve İnternet” i tıklayın.
 3. “Ağ ve Paylaşım Merkezi” ni tıklayın.
 4. Sol paneldeki “Adaptör Ayarlarını Değiştir” i tıklayın.
 5. Ağınızın simgesine sağ tıklayın ve “Özellikler” i seçin.
 6. Açılan pencerede “Internet Protocol Version 4” ü bulun; tıklayın ve ardından “Özellikler” e tıklayın.
 7. “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini tıklayın.

  Varsayılan DNS sunucusunu değiştirmek için Windows ayarlarının ekran görüntüsü.

 8. Tercih ettiğiniz DNS sunucusu adresini girin. Google Open DNS için, tercih edilen DNS sunucusu 8.8.8.8, alternatif DNS sunucusu 8.8.4.4 olmalıdır. Alternatif DNS seçeneklerinin bir listesini burada bulabilirsiniz.

3. OpenVPN Sürümünüzü Güncelleyin

Bazı ISS’ler şeffaf DNS proxy’si – isteklerinizin kendi sunucularına gönderildiğinden emin olmak için web trafiğini yakalayan ve yönlendiren bir ‘aracı’.

Şeffaf DNS proxy’leri, kullanıcıyı bilgilendirmeden bir DNS sızıntısını etkili bir şekilde “zorlar”. Neyse ki, çoğu sızıntı tespit web sitesi ve çevrimiçi araçlar tespit edebilecek normal DNS sızıntısıyla aynı şekilde şeffaf bir DNS proxy’si.

OpenVPN protokolünün en son sürümlerinde bu sorunu çözmek için basit bir yöntem vardır:

 1. Bağlanmaya çalıştığınız sunucu için “.ovpn” veya “.conf” dosyasını bulun. Bu dosyalar makinenizde genellikle usually C: \ Program Files \ OpenVPN \ ’klasörlerinde saklanır. Daha fazla bilgi için OpenVPN kılavuzunu okuyun.
 2. Bulduğunuzda, dosyayı Not Defteri gibi bir düzenleme programında açın. Ekle: “block-outside-dns” aşağıya.

Henüz yapmadıysanız OpenVPN’in en son sürümüne güncelleyin. Sağlayıcınız bunu desteklemiyorsa veya protokolün eski bir sürümünü kullanıyorsa, farklı bir VPN hizmeti aramaya değer.

Neyse ki, çoğu premium VPN hizmetinin şeffaf proxy’lerle başa çıkmak için kendi çözümleri vardır. Daha fazla ayrıntı için sağlayıcınızın müşteri destek servisine başvurun.

4. Windows Ayarlarınızı Değiştirin

Windows 8’in piyasaya sürülmesinden bu yana, tüm Windows sistemleri varsayılan olarak etkinleştirilen “Akıllı Çok Homed Ad Çözünürlüğü” özelliğine sahiptir. Bu özellik, DNS isteklerinizi VPN ile bile kullanılabilir her DNS sunucusuna gönderir ve web tarama hızlarınızı artırmak için tasarlanmıştır.

Windows 10 veya üstünü çalıştıran tüm bilgisayarlar, kime ait olduğuna bakılmaksızın en hızlı DNS sunucusundan gelen yanıtı kabul eder. Bu, DNS sızıntılarını büyük ölçüde artırır.

Bu özellik Windows işletim sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır ve bu nedenle değiştirilmesi çok zordur. Bir Windows Home Edition kullanıyorsanız, Microsoft bu özelliği kapatmanıza izin vermez.

Windows’ta OpenVPN protokolünü kullanıyorsanız, bu sorunun çözülmesine yardımcı olmak için GitHub’da ücretsiz bir açık kaynak eklentisi bulabilirsiniz.

5. Teredo’yu devre dışı bırak

Teredo, IPv4 ve IPv6 uyumluluğunu geliştirmek için Microsoft tarafından tasarlanan Windows işletim sistemlerinin başka bir yerleşik özelliğidir.

Teredo, IPv6 adreslerinin IPv4 bağlantılarında iletilmesine ve anlaşılmasına izin vererek IPv4 ve IPv6’nın bir arada var olmasına yardımcı olur. Ancak, Teredo bir tünel protokolü olduğundan, bazen VPN’nizin şifreli tüneline göre öncelikli olabilir ve bu da bir DNS sızıntısına neden olabilir.

Teredo, Windows işletim sisteminde kolayca devre dışı bırakılır. Komut istemini açın ve şunu yazın: netsh interface teredo set state devre dışı

Ardından Teredo’yu devre dışı bırakmak için ‘Enter’ tuşuna basabilirsiniz.

Teredo'yu devre dışı bırakmak için Windows komutunun ekran görüntüsü.

Bir Windows bilgisayarda Teredo nasıl devre dışı bırakılır.

Teredo devre dışı bırakıldığında belirli web siteleri veya sunucularla zaman zaman sorun yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, VPN kullanıcıları için çok daha güvenli bir seçim.

WebRTC Sızıntıları Nasıl Onarılır

WebRTC sızıntıları öncelikle bir tarayıcı sorunudur. Bu nedenle, WebRTC sızıntılarını düzeltmek, sadece iyi bir VPN’e abone olmak kadar basit değildir..

VPN’iniz, ExpressVPN veya Mükemmel Gizlilik gibi bir ‘WebRTC’yi devre dışı bırak’ özelliği sunuyorsa, etkinleştirdiğinizden emin olun. Çoğu WebRTC engelleme özelliğinin VPN tarayıcı uzantıları masaüstü uygulaması yerine.

WebRTC sızıntısı buluyorsanız ve VPN’niz bunu engelleme seçeneği sunmuyorsa, tarayıcı ayarlarınızda WebRTC’yi devre dışı bırakmanız gerekir.

Google Chrome gibi bazı tarayıcılar WebRTC’yi devre dışı bırakmanıza izin vermez. Bu durumda, WebRTC sızıntı önleme veya uBlock Origin gibi bir tarayıcı eklentisi veya uzantısı kullanmanız gerekir. Bunlar her zaman% 100 etkili değildir, bu yüzden WebRTC’yi devre dışı bırakmanıza izin veren bir tarayıcı kullanılması önerilir. Gizlilik için önerilen tarayıcılarımızı burada bulabilirsiniz.

Google Chrome, WebRTC’yi devre dışı bırakma seçeneği sunmaz. IP adresinizi sızıntıdan korumak için resmi uzantı WebRTC Ağ Sınırlayıcı’yı kullanabilirsiniz..

WebRTC işlevini devre dışı bırakma adımları, kullandığınız tarayıcıya bağlı olacaktır. Bu basit talimatları izleyin veya VPN Sızıntılarını Önleme ile ilgili bir sonraki bölümümüze geçin.

Firefox’ta WebRTC’yi devre dışı bırakmak için:

 1. Adres çubuğunuza about: config yazın ve ‘enter’a basın.
 2. Media.peerconnection.enabled öğesini false olarak değiştir.
 3. Medya aygıtlarını devre dışı bırakmak için media.navigator.enabled öğesini false olarak değiştirin.
 4. WebRTC'yi devre dışı bırakmak için Firefox ayarlarının ekran görüntüsü.

  Firefox tarayıcısında WebRTC nasıl devre dışı bırakılır.

Bu ayarların değiştirilmesi, Firefox’ta WebRTC’yi tamamen devre dışı bırakır, bu da gerçek IP adresinizin sızmasını engeller.

Cesurca WebRTC’yi devre dışı bırakmak için:

 1. Tercihlere git > kalkanlar > Parmak İzi Koruması > ve all Tüm parmak izlerini engelle’yi seçin. Bu, Brave’in masaüstü sürümlerindeki tüm WebRTC sorunlarıyla ilgilenmelidir..
 2. Tercihlere git > Güvenlik > WebRTC IP İşleme Politikası > ve ardından Pro Proxy Olmayan UDP’yi devre dışı bırak’ı seçin.
Safari’de WebRTC’yi devre dışı bırakmak için:

 1. Safari Tercihlerine Git.
 2. “Gelişmiş” sekmesini tıklayın.
 3. “Menü çubuğunda Geliştirme menüsünü göster” kutusunu işaretleyin.
 4. Menü çubuğundaki ‘geliştir’i tıklayın. “WebRTC” seçeneğinin altında, işaretini kaldırın Leg Eski WebRTC API’sını etkinleştirin ‘.
 5. WebRTC'yi devre dışı bırakmak için Safari ayarlarının ekran görüntüsü.

  Safari tarayıcısında WebRTC nasıl devre dışı bırakılır.

IPv6 Sızıntıları Nasıl Onarılır

VPN sağlayıcınız varsa tam destek IPv6 trafiği için IPv6 sızıntıları sorun olmamalı. Bu hizmetler, IPv6 trafiğinin VPN tünelinin dışına çıkmasını önlemek için özel kod uygulayacak.

IPv6 desteği olmayan bazı VPN’ler bunun yerine IPv6 trafiğini engelle. NordVPN bunu yapan popüler bir sağlayıcı örneğidir.

Bununla birlikte, VPN’lerin çoğunda IPv6 için hiçbir hüküm bulunmayacak ve bu nedenle her zaman IPv6 trafiğine sızacak.

VPN’niz IPv6 trafiğini desteklemiyorsa ve size tamamen engelleme seçeneği sunmuyorsa, IPv6’yı yönlendirici veya işletim sistemi düzeyinde devre dışı bırakabilirsiniz:

Windows 10’da IPv6’yı Devre Dışı Bırakmak İçin:

 1. Bilgisayarınızın ayarlarından ‘Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın.
 2. Adapter Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir’i seçin.
 3. Bu pencerede gördüğünüz ilk yerel alan bağlantısını sağ tıklayın ve ‘Özellikler’i tıklayın.
 4. ‘Genel’ altında, ‘İnternet Protokolü sürüm 6 (IPv6)’ seçeneğinin işaretini kaldırın.
 5. Bu değişiklikleri uygulayın ve kalan tüm ağ bağlantıları için tekrarlayın.
 6. Bu değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows’un önceki sürümlerinde IPv6’yı nasıl devre dışı bırakabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Mac OS’de IPv6’yı Devre Dışı Bırakmak İçin:

 1. Sistem tercihlerinizi açın ve “Ağ” ı tıklayın.
 2. Etkin WiFi veya Ethernet ağınızı seçin ve ‘Gelişmiş’i tıklayın.
 3. “TCP / IP” sekmesini seçin.
 4. “IPv6’yı yapılandır” menüsünü açıp “Kapalı” olarak ayarlayın.
 5. Bu değişiklikleri uygulamak ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için ‘Tamam’ı tıklayın.

Hangi VPN’ler IPv6’yı Destekler?

Bazı VPN sağlayıcıları, IPv6 trafiğini tamamen engelleyerek IPv6 sızıntılarını önler. Bunlar:

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • Cyberghost
 • Özel İnternet Erişimi

Bazı VPN’ler IPv6 trafiğini engellerken, diğerleri kullanıcılara hem IPv4 hem de IPv6 adresi atayarak tam IPv6 desteği sağlar. Bunlar:

 • Mükemmel Gizlilik
 • Mullvad VPN

VPN Sızıntılarını Önleme

VPN’nizi test ettikten ve bulmuş olabileceğiniz sızıntıları giderdikten sonra, gelecekte veri sızdırma şansınızı en aza indirmek için bazı adımlar atmanız faydalı olacaktır..

Başlangıç ​​olarak, VPN Sızıntılarını Giderme bölümünde açıklanan ilgili adımları izlediğinizden emin olun. Bu, VPN’nizin IPv6 trafiğini engellediğinden veya desteklediğinden emin olmayı, Akıllı Çok Homed Ad Çözünürlüğü ve Teredo’yu devre dışı bırakmayı ve gerekirse ayarlarınızı bağımsız bir DNS sunucusuna değiştirmeyi içerir..

Ardından, VPN sızıntısı olasılığınızı azaltmak için aşağıdaki adımları göz önünde bulundurun:

1 VPN Olmayan Trafiği Engelle

Bazı VPN istemcileri, VPN tünelinin dışından seyahat eden ve genellikle IP bağlama olarak adlandırılan trafiği otomatik olarak engelleme özelliği içerir. Sağlayıcınız bu seçeneğe sahipse, etkinleştirdiğinizden emin olun.

Alternatif olarak, güvenlik duvarınızı yalnızca VPN üzerinden gönderilen ve alınan trafiğe izin verecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Windows Güvenlik Duvarı ve Mac için talimatları burada bulabilirsiniz.

2 VPN İzleme Yazılımına Yatırım Yapın

VPN izleme yazılımı, ağ trafiğinizi gerçek zamanlı olarak kontrol etmenizi sağlar. Bu, şüpheli trafiği kontrol edebileceğiniz ve yanlış bir sunucuya bir DNS isteği gönderilip gönderilmediğini görebileceğiniz anlamına gelir. Bazı varyasyonlar ayrıca DNS sızıntılarını otomatik olarak çözmek için araçlar sunar.

Bu yazılım nadiren ücretsizdir, bu nedenle mevcut VPN aboneliğinizin üzerine ekstra bir masraf ekleyecektir. VPN izleme yazılımına örnek olarak PRTG Network Monitor ve Opsview Monitor gösterilebilir..

3 VPN Sağlayıcınızı Değiştirin

Mükemmel VPN IPv6 uyumluluğu, DNS sızıntı koruması, OpenVPN’in son sürümü ve yeteneği şeffaf DNS proxy’lerini atla.

bir VPN öldürme anahtarı VPN istemcinizin başka bir kritik parçasıdır. Ağ bağlantınızı sürekli olarak izleyecek ve bağlantı kesildiğinde gerçek IP adresinizin hiçbir zaman açıkta kalmamasını sağlayacaktır..

Mevcut sağlayıcınızla sürekli olarak veri sızıntısı çekiyorsanız, daha iyi bir VPN hizmetine abone olmayı düşünün.

Doğrulanmış Sızdırmaz VPN Hizmetleri

Güvenilir ve yüksek kaliteli bir VPN’e yatırım yapmak, veri sızıntıları konusunda endişeleriniz varsa alabileceğiniz en basit ve en önemli karardır. Çok yönlü bir premium VPN arıyorsanız, en son VPN önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

Aşağıdaki VPN hizmetleri sizi her senaryoda sızıntılara karşı güvenilir bir şekilde koruyacaktır. Bu, yeniden bağlanma ve kesintileri, şeffaf DNS proxy’lerini, IPv6 etkin ağları ve VPN çökmelerini içerir.

 • ExpressVPN. Çeşitli sızıntı koruma ayarları ve farklı cihazlar için geniş bir uygulama yelpazesi sunar. Doğru yapılandırıldığında, ExpressVPN tüm IPv6 trafiğini engeller.
 • Mullvad VPN. MullvadVPN, tam IPv6 desteği ile birlikte gelişmiş sızıntı koruma ayarları sunar.

Hangi VPN’yi seçerseniz seçin, özellikle herhangi bir güncellemeden sonra sağlayıcınızı sızıntılar ve diğer sorunlar için düzenli olarak test etmek mantıklıdır.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Kendi VPN Sunucunuzu Kurma