Bir VPN kurmak, Kodi’yi güvenli ve güvenli bir şekilde kullanmanın hayati bir parçasıdır. Bu kılavuz, Kodi’yi herhangi bir cihazda bir VPN ile kurmak için adım adım talimatlar içerir.

Kodi'ye bağlı VPN'yi gösteren grafik

Kodi kullanıyorsanız bir VPN çalıştırıyor olmanız gerekir.

VPN olmadan etkinliğiniz bilgisayar korsanlarına, kimlik hırsızlarına, İSS’nize ve diğer gözetmenlere maruz bırakılır.

Kodi’yi çalıştırabilen birçok cihaz var ve her durumda kurulum biraz farklı çalışıyor. Aynı şey Kodi’yi korumak için cihazınıza bir VPN kurmak için de geçerlidir, ancak bu ikisinin de zor olması gerektiği anlamına gelmez.

Küçük bir adım adım rehberlikle Kodi’yi hemen hemen her şeyde bir VPN ile çalıştırabilir ve koruyabilirsiniz – bu yüzden aklınıza gelebilecek her popüler cihaz için özel kılavuzlar yazdık.

Contents

Kodi Nedir?

Kodi, farklı cihazlardaki tüm medyalarınızı tek bir yerde oynatmanızı sağlayan açık kaynaklı bir multimedya platformudur.

Kodi, çok sayıda işletim sistemi ve cihazla çalışır ve ayrıca çok uzun bir dosya türü listesiyle de uyumludur.

Ancak Kodi’nin en büyük cazibelerinden biri, medya oynatıcıya bir dizi yeni özellik getiren çevrimiçi olarak sunulan birçok eklentidir. Kodi tamamen yeniden başlatılabilir ve açık kaynak olduğundan, siz de dahil olmak üzere kimsenin onunla oynamasını durduracak hiçbir şey yoktur.

Neden Kodi için bir VPN’e İhtiyacım Var??

Kodi’yi ne için kullanırsanız kullanın, verilerinizi korumanız gerçekten önemlidir.

Bir VPN sizi kötü amaçlı üçüncü taraflardan korur ve etkinliğinizi korsanlardan ISS’nize kadar görünen herkesten gizli tutar..

Bir VPN’nin ek bir avantajı, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmenize izin vermesidir ve gerçekten Kodi ile akış olanaklarını açar.

Kodi için En İyi VPN Nedir

Güvenilir, özel bir günlük tutmayan ilkeye ek olarak, Kodi için sürekli olarak yüksek indirme hızları sunan ve sunucularının çoğunda P2P trafiğine izin veren bir VPN isteyeceksiniz.

Bunun ötesinde, Amazon Fire TV için yerel bir uygulamaya veya Kodi için seçtiğiniz platform ne olursa olsun özelliğe sahip olduğundan emin olmanız gerekir..

Belirli öneriler için Kodi için en iyi VPN listemizi okuyabilirsiniz.

Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır??

Kodi ile bir VPN’i nasıl kullandığınız büyük ölçüde kullandığınız cihaza bağlıdır. Kodi ile VPN kurmanın birçok yöntemi vardır, çünkü Kodi çalıştırabilen cihazlar vardır – başka bir deyişle, çok.

Genel olarak VPN’nizin Kodi içinde çalıştırılmasını önermiyoruz – bu zor olabilir ve VPN’nizden gelen korumayı sınırlar.

Bazı cihazlar için sadece uygun App Store’dan Kodi ve VPN’inizi indirmeniz yeterlidir ve gitmeye hazır olursunuz, ancak diğerleri çok daha fazla dahil olur.

Sayfayı aşağı kaydırın veya seçtiğiniz cihazınızla ilgili ayrıntılı talimatları bulmak için Ctrl + F (Windows’ta) veya Cmd + F (Mac’te) tuşlarını kullanın.

Neye ihtiyacınız olacak

Kodi’yi çalıştırmak için birçok seçenek ile ihtiyacınız olan şey önemli ölçüde değişebilir. Kodi’yi VPN ile çalıştırmak ve çalıştırmak için üç temel bileşen vardır:

 • Seçtiğiniz VPN aboneliği
 • Kodi’yi çalıştırmak için bir şey (bu gerçekten hemen hemen her şey olabilir – bir bilgisayar, bir tablet, bir akıllı TV, bir Xbox, bir telefon, vb.)
 • İnternet bağlantısı

Bazı garip aygıtlar için Kodi’yi çalıştırmanıza yardımcı olacak ayrı bir bilgisayara ihtiyacınız olacak veya VPN’inizi yönlendirici düzeyinde yüklemeniz gerekebilir, ancak temel olarak Kodi’yi kurmak için bu üç şey yeterlidir.

Yöntem 1: Kodi’yi Amazon Fire TV Çubuğuna veya VPN’li Fire TV’ye Yandan Yükleme

Hepsi bir arada bir medya oynatıcı yapmak için Kodi’yi bir Fire TV’ye koymak sadece daha popüler hale geliyor ve adım adım talimatlarımızla kolaylaşıyor.

İlk olarak, Kodi’yi Fire TV Stick’inize yüklemeniz gerekir.

Kodi doğrudan Amazon App Store’da mevcut değildir, ancak yine de kurulumu kolaydır. basitçe:

 1. Fire TV Stick’inizi veya Fire TV’nizi açın
 2. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar, sonra Geliştirici Seçenekleri ve seç Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaları etkinleştir
 3. Amazon App Store’da Downloader Uygula ve yükle
 4. Downloader’ı açın ve Kodi uygulamasını arayın
 5. İstendiğinde, Android sürümü ve ardından 32 bit uygulamanın sürümü
 6. VPN uygulaması indirmeyi tamamladıktan sonra Yüklemek

Bunu yaptıktan sonra VPN’inizi Fire TV Stick veya Fire TV’nize indirmenin zamanı geldi.

Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, bunlardan en basit olanı Amazon App Store’a gitmek ve VPN uygulamanızı bulmak ve daha sonra başka bir cihazda yaptığınız gibi indirmektir..

Diğer yöntemler arasında VPN’yi bir APK üzerinden yan yükleme veya VPN’yi bir yönlendiriciye yükleme yer alır. Her yönteme ulaşmak için adım adım tavsiye için kılavuzumuzu okumanızı öneririz: Amazon Fire TV Stick’e VPN Yükleme.

  Web Sitelerinin Engellemesi Nasıl Kaldırılır: Kısıtlanmış İçeriğe Erişmenin 10+ Kolay Yolu

Fire TV Stick’iniz şimdi Kodi ve VPN ile kullanılmak üzere ayarlanmıştır. Kodi’yi başlatmadan önce VPN’nin etkin olduğundan emin olun.

Yöntem 2: Kodi’yi Mac’inizde veya PC’nizde bir VPN ile kullanma

Bu, Kodi’nin bir VPN ile çalışmasını sağlamanın en kolay yollarından biridir. Öncelikle VPN’inizi masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza kurmak isteyeceksiniz.

Bu konuda sorun yaşıyorsanız, Windows’a VPN yükleme kılavuzumuzu veya Mac’e VPN yükleme kılavuzumuzu takip edebilirsiniz..

VPN’iniz yüklendikten sonra, http://kodi.tv/download adresine gidin ve işletim sisteminiz için doğru uygulamayı yükleyin.

Yöntem 3: Kodi için VPN Eklentilerini Kullanma

PC, Mac veya Linux’ta Kodi’de bir eklenti olarak bir VPN kurmak da mümkündür.

Bu, Kodi’den çıkmadan VPN ayarlarınızı değiştirmenize izin verir, ancak iki önemli dezavantaj vardır: tüm VPN sağlayıcıları bu kurulumu desteklemez ve zor bir süreç olabilir.

Bu kurulumun avantajları sınırlıdır – esas olarak VPN’nizi Kodi’den çıkmadan çalıştırmanıza izin verir – bu yüzden sadece tam olarak ne istediklerini bilen gelişmiş kullanıcılar için öneriyoruz.

Aşağıdaki kılavuzumuz, Kodi’yi Linux, Mac veya PC’nize zaten yüklediğinizi varsayar..

Mümkün olduğunda, Windows veya Linux’ta çalışan ve Özel İnternet Erişimi, IPVanish, VyprVPN, ExpressVPN ve NordVPN dahil olmak üzere çok sayıda VPN sağlayıcısı tarafından desteklenen Zomboided VPN Manager’ı kullanmanızı öneririz..

Bu, Kodi için bir VPN eklentisi yüklemek için popüler bir yöntem olduğundan, yol boyunca kaybolursanız size yardımcı olacak sayısız eğitici ve forum yayını da vardır..

Zomboided kullanarak Kodi’ye bir VPN yüklemeye yönelik adım adım talimatlar için aşağıya bakın:

 1. Açık Kodi, ardından şuraya gidin: Ayarlar menü – dişli simgesiyle gösterilir
  Dişli çark simgesini tıklayın
 2. seçmek sistem
  Ekranın sağ alt tarafındaki sistemi seçin
 3. Tıkla Eklenti sekmesini açın, ardından Bilinmeyen kaynaklar geçiş
  Bilinmeyen kaynaklar sekmesini aç / kapat
 4. Bir uyarı mesajı alacaksınız; okuyun ve ardından Evet
  Uyarı mesajını okuyun ve devam etmek için uygunsanız Evet'i tıklayın
 5. Zomboided’ın en son sürümünü bilgisayarınıza indirin
 6. Kodi’de şuraya gidin: Ayarlar, sonra Eklenti
  Ayarlar'daki eklentiler sekmesini tıklayın
 7. Tıklamak Zip dosyasından yükle
  Zip dosyasından yükle seçeneğini seçin
 8. Şunu bulun ve seçin: Zomboided ZIP dosyası yeni indirdiniz – muhtemelen “İndirilenler” klasörünüzde
 9. LibreELEC veya OpenELEC 7 veya daha yeni bir sürümde çalışan Linux makineleri 13. adıma atlayabilir, ancak Windows cihazları ve diğer birçok Linux cihazı için OpenVPN kurmanız gerekecektir.
 10. Kodi’den çık
 11. Https://openvpn.net/community-downloads/ adresinden sisteminiz için uygun OpenVPN yükleyicisini indirin.
 12. Aşağıdakileri seçtiğinizden emin olarak yükleyiciyi çalıştırın Hedef klasör istendiğinde
  C: \ Program Dosyaları \ OpenVPN \
  Hedefi varsayılan olarak bırakmalısınız
 13. Kodi’ye sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır
 14. Büyüteç tıklayın Arama simgesini, ardından Eklentileri seçin
 15. “OpenVPN için VPN Manager” yazın ve Giriş
  OpenVPN için VPN Yöneticisi bulun ve yükleyin
 16. OpenVPN için VPN Manager’a tıklayın ve ardından Yüklemek
 17. bir Kurulum sihirbazı otomatik olarak başlamalı
 18. Sihirbaz sizden VPN sağlayıcınızı seçin, ardından bunlar geçerli ise giriş bilgileriniz
 19. VPN’niz için ekran talimatlarını tamamladığınızda artık çalışan bir VPN reklamınız olacak

Zomboided’ı kullanmak istemiyorsanız veya bir Mac’iniz varsa, ana alternatif Kodi için Mac veya Linux’ta çalışan OpenVPN’dir. Kodi için OpenVPN, her sağlayıcı veya sunucu konumu için bir OpenVPN yapılandırma dosyasını manuel olarak indirmenizi gerektirir, bu nedenle yardımcı programı Zomboided ile karşılaştırıldığında biraz sınırlıdır.

Yöntem 4: Kodi’yi iPhone veya iPad’de bir VPN ile kullanma

Apple cihazları (Mac’ler hariç) Kodi’de kurulumu genellikle diğer üreticilerin cihazlarından daha zordur. Ancak yine de çok yapılabilir ve adım adım kılavuzumuz bunu daha da kolaylaştırıyor – cihazınızı hapse atmanıza bile gerek yok.

Kodi’yi yüklemeden önce VPN’inizi yüklemenizi öneririz. Çoğu durumda, uygulamalarını yalnızca iOS App Store’dan indirmeniz ve ardından oturum açmanız gerekir. Daha ayrıntılı talimatlar için iPhone iPhone’da VPN Nasıl Kurulur ’veya iPad iPad’de VPN Nasıl Kurulur’ kılavuzlarımızı okuyabilirsiniz..

Kodi şu anda App Store’da mevcut değildir, ancak Windows veya Mac için Cydia Impactor kullanılarak yeterince kolayca yüklenebilir.

Kodi’yi iOS cihazınıza yüklerken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, ücretli bir geliştirici hesabına erişiminiz yoksa (yılda 99 ABD doları tutarında bir ücrete sahip değilseniz) uygulamayı her yedi günde bir yeniden indirmeniz gerekeceğidir..

Bu zor bir süreç değil, Android cihazına kurmaktan çok daha fazla acı.

Kodi’yi iOS’a yüklemek için Cydia Impactor’u kullanma talimatları:

 1. Cydia Impactor’u PC veya Mac’inize indirin
 2. Burada bulabileceğiniz en son Kodi IPA dosyasını bilgisayarınıza indirin
 3. İPhone veya iPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın ve otomatik olarak açılırsa iTunes’u kapatın
 4. Cydia Impactor’u açın ve Kodi IPA dosyasını içine sürükleyip bırakın
  Cydia Impactor arayüzü
 5. Açılır menüden iOS cihazınızı seçin (muhtemelen tek seçenek olacaktır), ardından Başlat
 6. Girin Apple kimliginiz istendiğinde (bu, kaydolduğunuz e-posta olacaktır)
 7. İPhone veya iPad’inizde şuraya gidin: Ayarlar, sonra Genel, sonra Profiller & Cihaz yönetimi
 8. Apple Kimliğinizin bulunduğu profili ve ardından Güven
 9. Kodi artık kullanıma hazırdır (ancak VPN’inizi başlatmadan önce etkinleştirmeyi unutmayın)
  TV'nize VPN Yükleme

Yöntem 5: Chromebook veya Chromebox’ta Kodi ile VPN kullanma

Chromebook ve Chromebox’ın her ikisi de Kodi ile bir VPN kurmak için çok basit seçeneklerdir.

Hem VPN’inizin hem de Kodi’nizin Google Play Store’dan uygulama olarak indirilebilmesi gerekir.

Hepsi bu kadar – Kodi’yi başlatmadan önce VPN’nizin düzgün bir şekilde açıldığından emin olun.

Google Play Store'daki bir VPN ve Kodi

Yöntem 6: Kodi’yi Android Telefonda veya Tablette VPN ile Kullanma

Bir Android telefon veya tablet, Kodi’yi bir VPN ile kurmak için en kolay yerdir. Google Play Store’da Kodi’yi arayın ve Kodi Uygulamasını seçin, ardından Yükle’ye basın.

Ardından seçtiğiniz VPN için de aynısını yapın. Her iki durumda da doğru uygulamayı indirdiğinizden emin olun.

Kodi ve Android'deki Google Play Store'daki bir VPN

Tam olarak korunduğunuzdan emin olmak için Kodi’yi başlatmadan önce VPN’nizin etkin olduğundan emin olmak istersiniz..

Yöntem 7: Yönlendiricinize VPN Yükleme

Yönlendiricinize bir VPN yüklemek, VPN’yi aynı cihaza yüklemeye gerek kalmadan Kodi’yi korumanın harika bir yoludur.

Bu, VPN’lerin yerel uygulamalarla desteklenmediği cihazlar ve yerel ağınızdaki tüm verileri koruduğu için Kodi’yi birden fazla cihazda çalıştırmak istediğiniz durumlar için harika bir yöntemdir..

Bir yönlendiriciye bir VPN koymak söz konusu olduğunda genellikle iki seçeneğiniz vardır. Özel VPN sağlayıcınız için önceden yapılandırılmış bir yönlendirici satın alabilir veya uyumlu bir yönlendiriciyi kendiniz yapılandırabilirsiniz. Yönlendiricinize nasıl VPN yükleneceği hakkındaki kılavuzumuzu okumanızı öneririz.

Evinizdeki İnternet’e bağlı tüm cihazlara gizlilik ve güvenlik eklediği için yönlendiricinize bir VPN yüklemeniz önemle tavsiye edilir.

Elbette, Kodi’yi bu şekilde kullanmadan önce, seçtiğiniz cihaza kurmanız gerekir. Kodi’yi yüklemek için cihaza özel tavsiyeler bu sayfada bulabilirsiniz.

Çoğu cihaz için Kodi Uygulamasını cihazınızın Uygulama mağazasından indirmek kadar kolaydır – ancak özellikle iOS, Amazon Fire TV Stick / Fire TV ve Apple TV’de istisnalar vardır.

Yöntem 8: Kodi’yi Xbox One’da bir VPN ile kullanma

Geçerli adını almadan önce Kodi, Xbox Media Center olarak biliniyordu. Bununla birlikte, Aralık 2023’ye kadar Xbox One için yerel bir uygulama aldı.

Kodi’yi doğrudan Xbox One mağazasından indirebilirsiniz. Sadece uygulamayı arayın ve Almak.
Xbox One mağazasında Kodi

İndirilen uygulama ile VPN’nizin doğru şekilde ayarlandığından emin olmanız gerekir.

Maalesef Xbox One’ınızda VPN için yerel bir destek yoktur, ancak yönlendirici düzeyinde bir VPN yükleyerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz (yukarıdaki Yöntem 7’ye veya bir yönlendiriciye bir VPN’nin nasıl kurulacağına dair tam kılavuzumuza bakın).

Yönlendirici düzeyinde kurulu bir VPN ile Kodi’yi başlatabilir ve tüm medyanızın keyfini tek bir yerde güvenle çıkarabilirsiniz.

Yöntem 9: Kodi’yi Android TV Box, Mi Box, NVIDEA Shield veya Google Nexus Player’da bir VPN ile kullanma

Bu medya hub’larının tümü Android TV işletim sisteminde çalışır ve bu nedenle benzer kurulum işlemlerine sahiptir.

Hem VPN’inizin hem de Kodi’nizin Google Play Store’dan uygulama olarak indirilebilmesi gerekir. İndirdikten sonra VPN’inizi açın ve kurulum tamamlanacaktır.

Herhangi bir nedenle Google Play Store’a cihazınızdan erişemiyorsanız APK dosyalarını manuel olarak da yükleyebilirsiniz:

 1. Medya yürütücünüzde / kutunuzda / TV’nizde şu adrese gidin: Ayarlar, sonra Güvenlik ve Kısıtlamalar seçeneğini seçin ve bilinmeyen geliştiricilerin uygulamalarına izin ver
 2. Bilgisayarınızda VPN sağlayıcınızın web sitesine gidin ve uygun APK dosyasını indirin (bu en iyi VPN sağlayıcılarının canlı sohbet desteği olduğunu bulmakta sorun yaşıyorsanız)
 3. Http://www.kodi.tv/download adresine gidin ve ardından Android logosu ve seç Google Oyun indirmek için Kodi APK dosya
 4. Bunları bir USB flash sürücü
 5. USB sürücüsünü oynatıcınıza / tv / kutunuza takın
 6. USB çubuğa gidin ve her iki uygulamayı da yükleyin
 7. VPN’inizi açın ve tamamen kurmak için ekrandaki talimatları izleyin
 8. Kodi şimdi VPN’iniz tarafından yüklenecek ve korunacaktır

Yöntem 10: Kodi’yi Apple TV’de kullanma (4. veya 2. Nesil)

Apple TV, App Store’da yerel bir Kodi uygulaması olmayan başka bir cihazdır.

Apple TV’niz ikinci veya dördüncü nesil olduğu sürece, işlemin bazı dezavantajları olsa da, Apple TV’nizde Kodi’yi almak mümkündür..

En rahatsız edici şekilde, dördüncü nesil TV’lerde, bir geliştirici Apple Kimliğine erişiminiz yoksa, Kodi’yi her yedi günde bir tekrar indirmeniz gerekir.

  Kendi VPN Sunucunuzu Kurma

Dördüncü nesil Apple TV’ler için Cydia Impactor kullanarak Mac veya PC için şu talimatları izleyin – henüz yoksa, bir USB-C – USB-A adaptörü satın almanız gerekir:

 1. Cydia Impactor’un en son sürümünü bilgisayarınıza indirin
 2. Apple TV için en son Kodi DEB dosyasını edinin
 3. Bu bir DEB dosyasıdır, ancak Cydia Impactor sadece IPA dosyalarıyla çalışır, bu yüzden onu kullanarak dönüştürmeniz gerekir 7-posta
 4. Henüz yapmadıysanız, 7-zip’i indirip yükleyin
 5. DEB dosyasına sağ tıklayın ve 7-posta > Dosyaları ayıkla…
  7-zip dosyalarının nasıl ayıklanacağını gösteren açılır menü
 6. Basın tamam, ardından yeni klasörü açın ve bu işlemi data.tar dosyasıyla tekrarlayın
 7. Gezinme veri > var > seyyar > Uygulamalar adlı klasörü görene kadar Kodi.app
 8. “Adında yeni bir klasör oluşturunTaşıma kapasitesi”(Büyük P harfi ile)
  Yük klasörü
 9. Sürükleyin Kodi.app bu yeni içindeki klasör Taşıma kapasitesi Klasör
 10. Sağ tıklayın Taşıma kapasitesi klasörüne gidin ve 7-posta > Arşive Ekle…7-zip'te dosyaların nasıl sıkıştırılacağını gösteren açılır menü
 11. Dosya adının .ipa ile bittiğinden ve Arşiv Biçimi alanında “zip” yazdığından emin olun, ardından tamam
  Doğru doldurulmuş
 12. İyi haber: Artık bir Kodi IPA dosyanız var. Cydia Impactor’u açın ve yeni IPA dosyanızı pencereye sürükleyip bırakın
 13. Apple TV’nizi bilgisayarınıza bağladığınızdan emin olun, Cydia Impactor’ın açılır menüsünden TV’nizi seçin ve Başlat
 14. İstendiğinde, Apple Kimliği (bu, kaydolduğunuz e-posta olacaktır) tamam
 15. Her şey planlanmaya başladıysa, artık TV’nizde bir Kodi uygulaması olacak

İkinci nesil Apple TV’lerin kurulumu neyse ki daha basittir (dördüncü nesil cihazlarla aynı yedi günlük sınırlamaya sahip değildir):

 1. Mac’te (cmd + boşluk) tuşlarına basın, ardından “Terminal” yazın ve tuşuna basın. Giriş
 2. Çift tıklama terminal açmak
 3. Ssh [email protected] yazın ve Enter’a basın
 4. Eğer değiştirmediyseniz, şifre alp olacaktır
 5. Aşağıdakilerin her birini yazın ve Giriş
  • apt-get install wget
  • wget -O- http://apt.awkwardtv.org/awkwardtv.pub | uygun anahtar ekleme –
  • echo “deb http://apt.awkwardtv.org/ istikrarlı ana” > /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list
  • echo “deb http://mirrors.kodi.tv/apt/atv2 ./” > /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list
  • uygun güncelleme
  • apt-get install org.xbmc.kodi-atv2
  • reboot

Kodi artık ikinci nesil Apple TV’leri resmi olarak desteklemediğinden, Kodi’nizde daha yeni bazı özellikler ve gelecekte eklenebilecek diğer özellikler eksik olacak, ancak aksi takdirde artık çalışmaya hazır olacak.

Her şey çok fazla görünüyorsa, doğrudan Apple TV App Store’dan (MrMC Lite gibi) mevcut alternatifler var, ancak bunlar Kodi’nin eklenti işlevselliğine sahip değil.

Yöntem 11: Ahududu Pi üzerinde bir VPN ile Kodi kullanma

Kodi’yi Raspberry Pi’ye kurmanın en kolay yolu, içinde zaten Kodi’nin entegre olduğu, LibreELEC, OSMC veya XBian gibi bir İşletim Sistemi kurmaktır, ancak Raspbian’dan da yapılabilir.

İlk önce, VPN’inizi çalışır hale getirmek istiyorsunuz:

 1. VPN sağlayıcınızın web sitesine gidin ve Raspberry Pi’nize uygun yükleyiciyi indirin
 2. Açık terminal
 3. Yükleyici dosyanıza gidin, örn. cd ~ / Dosyalar /
 4. Yükleyiciyi typingsudo dpkg -i FILENAME.deb ile ayıklayın
 5. Yeni bir tane aç terminal pencere
 6. VPN etkinleştirme yazın ve tuşuna basın. Giriş
 7. Aktivasyon kodunuzu veya giriş bilgilerinizi girin

VPN’iniz şimdi çalışıyor ve Kodi’yi yüklemeniz gerekecek. Bunu yapmanın en kolay yolu LibreELEC’i kurmaktır:

 1. Https://www.libreelec.tv/downloads/ adresine gidin.
 2. seçmek Linux 32 bit veya Linux 64 bit cihazınızın neyle çalıştığına bağlı olarak
 3. Yüklemeyi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin

Kodi Yasal mı?

Evet, Kodi% 100 yasal.

Kodi, eklentileri oluşturmak için çok kolay olan açık kaynaklı bir uygulamadır. Bu yüzden amatör geliştiricilerden oluşan bu kadar geniş ve aktif bir topluluğa sahiptir, ancak aynı zamanda, yasadışı akışın veya telif hakkıyla korunan medyanın indirilmesini kolaylaştıran eklentiler bulmak da mümkün olduğu anlamına gelir..

Bu eklentilerin kullanımını göz ardı etmiyoruz ve özellikle önceden yüklenmiş korsan yazılımlarla birlikte gelen, AB’de yasa dışı olan ve kötü amaçlı yazılım içerdiği bilinen “tam yüklü Kodi kutuları” satın almaya karşı uyarıyoruz..

PlayStation’da Kodi Kurmak Mümkün Mü??

Maalesef şu anda Kodi’yi Playstation’a kurmak mümkün değil. Bununla birlikte, benzer bir amaca hizmet eden ve doğrudan PlayStation Store’dan indirilebilen Plex gibi alternatifler vardır.

1. veya 3. Nesil Apple TV’imde Kodi Alabilir miyim?

Şu an itibariyle, Kodi’yi birinci veya üçüncü nesil Apple TV’ye almanın bilinen bir yolu yok. İkinci veya dördüncü nesil bir Apple TV’niz varsa, bu sayfadaki kılavuzumuzu daha fazla okuyabilirsiniz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me