İster bir uygulama kullanmaya ister seçili protokoller için entegre desteği kullanmaya karar verin, iPad'inizde bir VPN kurmak kolaydır. Bu kılavuz yararlı, adım adım talimatlarla nasıl çalışır duruma getirileceğini açıklar.

VPN çalıştıran bir Apple iPad

İPad'inizde bir VPN kurma söz konusu olduğunda üç seçeneğiniz vardır. Sağlayıcınızın özel uygulamasını indirebilir, OpenVPN gibi bir üçüncü taraf uygulaması yükleyebilir veya alternatif olarak cihazınızdaki Ayarlar uygulamasını kullanarak doğrudan bağlantı kurabilirsiniz.

Bu kılavuzdaki tüm bu seçeneklerle sizinle konuşuyoruz. Bağlanmak sadece birkaç dakika sürer ve bunu yaptıktan sonra, izlenmek veya izlenmek konusunda endişelenmeden internete güvenli bir şekilde göz atabilirsiniz..

Neye ihtiyacınız olacak

Bu kılavuzda kullandığımız uygulamaları çalıştırmak için en son yazılımı çalıştırabilen bir iPad'e ihtiyacınız olacaktır. İOS 11.3 çalıştıran bir iPad Pro kullandık.

Ayrıca bir VPN sağlayıcısı ile bir hesap oluşturmanız gerekir. Zaten bir tane seçmediyseniz iPad için en iyi VPN seçimlerimize göz atabilirsiniz, ancak ücretli bir abonelik yapmaya hazır değilseniz, ücretsiz deneme sürümü işe yarayabilir. ExpressVPN 7 günlük ücretsiz hizmet sunar - ancak yalnızca uygulama aracılığıyla kaydolursanız, deneme web siteleri aracılığıyla mevcut olmadığından.

Daha önce hiç VPN kullanmadıysanız, sağlayıcınızın uygulamasını App Store'dan indirmek kadar basit olan "Yöntem 1" ile başlamanızı öneririz. Her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olduktan sonra, biraz daha gelişmiş olan Yöntem 2 ve 3'e gidebilirsiniz. Unutmayın: bu kılavuza geçmeden önce e-postanızı kontrol edin ve VPN hesabınızı onaylayın.

Yöntem 1: VPN Uygulaması

Tüm büyük VPN sağlayıcıları iOS için kendi uygulamalarını üretir. Bu, yeni VPN'nizi iPad'de çalıştırıp çalıştırmanın en kolay ve en hızlı yolu olacaktır..

Kurulum sürecinin nasıl çalıştığını göstermek için ExpressVPN'i kullanacağız. Farklı bir sağlayıcı kullanıyorsanız, takip eden ekran görüntülerinde nelerin yer aldığı hakkında genel bir fikir edinmeye devam edersiniz. Takılırsanız sağlayıcınız daha fazla destek sunabilir.

VPN'ye bağlandıktan sonra, siz kapatana veya iPad'inizi yeniden başlatana kadar bağlantının etkin kalması gerekir.

Check-in yapmak iyi bir fikirdir Yazılım güncellemesi bölümünüz Ayarlar en son iOS sürümünün yüklü olması için uygulamayı başlatmadan önce.

ExpressVPN uygulamasını kullanarak VPN'nizi ayarlamak için:

 1. İPad'inizde Express VPN uygulamasını açın.
 2. Dokunmak Hesap oluştur yeni bir hesaba ihtiyacınız varsa. Aksi takdirde, Oturum aç ve giriş formunu doldurun.ExpressVPN kayıt sayfası
 3. Dokunmak İzin vermek ExpressVPN uygulamasının iPad'inizdeki VPN'yi kurmasına izin vermek için. Bunu Touch ID veya şifrenizle onaylamanız gerekir.ExpressVPN iPad yapılandırma ekranı
 4. Bildirimler ekranında, İzin vermek uygulamadan bildirim almaktan memnunsanız. Bu isteğe bağlıdır.ExpressVPN iPad bildirimleri
 5. Anonimleştirilmiş verilerin analiz için ExpressVPN'e gönderilmesinden memnunsanız, öğesine dokunun. İzin vermek.ExpressVPN iPad veri analizi

Bu, ExpressVPN kurulum işlemini tamamlar. Şimdi ana bağlantı ekranını göreceksiniz. Uygulama otomatik olarak en iyi VPN sunucusu konumunu seçecektir; bağlanmak için sadece dairesel düğmeye dokunun.

ExpressVPN iPad ana ekranının bağlantısı kesildi

İPad'inizde başka uygulamalar kullanırken ExpressVPN bağlı kalır. Ekranın sol üst köşesinde bulunan WiFi sembolünün yanında küçük bir VPN simgesi göreceksiniz.

ExpressVPN iPad ana ekranı bağlı

Yöntem 2: OpenVPN Connect

OpenVPN Connect üçüncü taraf, açık kaynaklı bir VPN uygulamasıdır. Açık kaynaklı yazılım kullanmayı tercih ediyorsanız, sağlayıcınızın uygulamasını indirmek yerine bunu kullanabilirsiniz..

Bu üçüncü taraf uygulaması, sağlayıcınızın sağladığı kimlik bilgilerini kullanarak sağlayıcınızın sunucu ağına yalnızca OpenVPN protokolü üzerinden bağlanır. Protokol ve uygulamanın her ikisi de açık kaynak olmasının yanı sıra, uygulama birçok birinci taraf uygulamasından çok daha yapılandırılabilir.

OpenVPN Connect'in en son sürümü bazen bir fragman direktifi hata. Sorunla karşılaşırsanız, bunun için aşağıdaki geçici çözümü ekledik.

.Ovpn Dosyanızı Bulma

OpenVPN Connect uygulamasını ilk açtığınızda, bir .ovpn bağlantı profili elde etmek için farklı içe aktarma yöntemlerinin bir listesini görürsünüz. Bu, bir sunucu için tüm bağlantı bilgilerini içeren dosyadır ve isterseniz birkaçını yükleyebilirsiniz.

Dosyayı almanın en kolay yolu, bir masaüstü bilgisayara indirip kendinize e-posta göndermektir. Bunun çalışması için iPad'inizdeki Mail uygulamasında çalışan bir e-posta hesabınızın olması gerekir.

.Ovpn profillerini e-posta ile göndermek ve almak en güvenli yöntem değildir, ancak en kolay yöntemdir, bu nedenle bu yeni başlayanlar kılavuzunda kullanacağımız yöntemdir. Güvenliğe duyarlıysanız, Dropbox veya Google Drive gibi bulut depolamayı kullanma gibi diğer seçenekleri araştırmanızı öneririz. Mac kullanıyorsanız Airdrop'u kullanabilirsiniz.

İPad'de OpenVPN Connect kullanma

Bu işlem, çok fazla uğraşmadan bir dosya elde etmenin en kolay yoludur. Bu işlemi göstermek, bir masaüstü bilgisayarda başlayıp iPad'e geri dönmek için Express VPN kullanıyoruz:

  1. Bilgisayarınızda ExpressVPN web sitesinde oturum açın.
  2. Yeşili tıklayın ExpressVPN Kurulumu buton.
  3. Tıklayın Diğer cihazları göster, sonra aşağı kaydırın ve Manuel Yapılandırma.
  4. Maviyi tıklayın OpenVPN ihtiyacınız olan ayarları göstermek için.
  5. En az bir OpenVPN yapılandırma profilini bilgisayarınıza indirin. Şüpheniz varsa, coğrafi olarak mevcut konumunuza yakın olanı indirin.
  6. Dosyayı kendinize e-postayla gönderin veya bir taslağa kaydedin.

Bu noktada, sayfayı tarayıcınızda açık tutmalısınız. Ayrıca, devam etmeden önce e-postayı iPad'inizdeki Mail uygulamasında görebildiğinizi kontrol edin:

  1. İPad'inizde Posta uygulamasını açın.
  2. Kendinize e-postayla gönderdiğiniz dosyayı içeren iletiyi bulun. Eke hafifçe vurun.
  3. İPad'inizde dosyayı açabilecek çeşitli uygulamalar görüntülenir. bulunan OpenVPN'e kopyala, ve dokunun.
  4. OpenVPN Connect uygulaması açılır ve profil ekranın altına doğru görüntülenir. Ayrıntıların eklemek istediğiniz sunucu ile eşleştiğini kontrol edin, ardından profili uygulamaya eklemek için yeşil artı simgesine dokunun.ExpressVPN iPad OpenVPN kurulumu
  5. Görüntülenen açılır pencerede İzin vermek.ExpressVPN iPad OpenVPN yapılandırması
  6. Onaylamak için Dokunmatik Kimliğini kullanma.

  OpenVPN Connect artık profili açıyor ve sizi bağlantı ayrıntılarını özelleştirmeye davet ediyor. Burada ihtiyacınız olan kullanıcı kimliği ve şifre, ExpressVPN web sitesi için kullanıcı adınız ve şifrenizle aynı değildir. Onları giriş yaptıktan sonra ExpressVPN'i Kurma - Diğer cihazları göster - Manual config sayfa.

  Ne yazık ki, iPad'deki uygulamalar arasında geçiş yapmak OpenVPN Connect'teki Kullanıcı Kimliği ve şifre alanlarını silecektir. Bunları manuel olarak yazmak için en iyi seçeneğin olduğunu gördük:

  1. Kullanıcı Kimliğinizi ExpressVPN sitesinden ExpressVPN uygulamasındaki Kullanıcı Kimliği alanına kopyalayın. İşlemi şifrenizle tekrarlayın.
  2. İsterseniz, Kayıt etmek bilgilerinizi kaydetmek için kaydırıcı.

  Şimdi seçtiğiniz VPN'e bağlanabilirsiniz.

  ExpressVPN iPad OpenVPN bağlantı ekranı

  OpenVPN Connect'te Parça Direktifi Hatası Nasıl Çözülür

  Test sırasında, OpenVPN Connect'in bazen bir parça hatası bildirdiğini ve bağlanmayacağını tespit ettik. Bu iOS'a özgü değildir. Diğer cihazlarda da olur.

  Bu hatayı görürseniz, sağlayıcınızdan indirdiğiniz .ovpn dosyasını düzenlemeniz gerekir. Bilgisayarınızda dosyayı bir metin düzenleyicide açın ve “parça” kelimesini içeren satırı silin.

  ExpressVPN iPad OpenVPN parça hatası

Yöntem 3: Manuel Ayarlar

İPad'inizde değerli depolama alanından tasarruf etmek istiyorsanız, devam etmenin en iyi yolu olan bir uygulama kullanmadan VPN sağlayıcınıza bağlanabilirsiniz..

Bu örnekte L2TP kullanarak ExpressVPN'i manuel olarak kuracağız.

Başlamadan önce ExpressVPN hesabınıza giriş yapın ve ExpressVPN'i Kurma - Diğer cihazları göster - Manual config sayfa. Dokunmak PPTP & L2TP-IPSec bağlantı ayrıntılarınızı göstermek için.

Ancak, L2TP / IPSec protokolünü kullanmakla sınırlı olacağınızı ve bir killswitch gibi ek işlevleri kaçırmayacağınızı unutmayın..

Kurmak istediğiniz sunucuyu seçin, ardından aşağıdaki gibi devam edin:

 1. Sizin Ayarlar uygulamasına hafifçe vurun Genel, sonra VPN.ExpressVPN iPad L2TP kurulumu
 2. Dokunmak VPN Yapılandırması Ekle… Bağlantı ekranını göstermek için.ExpressVPN iPad L2TP VPN yapılandırması
 3. İçinde tip kutusuna dokunup seçin L2TP.
 4. Daha önce açmış olduğunuz ExpressVPN hesabınızda sağlanan bilgileri kullanarak bağlantı ayrıntılarını girin:
  • Açıklama: Herhangi bir isim.
  • Sunucu: İlk olarak kurmak istediğiniz sunucunun sunucu adresini kopyalayıp yapıştırın (veya yazın).
  • hesap: Adresinde verilen kullanıcı adı PPTP & L2TP-IPSec hesabınıza ekleyin. Giriş kullanıcı adınızı buraya yazmayın; bu işe yaramayacak.
  • RSA SecurID: Kapalı
  • Parola: Hesabınızda PPTP için verilen şifre & L2TP-IPSec bağlantıları. Bu, giriş şifrenizle aynı değil.
  • Gizli: "12345678" yazın (tırnak işaretleri olmadan)
  • Tüm Trafiği Gönder: Açık.
 5. Dokunmak Bitti.ExpressVPN iPad L2TP bağlı ekran

VPN sunucusuna bağlanmak için Durum anahtarını açık konuma getirin ve 5-10 saniye bekleyin. Durum'un Bağlı olarak değiştiğini görürsünüz ve iPad ekranınızın sol üst köşesinde küçük VPN simgesi görünür.

Daha Fazla Yardım Gerekiyor?

Bu talimatlar, güncel yazılım çalıştıran çoğu iPad'de çalışmalıdır. Sorunlarınız varsa:

 • Farklı bir uygulama deneyin. Hesabınızın doğru ayarlandığını doğrulamak için başlangıçta sağlayıcınızın uygulamasını kullanmanızı öneririz.
 • Farklı bir sunucu deneyin. OpenVPN Connect veya manuel bir yapılandırma kullanıyorsanız istediğiniz kadar ayar yapabilirsiniz ve çok uzak yerlerde sunucu eklemeden önce ayarlarınızı test etmek için size en yakın olanla başlamak en iyisidir..

Daha fazla yardım için VPN sağlayıcınıza başvurun. Birçoğunun kendi ayarlarına göre düzenlenmiş kılavuzları vardır ve iPad'inizde VPN'nize bağlandığınızda gördüğünüz hata mesajlarında size yardımcı olabilirler..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me