Web sitemizdeki her VPN’yi kapsamlı, titiz ve adil bir test programı ile düzenli olarak yerleştiriyoruz. Gizlilik ve güvenlik, hız ve güvenilirlik, web coğrafi bloklarını atlayarak ve çok daha fazlasını test ediyoruz. Sadece en iyi VPN hizmetlerinin onay damgasını kazanmasını sağlıyoruz.

Top10VPN.com'un 10 adımlı inceleme sürecinin görselleştirilmesi

Contents

İncelemelerimiz Her Zaman Tarafsızdır

Diğer VPN inceleme sitelerinin aksine, incelemelerimiz% 100 tarafsız ve dış etkilerden uzak.

Olumlu kapsama karşılığında asla tazminat almayız ve VPN sağlayıcıları gözden geçirdiğimiz ürünleri nasıl derecelendirdiğimiz konusunda hiçbir zaman söz sahibi olmayacaklar.

VPN uzmanları ekibimiz, her VPN’i aynı derinlemesine test programı ile çalıştırır, gördüğünüz tüm sonuçların doğrudan karşılaştırılabilir olmasını, favorilik veya önyargısız olmasını sağlar..

Satın alma kararınızı olabildiğince kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve ihtiyaçlarınız her zaman önce gelir. İncelemelerimizde her zaman dürüst, şeffaf ve açıkız.

Bu tür yüksek içerik standartlarını nasıl koruyabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, nasıl para kazandığımızla ilgili kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

10 Adımlı İnceleme Sürecimiz

Test ettiğimiz her VPN benzersiz Top10VPN.com metodolojisinden geçiyor – istisna yok. Bir VPN’yi incelediğimizde olan budur:

VPN’i Satın Alma

Hiçbir basın örneği ve freebies yok (VPN sağlayıcıları tarafından sağlanan “test hesapları”) – evdeki ortalama kullanıcıyla tam olarak aynı deneyimi elde ettiğimizden emin olmak istiyoruz.

Bir VPN’in resmi perakende sürümünü aldığımızı garanti etmenin tek yolu kendimizi satın almaktır – yani test ettiğimiz her VPN için tam olarak bunu yaparız.

Şu anda web sitemizde listelenen her ücretli VPN için çalışan bir aboneliğimiz var. Sadece geçen yıl VPN aboneliklerinde 5.000 doların üzerinde para harcadık. İncelediğimiz VPN yazılımına sürekli erişimimiz var, böylece incelemelerimizi şapka açılırken güncelleyebiliriz.

Kendi aboneliklerimizi satın almak ve sürdürmek, bugünün pazarında hangi VPN’lerin sizin için iyi bir değeri temsil ettiğini ve hangilerinin sizi kopardığını takip edebileceğimiz anlamına gelir..

2Birden çok cihazda kurulum ve test

VPN'leri Nasıl Test Ediyoruz ve İnceliyoruz

Sanal makinelerin yüklü, testte en son VPN’i çalıştırmaya hazır ve bekleyen özel bir test dizüstü bilgisayarımız var. Ayrıca, özellikle VPN testi için bir kenara bırakılan 2023 Apple MacBook Pro, Apple iPhone 7, Apple iPad, Samsung Galaxy S8 ve Amazon Fire TV Stick var, her testten sonra her biri temizlendi.

Her VPN’nin ne kadar yaygın olduğunu ve çeşitli popüler cihazlar için özel uygulamaları olup olmadığını vurgularız. Seçtiğiniz telefonunuz, bilgisayarınız veya akış cihazınız için yerel destek olmaması, toplamdan daha az koruma riski taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

  Ücretsiz ExpressVPN Nasıl Edilir

3 İstediğimizi hızlı bir şekilde bulabilir miyiz??

Menülerin tümü açıkça etiketlenmiş mi? Her düğme yapmasını beklediğiniz şeyi yapıyor mu? Netflix gibi belirli bir hizmet için bir sunucu bulmanıza yardımcı oluyor mu? Yönlendiricinize kurmak için bir yol var mı?

Yeni VPN’nizi ilk kez çalıştırdığınızda sürpriz olmadığından emin olarak hiçbir taş bırakılmıyoruz.

4 Gerekli tüm özelliklere sahip mi??

Bu gün ve yaşta, en iyi VPN için önemli olduğunu düşündüğümüz bazı özellikler var – bir kill switch, otomatik genel WiFi koruması ve AES-256 şifreleme gibi özellikler.

Bunun ötesinde, bölünmüş tünelleme veya tarayıcı uzantıları gibi eklenebilecek yararlı ekstraları da arıyoruz.

Bazıları Netflix veya BBC iPlayer gibi belirli akış hizmetleri için özel sunucular sağlarken, diğerleri torrent ve P2P için optimize edilmiş sunucular verecektir..

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi korur mu??

Gizliliğiniz ve güvenliğiniz son derece önemlidir. Önerilen her VPN’in sizi çevrimiçi ortamda güvenli ve gizli tuttuğundan emin olmasaydık işimizi düzgün yapmazdık.

Bir VPN’in bağlantınızı doğru şekilde şifrelediğini doğrulamak için gelişmiş şifreleme testleri yapıyoruz.

Bir VPN’ye bağlandığında gerçek konumunuzun gizlendiğini doğrulamak için DNS sızıntılarını, IP sızıntılarını ve WebRTC sızıntılarını da kontrol ediyoruz..

En güvenilir sonuçları elde etmek için, dünya genelinde güvenlik uzmanları tarafından kullanılan, son derece saygın, açık kaynaklı bir araç olan Wireshark adlı ağ trafiği analiz yazılımını kullanıyoruz..

Ayrıca, yanıltıcı verilerin, şifreleme alanındaki olası sızıntılar ve hatalar için yakaladığımız ve analiz ettiğimiz paket verilerini kirletememesini sağlayan özel bir test ortamı oluşturduk.

6Ne kadar hızlı?

Hız ve bağlantı güvenilirliği, iyi bir VPN’in belkemiğidir, bu yüzden onları mümkün olduğunca titiz bir şekilde test etmenin bir yolunu bulmamız gerektiğini biliyorduk.

Bunu yapmak için iki farklı test yöntemi geliştirdik:

Yöntem # 1 (Manuel)

Bu test tekniği, web sitemizde incelendiğini gördüğünüz her bir VPN hizmetinin hızını ölçmemizi sağlar.

Başlangıç ​​olarak, internet hızımızı VPN çalışmadan kaydediyoruz.

Ardından VPN’i başlatıyoruz ve ABD (Doğu Kıyısı), İngiltere, Avustralya, Orta Avrupa (genellikle Almanya veya Fransa) ve Singapur’daki sunuculara bağlanıyoruz. Bu konumlardan biri kullanılamıyorsa, bunun yerine yakındaki bir ülkeyi veya bölgeyi test edeceğiz.

Dünyanın dört bir yanındaki konumları test etmek, VPN hızının kısa, orta ve uzun mesafelerde nasıl performans gösterdiğine dair iyi bir genel bakış sunar.

Her konumu birkaç kez test ediyoruz ve VPN etkin olmadan her konumun ortalamasını hızlarımızla karşılaştırıyoruz, kaybedilen hızın yüzdesini hesaplıyoruz.

Her bölge için kaybedilen hız miktarına belirli bir puan verilir. Bu, kazanılan gecikme süresinin yanı sıra kaybedilen indirme ve yükleme hızları için de geçerlidir. Aşağıda bu üç faktörden her biri toplam hız puanını ne kadar etkilemektedir:

 • İndirme hızı: 70%
 • Yükleme hızı: 20%
 • Ping:% 5
  Herkese Açık WiFi'de Nasıl Güvende Kalınır: 4+ Temel Güvenlik İpuçları

N.B. Yerel bağlantı hızına (örneğin, Londra’dan Londra’ya) öncelik verilir.

Gördüğünüz hız verilerinin çoğu, VPN sağlayıcıları arasındaki sonuçları karşılaştırılabilir tutmak için OpenVPN protokolünü kullanarak test etmektir..

Bazı VPN hizmetleri diğer güvenlik protokollerine (özel protokoller dahil) öncelik verdiği için diğer mevcut protokoller (WireGuard, IKEv2 vb.) Üzerinde de testler yapacağız, bu yüzden bunları test etmek de önemlidir. Hız verileri, OpenVPN dışında bir protokolde bir hız testi ile ilgiliyse, açıkça belirtildiğinden emin oluruz.

Tüm hız ölçümlerini Ookla’nın internet hız kontrol cihazını kullanarak kaydediyoruz.

Yöntem # 2 (Otomatik)

Doğru ve güncel rakamlar sunmak için VPN hızlarını her gün test eden küresel bir test aracı geliştirdik. Şu anda test ettiğimiz yerler:

 • Amsterdam, NL
 • Frankfurt, DE
 • Londra, Birleşik Krallık
 • New York, ABD
 • Paris, FR
 • San Francisco, ABD
 • Singapur
 • Sydney, AU
 • Tokyo, JP
 • Toronto, CA
 • Vancouver, CA

Mühendislik ekibimiz tarafından şirket içinde yapılan test altyapımız, her şehir arasında ve içinde VPN’in tüm dünyada sizin için nasıl performans göstereceği hakkında harika bilgiler vermek için yukarıda listelenmiştir.

Şu anda, aracımızı aşağıdaki VPN’leri otomatik olarak test etmek için kullanıyoruz:

 • CyberGhost
 • ExpressVPN
 • Beni sakla
 • HideMyAss!
 • IPVanish
 • NordVPN
 • Özel İnternet Erişimi
 • PrivateVPN
 • PureVPN
 • SaferVPN
 • Surfshark
 • VyprVPN

Otomatik aracımızdaki verilerin orada en güvenilir olduğuna kesinlikle inanıyoruz.

Her VPN sağlayıcısının aracımızla uyumlu yapılandırma dosyaları yoktur, ancak çok yakın bir zamanda daha fazla VPN eklemek istiyoruz.

Popüler web hizmetleriyle çalışır?

Teknik analiz tamamlandıktan sonra, popüler web hizmetlerinin engellemesini ne kadar iyi engellediğini görmek için VPN’yi test ediyoruz. ABD Netflix’e herhangi bir konumdan erişmenize izin veriyor mu? BBC iPlayer’ı her yerden izleyebilir misiniz? Torrentlemeye ne dersin – tüm sunucularda izin verilir?

Tüm bu soruların cevabı ‘hayır’ ise, sizin için uygun olmayabilecek çok sınırlı bir VPN’e bakıyorsunuzdur..

8 Sansürü atlayabilir?

VPN’ler devlet çevrimiçi sansürüyle mücadelede hayati araçlardır. İster dijital olarak baskı altında olan bir hükümet altında yaşıyor olun, isterse sadece geçiyor olun, ücretsiz ve açık bir internete tekrar erişim kazanmak için bir VPN çok önemlidir.

Test ettiğimiz her VPN’ye Çin ve BAE gibi ağır sansürlü ülkelerde coğrafi kısıtlamaları aşmak için güvenilip güvenilemeyeceğini iyice kontrol ediyoruz..

  Kendi VPN Sunucunuzu Kurma

9Gizlilik ve günlük tutma politikası nasıldır??

Bir VPN gizliliğinizi korumuyorsa, hiç birini kullanmıyor olabilirsiniz – ancak bizi suskun bırakan bazı gizlilik ve kayıt politikaları bulduk.

En iyi VPN hizmetleri, doğru bir şekilde uygulandığında, kullanıcıya tanımlanabilir sıfır veri depolayacak günlük kaydı veya minimum günlük ilkesi uygular. Ancak, kayıt tutmayan bir sağlayıcı yalan söylerken yakalandıkları için, bir VPN sağlayıcısına yüz değerinde güvenmeden önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun..

Bir sağlayıcının oturum açıp açmadığından emin olmak çok zor olsa da, her gizlilik ve kayıt politikasını bir büyüteçle ele alıyoruz. Ayrıca, her VPN sağlayıcısının tam olarak ne kadar özel olduğunu öğrenmek için her VPN sağlayıcısını ızgara yapıyoruz.

Ve burada bitmiyor. Titizlikle çalışıyoruz ve her bir VPN şirketine kimin sahip olduğu ve işlettiği hakkında kapsamlı araştırmalar yapıyoruz. Örneğin, nerede bulunduklarına bakıyoruz – aslında, gizlilik dostu olmayan yargı bölgelerinde çok sayıda VPN şirketi gördük, bu da bir sağlayıcının günlük kaydı uygulamaları su geçirmez değilse ciddi bir sorun olabilir.

Son olarak, VPN endüstrisindeki en son haberleri ve gelişmeleri takip ediyoruz, böylece okuyucularımıza değerli tavsiyeler vermek için her zaman tam olarak bilgilendirilmiş ve donanımlıyız..

10Müşteri desteği ne kadar iyi?

Artık VPN’in sunduğu her şeyi gördüğümüze ve eksikliklerinin tam olarak ne olduğunu bildiğimize göre, boşlukları doldurmamıza yardımcı olup olamayacağını görmek için müşteri destekleriyle iletişime geçiyoruz..

Bir VPN sağlayıcının müşteri desteğinin kalitesini canlı sohbet (varsa) ve e-posta ile test ediyoruz.

Destek temsilcilerinin ürünlerini gerçekten ne kadar iyi tanıdıklarını ve bir sorun olduğunda size yardımcı olup olamayacaklarını görmek için basit ve teknik sorguların bir karışımını istiyoruz..

VPN’leri Nasıl Puanlıyoruz?

Yukarıdaki 10 adımı uyguladıktan sonra VPN’yi derecelendirmeye hazırız. Test ettiğimiz tüm faktörler altı ana kritere yoğunlaştırılmıştır.

Daha sonra bu kriterlere bir VPN için ne kadar önemli olduğumuza bağlı olarak toplam puanın belirli bir yüzdesi atanır. Arıza aşağıdaki gibidir:

 • Gizlilik & Günlük İlkesi -% 30
 • hız & Güvenilirlik -% 25
 • Özellikler -% 20
 • Akış -% 15
 • Kullanım Kolaylığı -% 5
 • Destek – 5%

Bir VPN’nin yüksek puan alması için her kategoride performans göstermesi gerekir.

İşlemimizi biliyorsunuz, şimdi neden VPN incelemelerimizi okumuyor veya en iyi VPN önerilerimize göz atmıyorsunuz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me