במדריך זה אנו מסתכלים על 10 מדינות בהן VPNs אינם חוקיים או מוגבלים, כמו גם 17 מדינות אחרות עם חוקים המשפיעים באופן משמעותי על חירויות דיגיטליות של המשתמשים.

איור של מפת העולם.

הצהרה: למרות שמדריך זה נחקר לעומק, אנו איננו אנשי מקצוע בתחום המשפטי ואיננו יכולים להבטיח כי מידע זה מדויק. אם ברצונך להבהיר את חוקיות ה- VPN או את החוקים הספציפיים של מדינה כלשהי, פנה לייעוץ משפטי מקצועי.

האם VPNs חוקיים?

רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) הינן חוקיות לשימוש כמעט בכל מקום בעולם. בנוסף להגנה על משתמשים מפני מעקב ממשלתי, הם עוזרים לעקוף צנזורה, לעקוף מגבלות גיאוגרפיות ולהישאר בטוחים ברשתות WiFi ציבוריות..

החוקיות של שימוש ב- VPN תלויה במדינה בה אתה נמצא פיזית.

גם אז, חוקים והגבלות סביב פעילות מקוונת יכולים לעתים קרובות להיות מעורפלים או מטעים.

במדריך זה אנו מכסים את 27 המדינות המוגבלות ביותר דיגיטלית ואת החוקים הרלוונטיים שלהן בנושא שימוש ב- VPN, צנזורה ומעקב..

חקרנו חוקים ומגבלות VPN ברחבי העולם וגילינו ש VPNs הם חוקיים בכל מקום בעולם למעט ב- 10 מדינות מורכבות יותר.

אם המדינה שלך לא מוזכרת למטה, VPNs הם חוקיים לחלוטין שם.

מצאנו חוקים המגבילים באופן משמעותי את החירויות הדיגיטליות ב- 17 מדינות אחרות.

מדינות אלה מוצגות להלן בטבלאות שלנו בנושא הגבלות VPN וזכויות דיגיטליות, כאשר כל שם מדינה מקשר לניתוח מעמיק יותר של חוקים ואירועים ספציפיים הנוגעים לזכויות דיגיטליות..

כמו גם לקרוא את המדריך הזה, זה גם הגיוני להכיר את החוקים המקומיים של המדינה שלך ואת חמשת העיניים, תשע העיניים ו -14 העיניים..

אלה הם הסכמי שיתוף נתונים בינלאומי שרואים כי המדינות החזקות ביותר בעולם מעבירות את המידע האישי והפעילות המקוונת ביניהן, אפילו מסייעות בהעמדה לדין של משתמשי אינטרנט מעבר לגבולות..

אם אתה בבריטניה, ארה"ב, אוסטרליה, קנדה או ניו זילנד, VPNs הם חוקיים לחלוטין.

עם זאת, לרוב יש במדינות אלה חוקים למעקב פולשני ושמירת נתונים שעשויים להיות ראויים לשקול. תוכלו ללמוד עוד על זה במדריך שלנו לתחומי שיפוט VPN.

ללא קשר למיקומך, שימוש ב- VPN למטרות לא חוקיות אינו חוקי בכל מקום, אולם מה שנחשב לא חוקי במדינה אחת עשוי להיות חוקי במדינה אחרת.

היכן VPNs אינם חוקיים או מוגבלים?

מפה המציגה היכן VPNs אינם חוקיים או מוגבלים

עשרת המדינות המוגבלות ביותר

מדינה
מצב VPN
חסימת מדיה חברתית
צנזורה
מעקב
בלארוס לא חוקי בינוני נרחב נרחב
חרסינה מוגבלת נרחב נרחב נרחב
איראן מוגבלת בינוני נרחב נרחב
עירק לא חוקי בינוני בינוני קטינה
צפון קוריאה לא חוקי נרחב נרחב נרחב
עומאן מוגבלת קטינה נרחב בינוני
רוסיה מוגבלת בינוני נרחב בינוני
טורקיה מוגבלת בינוני נרחב נרחב
טורקמניסטן לא חוקי נרחב נרחב נרחב
איחוד האמירויות מוגבלת בינוני נרחב בינוני

טבלה המסכמת את חוקיות ה- VPN והפרות על זכויות דיגיטליות בעשר המדינות המוגבלות ביותר

מפתח: הארצות בטבלאות אלה מסומנות בהתאם לכל קטגוריה, כאשר 'נרחב' הוא החזק ביותר, ואחריהן 'מתון' ו'קטין '.

לדוגמה, במדינה שכותרתה 'נרחבת' בעמודת הצנזורה יש מספר גדול של חוקים ונוהגים קשורים, בעוד שבמדינה שכותרתה 'מתונה' יש רק כמה. למדינה שכותרתה 'מינורית' יהיה מספר נמוך, אך עדיין מספיק כדי להשפיע לרעה על זכויות המשתמשים.

בלארוס

VPNs אינם חוקיים בבלארוס.

בלארוס חסמה VPNs משום שהיא רואה בהם שיטה לערער את החוק. טור, המאפשר תקשורת אנונימית וגישה לרשת האפלה, נחסם גם בבלארוס מאז 2016.

בפברואר 2015 משרד התקשורת במדינה גזר באופן ספציפי על שירותים אנונימיים כמו VPNs. עם זאת, לא ברור כמה יכולת הממשלה צריכה להכיל את שוק ה- VPN המתרחב.

יש קנס לא מוגדר לכל מי שנתפס באמצעות VPN בבלארוס.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק 2007 על התקנות לתפקוד מועדוני המחשבים ובתי הקפה באינטרנט פירושו שכדי לשמור על שירותי האבטחה, בעלי בתי קפה באינטרנט בבלארוס צריכים לרשום רישום על זהות הלקוחות שלהם והיסטוריית החיפוש באינטרנט שלהם..
 • חוק המדיה ההמונית משנת 2009 חוסם את כל האתרים המקומיים והבינלאומיים שלא מצליחים להירשם במשרד המידע של בלארוס.
 • בשנת 2012 הנהיגה הממשלה חוק המגביל את הגישה לאתרים זרים. מי שניגש לאתרים חסומים בבלארוס מתמודד עם קנס פוטנציאלי של 120 $. זה אולי לא נשמע קיצוני, אבל עבור בלארוסים רבים 120 דולר הם שכר כמעט חצי שנה.

אותו חוק מחייב את כל ספקי האינטרנט בבלארוס לרשום משתמשים ואתרי צנזורה ברשימה השחורה הלאומית, הכוללת אתרים עם תוכן פורנוגרפי ו"קיצוני "..

 • עם זאת, גורמים רשמיים בבלארוס חוסמים כעת לעתים קרובות אתרים אחרים, כמו סוכנויות חדשות עצמאיות כמו נאשה ניבה.
 • תיקוני 2018 לחוק לתקשורת ההמונים העניקו למשרד המידע בבלארוס שליטה מלאה על כל המשאבים המקוונים והנחו את כל בעלי התוכן לבדוק את זה אם מדובר בהשמצה או מידע כוזב..
 • התיקונים לחוק התקשורת ההמונית אוסרים גם על משתמשים לתרום לתקשורת זרה ללא הסמכה מיוחדת מטעם משרד בלארוס לענייני פורניג..

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

2 סין

אישה מניחה פרחים על השלט במשרדי גוגל בסין

סין, 2010. גוגל סוגרת את האתר שלה במדינה בעקבות מחלוקות על צנזורה עם הממשלה. קרדיט: Wen Rights / Alamy

רק VPN שאושרו על ידי הממשלה חוקיים בסין.

ספקי VPN צריכים לקבל אישור קפדני מהמפלגה הקומוניסטית הסינית לפני שהם יכולים לפעול במדינה. לרוב זה כרוך בהסכמה לתנאים המערערים את מטרת ה- VPN, כגון כניסה, מה שהופך אותו לחסר טעם בכל מה שקשור לפרטיות.

שימוש ב- VPN "ללא אישור" בסין עלול לגרום לקנסות של עד 15,000 יואן (בערך 2,200 דולר).

אנשים רבים עדיין רוצים להשתמש ב- VPNs בסין למרות זאת. אם זה חל עליכם, אנו ממליצים לבקר במדריך שלנו ל- VPN הטוב ביותר לסין .

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • על פי חברת Freedom House, התיקונים לחוק הפלילי לשנת 2015 הציגו זמן מאסר של עד שבע שנים עבור מי שנמצאו אשמים בהפצת 'מידע שגוי' במדיה החברתית. לא ברור מה נחשב 'מידע שגוי', כלומר הרשויות יכולות להצדיק מעצרים בלתי הוגנים.
 • החוק נגד טרור משנת 2015 אוסר על משתמשים סיניים להפיץ מידע או תמונות על פעולות טרור באמצעות מדיה חברתית. היא קובעת שעובדי החברה חייבים למחוק תוכן טרור כדי להימנע ממעצר, ומפעילה לחץ על חברות פרטיות למסור נתוני משתמשים לרשויות בסין..
 • חוק אבטחת הסייבר לשנת 2017 מחזק את חובתם של חברות אינטרנט לוודא שמשתמשים רשומים תחת שמם האמיתי, ונתוני משתמשים מאוחסנים במדינה.
 • חוק אבטחת הסייבר מחייב חברות אינטרנט סיניות לסייע לרשויות בחקירות או להסתכן באובדן הרישיון שלהן.
 • חוק אבטחת הסייבר אישר גם את תפקידו של מנהל הסייבר הסינית (CAC) כאחראי לאכיפת חוקים הנוגעים לתקשורת ופעילות מקוונת..
 • מינהל המרחב הסייבר של סין (CAC) אחראי על מעקב אחר התוכן וההתנהגות המקוונת ומכניס ללא הרף חוקים חדשים המשפיעים על פעילות מקוונת של המשתמשים..

בשנת 2017 הציג ה- CAC 176 כללים חדשים הנוגעים להתנהגות מקוונת בסין.

 • כל פעילות מקוונת שנראית כנגד האינטרס של המק"ס תהיה ככל הנראה בלתי חוקית בסין. הנחיות הצנזורה שנקבעו על ידי המק"ס הסיני הן חשאיות ביותר, בעוד שהקוד הפלילי משמש לרוב להצדקת שליחת אנשים לכלא.
 • סין נחשבת למובילה בתחום טכנולוגיות המעקב והצנזורה, ורבים חוששים מיצוא טכנולוגיה זו למדינות אחרות.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

3 אירן

רק אותם VPN שקיבלה המדינה הם חוקיים באיראן.

איראן חוסמת VPNs שלא הוחמצו מאז 2013, בעוד ש VPNs שהוקצו מנוטרים בכבדות. העונש בגין שימוש ב- VPN שאינו סנקציה באיראן הוא עד שנת מאסר.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק פשעי מחשב משנת 2009 מעניש משתמשים על ריגול, פריצה, פיראטיות והתחזות, ומפליל את הפצת "תוכן מגונה" באיראן..
 • המדיניות והפעולות לשנת 2017 בנושא ארגון יישומי העברת המדיה החברתית קובעות כי אפליקציות העברת הודעות זרות חייבות להעביר את מרכזי הנתונים שלהם בתוך איראן ולהקפיד על החוק המקומי..
 • בית חופש דיווח בשנת 2017 כי עשרות אלפי אתרים נחסמים כיום על ידי רשויות באיראן, ולא משאירים לאזרחים ברירה אלא להשתמש בכלים כמו VPN כדי לגשת לתוכן חסום.

בין האתרים המוגבלים באיראן נמנים אתרים השייכים לקבוצות לזכויות אדם, חדשות חדשות זרות וקבוצות אופוזיציה פוליטיות.

 • אתרים מקומיים וזרים אף מתומחרים באופן שונה כדי לעודד משתמשים לגשת לתכנים מקומיים בלבד המחוסרים על ידי המדינה. הניגשים לאתרים מאושרים באיראן מקבלים הנחה של 50%.
 • הרשויות מגדילות כעת את המעורבות שלהן בכלים לעקיפת צנזורה כמו MTProto, המשתמשת בתשתית הטכנית של משרד התקשורת האיראני בטכנולוגיית מידע..
 • בגלל מעורבות הממשלה בכלי העקיפה של צנזורה, למשתמשים אין כיום דרך לדעת אם נתונים שנשלחים באמצעות אפליקציות אלה הם בטוחים, או שמציבים אותם על ידי הממשלה האיראנית ומאוחסנים..
 • איראן חסמה חברות אינטרנט מקומיות לארח אתרים אסורים ב- 8 באוקטובר 2019. פירוש הדבר כי אתרים אסורים חייבים לעבור לחברות אירוח זרות כדי להישאר נגישים..

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

4 עירק

VPNs אינם חוקיים בעירק.

VPNs נאסרו בעירק מאז 2014. הממשלה טוענת שהאיסור הזה הוא למנוע מארגוני טרור, בעיקר ISIS, להשפיע על הציבור באמצעות מדיה חברתית..

דאעש אינו פועל עוד בעירק, אך עדיין נותרו חוקי הצנזורה הקשים במדינה.

פקידי ממשל בעירק משתמשים גם ב- VPN, למרות ש'אין חריגים 'הם הכלל הרשמי.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק פשעי טכנולוגיות מידע משנת 2019 מעניש את מבקרי הממשלה המקוונים בעירק בעונשי מאסר קשים כמו מאסר עולם..
 • אמנסטי אינטרנשיונל מתח ביקורת על הניסוח הרחב של החוקים החדשים.

  החוק אוסר על מעשים המערערים על "עצמאות, שלום ואינטרסים מדיניים, ביטחוניים צבאיים וכלכליים של עירק", שיכולים להקיף בקלות כל צורה של רשויות ביטוי מקוונות שאינן מסכימות עם.

 • בעוד בעירק מעטים חוקים המתייחסים ישירות לצנזורה, המדינה מבצעת לעתים קרובות כיבוי אינטרנטי. אחת הסיבות שהממשלה מציינת בדרך כלל לכך היא למנוע רמאות של סטודנטים בעונת הבחינות, אם כי זה נראה לא סביר.
 • בשנת 2018 דיווחה אמנסטי אינטרנשיונל כי הרשויות מכבות את האינטרנט בעירק כדי למנוע שיתוף של סרטונים או תמונות שהראו אלימות מדינה נגד מפגינים במדיה החברתית..
 • המדיה החברתית בעירק התמודדה עם חסימות תכופות, כמו בשנת 2014, ולאחרונה במהלך הפגנות נגד הממשלה ב -2 באוקטובר 2019.
 • החל מה -3 באוקטובר 2019 יישמו רשויות עירק כיבוי אינטרנטי מלא שמשפיע על 75% מאוכלוסיית המדינה. זאת כתוצאה מהפגנות נגד הממשלה.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

5 קוריאה הצפונית

VPNs אינם חוקיים בצפון קוריאה.

שום מדיה זרה אסורה כלל בצפון קוריאה, ולכן אין זה מפתיע ש- VPNs אינם חוקיים. העונש על שימוש ב- VPN אינו ידוע מכיוון שצפון קוריאה כה חשאית.

האינטרנט של המדינה מצונזר גם הוא בכוח, ואסור להשתמש בו בדיפלומטים זרים.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

איש

רק אנשי VPN המותרים על ידי הסולטנט הם חוקיים בעומאן.

מאז 2010, עומאן אסרה על כל ה- VPN למעט אלה המותרים על ידי הסולטנות. חריגים אלה חלים רק על שימוש ארגוני בעומאן - בנוסף יש ליישם אותם ולשמור את היומנים.

שימוש אישי ב- VPN אינו חוקי בעומאן כדי למנוע מאמצים לעקוף צנזורה. ניסיון לעקוף חוקים אלה ניתן להעניש בקנס של 1,300 דולר.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק התקשורת משנת 2002 אוסר על מעקב אחר התקשורת בעומאן, אלא אם כן חלה הפרה של "הסדר הציבורי או המוסריות או פגיעה בזכויותיהם של אחרים."
 • נוסח חוקי הטלקומוניקציה הוא רחב, כלומר ניתן להשתמש בו כדי להצדיק מעצרים בלתי הוגנים על ידי הרשויות.
 • אותו חוק הקים את הרשות הרגולטורית לתקשורת בעומאן. ה- TRA מחויב "להסדיר ולתחזק את שירותי הטלקום" של עומאן ולאכוף את חוק התקשורת.
 • ביקורת על הסולטאן קאבוס אסורה בהחלט בעומאן, ומונעת התפתחות של אמצעי תקשורת עצמאיים באמת.

כלי תקשורת שאינם מנוהלים על ידי המדינה ידועים כמי שמקבלים כסף מממשלת עומאן ומתרגלים צנזורה עצמית.

 • אם חנויות אינן מצנזרות את עצמן, הם נמצאים בסיכון להיחסם, להיסגר או לבטל את רישיונותיהם על ידי הרשויות, בעוד שעיתונאים יכולים לעמוד לדין..

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

7 רוסיה

מפגין צועד נגד הגברת הצנזורה באינטרנט, אוחז בשלט עליו כתוב: לא תכבה את האינטרנט.

מוסקבה, רוסיה. 10 במרץ, 2019. מפגין צועד נגד הגדלת הצנזורה באינטרנט, אוחז בשלט עליו כתוב "לא תכבה את האינטרנט." קרדיט: אלנה רוסטונובה

רק VPN שאושרו על ידי הממשלה חוקיים ברוסיה.

האיסור הזה על VPNs שלא אושר ברוסיה אמור למנוע גישה ל"תוכן בלתי חוקי ". ספקי שירותי האינטרנט הרוסיים אוכפים את איסור ה- VPN וחוסם אתרים המציעים את שירותיהם..

העונש על שימוש ב- VPN שלא אושר ברוסיה הוא 300,000 RUB (5,100 $) למשתמש וכ -700,000 RUB (12,000 $) לספק השירות..

אם אתה נוסע לרוסיה וצריך להשתמש ב- VPN, אנו ממליצים לך לבקר במדריך שלנו ל- VPN הטוב ביותר לרוסיה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • תיקוני 2016 לחוק ירוביה הציגו עונשי מאסר קשים של עד שבע שנים בגין אישור או תמיכה ב"טרור "ברשת. הניסוח הרחב שלו מותיר את החוק לרעה על ידי רשויות רוסיות שיכולות לקבוע מה נחשב ל"טרור ".
 • על פי חוק Yarovaya, הסתה של קריאה לקיצוניות ברשת יכולה להנחות אותך בכלא עד חמש שנים, בעוד שהסתה לשנאה יכולה להביא לך עד 6 שנים..

  ברוסיה "קיצוניות" כוללת השפלה של כבוד לאומי, תעמולה של חריגות והצדקת פומבי לטרור. תנאים אלה רחבים ופתוחים לשימוש לרעה על ידי הרשויות ברוסיה.

 • הצעת החוק המזויף של 2019 הועברה לחוק בחודש מרץ ואוסרת על פרסום "חדשות מזויפות" ברשת על ידי כלי תקשורת דיגיטליים ואתרי אינטרנט אחרים. אלה שנמצאו אשמים עלולים להיקנס בסכום של עד 400,000 רובל (6,000 $).
 • Roskomnadzor (כלב שמירת הטלקומוניקציה ברוסיה) מפרסם בקשות להסרה לאלה שנתפסו מפרסמים חדשות מזויפות ברשת. יש לציית ל'מיידי 'בדרך כלל תוך 24 שעות.
 • הצעת החוק להעלבת אינטרנט משנת 2019 אוסרת העלבת פוטין ורשויות רוסיה, כמו גם פרסום תוכן ברשת המראה "חוסר כבוד לחברה, למדינה ולגופי הממשל של הפדרציה הרוסית."
 • עונש בגין הפרת חוק העלבונות באינטרנט הוא קנס של עד 100,000 רובל (1,570 $) או עונש מאסר של עד 15 יום..
 • הצעת החוק האינטרנטית של ריבונות 2019 רשמה את תוכנית רוסיה ליצור אינטרנט מקומי. זה הוצג כאמצעי ביטחון הכרחי למקרה שמדינות כמו ארה"ב ינתקו אותן מהאינטרנט.
 • רבים חושדים כי הצעת החוק הריבונית הועברה להגדלת יכולתה של הממשלה לדכא התנגדות.
 • ממשלת רוסיה שואפת לנתב את כל תעבורת האינטרנט באופן מקומי במהלך השנים הקרובות. אם זה יתנהל כמתוכנן, המשתמשים יהיו בסיכון מוגבר לפיקוח, מעקב וצנזורה בגלל השימוש של הממשלה בבדיקת מנות עמוקה (DPI). DPI משמשת כיום על ידי סין ככלי חסימת יעיל וכדי לבצע צנזורה המונית.
 • רוסיה חוסמת מספר רב של אתרים כולל טלגרם של אפליקציות העברת הודעות. טלגרם חסומה ברוסיה מכיוון שהחברה סירבה למסור מפתחות הצפנה לרשויות. משתמשים רבים ברחבי רוסיה המשיכו לגשת לטלגרם באמצעות VPN.
 • אתרי אופוזיציה פוליטיים, תוכן LGBTQ ואתרים המכסים את הסכסוך של רוסיה עם אוקראינה הם דוגמאות נוספות לאתרים חסומים ברוסיה.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

8 טורקיה

אישה צועקת למגפון כחלק מההודעה לעיתונות במהלך הפגנה נגד הצגת סינון התוכן של טוקי

איסטנבול, טורקיה. 15 במאי, 2011. הודעה לעיתונות במהלך המחאה על החלטת הממשלה להכניס סינון תוכן. קרדיט: אברן קלינבאק

VPNs הם חוקיים בטורקיה, אך השימוש בהם מוגבל.

ממשלת טורקיה מגבילה את השימוש ב- VPN מאז 2016, ומצדיקה את ההתמוטטות כנדרש להגנה על הביטחון הלאומי וכדי "להילחם בטרור". טור נחסם גם בטורקיה בשנת 2016 יחד עם 10 ספקי VPN.

כפי שציינו כלבי שמירה בטורקיה, לעתים קרובות מדובר באנשים ביקורתיים על הממשלה שבסופו של דבר נענשים ועוברים צנזורה על ידי הרשויות.

אם אתה זקוק ל- VPN לפני שאתה מבקר במדינה, אתה יכול לקרוא את המדריך שלנו ל- VPN הטוב ביותר לטורקיה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • בנובמבר 2011 הציגה רשות טכנולוגיות המידע והתקשורת בטורקיה (BTK) מערכת סינון אינטרנט חדשה, פרויקט "שימוש מאובטח באינטרנט". זה נותן למנויים באינטרנט אפשרות לבחור פרופילים לגישה לאינטרנט.
 • בתחילה, פרופילים אלה היו 'משפחתיים', 'סטנדרטיים', 'ילדים' או 'ביתיים'. עם זאת, בעקבות מחאות המוניות לאחר ההכרזה הראשונית על התוכניות, תוכניות אלה שונו לפרופילים 'משפחתיים' ו'ילדים 'אופציונליים. אם ייבחרו, אלה מיישמים אוטומטית רשימת לבן שנקבעה על ידי BTK, וחוסמים את התוכן שהממשלה לא מאשר.
 • התיקונים לשנת 2014 לחוק שירותי מודיעין המדינה וארגון הביון הלאומי מעניקים לסוכנות הביון הלאומית הטורקית את הזכות לגשת לכל נתוני התקשורת האישית והעסקית ללא צו בית משפט..
 • החוק לשירותי הביון מעניק לסוכנים טורקים חסינות מפני העמדה לדין אם הם מבצעים התנהגות בלתי חוקית במהלך עבודתם..
 • דיווח על פעולות ארגון הביון הלאומי הטורקי אסור אף הוא, ועיתונאים יכולים ללכת לכלא עד תשע שנים אם הם מפרסמים חומר שהודלף ממקורות מודיעין..
 • חוק הסדרת תכנים שפורסם באינטרנט משנת 2016 (a.k.a חוק האינטרנט) אוסר על השמצה של מייסד הרפובליקה של טורקיה, מוסטפא כמאל אטאטורק..
 • חוק האינטרנט הוביל גם לחסימה של ויקיפדיה בשנת 2017 במטרה למנוע ממשתמשים גישה לדפים המצטיינים את מעורבותה של טורקיה בסכסוך הסורי.
 • אתרים ותכנים יכולים להיחסם בטורקיה במסגרת חוק האינטרנט אם הם נחשבים כ"איום על הביטחון הלאומי ". הממשלה יכולה להתפרש כרצונם, והיא שימשה לצנזר אתרי חדשות עצמאיים..
 • חוק האינטרנט מחייב גם ספקי אירוח וגישה בטורקיה לשמור על כל תנועת הנתונים למשך שנה.
 • חוק נגד טרור משנת 2018 פושע 'לגיטימציה, האדרה או הסתה של דרכים או איומים אלימים' בטורקיה בגין 'תעמולה של ארגון טרור'. חוק זה תומך גם בסמכויות חירום קבועות כמו מעצר חשודים ללא אישום..

  הנוסח הרחב של חוק נגד טרור שימש בטורקיה כדי להעניש עיתונאים ואנשי אקדמיה על העלבת הממשלה. אלה שנמצאו אשמים בביקורת על הרשויות יכולים לסבול עד חמש שנות מאסר.

 • התיקונים לתקנות האינטרנט של שנת 2019 הציבו דרישה שכל ספקי התוכן המקוון בטורקיה, מנטפליקס לאתרי חדשות עצמאיים, יקבלו רישיון מהמועצה העליונה ברדיו וטלוויזיה בטורקיה (RTÜK)..
 • ספקי תוכן שלא מקבלים רישיון מהפנים של RTÜK נחסמים. ספקים עם רישיון ייעקרו וייחסמו אם הם מפרסמים דבר שהממשלה לא תאשר לו.
 • אתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר ו- YouTube התמודדו גם הם עם חסימה בטורקיה. פייסבוק וטוויטר מקבלים לעתים קרובות בקשות לתוכן הסרה.
 • דיווחי הטוויטר מראים כי הונפקו יותר בקשות להסרה מטורקיה מכל מדינה אחרת בעולם.
 • טורקיה חוסמת באופן קבוע אתרים ותכנים LGBTQ על רקע גסויות.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

9 טורקמניסטן

VPNs אינם חוקיים בטורקמניסטן.

טורקמניסטן אסרה על VPN ב- 2015 לצנזר תקשורת זרה. כל שימוש בפרוקסי פרוטוקולים או VPN מתגלה ונחסם על ידי ספק שירותי האינטרנט הטורקמניסטי הבלעדי, טורקמניסט.

האינטרנט של טורקמניסטן מתומחר בכוונה כדי להרתיע מאנשים להשתמש בו, כאשר מנוי חודשי עולה 213 דולר עבור 8 קילובייט לשנייה, יותר מהשכר החודשי הממוצע של המדינה.

שימוש ב- VPN בטורקמניסטן יכול להביא לקנס לא מוגדר ולזימון מאיים מצד המשרד לביטחון לאומי ל"שיחת מניעה " .

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

אתרי חדשות ומדיות חברתיות עצמאיות כמו פייסבוק, טוויטר ו- YouTube נחסמים בטורקמניסטן.

 • אפליקציות המסרים WeChat, Viber ו- WhatsApp נחסמו מאז נובמבר 2013.
 • כל הרשויות וההתכתבויות באינטרנט בטורקמניסטן מנוטרות על ידי הרשויות.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

10UAE

רק VPN שאושרו על ידי הממשלה חוקיים נמצאים באיחוד האמירויות.

איחוד האמירויות הערביות רק התירה VPN שאושרו על ידי הממשלה מאז 2012, במהלך האביב הערבי. זה נועד להרתיע את השימוש בשירותי VoIP כמו סקייפ, WhatsApp ופייסבוק.

חסימת שירותי ה- VoIP באיחוד האמירויות הייתה מסיבות כלכליות ופוליטיות כאחד. היא נועדה לעודד את תושבי המקום לשלם את דמי המנוי (די יקר) עבור שירותי טלקום מקומיים, Etislat ו- Du.

עם זאת, גורמים ארגוניים באיחוד האמירויות מסוגלים להשתמש ב- VPNs ללא הגבלה.

אם משמש VPN לביצוע פשע באיחוד האמירויות, המשתמש יכול להיכלא או קנס בסך 150,000 AED (בערך 41,000 $) ו- 500,000 AED (בערך 136,000 $).

לאנשים הזקוקים ל- VPN לפני נסיעה לאיחוד האמירויות, הרכבנו את המדריך שלנו ל- VPN הטוב ביותר עבור איחוד האמירויות..

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • התיקונים לשנת 2017 לחוק פשע קיברנטי משנת 2012 אוסרים על שפה שפוגעת בדת, במדינה, בשליטיה ובסמליה, כמו גם על הימורים מקוונים או פורנוגרפיה. החוק פושע גם שימוש באינטרנט באיחוד האמירויות כדי לקרוא להפגנות.
 • התיקון לשנת 2017 לחוק פשע הסייבר עבר על כך שהביע "אהדה לקטאר" עם זמן מאסר של עד 15 שנה למי שעושה זאת.
 • ספקי שירותי האינטרנט באיחוד האמירויות חייבים לחסום ולצנזר תכנים שנחשבים פורנוגרפיים או כאיום על כוחה של המדינה, כמו גם תוכן הקשור להימורים או טרור..

די בפרסום דעות חברתיות, פוליטיות או דתיות באיחוד האמירויות בכדי לשלוח משתמשים לכלא.

 • שירותי VoIP כמו Skype ו- WhatsApp אסורים גם באיחוד האמירויות.

חזרה לטבלה המוגבלת ביותר

מדינות עם הגבלות על זכויות דיגיטליות

במדינות הבאות יש חוקי מעקב וצנזורה מקוונים שכדאי לקחת בחשבון אם אתה מודאג מהפרטיות והביטחון המקוון שלך.

17 מדינות עם מגבלות על זכויות דיגיטליות בולטות

מדינה
מצב VPN
חסימת מדיה חברתית
צנזורה
מעקב
קמבודיה משפטי בינוני נרחב נרחב
קובה משפטי קטינה נרחב נרחב
מצרים משפטי בינוני בינוני בינוני
אריתריאה משפטי בינוני בינוני בינוני
אתיופיה משפטי בינוני נרחב בינוני
אינדונזיה משפטי בינוני נרחב נרחב
קזחסטן משפטי בינוני נרחב בינוני
מלזיה משפטי בינוני נרחב נרחב
מיאנמר משפטי קטינה נרחב בינוני
ערב הסעודית משפטי בינוני נרחב נרחב
סודן משפטי בינוני נרחב בינוני
סוריה משפטי קטינה נרחב נרחב
תאילנד משפטי בינוני נרחב נרחב
אוגנדה משפטי נרחב נרחב בינוני
אוזבקיסטן משפטי בינוני נרחב נרחב
ונצואלה משפטי בינוני בינוני בינוני
וייטנאם משפטי בינוני בינוני בינוני

טבלה המסכמת את חוקיות ה- VPN והפרות על זכויות דיגיטליות ב 17 מדינות בולטות אחרות

מפתח: הארצות בטבלאות אלה מסומנות בהתאם לכל קטגוריה, כאשר 'נרחב' הוא החזק ביותר, ואחריהן 'מתון' ו'קטין '.

לדוגמה, במדינה שכותרתה 'נרחב' בעמודת הצנזורה יש מספר רב של חוקים ונוהגים קשורים, בעוד שבמדינה שכותרתה 'מתונה' יש רק כמה. למדינה שכותרתה 'מינורית' יהיה מספר נמוך, אך עדיין מספיק כדי להשפיע לרעה על זכויות המשתמשים.

1 קמבודיה

VPNs הם חוקיים בקמבודיה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק טלקומוניקציה לשנת 2015 פוגע בתכנון פעילות פלילית או פגיעה ברכוש, והעונש על קנסות של עד 40 מיליון ק"ש (8,800 דולר ארה"ב) ועד שישה חודשי מאסר בפועל..
 • חוק זה גם מעניש את השימוש, ההתקנה או הבנייה של ציוד טלקומוניקציה שמוביל ל"חוסר ביטחון לאומי ".
 • החוק אינו מבהיר מה נחשב "ביטחון לאומי" וניתן לרעה לרעה כדי להעניש את מבקרי הממשלה, העיתונאים או הפעילים..
 • הכרזת בקרת האתר והמדיה החברתית לשנת 2018 מורה לכל ספקי האינטרנט בקמבודיה להתקין טכנולוגיית מעקב.

טכנולוגיית מעקב זו מאפשרת לרשויות לחסום בקלות חשבונות מדיה חברתית, או דפים הנחשבים מפלים או מאיימים על הביטחון הלאומי.

 • חוק ה- Fake News לשנת 2018 פושע פרסום פרסום שגוי באופן מקוון, ומעניש עבריינים עם עד שנתיים מאסר בפועל וקנס של 1,000 דולר ארה"ב. חוק זה מחייב גם כי אתרי אינטרנט יירשמו במשרד המידע של קמבודיה.
 • התיקונים לחוק הפלילי לשנת 2018 הציגו עונשים בגין העלבת המלך מכוח חוק הלזה-מאגסטה. ניתן להעניש כל אדם או גורם תקשורת האשם בהפקה או שיתוף של תכנים ש"משפיעים על כבודו של (המלך) "עם חמש שנות מאסר בפועל, וקנס של עד 10 מיליון ריאל (2,500 $).

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

קובה 2

תיירים ואנשים קובנים מקומיים הממתינים בתור בכניסה לדלת של הממשלה הקובנית שלטו במשרד חברת התקשורת ETECSA.

טרינידד, קובה. 10 בפברואר, 2019. תיירים ואנשים קובנים מקומיים הממתינים בתור בכניסה לדלת של הממשלה הקובנית שלטו במשרד חברת התקשורת ETECSA. קרדיט: צילום שמיים של סתיו

VPNs הם חוקיים בקובה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • עצם חוקה של קובה טוענת שחופש הדיבור הוא משני לקידום האידיאלים הסוציאליסטיים. הבעת דעות הנוגדות את "המהפכה" אסורה.
 • חוק העונשין בקובה יכול להכניס אנשים לכלא עד 20 שנה בגין פעילויות המאיימות על הסדר הציבורי. ניתן להשתמש בו גם כדי לעכב, לחנך מחדש או לבחון את אלו הנוגדים נורמות סוציאליסטיות.
 • חוק הגזירה מס '209 משנת 1996 אוסר על שימוש באינטרנט לצורך הפרת "עקרונות המוסריות של החברה הקובנית או חוקי המדינה". החוקים אוסרים גם אימיילים ש"מסכנים את הביטחון הלאומי "
 • החוק לשנת 1999 להגנה על חוק העצמאות והכלכלה הלאומית של קובה אוסר על הפצת תוכן או חומר הנוגד את הממשלה או מראה תמיכה של אמברגו בארה"ב בעסקאות עסקיות, עם עונש מאסר של שלוש עד שמונה שנים למי שעושה זאת.
 • בשנת 2007 הציגה קובה את החלטה 127. האיסור על הפצת מידע המאיים על ביטחון לאומי, נורמות חברתיות או שלמות של יחידים. היא גם מעניקה לספקי אינטרנט ונתונים את הזכות לפקח על האינטרנט ולדווח לרשויות על כל התנהגות פלילית.
 • החלטה 179 הוצגה בשנת 2008. זה מאחד את תפקידם של ספקי שירותי האינטרנט הצנזורים באינטרנט וקובע כי עליהם "לנקוט בצעדים הנדרשים כדי למנוע גישה לאתרים שתוכנם מנוגד לאינטרס חברתי, מוסריות והתנהגות טובה; כמו גם השימוש ביישומים המשפיעים על שלמותה או בטחונה של המדינה. "

  קובה העניקה רק גישה לאינטרנט ביתי לאזרחיה בשנת 2017 והוציאה תוכניות לנתונים ניידים בשנת 2018. בנוסף לשירותים אלה היו יקרים, ספק השירות היחיד של קובה, ETECSA בבעלות המדינה, מפעיל בקרות צנזורה משמעותיות. על פי בקשת המפלגה הקומוניסטית של קובה, ה- ETECSA מחויבת כחוק לחסום ולהגביל את הגישה לתכנים ביקורתיים על הממשלה..

 • מעקב ומעקב בקובה הם רחבים, כאשר ה- ETECSA נועד לנתק גישה לאינטרנט למשתמשים אם הם משתתפים בפעילות כלשהי המפרה את הנורמות החברתיות שקידמה הממשלה..
 • במהלך משאל העם שנערך בתחילת השנה, נחסמו בקובה אתרי חדשות ביקורתיים מבפנים ומחוצה לה. זה הפחית את יכולת האזרחים לגשת למידע חסר משוא פנים, ועזר למפלגה הקומוניסטית של קובה לאכוף את תעמולת ההצבעה "כן" שלה.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

3 מצרים

VPNs הם חוקיים במצרים.

מפתיע ש- VPNs הם חוקיים במצרים, נוכח היקף הניטור, המעקב והצנזורה באינטרנט במדינה..

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • בתיקוני החוקה לשנת 2013 נכתב כי צנזורה אינה חוקית "בכל דרך שהיא."
 • עם זאת, ישנם חריגים משמעותיים לכלל זה. חריגים אלה כוללים "זמני מלחמה או גיוס כללי", או כאשר התוכן "נועד" להסית אלימות או מפלה. ניתן לתפעל את הניסוח הרחב של חריגים אלה כדי להעניש את מבקרי הממשלה, ולהגביל את חופש הביטוי.
 • החוק נגד טרור לשנת 2015 מרחיב את ההגדרה 'טרור' במצרים לכלול סדר ציבורי מאיים. זה גם מאפשר לרשויות לפקח על האינטרנט והמדיה החברתית על תוכן טרוריסטי.

החוק נגד טרור מעניש קבוצות הדוגלות ב"הפרעה "של חוקים עם מאסר עולם או עונש מוות. זה משפיע ישירות על עבודתם של ארגוני זכויות אדם ופעילים במדינה. החוק גם מעניש את הקמתם של אתרים שנראו כמקדמים או תומכים בטרור עם עונש מאסר מינימלי של חמש שנים.

 • לא רק זאת, החוק הכניס עונש מוות עבור מי שנראה כמקים או מוביל קבוצת טרור. זה גם מגן על קצינים או אנשי צבא המשתמשים בכוח על אזרחים.
 • חוק התיקונים לתקשורת ועיתונות לשנת 2018 פשע את שיתוף הפרסומים מצרים ומחוצה לה, כאשר יש בהם חומר שנראה כקידום אלימות, גזענות, שנאה או חוסר סובלנות, או שמפריע לשלום הציבור..
 • על פי חוק זה, ניתן להשעות חשבונות מדיה חברתית עם 5,000 עוקבים ומעלה בגין הפצת חדשות מזויפות או קידום אלימות. גם בעלי חשבונות אלה עלולים להיכנס לכלא.
 • חוק פשעי סייבר 2018 מאפשר לרשויות לחסום באופן חוקי אתרים שנראים כאיום על 'ביטחון לאומי', ומצרים המבקרים באתרים אסורים יכולים להישלח לכלא עד שנה. יוצרים אתרים אסורים יכולים להישלח לכלא עד שנתיים.
 • באופן מדאיג, חוק פשעי הסייבר במצרים מחייב גם ספקי שירותי אינטרנט להחזיק בנתוני משתמשים ולהעביר אותם לרשויות בעת הצורך..
 • במהלך משאל העם החוקתי במצרים באפריל, חסמו הרשויות את עמוד העתירה האופוזיציונית בשם באטל ("בטל"). זה ממחיש את טווח ההגעה של הרשויות המצריות ואת ההתעלמות מהן מזכויות וחירויות דיגיטליות.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

4 אריתריאה

VPNs עדיין חוקיים באריתריאה.

החוק הכללי הסמכותי של אריתריאה, שכונה על ידי CPJ כמדינה הצנזורה ביותר בעולם בגלל מגבלות העיתונות והדיבור, השפיע גם על הגישה והשימוש באינטרנט..

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • רק 1% מהאוכלוסייה יש גישה לאינטרנט באריתריאה. אלה שמעוניינים לגשת לאינטרנט חייבים לבקר בבתי קפה באינטרנט שבהם הם מסתכנים במעקב. כמו כן, לא ניתן לגשת לאינטרנט דרך הטלפונים הניידים במדינה.

CPJ מצטט דוח של שיתוף הפעולה בנושא מדיניות התקשוב הבינלאומי למזרח ודרום אפריקה, וציין כי המשטר הסמכותי באריתריאה הוא כל כך "אכזרי או מצווה", עד כי הפרעה נוספת באינטרנט של המדינה היא כמעט מיותרת.

 • למרות זאת, אריתריאה עשתה כמה מהלכים כדי להגביל את הגישה לפרספקטיבות שעשויים לצבוע את הממשלה באור רע. חוק העיתונות משנת 1996 קובע כי על התקשורת לקדם "יעדים לאומיים", בעוד שכל אמצעי התקשורת העצמאיים נאסרו בשנת 2001.
 • הממשלה חסמה את הגישה למדיה החברתית ב- 15 במאי 2019. זה אמור היה למנוע את התארגנות המחאה לקראת יום העצמאות של המדינה, ב -26 במאי..

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

5 אתיופיה

VPNs הם חוקיים באתיופיה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • הכרזת המדיה ההמונית 2008 והכרזת חופש המידע מאשרת את חופש הביטוי ואת העיתונות. עם זאת, הדבר מחליש זאת על ידי חלוקת קנסות בגין לשון הרע.
 • זה גם הופך את תהליך הרישום והרישוי של כלי תקשורת למורכב שלא לצורך.
 • ארגונים כמו CPJ כתבו בעבר לראש ממשלת אתיופיה, אבי אחמד, בבקשה לשקול מחדש את חוק המדיה ההמונית..
 • הכרזת נגד טרור משנת 2009 הורחבה על ידי חוק עבירות הונאה טלקום משנת 2012, לחול על תקשורת אלקטרונית.
 • חוקים אלה מעליבים את כל ההודעות וההצהרות המקוונות הנחשבות כמעודדות טרור. חוק עבירות הונאה טלקום גם אוסר על שירותי VoIP כמו סקייפ, והפך את החובה למשתמשים לרשום את המכשירים שלהם בממשלה..
 • הכרזת פשע מחשבים לשנת 2016 פושעת פעולות מקוונות כמו שיתוף תוכן ש"מסית פחד, אלימות, כאוס או סכסוך בין אנשים. "
 • חוק פשעי המחשב מעניש את שיתוף 'תוכן דלקתי' עד שלוש שנות מאסר. זה מגביל באופן משמעותי את חופש הביטוי שכן ניתן להשתמש בו כדי להשתיק את מבקרי הממשלה.

הכרזת פשעי מחשב באתיופיה מאפשרת לממשלה לפקח על או ליירט תקשורת דיגיטלית. זה גם הפך אותה לדרישה של ספקי שירותי ספקית שירותי טלקום אחרים לאחסן נתוני משתמש לפחות שנה.

 • חוק דיבור ושנאת המידע השנוי, שנוסח באפריל 2019, מעליב את 'דיבור שנאה' ו'חדשות מזויפות ', עם עונשים של עד חמש שנים ושלוש שנים בהתאמה.
 • הנוסח הרחב של החקיקה הנוגע להשלכות לדיבור חופשי, מכיוון שהוא יכול לשמש כדי להעניש את המבקרים בממשלה כמו גם בכלי תקשורת עצמאיים..
 • בעבר אתיופיה ביצעה לעתים קרובות כיבוי אינטרנט וחסימות מדיה חברתית. עם זאת, מאז שראש הממשלה אבי אחמד עלה לשלטון, המדינה חוותה יותר חופש עיתונות ואינטרנט.
 • באפריל 2018, CPJ לא הקליטה אף עיתונאים שנמצאים מאחורי סורג ובריח בפעם הראשונה מזה 14 שנים, ומעל 260 אתרים לא חסמו. האיסור הקודם של אתיופיה על כלי תקשורת הוסר, כלומר העיתונאים יכולים לחזור מהגלות.
 • בעוד שראש הממשלה אבי אחמד הביא את אתיופיה לחופש גדול יותר, נותרו החוקים המדכאים שהוחלו תחת ממשלות קודמות.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

6 אינדונזיה

מפגין מחזיק שלט הקורא להפסיק את האפליה הלהט

יוגיאקרטה, אינדונזיה. 8 במרץ, 2019. מפגין מחזיק שלט הקורא להפסיק את האפליה הלהט"בית במסגרת מצעד הנשים של שנת 2019. קרדיט: בילי האנגרה

VPNs הם חוקיים באינדונזיה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק מודיעין המדינה משנת 2011 מפליל ביודעין או ברשלנות מידע סודי הנוגע לפעילות המודיעין של המדינה. אנשים שנמצאו אשמים בכך יכולים להיכנס לכלא עד 10 שנים.

חוק הביון הממלכתי של אינדונזיה מעניק לרשויות גם הרשאה "למנוע ו / או להילחם" בכל פעילות או פרט המזיק ל"אינטרסים לאומיים או לביטחון לאומי. "זה פתוח לשימוש לרעה על ידי הרשויות מכיוון שנוסחו הרחב מחוקק את השימוש באלימות נגד אלה שהורשעו.

 • חוק התיקונים לשנת 2016 לחוק עסקאות אלקטרוניות מאפשר לרשויות ממשלתיות לחסום תכנים הנתפסים כ"שליליים "ו / או כאיום על הסדר הציבורי. החוק מעניש דיבור שנאה, השמצה והסתה לאלימות ברשת עם עד ארבע שנות מאסר וקנס כספי בסך 750 מיליון IDR (54,000 $).
 • כתוצאה מחוקים אלה מנוסחים רחבים, ניתן להשתמש בה כדי להעניש משתמשים על תיוג של מישהו בפוסט בפייסבוק שהממשלה חולקת עליו.
 • תיקוני ה- ETL של אינדונזיה בשנת 2016 הגדילו גם את מגבלות התוכן מבלי להציע שקיפות או דרך לאתרים לערער עליהם.
 • 2018 תיקונים לחוק ביטול מעשי טרור משנת 2003. חוק זה מעניק לרשויות את הזכות ליירט תקשורת מקוונת וניידת שנשלחה על ידי, או לכל מי שנחשד במעורבות בפעולת טרור.

ארגונים כמו Human Rights Watch זיהו כיצד ניתן להשתמש לרעה בהגדרה הרחבה של 'טרור' בחוק הטרור של אינדיאנדיה כדי לחקור באופן לא הוגן את מבקרי הממשלה, תומכי הסביבה או קבוצות דתיות..

 • בשנת 2017 הוקמה באינדונזיה סוכנות סייבר והצפנה לאומית שתפקידה לצנזר את האינטרנט באמצעות ניטור וסינון תוכן.
 • משרד התקשורת והמידע (MCI) הוציא בינואר 2018 את "Cyber ​​Drone 9", A.I. מערכת המיועדת לסנן ולחסום אוטומטית תוכן אסור.
 • החסימה תלויה בתוכנת כל ספק שירותי האינטרנט, כלומר ספקי האינטרנט יכולים להוסיף אתרים נוספים לרשימות שחורות כרצונם. זה מגביל עוד יותר את חופש המידע באינדונזיה.
 • אינדונזיה חוסמת לעיתים קרובות תוכן LGBTQ, אתרים וכל תוכן שנראה פוגע באסלאם. Tumblr ואתרי מדיה חברתית אחרים התמודדו עם חסימות תוכן, כאשר חשבון אינסטגרם הוסר בפברואר 2019 בגין תיאור המאבקים של מוסלמים הומואים..
 • Reddit, YouTube ו- Vimeo חסומים לחלוטין באינדונזיה, וכמה VPNs היו גם חוסמים.
 • ב- 28 באוקטובר 2019, משרד התקשורת והמידע באינדונזיה הודיע ​​כי כעת יגביל את המדיה החברתית במהלך "מצבי חירום המסכנים את הציבור". זאת על אף שהשר ג'וני ג. פלטה מודה בכך שמפר את זכויות האדם..

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

7 קזחסטן

VPNs עדיין חוקיים בקזחסטן, למרות הפרעות תכופות באינטרנט.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • התיקונים לחוק הפלילי משנת 2014 הגדילו את העונשים בגין לשון הרע בקזחסטן. הם גם הציגו עונשים קשים יותר על הפצת חדשות מזויפות והעלבת פקידי ציבור.
 • כתוצאה מתיקונים אלה נחקרו ארבעה עיתונאים על ידי רשויות קזחסטן מכיוון שהם עבדו ב- Forbes.kz, אתר שנראה על ידי הרשויות כמפיץ מידע שגוי..

החוק גם הרחיב את ההגדרה "אי הסכמה חברתית מסית", שנפלה בקזחסטן ומגנה כל קריאה לשנות או להפיל את הסדר החוקתי. כתוצאה מכך, ניתן להעניש קבוצות זכויות אדם, פעילים וארגוני מדיה עצמאיים על התנהגותם המקוונת.

 • איסור 2018 על חומרים הנוגעים לבחירה הדמוקרטית של קזחסטן הופך את החוק לא לפרסם או לשתף תוכן, כולל מסרים פרטיים, הקשורים ל"בחירה הדמוקרטית של קזחסטן "(DVK), שהוסוו כקבוצת טרור בקזחסטן בשנת 2018..
 • צו 2018 על חסימת אינטרנט חוקי חסימת אתרים בקזחסטן, למרות שהרשויות עושות זאת במשך שנים. הצו מאפשר לרשויות לחסום אתרים במהלך "מצבי חירום". ניתן להשתמש במינוח רחב זה כדי לחסום כל אתר שאינו תואם את דעת הממשלה..
 • הרשויות בקזחסטן מבצעות תכופות כיבוי אינטרנט וחסימת אתרים בתקופות של אי שקט פוליטי.
 • פייסבוק, אינסטגרם, טלגרם, יוטיוב ואתרי מדיה עצמאיים נחסמו בקזחסטן במהלך הפגנות אופוזיציוניות שהתקיימו במאי 2019..
 • ביוני 2019 התמנה קאסים-ג'ומארט טוקייב לנשיא. במהלך בחירות אלה נחסמו כמה שירותי VPN בקזחסטן. לכן סביר לחשוד בחסימה של VPN עתידי בקזחסטן, או באיסור מוחלט.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

8 מלזיה

VPNs הם חוקיים במלזיה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק פשעי מחשב משנת 1997 פושע פריצה או 'שימוש לרעה' במחשבים במלזיה. זה גם מעניק לרשויות את הזכות להשיג ולחפש במכשירים של כל מי שנחשד כי ביצע אחת מהפשעים הללו.
 • חוק התקשורת והמולטימדיה משנת 1998 הופך את החוק לבלתי חוקי להפיץ או לייצר תוכן ברשת שנראה פוגע, מאיים, מגונה, כוזב, מגונה או מאיים על הביטחון הלאומי במלזיה..
 • חוק התקשורת והמולטימדיה של מלזיה מאפשר גם לרשויות ליירט תקשורת אם הם מאמינים כי הם קשורים לפשע כגון שימוש לא נכון בשירותים (המפורטים לעיל) או הונאה.
 • חוק עבירות אבטחה (אמצעים מיוחדים) משנת 2012 מעניק לרשויות במלזיה יכולות יירוט נרחבות לתקשורת מקוונת וניידת. זה מעליב את ההתנהגות הנוגדת את המדינה או מסיתה מעשי "טרור".
 • חוק זה מאפשר גם לשוטרים ליירט תקשורת אם הם מאמינים כי הם קשורים לפעילות פלילית.
 • חוק התיקונים לשנת 2015, מאפשר לרשויות לחסום את כל התכנים האלקטרוניים הנחשבים כמסיתים למרד נגד המדינה. זמן המאסר המרבי לאשמים בהקמה במלזיה הוא כעת משלוש שנים לשבע.

בשנת 2018 ניתן למטיף וואן ג'י וואן חוסין עונש מאסר של 12 חודשים בגין פרסום כביכול 'מפתים' על הסולטן מסנגור בפייסבוק בשנת 2012..

 • חוק ההסלדה של מלזיה הוא בעייתי שכן ניתן להשתמש בו כדי להעניש את כל הרטוריקה האנטי-ממשלתית ותוך ביקורת ממשלתית תקפה. עם זאת, החלפת המעשה נדונה לאחרונה על ידי הממשלה, וזה עשוי להגביר את חופש הביטוי במלזיה.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

9 מיאנמר

VPNs הם חוקיים במיאנמר.

למרות ש- VPNs הם חוקיים במיאנמר, יש למדינה רשומה של זכויות דיגיטליות גרועות, ומעודדת צנזורה עצמית באמצעות חוקים רחבים מדי והעמדה לדין קשה..

אין גם חוקים להגנת נתונים במיאנמר.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק העסקאות האלקטרוניות משנת 2004 מפליל התנהגות מקוונת הנחשבת לאיום על ביטחון לאומי, שלום הציבור, הכלכלה, התרבות או הסולידריות הלאומית. החוקים מנוסחים רחבים פירושם שניתן להשתמש בהם כדי להעניש משתמשים רק בגלל שיתוף תוכן שהממשלה לא מסתייג מהם.
 • חוק התקשורת לשנת 2013 פושע השמצה והפצת מידע שגוי במכוון.

  בין 2013 לדצמבר 2017 הובאו יותר ממאה תיקים לרשויות מכוח חוק התקשורת.

 • הרוב המכריע של הנאשמים עבד בעיתונאות או באקטיביזם. אדם אחד נשלח לכלא בגין הזרמת סרטי וידיאו של בנו במחזה סאטירי שביקר את הצבא.
 • חוק התקשורת בחדשות 2014 מעניש עיתונאים שנמצאו אשמים בהגזמת סכסוכים פוליטיים, גזעיים או דתיים במיאנמר..

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

10 סעודיה

VPNs הם חוקיים בסעודיה למרות חוקי הצנזורה הקשים במדינה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק פשע נגד סייבר משנת 2007 אוסר על משלוח או הפקה של חומרים ש"פוגעים בסדר הציבורי, בערכים הדתיים, במוסר הציבורי [או] בקדושת החיים הפרטיים. "מי שכן יכול להיקנס בסכום של 3 מיליון SAR (800,00 דולר ארה"ב) ) או נשלח לכלא עד חמש שנים.
 • החוק נגד טרור לשנת 2017 אוסר על אנשים להשתמש ב"מצבם החברתי או בהשפעתם התקשורתית לקידום טרור ", על אלה שעלולים לקבל עונש מאסר של עד 15 שנה..
 • חוק זה גם מעשה פליליות בתיאור המלך או נסיך הכתר באופן שמבייש דת או צדק. ניתן להעניש את מי שנמצא אשם עם חמש עד עשר שנות מאסר.
 • בשנת 2017 הממשלה הפצירה באזרחי סעודיה לדווח על אחרים בגין פרסום פרסומים שתערערו את המדינה. אמרו להם לעשות זאת באמצעות אפליקציית קולונה אמן ("כולנו ביטחון").
 • לאחר לגליזציה של שירותי VOIP, הרשויות בערב הסעודית הודיעו בשנת 2017 כי יתחילו לעקוב ולצנזר את כל השיחות.

המעקב מתבצע בקנה מידה המוני בסעודיה, כאשר הממשלה טוענת שהיא הכרח להגן על 'ביטחון לאומי'..

 • אלו הסובלים ככל הנראה מעקב בסעודיה הם פעילים פוליטיים, חברתיים ודתיים.
 • אתרים חסומים אחרים בערב הסעודית כוללים אתרים שנחשבים 'לא מוסריים' על ידי הממשלה, הממוקדים ברובם לפורנוגרפיה, אתרי הימורים ואתרים המקדמים את האידיאולוגיה השיעית או משתפים תוכן LGBTQ.
 • המקרה הידוע לשמצה של העיתונאי ג'מאל קשוגגי מדגים עד כמה הרשויות בערב הסעודית מוכנות ללכת להשתיק קולות אופוזיציה. הרצח שלו משמש תזכורת לכל אזרחי ערב הסעודית למה שיכול לקרות למי שמדבר נגד מדיניות המדינה.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

11 סודן

מחאה של סודאן נגד המועצה הצבאית המעבר השלטת (TMC) במהלך הפסקת מידע מוחלטת באינטרנט.

קארטום, סודן. 30 ביוני, 2019. מחאה סודנית נגד המועצה הצבאית המעבר השלטת (TMC) במהלך הפסקת מידע מוחלטת באינטרנט. קרדיט: מוחמד ח'ידיר / שינהואה / עלמי חדשות בשידור חי

VPNs הם חוקיים בסודן.

הגישה לאינטרנט בסודן מוגבלת בגלל מחיר הנתונים הגבוה והכלכלה הלקויה של המדינה.

בשנת 2018 דווח כי גישה לאינטרנט בסודן עלתה כמעט מחצית מהמשכורת החודשית הממוצעת של המשתמשים. המחירים הגבוהים הללו מהווים מכשול לגישה לאינטרנט עבור המתגוררים בסודן.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • החוק למלחמה בעבירות אינפורמטיביות משנת 2007 (I.T. Act Crime Act) אוסר על אתרים המבקרים ביקורת על הממשלה או מפרסמים תכנים שמכפישים או פוגעים ב'מוסר ציבורי '..
 • חוק זה מגביל את הדיבור החופשי מכיוון שהוא מאפשר לממשלת סודאן לצנזר כל דבר שנוגד את קו המפלגה.
 • חוק הביטחון הלאומי משנת 2010 מעניק לשירות הביון והביטחון הלאומי (NISS) את היכולת לעצור ולצנזר עיתונאים המבקרים ביקורת על הממשלה. זה גם מעניק ל- NISS חסינות מפני העמדה לדין, כלומר הוא יכול לחמוק מאלימות בעת ביצוע מעצרים.

אמנסטי אינטרנשיונל דיווחה בעבר כיצד ה- NISS השתמשו בעינויים, במעצר ובהפחדה על אסירים.

 • חוק המאבק בפשעי סייבר 2018 פשע את התפשטות 'חדשות מזויפות' וביקורת זרים, ומעניש את העושים עד שנתיים מאסר..
 • חוק התיקונים לעיתונות ופרסומים לשנת 2018 (א.ק.חוק התקשורת) מחייב את כל העיתונאים להירשם למועצת העיתונאות. הם גם מרחיבים את חוקי העיתונות כדי להשפיע על מדיה דיגיטלית. המשמעות היא שעורכי הראשי אחראים לכל התכנים המפורסמים באתר שלהם.
 • סודן חווה כיבוי אינטרנטי ביולי 2019 שהפחית משמעותית את יכולתם של משתמשים בתוך המדינה לתקשר. כיבוי האינטרנט הובא על ידי המועצה הצבאית השלטת בסודן כשיטה לדיכוי ההפגנות הפרו-דמוקרטיות.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

12 סוריה

VPNs הם חוקיים בסוריה.

עם זאת, בשנת 2011 פיקוח חבילות עמוק (DPI) שימש על ידי הרשויות בסוריה כדי לחסום פרוטוקולי VPN OpenVPN, L2TP ו- IPsec.

זה גרם ל- VPN להסתמך על פרוטוקולים אלה כבר לא יעילים למשתמשים במדינה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • חוק העיתונות משנת 2001 אוסר לפרסם או לשתף חדשות מזויפות, או חדשות המאיימות על "האחדות הלאומית" או הרגש הלאומי של סוריה. ניתן להשתמש במינוח הרחב הזה כדי להעניש עיתונאים, פעילים פוליטיים או קבוצות אופוזיציה רק ​​בגלל פרסום דעותיהם ברשת.
 • חוק המדיה של סוריה, שנחקק בשנת 2011, מאשים פושעים בפרסום תוכן המאיים "אחדות לאומית וביטחון לאומי", מסית "פשעי שנאה" או הנוגע לצבא המדינה. לפיכך ניתן להשתמש בה כדי להעניש עיתונאים או את אלה שמדברים נגד המשטר.
 • התיקונים לשנת 2018 לחוק נגד פשע קיברנטי לשנת 2012, המכונים גם חוק תשע, הקימו בתי משפט מיוחדים למקרים הנוגעים לשימוש לרעה בתקשורת וטכנולוגיה..

  התיקון לשנת 2018 בונה על החוק המקורי נגד פשע קיברנטי, שיכול להעניש "כל מי שמסית או מקדם פשע באמצעות רשתות מחשבים" עם עונש מאסר של עד שלוש שנים וקנס מרבי של 600 דולר..

 • איום היציבות הציבורית או המדינה פושע גם על ידי החוק נגד פשיעה ברשת.
 • ניתן להשתמש בחוק זה כדי להעניש כל מי שמעביר ביקורת על ממשלת סוריה באופן מקוון, מעיתונאים לבלוגרים, ונדון בגין הפרת זכויות וחירויות דיגיטליות.
 • כיבוי האינטרנט נפוץ בסוריה ומספר גדול של אתרים נותרו חסומים, כולל אתרים של מפלגות אופוזיציוניות, ארגוני זכויות אדם.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

13 תאילנד

המלך התאילנדי מאהה וג'יראלונגקורן, המלכה סותידה, הנסיכים והנסיך נראים במרפסת הארמון הגדול כשהם מברכים את הציבור.

בנגקוק, תאילנד. 6 במאי, 2019. המלך התאילנדי מאה וג'יראלונגקורן, המלכה סותידה, הנסיכים והנסיך נראים במרפסת הארמון הגדול כשהם מברכים את הציבור.

VPNs הם חוקיים בתאילנד, אך לעתים קרובות הם נחסמו על ידי הממשלה.

תאילנד אינה חברה של חופש אינטרנט, כאשר צנזורה מקוונת מבוצעת בהמוניהם. כדי להחמיר את המצב, הרשויות אינן מציעות שקיפות באתרים שנחסמים ומדוע.

פלטפורמות כמו פייסבוק וגוגל מקבלות לעתים קרובות בקשות להסרת תוכן על ידי ממשלת תאילנד. פעילי פרו-דמוקרטיה, קמפיינים וחברי מפלגה אופוזיציונית מתמודדים גם הם עם רדיפות בלתי פוסקות בגלל שהם שותפים לדעותיהם ברשת.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • 2007 & תיקונים לשנת 2017 לחוק פשעים הקשורים למחשבים (a.k.a חוק פשיעה ברשת) מעניקים לרשויות את הכוח לחסום ולהסיר תוכן מקוון ומאפשר חיפושים ללא אחריות בנתוני משתמשים.
 • חוק זה מגביל גם את הדיבור החופשי בתאילנד על ידי עידוד צנזורה על חומר הפוגע ב"מוסר הציבורי ".
 • Lèse-majesté של תאילנד הוא קטע ספציפי בקוד הפלילי של תאילנד המפליל את השמצת המלוכה. Lèse majesté נאכף יותר ויותר בתאילנד מאז ההפיכה הצבאית המוצלחת בשנת 2014. רבים נשלחו לכלא כתוצאה מכך.
 • עונש מאסר של 18 שנה ניתן לגבר בן 61, שנמצא תחת חזה מלזי, בגין פרסום סרטונים בפייסבוק שרשויות שקלו להעליב את המלוכה.

 • ב- 8 באוקטובר 2019, שר הכלכלה הדיגיטלית הודיע ​​כי חנויות או בתי קפה בתאילנד המציעים שירותי WiFi חייבים לשמור על רישום התעבורה באינטרנט במשך 90 יום. זאת בכדי שפקידים יוכלו לגשת למידע לפי סעיף 26 לחוק פשעי מחשב.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

14 אוגנדה

VPNs הם חוקיים באוגנדה.

בעוד ש VPNs הם חוקיים מבחינה טכנית באוגנדה, הממשלה פנתה לספקיות האינטרנט לחסום אותם מכיוון שהם נוהגים לעקוף את מס המדיה החברתית של המדינה.

ספקי שירותי אוגנדה חייבים לחסום גם אתרים שאינם רשומים על ידי ה- UCC (ועדת התקשורת של אוגנדה.)

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • החוק נגד טרור משנת 2002 אוסר על פרסום והפצת תכנים שנראו לתומכים ב"טרור ".
 • המינוח הרחב של חוק זה משאיר אותו פתוח לשימוש לרעה, שכן ניתן לפרש "טרור" כמשמעות כל דבר הנוגד את הממשלה. מי שעובר על החוק עונש מוות.
 • חוק תקנות התקשורת לשנת 2010 מאפשר לשלטונות אוגנדים לרגל אחרי התקשורת האישית של אזרחים, כמו גם חשודים בטרוריסטים.
 • חוק השימוש לרעה במחשבים משנת 2011 פוגע "תקשורת פוגעת" וכן שימוש במכשירים אלקטרוניים כדי לנסות "להפריע לשלווה, לשקט או לזכותו של פרטיותו של אדם אחר." ניתן להשתמש בו כדי לכוון לביקורות ממשלתיות, ומטיל עונשים של קנס או זמן מאסר של עד שנה.

מס המדיה החברתית לשנת 2018 נכנס לתוקף ביולי 2018 והכניס מס של 200 שילינג אוגנדי ליום (5 סנט) לשימוש במדיה החברתית. מעל 60 אתרי מדיה חברתית מושפעים ממס זה, כולל טוויטר ופייסבוק.

 • הממשלה טוענת שהסיבה למיסוי המדיה החברתית היא לגייס כסף עבור השירותים הציבוריים. עם זאת, מכתב ששלח הנשיא מוסבני למשרד האוצר במרץ אשתקד, דחק בהכנסת המס כאמצעי להפסקת "רכילות" מקוונת.
 • הצנזורה באוגנדה רק הולכת וגוברת, כאשר הרשויות מנצלות כל הזדמנות להעניש את המתנגדים הפוליטיים או מבקרי הממשלה.
 • דוגמא לדיכוי גובר באוגנדה הוא משפט המשפט האחרון נגד חבר הפרלמנט באופוזיציה, בובי יין. בובי יין נלקח לבית המשפט ב- 6 באוגוסט 2019 באשמת הנשיא "המעצבן" מוסבני. זה מראה כיצד ניתן לכופף חוקים כדי להעניש מתנגדים ומבקרים פוליטיים באוגנדה.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

15 אוזבקיסטן

VPNs הם חוקיים באוזבקיסטן.

עם זאת, למדינה יש עדיין דרך ללכת בהגנה על זכויות דיגיטליות.

Skype, WhatsApp ו- Viber התמודדו עם חסימות תכופות באוזבקיסטן, אם כי הגישה הוחזרה במאי 2018.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • החוק הפלילי של אוזבקיסטן, שתוקן בשנת 2016, אוסר על שיתוף תוכן המסית שנאה או נחשב לאיום על הביטחון הלאומי. הניסוח המעורפל של החוק הפלילי פירושו שהוא יכול לשמש רשויות כדי לדכא חופש דיבור ולבצע מעצרים שרירותיים..
 • תיקוני 2016 לחוק הפלילי האריכו מאסר חמש לשמונה שנים עבור אלה שנמצאו אשמים בפרסום תכנים המאיימים על הביטחון הלאומי.
 • לספק שירותי התקשורת והאינטרנט של אוזבקיסטן הממשלתית עצמה, אוסטלקום, יש מונופול בשוק. זה מקל על הממשלה ליישם כיבוי אינטרנטי או לבצע צנזורה.

Uztelecom וכל ספקי שירותי האינטרנט האחרים נדרשים להתקין ציוד מעקב ברשתות על מנת לקבל רישיון. זה מאפשר לממשלה לבצע מעקב המוני.

 • אוזבקיסטן הציגה מנוע חיפוש המופעל על ידי המדינה שמסנן ומסתיר אוטומטית תוכן שרשויות לא רוצות שיראו אותו.
 • הממשלה חסמה את אתרי האינטרנט של ארגוני זכויות אדם כמו אמנסטי אינטרנשיונל ו- Human Rights Watch. המשמעות היא שאפשר לגשת אליהם רק באמצעות כלים כגון VPN.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

16 ונצואלה

בני נוער בוונצואלה מפגינים נגד צנזורה בתקשורת ורדיפות עיתונאים.

קראקס, ונצואלה. 9 ביוני, 2017. בני נוער בוונצואלה מפגינים נגד צנזורה בתקשורת ורדיפות עיתונאים. קרדיט: סוכנות החדשות EFE / מיגל גוטיירז / חדשות Live Live

VPNs חוקיים כיום בוונצואלה.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • תיקוני 2010 לחוק Resorte-ME (חוק האחריות התקשורתית) מפלילים משלוח הודעות ברשת המקדמות חרדה, משבשים את הסדר הציבורי, מתעלמים או מקדמים את הפרת החוקים..
 • על פי חוק זה, ניתן לקנס אתרי אינטרנט בכבדות על אי-הגבלת או הסרת תוכן אסור, ומי שמפרסם תוכן הנראה כאיום לביטחון הלאומי יכול להישלח לכלא.
 • החוק לביטחון לאומי בוונצואלה מנוסח במעורפל ואוסר על התנהגות ש"מהווה [ביטחון] של האומה "והגנתה. חוק זה חל הן על תוכן והן על הודעות מקוונות, ואת אלה שנמצאו אשמים ניתן לשלוח לכלא.
 • חוק נגד שנאה לשנת 2017, לסובלנות ולחיים משותפים לשלום, אוסר על קידום "שנאה או חוסר סובלנות" על ידי כלי תקשורת, ומאפשר לרשויות להסיר רישיונות מעבריינים ולחסום את אתרי האינטרנט שלהם. מי שנמצא אשם בהסתה לשנאה יכול להתמודד עם 10 עד 20 שנות מאסר.
 • הניסוח המעורפל של החוק נגד שנאה בוונצואלה מותיר אותו לרעה לרעה על ידי הרשויות שיכולות להשתמש בו כדי לגנות את התנהגותם המקוונת של עיתונאים, פעילים ומבקרי ממשלה..

בינואר 2018 עיכבו הרשויות שלושה בני נוער מכוח החוק נגד שנאה בגין קריאה להפגנות ממשלה באמצעות רשתות והודעות מדיה חברתית..

 • בשנת 2019 נערך חוק המרחב הסייבר שמאפשר לרשויות שליטה על מרחב הסייבר, ומקים גוף לניהול ושליטה באינטרנט של המדינה. החוק יאפשר לרשויות לנקוט "פעולות מניעה" כדי "לנטרל שנאה", דבר שעלול להכשיר את השימוש באלימות מצד הרשויות. זה גם מחייב את ספקי השירות לצנזר תכנים שרשויות לא מסתייג מהם.
 • רבים מהפעילים בוונצואלה הביעו חשש מהיקף המעקב וההפצה הפוטנציאלית מצד הממשלה.
 • בשנת 2018 חסם ה- ISP CANTV של ונצואלה את טור במדינה, ששימשה אזרחים רבים כדרך לעקוף צנזורה. משמעות הדבר היא ש- VPNs הם דרך פופולרית לעקוב אחר חסימת אתרים במדינה.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

17 וייטנאם

שוטרים עומדים ברחוב מול דגל וייטנאם.

הו צ'י מין, וייטנאם. נובמבר 2018. שוטרים עומדים ברחוב מול דגל וייטנאם. קרדיט: StreetVJ

VPNs הם חוקיים בווייטנאם.

למרות ש VPNs הם חוקיים בווייטנאם, הרשויות במדינה מגבילות מדי פעם את הגישה לרשתות האינטרנט או הטלפונים בתקופות של אי שקט..

מדינות חברתיות ואתרי רשת כמו פייסבוק ולינקדין נחסמו מדי פעם גם בווייטנאם.

חוקים קשורים & שיטות עבודה:

 • צו 2013 בנושא ניהול, אספקה, שימוש בשירותי אינטרנט ותכני אינטרנט מקוונים a.k.a חוק האינטרנט אוסר על שיתוף של חדשות, יצירות ספרותיות ופרשנויות פוליטיות או חברתיות ברשת.

חוק האינטרנט היה גם גורם לדאגה בקרב ארגונים כמו קבוצת זכויות האדם והכתבים ללא גבולות. שתי הקבוצות זיהו כי ניתן להשתמש בחוק באופן סלקטיבי למיקוד לאנשים המדברים נגד הממשלה.

 • 2015 & תיקונים משנת 2018 לחוק העונשין של וייטנאם אוסרים חתרנות ותעמולה נגד מדינות. כתוצאה מכך נעשה שימוש בקוד העונשין על ידי הרשויות בווייטנאם להעמיד לדין פעילים ברשת ולשלוחם לכלא.
 • לחוק אבטחת הסייבר לשנת 2019 יש השלכות על גילויי חופש הביטוי בווייטנאם שכן הוא אוסר לבקר את המדינה באופן מקוון.
 • חוק אבטחת הסייבר מכריח חברות אינטרנט זרות כמו גם מקומיות לאגור נתונים של משתמשים בתוך וייטנאם ולהעבירם לרשויות במידת הצורך. על אתרים גם לצנזר תכנים שנחשבים "רעילים" על ידי הממשלה.

חזרה לטבלת המדינות הבולטות האחרות

המדינות במדריך זה חשובות לכולן בגלל מגבלותיהן השימוש ב- VPN וחירויות דיגיטליות אחרות. אם המדינה שלך לא מוזכרת, VPNs חוקיים לשימוש שם.

אם אתה מחפש מידע נוסף על VPN ושימושים בהם, אתה יכול להסתכל על המשאבים האחרים שלנו במרכז המדריכים שלנו..

אם אתה מחפש VPN אמין, תוכל לקרוא את ההמלצות שלנו לשנת 2019 כאן.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me