הסתרת כתובת ה- IP שלך היא דרך פשוטה ויעילה לבטל חסימה של אתרים, להזרים תוכן מעבר לים ולהגן על פרטיותך המקוונת. למד את ארבע הדרכים הטובות ביותר להסתרת כתובת ה- IP שלך במדריך מקיף זה.

קבוצה של אנשים מסתירים את פניהם במסיכות

הסתרת כתובת ה- IP שלך היא דרך קלה להבטיח שפעילות האינטרנט שלך תישאר פרטי ו לבטח. זה גם מאפשר לך לעקוף הגבלות גאוגרפיות ו להזרים תוכן מחו”ל.

ישנן סיבות רבות לקבלת כתובת IP חדשה:

 • ל הגן על פרטיותך המקוונת
 • ל עקיפת חסימות אתרים
 • ל ביטול נעילת תוכן זרימה
 • ל הימנע מצנזורה ממשלתית
 • ל עוקף איסורי IP
 • ל למנוע פרסום ממוקד

אתה לא צריך לצמיתות שינוי כתובת ה- IP שלך כדי לקבל את כל היתרונות האלה. אפשר גם – ולעתים יעיל יותר – פשוט להתחבא כתובת ה- IP שלך.

הסתרת כתובת ה- IP שלך גורמת לה להיראות כאילו כתובת ה- IP שלך השתנתה כאשר במציאות, כתובת ה- IP האמיתית שלך נותרה ללא מגע. הסתרת כתובת ה- IP שלך קלה ותוכל לחזור לכתובת ה- IP המקורית שלך בכל עת.

לעומת זאת, שינוי קבוע של כתובת ה- IP שלך הוא מסובך ולעתים קרובות בלתי הפיך.

כמעט בכל המקרים, האפשרות הטובה ביותר היא להסתיר את כתובת ה- IP שלך. זה גמיש, הרבה פשוט יותר, ובכלל יעיל יותר.

מדריך זה מסביר ארבע דרכים פשוטות להסתיר את כתובת ה- IP שלך. לאחר מכן נכסה מתי תרצה לשנות את כתובת ה- IP שלך וכיצד בדיוק הדבר נעשה.

Contents

מהי כתובת IP?

סרגל דפדפן עם כתובת IP שהוזנה

כתובת ה- IP שלך (פרוטוקול אינטרנט) היא מספר ייחודי הניתן לחיבור האינטרנט שלך על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך (ספק שירותי אינטרנט). כל מכשיר שמתחבר לאינטרנט מקבל כתובת ייחודית משלו.

ה- IP שלך הוא הדרכון שלך לאינטרנט. כל מה שאתה עושה באינטרנט מקושר לכתובת IP.

כתובת ה- IP שלך מבוססת על המיקום הפיזי שלך. זה משתנה בהתאם למקום מגוריך והנתב שאליו אתה מחובר, כך שכתובת ה- IP הביתית שלך שונה מכתובת ה- IP של העבודה שלך..

באמצעות כתובת ה- IP שלך, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול להקליט כל האתרים שבהם אתה מבקר וה יישומים שולחניים או ניידים אתה משתמש. באופן דומה, אתרים עצמם יכולים לראות שביקרת בהם.

אתה יכול לבדוק את כתובת ה- IP שלך באמצעות מספר צעדים פשוטים.

כתובת IP ציבורית לעומת פרטית

ישנם שני סוגים עיקריים של כתובת IP: ציבורי ו פרטי.

לנתב האינטרנט שלך מוקצה ייחודי כתובת IP ציבורית על ידי ספק האינטרנט שלך. כל מכשיר שמתחבר ל- WiFi שלך משתף כתובת IP ציבורית זו לפעילות האינטרנט שלהם. המשמעות היא שהסמארטפון והמחשב הנייד שלך ייראו זהים ל- ISP שלך אם הם מחוברים לאותה רשת.

כתובת ה- IP הציבורית שלך היא פתוח לאינטרנט. זהו המספר המוצג כשאתה מחפש ב- Google ‘מהי כתובת ה- IP שלי’ ואת המזהה שאליו משתמשים אתרים וממשלות עקוב וצנזר את הפעילות שלך.

מכיוון שכתובת ה- IP הציבורית שלך קשורה למיקום הפיזי שלך, הסתרתה או שינויה תעזור לך לבטל את חסימת התוכן חסום גיאוגרפי. אם תקצה לעצמך כתובת IP משרת במדינה אחרת, האתרים שבהם אתה מבקר מניחים שאתה מתחבר מאותו מיקום.

כתובות IP פרטיות, מצד שני, מוקצים על ידי הנתב לכל המכשירים ברשת שלך. כתובות IP פרטיות גלויות רק למשתמשים אחרים ברשת הפנימית, ולעתים נדירות הן דבר שאתה צריך לדאוג לו.

כאשר אנו מתייחסים לכתובת IP, אנו בדרך כלל מתייחסים לכתובת כתובת IP ציבורית, מכיוון שזה המספר שמזהה אותך באופן מקוון.

כיצד להסתיר את כתובת ה- IP שלך: 4 שיטות פשוטות

שתי הדרכים הפופולריות ביותר להסתיר את כתובת ה- IP שלך הן באמצעות VPN (רשת פרטית וירטואלית) ו באמצעות שרת פרוקסי. דפדפן טור מספק אפשרות שלישית שמתאימה לאנונימיות, אך היא איטית עד כאב. אתה יכול גם להסתיר את ה- IP שלך באמצעות הרשת הניידת שלך.

לפני שנבדוק שיטות אלה ביתר פירוט, הנה טבלה המסכמת את נקודות החוזק והחולשה שלהן:

VPN
פרוקסי
טור
רשת סלולרית

מסתיר את ה- IP שלך כן כן כן כן
פרטי כן לא לא לא
בעילום שם לא לא כן לא
לבטח כן לא כן לא
מהיר כן כן לא כן
מונע בלוקים גיאוגרפיים כן כן כן לא

1 השתמש ב- VPN (רשת פרטית וירטואלית)

צילום מסך של Express VPN בשולחן העבודה עם מיקומי שרת

צילום מסך של ExpressVPN עם רשימת מיקומי שרת.

השימוש בשירות VPN הוא הדרך הפופולרית והאמינה ביותר להסתיר את כתובת ה- IP שלך.

שימוש ב- VPN להסתרת כתובת ה- IP שלך:

 • זיוף את המיקום שלך.
 • הצפן את תעבורת האינטרנט שלך.
 • הסתר את פעילות הגלישה שלך.
 • אפשר סיבוב פרטי & P2P.
 • בטל את החסימה של תוכן מוגבל גיאוגרפי.

כמה VPNs יספקו גם גישה לא מוגבלת לאינטרנט במדינות צנזורה גבוהה כמו סין ואיחוד האמירויות.

כיצד מסתיר VPN את כתובת ה- IP שלך?

VPN (או רשת פרטית וירטואלית) היא חתיכת תוכנה שמעבירה את כל התעבורה באינטרנט דרך שרת פרטי. זה גם מצפין את חיבור האינטרנט שלך כך שספק האינטרנט שלך לא יוכל לפקח או לחסום את הפעילות שלך.

תרשים שמראה כיצד משתמשים מתחברים לאינטרנט באמצעות VPN

איך אתה מתחבר לאינטרנט באמצעות VPN.

ספקי VPN בעלי מוניטין מציעים שרתים במאות מדינות ברחבי העולם, ולכל שרת כתובת IP ייחודית משלה.

כשאתה מתחבר לשרת VPN שבחרת, אתה מניח את כתובת ה- IP שלו להפעלת הגלישה שלך. כתובת ה- IP האמיתית שלך מסתתרת ומסווה על ידי כתובת ה- IP של שרת ה- VPN.

אתה יכול להשתמש ב- VPN ל הימנע מצנזורה ממשלתית, גישה מוגבלת לספריות נטפליקס, ו לעקוף חסימות אתרים אחרות.

למרבה הצער, חלק משירותי ה- VPN אמינים יותר מאחרים. עליכם להקפיד להשתמש בשירות VPN שלא דולף, אחרת כתובת ה- IP האמיתית שלכם תיחשף.

כדאי לקחת בחשבון גם את מדיניות הרישום של ספק ה- VPN שלך והיכן היא מבוססת לפני ביצוע רכישות.

המלצות ה- VPN שלנו לשנת 2023 לוקחות בחשבון את כל הגורמים הללו (ורבים אחרים) כדי לקבוע מהם ה- VPN הטובים ביותר שקיימים כיום..

2 השתמש בפרוקסי אינטרנט

צילום מסך של פרוקסי האינטרנט HideMyAss

תמונת מסך של פרוקסי האינטרנט של HideMyAss.

שרת פרוקסי פועל כ מתווך בינך לבין האתרים שבהם אתה מבקר.

שימוש בפרוקסי כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך:

 • הסתר את כתובת ה- IP שלך מאתרים ספציפיים.
 • עקוף הגבלות גאוגרפיות בדפים מסוימים.
 • עקוף חסימות של כתובות IP.

באמצעות פרוקסי, תעבורת האינטרנט שלך מנותבת תחילה לשרת ה- proxy במקום לנסוע ישירות לאתר היעד שלך. לאחר מכן, שרת ה- Proxy מבקר באתר מטעמך ומעביר לך את תוכנו.

תרשים כיצד עובד שרת פרוקסי

כיצד אתה מתחבר לאינטרנט דרך שרת פרוקסי.

כשאתה גולש באמצעות פרוקסי באינטרנט, האתרים שבהם אתה מבקר יראו את כתובת ה- IP של שרת ה- Proxy ולא את שלך.

שירותי פרוקסי טובים מציעים א מגוון מיקומי שרתים – כך שתוכלו לבחור את המיקום המדויק ממנו ברצונכם לגלוש.

השימוש בפרוקסי הוא חינם ו קל דרך להסתיר את כתובת ה- IP שלך, אך היא הרבה פחות בטוחה ואמינה מאשר שימוש ב- VPN. ישנן שלוש סיבות עיקריות לכך:

 1. שרתי פרוקסי אינם מצפינים את התנועה שלך. משמעות הדבר היא ש- ISP, ממשלות והאקרים מסוגלים לרגל אחר הפעילות המקוונת שלך כשאתה משתמש בפרוקסי.
 2. פרוקסי אינטרנט יכולים להיות לא אמינים. מכיוון שהם בחינם, שרתי פרוקסי נוטים להיות צפופים. אתה יכול לבטל את החסימה של תוכן מוגבל גיאוגרפי באמצעות פרוקסי. אולם הגישה לאתרי רוחב פס גבוה, כמו שירותי הזרמת וידאו, יכולה להיות לא אמינה.
 3. הפרוקסי הם ספציפיים ליישום. פרוקסי אינטרנט ינתב רק את התעבורה שנשלחה מהדפדפן שאיתו אתה משתמש proxy. VPN מצפין ומעביר מחדש את כל תעבורת האינטרנט שנשלחת מהמכשיר שלך.

אתה יכול להוריד כמה פרוקסי פופולריות כתוסף דפדפן בחינם. פשוט הורד את התוסף מחנות דפדפן האינטרנט שלך והוסף אותו לחלון הדפדפן שלך.

לחלופין, אתה יכול לבקר באתר של פרוקסי אינטרנט כמו hide.me או HideMyAss. כאן אתה פשוט מזין את כתובת האתר של האתר הרצוי לך. לאחר מכן יבקר ה- Proxy באתר האינטרנט שלך ויעביר לך את תוכנו, תוך הסתרת כתובת ה- IP שלך בתהליך.

אם ברצונך לבטל את החסימה של סרטון או אתר ספציפי אחד, כנראה ש- proxy הוא האפשרות הטובה ביותר שלך. אם אתה רוצה רמה גבוהה יותר של אבטחה, פרטיות ואמינות, עליך להשתמש ב- VPN.

למידע נוסף קרא את המדריך הייעודי שלנו בנושא ההבדלים בין שרתי פרוקסי ל- VPN.

3 השתמש בדפדפן Tor

סמל דפדפן Tor

רשת טור (או טהוא Oניון רחיצוני) הוא קוד פתוח, מבוזר מערכת המופעלת על ידי מתנדבים ברחבי העולם. זוהי דרך חינמית ופופולרית למשתמשים הסתר את כתובת ה- IP שלהם ו להישאר אנונימי ברשת.

הדרך הנפוצה ביותר להשתמש ב- Tor היא באמצעות דפדפן Tor, המבוסס על Firefox. טור מיישם הצפנה שכבתית על התעבורה באינטרנט שלך ומקפיץ אותה דרך רשת שרתים עולמית לפני שהיא מגיעה לאינטרנט הרחב..

בשרת הסופי ברשת – המכונה ‘צומת יציאה’ – מוסרת שכבת ההצפנה האחרונה והתנועה שלך נשלחת לאתר היעד שלך..

בשלב זה הפעילות שלך קיבלה את כתובת ה- IP של שרת סופי זה. זה עוזר להסתיר את הזהות, המיקום והפעילות המקוונת שלך ממעקב או מעקב.

תרשים של נתונים העוברים ברשת טור

כיצד הנתונים שלך עוברים דרך רשת Tor.

אם אתה משתמש ב- Tor, כתובת ה- IP שלך מוסתרת ואתה קרוב ככל שתוכל להגיע לאנונימיות באופן מקוון לחלוטין. עם זאת, לתור יש חסרונות:

 • טור איטי להפליא. פירוש שרתים רבים ושכבות הצפנה פירושם שלעתים קרובות לוקח לאתרים זמן רב לטעון מכפי שהיו רגילים.
 • תור נקשר לעיתים קרובות לפושעות. האנונימיות שמציע טור מושכת אליה קהילה של דמויות לא טובות. האינטרנט האפל, למשל, נגיש רק דרך טור. ככאלה, השימוש בטור עלול לגרום לתשומת לב לא רצויה מצד הרשויות.
 • קושי לעקוף מגבלות גיאוגרפיות. למרות שטור מסתיר את כתובת ה- IP שלך מאחורי השרת הסופי ברשת, שליטה במקום היכן שרת זה נמצא אינה קלה. לפיכך ייתכן שתאבק לעקוף מגבלות גיאוגרפיות ספציפיות.

טור שימושי ביותר כאשר אנונימיות מקוונת היא בעלת חשיבות עליונה – למשל לעיתונאים, פעילים ומפרשי שריקה. עבור רוב האנשים, VPN או שרת פרוקסי הם דרך מהירה ופשוטה הרבה יותר להסתיר את כתובת ה- IP שלך.

אם תרצה ללמוד עוד, יצרנו מדריך מעמיק המסביר את ההבדלים בין טור ל- VPN.

4 השתמש ברשת הסלולרית שלך

אם אתה חושב שכתובת ה- IP של הרשת הביתית שלך נפגעה או נאסרה, אתה יכול לנתב את כל התעבורה באינטרנט דרך שלך הרשת הסלולרית של הטלפון החכם. זה יצייד אותך בכתובת IP חדשה להפעלת הגלישה שלך.

כדי לעבור לנתונים ניידים:

 1. היכנס לאפליקציית ההגדרות של הטלפון החכם שלך.
 2. להדליק נקודה חמה אישית.
 3. במכשירים שלך, התחבר לנקודה החמה של הטלפון החכם שלך.
 4. התחל לגלוש באמצעות נתונים ניידים.

יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתשתמש בפתרון זה:

 • ספק הסלולר שלך עדיין יוכל לפקח על הפעילות שלך באופן מקוון.
 • מכיוון שאתה מסווה את כתובת ה- IP שלך עם אחר מ- מיקום פיזי דומה מאוד, לא סביר שתוכל לבטל את החסימה של תוכן מוגבל גיאוגרפי בשיטה זו.
 • שיטה זו תשתמש במערכת שלך דמי נתונים חודשיים של הטלפון החכם. מכיוון שנתונים ניידים יכולים לעלות הרבה כסף, כדאי לשקול האם מדובר בשימוש כדאי בתכנית הנתונים שלכם.

האם מצב גלישה בסתר מסתיר את כתובת ה- IP שלך?

תמונת מסך של מצב גלישה בסתר של Google Chrome

מצב גלישה בסתר ב- Google Chrome לא מסתיר את כתובת ה- IP שלך.

המיקום שלך והפעילות המקוונת שלך עדיין גלויים לחלוטין בעת ​​השימוש במצב גלישה בסתר.

היתרון היחיד של מצב גלישה בסתר או מצב הגלישה הפרטית של Firefox הוא זה האתרים שבהם אתה מבקר לא נשמרים בהיסטוריית הגלישה שלך.

ספקי שירותי האינטרנט, הרשויות ואתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר עדיין חופשיים לחלוטין עקוב אחר רשומת פעילות הגלישה שלך ורשום אותה.

למידע נוסף על גלישה פרטית ומצב גלישה בסתר, תוכלו לקרוא את המדריך שלנו לדפדפנים פרטיים.

כיצד לבדוק את כתובת ה- IP שלך

לאחר שהשתמשת בטכניקת הסתרה של IP, אתה יכול לבדוק אם זה היה יעיל עד בודק את כתובת ה- IP שלך.

כדי לבדוק את כתובת ה- IP הציבורית שלך, הקלד “מה ה- ip שלי” ב- Google ולחץ על Enter.

כתובת ה- IP הציבורית שלך תופיע בראש הדף:

צילום מסך של קטע החיפוש של גוגל עבור 'מהי כתובת ה- ip שלי'

אתה יכול לבדוק את כתובת ה- IP שלך באמצעות חיפוש בגוגל.

כדי לראות יותר את הנתונים המזהים באופן אישי שאתה חושף בעת הגלישה באינטרנט אתה יכול להשתמש באתר בדיקת דליפות כמו דפדפני דפדפן.

שירותים אלה יספקו לכם מידע מפורט אודות שלכם כתובת ה – IP, מיקום הגלישה, וה שרתי DNS אתה משתמש.

צילום מסך של מבחן דליפה של browserleaks.com.

תמונת מסך של browserleaks.com כשהוא מחובר לשרת PrivateVPN US.

מדוע עלי להסתיר את כתובת ה- IP שלי?

הסתרת כתובת ה- IP שלך מסייעת בהגנה על כתובת ה- IP שלך פרטיות ו ביטחון באינטרנט.

אם מוגדר כהלכה, תוכל לעקוף מגבלות גיאוגרפיות, בטל את החסימה של תוכן מוסתר, ו הגן על עצמך מפני מעקב מקוון.

מחוון IP יעזור גם למנוע פרסום ממוקד ממוקד ומניפולציות מחירים.

פרק זה יבחן ביתר פירוט מדוע כדאי לשקול להסתיר את כתובת ה- IP שלך. לחלופין, אתה יכול לדלג היישר אל החלק שלנו כיצד לשנות את כתובת ה- IP שלך.

1 הגן על פרטיותך ואבטחתך

איור המציג אדם מטושטש שהוסתר מאחורי זכוכית מגדלת.

כל אתר שאתה מבקר בו רושם את כתובת ה- IP שלך. בעזרת מידע זה הם יכולים לקבוע את המדינה שלך, עיר המגורים שלך ו- ISP.

ניתן לשלב פרטים אלה עם מידע על הרגלי הגלישה שלך – כמו כמה זמן אתה מבלה בדף או על מה שאתה לוחץ עליו – כדי לבנות פרופיל מפורט שלך ושל הפעילות המקוונת שלך..

חשוב מכך, ספקי שירותי אינטרנט (ISP) משתמשים בכתובת ה- IP שלך כדי לזהות ולתעד את התנהגות הגלישה שלך.

באמצעות כתובת ה- IP שלך, ספקי שירותי אינטרנט יכולים:

 • רשום את פעילות הגלישה שלך.
 • חסום אותך מביקור באתרים מסוימים.
 • שתף את הנתונים שלך עם צדדים שלישיים ורשויות.
 • האט את מהירות החיבור שלך.

בארה”ב, ספקיות האינטרנט מורשות כחוק למכור את נתוני הגלישה שלך באינטרנט. במחקר שנערך לאחרונה התגלה כי AT&T מאט את תעבורת המשתמשים לאתרים כמו Netflix ו- YouTube ביותר מ- 70% – תהליך המכונה מצערת. הסתרת כתובת ה- IP שלך יכולה לעזור בהתחמקות מהנהלים אלה.

במדינות כמו בריטניה, ספקיות האינטרנט נאלצות לאסוף יומנים של אתרי האינטרנט בהם ביקרה כל כתובת IP. יומנים אלה זמינים לרשויות לפי דרישה, והם מאוחסנים עד 12 חודשים. אם תתבקש, ספקי שירותי האינטרנט יכולים לחבר כל כתובת IP ופעילותה הקשורה למשתמש יחיד.

למרבה המזל, מרבית השיטות להסתרת כתובת ה- IP שלך מצפינות גם את התעבורה שלך באינטרנט. משמעות הדבר היא שאתה יכול להסתיר את הפעילות שלך מספק שירותי האינטרנט שלך ואת זהותך מאתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר – למנוע מהם איסוף נתוני הגלישה שלך או צנזורה הפעילות שלך.

2 חסימת אתרים

אתרי אינטרנט, ספקי שירותי אינטרנט ויישומים משתמשים בכתובת ה- IP שלך כדי לראות היכן אתה נמצא. לאחר מכן הם יכולים להשתמש במידע זה כדי לחסום משתמשים במיקומים מסוימים לראות חלק מהתוכן שלהם – או כולם. זה מכונה א הגבלה גאוגרפית או בלוק גיאוגרפי.

צילום מסך של הודעת שגיאה ביוטיוב המסבירה שהסרטון נחסם בגלל מגבלות גאוגרפיות

צילום מסך של סרטון YouTube שנחסם מבחינה גיאוגרפית.

בלוקים גיאוגרפיים נאכפים מכמה סיבות:

 • ל צנזורה ממשלתית.
 • עקב חוקי זכויות יוצרים ורישוי.
 • כדי לשמור עלויות תפעוליות.

במקרים קיצוניים כמו בסין, למעלה מ- 10,000 דומיינים באתר נחסמים כולל אתרים מרכזיים כמו גוגל וויקיפדיה. במדינות אחרות, תוכניות נטפליקס וסרטוני YouTube מסוימים אינם נגישים בגלל חוקי הרישוי.

הדרך היחידה לבטל את החסימה של אתרים אלה היא לגרום להם להיראות כאילו אתה מתחבר מארץ אחרת. אתה יכול לעשות זאת על ידי הסתרת כתובת ה- IP שלך והחלפתה בכתובת מארץ שתבחר.

ספקי אינטרנט ואתרי אינטרנט יכולים גם רשימה שחורה כתובת IP מכל מספר סיבות. בדרך כלל, זה מכיוון שמשתמש הפר את כללי האתר, אך למנהלי אתרים יש את הכוח לאסור כתובות IP מתי שהם רוצים.

כדי להחזיר גישה לאתרים שאסרו את ה- IP שלך, תצטרך להסתיר או לשנות את כתובת ה- IP שלך. למידע נוסף על ביטול חסימת אתרים, תוכלו לקרוא את המדריך הייעודי שלנו: כיצד לבטל חסימת אתרים.

3 מונע פרסום ממוקד

אתרים ומפרסמים משתמשים במיקומך ובמידע אישי אחר שלך מכוון אלייך באמצעות מודעות בהתאמה אישית.

אומרים לנו שזה לטובתנו, אך לעיתים קרובות זה כמעט למקסם את הרווחים שלהם.

כתובת ה- IP שלך משמשת גם חברות תעופה וקמעונאים מקוונים אחרים לנפח מחירים על סמך המיקום שלך. תלוי איפה אתה גר, ייתכן שתראה לך מחירים יקרים בהרבה מהנורמה.

הסתרת כתובת ה- IP שלך תעזור לך להחזיר את הפרטיות שלך מחברות פרסום ו- נצל מחירים זולים יותר.

כיצד לשנות את כתובת ה- IP שלך

שינוי כתובת ה- IP שלך – בניגוד פשוט להסתרתה – כרוך בשינויים קבועים ב- IP האמיתי של המכשיר שלך.

באופן כללי, שינוי כתובת ה- IP שלך קשה הרבה יותר מאשר להסתיר אותה.

שינוי כתובת ה- IP שלך הוא גם פחות יעיל. אינך יכול לעקוף צנזורה או מגבלות גיאוגרפיות באמצעות שינוי IP מכיוון שכתובתך החדשה תהיה בערך אותו מיקום פיזי כמו קודם.

שינוי IP מאפשר לך להתגבר על כמה בעיות נפוצות, כגון איסורי IP אישיים ו הורידו מכסות ברשתות P2P. עם זאת, ניתן להתגבר על אלה גם על ידי הסתרת כתובת ה- IP שלך.

להלן טבלה המשווה מתי לשנות את כתובת ה- IP שלך ומתי להסתיר אותה:

שנה את כתובת ה- IP
הסתר כתובת IP

הגדל את הפרטיות לא כן
עוקף אבני גיאו לא כן
הימנע מצנזורה ממשלתית לא כן
עקוף איסור IP כן כן
התחמק מנופף ספקיות האינטרנט לא כן
תקן בעיות חיבור כן לא

לפני שתשקול לשנות את כתובת ה- IP שלך, חשוב לציין כי ישנם שני סוגים שונים של כתובת IP שהוקצו על ידי ספקי האינטרנט:

 1. כתובות IP סטטיות. כתובת IP קבועה שקשורה לצמיתות לרשת או לאתר שלך. כתובות IP סטטיות נשארות זהות כל עוד אתה נשאר עם ספק השירות.
 2. IPs דינמיים. כתובת IP שמשתנה עם הזמן. כתובות IP דינמיות משתנות כשאתה מתנתק מהאינטרנט ואז מתחבר מחדש. הם מוגדרים להשתנות מעת לעת במרווחי זמן שנבחרו על ידי ספק האינטרנט.

כתובות IP דינמיות נפוצות כיום הרבה יותר מכתובות IP סטטיות, מכיוון שהן מאפשרות לספקיות האינטרנט לעשות שימוש חוזר ולמחזר את ה- IP הלא פעיל שלהן..

מדוע עלי לשנות את כתובת ה- IP שלי?

רוב המשתמשים מחפשים לשנות את כתובת ה- IP שלהם מסיבות טכניות גרידא, לעיתים קרובות קשורות לכך בעיות התחברות. זה יכול לכלול:

 • כתובת IP לא חוקית. יכול להיות שהוקצה למשתמש משתמש IP סטטי שאינו בתחום המספרי המתאים.
 • רוצה כתובת IP ספציפית. משתמשים שעברו בעיות ב- IP דינמי או זקוקים לגישה מרחוק אמינה לנתב שלהם עשויים לרצות לבחור IP סטטי משלהם.
 • נתב לקוי. נתב ביתי שבור עשוי להתחיל להקצות את אותה כתובת IP פרטית למספר מכשירים ברשת אחת.
 • נתב חדש. בעת התקנת נתב חדש, יתכן שיהיה צורך לבצע הגדרה מחדש של הרשת המקומית כך שתתאים לטווח ברירת המחדל של הנתב של כתובות IP.

כיצד לשנות את כתובת ה- IP הציבורית שלך

נתב על שולחן

שינוי כתובת IP ציבורית קשה בהרבה משינוי כתובת IP פרטית.

הסיבה לכך היא שיש למשתמשים מעט מאוד שליטה במהלך ה- IP הציבורי שלהם. ספקיות האינטרנט הבעלות על כל ה- IP הציבורי ורק מחכירות אותם למשתמשים באינטרנט.

ה- IP הציבורי שלך אינו הנכס שלך ולכן יכול להיות קשה מאוד לשנות.

יש שלוש אפשרויות עיקריות אם תרצו שנה את כתובת ה- IP הציבורית שלך:

 • הפעל מחדש את הנתב ה- WiFi שלך.
 • התקשר לספק האינטרנט שלך.
 • התחבר ל- WiFi ציבורי.

באיזו שיטה להשתמש תלוי אם ה- IP שלך הוא סטטי או דינמי, והאם אתה מחפש א תיקון מהיר או א פתרון ארוך טווח.

1 התחל מחדש את נתב ה- WiFi שלך

אם ספק האינטרנט שלך מקצה לך א IP דינמי, אתה אמור להיות מסוגל לשנות את כתובת ה- IP הציבורית שלך על ידי הפעלה מחדש של נתב ה- WiFi שלך.

למרבה המזל, לרוב הרשתות הביתיות מוקצות IP IP דינמי בימינו.

הבעיה העיקרית בשיטה זו היא ששרת DHCP, המנפיק כתובות IP דינמיות, מנסה בדרך כלל לזכור את המכשירים הנמצאים תחת תחום השיפוט שלו ולהקצות להם את אותה כתובת IP בכל הזדמנות אפשרית..

כדי לשנות את ה- IP הציבורי שלך, תצטרך להפעיל מחדש את הנתב מספר פעמים. אם זה לא עובד, נסה להשאיר אותו כבה לילה (במשך כ 8 שעות) והפעל אותו שוב בבוקר.

2 התקשר לספק שירותי האינטרנט שלך

אם הוקצה לך כתובת IP סטטית, תצטרך ליצור קשר עם ספק האינטרנט שלך כדי לשנות אותו.

רוב ספקי האינטרנט מאפשרים לך לעשות זאת בקש כתובת IP ציבורית ציבורית בטלפון או באתר האינטרנט שלהם, אך לעתים קרובות הם גובים תשלום עבור הזכות.

פתרון זה אינו מוגבל גם לאנשים עם IP סטטי. אם יש לך IP דינמי, אתה יכול גם לבקש מידע סטטי חדש מ- ISP שלך.

ייתכן שתרצה לעשות זאת אם תעשה זאת שוב ושוב בעיות מנוסות עם הקצאת ה- IP הדינמית שלך או אם אתה רוצה כתובת IP קבועה ספציפית.

ראוי לציין שכתובות IP סטטיות אכן כוללות סיכוני אבטחה. עליך לשקול אלה לפני שתבקש אחד חדש.

3 התחבר ל- WiFi ציבורי

הדרך הקלה ביותר לשנות את כתובת ה- IP הציבורית שלך היא לעשות זאת שנה את המיקום הפיזי שלך.

זכור, כתובות IP ציבוריות אינן ספציפיות למכשירים – ה- IP שלך בעבודה יהיה שונה ל- IP שלך בבית.

יוצא לדרך ומתחבר אליו WiFi ציבורי, כמו בבית קפה, יהיה באופן זמני שנה את כתובת ה- IP שלך.

שיטה זו היא א תיקון מהיר ולא כל סוג של פיתרון מתאים, אבל זה יעבוד אם אתה רק מחפש לשנות את כתובת ה- IP שלך באופן זמני.

עם זאת, שימוש ב- WiFi ציבורי יכול לסכן את הנתונים האישיים שלך. אם עליך להשתמש ברשת פתוחה, הקפד לעקוב אחר עצות הבטיחות הציבוריות שלך ב- WiFi.

כיצד לשנות את כתובת ה- IP הפרטית שלך

עובדי צעצועים בונים בנתב wifi

למשתמשים יש שליטה רבה בהרבה על כתובת ה- IP הפרטית שלהם מאשר הם עושים עם ה- IP הציבורי שלהם. עם זאת, שינוי ה- IP הפרטי שלך יכול להיות הליך טכני למדי.

למרבה המזל, יש דרך אחת פשוטה לשנות את ה- IP הפרטי שלך שתוכל לנסות קודם.

אם אין לך עדיפות על פני כתובת ה- IP הפרטית שלך – אתה רק רוצה כתובת חדשה – אתה יכול לנסות להפעיל מחדש את נתב ה- WiFi שלך. ברגע שהיא תתחיל לגבות, היא צריכה להקצות מחדש באופן אקראי לכל המכשירים ברשת שלך כתובת IP פרטית חדשה לגמרי.

עם זאת, הפעל מחדש את הנתב לא עזור אם ברצונך לתקן נתב לקוי או לבחור כתובת IP ספציפית.

אם הפעלה מחדש של נתב ה- WiFi שלך לא עובדת, תוכל להשתמש בהוראות הפשוטות הבאות כדי לשנות את כתובת ה- IP הפרטית במכשיר שבחרת..

ללא קשר למערכת בה אתה משתמש, אנו ממליצים לשמור על אמנת המספור של כתובת ה- IP הפרטית החדשה שלך דומה לזו שכבר נעשה בה שימוש. פשוט בחר את המספר שלך בין 0 ל 255 לשלוש הספרות האחרונות.

נתבים שונים מייעדים טווחים שונים, לכן בחרו במספר קטן יותר שיהיה בצד הבטוח.

כדי לשנות את כתובת ה- IP הפרטית שלך ב- Windows 10:

 1. פתח את לוח הבקרה. לחץ על כפתור התחל בפינה השמאלית התחתונה של המסך. הקלד ‘לוח בקרה’ ובחר בלוח הבקרה מהתוצאות.
 2. בחר רשת ואינטרנט ואז מרכז הרשת והשיתוף.
 3. בתפריט השמאלי, בחר שנה את הגדרות המתאם.
 4. צילום מסך של רשת ומרכז שיתוף במערכת Windows 10

 5. בחר את שלך חיבור אינטרנט ראשי (WiFi או Ethernet) ולחץ על נכסים כרטיסייה.
 6. למצוא גרסת פרוטוקול אינטרנט (TCP / IPv4) ברשימה. לחץ עליו ואז לחץ נכסים.
 7. צילום מסך של מאפייני חיבור לאינטרנט ב- Windows 10

 8. ודא ש- השתמש בכתובת ה- IP הבאה הכרטיסייה נבחרה ואז הזן את כתובת ה- IP הפרטית שאתה רוצה.

כדי לשנות את כתובת ה- IP הפרטית שלך ב- MacOS:

 1. נווט ל העדפות מערכת משתמש ב לוגו של אפל בפינה השמאלית העליונה של המסך ולחץ פעמיים על רשת כרטיסייה.
 2. בחר את שלך חיבור לאינטרנט (WiFi או Ethernet) מהתפריט השמאלי ולחץ על מתקדם בכרטיסייה בפינה השמאלית התחתונה.
 3. עבור אל ה- TCP / IP כרטיסייה.
 4. מהתפריט הנפתח שליד הגדר את תצורת ה- IPv4, בחר שימוש ב- DHCP עם כתובת ידנית.
 5. צילום מסך של הגדרות TCP / IP ב- MacOS

 6. הזן את כתובת ה- IP הפרטית המועדפת שלך לתיבת הקלט שמופיעה ליד כתובת IPv4 ולחץ על בסדר.

כדי לשנות את כתובת ה- IP הפרטית שלך ב- iPhone:

 1. פתח את אפליקציית ההגדרות ובחר וויי – פיי.
 2. בחר במיני (i) ליד הרשת שבחרת.
 3. צילום מסך של הגדרות ה- wifi באייפון

 4. הקש קבע את התצורה של ה- IP ואז ה מדריך ל אפשרות.
 5. הזן את כתובת ה- IP הפרטית הרצויה שלך לתוך ה תיבת כתובת IP. יתכן שתצטרך להקליד את מסכת המשנה הקיימת ומספר הנתב הקיים (שניתן למצוא במסך הקודם).
 6. צילום מסך של הגדרת ipv4 באייפון

כדי לשנות את כתובת ה- IP הפרטית שלך ב- Android:

 1. פתח את ההגדרות, הקש חיבורים ואז וויי – פיי.
 2. לחץ על הרשת בה אתה משתמש ובחר מתקדם.
 3. משתמש ב הגדרות IP בתפריט הנפתח, הקש על סטטי.
 4. צילום מסך של הגדרות ה- IP המתקדמות באנדרואיד

 5. הזן את כתובת ה- IP הפרטית הרצויה לתיבה שמתחת כתובת ה – IP.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  7 הדפדפנים הטובים ביותר לפרטיות ואבטחה