אתה יכול להשתמש ב- VPN או ב- proxy כדי לבטל את חסימת האתרים, אך אינך יכול לסמוך על פרוקסי כדי להגן על פרטיותך. במדריך זה, נסקור את ההבדל בין VPN לשרת proxy ונסביר את היתרונות והחסרונות של שניהם.

איור של שני אנשים שבוחרים בין VPN לפרוקסי.

שרתים VPN ושרתי פרוקסי הם שניהם כלי נהדר להסתרת כתובת ה- IP שלך ולגישה לתוכן חסום. אנשים רבים מתייחסים אליהם בהחלפה מכיוון שהם עוזרים להשגת יעדים דומים. עם זאת, הדרך בה הם משיגים יעדים אלה שונה לחלוטין.

פרוקסי ו- VPN שניהם משתמשים בשרת מרוחק כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך ולגרום לה להראות כאילו אתה גולש ממקום אחר.

בעוד ששני הכלים יכולים להסתיר את המיקום שלך, הרמה של פרטיות, ביטחון, ו אנונימיות הם מציעים משתנה מאוד.

אם אתה מחפש לבטל חסימה של אתר או להסתיר את כתובת ה- IP שלך ואכפת לך מהפרטיות והביטחון המקוון שלך, עליך להיות בטוח שאתה משתמש בכלי המתאים למשימה..

במדריך זה נבחן את ההבדל בין שרת פרוקסי ל- VPN. אנו מכסים את הסיכונים הפוטנציאליים ונסביר בדיוק מתי עליכם להשתמש בכל אפשרות.

לשם השוואה ישירה, תוכלו לדלג היישר לטבלת ההשוואה בין VPN לעומת פרוקסי שלנו.

Contents

מהו פרוקסי ואיך זה עובד?

שרת פרוקסי פועל כ מתווך בינך לבין האתר שאתה מבקר בו.

אם אתה משתמש בשרת proxy, תנועת האינטרנט שלך תזרום דרך שרת ה- proxy בדרך לכתובת האינטרנט שביקשת. שרת ה- Proxy יקיים התחבר לאתר מטעמך, אחזר את תוכן דף האינטרנט ואז העביר לך מידע זה.

תרשים כיצד עובד שרת פרוקסי

היתרון העיקרי של שימוש בפרוקסי הוא שאתה אל תתחבר ישירות לאתרים שאתה מבקר בהם. אם מוגדר כהלכה, פירוש הדבר שאתרים לא יוכלו לראות את כתובת ה- IP האישית שלך. במקום זאת, הם יראו את כתובת ה- IP והמיקום של שרת ה- Proxy, וישאירו את המיקום האמיתי שלך בסוד.

משמעות הדבר היא שאתה יכול להשתמש בשרת פרוקסי שנמצא במדינה אחרת כדי לגשת לאתרים מוגבלים מבחינה גיאוגרפית. פרוקסי מסוימים אף מאפשרים לך לבחור את המיקום ממנו תרצה לחבר.

זה הופך פרוקסי נהדר למשימות פשוטות כמו צופה בסרטונים מוגבלים לאזור או עוקף בלוקים באתר ספציפי.

רוב האנשים משתמשים בפרוקסי אינטרנט בדפדפן האינטרנט שלהם. אתה פשוט מזין את כתובת האתר שאתה רוצה לבקר והיא תביא אותך לשם באותו חלון דפדפן.

פרוקסי אינטרנט יהיה:

 • התנהג כמתווך בינך לבין האתר שאתה מבקר בו
 • הסתר את כתובת ה- IP שלך מהאתר שאתה מבקר בו
 • עקוף הגבלות גאוגרפיות באתר ספציפי
 • עקוף חסימות של כתובות IP באתר ספציפי

שרתי פרוקסי טובים יכולים גם לשפר את הביצועים על ידי שמירת עותקים של אתר מקומי. המשמעות היא שאם מאה אנשים מבקשים אותו אתר בו זמנית, שרת ה- Proxy צריך רק לשלוח בקשה אחת לאתר זה. תהליך זה נקרא מטמון פרוקסי.

פרוקסי עובדים פועלים רק ברמת היישום, כלומר הם ישובו מחדש את התנועה שמגיעה מהדפדפן שאיתו אתה משתמש באמצעות ה- proxy. וחשוב מכך, רוב הנשים אל תצפין את התנועה שלך.

שום קידוד פירושו שאתה שולח את בקשותיך כטקסט רגיל. כל מי שצופה יוכל לאסוף את שמות המשתמש, הסיסמאות ופעילות הגלישה שלך.

מה ההבדל בין פרוקסי ל- VPN?

ה ההבדלים העיקריים בין פרוקסי ל- VPN הם:

 1. הצפנה. VPN יצפין את התנועה שלך כדי להגן עליך מפני מעקב אחר ספקי האינטרנט, מעקב ממשלתי וריגול ברשתות פתוחות. רוב אנשי המקצוע אינם מצפינים את התנועה שלך, לכן אל תשתמש בהם כדי לטפל בנתונים רגישים.
 2. כיסוי. VPNs מותקנים במכשיר שלך ומפנים מחדש את כל התנועה שלך, כולל כל יישומי רקע. פרוקסי בדרך כלל רק מנתבים מחדש את התנועה של חלון ספציפי אחד.
 3. מחיר. יקר לתחזק רשת VPN אמינה, כך ששירות VPN טוב בדרך כלל מגיע בעלות. אמנם קיימים שירותי VPN בחינם, אך הם מגיעים לרוב עם כובעי נתונים, מהירויות איטיות או מדיניות רישום פולשנית. לעומת זאת, פרוקסי האינטרנט הם לרוב בחינם.
 4. בטיחות. שניהם VPN ו- proxies יכולים להיות מסוכנים. פרוקסי או VPN באיכות ירודה יכולים לחשוף אותך לסקריפטים זדוניים, תוכנות זדוניות ופרסום אגרסיבי. מספר פרוקסי ו VPNs קיימים אפילו במטרה היחידה לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך. תוכלו ללמוד עוד על הסכנות הטמונות בשירותי VPN בחינם במדד הסיכון החינמי שלנו ל- VPN.
 5. תמיכה. שירותי VPN מנוהלים בדרך כלל על ידי חברות גדולות עם תמריץ כספי להציע את השירות הטוב ביותר שאפשר. מסיבה זו, הם נוטים להיות אמינים יותר ממקובלים ולרוב יש להם מערכת תמיכה חזקה ללקוחות. פרוקסי הם בדרך כלל פעולות קטנות בהרבה ללא רשת תמיכה אמיתית.
 6. מהירות. הצפנת הנתונים וניתוב מחדש של התנועה שלך באמצעות VPN יכולים להפחית מעט את מהירות החיבור שלך. עם זאת, ל- VPN המהיר ביותר בשוק צריך להיות השפעה זניחה. פרוקסי עובדים טובים יכולים לפעמים להציע ביצועים טובים יותר הכוללים בזכות שמירת מטמון באינטרנט.
  כיצד להתקין VPN בטלוויזיה שלך

VPN ושרתי פרוקסי נבדלים לרוב בכל הקשור פרטיות, ביטחון, ו תמיכה. VPN יצפין את כל התעבורה שנשלחה מהמכשיר שלך, בעוד ש proxy רק מפנה מחדש את התנועה שנשלחה מחלון הדפדפן שלך..

VPN יוצר מנהרה פרטית ומאובטחת בין המכשיר שלך לאתר או לאפליקציה שאתה מבקר בה.

VPN ינתב מחדש את התעבורה שלך דרך שרת פרטי לבחירתך ואז לאתר שאתה רוצה לבקר בו. שלך כתובת ה- IP תשתנה ונתוני הגלישה שלך לא יהיו מקושרים למיקום האמיתי שלך, מה שהופך את כל מה שאתה עושה באינטרנט לפרטי יותר.

בהתאם לספק VPN שלך, תוכל לבחור מבין עשרות ואף מאות מיקומי שרת VPN מסביב לעולם. המשמעות היא שאתה יכול להערים אתרים לחשוב שאתה גולש מעיר או מדינה מסוימת.

בניגוד לשרתי פרוקסי, לעומת זאת, VPN עובד על ה- רמת מכשיר. המשמעות היא שהיא תגן והכוונה מחדש כל התנועה שמגיע מהמכשיר שלך, ולא רק מהתנועה שמגיעה מחלון הדפדפן שלך.

חשוב מכך, VPN מצפין גם את תנועת האינטרנט שלך ומונע מגורמים שלישיים כמו ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) לפקח על פעילות הגלישה שלך. מסיבה זו, VPNs נחשבים בראש ובראשונה לכלי פרטיות.

לעומת זאת, שרתי פרוקסי הם לא נחשב לכלי פרטיות. למרות שהם יכולים להסוות את כתובת ה- IP שלך, הם לא מצפינים את התנועה שלך. כל מי שצופה בנתונים שלך לפני שהוא מגיע לשרת ה- proxy – ספק שירותי האינטרנט שלך, למשל – יכול לראות בדיוק מה אתה עושה.

חשוב לציין כי ספקי ה- VPN וגם ה- Proxy יכולים לרשום נתוני משתמשים כגון כתובות IP, בקשות DNS וחותמות זמן של חיבור. לאחר מכן ניתן להעביר מידע זה לרשויות אכיפת החוק, למפרסמים או לצדדים שלישיים אחרים. כדי לשמור על הפעילות המקוונת שלך באופן פרטי באמת, חפש ספק VPN עם מדיניות ללא יומני קפדנית.

מה עדיף: VPN או פרוקסי?

שרתי פרוקסי הם אפשרות נהדרת אם אתה זקוק לפיתרון זמני, ואילו ל- VPN יש מגוון רחב יותר של יישומי פרטיות ואבטחה לטווח ארוך..

אם תרצה לבטל את חסימת Netflix, למשל, מוטב לך להשתמש ב- VPN.

להלן טבלת השוואה מהירה המציגה את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות:

טבלת השוואה בין VPN לעומת פרוקסי

בחלק זה נסקור בפירוט את היתרונות והחסרונות של שרתי פרוקסי ו- VPN. כדי לדלג על היתרונות והחסרונות הללו, תוכלו לקפוץ ישר לסיכום שלנו באיזה כלי עליכם להשתמש.

יתרונות שרת פרוקסי

איור המציג את היתרונות של שרת פרוקסי.

 1. התקנה פשוטה. מרבית האקססוריז דורשים מעט מאוד תצורה. באמצעות פרוקסי אינטרנט אתה פשוט מזין את כתובת האתר בה תרצה לבקר והיא תביא אותך לשם באותו חלון דפדפן.
 2. מהירות. פרוקסי בדרך כלל משפיעים מעט מאוד על הביצועים מכיוון שהם לא מצפינים את הנתונים שלך. מסיבה זו, הם דרך מהירה מאוד לעקוף מגבלות באתרים ספציפיים.
 3. מסתיר את כתובת ה- IP שלך. אם מוגדר כהלכה, שרת proxy טוב יסתיר את כתובת ה- IP שלך מאתר האינטרנט שאתה מבקר בו.
 4. חינם. רוב שרתי ה- Proxy חופשיים לשימוש. אין עלות רוחב פס ורק זמן חביון נוסף.

חסרונות שרת פרוקסי

איור המציג את החסרונות של שרת פרוקסי.

 1. רישום & תוכנות זדוניות. חלק מהגורמים המקצועיים רושמים פעילות משתמשים וכתובות IP, ואילו אחרים מרוויחים כסף על ידי הזרמת מודעות או תוכנות זדוניות לדפי אינטרנט. באופן דומה, פרוקסי שקוף ישלח לשרת את כתובת ה- IP והמיקום שלך. תוכלו ללמוד עוד על כך בפרק האחרון של מדריך זה.
 2. ללא הצפנה. מרבית האקססוריז לא יצפנו את הנתונים שלך. המשמעות היא שספק שירותי האינטרנט, הממשל או כל מי שמטפטף ברשת שלך יוכל לראות את פעילות הגלישה שלך.
 3. יישום ספציפי. הפרוקסי הם ספציפיים ליישום: הם ישובו מחדש את התנועה שנשלחה מחלון הדפדפן בו אתם משתמשים.
 4. אין תמיכה. מכיוון שרובם חופשיים לשימוש, בדרך כלל חסרים אנשי מקצוע את התכונות המתקדמות ואת רשת התמיכה של הלקוחות של VPN איכותי.
 5. יתרונות VPN

  איור המציג את היתרונות של VPN לעומת פרוקסי

  1. הצפנה. VPNs מגנים על פרטיותך על ידי הצפנת הנתונים שלך, מה שהופך אותם בלתי קריאים לספק האינטרנט שלך או לכל מי שמרגל ברשת שלך.
  2. מסתיר את כתובת ה- IP שלך. VPN יקצה לך כתובת IP חדשה במיקום שבחרת. זה מאפשר לך לעקוף צנזורה או הגבלות גאוגרפיות על תוכן מסוים.
  3. מאפיינים מתקדמים. VPNs רבים מגיעים עם תכונות מתקדמות הכוללות חוסמי מודעות, מתגי הרג והטשטוש. לעתים קרובות אלה יכולים לעזור בהגנה על פרטיותך.
  4. הגנה לרשת רחבה. VPNs מצפין ומעביר מחדש את כל התעבורה שנשלחת אל המכשיר וממנו, כולל כל היישומים שרצים ברקע.
  5. נותני דין וחשבון. רוב ה- VPNs מגיעים עם מערכת תמיכה ייעודית ללקוח למקרה שתיתקל בבעיות.

  חסרונות VPN

  איור המציג את החסרונות של VPN לעומת פרוקסי

  1. וריאציה איכותית. השימוש ב- VPN בחינם יכול לפעמים להיות מסוכן יותר מאשר להשתמש ב- VPN בכלל. חלק מהשירותים החינמיים המסוכנים ביותר יכולים לאסוף ולשתף את נתוני הגלישה שלך או להזריק למכשיר שלך תוכנות זדוניות.
  2. מדיניות רישום. הפרטיות המוצעת על ידי שירות VPN תלויה במדיניות הרישום שלהם. כמה VPNs יכולים לאסוף מידע מזהה כמו כתובות IP או חותמות זמן של חיבור, בהן ניתן להשתמש כדי לזהות משתמשים.
  3. מהירויות איטיות יותר. VPN יכול להאט את מהירויות החיבור שלך בגלל התקורה שהוצגה על ידי פרוטוקולי ההצפנה. זה זניח אצל ספקים באיכות גבוהה: ככל שפרוטוקול ה- VPN והחומרה המרוחקת טובים יותר, כך יש פחות תקורה.
  4. יקר יותר. VPN טוב יעלה לך מנוי חודשי קטן.

  מתי עלי להשתמש ב- VPN או פרוקסי?

  איור להחלטה בין VPN לעומת פרוקסי.

  עליך להשתמש בפרוקסי אם עליך להסתיר את כתובת ה- IP שלך או לבטל חסימת אתר במהירות. עם זאת, כשמדובר בנתונים רגישים ופרטיות רצינית, עדיף לך להשתמש ב- VPN.

  מתי להשתמש בפרוקסי

  השתמש בפרוקסי אם אתה צריך לעקוף אתר חסום במהירות ואינך מנסה להסתיר את הנתונים שלך מאף אחד. אתה יכול להדביק את ה- URL בפרוקסי HTTPS ולגשת לדף זה באופן חד פעמי. רובנו יכולים לסבול מודעות ומהירות איטית על בסיס זה.

  עם זאת, לעיתים קרובות פרוקסי אמין אינם אמינים, חסרים תכונות מתקדמות ואף עלולים לפגוע בפרטיותך. זה יהיה טיפשי להשתמש בפרוקסי בחינם ולהניח שאף אחד לא צופה במה שאתה עושה.

  השתמש בפרוקסי אם:

   • אתה צריך לעקוף במהירות מגבלה גיאוגרפית.
   • אינך חושש מפרטיותך או אנונימיותך.
   • אינך מעביר נתונים אישיים רגישים.
   • עליך להימנע במהירות מחסימה מבוססת IP.

   שרתי פרוקסי אמנם אינם הטובים ביותר לפרטיות, אך הם נהדרים אם אינך מתמודד עם נתונים רגישים. פרוקסי אינטרנט פופולריים כוללים Hide.me, HideMyAss, kproxy ו- Whoer.

   מתי להשתמש ב- VPN

   אם אתה צריך לבטל את חסימת האתרים על בסיס קבוע או שאתה מעוניין לגלוש באופן פרטי, VPN הוא הדרך ללכת. VPNs מציעים חיבור פרטי ומאובטח עם שכבות הגנה נוספות כדי לשמור על בטיחות הנתונים שלך, ללא קשר לאבטחת הרשת בה אתה נמצא.

   השימוש ב- VPN פירושו שאתה יכול לבטל את החסימה של אתרים, להשתמש בשירותי סטרימינג ולהסתיר את כתובת ה- IP שלך מבלי להיחשף לקוד מוזר, להזרקות תוכן או לפרסום. תפיק תועלת מהגנה על מנהרה מוצפנת לכל תנועת האינטרנט שלך.

   שירותי VPN ששווה להשתמש בהם יגיעו בעלות, אך אם אתה רציני לשמור על פרטיותך, זו השקעה ראויה.

   השתמש ב- VPN אם:

    • אתה מתחבר לרשת WiFi ציבורית.
    • אתה זקוק לפיתרון ארוך טווח להגבלות גאוגרפיות.
    • אתה רוצה להגן על הפעילות שלך מפני ספק שירותי אינטרנט או מעקב ממשלתי.
    • אתה רוצה פיתרון ארוך טווח להסתרת כתובת ה- IP שלך.

    תהליך בחירת VPN איכותי הוא מעט יותר מסובך מאשר בחירת פרוקסי בחינם. אם אתה רוצה לדעת בדיוק אילו תכונות לחפש, אתה יכול לבחור משירותי ה- VPN המומלצים שלנו או לקרוא את החלק הייעודי בסעיף מה זה VPN?

    מהם סוגי שרת ה- Proxy?

    ניתן להגדיר שרתי פרוקסי לעבודה בהרבה דרכים שונות. חשוב להבין בדיוק כיצד פועל ה- proxy שלך כדי להבטיח שהוא עונה על צרכי הפרטיות והביטחון שלך.

    פרוטוקולי חיבור פרוקסי

    ראשית, חשוב לציין את פרוטוקולי החיבור השונים ששרת proxy עשוי להשתמש בהם. הכוונה לקבוצת הפקודות שהונפקו בין הדפדפן שלך לשרת ה- Proxy.

    ישנם שלושה סוגים של פרוטוקול חיבור מאחורי שרתי ה- Proxy הנפוצים ביותר:

    פרוקסי 1HTTP

    פרוקסי HTTP היא שיטה פשוטה לשימוש בשרת מרוחק לתפיסת דף אינטרנט באמצעות חיבור לא מוצפן.

    בעת שימוש בפרוקסי HTTP, הדפדפן שלך ישלח בקשת GET לשרת ה- Proxy, שתעביר בקשה זו לשרת של האתר שאליו אתה מנסה לגשת..

    שרת האינטרנט יראה רק את חיבור ה- Proxy ויענה אליו כאילו היה הדפדפן שלך. לאחר מכן יקבל ה- proxy תגובה זו ותעביר אותה בחזרה אליך.

    זהו תהליך שקוף למדי שאינו רחוק מלתקשר ישירות עם שרת האינטרנט. עם זאת, ניתן לבעלי ה- Proxy להוסיף או לשנות תוכן בזרם הנתונים. פירוש הדבר שאתה עשוי לקבל פרסומות לא רצויות או אפילו תוכנות זדוניות.

    אמנם פרוקסי מסוג זה יסתיר את זהותך ו- IP מהאתר שאתה מבקר בו, אך ה- proxy עצמו יראה את כל מה שאתה עושה מכיוון שהנתונים שלך אינם מוגנים על ידי HTTPS.

    פרוקסי 2HTTPS / SSL

    HTTPS הוא הרחבה המאובטחת של פרוטוקול HTTP. כפי שהשם מרמז, פרוקסי HTTPS עובדים עם פרוטוקול HTTPS בכדי לשלוח נתונים דרך האינטרנט.

    אותו תהליך מתרחש כמו עם פרוקסי HTTP, אך הנתונים בין המחשב שלך לשרת ה- proxy מוגנים באמצעות קידוד TLS.

    כל מי שיש לו גישה לרשת שלך – כולל ספק שירותי האינטרנט שלך – יוכל לראות את הדומיינים שאליהם אתה ניגש, אך לא את כתובות האתר הספציפיות שאתה מבקר בהן..

    אמנם פרוקסי HTTPS יכולים להיות שימושיים, אך הם נועדו לטפל רק בחיבורי HTTP ו- HTTPS, מה שהופך אותם פחות פונקציונליים מאשר פרוקסי SOCKS..

    פרוקסי 3SOCKS / SOCKS5

    פרוקסי SOCKS גמישים יותר מאשר פרוקסי HTTP או HTTPS. הם יכולים לטפל בניתוב נתונים ממגוון מקורות שונים כולל HTTP, HTTPS, SMTP (דואר אלקטרוני) ו- FTP (סיקור).

    SOCKS5 היא הגרסה האחרונה של SOCKS. שלא כמו קודמותיה היא תומכת בהצפנה, והיא מציעה גם שיטות אימות המספקות שכבת אבטחה נוספת.

    אימות שם משתמש וסיסמא זמין באמצעות SOCKS5, כמו גם אימות GSS – API. אם מוגדר כהלכה, פירוש הדבר שרק משתמשים מורשים יכולים לגשת לשרת נתון.

    בעוד SOCKS5 גמיש ובטוח יותר מסוגים אחרים של שרת פרוקסי, דרוש הרבה יותר מאמץ כדי להתקין. אלא אם כן אתה משתמש בסיקור הארדקור, ייתכן שתמצא שהזמן והטרחה הנדרשים להגדרת SOCKS ולהשתמש בהם מוגזמת בהשוואה לפשטות VPN.

    עם זאת, חלק משירותי VPN הכוללים גישה לאינטרנט פרטי, IPVanish ו- NordVPN מספקים כעת שרתי פרוקסי SOCKS5 כאופציה למנויים שלהם. זה נותן לך את היוקרה של היכולת לבחור בקלות בין שרת VPN או שרת פרוקסי SOCKS5.

    4 סמיכות שקופות

    פרוקסי שקוף יגיד לאתר היעד שמדובר בשרת פרוקסי. זה עדיין יעביר את כתובת ה- IP האמיתית שלך, כלומר האתר שאתה מבקר בו יוכל לזהות את המיקום האמיתי שלך.

    צרכנים שקופים אינם משמשים בדרך כלל על ידי הצרכנים מסיבה זו. הם בדרך כלל מוצבים על ידי ספריות, עסקים ובתי ספר המשתמשים בפרוקסי ה- proxy לצורך סינון תוכן או פיקוח על פעילויות. ניתן להשתמש בהם גם ב- wifi ציבורי כדי למנוע ממשתמשים לגשת לתוכן שיידרש רוחב פס רב מדי.

    תצורות שרת פרוקסי

    שרתי פרוקסי יכולים להגדיר פרוטוקולים אלה בדרכים שונות ומגוונות. כל אחת מהתצורות הללו מציעה חוויה שונה משמעותית מבחינת הפרטיות והביטחון.

    1 פרוקסי פרטית ומסורה

    א שרת פרוקסי פרטי יכול לשמש רק אדם אחד בכל פעם. פרוקסי ייעודי הוא פשוט פרוקסי פרטית עם כתובת IP מוגדרת שלא משתנה לעולם. המטרה העיקרית של כלים אלה היא להסתיר את כתובת ה- IP האישית שלך.

    מכיוון שהם יכולים לשמש רק צד אחד, שרתי פרוקסי פרטיים וגם ייעודיים בדרך כלל מגיעים בעלות.

    פרוקסי משותף וציבורי

    א פרוקסי משותף הוא אוסף של כתובות IP פרוקסי פרוקסי שמספר אנשים יכולים להשתמש בו-זמנית. זוהי אלטרנטיבה זולה יותר לפרוקסיוק פרטית מכיוון שהמחיר בדרך כלל חולק בין מספר משתמשים.

    פרוקסי ציבור משמשים גם אנשים רבים, אך הם חופשיים לשימוש והרבה פחות בטוחים. לממלאים אלה כמה סיכוני אבטחה מרכזיים. ראשית, אתה משתף שירות עם מספר בלתי מוגבל של זרים, שכל אחד מהם עשוי להשתמש בשירות כדי לבצע פעילות לא חוקית.

    הבעלים של ה- Proxy הציבורי יכול גם להשתמש לרעה בקלות בנתונים של המשתמשים שמתחברים אליו. הם יכולים למכור אותו למפרסמים, או אפילו להעביר אותו לרשויות.

    פרוקסי אינטרנט

    בקיצור, אין לך מושג מה יכול לקרות לנתונים שלך ברגע שהם מגיעים לשרת ה- Proxy. מסיבה זו, עדיף להימנע מציבור ציבורי.

    פרוקסי 3Web

    פרוקסי אינטרנט מאפשרים לך להשתמש בטופס מבוסס דפדפן כדי לנווט לדף אינטרנט חסום או להסתיר את ה- IP שלך מאתר. רבים משירותים אלה הם גם בעלי ציבורים ציבוריים.

    דוגמה לפרוקסי אינטרנט ניתן לראות בהמשך. דוגמה ספציפית זו מתארחת על ידי Hide.me ומאפשרת למשתמשים לבחור את המיקום של שרת ה- Proxy שלהם לפני שמעבירים את הנתונים שלהם דרכו..

    פרוקסי לעומת VPN: מה ההבדל?

    צילום מסך משירות ה- Proxy באינטרנט של Hide.me.

    החיסרון בסוג זה של פרוקסי הוא שמישות. דפים המוצגים באמצעות פרוקסי אינטרנט נראים לעתים מעורבלים או חסרים פונקציונליות מקורית שלהם. מכיוון שהם חופשיים ומשותפים, קרוב לוודאי שתפגע במהירויות איטיות ופרסום כשאתה משתמש בשירותי פרוקסי אינטרנט.

    פרוקסי עבודה אלה יכולים להיות שימושיים לביקור באתר חסום שאינו כרוך בנתונים רגישים. עם זאת, הם מציעים סיכונים דומים למוקדן ציבורי והפונקציונליות הכללית שלהם ירודה.

    4 פרוקסי מרכז למגורים ומידע

    פרוקסי למגורים משתמש בכתובת IP המסופקת על ידי ספק שירותי אינטרנט (ISP), ולא במרכז נתונים. כתובות אלה קשורות למכשיר פיזי בפועל כמו טלפון נייד או מחשב שולחני.

    כשאתה משתמש בפרוקסי למגורים, האתר שאליו אתה מתחבר לא יוכל לספר שאתה משתמש בפרוקסי, מכיוון שהוא ייראה כאילו אתה מתחבר דרך IP רגיל. מערכות אבטחה בדרך כלל ישימו אמון רב יותר ב- IP למגורים מכיוון שהן מוקצות רק לכתובות מגורים אמיתיות.

    לעומת זאת, פרוקסי מרכז הנתונים מספקים כתובות IP פרטיות המגיעות מתאגיד צד ג ‘ואינם קשורים לספק שירותי אינטרנט (ISP).

    לעתים קרובות קל יותר להשיג IP-IP של מרכזי נתונים מאשר IP-מגורים. כתובות ה- IP במרכז הנתונים נוטות להיות דומות מאוד (למשל, כל כתובת IP עולה בסדר עולה). מסיבה זו, לעיתים קרובות ברור יותר שהם משמשים כמתנה פרוקסי, מה שעלול להוביל לחסימה.

    Brayan Jackson
    Brayan Jackson Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
      כיצד להתקין VPN ב- Apple TV