ما در دنیایی زندگی می کنیم که دولت ها و تبلیغ کنندگان می خواهند به صمیمی ترین جزئیات زندگی شما ، از نگرانی های سلامتی گرفته تا امور مالی و همه چیز در بین آنها ، توجه کنند. از همه بدتر ، آنها قصد دارند برای انجام این کار از ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) کمک بگیرند.

در ماه های اخیر ، کنگره ایالات متحده به تصویب قوانینی که به ISP ها نیاز دارد قبل از جمع آوری داده های خود یا به اشتراک گذاری آن با اشخاص ثالث ، رضایت کاربران را بدست آورد ، عقب انداخت. دولت انگلستان همچنین از طریق قانون قدرتهای تحقیقاتی تحت عنوان منشور Snoopers خواستار نظارت گسترده ای است. این قانون به ISP ها مستلزم این است که ، در میان سایرین ، تاریخچه مرور یک سال را برای هر کاربر حفظ کرده و در صورت نیاز ، آن را به سازمان های دولتی تحویل دهند..

این چقدر بد است? خیلی.

به عنوان دروازه ورود به دنیای متصل ، ISP شما می تواند همه ترافیک اینترنت شما ، از جمله وب سایت هایی که بازدید می کنید و خدماتی که از آنها استفاده می کنید را مشاهده کند. اگر این سرویس ها رمزگذاری نشده باشند ، ISP شما نیز می تواند محتوای ترافیک شما را ببیند. حتی اگر آنها رمزگذاری شوند ، ورود به سایت ترافیک شما ابرداده زیادی ایجاد می کند ، بیت هایی از اطلاعات که می توانند برای ایجاد رد پای دیجیتالی مخاطبین ، عادات ، شرایط بهداشتی ، عقاید سیاسی ، گرایش جنسی و غیره مرتبط باشند..

وخیم تر شدن اوضاع این واقعیت است که بسیاری از دستگاه های "نه چندان هوشمند" در حال یافتن راه های خود به داخل خانه هستند. این ابزارهای متصل اغلب با اشکالات امنیتی و کد نویسی بد همراه هستند و اطلاعات حساس را در ISP یا هر شخص دیگری که ممکن است در حال گوش دادن به اتصال شما باشد.

ISP شما قبلاً علاقه ای به جمع آوری داده های شما دارد و برای منصفانه بودن ، احتمال وجود دارد احتمال وجود دارد كه همه این كارها را انجام دهد ، باشد. ISP ها از داده های مصرف کننده برای ارائه تبلیغات هدفمند یا فروش آن به تبلیغ کنندگان شخص ثالث استفاده می کنند. اقدامات جدید فقط به آنها اجازه می دهد بدون ترس از عبور از موانع قانونی در آینده این کار را انجام دهند و به آنها پاسخ داده شود.

وقتی ISP بیشتر اطلاعات شخصی شما را جمع می کند ، نه تنها آنها می توانند پول زیادی کسب کنند بلکه به طور فزاینده ای در معرض حمله سایبری قرار می گیرند..

با این حال ، هنگامی که ISP ها به مراکز اطلاعات بسیار حساس تبدیل می شوند ، توجه سایر احزاب ، یعنی هکرهای با انگیزه مالی و بازیگران کشور را به خود جلب می کنند. حملات سایبری علیه ISP ها می توانند داده های شما را به دست برخی از خصمانه ترین بازیگران اینترنت تبدیل کنند.

آخرین نمونه ، نشت اطلاعات 14 میلیون مشتری Verizon از جمله نام ، شماره تلفن همراه و پین حساب است. پیش از این ، بریتانیا ISP TalkTalk هدف نقض گسترده داده ها بود ، که اطلاعات شخصی بیش از 157،000 کاربر را در معرض نمایش گذاشت. بعداً این شرکت به دلیل عدم موفقیت در محافظت از اطلاعات مشتری ، 400000 پوند جریمه شد.

گرچه همه چیز از دست نرفته. خوشبختانه ، مردم به راحتی جمع آوری داده های گسترده را تسلیم نمی کنند. به تازگی ، گروه حقوق بشری انگلیس ، لیبرتی ، از دیوان عالی کشور اجازه داد تا به طور قانونی قانون قدرتهای تحقیقاتی را به چالش بکشد. در گروه های حقوق دیجیتال ایالات متحده مانند بنیاد الکترونیکی مرز (EFF) و اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) کمپین های گسترده ای را برای جلوگیری از لغو قوانین حفظ حریم خصوصی انجام دادند.

اما این قانون سرانجام در هر دو اتاق کنگره تصویب و توسط رئیس جمهور امضا شد. و این احتمال وجود دارد که منشور Snoopers شاهد اجرای کامل آن باشد ، و سایر کشورها ممکن است از این رهبری پیروی کنند.

با وجود برخی از مشکلات گروه های حقوق دیجیتال ، مصرف کنندگان باید اقدامات خود را برای محافظت از حریم خصوصی خود انجام دهند.

اما این بدان معنا نیست که از شما استعفا داده می شود تا به نظارت گسترده بپردازید. چند اقدام برای محافظت از حریم شخصی شما در مقابل ISP snooping ISP انجام می شود تا از ورود اطلاعات شخصی شما به دست اشتباه جلوگیری کند..

  1. HTTPS: سعی کنید ترافیک خود را به وب سایتهایی که آدرس آنها با HTTPS شروع می شود محدود کنید. این وب سایت ها ترافیک خود را رمزگذاری می کنند. ISP شما هنوز هم می تواند ببیند از کدام وب سایتهایی بازدید می کنید ، که هنوز هم برای استنباط اطلاعات زیادی درباره شما کافی است. اما نمی دانم کدام صفحات در آن وب سایتهایی که مرور می کنید ، مشاهده نمی شود و محتوای شما برای آن وب سایت ها ارسال می کنید ، مانند اطلاعات شخصی که فرم ها را پر می کنید. به عنوان مثال ، انتقال ویکی پدیا به HTTPS به کاربران این امکان را داد که بدون ترس از نظارت دولت ، وب سایت را آزادانه مرور کنند.
  2. VPN: شبکه های خصوصی مجازی یکی از بهترین ابزارها برای دور زدن ISP است. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، کل ترافیک اینترنت شما از طریق سرورهای VPN رمزگذاری و تونل می شود. تمام ISP شما می توانید یک دسته از داده های رمزگذاری شده را ببینید. نمی دانم از کدام وب سایتهایی بازدید می کنید. با این حال ، توجه به دانستن درباره VPN ها این است که آنها می توانند همان اطلاعاتی را که از ISP خود مخفی می کنید جمع کنند ، بنابراین قبل از ثبت نام باید به پیش زمینه و اعتبار یک سرویس توجه کنید. خدماتی مانند Top10VPN (افشای کامل: بله ، این ما هستیم)
  3. تور: Onion Router (Tor) شبکه ای از رایانه های داوطلب به نام گره ها است که برای ایجاد یک شبکه ناشناس مرتبط هستند. هنگامی که از مرورگر Tor استفاده می کنید ، کل ترافیک شما قبل از رسیدن به مقصد خود ، از طریق چندین گره Tor رمزگذاری و منحرف می شود. Tor از بین سه گزینه امن ترین است ، اما اتصال اینترنت شما را به میزان قابل توجهی کند می کند ، و بسیاری از سایت ها وجود دارند که دسترسی به گره های Tor را مسدود می کنند زیرا این کار اغلب با فعالیت های غیرقانونی همراه است.

همانطور که ما به سمت دورانی حرکت می کنیم که همه چیز و همه چیز داده هایی را تولید می کند ، حریم خصوصی به کالایی تبدیل شده است که شما باید از آن محافظت کنید و از آن محافظت کنید. این امر را در اولویت قرار دهید تا خود را در مورد تهدیدات مربوط به حریم خصوصی خود آموزش دهید و از اطلاعات شخصی خود در برابر هر کسی که سعی دارد بدون اطلاع یا رضایت شما آن را بدست آورد ، محافظت کنید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me