הרחבנו את הניתוח השנה משלושה לחמישה מהשווקים השחורים הגדולים ביותר באינטרנט האפל, והפכו את המהדורה הזו של מדד המחירים למקיפה ביותר עד כה. גילינו שבעוד שערך כל הזהות המקוונת שלך נותר סביב 1200 דולר חשבונות פרוצים פרוצים עבור מותגים עם צרות פרטיות או אבטחה אחרונים הפכו מושכים יותר משמעותית לרמאים.

יצרנו מהדורה בריטניה של מדד מחירי שוק האפל שחשבה כי ערך זהות מקוונת מלאה בבריטניה הוא פחות מ- £ 800.

כמו כן הגדלת הערך בהתמדה לפושעי רשת הם חשבונות לשירותים מקוונים שהפכו לחלק מחיי היומיום בשנים האחרונות, כגון נטפליקס ו אובר, אשר יחד עם תופעת המשחק Fortnite כולם מוכרים בסביבות 11 $ כל אחד ברשת החשוכה.

עיקרי המפתח

פריט למכירה ממוצע מחיר ממוצע שינוי מחיר
אמזון 30.36 דולר +237%
הקנייה הכי משתלמת 26.54 דולר +121%
eBay 21.66 דולר +74%
NBA 15.04 $ N / A
Fortnite 11.33 דולר N / A
אובר 11.22 דולר +60%
נטפליקס 10.73 דולר +29%
תפוח עץ 11.36 דולר -26%
פייסבוק 9.12 דולר +75%
Airbnb 7.61 דולר -3%

שינוי מחירים הוא הבדל במחיר הממוצע בין 2018 ל -2019, כאשר נתונים לשנת 2018 זמינים.
עבור למדד המחירים המלא

כששנת אימה נסוגה במראה האחורית, פרוצה פייסבוק חשבונות כמעט הוכפלו בערך מאז הזמן הזה בשנה שעברה לכמעט יותר 9 $ לאחר שנפלה לטובה בעקבות הפרת הנתונים שהופיעה על 50 מיליון חשבונות. גנוב אמזון האישורים התגלו גם הם בערכם, ששווים פי שלושה מזה של השנה 30 דולר להיות המותג היקר ביותר באינטרנט האפל.

אין זה מפתיע שפרטי חשבונות פיננסיים גנובים נשארים עמוד תווך בשווקי הרשת האפלה ומפקחים בדרך כלל את המחירים הגבוהים ביותר - במיוחד חשבון בנק ופרטי כרטיסי חיוב בעלי איזון גבוה, המחליפים ידיים קרוב ל 260 דולר.

עם זאת, הסחר בחשבונות הבידור עם ערך פחות ברור מאליו לגנבי הזהות ממשיך לפרוח. חשבונות למשחקים ושירותי סטרימינג כולל ספוטיפיי, גאות ושפל, קיטור ו מיינקראפט בדרך כלל מוכרים בפחות מ- 4 $, זול יותר מ- Big Mac.

לאדם הממוצע יש עשרות חשבונות המהווים את זהותו המקוונת, וניתן לפרוץ אותם ולמכור אותם. צוות מומחי האבטחה שלנו סקר עשרות אלפי רשימות ברחבי חמישה משווקי האינטרנט האפל הפופולריים ביותר - Dream, Wallstreet, Empire, Berlusconi ו- Tochka Free. אתרים אלה מעלימים עצמם במכוון מהציבור וניתן לגשת אליהם רק דרך דפדפן Tor. הם משמשים לרוב לקנייה ומכירה של נתונים אישיים, יחד עם אמצעי מניעה אחרים כולל נשק וסמים לא חוקיים.

התמקדנו ברישומים הכוללים זיהוי גנוב, נתונים אישיים וחשבונות פרוצים עבור עדכון זה במדד המחירים של Dark Web Market. הרחקנו נתונים מסיביים 'מזבלות' כדי להימנע מעיוות מחירים ממוצעים, שכן חשבונות פרטניים במזבלות אלו משווים לשברים זעירים של סנט כל אחד. הניתוח שלנו הראה כי זה יעלה רק 1250 דולר לקנות את כל הזהות של מישהו, בהנחה שהיו ברשימה כל החשבונות.

הגן על הנתונים שלך: טיפים מהירים

יצרנו את מדד המחירים כדי לעזור לציבור האמריקני להבין את ערך הנתונים האישיים שלהם ומדוע כדאי להגן עליהם. הנה כמה טיפים כיצד לעשות זאת:

  • קבל VPN טוב - זה יגן על הנתונים האישיים שלך ברשתות ציבוריות
  • בדוק אם נפרצת - השתמשו בחלוקה על מנת לבדוק אם הופררו חשבונות כלשהם
  • השתמש במנהל סיסמאות - אלה הן דרך זולה ויעילה לוודא שבחשבונות שלך יש סיסמאות ייחודיות (ולכן חזקות יותר)
  • מחק את החשבונות הישנים שלך - חשבונות אלה חסרי תועלת עבורך אלא אוצר בלום להאקרים

פרטים נוספים כיצד להגן על עצמך מפני רמאים

מדד המחירים המלא נמצא מתחת.

מדד מחירי שוק אינטרנט כהה (פברואר 2019 - המהדורה האמריקאית)

זיהוי גנוב, נתונים אישיים וחשבונות פרוצים למכירה

קטגוריית פריט
פריט למכירה ממוצע מחיר מבצע
כספים אישיים פרטי בנק 259.56 דולר
כרטיס חיוב 250.05 $
PayPal 42.38 דולר
כרטיס אשראי 33.88 דולר
ווסטרן יוניון 29.44 דולר
גרם של כסף 21.59 דולר
הוכחת הזהות רשיון נהיגה 27.62 דולר
דרכון 18.45 דולר
הוכחת הזהות 16.52 דולר
קניות באינטרנט אמזון 30.36 דולר
הקנייה הכי משתלמת 26.54 דולר
eBay 21.66 דולר
נורדסטרום 13.47 דולר
מייסי 13.20 $
וולמארט 13.19 דולר
לואי 12.24 $
ספורה 8.55 דולר
ארון כף הרגל 8.42 $
GameStop 7.68 דולר
פער 7.03 דולר
גרופון 6.93 דולר
קוסטקו 6.50 $
נייקי 5.50 $
משאלה 5.20 $
הום ​​דיפו 5.00 $
קרייגסליסט 4.66 $
מסירה FedEx 10.97 דולר
חברים לדואר 10.47 דולר
נסיעות אובר 11.22 דולר
Expedia 10.00 $
Jetblue 8.49 דולר
Airbnb 7.61 דולר
מחירון 4.04 דולר
תקשורת T-Mobile 16.00 $
ורייזון 11.81 דולר
ב&ט 7.81 דולר
אקספיניטי 7.39 דולר
גוגל קול 4.00 דולר
סקייפ 1.25 $
מדיה חברתית פייסבוק 9.12 דולר
Reddit 6.21 $
טוויטר 2.02 דולר
תוכנה NordVPN 8.84 $
תוכנות זדוניות 2.53 דולר
מזון GrubHub 9.08 דולר
מקדונלד'ס 7.86 דולר
דומינוס 5.20 $
פיצה האט 2.60 $
מפגשי הכרויות אונליין התאמה 7.86 דולר
הרבה דגים 3.77 דולר
בידור NBA 15.04 $
תפוח עץ 11.36 דולר
Fortnite 11.33 דולר
נטפליקס 10.73 דולר
DirecTV 9.39 דולר
HBO 7.58 דולר
ESPN 6.19 דולר
NHL 5.35 דולר
Soundcloud 5.12 $
הולו 5.01 $
קיטור 4.91 $
מוצא 4.91 $
רשת WWE 4.44 $
StubHub 4.43 דולר
NFL 3.99 דולר
מ.ל.ב. 3.90 $
גאות ושפל 3.49 $
ספוטיפיי 3.18 דולר
מיינקראפט 2.37 דולר
TicketMaster 1.53 דולר
מגזין חדשות הניו יורק טיימס 5.95 דולר
הניו יורקר 5.45 דולר
אימייל Gmail 5.87 $
יאהו 1.65 דולר
AOL 0.41 דולר

מחירי מכירה הוסברו

כספים אישיים

הסחר בפרטים פיננסיים גנובים היה מזמן לב כלכלת האינטרנט האפל. כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב, פרטי בנק וחשבונות תשלום מקוונים רשומים בכמויות אדירות ויכולים לפקוד על המחירים הגבוהים ביותר, במיוחד כאשר יש פיתוי של יתרת ערך גבוהה.

מרבית התנודות באזור זה נגרמות כתוצאה ממקום ההצלחה של האקרים במציאת פרטי חשבון עם יתרות גבוהות. במדד המחירים לשנה שעברה, PayPalהמחיר הממוצע של 247 $ מנופח על ידי מספר החשבונות של 10,000 דולר פלוס. השנה הרישומים לפרוצים חשבונות בנק ו פרטי כרטיס חיוב שם מצאנו את היתרות הגדולות ביותר. המחירים התנפחו עוד יותר כאשר המוכרים דורשים קיצוץ באחוזים גדול יותר מהיתרה - חשבונות מוכרים כעת עבור 20% או אפילו 30% מהיתרה, לעומת 5-10% בעבר. זה הניע את המחיר הממוצע ל 260 דולר, מה שמציע את הקושי הגובר בגניבת נתונים אלה.

המחסור הנוכחי בחשבונות PayPal עם איזון גבוה עשוי להיות נובע לפחות בחלקו מה- eBay מתחיל eBay מעבר ל- PayPal מעבד התשלומים העיקרי בשנה שעברה. שתי החברות עברו זה מכבר יד ביד (eBay היוותה 50% מהרווחים של פייפאל בשנת 2014) ו- eBay היא מקרה נפוץ לשימוש בחשבונות PayPal שנפרצו. אם יהיה קשה יותר לנצל חשבונות אלה, סביר להניח שמחירם הממוצע ימשיך לרדת.

חזרה למדד

הוכחת הזהות

טקטיקה מועדפת של פושעי רשת היא להגדיר קווי אשראי על שם מישהו אחר באמצעות הוכחת זהות דיגיטלית שנרכשה באינטרנט האפל..

אחד הסוגים הפופולאריים יותר של רישום מפרסם "fullz", שהם חבילות של נתונים מלאים מזהים. רישומים עבור fullz מפרסמים לעתים קרובות את שם הפרט, כתובתו, שם הנעורים של האם, מספר תעודת זהות, תאריך לידה, דוחות אשראי וצורות אחרות של נתונים אישיים. [הערה: כאשר פרטי חשבונות פיננסיים קשורים כגון כרטיסי אשראי נכללו ב- fullz, ראינו שהם רשימות כספים אישיים].

הורדת המחיר השנה הייתה נטייה רחבה יותר למכור סריקות דרכונים וצורות תעודת זהות אחרות בכמויות גדולות.

חזרה למדד

קניות באינטרנט

חשבונות קניות מקוונים פרוצים משמשים לרוב להונאת כרטיסי אשראי, שכן עבריינים יכולים לנצל את פרטי הכרטיס המאוחסן עבור מגוון הונאות שונות..

חשבון הקניות הממוצע נמכר בין 10 ל 20 $, כאשר היקר ביותר הוא אמזון (30 $) ו- Best Buy (26.50 $) - לשניהם מלאי ענק בעלי ערך גבוה. האקרים עם חשבונות גניבות של אמזון יכולים לנעול את הבעלים הלגיטימיים ולהמשיך להוציא פרשות עם כרטיס האשראי המאוחסן, ולעתים קרובות לקנות כרטיסי מתנה שהם יכולים לפדות בחשבונות האישיים שלהם..

גנוב אמזון חשבונות שילשו את מחירם, אשר עשויים להיות ציפייה לפתיחה רחבה יותר עבור אמזון גו - גנבים עשויים להיות מסוגלים לנדוד פנימה, למלא עגלה ולעזוב ללא גילוי. המחירים עבור חשבונות בסט ביי שגנבו הוכפלו יותר מהפציעה בעקבות הפרת בוט הצ'אט שחשפה את פרטי כרטיסי האשראי.

חזרה למדד

מסירה

נוכלות נתפסו כשהן מגדילות הונאות מורכבות הכוללות חשבונות Paypal ו- eBay שגנבו בהן הם משתמשים בכדי לקנות מוצרי אלקטרוניקה יקרים. פרוץ FedEx חשבון עבור 11 $ יכול להיות החלק החסר של הפאזל שמאפשר להם לשים יד על הסחורה, שלרוב הם היו מוכרים למכור מחדש.

חזרה למדד

נסיעות

יש מקום רב לשימוש לרעה בחשבונות נסיעות. התפשר Airbnb ניתן להשתמש בחשבונות ליצירת הזמנות לבתים בהם פושעים פוצחים, בעוד שמארחים פרוצים באותה אפליקציה יכולים לשמש לדיוג..

היו גם דיווחים על רמאים המשתמשים בחשבונות Uber פרוצים לצורך נסיעותיהם היומיומיות, בדרך כלל בעומק רוסיה.

עבריינים אפילו מסוגלים לנסוע בינלאומיים, עם פרוצים Jetblue חשבונות שעוברים 8.50 $ חתיכה. פושעים יוכלו אפילו לטוס לחו"ל, להזמין חדר במלון יקר ולקחת חופשה שלמה רק מחשבונות פרוצים וזולים שנרכשו באינטרנט האפל.

חזרה למדד

תקשורת

פרוץ סקייפ חשבונות שימשו בעבר לספאם של אנשים עם קישורי דיוג המחקים את הלינקדאין והביידו.

הונאה נפוצה נוספת היא ניצול ספקי הטלפון הסלולרי כדי להגיע לאימות דו-גורמי ולחשבונות בנק. חשבונות הספק הנייד זולים בעיקר: ורייזון נפל 20% במחיר, בעוד ב&טהעלות הממוצעת חצתה.

ירידת מחירים זו עשויה להיות כתוצאה מההתרחבות הגוברת משימוש בהודעות טקסט כאימות דו-גורמי. SMS הוצג שוב ושוב כצורה לא בטוחה של אימות דו-גורמי וככל שחברות ימשיכו להסתובב מהשימוש בו חשבונות אלו יהפכו פחות מועילים להאקרים..

חזרה למדד

מדיה חברתית

פייסבוק בילה חלק ניכר משנת 2018 כילד המצליף של העיתונות וממשלות המערב ושווי חשבונותיה צנח בהתאם ברשת האפלה. עם זאת, כשם שמחיר המניה התאושש כך גם ערך השוק השחור של חשבונות פרוצים עבור ענקית המדיה החברתית. ברור שלמרות הפופולריות של #DeleteFacebook, עדיין יש המון קילומטראז 'בפלטפורמת המדיה החברתית.

מה שאנחנו כן יודעים הוא שברגע שרמאי גישה יש גישה לחשבונות מדיה חברתית, הם יכולים לחפש באמצעות הודעות ונתונים פרטיים אחרים כדי להיכנס לחשבונות משתלמים באופן ישיר יותר..

שדרת התקפה אחת היא הנדסה חברתית: תוכן ההודעות הפרטיות של מישהו די והותר כדי לפצח את שאלות האבטחה שלו.

חזרה למדד

תוכנה

תוכנה מבוססת מנויים הופיעה גם היא לראשונה במדד המחירים של Dark Web Market. מצאנו כי הרישומים - בעיקר עבור תוכנת אבטחה - נועדו לשימוש אישי ולא לצורך הונאה נוספת.

חזרה למדד

מזון

חשבונות אלה אינם משמשים להונאת זהות כמו גניבה פשוטה: היו דיווחים על כך גרובוב נוצל על ידי האקרים עד 180 דולר בהזמנה יחידה.

לאחרונה, האקר הוציא 500 דולר על מקדונלד באמצעות חשבון פרוץ בחמישה ימים בלבד.

מעניין גם לראות איזה אוכל פושע הרשת האפל הממוצע הכי אוהב: באופן לא מפתיע, בעיקר פיצה והמבורגרים, עם החשבונות הגנובים הפופולריים ביותר למכירה כולל פיצה האט ו דומינוס.

חזרה למדד

הכרויות

ניתן להשתמש בחשבונות היכרויות פרוצים לצורך "catfishing", מצב בו הרמאים מהווים אינטרסים רומנטיים להנדסה חברתית את דרכם לחשבונות הבנק של יעדים. נותרו חשבונות ההיכרויות הנפוצים ביותר Match.com (7 $) ו הרבה דגים (4 $). עם זאת, קנייה של חשבונות שנפרצו באמת היא שיטה יקרה ולא יעילה לעשות זאת לעומת פשוט לפתוח חשבון חדש עם תמונות מזויפות..

בדומה לסוגים אחרים של חשבונות, חשבונות היכרויות יכולים להוות מקור עשיר למידע אישי לשימוש בגניבת זהות.

חזרה למדד

בידור

חשבונות אלה משמשים הן לגניבת זהות והן לשטיפת תוכן זורם. המחירים עולים בהתמדה עבור חשבונות אלה ואף מתחילים להתחרות בחשבונות פיננסיים פרוצים מבחינת היקף העצום (ומגוון) הרישומים..

הצטרפות למגהברנדים גלובליים נטפליקס ($ 11) ו- תפוח עץ (11 $) לפי החשבונות המבוקשים ביותר Fortnite (11 $). תופעת המשחק היא ייחודית בכך שלמרות היותה חופשית לשחק, חשבונות פרוצים עשויים לכלול הטבות חשובות במשחק שאחרת יהיה קשה להשיג.

מקובל שספקי שירותי סטרימינג גנובים יציעו "חשבונות לכל החיים". זוהי סוג של אחריות במסגרתה קונים יכולים לעבור לחשבונות טריים שנגנבו בכל פעם שהם ננעלים מחוץ לחשבון הקודם שלהם על ידי הבעלים הלגיטימי שלהם..

חזרה למדד

מגזין חדשות

זו הפעם הראשונה שמופיעות חשבונות על עיתונים ומגזינים במהלך המחקר שלנו. רוב החשבונות שנפרצו שמצאנו בקטגוריה זו נמכרו על ידי מוכר בודד ב- Dream Market, השוק הגדול ביותר של רשת החשכה.

חזרה למדד

אימייל

חשבונות דוא"ל פרוצים נוטים להימכר בזריקות אדירות מהפרות נתונים בקנה מידה גדול, או כחבילות קטנות של אימיילים מאומתים. אפילו מצאנו כמה דוא"ל מאומתים פרטניים למכירה. לעניין מדד המחירים, התעלמנו מהמטלות שכן מחירי היחידות מסתדרים בשברים זעירים של סנט כל אחד והחשבונות במזבלות אלה אינם מובטחים להיות נגישים או אפילו תקפים..

מיילים מאומתים לעומת זאת נסחרים בכמה דולרים כל אחד. זה אולי לא נראה הרבה עבור חשבון שיכול לשמש כמפתח שלד לחיים המקוונים שלך, עם זאת, הגברת האימוץ של אימות דו-גורמי שומר על המחירים הכלליים נמוכים יחסית.

חשבונות Gmail נסחרים פי חמישה יותר מאשר בשנה שעברה, בגלל הפגיעות של חשבונות המשתמשים ב- SMS עבור 2FA.

חזרה למדד

הגן על הנתונים שלך: מדריך מפורט

בדוק אם נפרצת

התשובה הקצרה והמפחידה היא שחלק מהנתונים האישיים שלך כמעט ודאי כבר למכירה באינטרנט האפל. השלב הראשון הוא לגלות אילו מחשבונות שלך נגנבו. האם הייתי נועץ להיות יציאת השיחה הראשונה שלך, כי זה יעזור לך לגלות אילו מחשבונות הדוא"ל שלך והסיסמאות הישנות שלך נפגעו. אם הופרתם, שנה את הסיסמאות.

קבל VPN טוב

ברגע שאתה יודע מה שבור ומיון הסיסמאות שלך, הצעד הראשון שלך לגלוש בצורה בטוחה יותר באינטרנט צריך להיות להשיג רשת פרטית וירטואלית באיכות טובה (VPN). אלה מאבטחים את הגלישה שלך בכל מקום - כלומר שאף אחד, אפילו לא ספק שירותי האינטרנט שלך או הממשלה, יכול להגיע להיסטוריה שלך באינטרנט. VPNs גם מאפשרים לך להשתמש ב- wifi ציבורי מבלי שתצטרך לדאוג להאקרים או לשחקנים רעים אחרים. אנו ממליצים לכל הצרכנים לחקור את שוק ה- VPN כדי למצוא אפשרות אמינה ואמינה והכי מתאימה להם.

קבל מנהל סיסמאות

כדאי לשקול גם לקבל מנהל סיסמאות. מנהל סיסמאות עוזר לאבטח את חייך המקוונים על ידי יצירת סיסמאות חזקות וייחודיות באופן קריפטוגרפי לכל אתר שאתה משתמש בו, ואז הם ממלאים אוטומטית לדפי הכניסה בזמן שאתה גולש. זה מאפשר לך לשכוח את כל הסיסמאות הבודדות, שכן כל שעליך לזכור הוא הסיסמה כדי להיכנס למנהל. מובילי השוק בתחום זה הם 1Password ו- LastPass, שניהם עולים פחות מחמישה דולר לחודש.

מחק חשבונות ישנים

לבסוף, סגור את כל החשבונות הישנים שיש לך שאתה לא משתמש בהם יותר. חשבונות מדיה חברתית ישנה ומשחקי הווידיאו של השנים שחלפו לא מביאים לך שימוש, אלא הם וקטורי התקפה שימושיים להאקרים ולשחקנים רעים אחרים. אם חשבונות אלה כבר לא חשובים לך, עליך למחוק אותם.

חזרה למדד

מתודולוגיה

הצוות שלנו סקר את כל הרישומים הקשורים להונאה בחמישה משווקי האינטרנט החשוכים הגדולים: Dream, Wallstreet, Empire, Berlusconi ו- Tochka Free. רשימות רלוונטיות נאספו וסווגו לקטגוריות כדי לחשב את מחירי המכירה הממוצעים. הרחקנו את ה"זרקות "רחבות היקף כדי לשמור על שלמות הנתונים. מדד מחירי שוק אינטרנט כהה 2019 - נתונים גולמיים.

עלינו

Top10VPN.com הוא אתר הביקורות הגדול ביותר ב- VPN. אנו ממליצים על שירותי VPN הטובים ביותר שיסייעו בהגנה על פרטיות הצרכנים באופן מקוון. אנו שואפים לחנך את הקהל הרחב אודות סיכוני פרטיות דיגיטלית ואבטחת סייבר באמצעות המשאבים והמחקר המקוונים שלנו.

למידע נוסף על מחקרי אבטחת הרשת המקוונים שלנו, מדוע שלא תבדקו את מדד הסיכון החינמי ל- VPN, חקר הבעלות על VPN בחינם או את דו”ח ה- VPN הגלובלי לנייד (2019).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me